Collegegeld gaat naar 1750 gulden Kok: PvdA is realistisch maar ook zeer bewogen Patiënt neemt steeds meer familie mee Compromis WD en CDA Verkrachtingsmtspraak schokt 'Tegen Haar Wil' MAANDAG 13 JUNI 1988 H PAGINA 3 Binnenland kort DEN HAAG (GPD) - Het collegegeld voor het wetenschap pelijk en hoger beroepsonderwijs gaat van 1600 naar 1750 gulden. Studenten die langer dan zes jaar studeren gaan 2450 gulden per jaar betalen. Dit is de kern van een com promis dat CDA en WD met minister Deetman (onder wijs) hebben bereikt over de verhoging van de collegegel den. AMSTERDAM (ANP) - De Stich- ting Tegen Haar Wil heeft zondag geschokt gereageerd op het arrest van de Hoge Raad over verkrach ting binnen een relatie. Uit dat ar rest blijkt dat binnen een relatie een vrouw op seksueel gebied alles moet ondergaan wat haar partner van haar wil. Het is, aldus een verklaring van de Stichting, schrijnend dat deze redenering die tot voor kort alleen binnen het huwelijk werd gehan teerd nu door de Hoge Raad zelfs op vaste, niet huwelijkse relaties wordt toegepast. De mentaliteit ten aanzien van seksuele geweldsde licten is daarmee binnen justitie op een waarlijk dieptepunt beland. Tegen Haar Wil stelt het huidige kabinet mede verantwoordelijk voor deze uitspraak. Volgens de Stichting kondigde de toenmalige staatssecretaris voor emancipatie beleid al in 1984 aan met een voor stel te komen om verkrachting bin nen het huwelijk strafbaar te stel len. Dat wetsvoorstel is nog steeds niet aan de Tweede Kamer gepre- Moeder Teresa oogst applaus senteerd. Een opmerkelijk lange procedure, aldus Tegen Haar Wil. Volgens Tegen Haar Wil creëert de lakse houding van het kabinet grote onduidelijkheid in de recht spraak en geeft ruimte aan een sexistische denk- en handelwijze, zoals uit het arrest van de Hoge Raad blijkt. Tegen Haar Wil dringt er daarom met klem op aan dat het kabinet snel met een goed wets voorstel komt zodat mannen die binnen een al dan niet huwelijkse relatie hun vrouw seksueel mis bruiken kunnen worden vervolgd. De betreffende uitspraak van de Hoge Raad is al oud: juni 1987. Kortgeleden echter werd het arrest pas volledig gepubliceerd. Ver dachte in de zaak was een man die. naast zijn huwelijk, een langdurige relatie had met een andere vrouw. Hij werd vervolgd omdat hij zijn maitresse met geweld en onder be dreiging met verder geweld ("Als je blijft tegenwerken, breek ik je arm") tot gemeenschap had ge dwongen. Het gerechtshof in Amsterdam sprak, net als de rechtbank, de man vrij van verkrachting omdat het hof er niet van overtuigd was dat de man na de jarenlange relatie "een proces van aantrekken en af stoten" nog voldoende kon door zien dat de vrouw definitief de rela tie met hem wilde verbreken en geen vleselijke gemeenschap meer met hem wilde hebben. Professor mr. H. van Maarse- veen, hoogleraar staats- en be stuursrecht aan de Erasmus Uni versiteit in Rotterdam, uit in het Nederlands Juristen Blad felle kri tiek op het arrest, dat volgens hem blijk geeft van de opvatting dat vrouwen in relaties in beginsel seksueel dienstbaar moeten zijn aan mannen. Vrouwen wordt zo de vrije seksuele Cvilsvorming in rela ties ontzegd. Voor vrouwen heeft het volgens Van Maarseveen nu geen zin meer aangifte te doen van verkrachting binnen een relatie. "Er worden hiermee nieuwe re gels gemaakt. De man heeft een strafrechtelijk vrijgeleide voor seksueel geweld in iedere vaste, niet-huwelijkse relatie. Verkrach ting binnen vaste, niet-huwelijkse relaties is straffeloos, zolang de vrouw de man niet overtuigend te kennen heeft gegeven de relatie de finitief te willen beeindigen. De vrouw geniet geen strafrechtelijke bescherming indien zij in zo'n rela tie seksueel verkeer weigert. Ge welddadig seksueel gedrag van een man in zo'n relatie is echter alleen in excessieve gevallen van mishan deling strafbaar", aldus de hoogle- Moeder Teresa deelt amuletten uit onder het waarderend oogst van kardinaal Simonis. De fotograaf wordt niet vergeten. (foto anpi AMSTERDAM (ANP) - Niet-on- derhandelbare strijdpunten vor men geen onderdeel meer van de strategie van de PvdA. Maar van "verslonzen van uitgangspunten" is geen sprake. Dat zei politiek lei der Wim Kok van de PvdA zater dag in een toelichting op het rap port 'Bewogen Beweging'. Zowel CDA als WD komen in aanmerking als coalitiepartner en D66 hoort thuis in een coalitie met de PvdA, zo blijkt uit het rapport. "Wij achten de mogelijkheid van een linkse meerderheid niet voor de hand liggen, en evenmin een links minderheidskabinet wegens de grote vragen die in de komende jaren op ons afkomen", zo zei Kok. "Ik meen behoorlijk realistisch te zijn, maar ook zeer bewogen". In het rapport wordt gepleit voor een minder gedetailleerd regeerak koord dan de laatste jaren gebrui kelijk is. Het aanzien van de Kamer en daarmee van de politiek wint daarmee. De PvdA moet de conse quenties van die opvatting - moge lijke geschillen tussen PvdA-frac- tie en PvdA-bewindslieden - onder ogen zien. Het voordeel is wel dat falende bewindslieden gemakkelij ker naar huis kunnen worden ge stuurd. "In de Kamer behoort een- voortdurende politieke gedachten- wisseling te kunnen plaatsvinden zonder dat bepaalde fracties op de schoot van het kabinet plaatsne- - Met het oog op de verdwijning van de binnengrenzen in de Eu ropese Gemeenschap, met over dracht van bevoegdheden aan Brussel en het Europese Parle ment, dient vorming van een Eu ropese sociaal-democratische par tij overwogen te worden. - De overheid moet afzien van de regulerende maatregelen om de technologische vernieuwing te be heersen. Wel mogen er milieu-ei sen, voorwaarden voor arbeidsom standigheden en ethische vraag stukken rond genetische manipu latie gesteld worden. OVERLEDEN - Oud-president mr. G.J. Wiarda van de Hoge Raad der Nederlanden en oud-president van het Europees Hof voor de Rechten van de Mens is gisteren op 81-jarige leeftijd overleden in zijn woon plaats Den Haag. Wiarda bleef na zijn ontslag als president van de Hoge Raad in 1976 actief. Zo kreeg onderzocht hij of het ministerie van justitie fouten had gemaakt in de zaak-Menten. - De PvdA moet zich inzetten voor ledenwerving onder de onder vertegenwoordigde generatie be neden de dertig jaar. Bewogen Beweging is volgens Kok in sterke mate een 'doe-rap- port'. "Wij zijn goed bezig en er is een goede sfeer in de partij". Ande re zaken die essentieel kunnen zijn voor het slagen van een vernieu wing van de PvdA-strategie zijn: - bepleit wordt een adviserend referendum onder alle leden over belangrijke zaken, zoals de keuze voor een of meer lijsttrekkers, hoofzaken van het verkiezingspro gramma of het al dan niet toetre den tot een kabinet. Het partijbe stuur wil zich nog buigen over de manier waarop dat in het vat gego ten wordt. Als voordeel wordt ge zien een vergroting van de betrok kenheid van niet-actieve partijle den. - Zowel de informateur als de for mateur van een kabinet dient ver antwoording af te leggen in de Tweede Kamer van zijn of haar werk. Daaraan wordt vooralsnog niet gekoppeld een door de Kamer gekozen informateur of formateur. Een uitholling van de positie van het staatshoofd in de formatie wijst Kok van de hand. Aanvaring WD: geen omroepverldezingen Bij een aanvaring op de Loosd- O O rechtseplassen is de 17-jarige scho- EDE (ANP) - De jaarvergadering van de WD heeft zich zaterdag in Ede lier Robert Diepeveen uit Eemnes uitgesproken tegen het houden van omroepverkiezingen. Het voorstel verdronken. Een vriend werd werd als te duur en omslachtig afgewezen. Op de laatste dag van de be zwaar gewond, twee anderen ble- handeling van de discussienota Liberaal-Bestek '90 sprak de WD zich ven ongedeerd. De vier, die op een wel uit voor een voorkeursbehandeling van vrouwen op de arbeidsmarkt, eilandje in de Loosdrechtseplassen Verder sloot het congres de bouw van nieuwe kerncentrales niet uit en kampeerden, waren 's nachts met pleitte voor handhaving van de fiscale aftrekbaarheid van de kosten van een klein bootje de plas opgevaren loon-werkverkeer. en werden vervolgens overvaren Het hoofdstuk over het minderhedenbeleid uit Liberaal Bestek werd door een speedboot. De bestuurder praktisch geheel naar de prullebak verwezen. De "krachtige maatregelen van de speedboot verklaarde dat om integratie van buitenlanders te bevorderen", werden door het WD- hij het bootje met de vier scholie- kader afgewezen. De voorstellen om het Nederlanderschap en de beheer- ren, dat slechts verlicht was met sing van de Nederlandse taal voor ieder verplicht te stellen haalden het een klein olielampje, niet had ge- evenmin, zien. Wim Kok, geflankeerd door partijvoorzitter Marjanne Sint, geeft een toelichting op het strategie-rapport 'Bewogen Beweging' (foto anpi Deetman wilde, om een bezuini ging van 165 miljoen gulden te be reiken, studenten die langer dan zes jaar studeren, 3000, 4000 of 5000 gulden collegegeld laten betalen, afhankelijk van het aantal jaren dat ze de maximum studieduur van zes jaar overschrijden. Daar was de he le Tweede Kamer tegen. Boven dien wilde Deetman deze regeling met terugwerkende kracht tot 1 september 1987 laten ingaan. Afgelopen week is koortsachtig overleg geweest tussen CDA, WD en de minister. In het debat dat de- PvdA sluit affaire rond kamerlid af ROERMOND (ANP) - Het gewest Limburg van de PvdA wil zo spoe dig mogelijk de moeilijkheden rond het Tweede-Kamerlid R. - Hummel uit Heerlen vergeten. Tij dens een zaterdag in Roermond ge houden vergadering werd vrijwel unaniem het besluit genomen om de conclusies van een speciale commissie te onderschrijven. ze week in de Tweede Kamer wordt gevoerd over de collegegel den, zal worden vastgelegd dat stu denten in het wetenschappelijk on derwijs al vanaf volgend jaar 1750 gulden collegegeld gaan betalen (nu nog 1600 gulden). HBO-studen- ten zullen geleidelijk meer gaan be talen, oplopend van 1300 gulden nu tot 1750 gulden in 1990. Studenten die buiten hun schuld langer dan zes jaar studeren, hoe ven geen hoger collegegeld te beta len. Daarvoor zal een fonds bij de universiteiten worden gecreëerd, waaruit de extra kosten zullen wor den betaald. Studenten die geen schuld hebben aan hun langere studietijd, zullen op grond van strak omschreven criteria een be roep op dat fonds kunnen doen. Studenten die door ziekte, beoefe ning van topsport, bestuurlijke werkzaamheden en dergelijke meer dan zes jaar voor hun studie nodig hebben,* komen voor dat fonds in aanmerking. Om het totale bezuinigingsbe drag te bereiken zal de minister de universiteiten ook nog een extra bezuinigingsaanslag van 18 mil joen gulden in 1988 en 29 miljoen gulden in 1989 opleggen. De commissie kwam onlangs tot de bevinding dat de beschuldigin gen aan het adres van het Limburg se Tweede-Kamerlid, onder meer het verspreiden van roddels over het collega Tweede-Kamerlid Pronk en bemiddeling door Hum mel voor het verkrijgen van spons orgelden van een bouwbedrijf voor de socialistische harmonie 'Ster der Toekomst', niet hard te maken zijn. Aan de andere kant valt de commissie het gewestelijk bestuur ook niet af. Slechts één afgevaardigde van de afdeling Meerssen zei ernstige bezwaren te hebben tegen de wijze waarop de zaak-Hummel wordt af gedaan. Volgens hem was de PvdA als partij het meest gediend met volledige openheid van zaken. UTRECHT (ANP) - "Dakloos zijn betekent niet dat je geen dak boven je hoofd hebt, maar dat je niet gewenst bent en wordt weggeworpen door de maatschappij waarin je leeft. Abortus is de grootste vernieti ger van vrede en liefde in deze wereld. Het doodt én het kind én geweten van de moeder". Duidelijke woorden van moeder Teresa zaterdag in Utrecht op de derde landelijke bijeenkomst van het Contact Rooms-Katholieken. De naar schatting ruim vijduizend aan wezigen reageerden enthou siast op de toespraak van de frê le Albanese, wier orde 'zusters van de naastenliefde' zich wil inzetten voor de "armsten der "De grootste gift voor een ge zin is als de zoon priester wordt en de dochter intreedt", zo bond moeder Teresa haar toe hoorders op het hart, die ant woordden met een daverend applaus. Ze riep hen op "elkaar te beminnen zoals Christus u bemint" en waarschuwde dat elk mens na zijn sterven "zal worden beoordeeld op wat hij voor een ander heeft gedaan. Vechtpartij Bij een massale vechtpartij in de Arnhemse wijk Het Broek zijn za terdagavond twee agenten gewond geraakt. Een van de agenten kreeg een bierfles tegen zijn hoofd, de an dere werd tegen zijn borst ge schopt. De agenten waren op weg naar een vechtpartij in de wijk. Daar troffen ze een groep van zeker zeventig mensen aan die zich tegen de agenten keerde. Volgens de po litie was de sfeer zo dreigend dat de politie massaal uitrukte. Over de aanleiding van de vechtpartij is niets bekend. Shell-actie Bij twee benzinestations van Shell in Eindhoven zijn de afgelo pen nacht alle slangen doorgesne den. De verantwoordelijkheid voor de actie is nog door niemand opge ëist. Meubel-brand Brandweerlieden uit Alkmaar, Bergen en Heiloo zijn er gister avond in geslaagd te voorkomen dat het meubelpaleis Klerq's woonwereld en het daaronder ge vestigde bedrijf in consumenten elektronica Sibo in Alkmaar door brand werden verwoest. De brand bleef beperkt tot de begane grond van de vijf etages tellende meubel toonzaal, de grootste is in de regio Alkmaar. De schade is niettemin aanzienlijk. Waarschijnlijk is een totale uitverkoop wegens rook schade van vele honderden meu bels noodzakelijk. Arts zorgelijk over groeiend aantal 'gezelschappen' op spreekuur De Nijmeegse arts R. Holdrinet voorspelt in het artsenblad Medisch Con tact dat "met de patiënten binnenkort kleine gezelschappen in onze spreekkamers komen, gewapend met videocamera's". Aanleiding voor deze ontboezeming is het groeiend aantal patiënten dat familieleden meeneemt naar de polikliniek. Holdrinet kreeg laatst te maken met een patiënte die de spreekkamer binnenkwam met echtgenoot, zuster en zoon. Het gezelschap zette een tas op tafel met een bandrecorder erin: "Ook de verdere familie was erg benieuwd naar wat ik precies zou zeggen". Holdrinet meent dat het tijd wordt voor een gezamenlijk standpunt van de artsen. NIJMEGEN "De spreekkamers van onze polikliniek zijn al niet groot, maar ze worden verhou dingsgewijs nog kleiner, nu onze patiënten niet alleen hun echtge- door Weert Schenk noot of echtgenotes naar het spreekuur meenemen, maar ter zelfder tijd ook dochters, zonen of zusters. Het aantal malen dat er stoelen moeten worden bijge plaatst neemt toe, en er ontstaat op onthoud voor het opbouwen van wat ik dan 'de tribune' noem". De ontwikkeling is duidelijk: binnenkort zien we met de patiënt kleine gezelschappen in onze spreekkamers, gewapend met vi deocamera's. Het wordt tijd voor een gezamelijk standpunt. Zullen we in voorkomende gevallen zeg gen dat we van 'Den Haag' op dracht hebben gekregen het aantal 'opnamen' in onze ziekenhuizen te beperken?" De Nijmeegse internist R. Hol drinet schrijft dit in de gisteren uit gekomen editie van het artsenblad Medisch Contact. "U hebt begre pen dat ik het wat ludiek heb opge schreven", zegt hij in een toelich ting, "maar de brief heeft een seri euze ondertoon. Het wordt moelij- ker om een vertrouwensrelatie met een patiënt op te bouwen, omdat Adviseren Holdrinet is hematoloog. Hij be handelt kwaadaardige bloedziek ten, die niet zelden de dood van de patiënt tot gevolg hebben. Voor hem is het normaal dat een patiënt zijn of haar geliefde meeneemt naar het spreekuur. Maar inmid dels gebeurt het vaker dat er nog meer familieleden of vertrouwelin gen bij het consult aanwezig zijn. Het is de medisch specialist inder daad overkomen dat een bandre corder werd ingeschakeld. Hij beschouwt die belangstelling voor het gesprek met de arts niet als achterdocht jegens hem. "Het is meer een uiting van de familie om mede te behandelen, zeker waar het gaat om ziekten die het levens perspectief bedreigen. De omge ving wil goed adviseren". Maar soms gaat het te ver. "De buurvrouw en de tante in derde graad", bemoeien zich er dan ook mee en dat wantrouwt Holdrinet. "Ziekte in familie is niet alleen een drama, maar ook nieuws. En nieuws heeft snel iets van sensatie. Om die reden wordt erover ge praat. Het wordt de patiënt opge drongen. Dat met die bandrecorder was volgens mij echt een teken van: ik heb geen zin om erover te praten. Luister maar, dan weet je het". De internist meent dat de patiënt niet erg met die bemoeizucht is ge baat. "De patiënt wordt in onzeker heid gebracht. Die omstanders ge ven ongevraagd hun mening over die dokter die een kennis van een kennis genas en over die magneti seur die wonderen verrichtte. Dat zet de patiënt elke keer opnieuw op een kruispunt van mogelijkhe den". Een ander nadeel is dat de pa tiënt alleen nog maar wordt be schouwd als een zieke. "Als je iets mankeert, heb je wel eens de be hoefte om die ziekte te negeren of te kleineren. Maar die kans wordt je niet geboden. Ik ken mensen die onder die grote belangstelling gin gen lijden. Ze waren gestigmati seerd". Volgens Holdrinet werd ziekte vroeger meer geaccepteerd dan nu. "Je behoort tegenwoordig gezond te zijn. Je hebt recht op gezond heid". Ook de toegenomen mon digheid van de patient en diens ontwikkelde kennis over medische zaken hebben tot de nieuwe trend in de spreekkamer bijgedragen. De patiënt moet zelf kunnen be palen wie hij wil vertrouwen, zegt Holdrinet. Dat betekent dat zijn omgeving hem veel omzichtiger moet benaderen met allerlei advie zen. "De mensen rond de zieke moeten ruimte geven voor het op bouwen van een vertrouwensrela tie met de arts". De internist zegt dat een gesprek met de patiënt zijn doel voorbij schiet als er te veel mensen bijzit ten of als het wordt opgenomen. "Als het gaat om leven of dood, telt de goede relatie met de arts. Niet al leen het gesprek is belangrijk, maar ook de sfeer, de manier van praten, de mimiek, de stiltes. Zo iets kan je slechts met een of hoog uit twee mensen delen". Het opbouwen van een relatie met een arts, houdt volgens Holdri net echter niet in dat een andere medicus niet mag worden geraad pleegd. "Een patiënt die moeilijk zijn ziekte kan accepteren, mag ge rust een tweede mening vragen bij een andere specialist. Maar dat moet dan wel uit de patiënt zelf voort komen. Dat is heel wat an ders dan dat hij in onzekerheid is gebracht door allerlei omstan ders". Twee ton voor ex-verdachte paskamennoord AMSTERDAM (ANP)- Het ge rechtshof in Amsterdam heeft de 36-jarige R. van Zaane, lange tijd verdachte van de zogenaamde pas- kamermoord in Zaandam, een schadevergoeding toegekend van ruim twee ton. Wegens immaterië le schade (smartegeld) krijgt de van de moord vrijgesproken Van Zaane 65.250 gulden. Daarnaast werd hem 192.000 gulden toege kend aan advocatenkosten, aldus de raadsman van Van Zaane. mr. P. Doedens uit Utrecht. De vergoe ding is veel minder dan de 2,5 mil joen gulden die Van Zaane vroeg. De schadevergoeding die Van Zaane had geëist was onder meer gebaseerd op tweehonderd gulden per dag voor de 482 dagen die hij in voorarrest zat op verdenking van de moord op de verkoopster S. van Raalten. Ook de gederfde inkom sten van de fietsenzaak van de man en de "grove aantasting van zijn eer, goede naam en gederfde le vensvreugde" waren een schade post. Volgens Doedens wil Van Zaane met het geld van de schadeclaim naar het buitenland om daar op nieuw een fietsenwinkel te begin nen. Van Zaane werd in februari dit jaar door het hof vrijgesproken van de moord nadat de rechtbank in Haarlem hem eerst had veroor deeld tot 12 jaar cel. Fraudezaak topambtenaar krijgt vervolg ROTTERDAM (ANP) - De compu terfraude van een voormalige Rot terdamse top-ambtenaar zal na te zijn behandeld door de Rotterdam se rechtbank, nog een vervolg krij gen bij het gerechtshof in Den Haag. Zowel de ambtenaar als het openbaar ministerie zijn in beroep gegaan tegen het vonnis van de rechtbank, waarin de man een ge vangenisstraf van 4,5 jaar kreeg op gelegd. Dat heeft de Rotterdamse officier van justitie mr. H.A.C. Smid zaterdag meegedeeld. De ambtenaar zou zich in totaal 8,2 miljoen gulden hebben toegeei- gend. In eerste instantie was het de ver dachte zelf die hoger beroep aante kende. Daarop heeft het openbaar ministerie besloten hetzelfde te doen. Mr. Van Stigt, de raadsman van de ambtenaar, betoogde tij dens de rechtszitting dat veroorde ling wegens valsheid in geschrifte onmogelijk was, omdat het in dit geval ging om manipulaties in een computer-bestand. Er is sprake van een lacune in de wet, zo consta teerde Van Stigt. In het vonnis van de rechtbank werd de raadsman deels in het gelijk gesteld. Het ma nipuleren van duurzame compu tergegevens werd door de recht bank echter wel als valsheid in ge schrifte aangemerkt. Een belangrijke overweging van het openbaar ministerie om in ho ger beroep te gaan is gelegen in het feit dat de ambtenaar door de Rot terdamse rechtbank werd vrijge sproken van diefstal, aldus mr. Smid. Wind neemt af: berging Anna Broere hervat IJMUIDEN (ANP) - Technici van het Rotterdamse bergingsbedrijf Smit Tak hebben maandagoch tend hals over kop de voorberei dingen hervat tot de berging van de gezonken Nederlandse chemica- liëntanker Anna Broere, zo heeft een woordvoerder vanochtend be kend gemaakt.- De harde wind en golven tot drie meter, die sedert donderdag het werk onmogelijk maakten, zijn in de nacht van zondag op maandag in strijd met de weersverwachting afgenomen tot windkracht twee en golven van hooguit tachtig centi meter. Vanochtend is onmiddellijk begonnen de korte tijd van zijn an kers geslagen drijvende bok Tak- lift 4 weer naast de tanker in positie te brengen en te verankeren. Van zouden de werkzaamheden aan de hijs- en kantelstroppen i;ond de tanker worden hervat. De aan boeien op de zeebodem neergelaten staalkabels liggen enigszins door elkaar, maar dat eu vel kan naar verwachting snel wor den verholpen. Het bergingsbe drijf denkt 24 tot 36 uur rustig, werkbaar weer nodig te hebben voor de laatste voorbereidingen tot de feitelijke berging. Het kantelen en lichten van de Anna Broere en het overpompen van haar lading le vensgevaarlijke acrylonitril en iets minder giftig dodecylbenzeen in een andere tanker staan onder veel voorbehoud voor woensdag ge pland. Nederland-T urkije SCHIPHOL (ANP) - De Neder landse luchtvaartmaatschappijen krijgen in Turkije geen nieuwe be stemmingen. Zowel de mogelijk heden voor lijndienst- als voor chartervervoer door Nederlandse maatschappijen op Turkse bestem mingen worden door de Turkse au toriteiten voorlopig niet uitge breid. Onderhandelingen tussen de twee landen zijn vorige week op niets uitgelopen. Turkije wilde graag via Schiphol diensten op de VS gaan onderhouden, maar wei gerde in te gaan op de Nederlandse wens meer bestemmingen in Tur kije met lijndiensten te mogen aan doen.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 3