Christine Keeler: 'Ik ben er nooit van los gekomen' De zorgen van een dorpsburgemeester Reportage Film Scandal rakelt Profumo-schandaal na 26 jaar weer op Diakenen oproepen tot aandacht voor nieuwe armoede9 DINSDAG 7 MAART 1989 LONDEN - Na 26 jaar is ze terug in de publiciteit: Christi ne Keeler. In de jaren '60 leidde haar omgang als call-girl met de toenmalige Britse minister van defensie John Profu- mo tot een sensationeel schandaal, dat eerst tot het aftreden van Profuma leidde en wat later tot de val van de conserva tieve regering van Harold MacMillan. De zaak raakte lang zamerhand in de vergetelheid, maar nu de verfilmde versie van het drama onder de titel 'Scandal' is uitgebracht en Christine Keeler onder diezelfde titel haar memoires heeft geschreven, is de affaire in Groot-Brittannië weer het ge sprek van de dag. En is er opnieuw sprake van felle discus sies over wat er zich destijds nu precies heeft afgespeeld. door Haye Thomas Veel Britten vinden dat volstrekt overbodig. En schandalig boven dien, omdat Profumo, de man die met schande overladen van zijn ho ge voetstuk viel, genoeg geleden heeft. John Profumo, die na het schandaal direct uit het openbare leven verdween en sindsdien soci aal werk verricht in het Londense East End, heeft zich gerehabili teerd. In 1975 kreeg hij voor dat so ciale werk uit handen van koningin Elizabeth de onderscheiding Com mander of the British Empire. En wat zich precies heeft afgespeeld is volgens hen door de eerbiedwaardi ge Lord Denning in opdracht van de regering toendertijd nauwkeurig onderzocht en vastgelegd. Dat laatste nu wordt thans sterk aangevochten. Denning zou erop uit zijn geweest om zoveel mogelijk te verdoezelen en juist zo min moge lijk vast te leggen over deze roerige slotfase van meer dan tien jaar con servatief bewind. Die eindigde in zoveel chaos en wanbeleid, dat er in ieder geval bij de Tories geen enkele behoefte meer bestond om daaraan tot in details herinnerd te worden. Snol Het waren de dagen dat premier MacMillan steeds meer zijn greep op het regeringsgebeuren verloor en in plaats van Super-Mac de bijn aam Minor-Mac kreeg. Op het hoog tepunt van het Profumo-schandaal moet hij in opperste wanhoop heb ben uitgeroepen: „Ik laat me door die snol niet onderuit halen". Aangenomen wordt dat Harold MacMallin daarmee doelde op Christine Keeler, het 18-jarige meis je van plezier. Zij werd door Step hen Ward, een osteophaat met een drukke klantenkring en een beken de figuur in het uitgaande leven van de Britse hoofdstad, opgepikt in een nachtclub van de West End. Tot zijn patiënten behoorden Winston Churchill, Frank Sinatra, Ava Gard ner en de invloedrijke Lord Astor, met wie Stephen Ward zeer be vriend raakte en van wie hij tegen symbolische vergoeding een bui tenhuis huurde op het fraaie land goed Cliveden. Daar introduceerde Ward Christi ne Keeler. Bij het zwembad vond la ter de eerste ontmoeting plaats met minister Profumo, als gast van Lord Astor. Het was ook daar dat de Rus sische marine-attaché Ivanov ten tonele werd gevoerd. Hij werd ver dacht van spionage en Ward moest hem in opdracht van de geheime dienst M-15 in compromiterende si tuaties moest brengen. Daarvoor gebruikte hij onder meer zijn vrien din Christine Keeler als lokaas. Ward had, zo heette het, met het jonge meisje van zeer eenvoudige huize, een uitsluitend platonische relatie. Tegen haar seksuele contac ten met anderen verzette hij zich niet. Integendeel, hij moedige ze in alle opzichten aan. En omdat het ook ging om de hogere kringen, werd dat tenslotte zijn ondergang. Dat begon toen een Westindische minnaar van Christine Keeler, ge veld door intense jaloezie, schie tend trachtte in te breken in de flat waar Ward zich schuilhield. De man werd opgepakt en veroordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf. Hij rea geerde later met de opmerking: „Als ik een blanke was, zou er geen vuiltje aan de lucht zijn geweest. Maar een minister van het kabinet MacMillan en een zwarte man die er hetzelfde vriendinnetje op nahiel den, dat was voor de publieke opi nie niet te verteren". Rode koontjes Nog voor de rechtzaak tegen de Westindiër waren Christine Keeler en haar collega in de deelname aan zwoele partijtjes en seksuele uit spattingen, Mandy Ryce Davies, verdwenen naar Spanje. Ook daar door groeide de geruchtenstroom en begonnen etappegewijs de hitsi ge onthullingen die de hele natie wekenlang rode koontjes gaven en de regering-MacMillan de zenuwen. Opgejaagd in het verhaal vol seks, intrige en spionage, begon de socie ty zich in te graven. Aanvankelijk ook John Profumo, die in het parle ment loog dat hij met Christine Kee ler niets te maken had en dreigde met smaadprocessen. Maar tenslot te was het bewijsmateriaal overstel pend, trad hij in schande en schaamte af, en begon als toppunt van hypocrisie de jacht op de zonde bok: dr. Stephen Ward. Afgeschilderd als het grote kwa de genius moest hij de dekmantel worden waaronder tal van notabe len bibberend konden wegkruipen en het hele platte ordinaire gebeu ren kon worden opgeborgen. Ward was ook de man die tot in de hoog ste kringen bekend was. Zelfs bij de koninklijke familie, van wie hij als een bekwaam portrettist een aantal schetsen had gemaakt. In de verdachtenbank van de Old Bailey verkeerde hij direct in een onmogelijke positie en was het spoedig duidelijk dat hij zou wor den veroordeeld op de uiterst pijn lijke en vernederende beschuldi gingen van te hebben geleefd van de verdiensten van Christine Keeler en Mandy Ryce Ddavies. Dat von nis wachtte Ward niet af: met een overdosis slaappillen maakte- hij een einde aan zijn leven. Film De film werpt geen nieuw licht op de Profumo-affaire en is als even min een dieptedocumentaire over wat er zich in het begin van de swin ging-sixties precies heeft afge speeld. Dat pretendeert 'Scandal' ook niet. Wel breekt de film door de grote schijn en hypocrisie het Profiimo-schandaal is omgeven. "Hij zet de hele affaire nog eens op een rij. Met duidelijke instemming van Christine Keeler, die in het kiel zog van de film gretig meevaart met haar gelijknamige 1 46 jaar is ze nu. Nog steeds met een sensueel krullende mond, maar ook met een gezicht dat duidelijk de sporen draagt van vele moeilijke ja ren. Want in vergelijking met Man dy Ryce Davies, die in Amerika als een miljonaire leeft, heeft Christine Keeler tot nu toe een uiterst zorge lijk bestaan geleid. Ze hoopt dat haar boek daartoe een uitweg biedt. En daarom is ze nu dag-in dag-uit actief met de promotie van het boek in de vele praatshows op radio en te levisie. En werkt ze geduldig de lan ge waslijst van interviews af, voor kranten, weekbladen en tijdschrif ten. Waarom dit boek? Luidt dan tel kens de vraag. En steeds opnieuw komt dan als antwoord: „Om einde lijk eens een einde te maken aan alle geruchten en verzinsels die het hele verhaal uit zijn verband hebben ge haald. Dat ging maar door. Ik hoop nu dat door mijn boek en de film dit wordt afgesloten". Sneu Over John Profumo, de vrijwel on zichtbare sociale werker in het Lon dense Stepney, wil Christine Keeler best kwijt dat ze de nieuwe golf van publiciteit sneu voor hem vindt. I „Maar", zo voegt zij er onmiddellijk I aan toe, „John Profumo leeft nog en Stephen Ward is dood. Stephen is tenslotte alles verweten. Maar hij was geen slecht mens. Hoogstens 1 een stouterd". Nee, van John Profumo heeft ze nooit gehouden. Ze hadden ook maar hoogstens vier of vijf keer met elkaar geslapen. „Maar hij was wel I aardig". Met John Profumo heeft Christine Keeler nimmer meer con tact gehad. „Ik heb daar ook nooit op gerekend. Hij is zijn eigen weg gegaan en heeft zich in de ogen van het publiek gerehabiliteerd. Mijn le ven is door het drama in vele op zichten geruïneerd. Ik ben er nooit I los van gekomen". Leon Herz, op weg naar zijn herverkiezing als burgemeester: "De denken misschien dat ze niet naar de stembus hoeven te komen omdat er toch geen tegenkandidaten zijn". (foto gpd) ECQUEVILLY Half maart vinden in de ruim 36.000 gemeenten van Frankrijk burgemeesters-verkiezingen plaats. Het burgemeesterschap is vooral in de grotere gemeenten het inzet van een helse politieke strijd. Meer dan de helft van de 36.000 gemeenten in Frankrijk telt echter 9.000 of minder inwoners en tegen de muren van al die kleinere stadjes en dorpen slaan de golven van de partijstrijd nooit zo hoog op. Onze correspondent in Parijs bracht een bezoek aan Ecquevilly, waar Leon Herz dezelfde rol speelt als al die burgemeesters in de twintigduizend kleinere gemeenten in Frankrijk: die van de populairste man in het dorp. door Rudolph Bakker Ecquevilly ligt binnen de gordel rond Parijs, die al sinds mensen heugenis het Tie de France' wordt genoemd. De heuvels die naar het Seinedal aflopen worden er door de 'Autoroute de l'Ouest' met zijn dof gedreun doorkruist. Toch ligt Ec quevilly al zo ver aan de rand, dat het Parijse afval en de stank er nog niet doorgedrongen zijn. Het is een land van kleine boeren en van een enkele grote industrie, zoals de fa brieken van Renault. In de zomer leiden de kleine weggetjes in de heuvels er naar boomgaarden en frambozenstruiken, oogst men er appelen, pruimen en peren. In de bossen leven herten, zwijnen en nóg een enkele vos. De 'Mairie' van Ecquevilly is een helwit gebouw dat iedere toerist zonder aarzelen als zodanig zal her kennen. Het ligt tegenover de oude kerk met een bas-relief uit de 12e eeuw en, iets verder op, de poort uit de Renaissancetijd die toegang geeft tot een in de vorige eeuw ge heel rerestaureerd kasteel. In deze klassieke bouwdoos van de Franse dorpsgemeente is, op de hoek van het plein, nog plaats voor het post kantoor, waar tegenover de plaatse lijke taxi meestal vergeefs op klan dizie wacht. Gehandicapten Ecquevilly telt 3.600 inwoners, waaronder niet meer dan 6% ouden van dagen. Het oude dorp verbindt met zijn omhooglopende hoofd straat - de 'Rue de la Rpublique' - een nederzetting van woningwet woningen in het dal, waarin 1.300 immigranten uit Noord- en Midden- Afrika wonen, en het nieuwe dorp voor de witteboordenwerkers op de top van de heuvel, dat uit witte huis jes in tuinen bestaat, die door hoge hagen omgeven zijn. Burgemeester Leon. Herz is van beroep physiotherapaut en alleen zo staat hij in het telefoonboek. Herz is partijloos, al sinds 1977 onaf- gebroken burgervader en ditmaal kandidaat zonder dat zich ook maar een enkele tegenkandidaat heeft aangemeld. Hij is vorige maand net 65 geworden en heeft hij terugge trokken uit de leiding van een parti culier revalidatiecentrum, dat hij zelf had opgericht. Wel gaat hij nog door met het leiden van een hele reeks instellingen voor geestelijk gehandicapten, waarvan er zich ook een in Ecquevilly bevindt. Herz als succesvol physiotherap aut is typisch voor de burgemeester in een kleine Franse gemeente, die zijn verkiezing dankt aan zijn pro fessionele bekendheid. Zo brengen ook artsen, notarissen, loodgieters en kruideniers het tot het hoogste plaatselijke ambt. Herz vertelt: "In een gemeente als Ecquevilly ken ik praktisch ieder een en daarom wil ik de politiek ook niet laten meespelen. Mijn gemeen teraadsleden hebben wel een poli tieke kleur, maar op de vergaderin gen spreken we allemaal met dezelf de stem. In grotere plaatsen is dat moeilijker. Niet alleen omdat de burgemeester de mensen niet alle maal meer kent, ook omdat hij als exponent van een partij gekozen is en de partijlijn moet volgen. Ik ver tegenwoordig geen enkele politiek: mijn naam is Herz". Leon Herz komt uit de Elzas, zoals zijn naam al verraadt, ging als kind met zijn ouders naar Midden- Frankrijk en vestigde zich later als physiotherapeut in het lie de Fran ce, waar zijn vrouw onderwijzeres was. Later werd madame Herz hoofd van een van de beide dorps scholen in Ecquevilly, terwijl Leon er in '77 tot burgemeester werd uit geroepen. "Het enige wat ik voor mijn ambt ontvang is iedere maand frs. 4.500 (1.500 gulden) aan burgemeesters vergoeding, terwijl ik, voordat ik als therapeut met pensioen ging, zeker meer dan de helft van mijn energie aan de gemeente heb gegeven", ver telt Herz. "En dat is natuurlijk een bedrag waarmee ik niets kan doen. Ik geef het helemaal weg aan de ge zelligheidsverenigingen hier". Ec quevilly telt 32 van die verenigin gen. Zo heb je de toneelvereniging, het koraal, de sportbonden, de pe- tanque- en de jeu de boule-club. Renault-arbeiders De driedeling van het dorp schept enige bijzondere problemen. De in de laagte gebouwde woningwetwo ningen stammen in hun misdadige lelijkheid uit de jaren '55, toen Ren ault in het nabijgelegen Flins een gi gantische fabriek bouwde. De eer ste Renault-arbeiders voor Flins kwamen uit het Franse binnenland zelf en zij waren de eerste bewoners van het morsige betondorp aan het lage eind van de Rue de la Republi- que. Ze werden - zo legt Leon Herz uit - gevolgd door achtereenvolgens Ita lianen, Joegoslaven, Portugezen en Spanjaarden, en tenslotte de Magre- bianen en Centraal-afrikanen van nu. "Dat levert vooral op de scholen wel eens problemen op. Die mensen komen uit middeleeuwse hutten en ze worden zonder enige overgang in de 20ste eeuw overgeplaatst. Ze weten niet hoe hun huizen te ge bruiken. Ik was eens in een apparte ment voor negen waarin ze met hun twee en twintigen woonden. Dat is hun schuld allemaal niet, maar wel de schuld van diegenen die ze hier heen hebben laten komen". Terwijl in andere kleine gemeen ten met veel immigranten ouders er toe komen hun kinderen van school te halen omdat die, door de achter stand van de immigrantenkinderen, niet snel genoeg vooruit komen, doet dat probleem zich in Ecquevil ly niet zo ingrijpend voor: de groot ste school ligt naast de woningwet woningen en wordt bijna uitslui tend door immigrantenkinderen bezocht. De kleinere in het witte- boordendorp telt er maar een enke ling. Ze loopt zelfs gevaar aan een kindertekort ten onder te gaan. Drugsgebruik Een reden te meer voor burgemees ter Herz om er op de witteboorden- heuvel flink wat huizen bij te bou wen. Hier, in het witte dorp, werken beide ouders de gehele dag om de hypotheek van hun huis te kunnen betalen en groeit onder de alleen thuiskomende kinderen het drugs gebruik. In het oude centrum daarentegen zijn helemaal geen kinderen. De bakker is er en de slager, de kruide nierswinkel van Felix Potin en de twee cafe's die 's avonds gesloten zijn. Burgemeester Herz zou de soms eeuwenoude huizen er wel willen restaureren, omdat daar een goede markt voor bestaat, maar de I oude mensen willen nérgens van weten. Geld speelt voor hen geen rol: alleen nog de vertrouwde en ha veloze luiken zijn voor hen van be- lang, die ze bij zondersondergang tevreden kunnen sluiten om vervol gens alleen te zijn met hun keuken tafel, hun gasfornuis, de tv en het i Mariabeeld. Leon Herz heeft ieder jaar zo'n dertien miljoen francs (vier en een half miljoen gulden) ter beschik- 1 king om het dorp overeind te hou- 1 den. Bijna vijf miljoen brengen de i gemeentenaren zelf aan belasting op, de Staat geeft nog eens drie en de rest wordt geleend. De hoogste belasting betalen de landbouwers met de bedoeling dat ze - het strij den moe - hun grond voor nieuw bouw zullen afstaan. Wie een huis bouwt hoeft daarentegen de eerste twee jaar helemaal geen gemeente belasting te betalen. Angstig Burgemeester Herz twijfelt er niet aan of hij zal straks worden herko zen.. De gemeentenaren twijfelen daar ook geen ogenblik aan en zelfs zo weinig, dat het Leon Herz angstig te moede wordt: "De mensen den ken misschien dat ze niet naar de stembus hoeven te komen omdat er toch geen tegenkandidaten zijn. Ik heb een vierde van de ingeschreven kiezers nodig om het te halen. Toch wekt zo'n uitslag de indruk of er geen steun voor me by de burgerij zou zijn". aaaam De Generale Diakonale Raad van de Hervormde Kerk heeft de diakenen die lid zijn van een poli tieke partij, opgeroepen gebruik te maken van hun recht op in spraak als straks de verkiezings programma's van de partijen worden opgesteld. Zij moeten dan aandacht vragen voor de 'nieuwe armoede in Nederland'. Het aantal mensen dat niet meer of onvoldoende aan het maatschappelijk verkeer kan deelnemen, wordt groter, zegt de hervormde raad, en daarom moe ten diakenen vooral attent zijn op het sociaal-economisch beleid. De Generale Diakonale Raad heeft zich achter de slotverkla ring gesteld van de tweede confe rentie over de 'arme kant van Ne derland' van vorig jaar oktober in Amsterdam (Raad van Kerken). Wel tekent hij daarbij aan dat de ze verklaring voor sommigen wat te veel het karakter heeft van een politiek manifest. Ook mist de raad hier en daar de 'bijbelse on derbouwing' die kerken en diako- nieën nodig hebben om zich met de nieuwe armoede bezig te hou den. Wapens. De vredesbeweging -Kerk en Vrede' (christen-pacifis ten) vraagt de leden van de Twee de Kamer in een brief, tegen leve ring van wapens aan Turkije te stemmen. "Óp die manier kun nen de parlementariërs openlijk de schendingen van de mensen rechten in dit Navo-land afkeu- Vandaag zou de Kamer de Ne derlandse militaire hulp aan Tur kije bespreken. Die bestaat onder meer in de levering van zestig straaljagers. Praatlijnen De voorzitter van de Reclame- Codecommissie, mr. H. J. Sluij- ter, heeft de klacht van het evan gelisch centrum voor verslaafden 'De Hoop' in Dordrecht tegen de 06-praatlijnen ter zijde gelegd. 'De Hoop' vindt het onjuist dat re clame wordt gemaakt voor een produkt in dit geval de babbel telefoonlijnen "dat voor velen verslavend is". De reclamecommissie ziet geen aanleiding de uitzending van het bedoelde filmpje te stoppen. Het exploiteren van 06-nummërs is niet bij de wet verboden. Sluijter in zijn brief aan 'De Hoop': "De commissie, die alleen tot taak heeft de inhoud van reclame-ui tingen te toetsen aan de Neder landse code voor het reclamewe zen, is niet bevoegd tot een alge meen verbod op reclame voor een bepaald produkt of categorie van produkten. Die bevoegdheid komt alleen toe aan de wetgever. Het verbod van etherreclame voor tabak heeft een wettelijke basis". 'De Hoop' heeft beroep aange tekend tegen deze beslissing. "De argumenten van de voorzitter zijn zo zwak en zo slecht onderbouwd, dat wij niet anders kunnen dan in beroep gaan", zo reageerde direc teur Teun Stortenbeker van 'De Hoop'. Ook heeft de stichting aan geklopt bij de Tweede Kamer met het verzoek een wettelijke basis te 'forceren' om de bewuste lijnen ongedaan te maken. Leiden. Zondagmorgen om half 11 wordt in de Lokhorstkerk (Pieterskerkstraat) van de doops gezind-remonstrantse gemeente een dienst gehouden in toneel vorm. Een groep speelt dan het verhaal 'Waarvan de mensen le ven' van Tolstoj. "Tolstoj vertelt in dit verhaal over gewone mensen, zonder een happy end maar wel met perspec tief', zo schrijven Camiel Jonk en Guus de Jonge in hun aankondi ging van de 'toneeldienst'. Zij noemen deze vorm een 'variant van de kerkdienst'. Iedereen is welkom. Leiden. Morgen, woensdag 8 maart, beginnen de samenzang- avonden (8 uur) in de Marekerk weer. Het 'Evangelisatiekoor' uit Katwijk onder leiding van diri gent Jan Boonekamp verleent medewerking. Ben Fey zit aan het orgel. Ds. D. Driebergen uit Kat wijk verzorgt de verbindende tekst. Leiden. Vrijdag 10 maart om 8 uur houdt de heer E. Ouweneel in de Streekschool aan het Lam- menschanspark 1 de derde lezing in de serie 'De Heilige Geest'. Ti tel van zijn lezing is: 'Wedergebo ren door de Heilige Geest'. Leiden. In de uitzending van Moker (Media-overleg van ker ken in Rijnland en de Bollen streek) van donderdagavond 9 maart 7 uur tot half 8 komen deze onderwerpen ter sprake: vasten- maaltijd in de Sint Pancratius- kerk Sassenheim, gesprek met de gereformeerde predikant K. E. Bras uit Sassenheim en een bij zonder projekt van de hervormde diakonie in Leiden (Roemenië). Te horen op FM 105.7 en via de ka bel ook op FM 88.1. Oegstgeest. Vrijdagavond 10 maart om half 8 begint in de nieu we meditatieruimte van de Dhar- a-studiegroep Leiden aan de Geversstraat 48 een boeddhis tisch studie- en meditatie-week einde onder de titel 'Inzicht en mededogen'. Het staat onder lei ding van Stephen E. Baker, Euro pees vertegenwoordiger van de in 1987 overleden Tibetaanse medi tatieleraar Chögyam Trungpa Rinpoche. Hij is nu in Nederland voor een aantal openbare lezin gen en 'verdiepingscursussen'. Het weekeinde opent met een openbare voordracht. Zaterdag en zondag zijn er meditatie-ses sies, afgewisseld met discussie en meditatie-instructie. De cursus wordt zondag afgesloten met een receptie. Voor nadere inlichtingen en aanmelding: 071-177446 of 01751- 10492. Het adres van genoemde studiegroep is: Geversstraat 48, 2342 AB Oegstgeest. Contactper soon: drs. R. F. Wennekes, Het Corteland 12, 2231 ZJ Rijnsburg, 01718-32083. De groep maakt deel uit van een organisatie van boed dhistische centra over de hele we reld. Organist Anton Doornhein (28) uit Rijns- burg is benoemd tot vaste orga nist van de doopsgezind-remon strantse Lokhorstkerk aan de Pieterskerkstraat in Leiden, als opvolger van de overleden orga nist Wim van der Reijden. De nieuwe organist was negen jaar toen hij met orgelspelen be gon. Hij kreeg eerst les van Nico de Raad uit Katwijk. Aan het Rot terdams conservatorium volgde hij lessen bij Jet Dubbeldam. Hij heeft de diploma's docerend en uitvoerend musicus. Als kerkorganist was Doorn- hein actief in Rijnsburg, Oegst geest en Den Haag. Hij won prij zen op orgelconcoursen in Leiden en Nijmegen. Voorschoten. Morgenavond (woensdag) 8 uur is er in het Cul tureel Centrum aan de Prinses Marijkelaan 4 in Voorschoten een 'Volle-evangelie-bijeenkomst' voor belangstellenden. Spreker is J. E. van den Brink uit Gorin- chem, een van de grondleggers van de 'Volle-evangelie-'bewe- ging' in ons land. Benthuizen. Naast de van ouds bestaande hervormde ge meente in Benthuizen (gestem peld door de Gereformeerde Bond) is onder de naam 'De Hoeksteen' een Samen op wegv- gemeente van gereformeerden en andere hervormden ontstaan, die haar bijeenkomsten houdt in een verbouwd schoolgebouw. Op zondag 9 april zal deze gemeente, die aanvankelijk vanuit Zoeter- meer werd bediend, officieel zelf standig worden. Ds. N. Hoogen- dijk uit Alphen aan den Rijn, se cretaris van de hervormde pro vinciale kerkvergadering, zal in de dienst (3 uur 's middags) voor gaan. De 'Hoeksteen'-gemeente wil zo mogelijk een predikant in deeltijd beroepen. Hervormde Kerk: beroepen te Herwijnen P. J. Tolhoek Jaars veld, te Tiendeveen-Nieuwbalin- ge (Dr.) kandidaat H. van Ginkel Groot-Ammers, te Urk Chr. van Andel Bergschenhoek, te Wanne- perveen-Belt-Schutsloot J. de Goei Haskerhorne-Oudehaske; aangenomen naar Workum W. A. Hordijk Heeijansdam-Kijfhoek; bedankt voor Bodegraven A. de Reuver Delft. Gereformeerde Kerken Vrij gemaakt: beroepen te Hauler- wijk A. J. van Zuijlekom Frane- ker. Nederlands Gereformeerde Kerken: beroepen te Oegstgeest W. Janse Loosdrecht. Gerefor meerde Gemeenten: beroepen te Klaaswaal A. Bac Bodegraven. Baptistengemeenten: aangeno men naar Noordbergum T. F. Smit Hoogezand. De hoofdrolspelers van het drama in 1963: minister van defensie John Profumo en de call-girl Christine Keeler. (foto Anefo)

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 2