Derby wordt afknapper RB scoort weer ARC is na zege complex kwijt Noordwijk na rust naar winst Katwijk sleept punt weg bij QB: 1-1 Lamlendig Leiden deelt met SSS Voorschoten deelt punten Blessures geen probleem voor winnend RCL MAANDAG 16 OKTOBER 1989 PAGINA 19 Vitesse Delft geeft voorsprong prijs RIJNSBURG - Zoals de gladia toren in Rome zonder greintje zelfvertrouwen de arena binnen liepen, zo marcneerden de jon gens van Roda Boys afgelopen za terdag het veld van Rijnsburgse Boys op Onder het motto 'Zij die gaan sterven, groeten u'. Ze voel den zich bij voorbaat kansloos, waren alleen vastbesloten de ne derlaag zo klein mogelijk te hou den. Dat lukte ook nog, want als Rijnsburgse Boys iets bloeddor stiger was geweest, zou de uitslag heel wat hoger zijn uitgevallen dan 4-0. Trainer Arie Kurver had echter wel een verklaring voor het 'me dedogen' van zijn ploeg. Door schade en schande wijs geworden - de onthutsende nederlaag tegen het nietige Hoek lag nog vers in het geheugen - was ditmaal geko zen voor een andere strijdwijze. Geen overdreven dadendrang, maar een spelletje zonder risico. "Met veel mensen achter de bal, anders heb je zo een counter om de oren. Dan is er voor ons bijna helemaal geen doorkomen meer aan. Want we weten zo langza merhand dat de meeste ploegen heel behoudend spelen als ze naar ons komen. Het heeft dan abso luut geen zin de tegenstander vast te zetten". Voorzichtigheid troef dus bij de Rijnsburgers, die slechts mond jesmaat de aanval kozen. En Roda Boys, dat uit de voorgaande vijf duels net als de thuisploeg zes punten had gehaald, wist geen raad met dit koekje van eigen deeg. Eenmaal in balbezit wist de ploeg niets creatiefs te bedenken. Een diepe bal op de eenzame spits Stevan Assapai had geen zin, met constant twee, drie Rijns burgse verdedigers in de buurt Terugspelen op de keeper dus maar, of een pass in de breedte over een paar meter. Lachen Gelukkig voor het publiek mis lukten die breedtepassjes bij her haling, zodat er in elk geval nog wat te lachen viel. Zo ontspon zich voor de ogen van de toe schouwers een uitermate saai spelletje tussen de geduldige kat Rijnsburg en de hulpeloze muis Roda. Want dat het slechts wach ten was tot de bezoekers in de fout zouden springen was voor ie dereen duidelijk. Na een nalf uur was het einde lijk zover, daarvoor was er buiten een paar paar minieme kopkan- sen voor Hans Zwaan en Wim Driebergen (terecht geboekt na een domme overtreding op Assa pai) nagenoeg niets gebeurd. Laatste man Broer van Brakel en de houterige voorstopper Arnold van der Werken lieten de eer om de aanstormende Martin de Louw af te stoppen aan elkaar over. De aanvaller profiteerde dankbaar van dit buitenkansje en knalde laag langs doelman Arie Vernooy: 1-0. Even leek Rijnsburgse Boys bloed te ruiken. Ron Carli snelde een paar minuten later langs Govert van Aalst het strafschop gebied binnen en liet een voorzet los die Zwaan vallend inkopte: 2- 0. Een derde treffer voor rust bleef uit omdat dezelfde Zwaan, gehinderd door ploeggenoot De Louw de bal net naast tikte. Mislukt Als Roda Boys al enig zelfvertrou wen had, dan was die na de her vatting in elk geval compleet ver dwenen. De mislukte passeerbe wegingen, passes en combinaties volgden elkaar in hoog tempo op. Rijnsburgse Boys weigerde ech ter korte metten te maken met de tegenstander en breide rustig door op zoek naar een kans. Die kwam er ook na een minuut of tien. Zwaan kopte in het straf schopgebied door naar De Louw. Ook nu keken van Brakel en Van der Werken elkaar aan en scoorde De Louw. Dat was de inleiding voor een dol kwartiertje waarin de kleu mende toeschouwers voor even de kou konden vergeten. Zo werkte Van Brakel de bal vlak na de derde treffer weer eens een keer slecht weg. Waarna Zwaan op een voorzet van Henk Heems kerk (in het veld gekomen voor naamgenoot Dick die in de eerste helft een elleboogstoot had gekre gen van Karei Bouwman en klaagde over hoofdpijn) leek te scoren. Daarbij hinderde hij doel man Vernooy die met bal en al over de doellijn viel. Scheidsrech ter F. Baas keurde daarop de tref fer terecht af. Een lob van Hennie Koet op aangeven van Huug Aandewiel (Kurver: "Hij is nog niet helemaal de oude, maar duidelijk op de weg terug") werd vlak daarna door Van der Werken van de lijn gekopt Koet De fraaiste goal viel halverwege de tweede helft te noteren. Leon Vonk legde de bal van rechts te rug op de inkomende Aandewiel. Deze speelde op zijn beurt Hen nie Koet door het centrum aan. Koeltjes liet de middenvelder vervolgens de vierde treffer note- Hierna was het over en sluiten. Plichtmatig speelden beide ploe gen de wedstrijd uit. Gunstige uitzondering was rechtsback Jaco van Delft, voor het eerst in de basis bij de Rijnsburgers, om dat vaste keus Johan de Kroon is geblesseerd. Van Delft greep de kans met beide handen en groei de vooral door zijn grote werklust uit tot grote uitblinker bij de thuisclub. "Hij heeft het prima gedaan", prees Kurver het 19-jari- ge talent. "Voorlopig staat hij er dan ook gewoon in. Hij is lekker brutaal en heeft overal lak aan". Net als Roda Boys dat geen en kele poging deed op zoek te gaan naar een tegentreffer en zich slechts leek te bekommeren om het voorkomen van nog meer doelpunten. Het bontst maakte spits Assapai het nog. Met geen tegenstander in de buurt pres teerde hij het om vlak voor tijd de bal na een sprint van een meter of twintig pardoes over de achterlijn te lopen. Om op die manier nog in elk geval voor een vrolijke slot noot te zorgen. Het paste geheel in het beeld van de wedstrijd. HERMAN JOUSTRA DELFT - Kennelijk beseften de voetballers van Noordwijk pas in de rust van het duel tegen Vitesse dat slechts een overwinning op de Delftse ploeg enige garantie zou bieden op een volle bak in de eerstvolgende thuisbeurt tegen Quick Boys. Zo lamlendig als de discipelen van trainer Eelman zich in de eerste helft over het veld bewogen, zo strijdlustig ac teerden ze na de hervatting. En de beloning bleef niet uit. De 1-0 ach terstand werd omgezet in een 2-1 overwinning, die weer tot gevolg had dat Quick Boys de Noordwij- kers voorlopig naast zich moet dulden aan de kop van 1B. "Alle complimenten voor het spel in de tweede helft", keek Eel man op de strijd tussen de num mers twee en drie van de ranglijst terug. "Misschien waren ze voor v rust al bezig met de wedstrijd te gen Quick Boys, ik weet het niet. Het leek in ieder geval nergens op. We verloren de persoonlijke duels en hadden totaal geen grip op de strijd. Mede daarom heb ik in de tweede helft Ted van Berkel naast Geert Jan Bakker in het centrum van de aanval gepos teerd. Dat pakte goed uit". Van Berkel begon de wedstrijd als mandekker. Voor de pauze was hij samen met Andries Wendt verantwoordelijk voor de dek king van de twee Delftse spitsen. Dat lukte redelijk. Zowel Paul Riemens als Ron Vermeulen kreeg nauwelijks een scorings kans. Riemens ontsnapte een keer aan de aandacht van de oud speler van UVS, maar zag zijn in zet door Dick Dortmundt naast het doel gewerkt worden. In de zestiende minuut evenwel was de Noordwijkse goalie volstrekt kansloos, toen voorstopper Mar tin de Graaf vanaf een meter of twintig verwoestend uithaalde. Vitesse bewees in de eerste 45 minuten dat er voor de ploeg dit seizoen meer in zit dan de tradi tionele plaats in de staart van de ranglijst. Mede door de komst van drie nieuwe spelers is Vitesse brutaler geworden. Bovendien is er meer voetbal in de ploeg geko men. Noordwijk was in het eerste speldeel slechts een keer in beeld. Reeds na drie minuten pegelde René van Hensbergen na voorbe reidend werk van Leonard van Utrecht op de lat en miste Fred Luesken in de rebound. Voor het overige hobbelden de Noordwij- kers plichtmatig over het veld. Van enig venijn in hun acties was geen sprake. Dat veranderde na de rust. Met Van Berkel als vierde spits bleek Noordwijk opeens wel degelijk van wanten te weten. Al na zes minuten had de nieuwe aanpak succes. Peter Ruigrok zette de bal op rechts voor, waarna het speel tuig via Bakker bij Van Hensber gen belandde. Die knalde hard en hoog in. waarmee de spanning volledig terugkeerde. Omdat de thuisclub zich niet verschool en Noordwijk de bal eindelijk het werk liet doen. steeg de amuse mentswaarde. Riemens dook al leen op voor doelman Dortmundt (zonder hem te passeren) en Jos Smits zag aan de andere kant van het veld een goal wegens buiten spel afgekeurd worden. Het betekende uitstel van exe cutie voor Vitesse. Nadat Timo Gerlof de plaats had ingenomen van de falende Luesken en drie Noordwijkers verzuimd hadden de bal na een voorzet van Ruigrok in het vijandelijke doel te werken, scoorde Van Berkel een kwartier voor het einde alsnog. Hij ging achter een vrije trap van Wendt aan en toonde zich in de afwer king uiterst koelbloedig. Vitesse trachtte vervolgens de speelwijze van Noordwijk te imiteren door de frontlijn met twee extra spit sen te versterken, maar had daar mee beduidend minder succes. De Noordwijkers Wendt en Ruud Ort werden door arbiter Koop man opgeschreven. ALPHEN AAN DEN RIJN - ARC is van een complex verlost. Vorig seizoen bleef de Alphense eerste klasser een hele tijd op vier punten staan en dit jaar leek het al niet an ders te gaan. Aan het viertal punten, vergaard in de eerste drie duels, werd de laatste weken in ieder geval niets toegevoegd. Trainer Bert Jan sen sprak reeds van een "vier pun- ten-syndroom". Zaterdag wist de Racing zich te bevrijden. Dat ging ten koste van streekgenoot FC Lis- se: 3-2. Voor de confrontatie met de op het hoogste amateurniveau debute rende bezoekers, was Jansen tenberg werd door libero Cees Bonefaas koppend verkeerd uitver dedigd. De routinier legde de bal recht voor het doel panklaar Leon van der Zwet, die met prachtige volley doelman René de Graaf kansloos liet: 1-2. Aangezien arbiter Venema in valpartijen van Kattenberg en Van Leeuwen geen strafschoppen zag, bleef deze stand in het laatste gedeelte van de eerste helft op het scorebord staan. Feller Na de pauze veranderde er veel. ARC ging feller spelen en dat bracht de Lissenaren, die voor rust op het- het door hem hooggewaardeerde zelfde bedenkelijke peil acteerden "FC Den Haag-concept" afgestapt. "Noodgedwongen", zei hij, "want nu we spelers als Ruud van Es en Arno Lancel missen, hebben we er gewoon de mensen niet voor. Je moet je dan niet blindstaren op een bepaald systeem. We hebben van daag wat behoudender gespeeld, waarbij het de bedoeling was om' vanuit een 4-4-2 opstelling in aan vallend opzicht tot 4-2-4 te komen. Vooral na rust, toen we wat agres siever speelden, is dat aardig ge lukt". Met de bij het reserveteam aan de lopende band scorende Wilco van Leeuwen weer terug in de ploeg naast Jacques Keij voorin en met René Lammers als opvallend acte rende verdedigende middenvelder, kwam er van Jansens opzet in de eerste helft nog maar weinig te recht. Vooral aanvallend liet ARC zich maar zelden zien. Toch nam de Racing, nadat de Lissenaren de wedstrijd met een veldoverwicht waren begonnen, na een kwartier de leiding. René Warmerdam, de stugge bewaker van Keij, had een overtreding nodig om zijn oppo nent af te stoppen en spelbepaler Dick Ernst wist daar wel raad mee. Heel fraai krulde de ex-prof de bal om de muur heen in de uiterste hoek: 1-0. Ernst Tien minuten later hield goalie Paul Veenboer Ernst van een tweede doeltreffende vrije trap af, maar daarna was het de beurt aan de Lis senaren. De formatie van oefen- meester Wim Eilander kwam na een half uur verdiend op 1-1, toen rechtsachter Frank Bloemheuvel als de thuisclub, in de problemen. Wim Eilander: "We hebben een jong team met weinig fysieke kracht. In de duels leggen we het snel af. ARC heeft daar uitstekend van geprofiteerd". In de eerste mi nuten van de tweede rondgang ken de FC Lisse nog wat oplevingen een buitenspelgoal van Wim Bouckaert en een door De Graaf knap gepareerde kopbal van Jan Broekhuizen maar nadat Marcel Bremmer de geblesseerde Leon van der Zwet was komen vervangen, kwamen de Lissenaren er helemaal niet meer aan te pas. Het was dan ook niet verwonderlijk dat Hans Wouter Valk in de eenenzestigste minuut de Racing op gelijke hoogte bracht: 2-2. De Alphenaren roken nu meer en gingen op jacht naar de volgende buit. Ook het vervangen van Erik Kattenberg door Jan Kaak kon daar niets aan wijzigen. De Ei lander-brigade wist lang overeind te blijven, ook al doordat Jacques Keij en Johan Boer riante mogeiljk- heden onbenut lieten, maar vijf mi nuten voor tijd moest er toch geca pituleerd worden. Een lange pass van René Lammers bereikte de in de diepte sprintende Johan Boer, die van de Lisse-verdediging alle ruimte kreeg om uit te halen. Boers prachtige knal verdween, over de verbouwereerde Veenboer heen, hoog in de touwen: 3-2. Deceptie Een deceptie der Plas de doorgang. De Katwijk-spelers Fred Eysberg (struikelend) en Marco van der Plas beletten Quick Boys-aanvaller Leen i Laatstgenoemde werd voor de wedstrijd gehuldigd vanwege zijn honderdste wedstrijd voor Quick Boys. (foto Henk snaterse) KATWIJK - Een afgeladen sportpark Nieuw Zuid was er zaterdag bijna getuige van re'~'n:,;dïeU;ok'no1rfeLRekbt hoe een koe (Katwijk) een werd, en de zijnen. De Racing daar- angsthaas (Quick Boys) entegen haalde opgelucht adem, vangt. Dat huzarenstukje ^afpn 0t»,Im«rt^inAO1Pn»ni^3 Tpn bleef uit- W3nt de tWee "Va" er een teleurstelling. De met een 1 1 j cuiuaaciHci i-iaiuw urucuucuvci ernstige knieblessure tobbende *en bereikten een 1-1 eina- hands" maakte en spits Mark Ens captain Ruud van Es - zaterdag ui- stand. Een overwinning, teraard evenals de gekwetste René voor wie dan ook, ZOU trou- Bon en de geschorste Arno Lancel wens te veel van het eoede toeschouwer - maakte bekend het xe vee. Xf ëoeae voetbal zo goed als zeker voor ge- zijn geweest. Twee ploegen zien te houden. die de voorzichtigheid zo hoog in het vaandel voeren, Teun van Duyvenbode: "Ik dacht verdienen geen volle winst. dat ik de bal nog raakte, maar toen ik die duizenden hoorde schreeu wen, wist ik genoeg"). Aandewiel maakte met zijn goal hoop goed. In de 11e minuut De bollenstreek wilde derby's en heeft ze gekregen. Voorlopig is Jan Publiek nog niet gediend met alle streekontmoetingen. De als derby had hij een penalty gemist. De straf- der derby's aangekondigde Kat- schop - Kees Guyt haakte Floor de daardoor ontstane ring profiteerde. Honderd tellen na Ens' vierde seizoengoal namén de Lissenaren zelfs de leiding. Een voorzet van linksbuiten Erik Kat- wijkse kraker werd de 'uienpot der uienpotten* Duyn die goed de diepte was i gestuurd door Marco Dijkhuizen - werd subliem tot corner verwerkt de slotfase kon het tref- door Van Duyvenbode. Dat penal- 1 J smaak ty-geval leek de inleiding tot veel de derby wilde maar LEIDEN - Een grote mate SSS - het zou kunnen staan i lamlendigheid kostte Leiden zater- Slecht, Slechter, Slechtst - dag een punt in de thuisbeurt tegen SSS: 1-1. Een uur lang deed de fór- matie van trainer Hen Beerenfenger buurt van het Leidse doel dat de fout opleving wat resulteerde in een ge miste kans voor Peter Snijders en een treffer van Henry Engelsman, Aan deze openingstreffer ging Slechts fen een beetje wegnemen. Toen de wind op rond het veld aanzienlijk aan kracht geen wedstrijd worden toenam, nam ook de wedstrijd vlucht. Ineens waren er wel i beide doelen leuke momenten. Ver velend genoeg konden vele v 4500 toeschouwers dat niet aanschouwen, omdat ze net stig op zoek waren of andere vorm vai gen de windhozen en stortregen Terecht Gezien de kansenverhouding de de uiteindelijke gelijkmaker volko men terecht. Kort voor het doelpunt had Marco van der Plas samen met aar een paraplu Leon Meijs al een dot van een kans dig terug te deinzen in het matste beschutting te- om zeep geholpen na voorberei- halfuur, dend werk van Piet van Duyn. Van "We te angstig. We hebben Duyn zelf knalde kort daarvoor ook nooit het niveau van de vorige wed- nog eens snoeihard net langs de strijden bereikt", zei QB-trainer Ra- weinig moeite om de goede positie eerste 25 minuten door Peter Selier op de ranglijst die het zich tot dus verre verwierf te continueren. Slechts in de begin- en eindfase van het slappe duel liet Leiden zien dat het heel wat in z'n mars heeft. Aanvankelijk leek Leiden, dit maal in afzichtelijke gele shirts voetballend, de goede vorm, die het vorige week in de bekerwedstrijd tegen Den Haag 2 etaleerde, te be vestigen. Al in de zesde minuut moest SSS-keeper Peter Stoof met een weergaloze reflex een kopbal van Rob Bink uit de kruising tik ken. Enkele minuten later kwam Ronald van Wattum oog in oog met Stoof na een één-twee met' Bink, maar de staartdragende aanvoeder zag zijn lob over het vijandelijke doel gaan. Leiden liet het in de eer ste helft bij deze twee wapenfeiten. De Klaaswaalse voetballers van daarna door Sebastiaan Jansen verdedigd werd. Selier, de vaste keus van Beerenfenger, liep bij één van zijn weinige verrichtingen een spierblessure in het bovenbeen op. Naar het zich laat aanzien geen ern stige blessure want Selier kondigde na afloop van het duel aan dat hij volgende week weer onder de lat staat. Vervanger Jansen toonde - - - t-, Tr j- rwi uioiiiK in kansrijke positie. Inval* boen ae zeer slecht acterende ten. De Katwijker die vier jaar gele- ler Ari B j Th Schol. ste Doeselaar vooraf. De links- den Nieuw Zuid nog als thuisbasis t schoot ook nog net over met hor! Ho Kai vonrKü Oi.in\r ook nog net over met - En- had, kopte de bal voorbij Qu.ck ^Tan de alderekant m.'sten gelsman die eerst de verdediging en Boys-keeper Tom van der Niet en Hans van der plas en Gert Aande. volgens de graaiende Jansen bracht zijn team op 1-1. Er ging blunder van Dennis Jan Mieras aan vooraf. De invaller voor Fred Kan- bier beoordeelde een lange pass van pjJHH nieuwkomer Mark Duindam Katwijk-voorstopper Henk Lange- beurde ^.u ging_rechts op het middenveld spe- maat verkeerd en speelde de bal te de eerste passeerde. Doeselaar mocht als be loning douchen, Arjan Wilting ver huisde naar de linksbuiten positie 1 slim passje van Marco antwoord". afloop. "Dat is de verdien- Katwijk en trainer Arie La gendijk. Arie heeft zijn huiswerk goed gedaan. Eerlijk gezegd had ik op zijn speelwijze niet direct een i - het Katwijk-doel. Lagendijk: "Quick Boys heeft Met die wapenfeiten is de wed- geen moment de wedstrijd kunnen strijd wel zo'n beetje verteld. Er ge- ontstellend weinig tussen afstandschot van 25 meter bracht hij beide partijen elkaar. In de enerverende slotminu- zich in de eerste helft een waardig 'kreeg kans na kans vervanger bij doelpogingen van de gevaarlijke SSS-spits Ad Huisman. De tweede helft leek een kopie van de eerste te worden toen de thuisclub in de beginfase twee kan sen liet liggen. Een afstandsschot van de sterk spelende Johan Teske ging rakelings het SSS-doel voorbij en een fraaie omhaal van Steef Pat- tiapon was datzelfde lot beschoren. Even daarna kregen de gasten een len. Deze omzetting had in de slotfa- slap terug op zijn doelman, het gewenste resultaat. Leiden i de laatste minuut dat gekozen maken. Daarom moet ik mijn ploeg ipliment maken. We hebben de amusementswaarde op droevend laag peil bleef. vlak nadat AandGWlGl Pattiapon net naast had gekopt was ndUUC w Q hij met zijn voet wel succesvol. Met Gert Aandewiel had de thuisploeg -DieSSUreS meter een eerder, net na De verzorgers vormden naast rUst, op voorsprong gebracht. Na rol in de confrontatie. Hoewel de knappe pass van Johan Jonker, partij moeilijk onsportief kon ten kreeg Leiden nog drie goede maakte Leen u mogelijkheden maar Pattiapon (2x) net buiten het strafschopgebied, de sterke Paul Kerkhof troffen Precies op tijd tikte hij de bal breed geen doel zodat Leidse zege uitbleef. JAN BROUWER DE KONING der Plas zich vrij den genoemd (scheidsrechter Van Beek hoefde niemand te boeken), •eel te veel langdurige /erdiende 0p de aanstormende Aandewiel, die derbrekingen behendig controleerde en de bal delingen. Na hoog in de touwen joeg: 1-0. (Keeper Jaap Guyt met een knieblessure het veld verlaten. Het Quick Boys-pu bliek begroette het hinken van de aanvaller met hoongelach, omdat er geen tegenstander in de buurt was toen het leed geschiedde. Alsof er een doodschop nodig is om iemand de lappenmand in te krijgen. Maar Guyt simuleerde bepaald niet, zo bleek. André de Best was een waar dig vervanger van de Katwijk rechtsbuiten. Kort na zijn binnen komst bracht hij Kees Guyt in kans rijke positie voor Van der Niet. De keeper redde bekwaam. Beide ploegen hadden vrede met de puntendeling. Katwijk nog het meest natuurlijk, al was het gezien de opgelegde kansen in het laatste kwartier dicht bij meer treffers ge weest. Quick Boys erkende dat, maar besefte ook dat het zichzelf in de nesten had gewerkt door onno- LEIDEN - In een wedstrijd met twee gezichten deelden zaterdag middag het Haagse SVPTT en Voorschoten de punten. In de eer ste helft met wind mee was Voor schoten de toonaangevende ploeg en scoorde eenmaal. Na rust waren de rollen omgedraaid en scoorde SVPTT eveneens eenmaal. Na ne gentig minuten gaf het scorebord 1- 1 aan. Op een matige grasmat domineer de Voorschoten de eerste vijfen veertig minuten. Het kreeg een aan tal goede mogelijkheden op doel punten. Men benutte slechts een van die kansen. Na aangeven van Hein de Graaff scoorde de aanval lend ingestelde Jan Boogerd op schitterende wijze 0-1. Trainer Leo Holl sprak na afloop over een "be auty". Vlak na rust kreeg Voorschoten nog twee kansjes, daarna was SVPTT de sterkere ploeg. In de ze ventigste minuut tekende aanvaller Kromhout voor de Hagenaars de ge lijkmaker aan. In de resterende speeltijd kwamen de Voorschotena ren niet verder dan het vasthouden van het ene wedstrijdpunt. Een punt waarmee men uiteindelijk, zoals al vaker dit seizoen, toch wel blij was. LEIDEN - Hoewel trainer Theo de Waard niet over een complete selec tie kon beschikken, werden afgelo pen zaterdag goede zaken gedaan door RCL. In de uitwedstrijd tegen Honselersdijk haalden de Leider dorpers de volle buit binnen via een treffer van Marcel van der Blom. RCL miste een aantal basisspe lers. Cees Ruis was met vakantie, Paul van der Blom en André Zonne veld geblesseerd. Tot overmaat van ramp raakte tijdens de warming-up steunpilaar Ben Heemskerk gebles seerd. Desondanks startte RCL overtuigend. Reeds in de zevende minuut scoorde de deze middag uit blinkende Van der Blom 0-1. Na een overtreding mocht hij op dertig me ter van het doel een vrije schop ne men. Keihard joeg hij de bal langs alles en iedereen en de doelman van Honselersdijk kon slechts de bal uit het doel halen. In de twaalfde minuut had Rem- co Visser een goede kans op 2-0 doch de spits verzuimde te scoren. Vijf minuten voor het rustsignaal van scheidsrechter Koekkoek kon doelman Ron Sinteur de doorge broken Leo Nievaart slechts ten koste van een overtreding en een strafschop van een doelpunt afhou den. Diezelfde Nievaart knalde van af elf meter keihard op de lat, kreeg de bal terug en schoot opnieuw in. Sinteur stopte in tweede instantie. Omdat de RCL-keeper de bal niet had geraakt bij de eerste reactie zou •bij de tweede poging van de schut ter een doelpunt toch niet hebben gételd. Wel als eventueel een mede speler de rebound voor zijn reke ning zou hebben genomen. Na rust kreeg Sinteur alle kans om zijn keeperskwaliteiten te de monstreren. Met het windvoordeel probeerde de tegenstander er alles aan te doen om tegen te scoren. Sin teur stelde door een aantal goede reddingen de overwinning veilig. i taktiek zonder li bero. Kees Guyt speelde voor de de fensie, omdat ik de typische op bouw van Quick Boys via Johan Jonker en Hans van der Plas wilde verhinderen. Dat is gelukt. Alleen: hoofd- je moet taktiek niet overdrijven. Als Gert Aandewiel die strafschop erin schopt na elf minuten, ligt je hele speelwijze overhoop". Voor het publiek was het mis schien leuker geweest als Lagen- zljn huiswerk blessurebehan- dijk had verzuimd misstap moest te maken. ROB VAN DER ZANDEN VOETBAL De arbitrage-com missie van de KNVB heeft bepaald, dat Brian Wilsterman niet transfer vrij is. De speler, die dit seizoen na problemen bij Go Ahead Eagles vertrok, dacht daar anders over. Wilsterman, die na zijn vertrek bij de Deventaren bij Ajax trainde en momenteel bij Vitesse is neerge streken, gaat tegen de beslissing in beroep. Marthijn Pothoven blijft tot het einde van het seizoen op huur- basis bij Ajax.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19