Van Praag junior volgt Harmsen op mm hoi ju a E2S Van der Ark rond met Aberdeen SPOoR?TV k5 Met onze Toprente- rekening springen spaarders de vrijheid tegemoet. Ajax kiest nieuw bestuur Lazarone nieuwe coach van Brazilië DINSDAG 17 JANUARI 1989 SPORT PAGINA 15 Speler van Willem II tekent vandaag KAATSHEUVEL (GPD) - Willem van der Ark tekent vandaag in Schotland een contract dat hem voor de komende twee-en-een- half jaar bindt aan de Schotse topclub Aberdeen. De spits van Willem II uit Tilburg wordt verkocht voor een bedrag dat rond de miljoen gulden ligt, waarmee de Tilburgers in een tijdsbestek van een halfjaar een winst hebben gemaakt op Van der Ark van drie kwart miljoen gulden. Aan het eind van het vorig seizoen werd Willem van der Ark door SC Cambuur voor een gelimiteerde transfersom van een kwart miljoen gulden aan Willem II overge daan. „Op zich een belachelijk bedrag", vindt Willem van der Ark zelf, „maar in dat soort landen worden deze bedragen eenvoudigweg wat sneller betaald dan in Nederland. Ik had zelf nooit verwacht dat het allemaal zo snel zou gaan. Ik heb de overstap van Cambuur naar Wil lem II afgëlopen zomer puur op sportieve gronden gemaakt. Ik ben ambitieus, en om op te vallen moet je in de eredivisie spelen. Het blijkt nu hoe terecht die keus geweest is. Ik heb weliswaar nog maar zeven keer gescoord in de eredivisie, maar een treffer in de eredivisie heeft twee keer zo veel waarde als in de eerste divisie". Van der Ark werd ooit door de toen bij Cambuur als trainer werk zame Theo Verlangen, onder dé neus van FC Groningen bij de stad- Groninger amateurclub GVAV weggeplukt. Noch onder Verlan gen, noch onder zijn opvolger Si mon Kistemaker kreeg hij een kans zich als spits te bewijzen. Die kans kreeg hij wel twee-en-een-half jaar geleden, toen Fritz Korbach de technische verantwoording over het eerste elftal van Cambuur kreeg. Korbach gunde Van der Ark het voordeel van de twijfel, niet in de laatste plaats omdat Korbach idolaat is van een lange centrum spits die vanaf de vleugels bediend kan worden. Aberdeen heeft in november voor het eerst belangstelling ge toond voor Van der Ark. Een dele gatie van de Schotse club bekeek een thuiswedstrijd van Willem II en nam wat videobanden mee naar huis om zich een nog beter oordeel over de kwaliteiten van de lange centrumspits te kunnen vormen. „Een paar weken geleden is het al lemaal in een stroomversnelling te recht gekomen. Terwijl wij ons met Willem II in Cannes aan het vóór bereiden waren op de tweede sei zoenhelft, heeft Aberdeen contact gezocht met Ton van Dalen van de Stichting Arbeidszaken. Van Da len heeft de onderhandelingen ver der ook gevoerd en dit weekeinde afgerond". Van der Ark had een clausule in het contract bij Willem II staan, dat hijs bij een buitenlandse transfer minimaal 1,5 miljoen gulden zou moeten opbrengen. Van der Ark: „Dat leek een struikelpunt te wor den, omdat Aberdeen niet verder wilde gaan dan een transfersom van een miljoen gulden. Ik mocht alleen voor dat bedrag weg, als Wil lem II er voor de competitiehervat ting in zou slagen een vervanger voor mij aan te trekken". Van der Ark realiseert zich dat hij juist bij Aberdeen - dat in de Schotse league een vierde plaats inneemt achter de Glasgow Ran gers, Dundee United en Celtic - ook vanuit Nederland met meer dan ge wone belangstelling gevolgd zal worden. De Nederlandse doelman Theo Snelders van Aberdeen, staat na de zware knieblessure van Hans van Breukelen namelijk op de no minatie om geselecteerd te worden voor het Nederlands elftal. Bonds- Willem van der Ark: „Aberdeen is grote uitdaging". coach Thijs Libregts volgde de ver richtingen van Snelders afgelopen zaterdag tijdens de met 1-2 door Aberdeen verloren topper tegen de Rangers. „Een aardige bijkomstig heid", vindt Van der Ark, „maar ik ben nuchter genoeg om niet aan een optreden in het Nederlands elf tal te denken. Aberdeen is nu de grote uitdaging, wat er later nog eens gebeurt, zie ik dan wel weef." AMSTERDAM (GPD) Ruim tien jaar na de afmars van Jaap van Praag uit de Amster damse Watergraafsmeer krijgt zijn zoon de voorzittershamer van Ajax in handen gedrukt. Gisteravond gaf de ledenraad van de bestuursloze club zijn fiat aan de voordracht van Mi chael van Praag, een 41-jarige directeur van een winkelketen in elektronische artikelen, gevestigd op Schiphol. Van Praag, die leiding gaat geven aan een voorlopig vijf leden tel lend bestuur, volgt de onlangs door een hersenbloeding getroffen Ton Harmsen op. Van Praag krijgt als voorzitter de algemene leiding en coördinatie in handen en zal zich tevens bezig houden met de externe betrekkin gen en representatie. De jonge praeses, wiens vader in het begin van de jaren zeventig met Ajax een ongekende sportieve bloei mee maakte, zal terzijde worden ge staan door Uri Coronel, Arie van Os, André Kraan, als enige afkom stig uit het oude bestuur, en Hen- nie Henrichs. Het quintet zal aan- staahde donderdag, als de leden raad opnieuw bijeen komt, formeel benoemd worden, zo luidt de ver wachting. De nieuwe voorzitter en de vier anderen zullerr hun handen de ko mende tijd vooral vol krijgen aan het overleg met de Fiscale Inlich tingen en Opsporings Dienst. De FIOD speurde de afgelopen maan den intensief naar een zwart geld circuit bij Ajax en uitte het vermoe den dat op grote schaal belasting is ontdoken. De hoogte van de navor dering van de FIOD loopt in de mil joenen. Sommige bronnen spreken van vijf miljoen gulden. Van Praag, een volslagen onbe kende in de voetbalwereld en tot gisteravond, evenals Coronel en Van Os, geen lid van Ajax, kwam in beeld nadat Ruud Freser als kandi daat-voorzitter was afgehaakt. Fre ser, secretaris-penningmeester van het NOC, trok zich overigens pas terug na een groot aantal gesprek ken met de commisie van goede diensten. Bindend „We hebben bewust naar een team gezocht, niet naar eenlingen", meldde Gianotten gisteravond monter na de vergadering van de ledenraad. „Van Praag moet in dat team het bindende element wor den. Bij het doorlichten van de or ganisatie waren weal tot de conclu sie gekomen dat de externe betrek kingen, het commerciële beleid en de financiële organisatie opnieuw op poten moet worden gezet. Aan de hand daarvan zijn we mensen gaan zoeken. Door de keuze van Michael van Praag heeft het inder daad iets weg van een erfopvol ging. Dat zijn vader voorzitter is ge weest, heeft echter geen enkele rol gespeeld". De speurtocht van de Amster damsejurist, vice-voorzitter van de ledenraad, heeft bijna vier maan den gevergd. Gianotten en zijn commissie kregen op 27 september van het vorig jaar opdracht tot het formeren van een nieuw bestuur. Daags daarvoor legden voorzitter Ton Harmsen, in 1978 gekozen tot opvolger van Jaap van Praag, pen ningmeester Bakker, secretaris Neefjes, vice-voorzitter Kraan en amateur-gedelegeerde Been hun functies neer. Coronel wordt speciaal belast met het commerciële beleid, mar keting en sponsoring. De 42-jarige Amsterdammer is in het dagelijks leven lid van de raad van bestuur van Bekouw Mendes, een assuran tiekantoor. Van Os (51 jaar), advi seur van een effectenkantoor, gaat zich onder meer bezig houden met het financiële beleid en de trans fers. Volgens Gianotten betekent dat niet dat het sportmarketingbureau buiten de deur zal worden gehou den. „Want het is gebleken dat Ajax op commercieel gebied hulp kan gebruiken van een professio neel bureau". André Kraan, in het oude be stuur vice-voorzitter en momenteel demissionair, en Hennie Henrichs completeren het bestuur. Kraan, 62 jaar en nestor van de ploeg, krijgt de portefeuille technische zaken in handen gedrukt, Henrichs zal zich buigen over de jeugd en het ama teurvoetbal. Henrichs (35) kreeg als enige een speciale opdracht, het herstructureren van de amateur- tak, mee. Als die klus erop zit, zal hij zich uit het bestuur terugtrek ken. AZ kan Loggie niet houden ALKMAAR (GPD) AZ hervat de competitie zonder David Loggie. De 31-jarige spits is afgelopen weekeinde persoonlijk rond geko men met het Tilburgse Willem II. De besturen handelen de zaak zo snel mogelijk af. In zijn contract met AZ is een clausule opgenomen waardoor Loggie, die aan het eind van dit sei zoen transfervrij zou zijn, voor 150.000 gulden mag vertrekken. „Ik vertrek met bloedend hart", zegt Loggie. „Aan de andere kant is het zowel sportief als maatschap pelijk een vooruitgang. Terug in de eredivisie. En Willem II heeft me garanties geboden voor een werk kring na mijn voetbalcarrière. AZ heeft er alles aan gedaan om me te behouden. Zelfs nadat ik al tot overeenstemming met Willem II was gekomen, zijn ze nog tot het ui terste gegaan. Maar het gat was te groot". Bij Willem II wordt de Brit se spits full-prof. „We hebben van alles gepro beerd, maar Loggie was niet voor AZ te behouden", legt AZ-voorzit- ter Bart de Lange uit. „We hebben hem vlak voor de kergt nog een tweejarig contract aangeboden. Te vergeefs. Ik betreur zijn vertrek. Zeker voor de supporters is het jammer. Hij is toch mr. AZ". Ook Hans Eijkenbroek is niet ge lukkig met het vertrek van zijn top scorer. Toch kan de AZ-trainer be grip opbrengen voor de handelwij ze van collega Piet de Visser. „Die zit natuurlijk in de problemen met zijn spitsen. Als je dan rond gaat kijken, kom je snel terecht bij de topscorer van de eerste divisie. Ze ventien goals trekken de aandacht. Daarnaast is Loggie geen onbeken de voor De Visser. Leuk voor Dave, maar ik ben er niet blij mee. Ik heb er bij het bestuur op aangedrongen snel een vervanger te contracte- Vooruit Wim Westerberg gaat vooruit. Zeven weken nadat de voetballer van Wilhelmus op het veld van UVS werd getorpedeerd, loopt hij nog maar op één kruk. En dat is best opmerkelijk, want de Voorburger brak in het hoofd klasseduel met UVS zijn enkel, scheen- en kuitbeen. „Ik moet alleen niet te dicht in de buurt van een magneet ko men, want m'n been zit vol met schroeven en platen", constateert de 21-jarige stu dent aan de Haagse Acadamie voor lichamelijke opvoeding la coniek. Aanvankelijk werd ge vreesd of Westerberg zijn studie zou kunnen voortzetten, maar die angst bleek na zijn ontslag uit het Haagse ziekenhuis Leyen- burg ongegrond. Westerberg: „Op school krijg ik alle mede werking én ik krijg er een uitste kende medische behandeling. Ik hoop over een jaar weer te kun nen gaan voetballen. Het is na tuurlijk de vraag of ik dan nog terug kan keren op hoofdklasse niveau, maar het belangrijkste is dat ik op school verder kan. Voor dit jaar heb ik uitstel gekregen van de praktijkvakken. Ik zit nu in het tweede jaar en als ik m'n theorievakken haal, mag ik de praktijkvakken van dit jaar vol gend jaar invullen. Overigens is mijn situatie niet uniek hier op school, want er loopt op dit mo ment een man of tien op krukken. Het is een ware rage". Het voor hem fatale moment in de met 3-0 verloren derby tegen UVS staat Wim Westerberg nog helder voor de geest. De vliegen de tackle van UVS-verdediger Peter Kling in de vijftiende mi nuut van het beladen duel ach- „Vooral in het ziekenhuis heb ik dat moment nog vaak terug zien. Ook in mijn slaap, dat wa ren regelrechte nachtmerries. Maar ik weet dat Peter het er ook heel moeilijk mee heeft gehad. Hij is mij een paar dagen na de wed strijd in het ziekenhuis komen opzoeken en dat vond ik echt klasse van hem. Natuurlijk, het was een grove overtreding, maar ik ben er van overtuigd dat hij er niet in is gevlogen met de bedoe ling mijn botten te breken. Dat doet toch niemand?" Achteruit Een schorsing van 17 Wedstrij den is nogal wat. Dat vindt ook Harry Berg, aanvaller van SJZ 1, die die straf kreeg opgelegd naar aanleiding van zijn wangedrag in de competitiewedstrijd tegen Foreholte, 16 oktober van het vo rige jaar. Tot 1 september mag Berg, zoon van de voorzitter van de Zoeterwoudse zondagvierde klasser, de wei niet in. Een zware straf voor de aan voetbal verslin gerde Berg junior: „Een wedstrijd of acht, daarin had ik mij nog wel kunnen vin den, maar 17 wedstrijden buiten spel staan, vind ik belachelijk veel. Natuurlijk, ik ging niet he lemaal vrijuit, maar nu lijkt het wel of ik een voetbalcrimineel ben". „Ik was in duel met een speler van Foreholte. Hij struikelde daarbij, maar de scheidsrechter zag daar een overtreding van mij in. Ik was mij van geen kwaad bewust en speelde gewoon door. Dat legde die man uit als spelbederf en daar kreeg ik een boeking voor. 'Je bent een kloot zak, man', heb ik hem toen toege voegd. In mijn opwinding ben ik tegen hem opgelopen. In de rap porten van de scheidsrechter, de rapporteur en van Foreholte staat dat ik hem heb getrapt". „Maar ik heb die man echt niet gemolesteerd. Ik denk dat de hele zaak nogal is aangedikt. Eén mi nuut voordat ik uit het veld werd gestuurd, had de scheidsrechter een overtreding van onze keeper Ton Berg —geen familie overi gens- weggewuifd. Waarschijn lijk heeft hij mij daarom wat harder aangepakt". Wat voor Berg uiteraard aan leiding was om tegen zijn straf in beroep te gaan. De Zoeterwoude- „Daarvoor heb ik vijftig gul den moeten betalen. Daar kan ik nu mooi naar fluiten, want ze hebben mijn klacht schriftelijk behandeld en niet ingewilligd. Ik heb mijn beroep niet eens monde ling mogen toelichten. Tot half december had ik nog hoop op een goede afloop, maar ik zal mij nu in mijn lot moeten schikken". Een heel probleem dus. Berg: „Maar het zal wel moeten, hoe wel ik het me nog steeds niet goed kan voorstellen, tien maanden zonder voetbal. Ik train harder dan ooit, want als ik weer op het veld sta, wil ik sportief revanche nemen. SJZ zit dit seizoen trou wens toch al in de hoek waar de klappen vallen. Bijna al onze spelers hebben al een schorsing uitgezeten. Ook onze keeper, ja, die kreeg gewoon een wedstrijd of drie. Dat geluk heb ik helaas niet. Zoiets als dit hoop ik nooit meer mee te maken. Na de trai ning is het 'tot zondag jongens', maar dat geldt dan niet voor Harry". Tot 1 september Harry. RIO DE JANEIRO (SID) - De Bra ziliaanse voetbalbond (CBF) heeft de 38-jarige Sebastiano Lazarone aangesteld als de nieuwe coach van de nationale selectie. Hij volgt Car los Alberto Silva op, die in decem ber met zijn werkzaamheden stop te. De Braziliaanse bond had liever Carlos Alberto Perreira aangetrok ken, maar die gaf er de voorkeur aan in dienst te blijven bij de Vere nigde Arabische Emiraten. De ster van Lazarone is razend snel gestegen. Bij zijn debuut als coach werd hij al meteen kam pioen met Flamengo en de seizoe nen daarop leidde hij Vasco da Gama naar de nationale titel. Het contract dat Lazarone nog heeft met Al Ahli Dzjedda in Saudiara- bië wordt voortijdig ontbonden. 4 Han Berger treedt komend sei zoen in dienst van Fortuna. De oe- fenmeester van FC Utrecht heeft een contract voor twee jaar gete kend bij de Limburgse eredivisie club. Bovendien heeft hij een optie voor nog een seizoen. FC Utrecht hoopt deze maand nog de opvolger van Berger te kunnen aantrekken. Kandidaten zijn Dick Advocaat, Leo van Veen, Ton Pronk en Si mon Kistemaker. Coen Moulijn legt aan het ein de van dit seizoen bij Feyenoord zijn functie neer van elftalbegelei der. De ex-international vindt dat er te veel tijd in gaat zitten. AZC moet Petrovic laten gaan ALPHEN AAN DEN RIJN - Het ziet er naar uit dat AZC/Tarvo er niet in zal slagen om Zoran Petro vic te contracteren. Een poging orfi de voor ingenieur in de spoorwe gen studerende Joegoslaaf zijn stu die aan de technische universiteit van Delft te laten afmaken heeft gistermiddag geen resultaat opge leverd. Petrovic zal zijn studie nu in Belgrado vervolgen. Het management van de Alphense waterpoloploeg heeft deze week nog de tijd om een financiële oplos sing te bedenken om Petrovic voor enkele wedstrijden over te laten komen. „Dat is het enige wat we nog kunnen doen. Vinden we daar voor geen sponsor, dan komt hij dit seizoen niet voor ons in actie. Dan kunnen we pas volgend met hem in de slag. In dat geval kan hij niet voor de Europa Cup uitkomen. En daar willen we hem graag voor hebben", laat team manager Wim Arlman weten. Krijgt Petrovic uiterlijk vrijdag geen positief bericht uit Alphen, dan zal hij zaterdag gewoon voor Partizan Belgrado in actie komen. Arlman had gisteren ook voor de tweede keer contact met George Geurtsen over de opvolging van Piet Reedijk als coach. „Dat heeft ook nog niets opgeleverd. We pra ten deze week verder. Ook in de on derhandeling met Geurtsen spelen financiën een grote rol. Maar we gaan met elkaar om de tafel". DINSDAG 15.00-15.30 RAI UNO: Cronache Italia- ne: motormagazine. 17.30-10.00 Ned 2: De Bal is Rond: acht- delig jeugdvoetbalprogramma. 20.00-21.00 TV 5: Sports Magazine. 20.00-21.45 Super: Sports Night, met de 21.45-22.00 Super: World News: met o.a. sport. 22.00-23.00 Super: Sports Night: met English League Football. 22.00-23.00 SKY: NFL American Foot- I wedstrijden uit de Natio- ADVERTENTIE Spaarders moeten tegen woordig stevig in het zadel zitten. Van alle kanten worden ze aangespoord om een nieuwe rekening te openen. En de ene lijkt nog aantrek kelijker dan de andere. Maar dan komen de hinder nissen. Want moet u nou kiezen voor een hoge rente of voor de mogelijkheid om altijd over uw geld te kunnen beschikken? Dat blijft met sparen altijd 'n kwestie van wikken en wegen. Tenzij u kiest voor de Toprente-rekening van de Nuts spaarbank: een rekening voor mensen die meer dan gemiddeld sparen en dus ook recht hebben op extra gunstige voorwaarden. Zoals een hoge rente van 5,2% en toch een grote vrijheid om over het saldo te beschikken. De eerste inleg (tevens mini mumsaldo) bedraagt f 10.000,-. Per maand mag u tot f 10.000,- zonder kosten opnemen. Over het meerdere geldt een retourrente van slechts 1% of 1 maand opzegtermijn. Geld opnemen kan vanzelf sprekend kontantbij één van onze kantoren. TOPRENTE-REKENING - eerste inleg minimaal f 10.000,-; - minimumsaldo f 10.000,-; - hoge rente over het gehele saldo; - vrij opneembaar per kalender maand f 10.000,-; - bij opname van hogere bedragen 1% retourrente over het meerdere of 1 maand opzegtermijn. Wilt u de sprong naar de vrij heid maken met onze Toprente- rekening loop dan even binnen. Daarmee verzekert u zich van de persoonlijke service van onze medewerkers. De Nutsspaarbank doet meer voor spaarders. nutsspaarbank

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15