TOP kandidaat voor plaats in hoofdklasse <4 Leiden mist ervaring en eindschot Gussen 'De judobondis geen reisbureau' Strafworp redt Fides Pacta in slotfase Al twee zeges voor Oakland Stibbe: negen tellen te kort K i§ Leiderdorp blijft verrassen MAANDAG 16 OKTOBER 1989 SPORT PAGINA 21 Belangrijke winst voor Crescendo LEIDEN Halverwege de competitie heeft TOP de leiding behouden in de overgangs klasse A. De Sassenheimers klopten Swift(M) in een doelpuntrijk treffen met 16-15. TOP's enige overgebleven concurrent Kinderdijk bleek voor Pernix een te sterke tegenstander: 8-4. In de derde klasse leed Zuiderkwartier tegen Zwijndrecht een tweede (4-5) nederlaag, terwijl De Algemene naaste belager Tilburg met 5-9 klopte. Nog voor aanvang van het zaalsei zoen kan TOP zich opwerpen als voornaamste kandidaat voor de hoofdklasse. Over twee weken is eerste return het duel tegen Kinder dijk. de ploeg die de Sassenheimers bij de seizoenstart op 10-10 werd ge houden. Een TOP in de goede doen. zoals zaterdag tegen Swift(M), lijkt nauwelijks te kloppen. Ondanks het ontbreken van vaste krachten Barbara Romsom, Jacqueline Win ter (sinds vorige week) en Gerco Langelaan komt de ploeg met speels gemak tot scoren. Bovendien worden de treffers gelijkelijk ver deeld over het twaalftal. Dat was zaterdag ook het grote verschil met Swift. De Middelbur gers hebben de beschikking over enige topschutters, maar verder kent het aanvalspel van de Zeeu wen weinig verrassingen. De ope ning (1-3) was voor Swift, maar daarna ging de score lang gelijk op. Enige ruimte van betekenis tussen de ploegen onstond pas halverwege de tweede helft (rust 6-7), toen Eg- bert Dijkstra en Stella van der Zaag de stand op 13-11 brachten. „Eigenlijk een beetje te vroeg", oordeelde coach Wim Kerkum ach teraf. „Het was de hele wedstrijd heel hard gegaan en men ging even adem happen, even rondkijken. Dan ben je zo'n voorsprong ook zo weer kwijt". Na 15-12 duurde het in derdaad slechts zo'n zes minuten eer Swift weer op gelijke hoogte was. TOP hervond bijtijds het rit me. Frank Nijenhuis forceerde een strafworp („hij werd al zo'n tien me ter voor de korf vastgepakt", aldus de Leidse arbiter Sjardijn) en deze kans werd door de topscorer per soonlijk verzilverd: 16-15. Pernix werd door Kinderdijk met 8-4 geklopt. Een lastige zijwind maakte het scoren voor de Leide- naars geenszins gemakkelijk. Aan gezien de ploeg van coach Rob van Dort in de eerste helft ook nog drie strafworpen onbenut liet, is de ma gere produktie grotendeels ver klaard. Erica Velders tekende voor het enige wapenfeit van Pernix voorrust (4-1). Lian Tieleman gaf na de spelher vatting nieuwe hoop voor de Leidse formatie. Ondanks redelijk veldspel kon Pernix in aanvallend opzcht geen potten breken. Kinderdijk stoomde door naar 8-2 en de strijd was beslist. Casper de Rooy en Lian Tieleman namen de laatste twee treffers voor rekening. De Danaïden boekte, ondanks al le interne strubbelingen, een ruime overwinning op Achilles: 6-12. Eric Kromhout zette het Leidse twaalf tal, voor de gelegenheid begeleid door Wim Heyman, met twee doel punten op het goede spoor. Heiko Locher, Marcel Keyzer en Frans Brand zorgden voor een 2-5 voorde lige marge bij rust. Dat verschil werd in de beginfase van de tweede helft uitgebouwd tot 2-7. De Danaï den bleef in het vervolg van de strijd voortdurend op minimaal vier punten voorsprong en boekte zo een regelmatige 6-12 winst. „Een te rechte overwinning", vond interim- eaoch Heyman. „Ze hebben met veel inzet gespeeld". „We zijn op de goede weg qua veldspel, maar het schot zit er nog niet in", concludeerde coach Cees Zuurmond, die Fiks door de 8-6 ne derlaag tegen Animo vaster onderin de middenmoot geplaatst zag. Slechts drie velddoelpunten wisten de Oegstgeestenaars te produceren, de andere helft van de produktie kwam uit strafworpen. „Er moet meer vertrouwen in het schieten en afvangen komen", zo legde Zuur mond de vinger op de zwakke plek. Jaap Rietdijk en Diederik van Veen beperkten de achterstand voor rust tot twee treffers (4-2). Na de spelhervatting brachten Nico van Velzen, Theo Vreeken en Roni- que Gerlof de stand in evenwicht. Ondanks de sterke ondersteuning van Sandra van Gelderen kon Fiks niet doordrukken en de thuisploeg liep opnieuw uit. Nico van Weizen bepaalde de eindstand op 8-6. Crescendo zegevierde in het be langrijke duel tegen Nieuw Flora met 8-7. In de eerste 45 minuten moest de thuisploeg het initiatief aan de tegenstander laten, maar slaagde er steeds in de achterstand ongedaan te maken. De adempauze bleek een welkome onderbreking voor het team van coach Wim Nijen huis. Crescendo speelde aanzienlijk beter dan de opponent en Debbie Blogg en Wijnand Alberts (2x) maakten het karwei af. „Wij waren iets aggresiever op de momenten dat het erop aankwam", verklaarde coach Cor Gravekamp opgelucht na de zeer belangrijke 5-9 overwinning van De Algemene op Tilburg. De koploper heeft door de ze winst afstand genomen van de naaste concurrent. Wim Bavelaar, Jori Sjardijn en Brenda Veenema zetten De Algemene op een floris sante 0-3 voorsprong. Die voordeli ge marge was bij rust weliswaar ge slonken (3-4), maar Tilburg kon de stand nooit helemaal in evenwicht brengen. Irene de Jong en Alfred Lambooy zorgden in de laatste vijf minuten voor de genadeklap. Zuiderkwartier ging in een kleurloos duel ten onder tegen Zwijndrecht: 4-5. „De inzet was dra matisch slecht", stelde coach Ko Paeper. „Wellicht denkt men toch dat het vanzelf gaat". Zuiderkwar tier heeft sinds gisteren weinig re den meer voor die gedachte. De thuisploeg kwam tegen een zeker niet overtuigend spelend Zwijnd recht voor rust al op achterstand (2- 3). Vooral door een falend derde aanvalsvak kon dat verschil niet worden goedgemaakt. Na 2-4 brach ten Aldo Spadon en Annelies van der Blom de spanning tot twee maal terug in de wedstrijd, maar Zuider kwartier bleef op dat ene puntje achterstand steken. „We speelden een stuk beter dan vorige week", vond coach Van Poel geest na de 7-6 zege van Velocitas op DVS'69. De Leiderdorpers kwa men in een gewijzigde opstelling moeizaam uit de starblokken en ke ken na een half uur tegen een 1-3 achterstand aan. Topscorer Jeroen van Driel werkte voor rust de nade lige marge weg. Na 4-4 volgde de be slissende demarrage. Ine Goedege- buur. Robert Schoof en opnieuw Jeroen van Driel tilden Velocitas naar 7-4. DVS kon na een kortston dige regenonderbreking nog terug komen tot 7-6. Fluks verspeelde tegen De Dijk- vogels evenals vorige week in de eerste helft de kansen op een over winning. De 2-7 achterstand na 45 minuten bleek onoverbrugbaar. De Noordwijkers maakten in het twee de gedeelte van de strijd nog wel veel goed, maar bleven uiteindelijk op twee punten steken: 7-9. Inge borg van Asten en Wilfred Plesman scoorden beiden twee maal. „We hoeven in principe van geen enkele ploeg in deze afdeling te ver liezen", aldus Robin Sommeling, coach van KNS. „Ze zijn allemaal vrij gelijkwaardig, maar je moet een beetje het schot van de dag heb ben". Dat schot ontbrak aan Oegst- geestse zijde in de wedstrijd tegen Celeritas. In de aanvangsfase kon KNS de thuisploeg niet bijbenen en keek bij rust al tegen een kansloze achterstand aan (7-3). Na korfwisse- ling stokte de produktie aan twee kanten en beide ploegen voegden slechts twee treffers aan het totaal toe: 9-5. OAKLAND (Reuter) - De Oakland Athletics, met twee tegen één favo riet, heeft het afgelopen weekeinde de eerste twee wedstrijden van de World Series overtuigend gewon nen. San Francisco Giants had voor 50.000 toeschouwers in Oakland to taal niets in te brengen: 5-0 en 5-1. Oaklands werper Dave Stewart was na zes dagen volstrekte rust in dee eerste wedstrijd fenomenaal op dreef. Hij stond Giants slechts vijf klappen toe, een enkele tegenstan der kwam tot het derde honk. De World Series van dit jaar zijn vrij uniek. Het is 33 jaar geleden dat twee teams uit dezelfde regio honk ballen om de belangrijkste Ameri kaanse titel. Alleen de baai van San Francisco scheidt de twee teams. Oakland zat vorig jaar eveneens in de eindstrijd, was twaalf maan den geleden eveneens zwaar favo riet, maar ging in vijf wedstrijden onderuit tegen Los Angeles Dod gers. De ploeg kwam vastbesloten niet meer dezelfde fouten te maken aan de start van de Series tegen San Francisco. Werper Stewart straalde zelfvertrouwen uit* de slagmannen konden zich uitleven op de worpen van Giants' falende werper Scott Garrelts. Drie punten in de tweede inning legden de basis voor de eer ste overwinning met 5-0. BOEKELO (GPD) - Nog een jaar geeft Eddy Stibbe zichzelf de tijd om de military van Boekelo te win nen. Nooit beheerste een vader landse ruiter de enige topwedstrijd van ons land, al kwam Stibbe er dit keer met zijn tweede plaats (uniek voor een Nederlander) heel dicht bij. Maar zelfs de grote galop van Killmacthomas kon die statistiek niet naar de vergetelheid verdrin gen. Na de cross, die een ravage aan richtte onder de deelnemers, bleef Stibbe met zijn schimmel negen se conden verwijderd van winnaar Mark Todd. En volgend jaar, dat staat voor de nieuwe Nederlands kampioen vast, viert hij zijn af scheid van Boekelo. „Ik ben dan na twintig jaar wel uitgekeken op deze wedstrijd", zei Stibbe en dat klonk iets botter dan hij bedoelde. LEIDEN Fides Pacta heeft na een ongelukkige competitiestart duidelijk de weg omhoog gevonden. De Leidse eersteklasser klopte gistermiddag BEP met 11-10 en steeg daardoor opnieuw een paar plaatsjes naar de kop van de ranglijst. „Ik heb hier niemand horen klagen", grapte Fides- coach John Tims direct na afloop. In het Noordhol landse kamp was men minder tevreden over de lei ding van arbiter Meesen. BEP voelde zich bekocht door de man in het zwart, die drie minuten voor tijd Ronald van der Velden een strafworp toekende. De beresterke routinier, even tevoren in het veld geko men voor Ron Pracht, wist zich wedstrijdwinnaar toen Wilma Neuteboom vrij doorkwam en zijn verde diger zijn pass onreglementair onderbrak. Even later verzilverde René van der Vooren de strafworp, waar door Fides Pacta alsnog met 11-10 zegevierde. Het gemor van de Zaankanters deed wat obligaat aan. Hoewel Meesen wel wat al te duidelijk aanwezig was had hij beslist geen doorslaggevende rol gespeeld. Ook Fides kreeg in identieke situaties strafworpen te incasseren. Bij 8-9 leek een misgreep van Hennie Piket zelfs Fides ondergang in te luiden. De Leidse ploeg had vooral in de eerste helft fors overwicht gehad, maar was er niet mer afstand te nemen dan twee goals (3-1). Na Mieke Selier's 7-4, kort na rust (6-4), raakte Fides in de proble- nien. Piket liet bij 7-6 een strafworp onbenut, terwijl aan de andere kant het trefzekere duo Marco Zijp en Edwin Bunschoten (beiden tweemaal scorend), de aansluiting forceerde, waarna 7-9 spoedig volgde. Pi ket maakte zijn fouten na 8-10 meer dan goed met twee tegentreffers. Met invallers Patricia Gottmer en Ronald van der Velden voor de korf forceerde Fides Pacta in de slotfa se alsnog de winst. Twee vrije kansen werden gemist, maar vanonder de korf bleef de ook letterlijk onverzet telijke Ronald van der Velden grossieren in nieuwe mogelijkheden. Tenslotte had hij succes en mocht Re né van der Vooren voor 11-10 zorgen. „De grote winst van de laatste weken", aldus een te vreden Tims. „Men heeft karakter getoond, laten zien dat er ook vanuit een achterstand nog gewonnen kan worden. Dat we een paar plaatsjes stijgen is een ge woon een consequentie van twee potten achter elkaar mooi meegenomen". BRAM VAN GENT ■ste helft een /~i P* 1 geslaagd m.- Luyt finisht voorin .1 1 Ma TVTiolro LEIDEN - De Katwijkse veldrij der Rene Guyt ging gisteren in Lies hout met de besten mee. Uiteinde lijk kwam hij tussen de profs als tweede amateur, op de zevende plaats terecht. De overwinning ging naar Frank van Bakel die Reinier Groenendaal en Henk Baars achter zich liet. John Kuyvenhoven boek te weer een overwinning bij de lief hebbers. De kampioen van Neder land versloeg zijn medevluchter Adriaan van Londen in de eind sprint. Fietscrosser Patrick Chen (Kat wijk) is winnaar geworden van de Superbowl. In IJsselstein (de laatste wedstrijd voor de trofee) liet hij ondermeer Nederlands kam pioen Mark van Gelder en Ed van Zoelen zijn achterwiel zien. Visser wil na WK strenge selectie BELGRADO (ANP) - De Judo- bond Nederland heeft grootse plan nen op papier, een glorieus verle den, maar een onzekere toekomst. De slotsom van de wereldtitelstrijd in Belgrado kan slechts negatief zijn. Aan het midweekse zilver van Ben Spijkers werd zaterdag brons voor Jessica Gal toegevoegd. Nooit tevoren speelden de vrouwen op mondiaal niveau een zo bescheiden rol. Voor de mannen is het niet onge bruikelijk slechts één plak te ver overen. het is duidelijk dat de vrou wensectie de slag heeft verloren. Behoorde Nederland enige jaren te rug nog tot de toonaangevende lan den. nu blijkt het wegvallen van twee toppers (Irene Kok en Angeli- que Seriese) tol een kleine catastro fe te leiden. Naast Gals brons was in het afsluitende weekeinde alleen de zevende plaats van Carla van Game ren in de open klasse een vermel ding waard. Scherpe selectie Wie goed naar de oude leermeesters uit Japan luistert, weet dat discipli ne en onderlinge concurrentie sleu tels voor succes kunnen zijn. De de buterende mannencoach Wim Vis ser verkondigde die boodschap. Met vier sporters (Wurth, Spijkers, Meijer en Buiting) en een ver scherpte selectie denkt de Nijmege- naar edelmetaal te kunnen delven in Barcelona, waar in 1991 de vol gende editie van de wereldtitel strijd en een jaar later de Olympi sche Spelen worden gehouden. Voortaan dienen twee prijzen op sterk bezette evenementen worden behaald, wil een judoka naar een in ternationaal titeltoernooi worden uitgezonden. Deze puur op prestatie gerichte aanpak lijkt niet erg te sporen met de traditie, die vrouwencoach Karei Gietelink in veertien jaar heeft op gebouwd. De positie van 's lands langst fungerende bondscoach werd in de Joegoslavische hoofd stad ondergraven door Chris de Korte, die een rol als intrigant ver tolkte. De ex-mannencoach sollici teerde brutaalweg naar Gietelinks' post. De Korte kreeg de aanval van twee kanten. Gietelink kwalificeer de die actie als „een luguber grapje" en vond het een „walgelijke verto ning". Visser was allerminst te spre ken Over het gedrag van De Korte's pupil, Guno Pocomi, die hij conse quent met diens vroegere naam Be- renstein aanduidde. Pocomi kon het pak al na de eerste ronde uit trekken. Reisbureau „Het zwaartepunt is naar zijn hoofd gestegen", meende Visser. „Een waarschuwing voor de Bulgaar Bo- tev sloeg hij in de wind. Hij zei me dat het pas in de halve finale inte ressant zou worden." Dat bleek twee stapjes te ver gedacht. Visser: „Ik heb geëist dat hij zou trainen. Maar hij heeft de hele week het pak niet aangehad. De Judobond Ne derland is geen reisbureau." Visser beschouwt Pocomi als „waarschijnlijk de meest begaafde en zeker mentaal de minst ontwik kelde" judoka in het gezelschap. „Waarschijnlijk krijg ik nu meer greep op hem. Dat was anders ge weest als hij hier een medaille had gehaald." Dergelijke harde uitspraken mo gen van Gietelink niet worden ver wacht. De Amstelvenener is de mildheid zelve. Zijn inschikkelijk heid is er waarschijnlijk de voor naamste reden van dat in het vrou wenkamp de coaches elkaar nim mer in de haren zaten. Gietelink, wiens contract eind november af loopt, kreeg gisteren weer de steun van bondsvoorzitter Frans Hoogen- dijk. Daags tevoren wekte de praeses nog de sterk de indruk dat de vrou wentrainer via de „zachte weg" (de letterlijke vertaling van het Japanse woord judo) zou worden afgevoerd. De Belgische judoka Irene Berghmans (r) reikte tijdens de WK, ondanks winst met ippon op de Franqaise Natalina Lupino, niet verder dan de vijf de plaats in de open gewichtsklasse. (foto afp> Hoogendijk twijfelt of Gietelink, die full-time werkzaam is by een sportinstituut, de inzet kan opbren gen om de opgelopen achterstand in tm halen. Brons De bronzen prestatie van Jessica Gal, de jongste van de judoënde zusjes uit Amstelveen, bracht een einde aan een reeks teleurstellende prestaties. Gal eiste de medaille op na een uitstekende partij tegen de Westduitse Kerstin Emich. In de poule-wedstrijd was de Japanse Fu- miko Esaki krachtiger en beter in het grondwerk. Evenals haar oude re zus Jenny kent de achttienjarige studente medicijnen gewichtspro blemen. Volgende maand zal Gal in Athene haar Europese jeugdtitel in de lichtste klasse niet verdedigen maar een klasse hoger draaien. Gietelink had er bij zijn pupil, die binnenkort, evenals Jenny Gal en Marjolein van Dommelen eerder deden naar de club van Cor van der Geest vertrekt, toch op aangedron gen af te trainen. Dat bood in de één na lichtste klasse een plaatsje aan Veronique Akkermans. De al jaren in Heerenveen wonende Brabantse pleegt echter uitsluitend op grond van haar trainingsinzet en niet naar haar wedstrijdprestaties te worden gekozen. De komst van een mentaal begeleider van de NSF heeft voor alsnog weinig uitgehaald. Als de JBN haar gedachten over topsport daadwerkelijk in beleid vertaalt, komt Akkermans niet meer voor se lectie in aanmerking. GORINCHEM/LEIDEN - Het suc ces van de Australische Sunstate Mavericks uit Mildura, een nietig plaatsje op de grens van de staten New South Wales en Victoria, heeft duizenden kilometers verder, aan de andere kant van de aardbol Luba geiden opnieuw punten gekost. Za terdag verloor Leiden in Gorin- chem voor de tweede keer dit sei zoen juist in de slotminuten de con trole over de wedstrijd. Van 60-64 vlak voor tijd wérd het uiteindelijk 69-64 voor thuisploeg Dakplan/Go- ba. Te bewijzen valt er natuurlijk niets, maar er valt wel een hypothe se op te stellen over de weerslag die de voortdurende afwezigheid van de Amerikaan Tom Gussen heeft op de resultaten van het in de promo tiedivisie nog duidelijk onervaren Leiden. Gussen viert in Australië triomfen met de Mildura Mave ricks, die in de eerste divisie op kop gaan en deze week aan de play-offs beginnen. De twee meter-lange Gussen is in Australië 'een reus' en is regelmatig goed voor meer dan veertig punten per wedstrijd, met daarbij de aantekening dat in Australië wedstrijden 4x12 minuten duren. Gussen was vorig seizoen de man die ook Leiden door de moeilijke LEIDERDORP Complimenten van Leiderdorp-coach Bert Samson voor zijn spelers, complimenten van collega Titus Flapper voor Samson. „Hij slaagt er steeds weer in zijn spelers optimaal te motiveren en van ploeg een hechte eenheid te maken. Wy hebben hier terecht ver loren. Leiderdorp was veel fanatieker en enthousiaster," aldus Flapper van Festo BW 2. Leiderdorp presteert in de eerste divisie A tot nu met zes punten uit vier wedstrijden boven verwachting. Voorburg miste een duidelijke spelmaker en dat brak de ploeg onder de druk van de Leiderdorp-press na rust (33-33) op. Van 37-47 werd het 54-52 en liep Leiderdorp, met de vorig jaar pas voor het eerst basketballende 20-jarige Richard Zevenho ven in een opvallende rol, uit naar de 75-65 overwinning. Donderdag mag Leiderdorp in de bekerstrijd zijn krachten met pro motiedivisionist Akrides (De Does, 19.20 uur). momenten heensleepte. Tegen Lei derdorp en Beverwijk bijvoorbeeld nam de geblokte Amerikaan het voortouw toen de score stilviel. Dat was één van de vele redenen om Gussen dit seizoen een nieuw con tract aan te bieden. Het overzomer- en in Australië werd door Leiden zonder morren geaccepteerd, maar toen Gussen twee weken geleden meldde dat zijn verblijf down under nog veertien dagen langer zou gaan duren, was de Leidse club duidelijk minder blij. Gussen had afgelopen zaterdag zijn rentree moeten maken tegen het geroutineerde Goba, maar speelt als alles meezit pas op 29 ok tober zijn eerste wedstrijd tegen koploper Gunco. Aan het ontbreken van Gussen is ook een voordeel verbonden. De Leidse spelers leren nu zelf voor op lossingen te zorgen en gezien de re sultaten (vier uit vier) gaat dat rede lijk, maar de inbreng van Gussen had Leiden het beetje extra gege ven dat nodig was om wél van Akri des en Goba te winnen. Zaterdag hielden beide teams elkaar in een rommelige, en van Leidse kant slecht gespeelde wedstrijd (25 keer balverlies, slechts 8 aanvallende re bounds, 51 precent schot), lange tijd in evenwicht. Goba maakte in de slotminuut het karwei af, toen Lei den verslapte en zich even geen raad wist: 60-64, 64-64, 69-64. Ben de Jong (17), Erik Huybens (17) en Pe ter ter Haak (16) zorgden voor de Leidse punten. Grasshoppers Aan het einde van het vorig seizoen duelleerde Grasshoppers met het in de promotiedivisie op de tweede plaats geëindigde PSV Almonte om één plaats in de vrouwen eredivisie. Over twee wedstrijden was Grasshoppers de duidelijke win naar, maar na het terugtrekken van Hoofddorp belandde PSV alsnog in de hoogste afdeling. 'Handhaven' is de uitgangsstelling van de Eindho- vense ploeg, die zaterdag opnieuw kennismaakte met Grasshoppers. De Katwykse basketbalsters kwamen met een misplaatst supe rioriteitsgevoel het veld in, dat door PSV onmiddellijk werd geloo- chenstraft. Het lelijk eendje van de eredivisie liet zich niet kennen en leidde by rust met 35-32. Pas toen kon Grasshoppers de concentratie en motivatie opbrengen om het kar wei serieus aan te pakken. Bij 35-45 wist PSV zich geklopt en met 53-66 viel de winst voor de kustbewoners uiteindelijk nog ruim uit. Margreet Visscher, na rust pas bij de les, kwam uit op 17 punten en 16 re bounds. In de promotiedivisie bleef Lisse ongeslagen. Helemaal zonder moei te ging dat niet, al doet de eindstand van de wedstrijd tegen DAS (85-67) anders vermoeden. Halverwege leidden de bezoekers uit Delft nog met 26-31, maar vier minuten na de hervatting had Lisse het verschil weggewerkt (36-35) en was de te genstand van DAS gebroken (48- 35). Lida van der Voort (23) werd topscorer voor Lisse. De mannen van Lisse kenden in de eerste divisie B eveneens een moeilyke start tegen Wyba: 23-9. Dank zij een goed uitgevoerde press en een aantal fraaie scores van Joost van Sambeek was er bij de rust weer zicht op een goed resultaat: 42- 40. Lisse kwam daarna aan de lei ding (42-46), maar vergiste zich ech ter in de weerstand van de Gelderse ploeg (58-49). Peter van Zonneveld (17pnt) bracht uiteindelijk redding. Twee goed geplaatste driepunters en een gewone score zorgden voor 71-68, een driepunter van Jürgen Zwiers betekende de gelijkmaker. Wyba vroeg een minuut de tyd om de tac tiek voor de laatste aanval door te nemen, tyd die Lisse-coach Johan Koster gebruikte om zijn verdedi ging om te zetten. Met succes, want Wyba kwam niet tot scoren en Theo Koomen ving de terugkaatsende bal op en speelde Van Zonneveld aan voor een laatste schot. In het eindsignaal floepte de bal door het netje (71-73), waardoor Lisse weer meedoet in de race.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 21