Tiimnan moet geestelijk evenwicht snel hervinden Licht gaat weer uit bij Erik Breukink Deelnemers WK turnen ziin ontevreden I i n 4 1 <2? i Biljarter Van Bracht in Spa bij beste twee Brouwers mag Brolddngtoch niet assisteren Op een dergelijk moment een onno dige nederlaag lijden is iets dat heel moeilijk te verwerken zal zijn. Tim man moet nu absoluut van zijn ti me-out gebruik maken. Gelukkig heeft hij dat recht nog steeds. Hij heeft enkele dagen hard nodig om zijn geestelijke evenwicht te hervin den. Vooral de gedachte dat Speel man de hele match lang nog niets bijzonders heeft èepresteerd (behal- LONDEN (GPD) Een eventuele overwinning van Speelman op Timman zou volkomen tegen de ve het remise-houden van enkele verhouding in zijn. In de 7e matchpartij bewees de Engelsman zijn moed door met 3...f5 de scherpe slechte stellingen), moet hem nieu- oude Jaenisch-variant van het Spaans te kiezen. Dat was wederom een opening die hij nooit eerder we ho°P geven, gespeeld had en derhalve een verrassing voor Timman. De Amsterdammer verbruikte veel staat iets beter. Op de 16e zet had tijd in de opening, misschien be- wit vele interessante mogelijkhe- ducht voor een voorbereid nieuwtje den: 16. Dfl of Lxf6 of Lxe6+ of g4!? de kant van Speelman. Dat Timmans 16. Pf7, hoewel bekend, door John van der Wiel nieuwtje bleef echter uit. Na vijftien zetten was er een stelling lijkt niet veel op te leveren. Pa? 19. echt nieuw en tevens zwak. dit materiaalverlies niet r ontstaan die nog in de boeken te want het degradeerde Lc4 tot een komen. 29. Dd3. Lf4+. 30. Kbl. voriet is, vinden is. Het karakter van de strijd passief stuk. In een corresponded Dxd3 helpt ook niet. Nadat Timman ommekeer is daarin al een stuk rustiger en wit tiepartij Judovic-Boey. 1975, stond had opgegeven, zat hij nog Op zich is Timmans ego groot ge noeg om het idee van een time-out hooghartig af te wijzen en die Speel man meteen te willen verpletteren, maar alsjeblieft, laat dat niet gebeu ren! Er moet vastgesteld worden dat Speelman in de 8e partij licht fa* A A A I A A w gezien de psychologische ïer en het feit dat hij wit i 19. Thfl nog ietsje beter, De partij leek rustige minuten onbeweeglijk naar het de- Dat 2 geval zijn geweest en ook als wit plaats van onvoorzichtige 25. Thl gekozen had voor 25. g4 (,b5. 26. Td2!). Onder druk van de klok raak te Timman het spoor echter volle dig bijster. In plaats van het rampzalige'27. SPA (ANP) - Rini van Bracht heeft Df5?? had wit hier 27. Dh4 moeten zijn bestaan als biljartprof met ten- spelen. Zwart kan een pion winnen minste een jaar verlengd. Hij ein- met 27...b5. 28. Ld3!, c4. 29. Dxg3, het kwalificatie-toernooi Lxg3. 30. Lg6. Lf4+. 31. Kbl, Txd5 de 20e zet naar monstratiebord telstaren, begrijpe- met remise als oogmerk, toe te kabbelen, lijkerwijs volledig kapot. Vervol- Wordt het inderdaad bijvoorbeeld 23. a4 het gens verliet hij zo snel mogelijk via de achteruitgang de toernooizaal.' 2r helemaal open. Staat het daar- nog steeds gelijk, dan moeten hij wit partijen met een versneld tempo de heeft. Timman zal er goed aan doen beslissing brengen. Dat zou een normale, rustige partij te spelen zeer onbevredigend slot zijn. Maar als Speelman de tweekamp zou be- dan slissen door ook de 8e partij op zijn wordt de match met maximaal vier naam te schrijven, o, dat zou pas partijen verlengd en is dè strijd echt onrechtvaardig zijn! 32. Tfl. Ted8. 33. a4 houdt wit toch wel goede remisekansen. Zoals het ging, was wit na 27...b5 stuur de wereldbe- meteen verloren. 28. Ld3, c4 maakt geen verschil en na 28. Lfl, Tel kan van Spa bij de beste twee en mag daardoor, net als in de drie voor gaande jaren, meedoen aan de reeks van wedstrijden ker. Van Bracht won in de halve finale zonder veel moeite van provincie- genoot Anno de Kleine: 3-0. Voor de papieren eindstrijd tegen de Japan ner Mano hoefde hij niet meer af te stoten. De finalisten kregen auto matisch een ticket voor de cyclu«ï. Overigens was niet Van Bracht, KOPENHAGEN (ANP) AMSTELVEEN (ANP) - Harry wers. "Er is door de KENT gesteld Brokking, de coach van het nationa- dat het niet aan te raden is een assis- le mannen volleybalteam, moet on- tent aan te stellen die in het recente verwacht op zoek naar een nieuwe verleden tot de nationale selectie assistent. Op advies van de 'Kom- heeft behoord. Het is dus een alge missie Eredivisie en Nationale meen standpunt. Het zou voor iede- Teams' (KENT) heeft het hoofdbe- re speler gelden ternational als assistent aanstellen, Brouwers was net als Brokking tweede berg ging ^plotseling^ het Rominger wint in Lombardije MILAAN (AFP/ANP) - Toni Rominger heeft zaterdag de laatste wereldbeker-klassieker van het seizoen, de Ronde van Lombar dije, gewonnen. De Zwitser had na een solo van ruim 100 kilome ter in Milaan 2 minuten en 30 seconden voorsprong op de Frans man Gilles Delion en de Belg Luc Roosen, die respectievelijk als tweede en derde over de streep gingen. De Nederlandse wielrenners speel- kampioenschap ging het weer beter den geen rol van betekenis in de met Breukink, vandaar dat hij hoop Ronde van Lombardije. Sean Kelly koesterde op werd winnaar van de individuele wereldbekerstrijd. In het ploegen- klassement ging de winst naar de formatie van Jan Gisbers, PDM. Erik Breukink, de nieuwe kop man van de sterkste ploeg in 1989, besloot een jammerlijk seizoen in mineur. In zijn laatste grote wed strijd voor Panasonic wilde hij Pe ter Post graag een mooie uitslag aanbieden. „Ik stelde me er alles van voor", zei hy na zijn 49e plaats, „het draaide uit op niets. Op de onaangenaam verrast door het be- licht sluit van het hoofdbestuur. Hij was tot kort voor het Europees kam pioenschap werkzaam bij i r uit." - Toni Rominge Inter Football.. Zijn precies daar 1 de NeVoBo besloten oud- Het besluit van het hoofdbestuur contract daar werd op zijn verzoek Lombardije zijn vroege beslissing international Marco Brouwers niet komt als een verrassing. Na het be- (nog) niet verlengd omdat hij, on- kreeg kwam Breukink weer zo n te wijzen als hulp van Brokking. halen van de bronzen medaille bij danks het al eerdere negatieve ad- mysterieuze inzinking tegen die Rugbyers winnen duel tegen Zweden De beslissing van de KENT en de Europese titelstrijd in Zweden, vies van de KENT, dacht alsnog hermin juni de rose trui in de Ronde het bestuur moest volgens leek de weg voor Brouwers vrij. Zo- aangesteld te worden als assistent. Italië kostte en hem een Het Ne- De Kleine de opvallendste derlands rugbyteam heeft gisteren Kopenhagen de laatste horde het eindtoernooi speler bij de laatste vier. Hij enige 'kleine* naam. De andere drie voorzitter De Bruin niet worden ge- wel coach Brokking als technisch- De spelersgroep zal zich vandaag schrikkelijke afgang in de Tour de zien als een degradatie van Brou- directeur Murphy wilde de oud-in- beraden over de ontstane situatie. France bezorgde. Sinds het wereld- genieten de nodige reputatie als reldbeker (Europese zóne) in Ma- STUTTGART (ANP) - De nieuwe poot, die in het tussenklassement. drid met s genomen. Zweden, driebander. Mano, kampioen Japan. Lennart Blomdahl, kam pioen van Europa. Van Bracht, oud wereld en Europees kampioen, Ne- schijn derlands titelhouder en 's lands ge profspeler. Raimond Burgman heeft delHH8H bitie door te dringen tot de rijen van wedstrijd een overwicht. De beste doen verlopen, de professionele driebanders. Gis- schutter was Michelsen van DIOK, denploegen uit elkaar gehaald teren nam nij een voorschot op dat de „invaller" voor de geblesseerde koppels van twee per land verdeeld. i Tiel de nationale Hengeveld. Hij zorgde voor twaalf Het leidt niet alleen tot een groot ge- nadat tweederde van de turnsters wedstrijdvorm in de verplichte dat eerder Denemarken, Zwitser- fenstof, die bij het toernooi om de heeft gewerkt, met land en Israël versloeg, had geen wereldtitels turnen in Stuttgart 37,036 punten de beste Nederlandse in kans: 24-3 (9-3). Spelers wordt toegepast, bevalt de deelne- is op de 56 e plaats. 5H iicl Leidse DIOK scoorden 22 mers allerminst, unten in totaal. Om de beoordeling in de ver- Nadat tweederde van de landen- Oranje had gedurende de gehele plichte oefenstof objectiever te ploegen bij de de rekoefening. al twijfel bestond of de Sov- Stuttgart de lan- te oefenstof heeft afgewerkt, bezet klassement gedeeld zevende staat met 39,012 punten. Maandagmorgen, op de derde jetunie zijn wereldtitel bij de wedstrijddag van de turnsters, ko- nen zal prolongeren, dan is die men Miranda van den Borst en Syl- eerste twee dagen via Smal als laatsten voor Neder land. in actie voor de voorgeschre ven stof. Jan Mantel, de nationale kam Met het zwart voor zijn ogen kon Breukink niet zien hoe Toni Romin ger met energieke tred uit het zicht verdween. De 28-jarige Zwitser reed de laatste 113 kilometer alleen naar de eindstreep. Op de Corso Ve- nezia was hij lang en breed gehul digd toen Breukink in een groepje met Lubberding en Verhoeven on- 'der het finishdoek doorreed. Het begin van de koers was direct levendig, het slotstuk saai. Romin ger demarreerde op de Valcava om alleen op kop te komen. Eerder had hij door een paar versnellingen het koppeloton uitgedund en- kon al leen de Italiaan Pagnin enige tijd bij hem blijven. Rominger kreeg on derweg een paar keer kramp. Toch de liep zijn voorsprong steeds meer op. het 25e toer- Dat duidde op een gebrek aan strijdlust bij de vedetten in de de wereldtitels weggeno- men. Nadat zondagmiddag de groepjes achter hem laatste groepen van de volgens de Voor Louis de Koning de wedstrijdmethode in de Ronde van Lombardije reeds afge- bestaan, door Masters-titel te veroveren. Met de punten, vijftig procent zege in vijf sets op Dick Jaspers ver diende hij alvast 15.000 gulden. Niet slecht, voor een amateur. Voor de 25-jarige biljarter uit Baarn de to taalscore. Via Sandbring kwam Zweden te rug tot 9-3. Maar Nederland bleef sterker en hield de Zweden het de belangrijkste prijs stant onder druk. Broers (DIOK) be- zijn loopbaan. Burgman en Jas- nadrukte het overwicht met een try, de ploegwedstrijd te missen. „Het pers zijn dé exponenten van de jon- die door Michelsen werd omgezet heel vreemd. Je mist je ploeggeno- Nederland de achttiende plaats met pioen van de laatste jaren, presteer- verplichte oefenstof opgesplitste lopen voor wedstrijdleider Vicenzo c e—de in de verplichte oefenstof het landenploegen in actie waren ge- Torriani de startvlag had laten val- beste. De 22-jarige militair kwam weest, sloten de Russen af op r 146,733 punten. De Sovjetunie leidt met ruim twee punten voorsprong brek aan overzicht maar bevalt ook op China en titelhouder Roemenië, met zijn totaal (53,90) net niet het merendeel niet. Nederlandse turnsters, t gemiddelde de deelnemers dat zaterdag reeds de individuele ti telhoudster Aurelia Dobre de mist per onderdeel. Maar zijn zag ingaan. Dobre miste bij de brug- voorgeschreven stof 293,15 punten, negen punten punten'meer dan de naaste 'de rent de DDR, dat met minimaal Op weg naar de startlijn in Como botste de jonge renner uit de ploeg Post tegen een auto. Hij brak i- die zaterdag en gisteren in actie zijn oefening een greep naar de hoge lig- geweest, zeiden allen de sfeer Eri ge generatie driebanders. Ze willen (15-3). Zweden wist zich ondanks de ten e niets liever dan met mannen als serieuze aanpak verslagen. Via Mi* opvangt Blomdahl, Ceulemans en Kobayas- chelsen (strafschop) en Kamp (try) goed hebt gedaan. Je mist ook de benutte werd de spanning kwam op de grond terecht. De kleine Roemeense bezet de 21ste plaats (38,212) en is daarmee op dit ook niemand die je ogenblik de vierde turnster van je het wat minder haar land. Lieveling van het publiek werd hoogste die hij ooit heeft behaald, Hij staat er in het tussenklassement wel de schil gevolgd wordt door de Chine- zijn neusbeen, dat in het ziekenhuis Nederland krijgt komend jaar werd gezet. De Koning v s bezig zyn versnel- i de verplichte stof gedeeld 105e weer een groot internationaal turn- lingsapparaat te testen. Hij keek nee. toernooi. Van 27 tot en met 29 april naa Mantel verspeelde het gemiddel- strijden in de Houtrustsport in Den dat le van negen punten op de brug. Haag 24 turnsters en 24 turners in PPn r zijn oefening slechts 8,40 ople- respectievelijk een keuze je teamgenoten zondagavond de Noordkoreaanse verde. Hij stelde daar twee keer 9,50 zeskamp. Op de derde dag worden met slechts bezig zijn," aldus Suzanne Beere- Gwang Suk Kim, die in het tussen- punten tegenover, bij het springen de toestelfinales gehouden. beneden en zag derhalve niet /oor hem een auto remdt voor rood verkeerslicht. Post ging door het uitvallen van De Koning start in "Hans van der Plas, Johan Jonker en Leen van der Plas zijn schilder van beroep en zoals de geschiede nis ons leert zijn dat niet al te slimme figuren. Hans drinkt bo vendien geen bier en dat is hele maal een goede reden om hem geen aanvoerder te maken". ('Columnist' T. Blik in het programmablad van Quick Boys over wie aanvoerder moet zijn van het vaandelteam) "Jaap (Traag) van Duyn is ook niks. Eer die bij de scheidsrechter is om te tossen is de wedstrijd al een kwartier begonnen". (T. Blik) "Fred Kanbier kan het ondanks zijn mooie achternaam ook nooit worden. Hij komt namelijk uit Leiden. Zelf werk ik daar al 21 jaar als ontwikkelingswerker, maar ze zijn nog steeds dom". (T. Blik) „Als jonge jongen heb ik ook wel eens een kilometertellertje terug zitten draaien of een auto 'schade vrij' verkocht als er wat deukjes waren weggewerkt. Maar' ik kan me dat allang niet meer permitte ren. In mijn bedrijf staat op knoeien zo ongeveer de doodstraf'. (SVV-voorzitter/autohande- laar John van Dijk in De Tele graaf) Van kaviaar en dat soort enge dingen hou ik helemaal niet. Geef mij maar de gewone Hollandse pot: prinsesseboontjes met een bal gehakt". (idem) ..Rijk zijn is gemakkelijk, maar ik kan maar één bord per dag leeg eten". (idem) „Omdat ik grote zaken doe moet ik ineens sjiek gaan lullen....? Ik heb het wél een tijdje geprobeerd, maar ik kreeg er alleen pijn in mijn kaken van. Het is te hoog ge grepen. Ga jij maar eens een tijd je op je tenen lopen, dan krijg je toch ook pijn in je poten". (John van Dijk in Voetbal In ternational) „Weet je, als ik bij Feyenoord zou zitten zou ik misschien wel Hans Kraay terughalen. Kraay is toch de perfekte commerciële man. hij kan goed sponsors aan trekken, hij lult bij iedereen geld uit zijn zak, dat heb je nu toch ook weer gezien met HCS. Kraay moet zich alleen niet met voetbal be- (Voormalig Feyenoord-mana- ger Guus brox over business-se ats in Sports Business) Van het huidige spelerspoten- tieel van Feyenoord is niemand meer dan twee ton waard. Langs deze weg kom je er niet. Het argu ment van dat Rotterdamse accent in de ploeg slaat helemaal ner gens op. Het is slechts het bewijs (idem) „Ik zit liever op een keiharde houten stoel om naar een goede wedstrijd te kijken dan in een pluchen fauteuil om knoeiwerk te dat de bodem van de kas in zicht is". (Coen Moulijn, elftalleider bij Feyenoord, in Sports Busi ness) „Op een wedstrijdbespreking zie je voortdurend spelers die on- geneerd zitten te geeuwen. Daar kan ik absoluut niet tegen, dan begint m'n bloed 'te koken. Of je het nou wel of niet eens bent met je trainer, je kunt toch wel naar z'n bespreking luisteren!" (Feyenoord-verzorger Ge rard Meijer in de'Feyenoord- special' van Voetbal Internatio nal) ..Waar zijn de (maat)staven?" (Spandoek in Wrexham bij Wales-Nederland) „Ik wou dat ik tijdens de partij en kon slapen. Na afloop mocht ie mand me dan fluisterend vertel len wat voor ellende nu weer was gepasseerd". (Jon Tisdall, secondant van Jon Speelman bij de kandida- tenmatch tegen Jan Timman in de Volkskrant) „Ik moet er niet aan denken dat we dit toernooi nog gaan winnen. Je kunt toch niet thuiskomen met het verhaal dat je in Luton een Lada hebt gewonnen (Tom van 't Hek tijdens het vierlanden-hockeytoernooi in Luton, in de Volkskrant) „Een 'zwak' van mij is mis schien dat ik weiger om met men sen die geen verstand van voetbal hebben te praten. Dat is misschien niet zo verstandig als die figuren een bepaalde positie innemen bij een club maar ik kan het niet op brengen om voor de goede vrede maar een eind in de ruimte te gaan zitten kletsen. Dat vertik ik. Ik neem ook aan, bij wijze van spreken, dat Chopin er geen enke le behoefte aan heeft om met mij over muziek te praten". (Voormalig Feyenoord-direc- teur Hans Kraay in Voetbal In ternational) „Na een teleurstellende race zal ik niet met een huilend schaats- stertje op schoot gaan zitten". (Ard Schenk, chef de mission van de Nederlandse ploeg bij de aanstaande Olympische Win terspelen, in NRC Handelsblad) De toeschouwers bij de voetbalkraker Quick Boys - Katwijk (1-1) moesten in het laatste kwartier van de wed strijd een goed heenkomen zoeken toen het begon te stormen en te regenen op Nieuw Zuid. Zo te zien leed de sfeer er niet onder «oio Henk Sp.tersel derpark) en 168,8 km hardlopen (eveneens bij het Zuiderpark) af. De 29-jarige Feijen werd vrijdag morgen aanvankelijk vergezeld door de Fransman Bruce Gillet, die zijn poging echter na 200 kilometer fietsen staakte. Feijen volbracht zijn tocht door het Rijswijkse zwembad in 5 uur, 25 minuten en 25 seconden. Gesteund door veertig Haagse triatleten be gon de informatiedeskundige aan het fietsen. Zaterdagmiddag om 16.45 uur kon hy de fiets achterla- Vertrouwen (1) Korfbalvereniging De Danaïden verkeert sinds afgelopen weekein de zonder trainer/coach voor het eerste team. René Versloot heeft za terdag zijn werkzaamheden bij die vereniging gestaakt. Een ongebrui kelijke actie midden in het seizoen. „René heeft de samenwerking op gezegd", verklaarde voorzitter Kaj Locher. „Er was sprake van een on voldoende vertrouwensbasis". „Het vertrouwen was inderdaad geschaad", zo stelt Versloot. De technische commissie van de Leid se eersteklasser is in de ogen van de Amsterdammer de boosdoener. „Mijn capaciteiten waren in het ge ding bij de TC", stelt Versloot, die voor de spelersgroep en het bestuur niets dan lovende woorden heeft. „Het is een fantastische spelers groep en het bestuur treft ook geen enkele blaam. De TC heeft gefun geerd als verlengstuk van de vijfde colonne en ik kan niet tegen een achterban, die geen vertrouwen in de trainer heeft". Een opmerkelijke gang van zaken dus, aangezien de technische com missie feitelyk slechts een advise rende rol heeft ten aanzien van het eerste team. „Dat is dus ook in dit geval zo. Wij wilden gewoon duide lijkheid over een aantal zaken", al dus Ingrid van Haren, voorzitster van de technische commissie. „Wij wilden een aantal dingen overleg gen, maar dat heeft Versloot opge vat als een motie van wantrouwen. De breuk is eigenlijk helemaal niet ontstaan over inhoudelijke zaken, maar had te maken met de manier waarop hij reageerde. Het was niet mogelijk om met hem in discussie te gaan, want toen werd hij ver schrikkelijk boos" Vertrouwen (2) Beide partijen betreuren zo als ge bruikelijk de hele affaire. „Ik vind het vreselijk jammer, zoiets is me ook nog nooit eerder overkomen", meldt Versloot. Ook de TC van De Danaïden is niet gelukkig over het gebeuren. „We wilden hem beslist niet weg hebben. Nu moeten we weer op zoek naar een plaatsvervan ger", zo ziet Van Haren zich voor nieuwe problemen gesteld. „We wisten natuurlijk al wel dat dit René zijn laatste jaar bij De Danaïden zou zijn dus we waren al een beetje aan het kijken naar een opvolger". Dat moet dus nu in versneld tem po geschieden. Zonderling Zonderling of uitzonderlijk. Hage naar Martin Feijen voltooide gister middag om 16.11 uur een viervoudi ge triathlon, waaraan hij vrijdag morgen in een zwembad in Rijswijk was begonnen. Feijen legde in de tussenliggende periode 15,2 kilometer zwemmen (303 baantjes), 720 kilometer fietsen (rondjes van 2,5 km rond het Zui- Een massage en een maaltijd zorgden voor een rustperiode van een kwartiertje. Daarna begon hij aan het laatste, loodzware, gedeelte: 168,8 km hardlopen. Feijen kreeg last van inzinkingen maar de komst van het publiek op zondagmorgen hielp de Hagenaar over het dode punt. Na 58 uur en 11 minuten vol tooide hij de tocht. „Nooit meer", was zijn reactie. Golfprimeur In Moskou is een officiële golffede- ratie opgericht. Het gebeurde een jaar nadat in de Sovjetunie de eerste golfclub was ontstaan. Het persbu reau Tass heeft melding gemaakt van dit feit. De eerste baan van negen, holes zal zondag in gebruik worden geno men. Voor deze gelegenheid zijn prominente westerlingen naar de hoofdstad van de Sovjetunie geko men. Acteur Sean Connery, bekend als James Bond, en de voormalige Zweedse ijshockeyer Sven Tumba zullen als eerste een balletje slaan. Anatoly Kovalev, voorzitter van het sportcomité van Moskou, is ge kozen tot eerste voorzitter van de golibond. ARIE HAASNOOT Ook al trapt hij zelf niet meer te gen een bal, nog steeds bepaalt Arie Haasnoot het gezicht op Nieuw Zuid, de voetbaltempel in Katwijk. Liefst 18 seizoenen maakte de geblokte verdediger deel uit van de Quick Boys-selec tie. Zeven jaar geleden haakte de immer goed geluimde Katwijker af. Als een van de weinige Quick Boys-voetballers heeft Haasnoot (42) een kampioenschap ('67-'68, tweede klasse) op zijn erelijst staan. Tot zijn spijt heeft Haasnoot de 250 'caps' niet bereikt. In die wed strijden was de Katwijker altijd een toonbeeld van karakter en in zet. Oogstrelendehoogstandjes waren van'hem niet te verwach ten. Scoren deed-ie zelden, maar als Haasnoot het genoegen smaakte om de bal tussen de pa len te schieten, dan was Nieuw Zuid te klein. Met de armen in de lucht maakte Haasnoot een meestal tijdrovende rondedans voor de tribune. En het chauvinis tische Katwijkse publiek juichte net zo hard mee. De laatste jaren valt er niet zo veel te juichen, hoewel het huidige Quick Boys-één een imponerende serie heeft neergezet. Haasnoot fungeert anno 1989 als assistent van Melbi Raboen. Hij traint dè B-selectie en begeleidt op zater dag het tweede elftal. Een team overigens dat per definitie eerste viool speelt. Aan het reserveteam bewaart Haasnoot vreemd ge noeg de beste herinneringen. In zijn nadagen als actief voetballer maakte hij het landskampioen schap voor reserveteams mee. Haasnoot vindt het niet vreemd dat Quick Boys-2 een abonnement heeft op het kampioenschap. "De meesten kunnen zomaar in het eerste elftal mee. Je kunt eigenlijk stellen dat bijna alle posities in het eerste dubbel bezet zijn. Een luxe, maar aan de andere kant levert de samensmelting van veel goede voetballers bij een club soms problemen op. De trainer kan er slechts elf opstellen en dat impliceert dat er een aantal te leurgesteld moet worden. "De een heeft de weelde en de ander zit met de brokken", geeft Haasnoot een beschrijving van zijn functie. "Vooral vorig seizoen heb ik moe ten praten als Brugman. Van der Zee (de toenmalige trainer, red) besloot om Jaap van Duyn, Mart en Leen van der Plas terug te zet ten en ik kan je wel vertellen dat dat de jongens niet lekker zat". De minder prettige bijkomstig heden vormen voor Haasnoot geen belemmering. De 'positivo' Arie Haasnoot.ifoto Loek Zuy- derduin) voelt zich op Nieuw Zuid nog steeds uitermate prettig. "Ik ben er een tijdje tussen uit geweest. Omdat het vorig seizoen met Paul van der Zwaan (nu bij Altior, red) niet vlotjes verliep, ben ik er maar weer met het trainen begon nen". Zonder diploma's, maar wel met succes, want Quick Boys-2 bezet in de eerste klasse achter Noordwijk 2 de tweede positie. Als assistent-trainer heeft Haasnoot een goed inzicht in de kwaliteit van het huidige spelers- bestand. "Met die jongens van buitenaf zijn we sterker gewor den. Die jongens uit de stad zijn wat brutaler. En brutaliteit mis sen we hier al jaren. Dat was al zo toen ik nog in het eerste speelde. Allemaal harde werkers, kwamen net dat beetje extra te kort. Maar het gaat me een beetje te ver om te roepen dat Quick Boys kampioen wordt. Dat wordt een te zware belasting voor die gasten. De competitie duurt 26 wedstrij den en dat is heel lang. Laat ze nu eerst maar een periodetiteltje pakken. Dat is al heel wat". Haasnoot vindt het voetbal vooral "professioneler" gewor den. "Ze trainen tegenwoordig al drie keer per week. Er staat wel wat tegenover, dat is waar. Vroe ger kregen we nog niet eens een paar voetbalschoenen. Nu wordt er van alles voor ze gedaan. Het heeft een tijdje geduurd, maar ook Quick Boys is met zijn tijd meegegaan. Je moet wel, anders val je naast de prijzen". En dat willen ze dit seizoen niet bij Quick Boys. ROB ONDERWATER

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 24