'Onderscheiding is een aanmoediging' Liverpool walst nu ook over Newcastle United S^TV Is er een aantrekkelijker spaarvorm mogelijk dan de Spaarselect-rekening? De Spaarselect-extra-rekening. r een aantrekkelijker vorm mogelijk dan de >aarselect-rekening? larselect-extra-rekening. Toptijden Russische schaatsers Gullit Europees voetballer van het jaar De Nutsspaarbank doet meer voor spaarders. De erelijst Klassement van 1987 De Nutsspaarbank doet meer voor spaarders. Brazilianen maken zeer zwakke indruk DINSDAG 29 DECEMBER 1987 SPORT PAGINA 15 PARIJS (AFP/ANP) - Ruud Gullit is gistermiddag door het Franse blad France Football uitgeroepen tot voetballer van het jaar 1987. Gullit is daardoor na Johan Cruijff de tweede Nederlander die deze onderscheiding ten deel valt. Europees voetballer van het jaar, Ruud Gullit, in actie voor AC Milan. De verkiezing betekent voor Gullit ongetwijfeld een nieuw hoogte punt in zijn langzamerhand impo sante carrière. De 25-jarige speler van AC Milan, die zijn loopbaan be gon bij DWS en via Haarlem, Feye- noord en PSV dit jaar bij de club van de televisiemagnaat Silvio Ber lusconi terecht kwam, kreeg maar liefst 106 van de maximale 135 pun ten, toegekend bij het jaarlijkse on derzoek onder 27 journalisten van evenveel verschillende landen van het blad France Football. De voor Atletico Madrid spelen de Portugees Paolo Futre werd tweede met 91 punten, dertig pun ten meer dan nummer drie, de voor Real Madrid uitkomende Emilio Butragueno. Gullit volgde de Sov jetrus Igor Belanov, die vorig jaar tot Europees voetballer van het jaar werd uitgeroepen. Hij is de tweede Nederlander, die het zover heeft gebracht. Johan Cruijff kreeg driemaal de meeste stemmen, in 1971, 1973 en 1974. Rob Rensen- brink bracht het in 1976 achter Franz Beckenbauer tot de tweede plaats. Derde plaatsen waren er voor Cruijff (1975), Rensenbrink (1978) en Ruud Krol (1979). Krol was de laatste Nederlandse voet baller, die hoog eindigde. Marco Van Basten, nu gedeeld zesde, werd vorig jaar achtste, negen plaatsen boven Gullit. Gullit, geboren op 1 september 1962 in Amsterdam als zoon van een Surinaamse vader en een Ne derlandse moeder, maakte bij Haarlem zijn debuut in het betaal de voetbal. Op 19 augustus 1979 (hij was toen pas zestien jaar) trad hij als libero in de wedstrijd Haarlem - MW (2-2) voor de eerste maal op in de eredivisie. Hij verhuisde later voor driekwart miljoen gulden naar Feyenoord en liet De Kuip in Rotterdam achter zich na drie sei zoen voor hetzelfde bedrag om twee seizoenen actief te zijn bij PSV. Na een wekenlang durende onverkwikkelijke situatie bij de landskampioen stemde het be stuur van PSV er op 22 maart van dit jaar in toe Gullit voor zeventien miljoen gulden te laten gaan naar AC Milan, dat ook Marco van Bas ten van Ajax overnam. Gullit heeft zijn verkiezing niet alleen te danken aan zijn interna tionaal in het oog springende trans fer naar AC Milan, waarmee hij voor grote koppen op vele sportpa gina's zorgde, maar voor een niet gering deel ook aan zijn bijdrage tot de kwalificatie van het Neder lands elftal voor de eindronde om de Europese titel in Westduitsland. Hij maakte op zijn negentiende veijaardag in Zürich zijn debuut voor Oranje, dat toen met 1-2 van Zwitserland verloor. Nu staat Gul lit op een totaal van 31 interlands, waarmee hij na doelman Hans van Breukelen (32) de op eéri na meest ervaren man van Oranje is. Hij scoorde tien keer voor Nederland. Gullit heeft de aan de verkiezing verbonden 'gouden bal', die hij op een later tijdstip in Parijs krijgt uit gereikt, opgedragen aan Nelson Mandela, die nog altijd in een ge vangenis in Zuidafrika verblijft. Van Gullit, actief als zanger bij reg- gae-optredens, is bekend, dat hij een fel tegenstander is van de apartheidspolitiek van de Zuidafri- kaanse regering. Hij toonde zich na het bekend worden van zijn verkiezing bijzon der verheugd. „Niet alleen voor mezelf ben ik blij, maar zeker ook voor het Nederlandse voetbal", zei hij in Milaan. „Ik heb het niet al leen te danken aan het feit, dat ik met PSV de nationale titel heb be haald, maar ook aan de kwalificatie van het Nederlands elftal voor het toernooi om de Europese titel van volgend jaar. Het betekent verder een aanmoediging voor me en een nieuwe impuls voor de toekomst, waar AC Milan de vruchten van kan plukken". LONDEN (Rtr) - Liverpool ste vent rechtstreeks af op de Britse ti tel; de zeventiende in het bestaan van de Reds. Op het door de bezoe kers gevreesde Anfield Road hield Liverpool gisteren de voorsprong van tien punten op de naaste con currentie intact door een onbetwis te 4-0 zege op Newcastle United. Steve McMahon, de aanvallende middenvelder scoorde na slechts vier minuten met een schot van dertig meter, gevolgd door John Aldridge, met twee treffers na rust, waarvan één uit een omstreden strafschop. Ray Houghton maakte er twee minuten voor tijd 4-0 van, waardoor Liverpools ongeslagen record vanaf het begin van de com petitie thans 21 wedstrijden be draagt. Het als tweede geklasseerde Not tingham Forest scoorde eveneens gemakkelijk: 4-1 thuis tegen Co ventry, nadat Cyrille Regis de be zoekers in de 25ste minuut de lei ding had gegeven. Tommy Gaynor zette Forest op de weg naar het suc ces met doelpunten in de 30ste en 72ste minuut. Brian Burrows met een treffer in eigen doel, en Terry Wilson voltooiden de ontmanteling van de FA-beker houder. Er waren 31.000 toeschouwers op af geko men; een seizoen-record voor Not tingham. Liverpool liep dus niet verder uit. Het verschil blijft echter in drukwekkend: 53 tegen 43 punten, waarbij Nottingham een wedstrijd minder heeft gespeeld. Het als der de geplaatste Arsenal verloor met 3-1 van Wimbledon en zag de ach- Haagse afdeling geeft steun aan penningmeester DEN HAAG (ANP) - De penning meester van de afdeling Den Haag van de KNVB, J. J. van der Eijk uit De Lier, heeft beroep aangetekend tegen de schorsing van vijfjaar, die de tuchtcommissie van de bond heeft uitgesproken. Van der Eijk kreeg de straf omdat hij verzuimd zou hebben informatie door te ge ven omtrent de overtreding van de amateurbepalingen door de vierde klasser BTC. Het bestuur van de af deling Den Haag, onder voorzitter schap van J. Wingelaar uit Brielle, besloot gisteravond tijdens een vergadering de penningmeester te steunen. Mocht de commissie van beroep voor 1 februari nog geen uitspraak doen dan zal men zich nader beraden over de situatie. De tuchtcommissie van de KN VB had eveneens vijf jaar schorsing opgelegd aan ex-trainer Toon Brakes van BTC en oud-be stuurslid Van der Bosch. Vier spe lers kregen een schorsing van 1 fe bruari tot en met 31 december 1988 en acht anderen werden geschorst tot het einde van het lopende sei zoen. DINSDAG 18.15-18.30 BBC 2:100 Great Sporting Mo ments - Red Rum 1974: The Grand National Race. 21.30-22.00 SKY: Survival of the Fittest. 22.00-23.00 SKY: Best of Italian Football: hoogtepunten uit het Italiaanse competitie voetbal van dit jaar. 22 15-23.15 SCH: Sydney to Hobart Yacht 23.00-24.00 SKY: US College Football 1987/-88. WOENSDAG 13.20-15.15 Did 2: Die Sport-Reportage: met skispringen (internationaal vierschan- sentoemooi in Obersdorf, eerste wedstrijd). 14 25-14.40 BBC 1:100 Great Sporting Mo ments - Red Rum 77. 14 40-15.55 BBC 2: World Cup Rugby Spe cial - A Match to Remember: Frankrijk-Au- stralifi. terstand op koploper Liverpool vergroot tot dertien punten. De 'Gunners' namen de leiding door een treffer van Nial Quinn (diens eerste van het seizoen), maar twee minuten in het begin van de twee de helft waren voldoende voor het kleine Wimbledon het initiatief over te nemen. Eerst scoorde Alan Cork, gevolgd door Dennis Wise. Een doelpunt van Vonny Jones vlak voor tijd maakte de triomf van Wimbledon compleet. Wimbledon- trainer Bobby Gould, een vroegere speler van Arsenal, was opgetogen: „Het is de eerste keer, dat we het machtige Arsenal hebben versla- FA verstoord door t-shirt LONDEN (DPA) - De Football Association wordt bij zijn po ging de reputatie van het Engel se voetbal te verbeteren tegen gewerkt door een textielfabri kant. Hij heeft met het oog op de eindronde om het Europees kampioenschap van 1988 in Westduitsland een aanstootge vend T-shirt in de handel ge- Onder het toeziend oog van ex-Leic Ron Kittles de bal van het bord voo more en Orange van Hapoel Holon. HAARLEM - Het lijkt erop dat Frank Voskuilen, de organisator van de Haarlem basketbalweek, opnieuw heeft misgetast met het binnenhalen van een Braziliaanse ploeg. Na het fiasco van Fluminen- se drie jaar geleden, maakte Fran- canca Sao Paulo gisteravond tegen de nationale ploeg van Australië een dermate zwakke indruk dat een zeperd gevreesd moet worden. Australië, dat zich onlangs plaatste voor de Olympische spelen en dat het toernooi in Haarlem als ideale voorbereiding ziet voor Seoul, liet van de Brazilianen weinig heel: 100-79 (50-32). De 'Boomers' zullen gezien ook het zwakke optreden van Den Hel der op de openingsdag in de voor ronden alleen tegenstand te verdu- LENINGRAD (GPD) - De Russi sche schaatstop heeft het oudejaar uitgeluid met een serie toptijden in het overdekte Lenina-complex in Leningrad. Igor Zjelezovski zege vierde op de 333 1/3 meterbaan op zowel de 500 als de 1000 meter. De 24-jarige schaatser uit Minsk knal de naar 37.07 en 1.14.27. Specialist en Olympisch kampioen op de 500 meter, Sergej Fokitsjev, moest op zijn favoriete afstand genoegen ne men met een tweede plaats (37.39). Europees- en wereldkampioen Nikolaj Goeljajev excelleerde op de 1500 meter. Met 1.56.02 bleef hij Bronislav Snetkov en nieuwkomer Jurij Sjulga net voor. Op de vijf en tien kilometer was het op Jurij Klu- jev na de oude garde die de toon aangaf. Kliyev won de 5000 meter in 6.59.29. Konstantin Korotkov en Dimitri Botsjkaijov stelden hun Olympische kandidatuur met een tweede (6.59.72) en derde plaats (6.59.81). Sergei Berezin was veruit de sterkste op de 10.000 meter met 14.26.26. gen. We zullen ons deze dag nog lang herinneren". Arsenal's Noord-Londense buurman Tottenham maakte met een 2-1 zege op West Ham een ein de aan een reeks van vijf achtereen volgende nederlagen op eigen ter rein. Centrum-verdediger Chris Fallington maakte in de zeventig ste minuut het beslissende doel punt. Queens Park Rangers trok profijt van de nieuwe aanwinst Mark Falco. Hij scoorde tweemaal. Mede daardoor won QPR met 3-2 van Oxford; de eerste overwinning in elf wedstrijden. bracht. De FA heeft het open baar ministerie verzocht de produktie en verkoop een halt toe te roepen. Op de voorkant van de T- shirt is over het motief van de Britse vlag een dronken voet balsupporter afgebeeld. In de rechterhand heeft hij een fles drank, met zijn linker wijsvin ger doorboort hij een voetbal. Op de achterkant staat de tekst „Invasie van Duitsland 1988". De shirts worden vooral bij sta dions voor en na competitie wedstrijden verkocht. en speler Hans Heijdeman (13) plukt de neuzen van de Amerikanen Bar- (loto ANP) ren krijgen van Chicago, dat mor genavond tegenstander is van de 'Aussies'. De eerste wedstrijd gis teravond in de volle Kennemers- porthal viel ook enigszins tegen. Weert kon de hooggespannen ver wachtingen niet waarmaken en verloor met 65-57 (30-31) van de hooggenoteerde Israëlische ploeg Hapoel Holon. De nationale vrouwenploeg won gisteravond in een oefenwedstrijd met 72-67 van het Tsjechische Banska Bystrica, een dag eerder nog verliezend finalist in het inter nationale toernooi van Lisse. Programma: dinsdag 19.30 uur Den Helder - Sao Paulo, 21.30 uur Canada - Den Bosch; woensdag: 19.30 uur Weert - Canada, 21.30 Au stralië - Chicago. Geen minimuminleg. Rentepercentage 4,75'/ó per jaar. Vrij opneembaar tot f 5.000,-per kalendermaand. Opnamen kontant. Geen minimuminleg. Rentepercentage 5,25%perjaar. Vrij opneembaar tot f 2.500- per kalendermaand. Opnamen kontant. Wie voor iets kostbaars spaart, moet zich het nodige ontzeggen. Toch kan het gebeuren dat u opeens tegen een aantrekkelijke aanbieding aanloopt. De Spaarselect-rekeningen van de Nuts- spaarbank bieden u dan alle financiële vrijheid die u nodig hebt om het leven te veraangenamen. Bovendien is er geen minimuminleg vereist en krijgt u toch een hoge rente. Bij de Spaarselect-rekening is dat 4,75 pro cent, terwijl u de vrijheid houdt om per kalender maand 5.000 gulden op te nemen. Let wel: zonder moeizame overboekingen, zonder boete. Alleen wanneer u meer wilt op nemen, wordt er over het meerdere 1% retourrente ingehouden. Bij de Spaarselect-extra-rekening krijgt u zelfs een rente van 5,25 procent en kunt u desgewenst, zonder restrikties, per kalendermaand 2.500 gulden opnemen. Over het meerdere wordt 1% retourrente ingehouden. Mocht u nog twijfelen welke spaarvorm van de twee vooru het aantrekkelijkst is, vraag dan gerust - vrijblijvend - advies bij de Nutsspaarbank. Waar u in ieder geval zeker van kunt zijn, is dat de Spaarselect-rekeningen net zo aantrekkelijk zijn als de zaken waarvoor U spaart. nutsspaarbank 1962: Masopust (Tsj), 1963: Jasjin (Sov), 1964: Law (Sch), 1965: Eusebio (Por), 1966: Bob by Charlton (Eng), 1967: Albert (Hon), 1968: Best (N-Ier), 1969: Rivera (Ita),»1970: Müller (Wdl), 1971: Cruijff (Ned), 1972: Bec kenbauer (Wdl), 1973: Cruijff (Ned), 1974: Cruijff (Ned), 1975: Blosjin (Sov), 1976: Bec kenbauer (Wdl), 1977: Simon sen (Den), 1978: Keegan (Eng), 1979: Keegan (Eng), 1980: Rum- menigge (Wdl), 1981: Rumme- _nigge (Wdl), 1982: Rossi (Ita), 1983: Platini (Fra), 1984: Platini (Fra), 1985: Platini (Fra), 1986: Belanov (Sov), 1987: Gullit (Ned). 1. Gullit (Nederland, AC Milan) 106 punten, 2. Futre (Portugal, Atletico Madrid) 91, 3. Butra gueno (Spanje, Real Madrid) 61, 4. Michel (Spanje, Real Madrid) 29, 5. Lineker (Engeland, Bar celona) 13,6. Barnes (Engeland, Liverpool) en Van Basten (Ne derland, AC Milan) 10, 8. Vialli (Italië, Sampdoria) 9, 9. Robson (Engeland, Manchester United) 7, 10. Allofs (West-Duitsland, Marseille) en Hysen (Zweden- .Fiorentina) 6, 12. Amoros (Frankrijk, Monaco) en Matt- haus (West-Duitsland, Bayern München) 5. ADVERTENTIE Geen minimuminleg. Rentepercentage 4,75%perjaar. Vrij opneembaar tot f 5.000- per kalendermaand. Opnamen kontant. Geen minimuminleg. Rentepercentage 5,25%perjaar. Vrij opneembaar tot f 2.500- per kalendermaand. Opnamen kontant. baars spaart, moet zich het euren dat u opeens tegen ;ding aanloopt, ekeningen van de Nuts- alle financiële vrijheid die :n te veraangenamen. :en minimuminleg vereist rente. :-rekening is dat 4,75 pro- d houdt om per kalender- te nemen. moeizame overboekingen, nneer u meer wilt op- t meerdere 1% retourrente ingehouden. Bij de Spaarselect-extra-rekening krijgt u zelfs een rente van 5,25 procent en kunt u desgewenst, zonder restrikties, per kalendermaand 2.500 gulden opnemen. Over het meerdere wordt 1% retourrente ingehouden. Mocht u nog twijfelen welke spaarvorm van de twee vooru het aantrekkelijkst is, vraag dan gerust - vrijblijvend - advies bij de Nutsspaarbank. Waar u in ieder geval zeker van kunt zijn, is dat de Spaarselect-rekeningen net zo aantrekkelijk zijn als de zaken waarvoor U spaart. nutsspaarbank

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15