Extra voordeel vastrechtkaart NS Nederlaag van koploper WW Weg werpcontactlenzen nieuw en onzinnig duur Rummenigge stopt er mee Hulp bij invullen van aangiftebiljet Glasbergen speelt gelijk Hü I VE DINSDAG 1 MAART 1989 l(yHMihTil=Ufci Gezin met oudere kinderen duurder uit De i de tarieven i Nederlandse Spoorwegen maken het trein reizen voor gezinnen met oudere kinderen aanzienlijk duurder. Veel andere treinreizigers zijn na 1 april, de datum waarop de tariefwijzigingen ingaan, echter wel goedkoper uit. samenstelling Raymond Peil De belangrijkste prijswijziging is de vervanging van de Dalurenkaart door een nieuwe kaart, de Rail-Ak- tief-kaart, zo schrijft de Consumen tenbond in het nieuwste nummer van haar Consumentengids. Met de Dalurenkaart krijgt een echtpaar buiten de ochtendspits 40 procent korting op enkele reizen en retours. Kinderen tot en met 18 jaar kunnen tot 1 april gratis mee. Rail-Aktief-kaart biedt deze moge lijkheid echter niet. Daarom zijn ge zinnen met oudere kinderen, die re gelmatig per trein reizen, al gauw een flink stuk duurder uit. Wil het gezin na 1 april toch 40 procent korting krijgen dan moeten beide echtelieden hun eigen Rail- Aktief-kaart aanschaffen (prijs: 120 gulden per jaar) en kinderen boven de 11 jaar een Jongerenkaart (78 gulden). Kinderen tot en met 11 jaar kunnen begeleid door een vol wassenen een railrunnerkaartje van een gulden kopen. Er is ook de mogeljkheid een NS- kortingskaart voor het hele gezin aan te schaffen (560 gulden pér jaar). Deze biedt ook tijdens de spitsuren korting en op traject- en netkaarten. Welke mogelijkheid uiteindelijk het goedkoopste is hangt af van het aan tal en de lengte van de gemaakte rei- Gemiddeld is het geschetste ge zin met kinderen boven de 11 jaar flink wat duurder uit, rekent de Consumentenbond voor, zelfs als de huidige houders van Daluren- kaarten het eerste jaar en gratis Jon gerenkaart krijgen, zoals de NS van plan zijn. Overigens moet de consument die van kortingskaarten gebruik maakt toch een stief uurtje rekenen om te zien wat in een concreet geval na 1 april de voordeligste regeling is. Het loont zelfs om uit te rekenen of de Dalurenkaart vóór 1 april (ui terlijk half maart aanvragen) moet worden vernieuwd, ook als-ie na 1 april nog een tijdje geldig is. Geen beste beurt van de NS. Vastrechtkaarten (Jongeren- kaart, 60+seniorenkaart, Rail-Ak tief-kaart of Kortingkaart) worden wel voordeliger voor meer mensen. Weekend- en avondretours kan men na 1 april namelijk alleen op vertoon van een vastrechtkaart ko pen. Voor een avondretour moet na 1 april de prijs van een enkeltje min 40 procent worden betaald, voor een weekendretour de prijs van een gewoon retourtje min 40 procent. Avond- en weekendretours wor den daardoor ook voordeliger bij het reizen over korte afstanden. Vastrechtkaarten brengen hun geld dan ook sneller op: de Jongeren- kaart verdient zichzelf terug in tien avondretours van 31 kilometer, of vier weekenedretours over 91 kilo meter. Een gewone enkele reis kan na 1 april duurder of goedkoper worden doordat de NS na die datum meer met ronde bedragen gaat werken en de prijzen van de kaartjes aan een kleiner aantal afstandklassen ver bindt. Volgens de NS wordt het ge middelde treinkaartje één procent duurder na 1 april. i' contactlens heeft er e In Nederland komen binnenkort wegwerpcontactlenzen op de markt. Ze kunnen een week lang dag en nacht worden gedragen en moeten daarna worden vervangen door een nieuwe, steriele set. Het gebruik van contactlensvloeistof fen is overbodig. Of het voor de gemiddelde con tactlensdrager zinvol is over te stap pen op wegwerplenzen is zéér de vraag. De prijs komt inclusief con- trolekosten boven de 1000 gulden per jaar uit, een onzinnig hoog be drag: er zullen nauwelijks contact lensdragers in Nederland rondlo pen die zo veel geld uitgeven aan hun lenzen. De drager van harde lenzen kan van dit bedrag meer dan vijf jaar lang zijn lenzen bekostigen. Zachte lenzen kosten naar schat ting 350 gulden per jaar. Volgens de firma die de wegwer plenzen hier introduceert (Johnson en Johnson Medical bv) worden de lenzen aangemeten door speciaal opgeleide oogartsen en contactlens specialisten. De lensdragers wor den geregistreerd eh ze krijgen ook voor maar drie maanden lenzen mee, zodat ze ieder kwartaal kun nen worden gecontroleerd. In Ne derland is een jaar lang een onder- Regionale volleybalcompetitie LEIDEN - De vrouwenploeg van WW, koploper in de eer ste klasse van het rayon Leiden, leed een onverwachte ne derlaag tegen LUSV. De volleybal-studentes wonnen met 3-0. Bij de mannen zakte Liusna naar de voorlaatste plaats. Het verloor met 3-0 van lijstaanvoerder Ridderveld. Ley- thon 4, de naaste concurrent van de Lissenaren, speelde ge lijk tegen SKC. WW miste in het duel tegen LUSV de hoofdaanvalsters Ingrid de Geus en Jeanette Rietkerk. Invalster- /jeugdspeelster Manuela Kortekaas wefrd door de Leidse ploeg voortdu rend onder vuur genomen bij het serveren, een gang van zaken die de Wassenaarse aanvalsopbouw niet ten goede kwam. WW kwam gleen moment in zijn normale spel en kon na 15-6, 15-7 en 15-9 weer onder de douche. Leython 2 en VCS profi teerden van de misstap van WW. Leython 2 klopte Blok '77 met 3-0 en VCS toonde zich sterker dan Leython 4 (1-3). Leython 2, dat de laatste weken problemen had met het spelverdelen door de afwezig heid van Christel Logeman en Anouk Weyers, kon in de confronta tie met Blok weer over eerstege- noemde beschikken. Blok had in de eerste reeks de grootste problemen met de pass (15- 1), maar herstelde zich in de tweede set redelijk: 15-13. Vervolgens eiste Leython de derde set simpel voor zich op: 15-6. VCS was niet op dreef tegen Leython 4, dat echter aanvals- kracht te kort kwam om daarvan te profiteren. In eigen huis verloor de Leidse ploeg met 1-3 (15-11, 11-15, 12-15 en 12-15). RW had een offday tegen Valken, dat in Rijnsburg on verwacht met 0-3 zegevierde. Die overwinning was voornamelijk te danken aan vechtlust. RW was in mentaal opzicht zwak. Leython 3 en InUpGo deelden de punten in Leiden: 6-15, 15-10, 6-15 en 15-5. Met die uitslag kon iedereen vrede hebben. Bij Leython is het vuur er duidelijk uit. InUpGo daar entegen knokt om aan degradatie te ontsnappen. De ploeg uit Roelo- farendsveen speelde met veel inzet en had diverse keren succes met plaatsballen. S '70 versloeg in Noordwijk NOVO 2 met 1-3 (15-9, 11-15,9-15 en 9-15). Dat gebeurde in een matig duel, dat het Woubrugse team zonder wisselspeelsters vol tooide. Een tweede confrontatie tussen de ploegen, die in Woubrug- ge zou worden afgewerkt, ging niet door omdat NOVO niet kwam opda gen. Mannen Bij de mannen maakte Ridder veld geen fout. Het versloeg on danks de afwezigheid van Ad van Willigenn, Alex Cortenbach en Ar jan Wortman Liusna gedecideerd met 3-0. Setstanden: 15-10,15-12 en 15-8. Liusna maakte de fouten, Rid derveld hoefde niet tot het uiterste te gaan. Door het gelijke spel van Graficon 2 tegen DAC en de over winning van Gemini/Kangeroes 3 op Aarlanderveen, volgt Gemini Ridderveld nu op één punt en staat Graficon twee punten achter. Hoe wel Aarlanderveen zich in Voor schoten van zijn beste kant liet zien, kon het een nederlaag niet voorko men. Gemini pakte de eerste reeks met 15-12. De tweede was voor Aar landerveen met dezelfde cijfers. Vervolgens moesten de bezoe kers toch weer constateren dat het passen een vak op zich is. De scher pe service van Gemini was er mede debet aan dat er scores van 15-6 en 15-5 op de borden verschenen. DAC 3 verweerde zich in Alphen aan den Rijn uitstekend tegen Graficon 2, dat alleen in het tweede (8-15) en derde bedrijf (7-15) naar behoren ac teerde. In de overige sets (15-10 en 15-12) konden de Leidenaren hun hoge positie op de ranglijst niet waarmaken. DAC overigens toonde een gezonde dosis vechtlust, zag in de vierde set een 14-6 voorsprong nog teruggebracht worden tot 14- 12, maar verdiende het punt ten vol le. RW speelde een merkwaardige wedstrijd tegen Aspasia. In de eer ste (15-1) en vierde set (15-3) speel den de Rynsburgers hurr tegenstan ders volledig van het veld. In de tweede en derde periode evenwel hadden de Koudekerkers succes met prikballen kort achter het blok: 11-15,7-15. Leython 4 ten slotte doet er alles aan om degradatie te ontlo pen. Voor de wedstrijd tegen SKC stonden Willem Spierdijk en John Groen weer eens binnen de lijnen. Met name met de aanwezigheid van de laatste had SKC grote moeite, ook al vanwege zijn verbale kwali teiten. De punten werden uiteinde lijk gedeeld. - 'Kalle' «ot© GENEVE (ANP) - Karl-Heinz Rummenigge heeft gisteren in Geneve het einde van zijn loop baan als voetballer aangekon digd. De spits, momenteel in dienst bij Servette, stopt aan het eind van dit seizoen. De blonde Westduitser speelt sinds oktober 1987 voor de Zwit serse club, die in de huidige edi tie van het toernooi om de UE FA Cup werd uitgeschakeld door FC Groningen. De grootste successen in vijf tien jaar topvoetbal vierde hij bij Bayern München. Met de Beier se club, waarvoor hij in 310 Bun- desliga-duels 162 maal scoorde, werd hij twee maal landskam pioen en won hij twee keer de nationale beker. Ook maakte hij deel uit van het team, dat in 1976 de Europa Cup voor landskam pioenen veroverde ten koste van Saint Etienne (1-0). Hij vormde toen met Gerd Müller en Uli Höness de aanval. In 1984 werd Rummenigge voor elf mil joen gulden verkocht aan Inter Milan. 'Kalle' speelde 95 maal voor het nationale elftal van de Bondsrepubliek. Het grootste succes met de Mannschaft be leefde hij in 1980, toen in Italië het Europees kampioenschap werd behaald. Rummenigge nam deel aan de toernooien om de wereldtitel in Argentinië (1978), Spanje (1982) en Mexico (1986). In 1980 en 1981 werd hij gekozen tot Europees voetballer- van het jaar. i uiterst durè concurrent bij: de weg- zoek verricht (archieffoto) deelnamen. De lenzen kosten 75 gulden per maand. Daar komen nog aanpassings- en controlekosten bij. Aan de andere kant vervallen de kosten van de reinigingsvloeistof fen, de verzekering en reservelen- De Schotse optometrist P. Ivins zei bij de introductie dat veel oog artsen enthousiast lijken over het wegwerpsysteem. Anderen, aldus Ivens, zijn bezorgd dat de lenzen op een niet verantwoorde manier zul len worden aangepast, wat tot ern stige oogklachten kan leiden, of dat de lenzen uiteindelijk gewoon zonder recept verkrijgbaar zullen zijn bij apotheken. Dat kan wetge ving over contactlenzen nodig ma ken. "Ook de industrie staat voor een dilemma", aldus Ivens. "Als deze lens een succes wordt zullen de meeste andere lenzenfabrikanten ook wegwerplenzen moeten gaan maken. Maar dat zou een gevoelige klap betekenen voor de florerende verkoop van de ook door hen gepro duceerde lensvloeistoffen". Ivens noemde het nieuwe sys teem veiliger voor de ogen dan de huidige hydrofiele lenzen die ook langer gedragen kunnen worden. Wel tekende hij hierbij aan dat nog maar kort ervaring is opgedaan met de wegwerplenzen. Reizen met de trein wordt na 1 april duurder voor het gemiddelde gezin met kinderen ouder dan 11 jaar. De vast rechtkaarten daarentegen kunnen nog interessante besparingen opleven Nasi van de slager en de supermarkt is vaak niet in orde. Er zitten nogal eens te veel bacteriën in. De samen stelling laat eveneens te wensen over: de porties bevatten weinig vlees en groente. Wie kant en klare nasi koopt krijgt vooral rijst mee naar huis, zo concludeert Konsu- menten Kontakt (KK) na een onder zoek van 25 porties nasi van super markt of slager. Volgens de Warenwet mag een gram kant en klare nasi niet meer dan 100.000 niet-ziekteverwekken- de bacteriën bevatten. Dertien van de onderzochte porties kwamen bo ven deze hoeveelheid uit en over schreden dus het wettelijk toegesta ne maximum. In tien ervan vond KK meer dan eeirmiljoen bacteriën per gram. Vier van de tien bevatten meer dan tien mihoen bacteriën en zaten dus tegen bederf aan. Kant en klare nasi laat te wensen over De oorzaak van de te grote hoe veelheden bacteriën is volgens KK het niet snel genoeg afkoelen van de nasi na de bereiding door slager of supermarkt tot de veilige be- waartemperatuur van 7 graden. Het wijst tevens op onvoldoende hygië ne in slagerij en supermarkt. Overi gens worden de bacteriën weer ge dood, als de nasi door en door wordt verhit tot 100 graden. De hoeveelheid vlees in de por ties nasi liep enorm uiteen. Twee nasischotels van een slager bevat ten helemaal geen vlees maar kunstvlees. Het gehalte aan vlees van slagersnasi varieerde tussen de 2 en 41 procent. De supermarkt-nasi bleek slechter van vlees voorzien: tussen de 2 en 12 procent. Van de nasi hoort 10 tot 15 procent uit vlees te bestaan. Als het om de aanwezigheid van groenten gaat dan komt de consu ment er helemaal bekaaid af. De porties bestonden gemiddeld voor nog geen zes procent yit groenten. Volgens KK moeten de super markten en slagers hun nasi flink verbeteren. De toevoeging van meer (mager) vlees en flink wat meer gestoomde of gekookte groen ten is aan te raden. Gezonder wordt het ook met zilvervliesrijst in plaats van witte lijst. Minder vet en zout zijn evenmin een overbodige luxe. 'Belastingen in Nederland' gratis is te bestellen. By het belastingkantoor kan men ook altijd aankloppen. Bij uitgeverij Kluwer is de Belastingbespaargids 1988/1989 verschenen, die in samenwerking met de Consumentenbond is samengesteld, voor de prijs van 15 gulden. Deze gids is vooral bedoeld om gaandeweg het jaar zo veel mogelijk belasting te besparen. De gids is desondanks ook als leidraad bij het invullen van het aangiftebiljet te gebruiken. Deze gids geeft adviezen om acties te ondernemen die uiteindelijk een besparing in de belastingen ople vert, bijvoorbeeld hoe spaargeld fiscaal zo voordeel mogelijk te beleggen. Nu de belastingbiljetten bij de meeste mensen door de brievenbus zijn gekomen verschijnt er ook weer aller hande materiaal dat de belastingplichtige van dienst kan zijn by zijn jaarlijkse puzzel. Het ministerie van fi nanciën laat zich daarbij niet onbetuigd, met dat ver schil dat voor zijn folders en informatie meestal niet hoeft te worden betaald, iets dat voor de belastinggid- sen van de verschillende uitgevers anders ligt. Bij het ministerie verscheen onlangs de brochure 'Belastingen in Nederland 1989', een aardig boekje over het hoe en waarom van belastingen met onder meer de rechten van de belastingplichtige. Voor alge mene hulp en informatie kan men terecht bij de belas tingtelefoon (06-0543), waar overigens ook de brochure MAASDAM - Glasbergen mocht gisteravond tevreden zijn met het bereikte gelijkspel tegen het hoger geplaatste De Maas: 3-3. De Rijns- burgse zaalvoetballers moesten het in Maasdam stellen zonder Huug Aandewiel, Jan Hogewoning en Wim Driebergen, waardoor de ploeg belangrijk aan kracht inboet te. De Maas nam in de eerste helft een 3-1 voorsprong. Alleen Peter Hogewoning wist voor Glasbergen te scoren. Na de rust kreeg Glasber gen meer vat op het spel en werd de stand gelijk getrokken door treffers van Alexander Luik en Cleun Hel der: 3-3. In Den Haag boekte Silva een 2-1 zege op Datagold. Hermes DVS bleef in Schiedam het bezoekende SC Hogenboom met 6-2 de baas. DS in de clinch met amateurclubs DORDRECHT (ANP) - DS heeft het verbruid by de amateurclubs uit Dordrecht en omgeving. De eerste divisieclub, die een eigen amateur- afdeling wil oprichten, tracht vol gens de bestuursleden van de vere nigingen via ronselpraktijken jonge talenten voor zich te winen. De clubs uit Dordrecht hebben uit protest een vergadering met DS, die voor morgen op de agenda stond, afgezegd. Gerard Bouwer, voorzitter van de eerste divisieclub, vindt de reacties van de clubs over dreven. DS zal doorgaan met het uitvoeren van zyn plannen. Remise Van der Wiel LUGANO (ANP) John van der Wiel en Joris Brenninkmeijer zijn na de derde ronde van het interna tionale schaaktoernooi in Lugano, waar 184 deelnemers achter de bor den zitten, de best geklasseerde Ne derlanders met 2,5 punten. De Leid se grootmeester Van der Wiel won gisteren in de tweede zitting van de bescheiden Thomas Welz. Na de derde ronde van het massale evene ment zijn er nog zeven schakers over, die alles hebben gewonnen. Onder hen de grootmeesters Viktor Kortsjnoi, Anthony Miles en Florin Gheorghiu, die Marcel Piket ver sloeg. Jeroen Piket speelde remise tegen Larsen. Lotto nr. 9 Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: geen winnaar, derde prijs: 76 winnaars, die ieder t. die ieder f. 5,00 ontvangen. Toto nr. 9 Eerste prijs: één winnaar, die bruto 23.197,70 ont vangt, tweede prijs: 26 winnaars, die ieder f. 594,80 ontvangen, derde prijs: 387 winnaars, die ieder f. 99,90 ontvangen. Uitslag toto gelijk nr. 9 Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: geen winnaar, derde prijs: 6 winnaars, die ieder f. 258.40 ontvangen, vierde prijs: 317 winnaars, die ieder f. 7,50 ontvangen. PARUS-NICE Eerste etappe: 1. De Wilde (Bel). 167 km van Gien naar Moulins in 4 uur 42 minuten en 8 secon den, gemiddelde snelheid 36,153 km/üur, met tijdsvergoeding 4.41.58, 2. Planckaert (Bel) met tijdsvergoeding 4.42.03, 3. Adri van der Poel (Ned) met tijdsvergoeding 4.42.06, 4. Barteau (Fra). 5. Stumpt (BRD), 6. Baffi (Ita), 7. Roll SO- rensen (Den), 8. Pastorelli (Ita), 9. Henn (BRD). 10. Hoste (Bel), 11. Ghirotto (Ita). 12. Kappes (BRD), 13. Elliott (GBr), 14. Peetere (Bel), 15. Kulas (Pol), 16. Küttel (Zwi), 17. Jacq van der Poel (Ned), 18. Van Poppel (Ned), 19. Vermote (Bel). 20. Davie (GBr). 25. Van Rijen (Ned), 39. Rozendal (Ned), 43. Winnen (Ned), 56. De Ko ning (Ned), 71Breukink (Ned), 72. Roosen (Bel), 75. Fignon (Fra), 77. Ducrot (Ned), 92. Delgado (Spa). 123. Stephen Roche (Ier), 134. en laatste Colotti (Fra) allen dezellde tijd als De Wilde. Het algemeen klassement: 1. Marie 4 uur 48 mi nuten en 51 seconden, 2. Indurain (Spa) op 1 se conde. 3. Fignon 0.02,4. De Wilde 0.03,5. Roche (Ier) 0.03, 6. Petito (Ita) 0.07, 7. Lavainne (Fra) 0.08, 8. Breukink (Ned) 0.08, 9. Moreau (Fra) 0.09,10. Leaznibarrutia (Spa) 0.11, 21. Winnen (Ned) 0.14,27. De Koning (Ned) 0.16,63. Millar (GBr) 0.26,64. Delgado (Spa) 0.26,71Van Rijen (Ned) 0.28,102. Jacq. van der Poel (Ned) 0.35, 104. Rozendal (Ned) 0.35, 122. Ducrot (Ned) 0.43,125. Adri van der Poel (Ned) 0.45,126. Van Poppel (Ned) 0.45, 134. en laatste Van Calster (Bel) 0.59. WK WARMOND (BrD) Van Hoorn (Ned) 10-9, 3-9, 9-2, 9-1, Hoogendoom (Ned) Owen (Nze) 9-19-3,9- 0, Newton (Nze) - Paton (Can) 9-5,9-2,9-2, Hui (Nze) - Bradey (Aus) w.o., Le Moignan (Eng) - Hawkes (Hko) 9-1, 9-3, 9-2, Brown (Eng) - Ro berts (Eng) 9-4, 9-2,7-9,9-5, Houtsma (Ned) - Amigorena (Fra) 9-1, 9-7, 7-9, 9-7, Cumings (Eng) - Harvey (Can) 9-1, 9-0,9-2, Vardy (Eng) - Dora (Zwe) 9-1, 9-0,9-1, Brown (Sch) Castets (Fra) 9-4,9-10,5-9,9-5,9-1, Opie (Eng) - Levine (Isr) 9-0,9-19-5, Beumer (Ned) CoKns (Ier) 9- 6,9-6,7-9,7-9,9-7. Succes Leidse jeugdvoetballers LEIDEN - Het elftal onder de 15 en Peter Kruit (Roodenburg) be- jaar van de afdeling Leiden heeft de paalden de eindstand op 2-1. In de ontmoeting tegen Dordrecht in één vier wedstrijden die Leiden tot nog helft beslist. Op het veld van Kou- toe heeft gespeeld in deze competi- dekerk werkte Leiden gisteravond tie in het kader van het Jeugdplan een 0-1 achterstand nog vóór de rust Nederland verzamelde het vier pun- weg. Bart Ottenkamp (Ter Leede) ten. Wilt u iets melden? Bel 071- 161424 (Wim van Duivenbode) zondag tussen 20.30 en 21.30 uur. Of schriftelijk naar Postbus 54, 2300 AB Leiden. De landelijke jeugd van Roodenburg verloor zondag met 1-0 van het laaggeplaatste DWV. UVS blijft de kop behouden voor Roodenburg, Telstar en Ajax Bas Menken (Zuid West), Jacque line Bergman (Zuid West), Tony Hoeberichts (Leiderdorp), Mari an van Westrienen (Leiderdorp), Peter Meyvogel (Noordwij ker- hout), Annelies van Rijn (Noord- wykerhout), Kees Plaisier (Holi day Inn) en Marion Roedoe (Holi day Inn) zijn de nieuwe bowling kampioenen in de regio Leiden De Zoeterwoudse vrouwenvoet balafdeling van SJZ is op zoek naar een nieuwe trainer. Ook zijn er nog enkele voetbalclubs op zoek naar een jeugdtrainer. Van Nispen uit De Zilk en FC Lisse houden zich aanbevolen Het spelregelteam van Woubrugge heeft zich, door derde te worden bij de halve finale van West II, ge plaatst voor de finale op 17 maart in Schiedam Iedere dinsdag is er in de 5 Meihal te Leiden een sportinstuif voor iedereen vanaf 15 jaar. Aanvang 13.30 uur en de kosten zijn ƒ2.50 De voetbalse lecties van de Afdeling Leiden zijn voor de komende drie seizoe nen met Zeeland ingedeeld bij West II. Even is er sprake geweest dat de afdelingsvoetballers weer in Noordholland moesten acteren De derde Polderloop van Ha- zerswoudse Boys wordt op 26 maart gehouden De eindronde van het voetbalspelletje "Vier te gen Vier" is op 30 en 31 mei op het complex van RCL in Leiderdorp Sport en Rekreatie start in de week van 13 maart een indoorten- niscursus in de Drie Octoberhal in Leiden. Voor informatie bellen naar Elly Wulms of Aad van der Luit (071-315601) Ook kan er worden ingeschreven voor een cursus golf voor beginners. Bel voor informatie naar eerder ge noemd nummer Cor van Steijn, administrateur van de KNVB Af deling Leiden, mag zich voortaan afdelings-manager noemen Bij korfbalvereniging Fides Pacta heeft men een groot te kort aan club-scheidsrechters. Wie komt er over de brug De finale van de LD-Cup voor C-junioren is op za terdag 11 maart. UVS en Rijns- burgse Boys ontmoeten elkaar om 14.30 uur op het veld van Do- cos in Leiden De opwelling van boosheid bij Orarye Groen-speler Mat Cerdyn in de wedstrijd tegen MMO komt hem duur te staan. Resultaat: acht maanden schor sing Op 21 mei worden in Lei den Jeugd-Olympische dagen ge houden. De AVRO maakt tv-op- name's Bij voetbalclub SVL\P rekende een speler direct bij het bestuur de kosten van zijn boete af, nadat hij door de scheidsrech ter geboekt was Wielervereni ging De Bollenstreek geeft Erwin van Diest geen toestemming om bij zijn nieuwe club Swift met re clame te ryden. Door de naams wijziging van Swift met Casba heeft dit verbod weinig zin Van avond speelt Randstad Sport om 19.30 een oefenwedstrijd tegen Full Speed Hillegom (15 april) en Alphen (25 juni) staan op de landelijke fietscross-kalender De KNVB heeft besloten dat de laatste drie wedstrijden by het amateurvoetbal op een uniform aanvangsuur dienen te worden gespeeld Op 28 en 29 april lopen de regio-scheidsrechters hun conditietest De voetbalwed strijden die op zondag 26 februari werden afgelast worden nu op 25 maart (paaszaterdag) gespeeld. De aanvang is om 17.00 uur. Op tweede paasdag staat de wed strijd Noordwijk-Rynsburgse Boys gepland De Amerikaanse wielrenner Mike van Mantgem, die vorig jaar voor Swift uit kwam, gaat voor Tempo-Soest rij den De Alphense voetballers Remco Tuinenburg (Feyenoord) en Mario Captein (PSV) speelden vorige week een interland tegen Oostduitsland Korfbalvereni ging Fiks uit Oegstgeest nodigt alle korfballers uit de regio uit voor een feest op zaterdag 18 maart in hun kantine. Dezelfde vereniging heeft gisteren verga derd over het plan 2000 De afde- lingsjeugd onder de 16 jaar oefent maandag bij en tegen voetbalclub RCL. Aanvang 19.30 uur Op 29 maart speelt Bax uit Voorhout voor de vijfde ronde van de lande lijke beker tegen FC Marco Hans van Rhijn, nu nog Stomp- wijkse Boys, wordt de nieuwe trainer van Leidsche Boys. De op volger van Van Rhijn staat al klaar. Het is Wim Mulder die eer der trainer was bij Olympia en RAVA Ab Kolkman, zelf al ja ren lid by VTL, gaat de hoofd macht van de Vlietclub trainen. Dick Moen wordt zijn assistent Bij Zwammerdam vertrekt Karei Koster, evenals Hennie de Klerk bij Woubrugge In Lunteren werd een scheidsrechter voor de wedstrijd met pistool bedreigd. Hij kreeg de mededeling mee dat er wel normaal gefloten moest worden, anders kom hij een kogel door zijn kop krijgen De voet balvereniging Valken '68 wil een meisjes-elftal formeren Op zon dag 19 maart wordt in Leiden weer een wintertriathlon gehou den De spelregels van het zaal voetbal blijven ook het volgend seizoen nog ongewijzigd Het kampioensschaakteam van "Op eigen Wieken" heeft op zaterdag 11 maart de Leidse gemeenteraad uitge-

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 21