Cuba bïïjft antwoord schuldig 'Het lijkt wel een politiestaat' Menken houdt kans op zaalvoetbaltitel Kasper schaatst weer met de snelsten mee Van der Zee mag damtitel voeren Nederland winnaar van Haarlemse voïïeybalweek Atlete in het geïïjk gesteld S^STV DONDERDAG 24 DECEMBER 1987 SPORT PAGINA 19 Stoop boos over nieuw verbod Feyenoord - Den Haag DEN HAAG (GPD/ANP) - Voor zitter Dé Stoop van FC Den Haag heeft verontwaardigd gereageerd op het besluit van de Rotterdamse politie om het voor 10 januari vast gestelde competitieduel tussen Feyenoord en FC Den Haag te ver bieden. „Het begint hier in Neder land erg veel op een politiestaat te lijken. Eerst stemt de Rotterdamse politie in met die wedstrijd op 10 ja nuari en als wij onze reis naar Soe dan ervoor afzeggen, wordt-ie weer verboden", aldus Stoop. Volgens de Rotterdamse politie is er even wel te weinig voorbereidingstijd voor deze inmiddels veelbespro ken wedstrijd. Vanwege een lucratieve reis naar Soedan had FC Den Haag de KN VB aanvankelijk verzocht in het weekeinde van 10 januari ver schoond te blijven van competitie- verplichtingen. Maar de voetbal bond gaf geen gehoor aan dat ver zoek en stelde voor die datum het inhaalduel Feyenoord-FC Den Haag vast. Deze wedstrijd was eerst uitgesteld met het oog op een interland van het Nederlands elftal en werd vervolgens verschoven naar 13 december. Het verzoek voor deze speelda- tum bereikte de Rotterdamse poli tie echter twee dagen later dan de voorgeschreven termijn van één maand en werd derhalve verboden. Zondag 10 januari kon aanvanke lijk wel genade vinden in de ogen van de Rotterdamse politie, on danks hevige protesten van FC Den Haag, dat beweerde een ton aan inkomsten te zullen missen als de trip naar Soedan moest worden afgezegd. Nu de Rotterdamse politie de toestemming voor 10 januari als nog heeft ingetrokken is zowel bij de KNVB als bij FC Den Haag de maat vol. De KNVB heeft inmid dels een protest naar Rotterdam gestuurd en FC Den Haag toege zegd er alles aan te zullen doen om het duel toch door te laten gaan. FC Den Haag zal geen pogingen meer ondernemen om de trip naar Soe dan alsnog doorgand te laten vin den. Vier Feyenoord-supporters die zich voor de politierechter in Am sterdam woensdag moesten ver antwoorden voor het uiten van dis criminerende beledigingen over jo den, hebben van mr. Doeleman een wedstrijdverbod opgelegd gekre gen. De rechter bepaalde dat zij zes opéénvolgende uit-wedstrijden van hun club niet mogen bijwonen. Houden ze zich daar niet aan, dan moeten ze een week zitten. Boven dien kregen ze allen een geldboete opgelegd, variërend van 150 tot 400 gulden. Drie van de vier Feyenoord-sup porters werden op 17 mei van dit jaar aangehouden. Politiemensen hadden toen gehoord dat ze tijdens de wedstrijd in het Olympisch sta dion onder andere "Ed van Thijn, jodenzwijn" riepen. Een „pure stommiteit", waarvoor ze zich ach teraf ook behoorlijk schaamden, al dus de supporters. Waarom ze het hadden geroepen, wisten ze eigenlijk niet. „Tja, waar schijnlijk, omdat ie je door de groep laat opruien", aldus de 26-ja- rige T.S. uit Zwijndrecht. Hij zei dat hij zich ook niet bewust was van de betekenis van wat hij geroe pen had. Politierechter Doeleman noem de het wedstrijdverbod de beste manier om de supporters duidelijk te maken dat hetgeen ze hadden geroepen „absoluut niet kan". „Burgemeester van Thijn was ook in dat stadion. Niet alleen ten op zichte van hem, maar voor een hele groep mensen waren de uitlatingen bijzonder kwetsend". DEN HAAG (ANP) - Andries Kasper had sinds het begin van het vorige marathonseizoen nog maar weinig van zich laten horen. Kon hij het schaatsjaar 1986/87 nog achter de heersende Richard van Kempen de tweede plaats incasse ren, dit jaar was het lang stil rond de onlangs naar Arnhem verhuisde wiskundeleraar uit Driel. De 34-jarige Kasper doorbrak de stilte gisteren door op het schaatscentrum De Uithof in Den Haag de marathon te winnen. Europees damkampioen Gérard Jansen (links) werd gisteren op Schip hol verwelkomd door de burgemeester van zijn woonplaats Huissen, Van Wiggenen diens echtgenote (foto anp> Meeuws volgt Guy Thijs op BRUSSEL (ANP) - Walter Meeuws wordt de opvolger van Guy Thijs als coach van het Bel gisch voetbalelftal. De 36-jarige oud-Ajacied, als speler 46 keer 'Rode Duivel', treedt op 1 juli als nationaal trainer in dienst van de Belgische voetbalbond. Tot na het wereldkampioenschap in Ita lië van 1990 moet Meeuws nog onder supervisie van Guy Thijs, die technisch directeur wordt met verantwoordelijkheid voor alle nationale selecties, werken. Het contract van Thijs werd gis teren met twee jaar verlengd. Walter Meeuws werkt dit seizoen als trainer bij de tweede-klasser Lierse SK. DOETINCHEM (GPD) - De Leeuwardse dammer Hendrik van der Zee mag zich inderdaad inter nationaal damgrootrneester noe men, zoals tijdens het Europees damkampioenschap was geop perd. Maar daar is veel over te doen geweest. Lange tijd heerste de me ning dat de titel Van der Zee onte recht is toegekend. Tijdens de huldigingsceremonie aan het slot van het EK in Moskou benoemde president Piet Roozen- burg van de werelddambond (FMJD) Van der Zee tot internatio naal grootmeester. Voor aanvang van het toernooi was uit overleg tussen Roozenburg, publicitair ad viseur Henk Fokkink van de Ko ninklijke Nederlandse Dambond (KNDB) en wedstrijdleider Ray mond Picard naar voren gekomen dat Van der Zee de titel pas met een derde plaats zou veroveren. In het EK werd hij uiteindelijk slechts ge deeld derde, samen met Rob Clerc, waarna hij toch met de titel werd vereerd. Diverse insiders waren daarom van mening dat Roozenburg te voorbarig was geweest. Nadere be studering van de internationale re glementen wees echter uit dat de Fries met zijn puntentotaal vol daan heeft aan de norm voor het in ternationale grootmeesterschap, waardoor hem de titel mag worden toegekend. Het feit dat Van der Zee EK-deel- nemer is, betekent overigens nog niet dat hij automatisch is ge plaatst voor de nationale damfina- le. Door een uitspraak van de KNDB-beroepscommissie staat dat op losse schroeven. Hans Vermin was namelijk sa men met Van der Zee precies gelijk geëindigd in een barrage van het Geen Grand Prix wegens geldgebrek MEXICO (AFP) - De Grote Prijs van Mexico voor formule 1-wagens gaat in 1988 niet door. De wedstrijd stond voor 5 juni op de kalender. De Mexicaanse organisatoren heb ben bedankt om financiële rede nen. Op 18 oktober werd voor het laatst in Mexico gereden. De Brit Nigel Mansell werd winnaar. De kans bestaat dat Montreal weer een Grand Prix voor het wereldkampi oenschap krijgt. Montreal stond als op de kalender. Nederlands kampioenschap, waar in rechtstreekse kwalificatie voor het NK van volgend jaar moest worden afgedwongen. In zijn partij tegen Hans Jansen had Vermin de punten cadeau gekregen op een volgens het bestuur niet tolereer- bare manier. De kansloze Jansen had bij wijze van protest tegen een aantal zaken in remise-stelling op gegeven. Het bestuur kende ver volgens Van der Zee de vierde en Jansen de vijfde plaats toe. De commissie van beroep be paalde dat de argumenten van het bestuur niet juist waren en heeft Vermin in het gelijk gesteld. Dat betekent dat volgens het reglement geloot moet worden tussen Van der Zee en Hans Jansen. De win naar plaatst zich voor het NK. Ver liest Van der Zee, valt hij vanuit het EK dus terug naar de halve finales. Zover zal de bond het waar schijnlijk niet laten komen. Door middel van een keuzeplaats zal de verliezer vermoedelijk tot het NK worden toegelaten. Saillant detail is overigens dat de EK-plaats van Van der Zee tot stand is gekomen op basis van zijn vierde plaats. Goed beschouwd zou Vermin daar bij winst in de lo ting voor in aanmerking zijn geko- Kasper was de snelste van een groep van vijf, die een kleine veer tig ronden voor de finish een voor sprong van 400 meter op de hoofd macht nam. De kopgroep was van kwalitatief hoog gehalte: Dries van Wijhe gold als animator, maar toonde in de donkere dagen voor Kerst niet zijn beste vorm. Van Wij he kreeg Lex Cazemier, Piet Kleine en Piet de Boer mee. Richard van Kempen, die de eer ste twee wedstrijden voor de derde periode op zijn naam had geschre ven, deed geen pogingen weg te ko men. Waar de sterke Nieuwvener ook ging, overal werd hij als een schim gevolgd door Yep Kramer, de eerste twee pe- Milan bestraft MILAAN (SID/Reuter) - De tuchtcommissie van de Italiaan se voetbalbond heeft de uitslag van de competitie-wedstrijd AC Milan - AS Roma veranderd van 1-0 in 0-2. Dit besluit werd geno men naar aanleiding van het af steken en gooien van vuurwerk naar Tancredu De Romeinse doelman kreeg een hartstilstand en ontsnapte dank zij razendsnel medisch ingrijpen aan de dood. AC Milan moet voorts een boete van zestig miljoen lire (92.000 gulden) plus alle ziektekosten voor Tancredi betalen. De ploeg van Ruud Gullit zak te door het besluit van de tucht commissie van de tweede naar de vierde positie op de ranglijst. AS Roma steeg door de papieren overwinning van de vierde naar de derde plaats. Riemersma van bord gespeeld ARNHEM (ANP) - Titelhouder Vassili Ivansjoek kwam in de vijf de ronde van het Europees kampi oenschap schaken jeugd te Arn hem alleen aan de leiding. In een hoogstaande partij tegen zijn land genoot Boris Gelfand greep hij de winst. De kansrijkste Nederlander, Liafbern Riemersma, die uit de eerste vier ronden drieneneenhalf punt haalde, verloor gisteren kans loos van de Deen Lars Bo Hansen. Joris Brenninkmeijer en de Portu gees Rui Damaso Almeida deelden het punt. In Groningen begon gisteren een open internationaal schaak toernooi. Zes spelers haalden uit de eerste drie ronden de maximale score. Grootmeester Van der Wiel won de eerste twee partijen en brak zijn derde af. Fred Rompelberg bereidt nieuwe wielerstunt voor MAASTRICHT (ANP) - De Zwit serse sportpromotor Serge Lang en de Brabantse oud-wielrénner Rini Wagtmans zullen het komende jaar de aanval op het wereldsnelheids record wielrennen promoten. De aanval wordt in september/oktober op de zoutvlakte van Bonneville in de Amerikaanse staat Utah gedaan door de Maastrichtse profrenner Fred Rompelberg, houder van twee wereldrecords stayers. Ach ter een auto voorzien van wind scherm wil hij een snelheid halen van 250 kilometer per uur. Het re cord staan op 245,077 kilometer en is in bezit van een Amerikaan. Lang, de stichter van de wereldbe ker skiën, heeft inmiddels bereikt dat het gebeuren in Amerika recht streeks op televisie komt. Hij treedt volgend jaar in onderhande ling met Europese televisiesta tions. HAARLEM (ANP) - De Haarlemse voïïeybalweek heeft meer vragen dan antwoorden op geleverd. De zege van Nederland stond niet ter discussie, de waarde ervan wel. De dubbe le triomf op het Cubaanse nationale team, in de groep met 3-2 en in de finale met 3-0, werd tot voor kort niet voor mogelijk gehouden. Of die overwinningen nu te danken zijn aan ei gen kwaliteiten of te wijten aan het falen van de Cubanen, zal waarschijnlijk pas na de Olympische Spelen duidelijk zijn. Evident is echter wel d^t ook coach Arie Selinger zich begint af te vra gen waar de grenzen aan de moge lijkheden van zijn spelers liggen. Na de winst op Cuba in de finale van het toernooi moest hij het ant woord schuldig blijven. „Hoever de progressie van dit team gaat, weet alleen God. Ik niet", stelde de Amerikaan. Seliger toonde zich vooral verheugd door de tweede zege van zijn team op de Cubanen. „Het is in het topvolleybal zeer moeilijk om in één toernooi twee keer van dezelfde ploeg te winnen. Dat heeft de historie bij alle grote evenementen, wereldkampioen schappen en de Olympische titel strijd, bewezen. Het doet mij voor al genoegen in het licht van het pré- Olympische toernooi in Amster dam. De kans is groot dat wij twee maal binnen het evenement op China stuiten. De jongens hebben gisteren aangetoond de concentra tie op te kunnen brengen. Dat is een winstpunt van deze Haarlemse Week. Verbazing Voor de spelers zullen die argu menten minder aanspreken. Zij vielen dit jaar van de ene verbazing BERN (DPA) - De Zwitserse atlete Sandra Gasser heeft een overwinning behaald in haar strijd tegen de internationale atletiekfederatie. De IAAF legde haar een schorsing op van twee jaar wegens doping bij de wereld kampioenschappen in Rome. Gasser moest haar bronzen medaille op de 1500 meter inleveren. De rechtbank van Bern kende Sandra Gasser een provisorische start- permissie voor alle nationale en internationale evenementen toe. De rech ter oordeelde dat de strafmaat van de IAAF een ontoelaatbare inbreuk op Gassers persoonlijke rechten betekende. De loopster werd ernstig gedu peerd door de schorsing. Topsporters hebben slechts enkele jaren de tijd om succes na te streven. Gasser zou bovendien ernstig financieel verlies lijden. Na de uitspraak kondigde Gasser aan zondag in de Sylvesterloop van Zürich te standen. Dat zij haar sport voorlopig weer in wedstrijden kan uitoefenen, betekent niet dat ze onschuldig is aan doping. De Zwitserse atletiekunie heeft gisteren kennis genomen van de uitspraak en zal de IAAF informeren over de nieuwe situatie. in de andere. Het begon allemaal in het Europese kwalificatie-toernooi in Hongarije. Daar werd niet alleen het evenement gewonnen, maar er brak ook een nieuwe generatie top- spelers door. Die opgang zette zich in de maanden daarna zo door, dat in België bij de eindronde van het Europese kampioenschap het maximaal bereikbare, de vijfde plaats, werd gehaald. Het peil in Brussel en daarna in Genk leek nog voor verbetering vatbaar. Dat het zo snel en zo hevig was, verbaasde ook Selinger. In een voor-Olympische toernooi in Zuidkorea werd alleen verloren van de Verenigde Staten. Bulgarije bijvoorbeeld werd twee keer ver nederd. Ook in duels tegen Aziati sche clubteams bleek dat Oranje voor het snelle spel uit Japan en Korea geen slapeloze nachten meer hoeft te hebben. In Haarlem werd het rijtje van 'niet te overwinnen ploegen' weer verder uitgedund. Ook Cuba kon worden geschrapt. Hoewel de Cubaanse coach Sa muels liet voorkomen alsof hij met een veredeld jeugdteam naar Haar lem kwam, gaven de namen een an dere indicatie. Zeker drie spelers die in Nederland in de basis ston den, zullen dat bij de Spelen ook doen. De andere basisspelers mo gen als vrijwel zekere Seoul-gan gers worden aangemerkt. In het treffen van maandag was er sprake van grote spanning. Gis teren ging het in het grootste ge deelte van de strijd om een eenrich- 1 LEIDEN - Menken/Landbouw blijft in de race om het kampi oenschap van de hoofdklasse zaalvoetbal. De Noordwijkers wonnen bij ROAC '79 met 4-1. De tuchtcommissie van de Afdeling Leiden heeft bij Noord wijk twee punten in mindering gebracht na het niet spelen van de wedstrijd tegen ROAC eerder dit seizoen. Voor de interregionale competi tie won Bax de inhaalwedstrijd van Neptunus met 2-0. SC Ho- genboom was met 5-2 de baas bij Den Dam Siva. Lugdunum - THB Boys 5-5 Een aardige wedstrijd waarin beide teams één helft domineer- deN. Richard Trompert en Leo van Kampen (met een fraai schot) zetten Lugdunum al snel op een 0-2 achterstand. Ton de Rooy bracht in de 15e minuut de 'kikkers' weer in de wedstrijd. Toch moest de ploeg van inval ler-coach Wim van As toe zien hoe Gepi van Rooyen en 'routi nier' Gerard van Beek voor THB Boys de stand naar 2-4 tilden. Slechts Gijs Collé scoorde in die periode voor de thuisclub tegen. Lugdunum nam in de tweede helft het heft in handen, wat re sulteerde in treffers van Fred Kanbier en Edwin Verhoogt (4- 4). Even leek het dat Lugdunum zelfs de winst zou pakken nadat De Rooy 5-4 had laten aanteke nen. Maar Leo van Kampen dacht daar voor THB Boys dui delijk anders over (5-5). ROAC '79 - Menken/Land bouw 1-4 Door de overwinning van Men ken en het verlies eerder deze week van koploper Van der Plas is de spanning aan de kop van de hoofdklasse weer helemaal te rug. ROAC kon de Noordwijkers lang bijhouden. Pas in de tweede helft bij de stand 1-1, Peter Ruy- grok (Menken) en Wilco van der Meer (ROAC) waren de doelpun tenmakers. maakte de kampioen van het vorige seizoen handig ge bruik van een misverstand bij het nemen van een ingooi. Ter wijl ROAC de bal voor zich op eiste, kreeg Menken de inworp toch toegekend. Hieruit ont stond het tweede doelpunt en de thuisclub was definitief geklopt. Peter Ruygrok, Cees Nulkes en Mark Vink scoorden voor Men ken de overige doelpunten. Boerenburg - Noordwijk 2-3 Een derby in de onderste re gionen, waarbij Noordwijk ten slotte als meest ervaren ploeg Boerenburg de baas bleef. Dat was mede te danken aan speler- /doelman Barry Lumondoing die bij de stand 1-2 een strafschop stopte. Albert Bosma en René van Hensbergen zorgden voor de 0-2 ruststand. In de tweede helft scoorden Bert Jan de Ridder (2x) voor Boerenburg en Andries Wendt voor Noordwijk (2-3). Jan de Kuyper - FC Lisse 3-1 Ook in Lisse een onvervalste derby waarbij ditmaal De Kuy- per aan het langste eind trok. ij Harry van der Zwet en Ron Hoogeveen (2x) waren voor De Kuyper produktief, terwijl Pa- i trick Bon voor FC Lisse slechts éénmaal tegen kon scoren. De j! thuisclub kreeg nog een straf- i schop, maar Lau van der Voort profiteerde niet van dit buiten- kansje. Landwer Johan - Sloos Sport 6-9 Beide sporthuizen maakten er een doelpuntrijke vertoning van, I' waarbij de Leidse ploeg tenslotte aan het langste eind trok. Voor Sloos scoorden Bennie Heems kerk, Ronald van der Pot en Mar- S tin de Jong elk driemaal. Ton Ar royo (2x), Ron van Belkum (2x), I' Eric Warmerdam en Piet Ruv- grok waren doeltreffend voor Landwer. tingsduel. Selinger startte met de zelfde basis: Blangé, Benne, Zwer ver, Zoodsma, Posthuma en Leeu werink. De laatste neemt voorlopig de plaats in van de geblesseerde Grabert. Toen de 2500 toeshouwers zich hadden'opgemaakt voor een paar uur topvolleybal was de eerste set al voorbij. Binnen zeventien mi nuten, met weinig spanning en veel Nederlands geweld, werd de eerste reeks met 15-8 gewonnen door Oranje. De enige problemen deden zich voor bij de stop. Aan vallend kan Leeuwerink vaak zijn voorganger evenaren, in de verde diging wordt de VCG-speler node gemist. Jan Posthuma lijkt door de aanwezigheid van een nieuwe man naast zich, opeens toch last te krij gen van nervositeit. Blamage In de tweede reeks openbaarde zich dezelfde fout als in het eerste duel. De ploeg verzuimde een 12-6 voorsprong te vergulden. Een reeks van fouten, aan de opslag en in de stop, gaven de Cubanen de kans terug te komen in de wed strijd. De spelers uit het Caraibi- sche eiland lieten, met een blama ge in het vooruitzicht, zich de mo gelijkheid niet ontgaan. Selinger riodes. Als twaalfde in de rang schikking verwierf Van Kempen een te verwaarlozen aantal punten. Na negentien wedstrijden - het marathonseizoen is al over de helft - begint het peloton toch last te krij gen van vermoeidheidverschijnse len. Teruggekeerd in de groep is Jos Pronk, die, net hersteld van een zware knie-operatie, vorige week min of meer toevalig deel nam aan de tien kilometer in Heer- enveen. Pronk hield het na veertig ronden voor gezien. Opvallend veel rijders konden in de tweede helft van de wedstrijd niet volgen. Des te merkwaardiger stelde Kasper dat het hem juist beter gaat naar mate hij meer kilometers achter de ijzers heeft. „Ik geloof dat ik de eer ste helft nodig heb om in te rijden. Ik wist dat ik de snelste was van de vijf. Dat De Boer twee ronden voor het einde het initiatief nam, kwam mij goed uit. Hij was zo vriendelijk mij te lanceren." Uitslag: 1. Kasper (Arnhem), 2. Cazemier (Den Horn), 3. Kleine (Kerkenveld), 4. De Boer (Edam), 5. Van Wijhe (Oosterwolde), 6. Van den Boogert (Eindhoven), 7. Maars- sen (Rijsenhout), 8. Jansen (Lei den), 9. Molenaar (Waddinxveen), 10. Dijkstra (Pesse), 15. Hagen (Lis se), 20. Van der Hoorn (Ter Aar). Stand derde periode: 1. Van Kempen 63,2 punten. 2. Krom kamp 58, 3. Maarssen 44, 4. Kasper 41,1, 5. Ruitenberg (Oldebroek) 37. 6. Kleine 36, 7. Cazemier. Van den Boogert en Dijkstra 33, 10. Ferwer- da en Niesten 29. Nog meer marathons DEN HAAG (ANP) - De mara thonschaatsers kunnen er geen ge noeg van krijgen. De marathon commissie is bereid de toch al volle agenda uit te breiden. Vijf dagen voordat in Deventer wordt gereden om het Nederlands marathonkam pioenschap rijden de beste veertig marathonspecialisten een afvalra ce in de Thialfhal. De uitnodigingen worden ver stuurd aan de rijders, die zich in de eerste en de tweede periode heb ben onderscheiden. Ook de beste B-rijder Bart Veldkamp en vete raan Marten Hoekstra kunnen een uitnodiging tegemoet zien. De af- valwedstrijd wordt op 11 januari gehouden. DONDERDAG 15.10-15.40 BBC 2: The Admiral's Cup: zeilreportage. 22.05-23.00 SKY: Ski Report: win- tersportmagazine. 23.00-24.00 SKY: Spaans competi tie-voetbal. VRIJDAG 13.30-14.45 BBC 2: Golf '87 - A Mo mentous Year: hoogtepunten uit de golfsport. 16.30-17.00 Ned 2: Studio Sport: ex tra uitzending met hoogtepunten van het schaatsseizoen op natuurijs afgelopen ZATERDAG 12.50-14.35 BBC 2: International snooker: jaaroverzicht van snooker- greep toen ook voor het eerst in. Hij bracht Bert Goedkoop op 13-11 in het veld op de plaats van Posthu ma. De sprong-service van de aan voerder moest de laatste punten binnen brengen. Het lukte niet. Bij 14-15 kregen de Cubanen de kans de set te winnen. Het noopte Selin ger tot een tweede ruil, één van meer belang. Marco Brouwers kwam net als maandag in het veld voor Leeuwerink. Hij bleek de ge wenste versterking. De Martinus- speler schudde met praten de ploeg wakker, en zorgde voor de belangrijke gelijkmaker. Een tech nische fout van de Cubanen en een smash van Zoodsma zorgden voor setwinst. In de derde set kwamen de Cuba nen er andermaal niet aan te pas. Brouwers bleek een belangrijke schakel, zowel verdedigend als aanvallend. Bij 1-7 nam Samuels zijn eerste time-out, bij 4-11 volgde zijn tweede. Het had geen enkele invloed op de gang van zaken. Oranje heerste daarvoor en ook daarna. Vooral de combinaties door het midden zorgden voor een reeks van punten. Het duurde ze ven setpunten alvorens Posthuma met een smash via het blok een ze ge met 3-0 op het scorebord liet no teren. 14.35-15.25 BBC 2: Gymnastic Com pilation: hoogtepunten van de we reldkampioenschappen turnen in Rotterdam. 15.05-15.50 SKY: Ski Report: win tersportmagazine. 15.30-16.30 SCH. Super Sport. 15.50-16.55 SKY: International Mo tor Sports '87: met de Grand Prix van Portugal voor 500 cc motoren vanuit Jarama (Spanje) en Car Wars (een jaaroverzicht van wat er alle maal fout ging in de autosport). 16.15-17.00 Ned 2: Voorbeschou wing op de Olympische Spelen: vooruitblik op de Winterspelen, die in februari 1988 in het Canadese Cal gary worden gehouden. 16.30-17.30 SCH: American Super Sport. 17.50-18.05 BBC 1: Final Score: sportuitslagen. 18.05-18.20 BBC 1: Sportuitslagen. 18.10-19.00 BRT 1: Speel op Sport: vandaag kunstschaatsen. 20.30-22.10 BRT 2: Sport extra met basketbal in Oostende, voetbal en volleybal in St. Niklaas. 22.45-23.00 BBC 1 Sport. aandacht voor minder bekende sporten en interviews met voormali ge topsporters. 14.05-15.05 SKY VFL Australian Rules Football. 14.30-15.45 SCH: Super Sport. 16.00-19.00 BRT 2 Stadion: met o.m. de finale van het basketbaltoer- nooi in Oostende en de finale van het volleybaltoernooi in St. Niklaas. 16.57-18.00 Did 2: Dreimal um die Welt: terugblik op sporthoogtepun- ten van 1987. 18.10-18.40 Did 1: Sportschau. 19.00-19.55 Ned 2: Studio Sport. 19.00-20.00 Did 3: Sport im Westen. 19.50-19.57 Did 1: Sportschau-Tele- gramm. 20.05-20.40 BRT 1: Sportweekend. 22.45-23.00 Did 2: Sport am Sonntag. 22.55-23.55 SKY: Davis Cup Pre view 1987 (tennis). MAANDAG 13.45-15.20 BBC 1: Paarderennen: vanuit Chepstow.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 19