Sportfondsen nv is geen prettige baas' o<a Aantal aanmeldingen voor 'Kindervlinder' valt tegen Brandweer wil nieuw blusvoertuig Personeel Het Wedde uiterst ontevreden Kinderdagverblijf gaat op 2 januari open Kies zelf de kleur waarmee u het effect van uw reclameboodschap wilt vermenigvuldigen. DONDERDAG 29 DECEMBER 1988 BUM VOORSCHOTEN - "Ik voel me belazerd. Als ik de perio de van het vroegere zwem bad aan de Raadhuislaan meetel, werk ik 22 jaar voor de gemeente. Ik kom hier op een blauwe maandag binnenlopen en blijk te zijn verkocht aan Sportfondsen Nederland nv". door Wim Koevoet Samen met haar collega A. Mook geeft mevrouw G. Benningshof ui ting aan de grote ontevredenheid die er heerst onder het 4,5 koppen tellende personeel van het Voor- schotense zwembad Het Wedde. Die ontevredenheid komt voort uit de dreigende samenwerking tus sen gemeente en Sportfondsen Ne derland nv. Hoe die samenwerking eruit komt te zien (de gemeente zou het bad aan de exploitatiemaat schappij kunnen verhuren) is nog niet duidelijk maar het personeel is bang dat het zich straks geen amb tenaar meer mag noemen met alle salariële gevolgen vandien. In het ongunstigste geval kan dat vier honderd gulden in het loonzakje schelen. Benningshof noemt Voorts een pensioenbreuk, een vermindering van het aantal verlofdagen, lagere toeslagen, minder gunstige verze keringen, meer weekenddiensten en een ongunstiger werkrooster. En: "Sportfondsen nv. is geen pret tige baas". Volgens Benningshof en Mook zal Sportfondsen nv. geen zaligmaker voor Het Wedde zijn. "Hadden ze ons wat meer onze gang laten gaan, dan hadden wij al lang gedaan wat 'Sportfondsen' nu gaat doen". Mocht 't Wedde toch op één of andere manier in handen komen van de exploitatiemaatschappij - en verantwoordelijk wethouder Marselis heeft al laten weten ern stig rekening te houden met die mogelijkheid - dan wil het perso neel in gemeentedienst blijven, "desnoods op de een of andere uit leenbasis". De zwembadambtenaren heb ben weinig tot geen vertrouwen in het overleg over het sociale plan waarmee de klappen voor het per soneel moeten worden opgevan gen. Vandaar dat de bond van ho gere en middelbare technische ambtenaren, die zetelt in Alphen aan den Rijn, is ingeschakeld. De sfeer onder het personeel is niet om over naar huis te schrijven, al was het daarmee enkele maan den geleden nog slechter gesteld. "Er zijn er voor thuis gebleven", beweren Mook en Benningshof. "Al die spanningen, da's Pietje Prut, jöh". Hoewel beiden gemeen te-ambtenaar zyn, is er van waarde volle contacten met het gemeente huis, van waaruit 't Wedde wordt bestuurd, nauwelijks sprake. "We hebben hier altijd op een eilandje gezeten". Maar er zit de zwembad-ambte naren nog meer dwars. Van de na men die ze in hun klaagzang noe men, duikt die van CDA-wethou- der Marselis het meest op. "Zijn wil is wet, de man heeft een machts monopolie". De wethouder zou het zwembadpersoneel voortdurend confronteren met voldongen of bij- na-feiten. Van overleg en inspraak is nauwelijks sprake. Zwembad Het Wedde in Voorschoten. Het personeel voelt zich het slachtoffer van een prestige-object. "Als ze hier komen voor in spraak is alles al besproken. Ge vraagd naar een voorbeeld noemen Mook en Benningshof de in mei van dit jaar aangestelde interim manager voor zestien uur per week die volgens Benningshof buiten de gemeenteraad om, is aangesteld. De interim-manager is een functio- dienst van de Sportfond sen. "De gemeente heeft hem als het ware in huurkoop. Ja, hij kwam zoals bijna alles uit de toverdoos". "Tekenend is dat toen ik Pvd- A/PPR-raadslid mevrouw Breu- nesse hier in juni over aansprak zij niet bleek te weten dat hij van Sportfondsen nv was". Breunesse is niet bereikbaar vi taar. Benningshof zegt de gedachte achter de opmerkelijke aanstelling te kennen: "Ach, hij komt natuur lijk alvast het tafeltje dekken voor de volgende. De gemeente heeft met het oog op de komende ont wikkelingen geen bedrijfsleider willen aanstellen. Anders had je twee kapiteins op één schip ge had". Toen 't Wedde openging aan het begin van dit decennium, vertellen de twee, was er wel een bedrijfslei der van gemeentewege. "Die kreeg echter na twee jaar ziekte-ontslag. Hij werd door de chef zwemzaal waargenomen voor twintig uur in de week". Mook en Benningshof vertellen dat de chef zwemzaal geen millimeter vrijheid kreeg en hele polemieken moest opstarten voor elke aan te schaffen drijfkurk. Het einde van het liedje was tel kens dat er moest worden gewacht op een financiële analyse die door Sportfondsen nv. werd gemaakt. De chef zwemzaal had op een ge geven moment zijn buik vol van deze situatie en gaf zijn waarne mersschap eraan. Volgens Mook en Benningshof deed hij dat ook om "de discussie open te breken". In plaats daarvan streek er iemand van Sportfondsen nv. op het pluche neer. Het duo: "En nu kan ineens alles. Een materiaalwagen van duizenden guldens? Hij hoefde maar met zijn vingers te knippen". Volgens Mook en Benningshof is de personeelsbezetting van 4,5 erg laag. "Vandaag zijn er twee niet, dan loop je je rot. Dat soort dingen dringt eigenlijk pas de laatste tijd tot ons door. Ineens zie je dat je al die jaren de lui bent geweest. We hebben al die tijd alleen maar 'ja' zitten knikken, ook al omdat er al tijd voor ons is beslist en we pas daarna aan het woord kwamen. Wij zijn eigenlijk het slachtoffer van het prestige-object, want dat was Het Wedde toch wel een beetje. Van begin af aan moest er worden bezuinigd. Ook op ons. In 1980 zijn we begonnen met acht perso neelsleden. Wist je dat we bij voor beeld geen schoonmakers inhu ren? Doen we allemaal zelf. Ik voel me hier soms net een heilsoldate. Vroeger gaf ik van half negen tot half zes zwemles. Tegenwoordig nog maar vier uur per dag. VOORSCHOTEN - Het NS-station De Vink in Voorschoten zal moeten gen niveau Voorschoten binnen, maar moet, zo legt een Voorschotense ge worden verhoogd. Die verhoging is noodzakelijk vanwege de aanpassing meenteambtenaar uit, "geleidelijk zakken". Het verval mag niet te groot van de spoorbrug over de Rijn in Leiden. Scheepvaart en treinen moeten zijn. Pas ter hoogte van de Nassauwijk bereikt de trein zijn normale ni- elkaar daar ongehinderd kunnen kruisen. veau. De trein komt na de aanpassing van de spoorbrug van een hoger gele- (foto Henk Bouwman) OEGSTGEEST - Hoewel er grote belangstelling is voor het nieuwe Oegstgeester kinderdagverblijf 'De Kindervlinder' aan de Aert van Neslaan 7a valt de uiteindelijke in schrijving een beetje tegen, meldt Mary van Geffen, één der oprich ters. De Kindervlinder gaat 2 janu ari draaien. Vrijdag wordt het kin derdagverblijf geopend door wel zijnswethouder T. Blom - de Koek Leeuwen (WD). Bij De Kindervlinder is ruimte voor tien kinderen per dag maar tot nog toe is er nog maar voor vier per dag aan aanmeldingen binnen. Een uitzondering vormt de woensdag ochtend. Daarvoor zijn er al zeven kleintjes opgegeven. Ondanks een begin met maar "een halve bak" blijft Van Geffen optimistisch. "Je moet nooit 'vol' beginnen. Dat is voor de kinderen pedagogisch niet verantwoord. Ze kennen elkaar nog niet en de omge ving is nieuw". Bovendien, zo merkt zij op, kunnen de leidsters op deze wijze ook rustig hun draai vinden. Desalniettemin blijft de verwachting dat De Kindervlinder binnen een half jaar propvol zit. Onbekendheid zou de grootste boosdoener van de tegenvallende inschrijving zijn. Te snel wordt er volgens Van Geffen vanuit gegaan dat de plaatsingskans erg Wein is en de wachtlijst lang. De oprichtster benadrukt dat vooral ouders met al iets oudere kinderen (drie jaar) zeker nog kun nen reageren. Juist deze groep is moelij k te bereiken omdat werken de mensen vaak al een goede oplos sing hebben gevonden. Ook de baby's die op korte ter mijn zullen worden geboren, vor men voor De Kindervlinder een be langrijke doelgroep. Reacties van bedrijven die kinderopvang voor hun personeel bij De Kindervlin der kunnen regelen, zijn nog niet binnen. Dat zou te wijten zijn aan het feit dat "het produkt" thans nog niet zichtbaar is. Met de aan koop van een zogeheten kindplaats wordt dan nog even gewacht. Van Geffen: "Echt verlegen zit ten we er niet om maar financieel gezien zou het wel fijn zijn. Nu pro beren we het het eerste jaar nog te bolwerken met de basissubsidie van de gemeente". De tarieven van De Kindervlin der variëren van 150 gulden per maand voor de minima tot 785 gul den per maand voor de hogere in- komengroepen. Bij deze bedragen is uitgegaan van vijf hele dagen per week. Naar verhouding zijn er meer aanmeldingen van de hogere inkomens binnen. Van Geffen hoopt ook kinderen van de lagere inkomensgroepen binnen de poor ten te halen. 150 Gulden is in verge lijking met het tarief dat in de parti culiere opvang gangbaar is, "zeer concurrerend". Zuinig De oprichters van De Kinder vlinder zeggen zo zuinig mogelijk met hun geld te zijn omgespron gen. Bij V D werd flink toegesla gen toen dit warenhuis zijn perso neel en eventuele introducé's kor tingen van 25 procent aanbood. Bij verschillende andere leveranciers werden kortingen verkregen van tien tot vijftien procent nadat was verteld dat de spullen voor een op te richten kinderdagverblijf waren bestemd. En voor het schilderswerk werd een beroep op de echtgenoten ge daan. Van Geffen: "We schrokken ons onder tafel toen uit de verbou wingsofferte van 30.000 gulden bleek dat eenderde hiervan schil derswerk betrof'. Het gebouw aan de Aert van Ne slaan bood in het verleden onder dak aan een kleuterschool en werd daarna peuterspeelzaal. Dat is het nu nog, De Kindervlinder komt er bij. LEIDERDORP - De Leiderdorp- se brandweer snakt naar een nieuw blusvoertuig dat ongeveer 345.000 gulden kost. Aan het vijftien jaar oude blusvoertuig zijn de laatste tijd kleine, hinderlijke mankemen ten ontstaan. Gecombineerde pomp, leidingensysteem, aandrijf- werk en slanghaspels zijn zo in kwaliteit teruggelopen dat de inzet als eerste blusvoertuig in het ge ding komt. De inspectie voor het brand weerwezen concludeerde dat in ju li dit jaar. In een voorstel aan de ge meenteraad nemen B en W die con clusie over en stellen ze de gemeen- Video gestolen OEGSTGEEST - Bij een inbraak in een rijtjeswoning aan de Oegst geester Korenbloemstraat is een vi deo-recorder buitgemaakt. De in braak moet gisteren zijn gepleegd tussen 2.30 en 9.30 uur. De inbreker is de woning bin nengedrongen via de keukendeur die is opengebroken. Ook heeft hij het hele huis doorzocht. teraad voor om 345.000 gulden te reserveren voor de aanschaf. Zodra de nieuwe auto operatio neel is wil Leiderdorp de huidige eerste blusauto in reserve nemen. Een 28 jaar oude wagen kan dan worden afgestoten. Veel zal dat niet opleveren, denkt commandant M. van den Berg. "Een bod daarop is nu niet te krijgen. Verwacht mag worden dat het niet meer dan de oud-ijzerprijs zal opbrengen (500 tot 1000 gulden)", zegt de brand weerleider. Nadat hij in november aanstipte dat de inspectie de ruimten voor stalling en preparatie te krap acht te, hebben B en W hem nu de op dracht gegeven schetsen te maken voor een uitbreiding. Van den Berg denkt aan een uitbreiding met 35 tot 40 vierkante meter en weet dat ook de gemeentebedrijven, die het zelfde pand gebruiken, uitbrei dingsplannen hebben. Een uitbrei ding zou, grof geschat, tussen de 350.000 en 500.000 gulden kosten. Verordening Tegelijk met het voertuigvoorstel behandelt de gemeenteraad een herziene brandbeveiligingsveror dening. Een van de artikelen zal luiden dat alle bedrijven die onder de brandbeveiligingsverordening vallen zes maanden na de inwer kingtreding van de verordening een aanvraag moeten hebben inge diend. Op dit moment heeft 30 tot 40 procent van die bedrijven nog geen gebruikstoestemming. Deze toestemming geeft aan hoeveel ergens maximaal kunnen verblijven, hoe de vluchtwegen ge regeld moeten zijn en of een centra le alarmering nodig is. Volgens de brandweercomman dant gaat het vooral om bedrijven waar niet al te veel mensen werken. Uit de aanvraag zal blyken hoe ge vaarlijk de bedrijven zijn en in hoe verre er al aanpassingen zijn ver richt in het kader van de arbo-wet of bouwvergunning. Nepbezorgers strijken fooi op LEIDERDORP - De Leiderdórpse politie waarschuwt voor nepbezor gers van kranten die met nep- kaartjes de lezers een gelukkig 1989 komen wensen en op die ma nier de nieuwjaarsfooi voor neus van de echte bezorgers vandaan kapen. Gistermiddag bemerkte de be zorger van de Zuid-Holland Post dat de lezers van de Zijloordkade en omgeving al voorspoed was toe gewenst. "Je kan me wat", kreeg hij te horen. De politie vraagt goed op te let ten maar erkent het probleem dat niet is na te gaan of er sprake is van oplichterij of niet. Lange niet alle abonnees of lezers kennen hun be zorger van gezicht. De nep-bezor- gers beschikken over dezelfde kaartjes als de echte. Aangeraden wordt alleen de bezorgers die tege lijk het nieuwjaarskaartje en de krant komen bezorgen, geld te ge- De huisvesting van 'De Kindervlinder', bij de reeds bestaande peuterspeelzaal Adverteren met een steunkleur zorgt ervoor dat alle ogen op gericht zijn. En dat is een belangrijke wetenschap als u écht doeltreffend wilt adverteren. Onze advertentie-specialisten leggen u graag uit hoe een steunkleur voor het beste werkt. En dat het vèel minder kost dan u denkt. Interesse? Bel 071-161400 Omdat u met een goed advies per saldo beter uit bent. LEIDSCH/ALPHENS DAGBLAD. Verrassend veelzijdig in trefzeker adverteren.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 11