'Maak belofte van verandering waar' ZOLANG DE VOORRAAD Papandreou tot aan zijn nek in corruptieschandaal VS tegen initiatief EG-landen Oproep VS-minister Baker aan Sovjets: Toyota Cressida taboe bij politici Zimbabwe China geeft ernst van geweld in Tibet toe Howe wenst stellingname van Sovjetunie tegen Iran DINSDAG 7 MAART 1989 HARARE (IPS) - De tekenaar van het Zimbabwaanse dagblad „The Chronicle" maakte onlangs een prent waarop een nieuwsgierige menigte zich verdrong rond een Toyota Cressida. De eigenaar van de wagen schold de omstanders uit. „Wat mankeert jullie? Hebben jullie nog nooit een Toyota Cressida ge zien?" De humor van de spotprent zal velen buiten Zimbabwe ontgaan. Die auto's, een schaars goed in Zim- verwege deze maand haar bevindin- babwe, werden dan weer voor veel gen zal presenteren. Maar in het zuidelijk Afrikaanse geld doorverkocht. The Cronicle De affaire heeft wel tot gevolg ge land kan er hartelijk om worden ge- noemde een aantal van de betrokke- had dat voor de gewone man in de nen bij naam en toenaam. Onder straat de betiteling'Cressida'nu op hen zijn minister van politieke za- meer slaat dan alleen het door Wil- ken Maurice Nyagumbo en minis- lowvale geproduceerde nieuwste industrie Callistus Ndlovu. Toyota-model. Cressida is nu syno- lachen. Mogelijk tot groot verdriet van de Japanse autofabrikant is de ze vierwieler onderwerp van een corruptieschandaal sinds The Cro nicle eind vorig jaar onthulde dat hoge regeringsfunctionarissen grof rair criticus in Zimbabwe door de zogenaamde 'cargo-mentaliteit' die vrij vertaald zoiets betekent als 'alle heil komt van buitenaf. In veel landen, en vooral in Afrika, aldus de criticus, bestaat de neiging achter de laatste mode aan te rennen. Ko piëren wat een vermeende elite in Europa doet. In de auto-hiërarchie die de Zim babwaanse regering hanteert, scoort Mercedes Benz het hoogste. Ministers worden rondgereden in een Mercedes. Ook rijke zakenlie den doen het niet voor minder. Staatssecretarissen en hun even- kniëen moeten genoegen nemen met een Peugeot 504 S. Verder De corruptieaffaire heeft veel stof baarheid. Een ambtenaar in de stad met omkoperij en onbetrouw- geldt: hoe lager de rang, des te klei- WENEN (GPD/DPA/AP) De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Baker, geld verdienen met illegale handel doen opwaaien en heeft het vertrou- Kadoma vertelt dat geen van zijn heeft gisteren tijdens de openingszitting van de conventionele ontwapeningsonderhande' inHet°'bedriif Wiiiou lingen (CFE) in Wenen een oproep gedaan aan Sovjet-leider Gorbatsjov om ondubbelzin- voorziet hoge politici nig afstand te nemen van de zogenaamde 'Brezjnjev-doctrine'. ren van auto's, maar volgens The de regering-Mugabe flink ge- collega Het bedrijf Willowvale Motors schokt. Van binnen en buiten het sida ov« ambtena- parlement is opgeroepen tot ontslag lijk wilt maken dat je een eerlijk ge- de betrokken ministers en een weten hebt, kun je niet meer in een Op grond van die naar Gorbatsjovs voorganger genoemde leer, menen de Sovjets het recht te hebben om in te grijpen in de landen van Oost- Europa als daar dingen gebeuren die hen niet welgevallig zijn. Van daag zal Baker zijn eerste gesprek met zijn Russische collega hebben. Baker sprak aan het begin van de nieuwe onderhandelingen in We nen over vermindering van de con ventionele bewapening in Europa. In zijn rede daagde hij vooral de Sovjets uit de belofte van verande ringen in Oost-Europa waar te ma ken. De Amerikaanse minister deed ook een oproep om "de Berlijnse muur, het prikkeldraad en de wachttorens" af te breken. "Een veilig en welvarend Europa kan nooit worden gebouwd op basis van kunstmatige grenzen, angst en de ontkenning van onafhankelijk heid". Volgens Baker is de onderte kening van de verklaring van Hel sinki over de mensenrechten in Eu ropa in teveel landen toch gevolgd door gewelddadige onderdrukking van afwijkende meningen. De driedaagse conferentie gaat vooraf aan nieuwe ontwapenings besprekingen die donderdag van start gaan en worden gevoerd door delegaties van hoge ambtenaren. Sovjetminister Sjevardnadze 'ver- Computerkrakers stalen geen defensiegeheimen FRANKFURT (AP) - De openbare aanklager in de Bondsrepubliek heeft gisteren gezegd dat de West- duitse computerspionnen die vori ge week tegen de lamp liepen, ver moedelijk geen belangrijke veilig heidsgeheimen aan het Oostblok hebben doorgespeeld. Verleden week zei de Westduitse minister van binnenlandse zaken, Zimmerman dat het oprollen van het spionnagenetwerk de KGB "een ernstige slag" had toege bracht. Verder onderzoek zou vol gens de bewindsman moeten uit wijzen hoe groot de schade is die de krakers hebben veroorzaakt. Prechtel verklaarde dat acht Westduitsers tussen 25 en 35 jaar worden verdacht in het spionnage netwerk een rol te hebben gespeeld. Slechts een van de drie mannen die vorige week werden aangehouden, zit nog vast. De meeste verdachten zijn ook voorwerp van een politie onderzoek in verband met drugs handel en een van hen was uit het leger gedeserteerd, aldus de zegs- Vorige week berichtte de West duitse televisie dat tot de geïnfil treerde westerse computernetwer ken de algemene databank van het Pentagon - de zogenoemde Opti- mus - behoort, evenals een netwerk van de Amerikaanse ruimtevaartor ganisatie NASA en een computer die wordt gebruikt voor onderzoek inzake strategische defensie (SDI) in de VS. paste antwoord niet worden gemist, ringsfunctionarissen misbruik Hij noemde het voorstel een 'proef- hun contacten met de assemblage ballonnetje' in het licht van de mo- fabriek door meer auto's te kopen, derniseringdiscussie in de NAVO. raste' gisteren de aanwezigen door met een drie-fasenplan aan te ko men waarin vergaande verminde ring van raketten, gevechtsvliegtui gen en manschappen wordt bepleit. De minister voegde tevens toe dat tegelijkertijd onderhandelingen dienen te beginnen over volledige eliminatie van tactische kernwa pens uit Europa, duidelijk een ver wijzing naar de moderniserings plannen van de NAVO op het ge bied van deze wapens. De NAVO had niet veel te bieden tegenover de nieuwe plannen van Moskou. De Verenigde Staten kon digde aan hun chemische wapens uit Westduitsland terug te halen en niet te wachten tot 1992. De Britse minister van buitenlandse zaken, Howe, zei echter dat de Sovjetplan nen het waard zijn ernstig te wor den genomen, maar waarschuwde ervoor het overleg in Wenen te de graderen tot een 'striptease'. Hij re fereerde naar de voormalige MBFR- onderhandelingen in Wenen, die zich zo'n zestien jaar hadden voort gesleept zonder enige resultaten. Hij noemde die gebeurtenis "de langste schijnzwangerschap in de geschiedenis van de wapenbeheer sing". De Nederlandse minister Van den Broek (buitenlandse zaken) ge loofde niet dat de meningsverschil len tussen de NAVO en het War schaupact een groot struikelblok zullen vormen. Dit, naar aanleiding van geruchten dat ook deze conven tionele ontwapeningsonderhande lingen jaren kunnen gaan duren. Maar terwijl de NAVO voorlopig alleen wil onderhandelen over een vermindering van de aantallen tanks, kanonnen en pantserwagens, wil het Warschaupact ook praten over gevechtsvliegtuigen, helicop ters en oorlogsschepen. Bovendien wil Sjevardnadze gelijktijdig onder handelen over een vermindering, en uiteindelijk verwijdering, van de kernwapens voor de korte afstand WENEN/AMMAN (Rtr/AFP/ANP) - rijp te achten Cronicle maakten sommige rege- grote schoonmaak binnen het rege- Cressida rijden" goedkoper de auto. Ironisch genoeg is de Cressida met een Toyota Cres- het slachtoffer geworden van zijn straat durft. „Als je duide- eigen begerenswaardigheid. Dege nen die een half jaar geleden nog de blits maakten met hun nieuwste karretje durven hem nu nauwelijks uitge- nog van stal te halen. Het 'heil i ringsapparaat. President Robert Dat nu juist de Cressida i Mugabe heeft inmiddels een onder- groeid tot symbool voor corruptie buitenaf is grondig verpest door zoekscommissie ingesteld die hal- en gesjoemel, komt volgens een lite- binnenlands gesjoemel. De eerste ontmoeting tussen de kersverse Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Baker (links) ambtgenoot Sjevardnadze in Wenen tijdens de conventionele ontwapeningsbesprekingen (CFE). <i Inzake vredesconferentie Midden-Oosten t Europa. Het Warschaupact wil zo Het jongste initiatief van de EG-lan- de modernisering van die kernwa- den Frankrijk, Griekenland pens door de NAVO voorkomen. De NAVO weigert echter te derhandelen over een volledig i Spanje desconferentie internationale conferentie. Het idee waar het bij de drie initi atiefnemers om gaat is dat de vijf permanente leden van de Veilig- SINGAPORE (GPD) - Voor de tweede achtereenvolgende dag is het gisteren in de Tibetaanse hoofd stad Lhasa tot een bloedig treffen gekomen tussen de Chinese politie en grote groepen Tibetanen. De de monstranten eisten onafhankelijk- heid en de terugkeer van de Dalai Lama, de geestelijke leider van de Tibetanen. Volgens officiële cijfers werd één betoger gedood en raakten acht an deren gewond. De politie zou een massale huiszoekingsactie zijn be gonnen waarbij honderden mensen zijn gearresteerd. Duizenden Tibe tanen vielen gisteren Chinese inwo ners aan, plunderden hun bezittin gen of staken ze in brand. De uitbar sting van geweld volgde op het ge welddadig optreden van de politie een dag eerder. Officieel heet het dat zondag elf demonstranten en omstanders zijn gedood en een zestigtal anderen ge wond. Maar de Tibetanen schatten zijn het aantal dodelijke slachtoffers o ad veel hoger. Doktoren van één van de grootste ziekenhuizen in Lhasa vertelden dat zeker honderd men sen bij de ongeregeldheden van zondag zijn doodgeschoten. Het oude gedeelte van de hoofd stad was gisteren voor een groot deel van de dag onder controle van de Tibetaanse betogers. Ze riepen om de onafhankelijkheid van Tibet het onmiddellijke einde van de vechtstenue de demonstranten met automatische geweren en met traangasgranaten onder vuur na men in een poging de demonstran ten uit elkaar te drijven. Voordat de betogers de zijstraten invluchtten gooiden zij stenen naar de politie- het Midden- heidsraad - VS, Sovjetunie, China, Broek kunnen dergelijke wapens i: de NAVO-strategie i Oosten is gisteren door zowel Jor- Groot-Brittannië en Frankrijk - ge- dwijnen van de korte-afstandswa- danië als de Sovjetunie verwei- zamenlijk een internationale confe- pens. Volgens minister Van den komd. De Amerikaanse minister rentie voorbereiden. Israël wil al- e wapens in van buitenlandse zaken Baker ver- leen direct onderhandelen met de het aange- klaarde daarentegen de tijd nog niet betrokken Arabische landen in het gebied. Van de vijf permanente leden van de Veiligheidsraad steunen tot dus verre alleen Frankrijk en de Sov jetunie het idee. De VS verzetten zich omdat Israël tegen is. Groot- Brittannië overweegt inmiddels om zich aan te sluiten, zo verklaarde de Britse onderminister van buiten landse zaken Waldegrave gisteren Ammen na een gesprek met ko- len uitsluiten. "Nu kan Israël zijn Chinese overheersing, soevereiniteit nog met uitbreiden Een westerse journalist tot de westelijke Jordaanoever en de strook van Gaza, maar voor alles komt een tijd. De Palestijnse op stand vormt een reden tot zorg, maar geen bedreiging. Oproepen binnen de partij tot een dialoog met de Palestijnen acht ik smerig ge fluister", zei hij. meldde dat politiemannen in ge- ADVERTENTIE A NPNIEUWSTELEFOONi w*umm De ongeregeldheden duurden tot diep in de nacht en volgens het Chi nese persbureau Xinhua had de po litie de toestand vanmorgen nog niet onder controle. De situatie ver slechtert snel, aldus het persbu- "De omvang van de jongste on lusten is groter dan die van de onge regeldheden de afgelopen jaren", zo meldde het officiële Chinese Volks dagblad vanmorgen op de voorpa gina. "Er deden meer mensen mee en het betrokken gebied is groter". De geestelijke leider van de Tibeta nen, de Dalai Lama, heeft inmiddels vanuit zijn ballingsoord in India een boodschap gestuurd aan een aantal regeringsleiders en staatshoofden. Hij vraagt ze daarin te helpen een einde te maken aan het geweld. De Dalai Lama beschuldigt Peking van schending van de mensenrechten in zijn land. De Amerikaanse regering heeft het gebruik van wapens bij het on derdrukken van de betoging in Lhasa betreurd. Een woordvoerder in Washington zei dat het „belang van alle betrokkenen het beste is ge diend wanneer kalmte wordt be- i Lhasa waard". Het conflict tussen de Chinezen en Tibetanen is de ernstigste in een lange reeks van nationalistisch pro test, sinds de mislukte opstand in 1959 die leidde tot de vlucht van de Dalai Lama naar India. ADVERTENTIE WENEN (AP/DPA/UPI/KNA) - De Britse minister van buitenlandse zaken, Howe, heeft te kennen gege ven dat hij van de Sovjetunie een krachtiger stellingname tegen Iran verwacht in het licht van de oproep i ayatollah Khomeini om Salman Rushdie, de auteur van het onder gens Shapira vormt het boek zeker had moeten weten dat proces en straffen zouden volgen ning Husayn. "Maar om tot een v kelijke conferentie te komen moe ten wij voorzichtig te werk gaan om De Israëlische opperrabbijn Sha- niemand het idee te geven dat hem pira drong aan op een verkoopver- iets wordt opgelegd", zo zei hij. bod r de omstreden Vol- Vandaag loopt het ultimatum af wereldvrede. Hij deed deze uitspra- waartoe vorige week door het Iraan- ken in het dagblad Ma'ariv. parlement werd besloten. De Britse regering kreeg toen een week de tijd om terug te komen op haar heeft stellingname in de zaak Rushdie. Britse auteur Zo niet, dan zou Iran de diplomatie- Mondadori Husayn prees de houding van de de betrekkingen Britse regering en haar „ernstige joden en voor de pogen om de contacten te intensive ren voor het houden van zo'n confe rentie door de vijf V-raadleden en de betrokken partijen inclusief de In tegenstelling tot deze geluiden Palestijnse Bevrijdingsorganisatie Italiaanse vereniging de PLO". Joegoslavië De politieke onrust in Joegoslavië breidt zich uit naar de noordelijke republieken Kroatië en Slovenië. De kranten en de leiders van de communistische partij in Kroatië hebben gisteren Servië verweten totalitaire methoden te gebruiken om haar macht te handhaven. Autobom Een vrouw werd gedood toen van daag in een drukke winkelwijk in het overwegend door moslims be woonde west-Bayrut een autobom ontplofte. Negen mensen werden bij de aanslag gewond. Discovery De lancering van het Amerikaanse ruimteveer Discovery, die al twee weken is vertraagd door verschil lende storingen, is opnieuw uitge steld, tot zeker na 13 maart. Dit we gens een fout in een elektrisch sys teem dat de afstoting controleert. Vanuatu Oud-president Sokomanu van Vanuatu is vandaag tot zes jaar ge vangenisstraf veroordeeld, omdat hij vorig jaar had geprobeerd zijn neef als premier in het zadel te hel pen. Sokomanu, die sinds 1980 pre sident was tot hij in januari werd af gezet, kreeg de zwaarste straf van de i die bij de coup betrokken De Britse gezant hekelde de kijk ke betrekkingen met Groot-Brittan- Pedrochi-literatuurprijs toegekend, die de Israëlische premier Shamir solidariteit heeft op de kwestie van de bezette 'The Satanic gebieden. "Om de term bevrijd te r de bezette gebieden verbreken. Het i Desondanks de onbuigzame Brit- met de schrijver i houding is er tevens sprake terugkrabbelen Verses' en zijn Italiaanse uitgever, gebruiken de zaak- aldus de vereniging die de prijs be- acht ik ronduit bizar". Shamir verklaarde zondagavond Rushdie. In een interview met het schikbaar stelt. De vereniging deel- Westduitse weekblad Die Welt zegt de mee dat de prijs ook het belang Wie slim is koopt prijzen te winnen tegenover lot. Want ook deze maand zijn 2 miljoen loten. Verdeeld o' „sin I.V.I „...er dan 1 miljoen ?r 3 trekkingen. Alles rede tot leden van zijn Likud- de vrijheid van meningsuiting partij een toekomstige annexering de persvrijheid onderstreept. van de bezette gebieden niet te wil- prijzen te winnen tegenover zon 2 miljoen loten. Verdeeld over 3 trekkingen. Alles bij elkaar ruim 33 miljoen gulden aan prijzen. Van een tientje tol het half miljoen. Eerste trekking volgen- de week woensdag MÉÉR KANS IN DE STAATSLOTERIJ Uitgaansverbod in belangrijke stad Westoever JERUZALEM (Rtr) - Israëlische troepen hebben vandaag weer een uitgaansverbod ingesteld voor Na blus, de belangrijkste stad op de be zette Westoever. Buitenstaanders is de toegang tot Nablus ontzegd. Dat hebben inwoners van Nablus ge meld. Het weer opleggen van het ui» gaansverbod kwam een dag nadat een soortgelijk verbod door het Is raëlische leger was opgeheven. De honderdduizend inwoners van Na blus moesten 10 dagen in hun wo ningen blijven. Het verbod werd op gelegd nadat Palestijnen een Israë lische soldaat hadden gedood. Palestijnse zegslieden maakten melding van gewelddadige botsin gen tussen Israëlische legereenhe den en Palestijnse demonstranten op de Westoever en in de Gaza- strook. Bij botsingen tussen het le ger en Palestijnen in Nablus is een Palestijn doodgeschoten. West-Berlijn Functionarissen van de Sociaal De mocratische Partij in West-Berlijn hebben te kennen gegeven dat de basis is gelegd voor een coalitie met de radicale Alternatieve Lijst. SPD- leider Momper zei dat besprekin gen tussen de centrumlinkse SPD en de radicaal-linkse Alternatieven een regeerakkoord voor een coalitie van vier jaar hadden opgeleverd. ATHENE - Het schandaal rond bankier Koskotas, dat de Grieken al sinds november bezig houdt, is gis teren verder geëscaleerd met de ar restatie, in Athene, van Koskotas' juridisch adviseur Jannis Mantzou- ranis. Daarnaast komt de Europese editie van Times met een omslag verhaal onder de titel 'De plunde ring van Griekenland'. In het artikel geeft de duistere bankier vanuit zijn gevangeniscel nabij het Amerikaan se Boston zijn visie op de hele affai- door Frans van Hasselt Mantzouranis, een vooraanstaand lid van de regerende socialistische partij Pasok en ooit secretaris van de ministerraad, wordt beschuldigd van 'het aannemen van goederen, uit misdaad verkregen'. Hij heeft van Koskotas ruim 2 miljoen dollar gekregen en op een Zwitserse bank gestort zonder daarover belasting te betalen. Volgens Koskotas, die de laatste tijd allerlei voor de regering belas tende gegevens aan Griekse kran ten weet toe te spelen, was dit geld bestemd voor Agamemnon Kout- soyortas, de machtigste man in het huidige kabinet van premier Andre as Papandreou, als beloning voor pogingen van de afgelopen zomer, het onderzoek inzake Koskotas' Bank van Kreta te traineren. Kout soyortas was toen minister van jus titie en is intussen 'bevorderd' tot algemene zaken. Mantzouranis houdt vol dat het een honorarium voor hemzelf be trof, vanwege bewezen juridische diensten. Gelijktijdig heeft Kosko tas enkele Griekse radiostations echter een geluidsband toegespeeld van het telefoongesprek dat de ad vocaat in december zou hebben ge voerd met Koskotas' echtgenote Kathy, die in de VS verblijft en voor de belangen van haar gearresteerde man opkomt. Daarin is ook weer steeds sprake van de 2 miljoen dollar, die bestemd zouden zijn voor 'barba' (oompje) waarmee Koutsoyortas moet zijn bedoeld. Ook de 'megalos'- de grote - had al iets opgestreken, een term die op niemand anders dan op pre mier Papandreou kan slaan. - Uit de bandopname, door Mant zouranis inmiddels reeds een getru- ceerde 'fonomontage' genoemd, blijft voorts de indruk hangen dat Koskotas met zijn familie persoon lijk gevaar liep van de zijde van de premier en daarom naar de VS was gevlucht. Ook Mantzouranis zou zich belaagd voelen en elke nacht ergens anders slapen. Veel meer rechtstreekse beschul digingen tegen Papandreou en zijn belangrijkste ministers bevat de pu- blikatie in Times die bestaat uit een Andreas Papandreou. (foto ap> uitvoerig interview met de zwende laar, dat dus in de gevangenis moet hebben plaatsgevonden. In de loop der jaren zouden miljarden drachmen (een drachme is 1,3 cent) van de Bank van Kreta zijn overge vloeid naar de premier, naar de toenmalige vice-premier Koutsoya- tas, naar andere ministers en naar de kas van de Pasok. Zes gevolm achtigden kwamen tweemaal per maand koffers geld halen, voor de partij. i kreeg sinds oktober 1987 via zijn raadgever George Lou- varis elke week contante gelden, die opliepen tot drie miljard. Koskotas zelf had eenmaal 500 miljoen in ei gen persoon naar de woning van Koutsoyortas gebracht. In een late re fase vroeg de premier nog eens (tevergeefs) 5 miljard, voor de ko mende verkiezingscampagne van zijn partij. Het was ook Papandreou die de bankier zou hebben overgehaald als persmagnaat zijn gewicht in de schaal te leggen ten gunste van de regering, met het nieuwe dagblad '24 Uur'. De Bank van Kreta was, voordat Koskotas hem opkocht, een der kleinste particuliere ban ken van Griekenland, maar kon daarna tot de grootste uitgroeien doordat de staatsbedrijven (post, te lefoon, elektriciteit, Olympic Air ways, etc.) enorme deposito's erop gingen storten, ook al bedroeg de rente slechts twee tot drie procent, tegen 15 procent bij andere banken. Na deze beschuldigingen, die al eerder in omloop werden gebracht, wordt al enige tijd een juridisch on derzoek ingesteld, waarbij reeds een directeur van het postbedrijf in hechtenis is genomen en die van de telefoondienst, de door afluisteraf- faires ook al beruchte Tombras, ge vaar loopt. De rechtse oppositieleider Mitsotakis heeft, in een onmiddel lijke reactie op de twee jongste ont wikkelingen, het ontslag geëist van de regering en het houden van ver kiezingen onder een zakenkabinet. De premier, gevraagd naar een com mentaar, beperkte zich tot het woord 'athliotites', vunzigheden. De regeringswoordvoerder kwam met veel uitvoeriger commentaar. Volgens hem bleek nu duidelijker dan ooit dat er sprake was van een duistere intrige tussen Koskotas, de rechterzijde en 'de buitenlanders'. Eerstgenoemde wilde zijn uitle vering aan Griekenland voorkomen door zijn affaire als een politieke voor te stellen waarin hij bij terug keer lijfelijk in gevaar zou komen. De rechter zijde wilde er de 'door het volk gekozen' premier mee ten val brengen en 'de buitenlanders' wilden Griekenland weer terug brengen in de staat van onberoerig- heid waarin het had verkeerd voor dat de Pasok in 1981 aan de macht kwam. Het was nu ook wel zonneklaar, aldus de regeringswoordvoerder, wie het waren geweest die Kosko tas' vlucht naar Amerika mogelijk hadden gemaakt. Hoe had Times toegang gekregen tot de gevangen bankier, terwijl deze weigert de Griekse parlementaire commissie die het schandaal onderzoek, te ont vangen? Nog kort geleden heeft Koskotas, via zijn Griekse advocaat, te kennen gegeven graag door deze te worden gehoord. Ook de Ameri kanen hadden daartoe toestem ming gegeven, en gisteren zou een deputatie van de commissie naar Boston reizen, maar op het laatste moment kwam via Koskotas' Ame rikaanse verdedigers bericht dat de ze de ondervragers niet voor 17 maart kon ontvangen, waarop de socialistische meerderheid van de commissie het hele reisplan afgelas- Er is nu een zekere wending in de Griekse publieke opinie. Men be gint behoorlijk geïrriteerd te raken over het fenomeen dat de kwalijke bankier vanuit zijn cel mondjes maat de gretige Griekse (en nu ook Amerikaanse) pers van materiaal voorziet en steeds meer de indruk maakt de touwtjes in handen te heb ben van het hele Griekse politieke leven. De stemming lijkt enigszins om te slaan en het van regeringszij de opgehangen beeld van een 'sa menzwering', waarin aanvankelijk nauwelijks werd geloofd, zou na het vraaggesprek in Times en Mitsota kis' overhaaste reactie daarop meer pleitbezorgers kunnen krijgen.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 5