jax en Fortuna belabberd slecht Engelse toppers maken geen fout Feyenoord: ondanks crisis toch winst Cijfers en feiten SW incasseert via winst tweede periode Rob Witschge schiet weer raak Celtic los van concurrenten Italiaans elftal uitgefloten KV overtuigt in derby Bayern weer aan kop in Bundesliga ©VER DE GRENZEN' MAANDAG 16 OKTOBER 1 ROTTERDAM (GPD) Feyenoord boekte gistermiddag tegen NEC zijn tweede competitiezege en klom op de ranglijst van de zeventiende naar de vijftiende plaats. Het liep ook een puntje m op UEFA Cup kandidaten als Groningen, Twente, Fortuna Sittard, RKC en Roda JC, maar het zou belachelijk zijn om daar de nadruk op te leggen, want het voetbal dat Feyenoord tegen de Nijmegénaren liet zien, was geen haartje beter dan op het dieptepunt van de crisis. „Het enige verschil is dat we toen slecht speelden en ver loren en nu hebben we tenminste twee punten gepakt", stelde trainer Pim Verbeek met een diepe zucht vast. In het begin van dit seizoen deed Verbeek een beroep op de Feye- nord-fans om hun hoge verwachtin gen een behoorlijk stuk bij te stel len. De spelers zouden mentaal niet bestand zijn tegen de wetenschap dat zij tegen PSV en Ajax moesten opboksen. „De druk moet van de ketel", riep Verbeek toen uit. Nu Feyenoord verlost is van zijn kam pioensaspiraties en in de onderste regionen van de ranglijst terecht is gekomen, blijkt dat Feyenoord ook niet in staat is om degradatievoetbal te spelen. „Dan blijft er voor ons al leen maar middenmootvoetbal over", lachte Verbeek. „We hebben het onszelf weer erg moeilijk gemaakt", aldus de Feye- noord-coach. „Als je snel op 1—0 komt, moet je ervoor zorgen dat je die voorsprong uitbouwt en moetje de tegenstander geen gelegenheid geven om terug te komen". Die gelegenheid gaf Feyenoord wel, want anderhalve minuut na de rust, waarin Verbeek ongetwijfeld waarschuwende woorden tot zijn spelers gesproken zal hebben, lag de gelijkmaker achter Joop Hiele. Na wat heen-en-weer-geschuif rond het Rotterdamse strafschopgebied legde Frans Janssen de bal terug op Desmond Gemert, die met zijn zwakke linkerbeen een prachtig diagonaal schot produceerde dat buiten bereik van Joop Hiele in de rechterbovenhoek verdween, 1 1. Ramp Amper vier minuten later leek zich een nieuwe ramp over Feyenoord te gaan voltrekken, toen Toni Roth een lange cross-pass van Arts naar SITTARD (GPD) Fortuna Sittard en Ajax leverde na af loop slechts één tevreden gezicht op. Dat van Ron Willems. Wlodi Smolarek probeert in de laatste minuut doelman Brookhuis van NEC te omspelen. De Pool faalde, maar Feyenoord won wel. (foto anp> Hem kon het oervervelende gelijk spel (0-0), de miserabele vertoning en het gemor onder de twaalfdui zend toeschouwers geen biet inte resseren. De ex-FC Twente-mid- denvelder speelde zijn eerste volle dige wedstrijd in de Ajax-hoofd- macht. Een gedenkwaardig optre den. Willems werd immers ander half jaar geleden ingelijfd maar was totnogtoe van generlei waarde van wege een lange reeks blessures. Niet dat Willems gisteren tegen Fortuna Sittard een toegevoegde waarde was, maar dat deerde de middenvelder amper. „Ik heb een volledige wedstrijd gespeeld. Dat was voor mij het belangrijkste. Een begin. Eindelijk. Vanaf nu kan het alleen maar beter gaan". Een op merking die, hoewel aan eigen adres, zeker ook voor zijn ploeg roep van afgelopen vrijdag kan het niet liggen. Dat was helemaal door gesproken en verwerkt. Ajax had te maken met enkele onzekere facto ren. Jan Wouters kwam met een ge- bleseerde lies terug van de inter land tegen Wales. Peter Larsson had griep maar wilde toch spelen en Ron Willems speelde voor 't eerst sinds anderhalf jaar een volledige wedstrijd. Factoren waardoor je niet meteen met alle beschikbare manschappen voo de aanval kiest. Achteraf had dat wel gekund". FRED SOCHACKI EREDIVISIE Negen wedstrijden. Aantal toe schouwers: 76.900. Totaal na tien speeldagen: 706.357. Best bezoch te wedstrijd: PSV - MW 25.100. Slechtst bezochte wedstrijden: RKC - FC Twente, Haarlem - Roda JC 2.500. Rode kaart: 1 - Schuurhuizen (Sparta). Na tien speeldagen: 7. Gele kaarten: 17, na tien speeldagen: 178. Meeste gele kaarten: Haarlem - Roda JC, Utrecht - Den Haag, Vitesse - Den Bosch, allen 3. Aantal doelpun ten: 19, na tien speeldagen: 256. Hoogste uitslag: PSV - MVV 8-1. Eerste treffer: Kieft (PSV) 8e mi nuut. Topscorer van de dag: Ro- EERSTE DIVISIE Negen wedstrijden. Toeschou wers: 33.353, Totaal na tien speel dagen: 322.745. Best bezochte wedstrijd: SVV - Excelsior 8000. Slechtst bezochte wedstrijd: Eindhoven - VW, Helmond Sport - Heerenveen en Go Ahead Eagles - Wageningen 1500. Rode. kaarten: 3 - Van Halst (Wagenin gen), Van Eek (PEC), Kolmschot (Heracles). Na tien speeldagen: 11. Gele kaarten: 20, na tien speel dagen: 184. Meeste gele kaarten: Heracles - De Graafschap, 5. Aan tal doelpunten: 26, na tien speel dagen: 297. Hoogste uitslag: AZ - Telstar 5-1. Eerste treffer: Smit (Heerenveen) 4e minuut. Topsco rer van de dag: Hoogma (Cam- buur), Smit (De Graafschap) bei den 2. Topscorer na tien speelda gen: Van Velzen (SW) 11. de voor Willemsen ingevallen Pa trick Geurts verkeerd beoordeelde. De laatste nam de bal goed aan, pas seerde de uitgelopen Hiele, maar verspeelde daarmee en fractie van een seconde en dat gaf Roth de kans bune en dat om zich te herstellen en met een beeldspraak, perfecte sliding redding te brengen. Halverwege de eerste helft was Feyenoord ook al een keer door het oog van de naald gekropen. Uit een achterwaarts doorgekopte hoek schop van Arts kreeg Frans Janssen vlak voor de doelmond een schitte rende kans, maar zijn inzet ver dween via de paal in de handen van Joop Hiele. Drie minuten daarvoor had Feye noord een voorsprong genomen door Martin van Geel na voorberei dend werk van Ton Lokhoff en Joz- sef Kiprich. Lokhoff ontfutselde Willemsen de bal en Kiprich perste er op de plaats, waar hij zich het bes te thuisvoelt de rechtervleugel een prima solo-actie uit, die hij be sloot met een perfecte voorzet. Ondanks de voorsprong hard, maar het rendement van zijn spel was vrijwel nihil. „Lokhoff is te vergelijken met de koe die de em mer omschopt, zodra hij melk heeft gegeven", zei iemand op de perstri- ïn treffende Lui Piet Keur zal nooit populair worden in Rotterdam-Zuid omdat hij te lui is. Hij laat zich veel te gemakkelijk door een tegenstander inpakken en er straalt geen greintje enthousias me van hem af. Zijn enige verdien ste was gistermiddag dat hij het winnende doelpunt scoorde. In de 71e minuut kwam hij goed inlopen op een effectvolle vrije schop van Lokhoff, 2 1. In de slotfase kwam Feyenoord dichter bij 3—1 dan NEC bij 2—2. Van Geel, de meest schietlustige Feyenoorder, knalde de bal tegen de paal en Smolarek was, toen hij al leen voor doelman Brookhuis ver scheen, meer uit op een strafschop dan op een directe treffer en omdat moet gelden. Ajax speelde belab- SCHIEDAM (ANP) - SW is zater- berd slecht en Fortuna deed amper dagavond u' i voor gelijk vrede hebben met het tempo- Feyenoord kwam door de twee werkte zoals gebruikelijk bijzonder voorlopig nog een schone illusie. uitverkocht Been- huis in Schiedam kampioen van de tweede periode geworden. De be- Excelsior bevochten. Plugboer maakte in de 21e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd. De periodetitel van SVV was het eerste succes voor Dick Advocaat in Schiedam. Door sponsor Van Dijk kon hij een aantal aankopen. Behal ve de nederlaag in en tegen Heeren veen, waardoor de eerste periode verloren ging, verliep het begin van de competitie zeer voorspoedig. De ploeg lijkt achter elkaar door te stomen naar de eredivisie. „We gaan Europa in", werd zaterdag avond in de Schiedamse kleedka mer, behoorlijk voorbarig, gezon gen. „We hebben in elk geval de ze kerheid dat we aan het eind van het seizoen meedingen naar promotie", temperde trainer Advocaat na de ze ge op Excelsior de feestvreugde. Hij tilde niet zwaar aan de proble men. waarmee het taaie Excelsior de koploper confronteerde. „Lo gisch, dat die ploeg extra gemoti veerd was", meende Advocaat. „El ke club wil van SVV winnen. Excel sior heeft het ons moeilijk gemaakt. Desondanks heeft SW gewon- onder voor de formatie hakker. Geen concentratie v... - al geen overtuiging. „Misschien dat slissende overwinning een goede overwinning Ajax over ÉMÊi het dode punt heen tilt", dacht Ron Willems. „Ikzelf had als aanvallen de middenvelder ook vaker in een scorende positie moeten komen". Gescoord werd er niet en in kans rijke positie kwam vrijwel niemand van de tweeentwintig acteurs. Risi co's werden er dus niet genomen. Enkel het risico dat er de komende weken aanmerkelijk minder men sen op de tribunes in De Baandert zullen zitten. Door het tactische 'vernuft' van Berger en Beenhakker werd het spel samengeperst rond de middencirkel. Vanuit die onover zichtelijke kluwen konden gedu rende negentig minuten lang zich van Ajax-zijde alleen maar John van 't Schip twee keer en Dennis Bergkamp losmaken. Ruud Hesp stond telkens in de juiste plek. For tuna had de beste mogelijkheid in de vorm van een knalhard schot van Roger Reijnders dat slechts centi meters langs het Ajax-doel suisde. „Te veel spelers zaten niet in de wedstrijd", verontschuldigde Han Berger de povere vertoning van zijn team. Leo Beenhakker vond al evenmin een verklaring voor de an ti-prestatie in Sittard. „Aan de uit spraak dermeer dank zij een doelpunt van Heracles (tegen Willaarts. Den Bosch, laag geklas- Van Eek van PEC seerd op de ranglijst, verdiende een puntje bij Vitesse. Op het veld van de debutant bleef het 0-0. geningen (tegen Go Ahead Eagles), Kolmschot Graafschap) Zwolle (tegen Veendam) werden weggestuurd, nadat ze eerder de ge le kaart te zien hadden gekregen. Eerste divisie In de eredivisie van het betaalde voetbal deden zich op de tiende speeldag Italiaanse toestanden voor. Vier duels eindigden zonder doelpunten, één wedstrijd werd 1-1. Dat het aantal treffers geen diepte record betekende, was te danken aan PSV. De landskampioenen kwamen tegen MVV tot een totaal van 8, tegen de Maastichtenaren 1. FC Groningen maakte vier dagen voor de Europese confrontatie met Partizan Belgrado weinig indruk. Tegen Willem II werd het 1-1, het geen het derde gelijke spel van dit seizoen in het Oosterparkstadion betekende. Volendam daarentegen blijft goed meedoen. De Noordhol landse ploeg, fors gewijzigd verge leken met vorig seizoen, versloeg op eigen veld Sparta, 2-0. Het jeugdige talent Burleson maakte beide doel punten. Spartaan Schuurhuizen kreeg twee keer geel en mocht vroegtijdig vertrekken. Geen blessures bij FC Groningen GRONINGEN (GPD) - Trainer Hans Westerhof van FC Groningen kan voor de thuiswedstrijd tegen Partizan Belgrado over een nage noeg fitte selectie beschikken. Ook de langdurig geblesseerde Eric Groeleken is weer inzetbaar. Alleen reserve-keeper Johan Tukker moet verstek laten gaan. Hij heeft een lichte operatie ondergaan aan het bovenbeen en is bovendien ziek ge weest. Derde doelman Theo Mig- chelsen neemt de honneurs waar. In de acht wedstrijden van de eer ste divisie werd drie keer de rode kaart getrokken. Van Halst van Wa- VOETBAL FC Groningen ziet af van de diensten van de Roemeen Sori Florin, die deze op proef was bij de noordelijke eredivisieclub. Volgens coach Hans Westerhof mis- Voor Den Haag worden de tijden te de voormalige speler van Steaua wat zorgelijker. De ploeg van trai- Boekarest spelritme door een lange ner Adriaanse speelde ook uit bij blessureperiode. De trainer vond de FC Utrecht gedurfd, maar verloor Roemeen op dit moment geen aan- wel. De thuisclub won met 2-1, on- winst voor zijn formatie. PARIJS (AFP/REUTER) - Vier van de vijf Franse clubs die woensdag in de drie Europa Cup toernooien moeten aantreden, speelden zaterdag een slechte ge nerale. Koploper Bordeaux speel de gelijk tegen Auxerre. Marseil le, nummer twee op de ranglijst, moest tegen Cannes ook al genoe gen nemen met een puntende- ling. Paris Saint Germain verloor van Mulhouse en Sochaux ging onderuit tegen Metz. Alleen Monaco kon winnen. Dat gebeur de vrijdag al tegen Lyon. De Hongaar Kovacs verijdelde dat Bordeaux een punt kon uitlo pen op Marseille. Een minuut voor tijd maakte hij de gelijkma ker voor Auxerre na een pass van de Belg Scifo, die vorig seizoen nog voor Bordeaux uitkwam. Al- lofs had de ploeg in de 63ste mi nuut op voorsprong gebracht. Het was zijn achtste doelpunt in de competitie. Marseille moest tegen Cannes het eerste competitiepunt in ei gen stadion inleveren. Francesco- li maakte vlak voor de pauze het openingsdoelpunt. Na een uur scoorde Sassus na een uitval de gelijkmaker. Rob Witschge maakte het eer-- ste doelpunt voor Saint Etienne, dat met 3-1 van Nice won. GLASGOW (Reuter) - Celtic krijgt in de Schotse competitie alle hulp van de concurrenten. Op de negende speeldag kwam de ploeg alleen op kop door hekkesluiter Dundee met 3-1 te verslaan. De achtervolgers Aberdeen en Motherwell verloren. Aberdeen thuis met 1-3 van Hearts en Motherwell uit met 2-3 tegen Hibernian. Deze vier clubs hebben nu twee punten achterstand op Celtic. De vijf wedstrijden in de eerste divisie leverden 22 doelpunten op, een gemiddelde van ruim vier per wedstrijd. De Hongaarse aanvaller Kosma van Dunfermline maakte een onvervalste hattrick in de wed strijd tegen St. Mirren (5-1). Kisma scoorde in 46ste, 58ste en 64ste mi nuut voor zijn team. De produktiviteit verraste alle kenners. In de in terland tegen Frankrijk lieten de Schotten geen enkele goede aanvals- aktie zien. Het duel werd verloren met 0-3. BOLOGNA (DPA/REUTER) Het Italiaanse voetbalelftal is za terdag in Bologna door het eigen publiek „getrakteerd" op een massaal fluitconcert. Acht maan den voor het begin van het we reldkampioenschap voetbal ver loren de Italianen de vriend schappelijke interland tegen Bra zilië met 0-1. Onder de 40.000 toeschouwers bevonden zich de Westduitse bondscoach Franz Beckenbauer en zijn Argentijnse collega Bilar- do. Zij zagen bij de Brazilianen Alemao en Careca uitblinken. Het enige doelpunt werd twaalf minuten voor het einde gemaakt door Cruz. Zijn vrije trap was van uitzonderlijke klasse. Bij Brazilië ontbrak Romario. Hij had van PSV geen toestemming gekregen mee te spelen. De vriendschappelijke inter land leverde de Italiaanse voet balbond een recette van 1,5 mil joen gulden op. Barnes scoort twee keer voor Liverpool LONDEN (REUTER) - De topclubs in de Engelse league, Liverpool en Arsenal, hebben zaterdag geen steken laten vallen. Norwich steeg door de overwinning op Chelsea naar de derde plaats. Everton klom naar de vierde plaats door een doelpunt van Whiteside vier minuten voor tijd tegen Millwall. Grote man bij koploper Liverpool in de wedstrijd tegen Wimbledon was Barnes. De Engelse international, die afge lopen woensdag wegens een dijbeenblessure het WK-kwa- lificatieduel tegen Polen moest missen, bereidde de twee doelpunten van Liverpool voor. Al na drie minuten kon de Neder landse doelman Segers van Wim bledon de bal uit het net halen toen Barnes met een schitterende pass Beardsley de mogelijkheid bood te scoren. Liverpool bleef in de eerste helft overeind, ondanks het feit dat doelman Grobbelaar bij twee aan- valsacties van Wimbledon blunder de. Een derde fout van de doelver- dediger, drie minuten na de rust, werd door Wise afgestraft. Zeven minuten na de gelijkmaker kwam Liverpool weer op voor sprong. Weer lag Barnes aan de ba sis van de treffer. Dit keer scoorde de Ierse international Whelan nadat Segers een schot van Staunton niet onder controle had gekregen. Se gers was halverwege de tweede helft kansloos bij een schot van Bar nes. De kruising verhinderde dat de aanvaller met een doelpunt zijn goe de spel kon onderstrepen. In de tien competitiewedstrijden werden zaterdag in totaal 28 doel punten gemaakt. Kampioen Ar senal nam er vier voor zijn rekening in de thuiswedstrijd tegen Man chester City. Groves scoorde twee keer. Arsenal bleef voor de vijfde achtereenvolgende keer op eigen grond ongeslagen. Het duel om de vierde plaats tus sen Everton en Millwall leek in een gelijkspel te eindigen. Millwall had in de eerste helft een voorsprong ge nomen door Sheringham. Sheedy bracht Everton op gelijke hoogte door een strafschop. Vlak voor tijd schoot Whiteside Everton echter naar de vierde plaats. Bowen, die woensdag tegen Ne derland de eretreffer voor Wales maakte, trof voor Norwich tegen Chelsea weer het doel. Fleck be paalde via een penalty de eindstand op 2-0. Manchester United stelde weer teleur. Tegen hekkesluiter Shef field Wednesday kwam de ploeg niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel. ADVERTENTIE Zaterdag 21 oktober 1989 15.00 uur Sportpark Duinwetering V.V. NOORDWIJK-QUICK BOYS Voorverkoop Sig.mag. C. Barnhoorn, Piet Heinstraat, Kassa open: 13.00 uur. Aangeboden door Admiraal Schilders B. V. Bruce Grobbelaar redt namens Liverpool in het duel met Wimbledon. Li verpool won, (foto AP) BRUSSEL (ANP) - Anderlecht en KV Mechelen kijken met vertrouwen uit naar de Europa-Cupontmoetingen van woensdag. De Belgische top pers leverden zaterdagvond sterke wedstrijden af. Anderlecht zette, vijf dagen voor het treffen tegen Barcelona, Standard Luik met 2-0 aan de kant. KV Mechelen, met de sterk spelende internationals Bosman en Rutjes, liet stadgenoot Racing, met oud-international Wijnstekers, zweten: 5-1. Na de negende speeldag bleef het verschil tussen koploper Anderlecht en achtervolger Mechelen dus één punt. Club Brugge, ook winnend, wacht met drie punten achterstand op misstappen van de topploegen. Anderlecht had het niet gemakkelijk bij de vroegere rivaal uit Luik. De ploeg van Georg Kessler hanteerde in de eerste helft een strenge dekking, waardoor er nauwelijks ruimte voor de Brusselse aanvallers was. Daar naast toonde doelman Bodart zijn klasse bij schoten van Degryse en Keshi. In de tweede helft durfde Standard meer initiatieven te ontplooien. Het werd indirect ook de ondergang van de thuisclub. Anderlecht, terugval lend op een uitstekende counter, kreeg plotseling wel de mogelijkheden. Nilis stelde Degryse na een uur in staat de score te openen. In de slotmi nuut bepaalde de Braziliaanse invaller Oliveira met een Zuidamerikaanse sambabeweging de eindstand op 2-0. KV Mechelen kwam tegen stadgenoot Racing niet in de problemen. De hekkesluiter kon het niveau en het tempo van de tegenstander geen mo ment volgen, ondanks dat het bij een achterstand van 0-2 nog een keer te rugkwam via de Westduitser Krohm. Bosman scoorde een keer, de andere treffers kwamen op naam van Wilmots (2), Clijsters en Emmers. Barry Hulshof lijkt met Lierse de juiste weg gevonden te hebben. Na een moeizame seizoenstart, waarbij de formatie vooral problemen kende bij het maken van doelpunten, werd zaterdagavond de middenmoot bereikt door een ruime zege op Beveren: 4-0. Bouwmeester en Viscaal maakten ie der een doelpunt. FC Antwerp liet een punt liggen bij AA Gent. Frans van Rooy zat de laatste wedstrijd van zijn schorsing uit. Nederlaag Partizan Twee dagen voor het ver trek naar Gro ningen heeft Partizan Bel grado voor de hoogste afde ling van het Joegoslavische voetbal de uit wedstrijd tegen Novi Sad Voj- vodina met 3-1 verloren. Bog- danovic scoor de. HAMBURG (SID/DPA) - Bayern München heeft za terdag in de Bundesliga weer de plaats ingenomen, die het gezien de financiële middelen behoort te bezetten: de koppositie. Het laag geklasseerde Fortuna Düs- seldorf kon het klasseverschil met de Zuidduitsers niet camoufleren,, maar bleef wel tot de laatste minuut benauwend dichtbij. Een eigen doelpunt van Augent- haler maakte de wedstrijd na een uur, en bij een voor delige stand van 2-0 voor Bayern, weer aantrekkelijk. Het was de enige schoonheidsfout van de landskam pioen. FC Köln liet Bayern, slechts op basis van een beter doelsaldo, de eerste positie overnemen door een bloedeloos gelijk spel tegen hekkesluiter Karlsruher SC. De verrassingen waren in de Bundesliga vrijdag avond al gevallen. Werder Bremen bood voor het eerst dit seizoen de eigen kijkers aantrekkelijk voetbal en deelde Vfb Stuttgart een verschrikkelijke dreun uit: 6- 1. Hamburger SV, ook al slecht op dreef, drukte Borussia Mönchengladbach door een zege van 3-1 dichter naar de gevarenzone toe. Vfl Bochum bezorg de bekerhouder Borussia Dortmund een nachtmerrie door via Reekers onverwacht, en tot woede van het pu bliek in Dortmund, de twee punten binnen te halen. Frustratie Een dag later vielen er nauwelijks opwindende ge beurtenissen te noteren. Alleen het gelijk spel van Köln bij de slechste club uit de Bundesliga, Karls ruher SC, deed menigeen de wenkbrauwen fronsen. Köln liet negentig minuten niets zien, en incasseerde voor het afreageren van de frustratie en passant nog even drie gele kaarten. Het door blessures geplaagde Bayern liet zich niet verrassen door Fortuna Düsseldorf, hoewel de thuis club alles in het werk stelde het grote verschil in klas se te compenseren met een ongekende werklust. Het leverde Düsseldorf geen punt op, maar de ploeg was er dichtbij. Nadat Schwabl en Wohlfahrt, voor wie uit Frankrijk grote interesse bestaat, voor de pauze voor een rustge vende voorsprong van 2-0 hadden gezorgd, viel de concentratie bij de titelhouder weg. Augenthaler deed de 55.000 toeschouwers opveren door na een uur zijn eigen doelman te passeren en daardoor de spanning terug te brengen. Het bleef echter 2-1 voor Bayern. De omvang van de recette maakte bij Düsseldorf veel goed. Koeman: weer raak vanaf stip BARCELONA (ANP) - Door zijn zesde strafschop raak te schieten is Ronald Koeman opgeklommen naar de eerste plaats op de topsco- rerslijst van de Spaanse voetbal competitie. De libero van FC Bar celona deelt die positie met de- Mexicaan Hugo Sanchez, de spits van Real Madrid. Barcelona zegevierde zaterdag avond in Nou Camp met 7-1 over Rayo Vallecano, de club van de Ma drileense arbeiderswijk, het zwak- kè broedertje uit de Spaanse topli- ga. Hugo Maradona, de broer van Diego Maradona, kan daar weinig aan veranderen. De club van Koeman en Cruijff, weer vol zelfvertrouwen na de zege van vorige week op Real Madrid, kende zaterdagavond voor 60.000 toeschouwers in Nou Camp een flit sende start. Koeman was voor het eerst op zijn vertrouwde libero-po sitie, iets voor de laatste verdedi gingslijn, opgesteld. Na 18 minuten stond het al 4-0 door Salinas, Bakero, Koeman met een strafschop en Roberto. In de 25e minuut maakte Salinas 5-0, hetgeen ook de ruststand was. Terwijl de toeschouwers zich gin gen opmaken voor een verbetering van de monsterscore (9-0 tien jaar geleden eveneens tegen Rayo Valle cano), gaf Cruijff de spelers op dracht gas terug te nemen. Woens dag wacht de moeilijke Europese bekerwinnaarswedstrijd in Brussel tegen Anderlecht. Zo bleef het bij 7-1. Het werd 6-0 door Beguiristain, 6-1 door Zapate- ra en 7-1 door een strafschop van Milla. Cruijff zei na afloop dat Koeman die penalty aan zijn ploeg genoot liet. Koeman vertelde dat hij vanaf de bank van Cruijffs assistent Rexach het teken had gekregen de strafschop door een ander te laten nemen. Real Madrid won thuis gemakke lijk van Malaga. Hugo Sanchez scoorde dit keer niet. Ruggeri. Lo- zada (2) en Aldana verzorgden de productie. Real Madrid imponeerde niet bepaald, maakte zich op voor het Europese landskampioenen- treffen in Milaan tegen bekerhou der AC Milan. Milans geblesseerde aanvoerder Ruud Gullit werd sprekend opge voerd in de sportkrant Marca. „Met alle respect voor Real, maar AC Milan heeft meer klasse in huis. Als logica klopt zal AC Milan ook zon der mij Real Madrid verslaan."

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16