Dakota had geen goud aan boord Noorchvijks krantencafé na half jaar weer open "«Kr mt&M ZATERDAG 11 FEBRUARI 1989 REGIO PAGINA 13 Het ministerie van defensie onder wie elf Nederlanders, heeft het aantal slachtoffers Onduidelijk is of er ten tijde dat zich aan boord van de van het ongeluk meer men- Nederlandse luchtmacht- sen aan boord waren. Het Dakota C47 bevond, voorlo- toestel bood plaats aan 26 pig vastgesteld op negentien inzittenden. rfet vliegtuig werd on langs, nadat het 45 jaar gele den verongelukte, in het on herbergzame noorden van Australië - bij Cairns in Queensland - gevonden. De Dakota was één van de acht toestellen waarmee Neder land in de Tweede Wereld oorlog werkte. De bemanning bestond uit eerste luitenant H.J.H. Daamen (captain), sergeant jaehtvliegers aan boord te W.A. Torn (co-piloot), ser- weten: de eerste luitenants geant E. Kerdijk (telegra- B. van Aken, R.T. Braaken- fist), sergeant J.F. Damwijk siek, H.P. Levy, C. Leyding, (monteur). R.J. Salm en J.P. Zwart en Verder bevonden zich sergeant A.C. Scholte. De Leiderdorpse lucht machtkolonel A.P. de Jong (luchtvaarthistoricus) over legt met de autoriteiten in Australië wat er nu moet ge beuren. Spraakverwarring over vluchtelingen met kostbare bezittingen Een Dakota uit de Tweede Wereldoorlog. reldoorlog ook schepen met een goudvoorraad naar Engeland geva ren om daar te kunnen leven. Waar om zouden rijke vluchtelingen niet hetzelfde hebben gedaan? Alleen haalt men, wat dat goud betreft, twee dingen door elkaar. Vandaar dat hoogstwaarschijnlijk deze vér- warring is ontstaan". Welke lading de Dakota dan wel aan boord had? Kolonel De Jong maakt duidelijk dat dit type vlieg tuigen pendelvluchten uitvoerde tussen Nieuw-Guinea en Australië DEN HAAG - Geruchten als zou de tweemotorige Dako ta C47 goud aan boord heb ben gehad dat voor de Ja panners in veiligheid moest worden gebracht, ontze nuwt de kolonel direct. Toen het vliegtuig op 6 sep tember 1944 opsteeg, waren de Japanners al op de terug tocht. Daaróm, zegt De Jong nu, kan er nauwelijks sprake zijn van het in veilig heid brengen van goud. door Jari Westerlaken Hoe dat verhaal dan in de wereld is gekomen? De Jong denkt er een verklaring voor te hebben. Hij ver telt: "Ruim twee jaar voor dit onge val plaatshad., zagen Nederlandse verkeersvliegtuigen met bewoners van Java en hun meest waardevol le bezittingen kans naar Australië te ontsnappen. De op waarheid be rustende anekdote was dat de KLM-vlieger Iwan Smimof met zijn Dakota (hetzelfde type als het verongelukte toestel) op de noord kust een. noodlanding moest ma ken. Ik weet dat er nog niet zo lang geleden een zoekactie is geweest naar een grote hoeveelheid dia manten dié' een waarde vertegen woordigden van vele miljoenen guldens. De stenen zouden in dit' vliegtuig aanwezig zijn geweest. Nee, er is niets gevonden. De inzit tenden zijn overigens wel gered". Kolonel De Jong komt daarom tot de conclusie dat men de klok heeft horen luiden, maar niet weet waar de klepel hangt. Daarom neemt hij in elk geval het goudver- haal met een korreltje zout. Rijk De luchtvaarthistoricus: "De ach tergrond en de situatie van toen ge ven geen enkele aanleiding om aan te nemen dat dit goudverhaal op waarheid berust. Een feit is echter wel dat Indië rijk was. Wie kans zag naar Australië te vluchten moest wel middelen van bestaan hebben. Nederland heeft in de Tweede We- JNÜOKDW1JK - De inter kerkelijke werkgroep Mens en Arbeid heeft ruim een half jaar na de sluiting er van, het krantencafé in Noord wijk weer geopend. Het café is bedoeld voor werkloze Noordwijkers die in de aanwezige tijdschrif ten ên kranten naar vacatu res kunnen speuren. Het café is alleen op maandagmor gen geopend. Om de drempel tot het krantencafé te verlagen, zijn de bijeenkomsten niet langer in een kerkelijk gebouw maar in een tweedehands-winkel onderge bracht. door Monica Wesseling De werkgroep, een onderdeel van de Raad van Kerken waarin de roomskatholieke, hervormde en gereformeerde kerken samenwer ken, zette ruim een jaar geleden de deuren van het café voor het eerst open. P. Rijkers, een van de leden van de werkgroep, vertelt dat het idee is afgekeken van Rotterdam waar in de wijk Schipbroek met succes een krantencafé draait. We kelijks komen daar tientallen werklozen om in. de kranten te snuffelen naar een vacature. Rijkers: "Het leek ons een goed idee om hier ook zoiets op te zetten. We dachten te beginnen met Noord wijk, om van lieverlee werk lozen uit de hele bollenstreek hier heen te halen". De werkgroep mocht gratis ge bruik maken van de Vinkenhof, een zaaltje van het gereformeerde kerkgebouw aan de Vinkenlaan. Vrijwilligers van de werkgroep zorgden voor de kranten, vakbla den en regionale huis-aan-huis bla den en bemanden het café op maandag. Het initiatief werd geen succes. Weken achtereen kwam er geen enkele werkloze naar het café om er naar vacatures in de kranten te zoeken. Het krantencafé stierf zonder ooit tot bloei te zijn geko men, een stille dood. Rijksén denkt wel te weten waar aan de mislukking te wijten is ge weest: "Het café was in een kerke lijk gebouw ondergebracht. Voor hèel veel mensen betekent dit een onoverkomelijke drempel. Mensen zijn bang dat er een eng christelijk sfeertje zou hangen. Niets is min der waar, maar het idee leeft wel". Niet alleen de locatie is debet aan het mislukken. Noordwijkers zijn, zo denkt Rijksen, mensen die de kat uit de boom kijken. "Het café is eigenlijk te snel weer gesloten. De mensen hebben geen tijd gehad om aan het idee te wennen. Bij Noordwijkers duurt het even voor ergens de loop in komt". Gemis Het café liep niet toen het open was, maar werd wel gemist toen het eenmaal was gesloten. De initi atiefnemer vertelt dat hij van ver schillende kanten benaderd werd mët de vraag, of het café niet kon worden heropend. "Pas op dat mo ment realiseerden we ons dat het café ook een duidelijke sociale functie vervulde. Mensen die al ja renlang werkloos zijn en zonder succes de ene brief na de andere de deur uit hebben gedaan, vonden in het café een praatpaal" Sinds vorige week draait het café weer. Om de drempel te verlagen is de werkgroep verhuisd-van een kerkelijk gebouw naar de winkel voor tweedehands spullen van de stichting kringloopprojecten aan de Losplaatsweg. Rijksen denkt met de nieuwe locatie twee vliegen in een klap te vangen. "Er komen altijd al veel werklozen neuzen in de winkel aan de Losplaatsweg. Het is al een soort ontmoetings plaats dus van een drempel is geen sprake. De werklozen die voor de winkelkomèn, lopen makkelijk even door naar het café dat in een deel van de winkel is gevestigd. De belangstelling zal dus groter zijn dan in de Vinkenhof. Bovendien kunnen de vrijwilligers van de stichting Zelf ook naar vacatures zoeken en wie weet komen zij zo ook wel aan een baan". De werkgroep heeft de hulpver lening aan werklozen met de her opening van het café uitgebreid. Mensen die problemen hebben met het invullen van formulieren, kunnen gratis hulp krijgen. Er zijn volgens Rijksen nogal wat werklo zen die, doordat ze problemen heb ben met het invullen van formulie ren, gratis rechtsbijstand of huur subsidie mislopen. Echte deskundigen op 'formulie- rengebied' zijn er niet voorhanden, maar wel goedwillende helpers. "Noordwijkers die begaan zijn met het lot van werklozen, zijn veelal bereid hun kennis op een bepaald terrein ten dienste te stellen". Ook bij het schrijven van sollicitatie brieven kan zonodig hulp worden verkregen. Rijksen is ervan overtuigd dat het initiatief nu wel gaat lukken. "De nieuwe locatie is veel beter dan de vorige, het service-pakket is uitgebreid en de Noordwijkers hebben de tijd gehad aan het idee te wennen". Afwachten Noordwijk telt 600 ingeschreven werklozen. In verhouding met ge meenten van gelijke grootte in an dere delen van Nederland is dit weinig. Ook de andere gemeenten in de bollenstreek hebben een rela tief laag werkloosheidscijfers. Vol gens R. Tensen, chef van het ge meentelijk bureau maatschappe lijk werk en bijstandsverlening, is dit vooral te danken aan het grote aanbod aan seizoensarbeid en de aanwezigheid van grote steden op korte afstand. en naast de passagiers wellicht wat baaltjes bloem en kokosnoten ver voerde. Deze fatale vlucht was er zo één. "De Dakota", vertelt de histo ricus, "vertrok vanuit Merauke en zou in Townsville, in noord-oost Australië een tussenlanding ma- "Zowel in de horeca als in de bol- lensector is het eenvoudig aan werk voor ankele maanden te ko men. Werklozen die een baan voor langere tijd zoeken, komen veelal goed terecht in de steden". Toch is twintig procent van de Noordwijkse werklozen langer dan een jaar zonder werk. Voor hen is het vinden van een baan volgens Tensen beduidend moeilijker. Het nut van het krantencafé voor deze groep werklozen is voor hem ech ter nog niet onomstotelijk bewe- "Ik heb de indruk dat voor deze groep werklozen een café vooral een sociale functie vervult en vraag me af hoeveel van hen op deze ma nier aan een baan komen. Eerlijk heidshalve moet ik er wel bijzeg gen dat ik nog geen contact heb ge had met de initiatiefnemers". Tensen juicht ondanks zijn scep sis het initiatief wel toe: "Er is blijkbaar wel behoefte aan anders werd het krantencafé niet enkele maanden na de sluiting toch weer geopend". De gemeente Noordwijk spant zich volgens Tensen voldoende in om de werkloosheidsproblematiek op te lossen. Voor de langdurig werklozen worden er in samenwer king met het arbeidsbureau in Lis- se zogeheten heroriënteringsge- sprekken georganiseerd. Met iede re werkloze wordt doorgenomen welke opleiding en ervaring de man of vrouw in kwestie heeft en welk bijscholingsprogramma zou moeten worden gevolgd om de kans op een baan te vergroten. Voor de 'kortstondig' werklozen valt volgens Tensen niet veel te doen: "De groep fluctueert te snel van samenstelling waardoor het heel moeilijk is de mensen te berei ken". ken om brandstof te tanken. Nadat de Koraalzee was overgestoken was er voor het laatst radiocontact met de C47. Het grondstation meldde dat het heel slecht weer was. Er was een laaghangend wol kendek en het zicht was tot een mi- Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeuwen, Verhage, Groeneveld, de Ruiter, Janssen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Meyer, Stokroos 1tel: 215510. zo 8 uur tot 24 uur: Y. Groeneveld, Rosmolen 2, tel: 218661. Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent, Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Berg- meijer.de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: A. van Luyk, Wasstraat 2a, tel: 122522. zo 6 uur tot 24 uur: G.A.E. Nering Bo gel, tel: 124403. Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J.H. Pleiter, Fruinlaan 11 tel: 131337. zo 8 uur tot 24 uur: H.P. Jurgens, Burggraven- laan 102, tel: 125820. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- nit, Nieuwenhuis, Horn, Van der Waardt, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: D.R. van Wingerden, Boshuizerkade 31, tel: 310047. nimum beperkt. De captain kreeg daarom het advies niet naar Townsville te vliegen, maar naar Garbutt. Om die plaats te bereiken moest de Dakota een groot stuk on herbergzaam terrein (bergen en oerwouden) overbruggen. Gebie den waar nogal eens een intertro- pisch frontensysteem heerst met grote kans op onweer. Vaak is het weer in zo'n front bijzonder sleéht". Oorlog Maar, zegt De Jong, het was oorlog. Dus moest je er doorheen. "Tegen woordig keer je terug of je vliegt onder het slechte weer door. De Dakota had geen mogelijkheid om naar Merauke terug te gaan, omdat hij al zes uur onderweg was. Dat leidde na het laatste radiocontact al gauw tot de conclusie dat er iets moest zijn gebeurd. Het eerste ver moeden was dat het vliegtuig in moeilijkheden was geraakt door het slechte weer. Misschien heeft het zo laag gevlogen dat het boom toppen of een berg heeft geraakt en vervolgens in een volstrekt onbe woond gebied van vele honderden vierkante kilometers verloren is gegaan". Natuurlijk, er is gezocht, maar wel naar een naald in een hooiberg. Men heeft vliegtuigen die in de buurt waren gevraagd naar eventu ele wrakstukken uit te kijken. De Jong: "Het gebied uitkammen was onmogelijk. Je zou daarvoor veel vliegtuigen nodig hebben. Maar die kon je gewoonweg niet missen, omdat er een stukje verderop een oorlog aart de gang was. Bovendien speelde de vraag of het neergestor te toestel vanuit de lucht wel te zien zou zijn. De lianen, struiken en bo men zouden zich als een natuurlijk dak boven de wrakstukken sluiten. Al vliegje er recht boven, dan zie je nog niets. Daarom, denk ik, is de Dakota nooit eerder vanuit de lucht opgevallen". Dagelijks Hoelang er uiteindelijk naar de ver ongelukte DC3 is gezocht, weet ko lonel De Jong niet. "Er zijn nog mensen in leven die zeggen dat ze dagenlang achtereen hebben ge zocht. Wat je je echter ook moet be denken is dat er in die tijd dagelijks vliegtuigen verongelukten. In Ne derland kwamen in de Tweede We- zo 8 uur tot 24 uur: F. Lahr, Zoeterwoudsesin- gel 11, tel: 120347. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman, De Jong, Prince. Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Wiersma, Haagweg 60, tel: 310420. zo 8 uur tot 24 uur: A. Hammerstein, Robijn straat 2b, tel: 767646. Waarnemingsregeling Homeopatische art sen: I. Cowan, Lever.daal 87, tel: 146337; C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft, Leiderdorp za 8.00 uur tot zo 24 uur: za: J. v.d. Leden, tel: 894539; zo: U. Arndt, tel: 220238, beide da gen spreekuur (alleen voor spoedgevallen) van 12.30 tot 13.00 uur op Hoofdstraat 8, tel: 894539.* Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: J.B. Hugenholtz, Prins Hendriklaan 4, tel: 155666. Voorschoten za: L. Prescot, Bachlaan 1tel: 2356, zo: S.M. Platteel, Diepenbrocklaan 6, tel: 5417. Warmond Huisartsenpraktijk Oosthout, Rietpad 9, Voor hout. tel: 02522-30697. Wassenaar za: dr. Vonk, Wittenburgerweg 106, tel: 74676, zo: dr. Stuifzand, Kerkstraat 42. tel: 12460. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekend dienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de reldoorlog, die 1821 dagen duurde, niet minder dan 7.000 vliegtuigen naar beneden. Dat betekent dat er dagelijks vier toestellen neerstort ten als gevolg van ongelukken of bij luchtgevechten. Neerstorten was in die tijd een gebeuren van al le dag. Het houden van zoekacties kon niet, want dan kon men zich zelf niet meer verdedigen. Het is daarom begrijpelijk dat er nog zo veel mensen uit de oorlog worden vermist. Neem ik alleen de Ameri kanen die in Nederland hebben ge vochten, dan praat ik al over 1.200 soldaten. Duitsers en Engelsen laat ik buiten beschouwing. Ik vind het jammer dat er geen instantie is die eens wereldwijd in de vermissings- gevallen kan duiken". Bij toeval is een expeditie, be staande uit Australische en Nieuw- zeelandse wetenschappers op de wrakstukken van de Dakota ge stuit. Zij hebben de autoriteiten hiervan op de hoogte gebracht. De Jong: "Wij hebben er alleen mel ding van gehad, maar beschikken nog niet over een verslag van de mensen die de resten hebben aan getroffen. De Australische lucht macht is er met enkele helikopters heengevlogen en heeft aan een lier wat mensen laten afdalen in het oerwoud. Zij hebben aan de hand van een nummer op de staart vast gesteld dat de wrakstukken afkom stig zijn van de Dakota en dat er stoffelijke overschotten in de buurt lagen". Familie Koortsachtig heeft kolonel De Jong toen er zekerheid was gepro beerd familie van de verongeluk ten op te sporen. "Maar", zegt hij gelaten, "dat is niet gelukt. We heb ben enkele adressen kunnen ach terhalen, maar bij lange na niet alle. Wat er nu gaat gebeuren staat nog niet vast. We gaan met Australië overleggen of het bergen van de stoffelijke resten mogelijk is. Australië moet daarvoor het voor touw nemen. Onze taak is te kijken welke bijdrage we kunnen leveren aan identificatie van de slachtof fers. Daarbij kunnen we gebruik maken van de kennis van de Gra vendienst, een onderdeel van de landmacht". Over het begraven van de resten, zegt kolonel De Jong: "Er zijn ver schillende mogelijkheden. We kunnen de resten op een militaire begraafplaats in Australië ter aarde bestellen, maar ook op een erebe graafplaats op Java. Als de nabe staanden dat wensen kunnen we de slachtoffers naar Nederland la ten overbrengen om hier te begra ven. Theoretisch zouden ze in een collectief graf kunnfen. We zullen in elk geval voor de 'mooiste' oplos sing kiezen. Ik ben bang dat het nog wel enige tijd zal vergen alvo rens daarover een beslissing is ge nomen. Het hangt allemaal af van de vraag wat fysiek mogelijk is". De Dakota bergen? De Jong ziet daar weinig heil in. "Wie heeft er wat aan jungleschroot van 45 jaar geleden? Niemand toch? Het heeft zelfs geen waarde voor een muse- VALKEN- BURG - Kapi tein-luitenant ter zee J.P.W. Janssen (links) heeft gisteren op het marine vliegkamp Val kenburg het commando van het squadron 321 overgedra gen aan kapi tein-luitenant ter zee T.A. Kruis uit Noordwijker- hout. Janssen die bijna twee jaar commandant van het squa dron is geweest, neemt volgende week vrijdag het commando van het squa dron 320 over. (foto pr) apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van v(\ 10/2 tot vr. 17/2 door: Apotheek Tot Hulp der Mensheid, Rosmolen 13, Leiden, tel: 0)71-211611; Apotheek Stevenshofk, Petr. Moensweg 56, Leiden, tel: 071-313234; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voor schoten. tel: 01717-2525. DIERENARTSEN Vdor de praktijk van Muurling, Helder, Roest (Leiden on omstreken): A.W. Helder, Hermelijnvlinder 36, Leiden, tel: 071-220513. Voor de praktijk van Vestjens.-v.d. Wouw: E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26, Leiden, tel: 071-764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homans- traat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag, Voorburg, Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: W. Kuiters, Hoge Rijndijk 38, Leiden, tel: 071- 125215; spreekuur om 13.00 uur. Voor patiënten van tandartsenpraktijk 'Haas- wijk' heeft tandarts De Minjer spreekuur van 11-12'uur. Simon Vestdijklaan 28, 2343 KV Oegstgeest. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar J. Spree, Het Wedde 99. tel: 071-761961 Voorschoten. ZATERDAG 11 FEBRUARI Alkemade jaarledenfeest jongerencen- Alphen uitrijken van Oranje Wimpel aan Fanfare DSS om 19.30 uur, met aansluitend receptie in ver band met Nederlands kampioen schap, Dorpshuis, Aarlander- Bodegraven postzegelruilbeurs in het Paro chiehuis, Oud Bodegraafseweg, Molen-Winterwandeltocht over 5 of 10 km. start tot 13.00 uur bij het WV-kantoor, Stationsplein. grammofoonplatenbeurs in het Antonius Clubhuis, Lange Mare. van 10.00 tot 17.00 uur. Buit-loop Swift over afstanden tussen 2,5 tot 15 km, start om 10.30 uur op de wielerbaan Roomburg. iuurthuis C volksdans-instuif olv Yvonne Knijnenburg bij folklore dansgroep Tarantella, aanvang 20.00 uur in het Leids Volkshuis, Apothekers- voorstelling: 'Shirley Valentine' met Anne-Wil Blankers, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouw burg. voorstelling: 'Een bruid in de morgen' van Hugo Claus, door Theatergroep Imperium, aanvang 20.30 uur in het Lak-Theater. voorstellingen: 'Speaking Terms' en 'Match', door Stichting Dansproductie, aanvang 20.30 uur in het Lak-Theater. optreden Amsterdams String Trio en 2Btwo, aanvang 21.00 uur bij Jazzclub Hot House in het Leiderdorp kinderfilm: 'Disney Show', aan vang 14.30 uur in de Muzenhof, Cor Gordijnsingel. Oegstgeest ruildag van Postzegelvereni ging Oegstgeest, van 10.00 tot 16.00 uur in 't Groot Profijt. Ter Aar dansavond in het Dorpshuis, Kerkweg, aanvang 20.30 uur. Warmond optreden The Fellows, 22.00 uur in Boerderij Meerrust. ZONDAG 12 FEBRUARI Alphen concert Boskoop Blokfluiten semble in dienstencentrum Wes- terhove, Anna van Buurenlaan 147, aanvang 12.00 uur. Gastendienst van Levend Evangelie Gemeente in de Kon. Julianaschool, met medewerking van gospelband Life Line, aan vang 18.30 uur. Nieuwkoop optreden Trio Rob Agerbeek met Daisy Oosterhuis bij jachtha ven Tijsterman, 14.30 uur. Warmond optreden The Beale Street band', aanvang 15.00 uur in Boer derij Meerrust. Wassenaar lunchconcert Quirine Viersen (cello) en Frans van Ruth (piano), hof, Paauwlaan. MAANDAG 13 FEBRUARI Alphen thema-avond over leerplicht in vrouwentrefcentrum Zahra, Ruys- daelstraat, aanvang 19.30 uur. Leiden ruil-contact-veilingavond De postzegelvrienden, vanaf 9.00 uur in gebouw De Linde, Herenstraat. informatie-avond Leidse Sleu- telloge 'Independent Order of Odd Fellows', 20.00 uur in het Hoog landse Huis, Moriaansteeg 3. Werldozen hebben behoefte aan hulp bij zoeken baan' J m - -ras 1 - T - V i m, mm

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 13