De armoe van de rijkdom HHJ+K TELEVISIE TOEGELICHT POP Geforceerd Onsterfelijk Elvis de clown Weemoed Stilstand TV-RUBRIEK PAGINA 38 RADIO-TV ZATERDAG 11 FEBRUARI 1989 IN HET WEEKEINDE Rur Jan Lenferink praat in het Vero- nica-programma Rur onder an dere met de 88-jarige Barbara Cartland. Deze stiefgrootmoeder varrLady Di behoort tot een ex clusief groepje engelse excen triekelingen en is in Engeland een zeer geziene vrouw. Zij heeft bekendheid verworven met haar 450 kasteelromans, waarvan meer dan 500 miljoen exempla ren zijn verkocht. Daarmee ver diende zij een plaatsje in het World Guiness Book Of Retfords. (zaterdag, Nederland 2, 21.00 uur). Komedie Veronica brengt de film 'Young doctors in love', een Amerikaan se komedie uit 1982. De vermaar de maar zeer lastige chirurg Dr. Pang heeft de leiding over een groot ziekenhuis waar zich heel wat dwaze situaties voordoen. De jonge dokter Simon August wordt stapelverliefd op collega Stephanie. In zijn liefdesuitin gen is de jonge arts zeer geremd en hij openbaart zijn liefde op een hele vreemde manier. Ook is de gangsterleider Sal in het zie kenhuis ondergedoken omdat een andere bendè het op hem heeft voorzien. Hij weet niet dat zijn vijand hiervan al op de hoog te is en dat de huurmoordenaar Malmud zich ondertussen al heeft laten opnemen. Deze en an dere verwikkelingen leiden tot vreemde situaties in het zieken huis. (zaterdag, Nederland 2, 22.35 uur). Speelfilm VPRO-cinema brengt 'Sans toit ni loi', een Franse speelfilm uit 1985 van Agnès Varda. Mona is een meisje zonder ambities en idealen. Ze heeft ook geen bin dingen met andere jongeren. Ze gaat op reis en heeft luchtige ont moetingen met een vrachtwa genchauffeur, met een bejaarde dame en verder ontmoet ze boef jes in de stationshal van Nïmes. Een gastvrije vrouwelijke dokter is ondanks haar liberale instel ling niet in staat om Mona's drijf veren te begrijpen. Een geiten- hoedende ex-filosoof biedt haar een stukje land aan om aardap pels te telen. Maar Mona verloe dert langzaam, zonder dat ie mand in staat is haar lot te keren, (zondag, Nederland 2,21.57 uur). Acteren De NOS brengt de eerste afleve ring van de zesdelige serie 'Acte ren'. In deze serie is telkens een andere regisseur met ook steeds verschillende acteurs aan het werk. Vanuit de verschillende vi sies en achtergronden van de zes regisseurs wordt gewerkt aan scènes uit een toneelstuk of aan improvisaties op een thema. De afleveringen geven een beeld van de eigen methodiek die elk drama-docent of -regisseur heeft om acteurs tot bepaalde presta ties te brengen. Vanavond met Mary Dresselhuys. (zondag, Ne derland 3, 21.25 uur). Autokosten In het voorlichtingsprogramma 'Even afrekenen' van Veronica gaat het over de kosten van een auto. De nadruk wordt gelegd op 'de andere kant van de auto'. De meeste mensen hebben geen idee wat hun auto werkelijk per maand kost. De kosten van een auto worden nu eenmaal niet al leen bepaald door de aanschaf prijs en het brandstofverbruik. Er komt meer bij kijken, zoals de kosten van een eventuele lening, de verzekeringspremie, motor rijtuigenbelasting en reperatie- en onderhoudskosten. In het voorlichtingsprogramma is on der meer te zien hoe je kunt be sparen op autokosten, (zaterdag, Nederland 2, 19.25 uur). Drempels In het NCRV-televisieprogram- 'Drempels weg finale' wo/-dt Barbara Cartland is zaterdag avond te gast in Rur. (foto anp> actie wordt afgesloten met een feestelijke show met artiesten als Madeline Bell, Vicky Brown, Sandra Reemer, Marco Bakker, Koos Alberts, Robert Long, An dre Hazes en The New London Chorale. Bijzondere gast is de Amerikaanse zanger/gitarist To ny Melendez. Deze 25-jarige ar tiest werd geboren zonder ar men. Op de middelbare school leerde hij gitaar spelen met zijn voeten en begon hij eigen num mers te schrijven. Melendez werd in Amerika op slag be roemd door een optreden tijdens het bezoek van de paus aan Los Angeles, (zaterdag, Nederland 1, 20.20 uur). Dokter Simon August (Michael McKean) wordt in de film 'Young doctors in love' verliefd op zijn collega Stepha nie Brody (Sean Young). (foto GPD) bijdragen: Paul van der Kooij, Jaap Visser, Wim Koevoet, Jan van der Plas, Erna Straatsma 'The Lover in me' had een aar dige elpee kunnen zijn. De mees te songs zitten redelijk tot goed in elkaar en ook de opgefokte dansnummers als 'The Lover in 'No deposit no return' op den duur. Probleem Easton. Ze is een ster en laat dat wel erg nadrukkelijk blijken. De momenten waarop ze niet zingt zijn op de vingers van een hand te tellen en haar vele uitha len doen geforceerd en verve lend aan. Emotionele diepgang moet met een lantaarntje worden gezocht en dat valt toch tegen van deze Miami Vice-vedette. Rustige nummers als 'Follow my rainbow' en 'Without you' doen het het best. En op de twee num mers die Prince schreef, speelde en produceerde mag Sheena trots zijn. De vunzige maar grappige tek sten komen er heerlijk uit en 'Co ol love' is net zo pakkend en di rect als 'Kiss' - vol korte maar perfecte gitaarsolo's. In '101' ver legt Prince, onder de schuilnaam van Joey Coco, de grenzen van de ruimtepop en maakt hij de luisteraar nieuwsgieriger naar zijn nieuwe album dan naar de Easton. P.v.d.K. The Big O is dood, lang leve The Big O. De schepper van 'On ly the lonely', 'Crying' en 'Pretty woman' was net aan zijn tweede jeugd begonnen toen zijn melan cholieke hart het begaf. Een wa re Orbison-revival is het gevolg. 'You got it' is het laatste levenste ken van de bespeler van de ge voelige snaar en leidt momenteel een bloeiend bestaan in de hitpa rades. In de jaren zestig had Roy Or- bison zich al onsterfelijk ge maakt met een serie gevoelige ballades. Aan het eind van de ja ren tachtig leek hij zichzelf op nieuw muzikaal te gaan vereeu wigen. Orbison-aanhangers en vrienden als Bruce Springsteen, Elvis Costello, Tom Waits en Jackson Browne zetten de com ponist/zanger/gitarist weer volop in de schijnwerpers. Op de on vergetelijke 'Black and white night' volgde de formatie van de supergroep The Traveling Wil- burys waarin The Big O niemand minder dan George Harrison, Tom Petty, Bob Dylan en Jeff Lynne (ELO) aan zijn zijde wist. Maar even plotseling als 52-ja- rige Godfather van de rock weer nadrukkelijk in beeld verscheen, werd het spotlicht gedoofd, even abrupt als definitief. Tragiek die niet zou misstaan in een compo sitie van Orbison zelf, wiens le ven schreeuwt om verfilming. Met 'Mystery girl' heeft Orbison op de valreep een meesterwerkje nagelaten. 'With a little help from his friends', want een keur van (hedendaagse) meesters heeft een belangrijke bijdrage gele verd aan de eeuwigheidswaarde van het oeuvre van The Big O. Hij .is niet dood, hij leeft! J.V. Elvis Costello - 'Spike' (WEA) :De twaalfde studioplaat van Declan Patrick Aloysius McMa- nus, ofwel Elvis Costello, is een debuut bij platenmaatschappij WEA. Dat is duidelijk te zien aan de hoes, waarop Elvis wordt af gebeeld als clown tegen het de cor van een groot Warner Bros- logo. 'Spike' bevat op lp veertien nummers, op cd 15 (extra: 'Coal train robberies'). Zonder uitzon dering mooie werkjes, die door bijtende teksten vaak een dubbe le bodem hebben. Costello ver rast met deze plaat niet, maar be wijst eens en te meer dat hij over een uitzonderlijk muzikaal talent beschikt. Costello huurde zijn oude vriend T-Bone Burnett (produ ceerde ook 'King of America') in voor de produktie en liet be kendheden als Chrissie Hynde, Roger McGuinn en Paul McCart ney (vier nummers samen met Costello geschreven) meedoen in enkele bijrollen. Een belangrijke rol is ook weggelegd voor de Dir ty Dozen Brass Band. Costello geeft op de manier van Freek de Jonge zijn kritiek op de huidige samenleving. Enerzijds is hij de komiek, an derzijds bloedserieus en niets ontziend. Vooral Thatcher moet het ontgelden. In 'Tramp the dirt down' krijgt ze de volle laag. Margaret wordt omschreven als 'hoerenmadam' die er voortdu rend op uit is de ondergeschik ten uit te melken. 'Spike' is het vervolg op 'Blood Chocolate' en 'King of Ameri ca' uit 1986. Zoals gezegd niet verrassend, maar Costello be wijst met 'Spike' wel weer zijn constante kwaliteit. E.S. Elvis Costello: ...dubbele bo dems... (foto pr) Jarenlang hebben The Repla cements uit Minneapolis te boek gestaap als de straatschoffies on der de Amerikaanse gitaarbands. De optredens van zanger/gita rist/componist Paul Westerberg en de zijnen liepen steevast uit op drinkgelagen, waarbij het pu bliek titels van bekende liedjes mocht roepen die dan door de band ter plekke werden ingestu deerd. Inmiddels zijn The Replace ments volwassen geworden, zo wel in leeftijd als in muzikaliteit. Het overdadig drank- en drugs gebruik werd vaarwel gezegd en met de in 1986 uitgebrachte lp 'Pleased to meet me' werd een consequente muzikale koers in geslagen. Daarbij werd het ac cent gelegd op melodieuze roek- songs in de traditie van The Beat les en Alex Chilton's Big Star. Op de nieuwe plaat 'Don't tell a soul' wordt deze lijn doorgetrok ken. Paul Westerberg laat zich wederom kennen als een vaardig componist van korte popsongs met een .memorabel refrein. De muzikale verpakking van de liedjes is intussen ook zo gepo lijst dat niemand zich daar nog een buil aan zal vallen. In het nummer 'Talent Show' blikken the Replacements met enige weemoed terug op de dagen dat ze nog als spelbrekers meededen aan talentenjachten. Diezelfde weemoed maakt zich ook mees ter van de luisteraar van deze uit stekende, maar erg gepolijste plaat. J.v.d.P. De doemdisco van New Order wordt anno 1989 overgoten met een niet al te pikant folksausje. Dat is het enige nieuwsfeitje dat deze vijfde, 'Technique' gedoop te, langspeler van New Order op levert. Verder is er tussen nu en 1986, het jaar waarin de vorige-plaat verscheen, niets veranderd met de Nieuwe Orde. Ook deze keer weer een vreem de, kant noch wal rakende hoes (een door zure regen aangetast Manneke Pies-beeldje?) die vooral Uitblinkt in een gebrek aan informatie en verder de met vermoeide stem gezongen tek sten over moeizame relaties en de positionering van het eigen persoontje in deze woelige we reld, wild kloppende ritme- boxjes, de niet vooruit te bran den bas en doem, natuurlijk, veel doem. Zo veel stilstand voor een groepje dat zichzelf New Order noemt en blijkens een interview in de New Musical Expres zich vooral met mysterie omgeeft om dat ze niets te zeggen heeft, schreeuwt om demystificatie. Oké, New Order is een voortzet ting van het legendarische Joy Division waarvan de frontman zich heeft verhangen. Maar dat is nog geen reden om de opge warmde disco van New Order tot in de eeuwigheid met fluwelen handschoentjes aan te pakken? W.K. Het leven kan je soms voor gigan tische dilemma's plaatsen. Don derdagavond bijvoorbeeld moest ik met mijn hele gezin naar de Kleine Komedie in Amsterdam, die dankzij Youp van 't Hek nog juist uit de klauwen van de PVDA-bezuinigingen in Amster dam gered is. In een uitverkocht huis trad daar The Magnificent Seven op, zes man en een meisje (Fay Lovsky), die onder aanvoe ring van Henny Vrienten van wijlen Doe Maar een avond lang filmmuziek speelden op een zo prachtige maar ook aanstekelij ke manier, dat alle toehoorders en -kijkers als gelukkiger mensen het theater uitkwamen dan zij erin waren gegaan. Met zo'n ge voel van: het leven is weliswaar kort, maar dit heb ik dan toch maar mooi meegemaakt, etcete- Het dilemma was. niet, of we naar The Magnificent Seven zou den gaan of toch de voorkeur zou den geven aan een avondje tele visie met 'De wandelaar', 'Sonja op donderdag' en de TV-film 'Rainy day woman' op Belgie 2, want los van onze voorkeur voor het orkest is er natuurlijk ook nog de video. Een must was in ieder geval 'Niet kunnen zwijgen' van het Humanistisch Verbond op Nederland 3, een portret van Juan Pablo Cardenas, hoofdre dacteur van het Chileense oppo sitieweekblad Analisis, die ik de avond tevoren in Amsterdam ontmoet had. Maar dat begon pas om 22.06 uur, en daarvoor had ik de keus uit Sonja, Kees Brusse in De Wandelaar, en die Engelse tv-film. Gelukkig ben ik door een spe ling der natuur begiftigd met twee video's, een VCC en een VHS van de enige firma die beide sys temen uitbrengt zoals (bijvoor beeld) PSV zowel een voetbal- als een honkbalafdeling heeft, dus ik had in ieder geval twee van die drie programma's kunnen opne men. Maar helaas was ik slacht offer van de armoe van de rijk dom, doordat mijn VHS-banden allemaal vol waren met pro gramma's die ik onder geen be ding wil wissen, ten eerste om ze later, als ik gepensioneerd ben, eindelijk eens te kunnen bekij ken, en ten tweede om ze, nadat onze zendgemachtigden alle waardevolle programma's ge wist zullen hebben uit verkeerd begrepen zuinigheid, over tien of twintig jaar voor goudgeld te verkopen aan een commercieel televisiestation, dat het publiek aan zich verplicht door oude tv- programma's uit te zenden, zoals The Magnificent Seven oude filmmuziek weer tot leven brengt... Dus ik moest toch kiezen tussen Sonja, Kees en die Engelse TV- film. En dan kies ik voor Sonja. Voor het niet-gespeelde. Voor mensen die doen alsof ze zichzelf zijn, en tegen acteurs die doen alsof ze een ander zijn. Soms heb ik ongelijk bij zo'n keuze. Ik zou bijvoorbeeld niet graag 'Om het af te leren' in de Pinter-cyclus van de NOS op Nederland 3 heb ben gemist. Een prachtige Carol van Herwijnen (hij kreeg er in 1988 de Louis d'Or voor), die als hoge pief in een diktatoriaal re gime een 'dissident', diens vrouw en zoontje ondervraagt. Dat mengsel van wreedheid en ami- caliteit! Harold Pinter, die zoiets nooit aan den lijve heeft onder vonden (maar een groot schrijver wordt geacht zich in elke situatie te kunnen inleven), bleek in staat die verhoren op een zo kervende manier echt te doen lijken dat het verschil tussen echt en gespeeld grotendeels wegviel. Ik herkende er veel in dat je bijvoorbeeld ook in het boek 'Kasteel tussen vier muren' van 'ervaringsdeskundi ge' Vladimir Boekovski, de Russi sche dissident, aantreft. Carol van Herwijnen is de ko mende tijd overigens weer op het toneel terug te zien in het uitste kende stuk 'Master Class', waar in hij Stalin speelt, naast Walter Crommelin als Sjostakovitsj en Chaim Levano als Prókovjev,- de laatste twee in hun dubbelrol van toneelspeler en pianist! Echt of onecht, dat is de kwes tie. Iedereen valt nu honderde bolder over KRO's Brandpunt heen omdat zij a. misschien in de luren zijn gelegd door een handi ge praatjesmaker, en b. een inter view geensceneerd hebben met ie mand die de rol speelde van een ander. Maar het eerste kan de beste overkomen, en het tweede is niet ongebruikelijk. En dan denk ik niet alleen aan docudrama's, Nixon gespeeld wordt door iemand die een beetje op hem lijkt, maar ook aan actuali teitenrubrieken en programma's als 'Opsporing verzocht', waarin gebeurde gebeurtenissen ter ver duidelijking worden nage speeld,- zoals dat ook door de po litie bij reconstructies gebeurt. Ik herinner mij een Middenoostelij- ke ontvoering in een kist vanaf het vliegveld in Rome, nage speeld voor de Italiaanse televi sie. Maar dat moet er natuurlijk wel bijgezegd worden. Als je dat vergeet ben je niet alleen vergeet achtig maar ook een oenekop. Het siert een omroep natuurlijk wel, en het pleit ook voor zijn hu manitaire inslag, als hij vergeet achtige oenekoppen de hand bo ven het hoofd houdt... HORIZONTAAL: 1. deel v.e. boom, 8. letter v.h. Griekse al fabet, 9. paar, 11. bekend, ver maard, 12. beloning, loon, 13. een weinig, 14. kelner, 15. korte hoest, 17. Europeaan, 19. stang voor het ontvangen v. elektri sche golven, 22. stevig, krach tig, 25. leerling, 28. lichte slaap, 30. wilde haver, 31. kledings tuk, 33. wortel, 35. fam. lid, 37. inwendige bekleding, 38. sier plant, 39. roeispaan, 40. neus, 41. langwerpig, glazen vat. VERTICAAL: 1. eil. der Ned. Antillen, 2. lettertekens van een taal, 4. optelling, 5. kruide rij van gemalen zaad en azijn, 7. op de juiste plaats, 8. begeerte, 9. voldoende gekookt, 10. uur werk, 16. snelheid, spoed, 18. beleeidheid, 20. plechtige ge lofte, 21. kloosterzuster, 23. nachtvogel, 24. zandgrond plantje, 26. muziekinstrument, 27. Indianenslede, 28. kabaal, rumoer, 29. roofvis, 32. spits toelopend einde, schenkpijp, 33. fam. lid, 34. wild zwijn, 36. flink. Oplossing □HHQQBQ BHuaaam aQanaj^a^gHQEBD aaaauGB □aaaaai aaaaaaaa aaao aanaa aiaaa De twee winnaars van de Leidsch Dagblad-handdoek zijn: H.G. Die- penbach, van Leeuwenpark 3,2351 CM Leiderdorp, P. van Egmond, Esdoornlaan 35, 2231 XT Rijns burg. De prijs wordt de winnaars toegezonden. Oplossingen onder vermelding van 'Puzzel' voor donderdag op briefkaart of in een enveloppe zen den aan: Redactie Leidsch Dag blad, Postbus 54, 2300 AB Leiden. Radio 1 na 18 uur TROS: 10.07 Coulissen. NOS: NOS: 19.03 De Samenloop. 23.05 Met het oog op morgen. KRO: 0.02 Radio 2 na 18 uur KRO: 18.04 Echo. 18.15 Levenslief en levensleed. 19.03 KRO's coun try time. 20.00-7.00 Zie radio 1. Radio 3 na 18 uur NOS: 18.04 Driespoor. NCRV: 19.03 Koploper. 20.03 Harro de Jonge, met om 20.03 Elpee pop special; 21.03 Elpee- en CD pop; 22.03 Country style. 23.03-24.00 Late date. Radio 4 na 18 uur NOS: 18.00 Nws.VOO: 18.02 Avondstemming: met o.a. compo- tenmeditatie. 20.30 KRO-Klassiek op zaterdagavond met om 20.30 Claudio Monteverdi, zijn muziek, zijn brieven (2); 21.40 Orgelrubriek. Historische orgels in Noord-ltali'e 918). 22.20 Laudate. 23.00-24.00 KRO-Literair: Camera Obscura. Rasja (Er is hoop). IOS: 18.40 bisch progr. NOS: 19.00 Progr. voor buitenl. werknemers. EO: 20.30 Laat ons de rustdag wijden. 21.14. EO-Metterdaad hulpverle ning. 21.15 Reflector. 21.35 Deze week. 22.00-23.00 Zaterdag avonduur. OMROEP RUNLANQ 11.00-12.00 Oegstgeest Lokaal 12.00-13.00 Hindoestaans/Suri- 13.00-15.00 Noordwijk Lokaal 15.00-17.00 Vandaag de dag 17.00-19.00 Dance Flash 19.00-20.00 Voorhout Lokaal VLOK KATWIJK 09.0(^10.00 muziekprogramma met Hans Susan 10.00-11.00 'Informatief', nieuws en actualiteiten 11.00-13.00 'Jongerensoos', jon gerenprogramma 13.00-14.00'Groeten en verzoe ken', populair verzoekplatenpro- gramma 14.00-15.00'Het blijft Hollands', muziekprogramma 15.00-17.00 'Sport', met o.a. voet bal en duivesport 17.00-18.00'Het overstuur', mu ziekprogramma ZONDAG Radiol NOS: elk heel uur nieuws. KRO: 7.02 KRO's ontbijtshow. 7.53 Ter overweging. EO: 8.05 Groot nieuws. VOO: 9.02 Veronica sport. TROS: 10.02 Wegwezen. VARA: 11.02 VARA Radio 1 zondageditie. 12.02 Ophef en vertier. NCRV: 13.05 Hier en Nu. NOS: 14.02 Langs de lijn, sport en muziek. 18.02 Meer over minder op zondag. VPRO: 19.02 The Groove Juice Special. AVRO: 20.02 Toppers van toen. 21.02 Play it again. 22.02 Now's the time. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. TROS: 0.02 TROS Nachtwacht; 6.02-7.00 Een goede morgen met Ron Brandsteder. Radio 2 NOS: elk heel uur nieuws. VARA: 8.02 Vroege Vogels. 10.02 Tony van Verre ontmoet André van der Louw (6). AVRO: 10.30 Muziekmo- zaiek. 12.02 Nederlands op AVRO 2. 13.02 AVRO's radiojournaal. 14.02 Muziek met Meta. 16.02 Gi- taarspecial. 16.30 Kom 's langs in Des Indes. 18.02 Dat zoeken we op... 19.02 Leuterkoek en zandge- bak. 19.10 Ssssssst19.30 De hersengymnastiek. 20.02-7.00 Zie radio. 1. NOS: elk heel i r nieuws. KRO: 9.02 Zin in pop. 10.02 De wereld. 12.02 KRO-miniparade. 13.02 Het weeshuis van de hits. 15.02 Tijd voor toen. 16.02 KRO's zalige liefdeslijn. 18.02 KRO's Hit week. 19.02 Pop-eye. 20.02 Radio Thuisland. 21.02 De krijsende tafel. 22.02-24.00 Op Slag van Maan dag. NOS: 8.00 Nieuws. 8.02 H V.er 9.00 Onder de groene linde. 09.15 Musica religiosa et profana. 9.55 Elise. 13.00 Nieuws. 13.02 Opera matinee: Historisch op CD. 14.00 Concert op zondagmiddag: Konink lijk Concertgebouworkest o.l.v. Kurt Sanderling m.m.v. Murray perahia, piano (In de pauze: Praten over muziek). 16.00 Jazzgeschiedenis. 16.30 Diskotabel, nieuwe arammo- foonplaten en CD's. TROS: 18.02 Continu klassiek. 20.00 Nws. 20.02 Specialiteiten la carte. 22.00 Ka merconcert: Van Barok tot heden in kleine bezetting. Belgisch Klarinet Kwartet. 22.42 Finale. 23.12-24.00 Marilyn's NOS: 6.30-6.49 Scheepvaart- en marktberichten en uitgebreid weer bericht. 9.00 Nieuws. NCRV: 9.02 Woord op zondag. 9.30 Te Deum Laudamus. NOS: 9.55 Waterstan- den. IKON: 10.00 Mozes. 10.10 Kerkdienst. 10.58 Witde Ganzen. 11.00 De andere wereld van zon- dagmorgen. NOS: 12.00 Nieuws. VOO: 12.05 Het zwarte gat. 14.00 Radio Romantica. NOS: 16.55 Me dedelingen en schippersberichten. ZvdK: 17.00 Kerkdienst. IKON: 17.58 Wilde Ganzen. NOS: 18.00 Nieuws. IKON: 18.10 Liturgie en kerkmuziek. IOS: 18.40 De onbe kende islam. NOS: 19.00 Program ma voor buitenlandse werknemers. 19.20 Suara Maluku. 19.55 Tambu. 20.30 Zorg en Hoop. FEDUCO: 21.20 Medelanders Nederlanders, programma voor Surinamers. 21.45 Medelanders Nederlanders, programma voor Turken. NOS 22.10-22.40 Jazz uit het historisch archief. LOKALE OMROEP ALPHEN 20.00-21.00 Alphens Nieuwsma- gazine 21.00-22.00 Sportcarrousel VLOK KATWUK OMROEP RUNLAND 10.30-11.00 Voorlichting ge meente Leiden 11.00-12.00 Sassenheim Lokaal 12.00-13.00 Noordwijkerhout Lo kaal 13.00-14.00 Lisse Lokaal 14.00-18.00 Sport 18.00-19.00 Warmond Lokaal 19.00-22.00 Rijnland Royaal Radiol voor 18uur NOS: elk heel uur nieuws. NCRV: 7.04 Hier en nu. 7.15 Het Levende Woord. 7.22 Lichte muziek. NOS: 7.30 Nws. NCRV: 7.33 Hier en nu. 8.32 Maandagmorgen magazine. (9.30,10.30 en 11.30 Nieuwsoverz. Hier en nu.). 12.06 Boer en tuinder. 12.30 Nieuwsoverz. Hier en nu. 12.32 Over kopen gesproken. 12.50 Moment. NOS: 12.56 Meded. t.b.v. Land- en Tuinbouw. NCRV: 13.09 Hier en nu. VOO: 14.06 Vero nica nieuwsradio. Radio 2 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. TROS: 7.04 Een goede morgen met Ron Brandsteder (8.04-8.15 TROS-Ak- tua) 9.04 TROS Gouden Uren. 11.04 Op Volle Toeren. 12.04 An- ziek uit duizenden. EO: 15.04 Met muziek het hele land door. 16.04 Open huis ontmoeting. 16.57 EO- Metterdaad hulpverlening. 17.04 Ronduit Radiokrant. Radio 3 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. AVRO: 6.02 De Baas van de week. 9.04 Ar beidsvitaminen. 12.04 Hollands Glorie. 14.04 Toppop Radio. 16.04 Toppop twintig. Radio 4 voor 18 uur KRO: 7.00 Nws. 7.02 Aubade (8.00 Nws). 9.30 Daar word ik stil van. 10.00 KRO-Klassiek op maandag morgen. 11.50 Over muziek. 12.00 Radio Vierklank. (13.00 Nws.) 13.50 Over Kunst en Cultuur. 14.00 KRO-Klassiek op maandagmiddag: Romóo et Juliette, van berlioz: en Tsjaikovsky. 15.50 KRO-Literair: Over poézie. 16.00 In antwoord op uw schrijven klassiek. 16.45 Zin in muziek. VARA: 17.00 VARA-klas- siek. Werken van Turina. Radio 5 voor 18 uur NOS: 6.30-6.49 Scheepvaart- en marktberichten en uitgebreid weer bericht. 9.00 Nws. 9.02 NOS Spor tief. 9.25 Waterstanden. RVU: 9.30 Psychologie. VARA: 10.00 Factor 5, met om 11.00 Berichten van en over ouderen. NOS: 12.00 Nws. HUM.VERBOND: 12.05 Het voor deel van de twijfel. NOS: 13.00 Nws. VARA: 13.10 Faktor 5, met om 13.10 Bericht van buiten. STICHTING NEDERLANDSE SCHOOLRADIO: 14.00 Moet je ho ren. 14.05 de stem. 14.25 Radio driehoog-achter. 14.45 Chips, die je niet kunt eten. VARA: 15.00 Be richt uit'het koninkrijk. NOS: 16.30 NOS Kindermagazine. 17.00 Wat een taal. 17.30 De jaren vijftig. 17.55 Meded. en schippersberich ten. nieuws, aktualiteiten, weekberich ten en verkeersinformatie. 12.00-13.00 Lunch-uur, met nws- overzicht, progr.aank., serviceru- br„ weerber., verkeersinf., land- en tuinbouwinf., de kwis Hebbes en de voorstelling van de dag.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 38