m WHM 'Ut had er genoeg van alleen af en toe wat regeltjes te mogen zeggen' B Viola van Emmenes presenteert 'TV Romantica' Concert Julio Iglesias vlak, maar fans gaan plat INGEN WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1 rri (foto gpd Iracy Chapman in ons land AMSTERDAM (ANP) - De zangeres Tracy Chapman treedt in het kader van een Europese tournee op 1 no vember met haar band op in het Muziektheater (Stope ra) in Amsterdam. De kaartverkoop begint zaterdag 30 september, zo meldt de organisatie. LUXEMBURG „Het wordt een soort kruising tussen de seksshows van dr. Ruth en de Amerikaanse Oprah Winfrey- shows, die de Vara een aantal we ken geleden op zondagavond heeft uitgezonden. Ik ben dan ook jonger dan dr. Ruth en ouder dan Winfrey," zo zegt Viola van Emmenes (40) over het program ma 'TV Romantica', waarmee ze na acht jaar afwezigheid op de te levisieschermen terugkeert. Door Ale van Dijk Vanaf 2 oktober gaat de com merciële zender RTL Veronique 'TV Romantica' wekelijks op vrijdag na middernacht een uur lang uitzenden. Daarnaast gaat Viola iedere week twee keer 's middags 'De 5 uur show' presen teren. ,,'TV Romantica' wordt een programma, waé BROOKE BIJ EEUWFEEST 4 WASHINGTON Filmster Brooke Shields, gefotografeerd op het moment dat ze arriveert bij het Amerikaanse Film Instituut. Daar was het gisteravond groot feest omdat de speelfilm-indus trie alweer een eeuw bestaat. Voor wie het wil weten: de naam van haar begeleider is Andrew Houghton... (foto afd het woord komen, die willen pra ten, vertellen over hun ervarin gen op het terrein van de liefde, seks en relaties," kondigt Vero nique aan. „Mensen kunnen via de telefoon rechtstreeks praten met Viola van Emmenes en een deskundige. Soms is dat een seksuoloog. 'TV Romantica' is een intiem programma waarin mensen hun emoties, gevoelens en teleurstellingen de vrije loop mogen laten." Viola: „Het programma moet niet verward worden met de ero tisch getinte films, die Veroni que ook wekelijks in de nachte lijke uren gaat presenteren. Bij mij zal de erotiek een zeer onder geschikte rol spelen. Die seksuo loog, die ook een relatie-deskun dige is, zal er wel in iedere afleve ring van het rechtstreeks uit te zenden programma bij zitten. Daarnaast komen er per uitzen ding andere deskundigen. Want om nou in m'n eentje direct maar zo'n hele show van een uur te vullen, dat lijkt me een beetje te hoog gemikt." Viola: „Wat ik inbreng is mijn le venservaring. En die ervaring maakt, dat ik veel problemen en vragen, die er telefonisch zullen komen, zal kunnen invoelen. Ik heb bijvoorbeeld in mijn nu ta melijk lange leven veel mensen bij elkaar gebracht. Ik heb er ook veel uit elkaar zien gaan om erg uiteenlopende redenen." Op televisie is er volgens Viola tot dusverre nog geen Hilver- sumse bestelomroep geweest, die het onderwerp aandurfde. Viola: „Bang als ze zijn om leden te verliezen. Met die angst hoeft een omroep als Veronique geen rekenine te houden." In de '5 uur shows' gaat Viola sa men met Mare Postelmans op dinsdagmiddagen en donder dagmiddagen de actualiteit en semi-actualiteit in de huiska mers brengen. Op de andere werkdagen van de week zit Dieu- wertje Blok (ex-Vara) op haar plaats. Acht jaar lang hebben de kijkers Viola niet meer op de televisie schermen gezien. Toen ze zeven tien jaar was begon ze („recht streeks van de Haagse MMS") haar radio- en televisie-carrière met de presentatie van het toeris tische programma 'Nederland op jonge toeren' voor de Avro-tele- visie. Sinds dat televisiedebuut bij de Avro verscheen Viola (toen nog 'de dochter van de befaamde sportcommentator ir. Ad van Emmenes'; in later jaren werd Van Emmenes de vader van de beroemde Viola) als omroepster en presentatrice van radio- en tv- programma's bij vrijwel alle Hil- versumse omroepen. Bij de VPRO ging ze voor het eerst pro gramma's op televisie aankondi gen. Ze stapte als televisie-om- roepster over naar de NOS „om dat de NOS veel meer zendtijd had en je dus veel vaker aan de bak kon komen". Een greep uit haar andere rtv- activiteiten: met Joop Smits maakte ze de programma-serie 'Hallo hier Hilversum' voor de Vara. Voor de Tros presenteerde ze geruime tijd Tros-Aktua-radio en Tros-Sportcafé. Voor de NOS- televisie presenteerde ze het filmprogramma 'Première.' Ze verscheen in een serie medische programma's en ze presenteerde ooit het Songfestival. Hoe is Viola bij Veronique te recht gekomen? Viola: „Ruud Hendriks belde me op. Acht jaar lang was ik op dat moment niet meer op televi sie verschenen. Ik was ook hele maal niet van plan dat ooit weer te doen. Ik was achter de scher men bezig. Ik wilde ooit nog eens bij de omroepen terugkereq, maar dan in een baan achter de schermen. Ik was ook gaan schil deren en ik had zelfs plannen om een schilders-carrière op te bou- "Het voorstel van Ruud Hen driks hield in, dat ik mijn ideeën bij het maken van de program ma's, die ik zou gaan presente ren, helemaal kwijt zou kunnen. Het is voor het eerst, dat ik zeg: 'ik sta achter wat ik zeg, omdat ik het zelf heb bedacht'." - Heb je in de afgelopen acht jaar geen aanbiedingen meer uit Hilversum gehad? Viola: „Ze hebben me wel pro gramma's aangeboden, maar die heb ik geweigerd. Ik had er ge noeg van om alleen maar een paar door anderen bedachte re geltjes te zeggen.- In wat ik nu voor Veronique ga doen kan ik mezelf helemaal profileren. En daarbij moet je wel bedenken, dat ik alles wat ik doe in op dracht doe. Als ik een opdracht krijg ga ik pas denken." Cliff Richard, MjUiVamlli en Billy Ocean bij tv-festival BRUSSEL (GPD) De vierde editie van het Diamond Awards Festival heeft plaats van 14 tot en met 18 november, zoals ge bruikelijk in h^t Antwerp se sportpaleis. Als trek pleisters voor deze televi sieconcerten zijn reeds ge strikt Cliff Richard, Billy Ocean, Milli Vanilli en Bel inda Carlisle. Het ope ningsgala op 14 november zal rechtstreeks door de BRT worden uitgezonden. Voor de presentatie teke nen Linda de Mol en Bert Geenen. Het festival wordt om lijst door diverse symposia en de uitreiking van een aantal vakprijzen zoals de Diamond Videoclip Award. APELDOORN Wanneer Ju lio Iglesias voor de verande ring eens niet op tournee is en thuis al dan niet in gezelschap tussen de lakens kruipt, kan de Spaanse zanger volop ge nieten van een gigantische poster aan de muur. „Succes komt niet per ongeluk", staat er geschreven. Een ivare con statering. en ook als lijfspreuk van de Spaanse dandy geen slechte keus. Iglesias heeft er nooit een ge heim van gemaakt voortdu rend een nauwelijks te stillen honger naar succes te hebben, en de voormalige profvoetbal ler en autocoureur heeft er werkelijk alles voor overgehad zijn doel te bereiken. Als zan ger, maar vooral als conserva tor van de eigen legende. Igle sias' reputatie als vrouwen- verslinder mag dan misschien slechts gedeeltelijk op waar heid berusten, de 45-jarige zanger zelf heeft er nooit over gepeinsd de geruchten te ont- Want juist door instandhou ding van dat Casanova-beeld is Iglesias uitgegroeid tot een monument van de glitterwe reld, de personificatie van Geld, Roem en Romantiek. Iglesias is de laatste twee jaar eigenlijk continu op tournee geweest,maanden geleden kreeg de mondiale rondreis een nieuwe injectie door de verschijning van 'Raices', Iglesias' poging zich als een man van de wereld te presen teren. De op dat album vastge legde medley-formule bleek gisteravond in een goed gevul de Americahal tevens de toon te zetten van deze nieuwe tour nee, die de zanger na Rotterdam donderdagenkel nog naar Moskou en Le ningrad zal brengen. Iglesias jakkerde gisteren in twee uur als een zingende Speedy Gonzalez door zijn enorme repertoire, maar deed dat met de allure van Stoffel de Schildpad. Natuurlijk, de ingetogen emotie is zijn han delsmerk. maar een kolossale ruimte als de Americahal vraagt om een aparte bespe ling. Het uitblijven daarvan maakte het concert afstande lijk en het eerste uur zelfs sfeer loos. Het publiek zou dat gister avond uiteindelijk allemaal een zorg wezen. Apeldoorn ging plat voor Iglesias' kleffe romantiek, al was het waar schijnlijk enkel omdat het zich dat ook zo van tevoren had voorgesteld. Een wereldster moet als zodanig behandeld worden, een wetenschap die Iglesias verleidt tot misplaats te nonchalance. Inzet, sponta niteit en vooral de wil om er iets moois van te maken 'ont braken in Apeldoorn volledig. Wellicht dat Rotterdam het morgen beter treft. Kamerplanten Gewone kamerplanten hebben een gunstige uitwerking op de at mosfeer in een woning. Bedomp te lucht als gevolg van slechte ventilatie kan met planten wor den bestreden. Dat is de uitkqmst van een onderzoek in de Verenig de Staten dat gisteren wereldkun dig is gemaakt. Aan het onder zoek werd onder meer meege werkt door het ruimtevaartbu reau NASA. „Planten halen deeltjes uit de lucht via de smalle openingen in hun bladeren", zegt NASA-we- tenschapper Bill Wolverton. „On derzoeken in onze laboratoria hebben aangetoond dat planten het gehalte aan giftige stoffen in allerlei dampen kunnen terug dringen". Bij de experimenten werden kamerplanten in afgesloten con tainers geplaatst. In die contai ners werden chemicaliën gespo ten. Tot de beste .luchtzuiveraars' behoren volgens het onderzoek palmen, Engelse klimop en Chi nese evergreen. Sint Willibrord De apostel Sint Willibrord ver dient alsnog een Nederlandse postzegel als eerbetoon voor het feit dat hij 1300 jaar geleden met elf gezellen naar Friesland reisde. De CDA-Kamerleden Van der Burg en Eversdijk dringen hier op aan bij minister Smit (verkeer en waterstaat). Een verzoek een speciale post zegel aan de eerste bisschop van Utrecht te wijden ter gelegenheid van de opening van het St. Willi- bordjaar 4 en 5 november aan staande, is afgewezen. Dat ver zoek is uitgegaan van de RK-kerk in Nederland en de Raad van Ker ken vanwege het overlijden van Willibord 1250 jaar geleden. De CDA-ers willen daar het fijne van weten. Vóór de Tweede Wereldoorlog werd ter gelegenheid van de festi- viteiten rond de apostel van 1^ derland St. Willibrord wel e speciale postzegel uitgegeven. Een opmerkelijke verschij ning in Parijs. Het is een Haida- indiaan uit Brits Columbia in Canada in traditionele kledij. Hij maakt deel uit van een groep indianen die vandaag in Rouen begint aan een tocht per authentieke kano over de Seine. Maandag moeten ze terug zijn in de Franse hoofdstad, (foto ad AIS OULLIE WILLEN BE6INNEN KRITIEK TE LEVEREN OP RE INRUSTRIELANPEN,,, RAN MOETEN IJULLIE EERST EENSIN EISEN H6IIS OR RE OP ZAKEN STELLEN

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 28