Hoddle hunkert naar erkenning in Engeland Eerste winst voor Cazemier Ondanks vorstelijk leven aan Cote d'Azur Sport-y"\ op i v Fair Play-prijs voor fans van Dundee United Stigter sterk in Opmeer Haagse amateurs zwaar gestraft Nationaal record voor Veldhoven Liverpool al twintig wedstrijden ongeslagen MAANDAG 28 DECEMBER 1987 PAGINA 21 Manchester wil Spelen van '96 MANCHESTER (AFP) - Ook Manchester is in de race voor de organisatie van de Olympi sche Zomerspelen van 1996. Twee dagen nadat Birmingham aankondigde zich kandidaat te zullen stellen voor de organisa tie van de Spelen van dat jaar, liet het gemeentebestuur van Manchester aan Dick Palmer, voorzitter van het Britse Olym pische Comité (BOA) weten, dat ook Manchester zich kandi daat stelt. In maart volgend jaar zal de BOA beslissen welke Britse stad bij het Internatio naal Olympisch Comité wordt aangemeld. In 1985 koos de BOA voor Birmingham, dat toen 25 stemmen kreeg, tegen Manchester vijf en Londen .twee. Favoriet voor de Spelen van 1996 is Athene, dat honderd jaar eerder gastheer was van de eerste moderne Olympische Spelen. SANKT MORITZ (ANP) - De Nederlandse schansspringer Gerrit Jan Konijnenburg heeft zich bij de internationale wed strijden in Sankt Moritz enigs zins ontworsteld aan hel rijtje excentriekelingen. „Ik las on langs in de kranten, dat ik in Lake Placid weer als figurant werd omschreven. Daarom doet het me nu deugd, dat ik in Sankt Mortiz twee Engelsen, twee Spanjaarden en een West duitser achter me heb gelaten", aldus de Utrechter tweede kerstdag. Hij landde zaterdag Konijnenburg géén laatste na 65 meter. De wedstrijd op de Zwitserse 70-meterschans werd gewonnen door de Oost duitser Jens Weissflog met 88 meter en 90 meter. De laagst ge klasseerde figurant haalde slechts 52 meter. „Een Neder lands record zat er niet in. Het spoor moest iets worden inge kort. Er ligt momenteel erg wei nig sneeuw en die moest elders gehaald worden. Maar de schans was bespringbaar", ver klaarde Konijnenburg. De vooruitzichten voor het begin van het traditionele vierschan- sentoernooi, woensdag in Oberstdorf, zijn volgens de Ne derlandse voorspringer in Cal gary aanmerkelijk slechter. „Het moet daar met vrachtwa gens aangevoerd worden". Russische delegatie in Seoul SEOUL (AFP) - Een delegatie van het Olympisch Comité van de Sov jetunie begint vandaag aan een gespreksronde van drie dagen met de organisatie van de Olympische Zomerspelen in Seoul. Zuidkoreaanse officials hebben verklaard dat de afgevaardigden zich op de hoogte willen stellen van de voorbereidingen op het evenement. Zuidkorea hoopt dat het risico op een boycot door communistische landen na het bezoek zal zijn verminderd. De Sovjetunie heeft, in tegenstelling tot Hongarije en Oost-Duitsland, nog niet toegezegd aan de Zomerspelen te zullen deelnemen vanwege de problemen over een verdeling van de onderdelen tussen Noord- en Zuidkorea. Nikolaj Roesak. onderminis ter van sportzaken in de Sovjetunie, meldde zaterdag dat zijn land tus sen 11 en löjanuari uitsluitsel zal geven. De termijn verstrijkt op 17 ja- MONTE CARLO (GPD) - 'La Tur bie', het trainingscomplex van AS Monaco ligt er vorstelijk bij. Be schut tegen de wind door de ruige flanken van de 810 meter hoge Mont-Agel, en met een sprookjes achtig uitzicht op het blauw-groe- ne water van de Middellandse Zee moet een voetbalprof hier met vreugde zijn zweetdruppels laten vloeien. Het belastingparadijs aan de Cote d'Azur kent vele voorde len, La Turbie is er daar dus één van. Zeker voor Glenn Hoddle, die het druilerige Engelse weer dit sei zoen verruilde voor het in meerde re opzichten subtropische klimaat bij AS Monaco. Volgens velen na twaalf jaar vaste dienst bij Totten- ham Hotspur teveel supporter ge worden om de club ooit nog te kun nen verlaten, sloot hij in mei na de verloren Cup Final tegen Coventry City toch definitief de deur van White Hart Lane achter zich en opende het luxe hek van het Stade Louis II. „Zó lang bij één club, het klinkt als een cliché, maar ik had dus echt een nieuwe uitdaging no dig" zegt Hoddle zelf. En erken ning, want ondanks zijn verdien sten voor Tottenham en het natio nale team geldt hij in zijn geboorte land nog steeds als eeuwig talent. „Dat gaat knap irriteren als je der tig bent...". Over erkenning en waardering heeft Glenn Hoddle in het minis taatje in ieder geval niet te klagen. Al bij de eerste thuiswedstrijden wreef de clubleiding, die ruim 2,5 miljoen gulden aan Tottenham moest overmaken om de 50-voudi- ge international binnen te halen, zich in de handen toen het stadion voor de eerste keer in de geschiede nis volliep met 20.000 toeschou wers. Hoddle, maar ook zijn van AC Milan overgenomen landge noot Mark Hateley en de drie Fran se aankopen Patrick Battiston, Re- my Vogel en Fabrice Mège adem den vertrouwen uit op de verwen de Monegaskische voetbalfan. Verwend Hoe verwend de supporter in Monaco is, blijkt wel uit de op komst in deze winterse maanden. De mixture van Engels doorzet tingsvermogen en Frans vernuft bracht AS Monaco vorige week weliswaar de herfsttitel, met drie punten voorsprong op achtervol gers Bordeaux en Matra Racing Club de Paris, maar op meer dan vier a vijfduizend toeschouwers hoeven Hoddle en de zijnen nu niet meer te rekenen. En dat moet, on danks La Turbie en de belasting voordelen toch even slikken zijn voor een speler, die bij Tottenham gewend was voor minimaal het vijfvoudige van dat aantal te acte- Glenn Hoddle: „Ik ken de verha len van Sören Lerby, die daar vorig seizoen helemaal op afknapte. Maar mij is het eerlijk gezegd heel erg meegevallen. Kijk, voor Mark en mij is twintig graden in decem ber nog altijd heel genoeglijk, maar voor de Monegask is dat echt win ter. Dus trekken ze naar elders, waar nog wel temperaturen van dertig of meer graden gemeten worden. Dat weet je, is ons ook ge zegd toen we hier kwamen. Vanaf maart, april komen de mensen "Bovendien", veert Hoddle op, „is het in Engeland ook niet meer wat het geweest is. Het buitenland denkt misschien dat elke wedstrijd bij ons uitverkocht is, maar vorige MAANDAG 16.04-16.35 Did 2: Der Star. der aus dem Wasser kam: een portret van de 23-jarige Jeannie Schumacher (waters- 17 50-18.05 BBC 1 .Final Score: voet baluitslagen 18.15-18.30 BBC 1: 100 Great Sporting Moments - Red Rum 1973' The Grand National Race. 19.00-20.00 BBC 2. On the Piste: ski-re portage. Parijs-Dakar rally. 23.55-00 45 BBC 1: Match of the Day: voetbalreportage. DINSDAG 14.00-14.30 SKY: Motorsport News. 14.35-15.35 BBC 2: World Cup Rugby Special: jaaroverzicht. week nog viel het me op in een En gelse krant dat er niet meer dan tienduizend toeschouwers waren bij zeven wedstrijden. Dat is toch ook een teken aan de wand. De mensen komen alleen nog maar kijken als ze weten dat ze vermaakt zullen worden, dus kiest men voor topduels. Zekerheid gaat voor al les, zoals dat ook opgaat voor het bioscoop- en theaterbezoek in Lon den. Er zijn nu zoveel andere din gen die je kunt doen naast het be zoeken van voetbalwedstrijden. In Monaco, zeker, maar ook in Enge land. Daarom zou het een goede zaak zijn als de bond eens aan een of andere Super-League zou gaan denken. Ben je elke week verze kerd van topvoetbal. Maar goed, waar maak ik me eigenlijk druk om, dat is nu ver van mijn bed". Heimwee In ieder geval voor twee jaar. Glenn Hoddle tekende weliswaar een driejarig contract, maar mag als het hem niet mocht bevallen in Monaco al na twee jaar zonder pro blemen vertrekken. „Voorlopig heb ik daar nog geen moment aan gedacht. Mijn vrouw en twee kin deren hebben het hier uitstekend naar hun zin, en dat telt enorm voor mij. We wonen aan de kust, met uit zicht op zee, de kinderen kunnen zwemmen en waterskiën wanneer ze willen, bijna het hele jaar door, ze leren een tweede taal. Nee, wat dat betreft is er helemaal geen spra ke van heimwee". De op 27 oktober 1957 in Hayes geboren voetballer lacht als wordt geïnformeerd naar de mogelijk nu al opstekende nostalgische gevoe lens over het Engelse clubvoetbal. „Nee, nee, die heb ik totaal niet. AS Monaco voetbalt op dit moment precies op de manier die ik jaren lang heb geambieerd. Met doorzet tingsvermogen, maar ook met overleg en techniek. Voetbal, datje in Engeland hooguit, en dan nog niet eens elke week, bij de top-vijf terugvindt". "Hier speelt elke ploeg op die manier. Het enige verschil op dit moment tussen Monaco en de an dere ploegen is dat wij veel meer op de helft van de tegenstander zijn gaan spelen. En dat is de verdien ste van Arsène Wenger (de nieuwe trainer van Monaco, red.), echt de beste die ik tot nu toe heb meege maakt. Hij geeft Mark (Hateley) en mij alle ruimte om onze Engelse er varing over te brengen op de rest. Dat, gecombineerd met de routine van spelers als Battiston, Amoros, Ettori en enkele jonge talenten is onze succesformule. Mede door de blessure van Mark (vorige week in Londen geopereerd aan een onwil lige buikspier, red.) hebben we de afgelopen weken wat punten ver speeld, maar van de drie nederla gen die we tot nu toe hebben gele den, kan ik me er maar één herin- ZURICH (Rtr) - De supporters van de Schotse club Dundee United hebben de door de wereldvoetbalfederatie (FIFA) nieuw ingestelde Fair Play-prijs gewonnen. De FIFA maakte donderdag in Zurich be kend, dat deze prijs van 50.000 Zwitserse Frank (bijna 70.000 gulden) aan de aanhang van Dundee United was toegekend wegens het „voor beeldige gedrag van de supporters tijdens beide wedstrijden voor de eindstrijd van de UEFA-Cup tegen IFK Göteborg." Dundee United leed in de uitwedstrijd een nederlaag van 0-1. Ver volgens kwam de ploeg op eigen terrein niet verder dan een gelijk spel: 1-1, zodat de UEFA-Cup voor de Zweden was. In de motivering merkt de FIFA verder op, dat desondanks in het vrijwel niet van hoge hekken voorziene stadion van Dundee United de Zweedse ploeg een hartverwarmende ovatie kreeg van de Schotse toeschouwers na af loop van de wedstrijd. neren die echt terecht was. En dat zegt toch wel iets". Somber Zo optimistisch als Hoddle is ge stemd over zijn verblijf in de staat, die de nationale kas vult met de op brengsten uit het Casino, het toe risme en de verkoop van postze gels, zo somber toont de midden velder zich over zijn vooruitzichten op voortzetting van zijn internatio nale carrière. Doordat Hoddle vaak geniale momenten afwisselt met wedstrijden die zich in dromen land schijnen af te spelen, gebruik te niet alleen bondscoach Ron Greenwood, maar ook diens huidi ge opvolger Bobby Robson hem vaak als joker. Tijdens het Euro pees kampioenschap van Italië speelde hij om die reden slechts één wedstrijd, de WK in Mexico le verde weer een honderd procent score op. Grilliger kan het niet. Zijn reserveplaats voor de in no vember afgewerkte beslissende EK-kwalificatiewedstrijd uit tegen Joegoslavië is Hoddle daarentegen echt in het verkeerde keelgat ge schoten. „Robson", zegt de import- Monegask merkbaar geïrriteerd, „ziet het niet in mij zitten. Hij han teert het systeem met twee mid denvelders, en vindt mij daar niet in passen. En dan sta je als speler machteloos. Ik heb de afgelopen twee jaar voor mijn doen erg con stant gespeeld, maar toch sta ik machteloos. De kranten vallen Robson op zijn opstelling aan, sommige spelers en clubcoaches doen dat ook, maar hij houdt aan zijn opvatting vast. Ik zal daar dus mee moeten leren leven, hoe moei lijk dat ook is. Ik vond het echt be lachelijk dat hij me er tegen Joego slavië weer naast liet, dat was een wedstrijd die me op het lijf was ge schreven. Nee, wat dat betreft had ik beter in Nederland, West-Duits- land of Italië geboren kunnen zijn. Die landen waarderen spelers als ik tenminste. In Engeland kijkt men toch naar andere dingen, 'kick and rush' staat nog steeds hoog in het vaandel geschreven, een lange bal krijgt meer waardering dan een steekpassje. Dat is mijn persoonlij ke frustratie, inderdaad. Ik heb in middels zo'n vijftig 'caps' voor En geland gespeeld, in een ander land hadden dat er zeker honderd ge weest...". Glenn Hoddle: "Ik heb inmiddels vijftig interlands voor Engeland ge speeld, maar in een ander land hadden dat er ze ker honderd ge weest. In landen als Nederland, West-Duitsland of Italië worden spe lers als ik tenmin ste gewaardeerd" (archieffoto ANP) OPMEER - Tijdens het open Noordhollands kampioenschap veldlopen te Opmeer is de atleet Aart Stigter (AAV'36) tweede ge worden. Hij moest Guido Sasse (AVA) voor laten gaan in een tien kilometer lang loopcriterium. Ed van Gemeren (AAV'36) reikte tot een negende plaats. De veldloop op tweede kerstdag was een uniek gebeuren. Het had meer weg van een wielercriterium dan van een cross. Het parcours strekte zich uit over drieënhalve ki lometer verharde weg en zevenen- halve kilometer drassig weiland. Dit maakte het bijzonder moeilijk voor de 75 kilo zware atleet uit Ter Aar, die in de lichtgewichtbroers Guido en Jos Sasse geduchte te genstanders vond. In de eindsprint kon Stigter zich echter tussen de broers Sasse wringen. Elly van Hulst heeft gisteren in Zürich de Sylvesterloop gewon nen. Over 5300 meter was de Rot terdamse zeven seconden sneller dan de Britse Wendy Sly. Bij de mannen zegevierde de Brit Jack Buckner. Indrukwekkend optreden van Dogger MIAMI BEACH (ANP/AFP) - Paul Dogger heeft zaterdag de Orange Bowl gewonnen. In de Fina le van het belangrijkste tennistoer nooi voor junioren in de Verenigde Staten versloeg de 16-jarige Am sterdammer de Amerikaan Brice Carsh met 6-1 en 6-0. In de halve eindstrijd had Dogger, die zesde was geplaatst, ook al met opmerke lijk gemak de Fransman Fabrice Santoro uitgeschakeld: 6-0, 6-2. In de kwartfinale had het Nederland se tennistalent in Miami korte met ten gemaakt met de Colombiaan Hadad: 6-2, 6-0. ZEIST (ANP) - De tuchtcommis- sie van de KNVB heeft zware straffen opgelegd aan een gewe zen bestuurslid, de oud-trainer en (ex-)spelers van de Haagse vierdeklasser zondagamateurs BTC wegens overtreding van de amateursbepalingen. Ook de penningmeester van de afdeling Den Haag van de KNVB, J. J. van der Eijk, is voor lange tijd ge schorst. Hem wordt verweten dat hij op de hoogte was van vol gens de KNVB-reglementen strafbare feiten bij BTC die hij niet heeft aangemeld. Tevens zou hij in een later stadium on voldoende medewerking hebben verleend aan de Commissie van Onderzoek van de voetbalbond. Hij mag vanaf 1 februari 1988 ge durende vijf jaar geen functie in KNVB-verband meer uitoefe- Een zelfde straf kregen de ex- trainer van BTC Toon Brakes, die nu oefenmeester is bij de Schiedamse tweedeklasse PPSC, en het oud bestuurslid W.K. van der Bosch. Vier spelers kregen een schorsing van 1 fe bruari tot en met 31 december 1988. Het zijn P. Hakkaart, R. Ou wehand. T. van der Veer en R. van Elleswijk. Acht anderen wer den geschorst tot het einde van het huidige seizoen, te weten: W. Beurze. P. Hofland, G. Durand, T. Stanneveld, G. van Bodegom, J. Hartog, P. Baptiste en D. van der Meer. De vereniging kreeg een boete van duizend gulden en moet de kosten van het onder zoek betalen. Een aantal gestraften heeft al aangekondigd in hoger beroep te gaan. Het bestuur van de afde ling Den Haag van de KNVB zal zich begin volgende week tijdens een bestuursvergadering bera den over de ontstane situatie. LEUVEN (ANP) - Tijdens interna tionale short trackwedstrijden in Leuven om de Silvestercup waren de Nederlandse deelnemers zater dag en gisteren oppermachtig. Bij de mannen, die een keuze moesten maken uit twee van de vier afstan den, won Charles Veldhoven uit Oegstgeest de Finales 500 meter en 1000 meter. Op de kortste afstand liet hij met 45,20 seconden een Ne derlands record afdrukken. Het ou de record stond sinds 1985 met 45,23 seconden op naam van Men- no Boelsma. Peter van der Velde uit Zoeterwoude zegevierde op de 1500 meter, Richard Suyten uit Stompwijk werd eerste in de eind strijd van de 800 meter. Bij de vrou wen won Simone Velzeboer uit Oud-Ade de 1000 meter. Haar zusje Monique, die op de kilometer ten val was gekomen, werd eerste op de halve afstand. In het teamklas sement waren de bekers voor Lei den (mannen) en Delft (vrouwen). Achter winnaar Lex Cazemier sprinten Yep Kramer (rechts) e Groningen. Jan Eise Kromkamp moet afhaken Richard van Kempen c LONDEN (Reuter) - Liverpool heeft een nieuw record gevestigd in de Engelse league. 'The Reds' bleven dit seizoen twintig competi tieduels achtereen ongeslagen. De unieke serie werd tweede kerstdag, opgeluisterd met een klinkende tri omf van 3-0 bij Oxford United. Liverpool kwam op een voor sprong van tien punten doordat Nottingham Forest een vinnig duel om de tweede plaats tegen Arsenal in zijn voordeel besliste. Forest maakte een einde aan een nacht merrie. De club wist 22 jaar niet meer op Highbury te Liverpool had een plezierige kerst in Oxford. Aldridge, ex-Ox- ford, wist uitstekend de weg naar het doel te vinden. De grillige lin kerspits zette Liverpool al in de 16e minuut op voorsprong. De lijstaan voerder speelde daarna de wed- strijd superieur uit. Barnes en Mac- Mahon zorgden in het eerste kwar tier na de rust voor de eindstand. Het toptreffen van de dag, met als inzet de tweede positie, tussen Arsenal en Nottingham Forest was een sprookje van de twee straf schoppen. International Sansom van Arsenal kreeg vier minuten voor tijd de kans de stand gelijk te trekken vanaf de stip. Forest leidde door een gelukkige treffer van Wil son na een blunder van Arsenals doelman Lukic. Sansom trapte het leer tegen de lat. Hoe een penalty goed genomen moet worden de monstreerde Pearce van Forest in de voorlaatste minuut: 0-2. Het was een slechte tweede kerstdag voor de clubs uit Londen. Behalve Arsenal leden Watford en West Ham United nederlagen op eigen veld. Watford kwam tegen Sheffield Wednesday in de eerste minuut op voorsprong door een ei gen doelpunt van Sterland. Shef- Field stelde binnen twintig minu ten orde op zaken: 1-3. Sanchez en Fashanu van Wimbledon verrasten West Ham United in eigen stadion. Everton rukte door een 2-0 over winning op Luton met 2-0 op naar de vierde plaats. Heath scoorde tweemaal in een ruwe wedstrijd. Hill verliet het speelveld op een draagbaar met een gebroken been. Korte tijd later werd Harford weg gezonden na een ruzie met Ratclif- fe. Manchester United, al in geen twintig jaar meer kampioen, ver loor teleurstellend bij Newcastle United. Roeder maakte het enige doelpunt. GRONINGEN (ANP) - Lex Caze mier heeft zijn goede vorm van de laatste weken bevestigd op tweede Kerstdag. De veehouder uit Aduard won via een solo in de eind fase op zijn thuisbaan in Gronin gen de veertiende schaatsmara- thon van de cyclus om de KNSB- beker. Richard van Kempen wend de zijn sprintcapaciteiten aan voor een overwinning op Yep Kramer en behield de toppositie in het klas sement van de derde periode. Zijn rivaal werd in Groningen derde. De traditionele kerstmarathon had aanvankelijk een rustig ver loop. Mede door ongunstige weers omstandigheden, harde wind en voortdurende regenval, kwamen vrijwel geen ontsnappingspogin gen tot stand. Pas na 34 minuten bundelden 18 rijders de krachten.. Vijf minuten later lukte het de om vangrijke groep een ronde voor sprong te nemen. Acht van de vluchters gingen onmiddellijk door. Albert Bakker, Lex Caze mier, Jos Niesten, Yep Kramer, Jan Wedman en Jan Eise Krom kamp namén opnieuw een ronde afstand van de hoofdmacht. Korte tijd later volgden ook Richard van Kempen en Andries Kasper. Door een valpartij moest Wed- man even terrein prijsgeven. Met steun van Dries van Wijhe, Henri Ruitenberg, Piet Kleine en Erik van den Boogert kwam de Amster dammer toch weer bij de zeven vluchters. Een fascinerende eind fase volgde. Onder aanvoering van Jos Niesten en Lex Cazemier brak de vluchtgroep in tweeën. Alleen Kramer, Van Kempen, Kasper en Kromkamp bleken in staat het ho ge tempo van het duo te volgen. Ie dereen hield rekening met een eindsprint tussen de zes toppers. Niesten en Cazemier wisten dat zij kansloos waren tegen het grote re sprintvermogen van hun colle ga's en zochten daarom in de laatste ronde het offensief. Een po ging van Niesten draaide op niets uit, maar een tempoverhoging van Cazemier bleef onbeantwoord. De eerste luitenant van Kramer kreeg de zegen van zijn kopman, die een gat liet vallen. Vooral daardoor kon de nationale kampioen van 1985 op eigen bodem de eerste ning in dit seizoen behalen. Van Meggelen overleden ALPHEN AAN DEN RIJN - In de nacht van zaterdag op zondag is plotseling Floor van Meggelen overleden. De voorzitter van de Al- phense voetbalclub ARC stierf als gevolg een hartaanval. Van Megge len, die vijftig jaar is geworden, volgde in maart 1985 Cees Donker op als voorzitter van de zaterda geersteklasser. In zijn korte ambts periode dwong hij vooral respect af door de manier waarop hij de vere'- niging op Financieel gebied wist te sturen. Van Meggelen was in het dagelijks leven adjunct-directeur van een bouwmaatschappij en had zich in de Alphense sportwereld eerder al verdienstelijk gemaakt als voorzitter van de waterpolo- commissie van de zwemclub AZC en als voorzitter van de volleybal vereniging Ridderveld. De Alphe- naar laat een vrouw en drie kinde ren achter.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 21