TAD LEIDEN Ed Leune de sterkste man van Leiden Kerst-iris voor bejaarden in Leiden druk bezocht LEIDSCH DAGBLAD Regionaal kampioenschap in Anthonius Clubhuis actief in vrije tijd Mooie dingen Freewave weer actief Nieuwjaars receptie gemeente Auto op Lammermarkt ontploft Leidenaar moedwillig aangereden in Breestraat Fusie s MAANDAG 28 DECEMBER 1987 x kerstmaaltijd die zaterdag werd geserveerd tijdens de LEIDEN - In het Volkshuis aan de Apothekersdijk hebben op tweede kerstdag 45 bejaarden de kerst-in bezocht. Een dag later waren er in het buurthuis Vogel vlucht aan de Boshuizerlaan 90 bejaarden voor wat vermaak. De kerst-ins waren georganiseerd door het Dienstencentrum voor Gecoördineerd Bejaardenzorg in samenwerking met de buurthui zen Pancrat, Dijk 33, In de Vrool- ijcke Arke en Vogelvlucht. De dagen zijn naar volle tevreden heid verlopen. De kerst-ins wa ren bedoeld voor zelfstandig wo nende bejaarden uit Leiden. Het gevarieerde programma van de dag in het Volkshuis be gon met een samenzang. Daarna waren er verschillende activitei ten zoals het maken van een kerststukje, kaarten en sjoelen. Er werd 's middags opgetreden door de Leidse groep Yaravi, die Chileense volksmuziek maakt, en door Cor van der Plas. Met na me met de laatste waren de be jaarden verguld. De bekende Leidse straatzanger Van der Plas had zich gekleed en geschminkt als Louis Davids en zong de be kende liedjes van de legendari sche zanger. "Je 2 Davids weer herrezen een bejaarde. Als slot van de dag w; drie-gangen-diner, dat door de 12 vrijwilligers werd opgediend. De maaltijd was bereid door eethuis De Wijze Kater. "Die hebben dat voor een zeer schappelijke prijs voor ons klaar gemaakt. Vorig jaar hebben we dat door een be jaardentehuis laten doen, maar het aantal mensen dat dit jaar met de kerst-in deelnam was daarvoor te groot", aldus een me dewerker van buurthuis In de Vroolijcke Arke. kerstnacht gehouden voor jongeren en daarbij 1 Van der Plas trad e in het buurthuis Vogelvlucht en ook daar boekte hij veel succes. Volgens woordvoerder Van der Haar bracht hij de stemming er goed in. Daarnaast traden giste ren ook op Daniëlle van Laar en Tanja Brobbel op die klassiek muziek speelden op dwarsfluit en cello. Tenslotte werden nog twee gedfichten voorgedragen van J. van der Went over het Voor jongeren werd op kerst nacht in het Breehuys aan de Breestraat een feest gegeven. Daarbij trad de Leidse band Ne derland 2 op, die ongedwongen luister- en dansmuziek speelde. Daarnaast werd in een bruin ca- fé-achtige sfeer de hele avond en een deel van de nacht zwart-wit films vertoond. LEIDEN - Voor een goed gevulde Anthonius Clubhuis is Leidenaar Ed Leune gisteren uitgeroepen tot sterkste man van Leiden en om streken. Het publiek telde luid keels het aantal keren dat Leune een halter boven zijn hoofd zwaai de en op het moment dat hij zijn naaste belager André Jansen voor bij was gestreefd, gooide hij de monstratief het gewicht op de grond. Hij keerde zich naar het pu bliek en liet zich toejuichen, met name door zijn eigen supporters. door Meindert van der Kaaij Organisator Lucas Riethoven weet dat hij het weer niet voor niets heeft gedaan. Een dikke tweehon derd Leidenaars vonden hun weg naar het typische zaaltje van het Anthonius Clubhuis. Op het podi um stonden de krachtpatsers zich uit de naad te tillen, te trekken en te duwen. Het publiek zat in de zaal alsof het een toneelvoorstelling be trof, met een pilsje of sherry in de hand aanmoedigingen slakend. In de donkere zaal was het evenement 'Sterkste man van Leiden' een vreemde combinatie van sport en amusement. Het publiek komt vermoedelijk op het amusement af of wil zijn fa vorieten aan het werk zien. 'Hou vol André', 'Nog effe Wil' of 'Pak 'm Ed'. De mannen op het podium le ken het niet te horen. Eèn en al con centratie voor dat 'verschrikkelij ke' gewicht. 1 de 'Sterkste man van Leiden', Ed Leune, heeft het ai zijn gezicht te zien behoorlijk moeilijk met de accu die hij met gestrekte c r zich moest houdenHij hield het uiteindelijk 52,5 seconden vol. Een groot deel van het publiek leek zich daarom echter niet te bekom meren. De commentator was be paald niet altijd even deskundig op het gebied van de krachtsport. "Dat was geloof ik meneer Jansen die daar bezig was. Ja, ik weet het ook niet meer. Die kerels zijn alle maal zo ongelooflijk breed", zei hij bij het boomstamheffen. Bij veel onderdelen moest hij bij de juryle den te rade gaan voor de precieze Want regels zijn er wel degelijk bij deze vorm van krachtsport. Een onjuiste uitvoering van een hande ling komt te staan op een ongeldige poging. Daar werd strikt de hand aan gehouden. Soepel voor elkaar waren de deelnemers onderling. Elkaar geregeld helpend met het aanbrengen van de bandages,- het feliciteren bij een geslaagde po ging, het bemoedigende klopje op de schouder als iemand het tijdens een onderdeel wat moeilijk had; het hoorde er allemaal bij. Aan de gezichten te zien hadden de deel nemers het soms erg moeilijk. Ga er maar aan staan om een gewicht van 400 kilo naar boven te trappen of een loodzware accu met gestrek te armen voor je te houden. Voor alle onderdelen werden weer andere spieren gebruikt. Een deelnemer met sterke beenspieren had natuurlijk voorkeur voor het onderdeel Leg-press, waarbij een gewicht met de benen naar boven moet worden geduwd. Gisteren duwde André Jansen maar liefst 440 kilo naar boven, een gewicht waarmee hij iedereen achter zich liet. De uiteindelijke winnaar Ed Leune kon daarentegen weer beter overweg met het onderdeel kazen- tillen, accu-tillen en de zogenaam de Dumbellrace dat op het eind van de strijd wordt gehouden. Dat was een slopend onderdeel waarbij een grote halter zo vaak mogelijk van de grond tot boven de macht moet worden gebracht. En dat een minuut lang. Het leek er soms op dat deelnemes zichzelf uit elkaar trokken. Grote waardering werd opge bracht voor de 48-jarige Wil Koemans sr. uit Noordwijk Hij was de oudste deelnemer van het gezelschap. Koemans bracht het tot een vijfde plaats. Een plaatsje hoger dan zijn zoon Wil Koemans jr.,Vierde eindigde Loek van der Post uit Hoogmade en derde werd Rob Toomburg uit Voorhout. Een nek-aan-nek-race werd het tussen Noordwijker André Jansen en Ed Leune. De laatstgenoemde won het en wilde het weten ook. Hutspotten Carnavalsvereniging De Hutspotten houdt zondag 3 janu ari haar nieuwjaarsreceptie in het Anthonius Clubhuis aan de lange Mare. Deze duurt van 14.30 tot 16.00 uur. Op 9 januari wordt de Duitse partnervereniging van de Hutspotten, De Blaue Funken, op het stadhuis ontvangen door burgemeester Goekoop, waarbij ook de burgemeester van Krefeld aanwezig zal zijn. Een en ander voltrekt zich vanaf 14.30 uur. 's Avonds is er een nieuwjaarsbal in het Anthonius Clubhuis, waar ook de Blaue Funken en de Noortukkers acte de,presence zul len geven. Voorts wordt deze avond de jaarorde van de Hutspotten uitgereikt. PvdA Het eerstvolgende spreekuur van de PvdA Leiden wordt don derdag 7 januari gehouden van 19.00 tot 21.00 uur in het Gulden Vlies aan de Breestraat. Men kan gedurende die uren ook bellen: 254547. AbvaKabo Het bestuur van de AbvaKabo afdeling Leiden houdt zaterdag 9 januari van 15.00 tot 17.00 uur haar nieuwjaarsreceptie in het kantoor aan de Driftstraat 49a. Lezers schrijven 'Mooie dingen maken, daar zitten we voor'. In deze krant van 15 de cember verscheen bijna een hele pagina onder die kop. Die uit spraak wekt verwachtingen, het doel waaraan wethouder Peters en de zijnen werken is een mooie stad. Maar nu rijd ik door de Burggra- venlaan, dat heb ik altijd een mooie, brede laan gevonden, met prachtige groenvoorziening en niet te hoge, aantrekkelijke flats. Mooie dingen? Ziet u die plompe contai ners? Wat vindt de bewoner van de onderste woonlaag, die zijn uit zicht kwijt is? Mooie dingen maken. Een aardig voetbalveldje in een kinderrijke buurt met veel scholen, een vera deming in de stad, een long in het milieu, een veel gebruikt en ge waardeerd stukje groen. Weg er- Een piepklein speelveldje tussen de huizen, prettig je kinderen daar veilig te weten, vlug, zet er flatjes Ja, we hebben ze onder ogen ge- LEIDEN - De illegale radiozender Freewave is weer in de lucht. De pi raat die dit najaar zijn uitzendingen staakte, bleek gedurende de feest dagen weer uit te zenden. Dit duur de overigens niet lang. Na klachten van omwonenden haalde de politie zaterdagavond de antenne van Freewave van het dak van een flat aan de Arendshorst. In een van de kelders van het gebouw werd de zendapparatuur gevonden. De pi raat hervatte in de loop van de zon dag zijn uitzendingen. LEIDEN - Een geparkeerde auto aan de Lammermarkt is zaterdag avond ontploft. Het onderzoek van politie en brandweer wees uit dat er iets op de achterbank heeft gele gen dat de ontploffing veroorzaak te. De eigenaar van de auto, een 42- jarige Leidenaar, heeft verklaard van niets te weten. Door de ont ploffing vlogen alle ruiten uit de auto en werd het dak verwrongen. Er brak geen brand in de wagen uit. Zondagavond brandde een auto die aan de Arendshorst stond ge parkeerd volledig uit. Volgens de eigenaar is de brand aangestoken. De politie heeft geen aanhoudin gen verricht. LEIDEN - Een 17-jarige Leide naar is in de nacht van zaterdag op zondag op de Breestraat door een auto aangereden. Het slachtoffer, dat geen ernstige verwondingen opliep, verklaarde tegenover de po litie dat de bestuurder van de auto doelbewust op hem inreed. Door op het laatste moment omhoog te springen, kon de jongen voorko men dat hij onder de wagen raakte. Via de motorkap rolde hij op straat, de auto reed door. Het slachtoffer verdenkt enige mannen met wie hij even tevoren ruzie had gehad van de aanrijding. De politie beschikt over een goed signalement van de wagen maar heeft deze nog niet op gespoord. De bestuurder kan po ging tot doodslag ten laste worden had, al die stukjes groen, de kran ten hebben ze gepubliceerd, een lange lijst. Misschien had er nog hier en daar een pleintje bij gekund of een achtertuintje, voor een flatje ben je gauw klaar, ik verraad ze niet. Nu komen er mooie dingen. De functie van het gemeentebestuur zal zeker niet gemakkelijk zijn, toch heeft deze stad veel waar de Leidenaars trots op zijn. En we wa ren blij dat, toen Leiden bedreigd werd door verpaupering, er mooie dingen gebeurd zijn, We hopen, dat deze bedreiging van ontgroening voorbij gaat. Er moet een betere oplossing zijn. Vele, ernstig gemeende protes ten, laat dit er één zijn. M.H. van Everdingen, Duyvendakstraat 10, Leiden. In de rubriek Lezers Schrijven is een brief afgedrukt over de aanstaande fusie van drie wo ningbouwverenigingen. Deze brief was ondertekend door W.I. de Boer. Mevrouw De Boer laat echter weten dat deze brief niet door haar is ingestuurd en ook de in de brief verkondigde meningen niet deelt. Waarvan acte. LEIDEN - De openbare nieuw jaarsreceptie van de gemeente Lei den wordt op maandag 4 januari van acht tot tien uur 's avonds in de Stadsgehoorzaal gehouden. Iedere Leidenaar is welkom op deze tradi tionele nieuwjaarsbijeenkomst. Gratis toegangskaarten kunnen worden afgehaald bij de balies van bureau voorlichting in de hal van het stadhuis of het stadsbouwhuis (geopend op werkdagen tijdens kantooruren). Dit jaar zal burgemeester Goe koop geen nieuwjaarsrede houden. Wél zal de receptie muzikaal wor den opgeluisterd door het zigeu nerorkest Csardas en muziekvere niging Concordia. Hoogstraat 3 Leiden Leidschenhage Kornoelje 5 Leidschendam Haarlemmerstraat 112 Leiden Aarhof 33 Alphen a/d Rijn

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17