TELEVISIE TOEGELICHT I 'Klassiek kan op radio 3 functie hebben' Joop Zoetemelk exit TV-RUBRIEK mui ZATERDAG 19 DECEMBER 1987 IN HET WEEKEINDE The Love Bug De NCRV begint vanavond aan een serie van vier Herbie-films, waarin een oud Volkswagentje de hoofdrol speelt. De eerste afle vering is de uit 1969 daterende 'The Love Bug', waarin de auto coureur Jim Douglas een won derlijk team vormt met het be jaarde VW'tje. De film was al eens eerder op de televisie te zien. (Nederland 1, 20.38 uur). Andere film De AVRO zendt vanavond laat in plaats van de in de programma bladen genoemde western 'Texas Addio' de speelfilm 'The bishops wife' uit. Bij nader in zien, aldus de AVRO, past deze film, waarin David Niven en Ga ry Grant de hoofdrollen spelen beter in de kerstsfeer. Alles draait in 'The bishops wife' om de inzameling van geld voor de bouw van een nieuwe kerk in de parochie van de bischop (David Niven). Hij wordt daarbij op ge heimzinnige wijze geholpen door een zekere Dudley die even onverwacht verschijnt als hij ook weer verdwijnt. De film, waarin ook Loretta Young een belangrijke rol speelt, is in 1947 gemaakt. (Nederland 2, 23.15 uur). Honderdste AAA De VARA brengt zondag brengt de honderdste aflevering van Neerlands meest populaire co medyserie 'Zeg 'ns Aaa'. In 'Op hoop van zegen' - want zo heet de jubileumaflevering - levert de stuurmanskunst van Lydie van der Ploeg flink wat problemen op voor Hans Lansberg. Ze be sluiten dan maar de boot van de hand te doen. Koos Dobbelsteen en zijn maat Jopie besluiten daarbij te helpen. Wanneer de mannen tijdens een zeiltocht in noodweer terecht komen maken de vrouwen zich grote zorgen en ziet Mien in een droom de vrese lijkste dingen gebeuren. Vooraf gaand aan deze uitzending zal een korte documentaire te zien zijn waarin een blik 'in de keu ken' wordt gegund. Te zien is hoe de auteurs van de serie, Alexan der Pola en Chiem van Hou- weninge, te werk gaan bij het schrijven, hoe de droomscène uit de honderdste aflevering werd opgenomen in een zwembad, en hoe de binnenopnamen met pu bliek in de studio worden ge maakt. (Nederland 1,19.50 uur en 20.05 uur). Teddy Ruxpin De VARA begint zondag met de Amerikaanse tekenfilmserie 'De avonturen van Teddy Ruxpin'. In de eerste aflevering ('De schat van Grundo') gaan Teddy en zijn vriendje Grubby op zoek naar een schat. Op hun tocht naar de schat worden ze belaagd door een stel griezelige, maar domme monstertjes. 'De avonturen van Teddy Ruxpin' zijn in het Neder lands nagesynchroniseerd. (Ne derland 1, 18.28 uur). John Hiatt burg. Hij stapt elke dag om vijf uur uit zijn bed, zelfs in het week end, en gaat naar het zwembad om te trainen. Klaasjan doet aan schoonspringen. Dit jaar werd hij tweede bij de Nederlandse kampioenschappen. (Nederland 1, 9.20 uur). Diogenes Bram van Splunteren maakte de film 'John Hiatt, profession mu sician' die de VPRO zondag avond uitzendt. John Hiatt (35) schreef in de afgelopen 15 jaar nummers voor, onder anderen, Three Dog Night, The Neville Brothers, Rosanna Cash en Bob Dylan. Met zijn eigen platen kreeg hij totnogtoe eigenlijk al leen in Nederland erkenning. In de film wordt Hiatt gevolgd op een tournee door Texas en leidt hij de cameraploeg rond in Nash ville, de stad waar hij zijn loop baan als songwriter begon. (Ne derland 2, 23.28 uur). Kinderverhalen De makers van het VPRO-kin- derprogramma 'Achterwerk in de kast' zijn in de loop van de ja ren een aantal opmerkelijke kin derverhalen tegen gekomen, die niet geschikt waren voor de kast. Ze hebben daarom besloten een apart programma te maken om deze verhalen toch te kunnen vertellen. Het programma kreeg de toepasselijke titel 'Achter werk uit de kast' mee en zal zon dag in het kinderprogramma van de VPRO voor het eerst worden uitgezonden. De serie omvat tien verhalen over verschillende kin deren. De kinderen, die centraal staan in de afleveringen, hebben met elkaar gemeen dat ze allen over een enorme wilskracht be- schikken. In het eerste program ma wordt het verhaal verteld van de tien-jarige Klaasjan Ypen- In het VPRO-programma Dioge nes pleit oud-bondskanselier Helmut Schmidt zondag voor de vorming van een gezamenlijke Europese strijdmacht onder Frans opperbevel moeten ko men. In het programma maakt Schmidt ook duidelijk dat hij en hij alleen de uitvinder is van de zogenaamde nul-optie. President Reagan zei afgelopen maandag nog, dat hij in 1981 op het idee van de nul-optie was gekomen. Schmidt zegt dat hy er toender- tijd grote moeite mee had Reagan van het nut van de nul optie te overtuigen. (Nederland 2, 21.27 uur). Capitool In de NOS-rubriek 'Het Capitool' wordt zondagmiddag gediscus sieerd over het onderwerp 'Fa lend politiek management'. Aan leiding tot het gesprek zijn de verwikkelingen rond de studiefi nanciering, waarover minister Deetman de afgelopen week in de Tweede Kamer tekst en uitleg moest geven. De gasten zijn Piet de Jong, oud-premier, Roel in 't Veld, directeur-generaal hoger onderwijs, en J. Wallage, PvdA- Kamerlid. Als gespreksleider treedt op Pieter de Vink. (Neder land 2, 12.00 uur). Radio Rijnland Radio Rijnland Sport begint zon dagmiddag weer met de uitsla gen en karakteristieken van de wedstrijden in het zaterdagvoet bal. Daarna volgen onder meer li ve-verslagen van de voetbalwed strijden ASC - Oranje Groen en Foreholte - DOSR en van de korf balontmoetingen Fides Pacta - Deeto en Zuiderkwartier - DKV. Het eigenzinnige volkswagentje Douglas als zijn baas. Ze worden e bert Stevenson. Herbie kiest de autocoureur Jim ?n hecht team in deze film van Ro- (foto Kippa) Flairck-fluitist Peter Weekers op solotoer UTRECHT (GPD) - Peter Weekers is mede-oprichter en fluitist van de muziekgroep Flairck. Een groep, die niet in een bepaald hoek je kan worden gedrukt. Flairck maakt geen klassieke muziek. Ook geen pop, geen jazz en geen easy- -listening. door Frederike Contant Of juist van alles een beetje. Deze opmerkelijke mengelmoes van muzieKstijlen heeft de groep veel succes opgeleverd. In Nederland verkopen de platen goed, in het buitenland is ook grote belangstel ling voor Flairck. Toch wilde Peter Weekers (30) meer dan alleen deel uitmaken van een muziekgezelschap. Onlangs verscheen zijn tweede solo-album 'Behind The Bamboo Fence', waar op Weekers uitsluitend op een pan fluit speelt. „Een moeilijk instrument waar voor ik bewust heb gekozen. Ik heb een klassieke conservatorium-op leiding voor een dwarsfluit. De panfluit biedt echter veel meer mo gelijkheden. Het is een instrument met de eigenschappen van een stem. Je kunt veel meer vibraties en buigingen maken. De moeilijk heidsgraad van een panfluit ligt hoog. Misschien kun je het verge lijken met de moeilijkheid van een viool. Maar dat is juist een uitda ging voor me geweest". Ook Flairck Peter Weekers benadrukt dat hij nog steeds deel uitmaakt van Flairck en dat de groep ook nog wel degelijk bestaat. „We nemen in januari weer een nieuwe lp op. Het leuke van musi ceren in Flairck is dat de groep ruimte laat voor individuele ont plooiingen van bandleden. Ik ben niet de enige die soloprojecten doet. Momenteel schrijf ik een vioolarrangement voor twee Flairck-violistes. Ook dat wordt weer iets heel anders dan we geza menlijk doen. Flairck is veelal bruisend. Mijn solo-lp is juist weer heel rustig en sfeervol van op zet. Voor de violistes componeer ik nu easy-listening muziek met toch een sterke swing erin. Als je zo ver nieuwend kunt bezig blijven en je zelf kan blijven ontwikkelen op veel terreinen, dan kan een groep lang blijven bestaan". Doof Flairck werd in 1980 op initiatief van Peter Weekers opgericht. „Voor die tijd zat ik in een harde re popgroep, maar ik kreeg last van mijn oren en de specialist zei dat daar niets aan te doen was en dat Peter Weekers: 'Klassieke muziek mag niet elitair zijn'. het geluid-geweld me binnen vijf jaar doof zou mak^n. Die medede ling deed me besluiten met de pop groep te stoppen. Toch wilde ik graag muziek blijven maken. Ik heb wel een klassieke opleiding, maar spelen in een echt orkest leek me niet bevredigend genoeg. Ik heb een goede vriend uit Ierland weten over te halen samen met mij muziek te gaan schrijven. Dat werd dus klassieke pop en daar hebben we muzikanten voor gezocht en dat resulteerde in Flairck". Peter Weekers weet nog dat de oprichting van de groep een enorm avontuur was. „Het was voor ons volkomen on duidelijk hoe het publiek zou gaan reageren. We hadden dan ook geen enkel idee dat deze muziek zo'n succes zou worden. Eigenlijk von den we dat ook niet zo belangrijk. We maakten muziek die we zelf mooi vonden. Ik denk dat de Flairck-muziek zo aansloeg om dat het hel direct was, heel spon taan en intens. Bovendien vulden we een gat tussen pop en klassiek. De muziek was en is heel uniek en origineel, zonder elitair te zijn". Elitair Veel 'oudere jongeren' kopen en draaien tegenwoordig klassieke muziek. „Het is inderdaad opvallend dat een grote groep dertigers, de yups, tegenwoordig op klassieke muziek vallen. Het zijn mensen die vallen op Bruce Springsteen om vooral de indruk te wekken nog jong te zijn, maar ook intelligent en beschaafd willen overkomen door klassieke muziek te draaien. Ik vind dat er vaak heel elitair over klassieke mu ziek wordt gedacht. Volgens mij heeft die muziek twee functies. Je er heel aandachtig naar luisteren, maar het kan ook prima een radio 3 functie hebben. Als achtergrond; muziekje waarbij je een gesprek kunt voeren of je werk kunt doen. Klassiek is niet alleen mooi om doodstil via je CD-player te be luisteren", aldus Peter Weekers. Een paar jaar geleden had hij op eens zijn buik vol van de klassieke popmuziek van Flairck. „Ik was helemaal verzadigd van Flairck. Ik heb toen een solo-lp ge maakt. Uit dat project ontstond een andere groep. Met hen heb ik ook weer een plaat gemaakt, daar die sloeg niet aan. De platenmarkt zakte toen net in elkaar. De muziek was ook akoestisch maar wat Afri- j kaanser, wat sneller van ritme. Mu zikaal en artistiek was het fantas tisch, maar commercieel sloeg het niet aan. Flairck vroeg mij weer te komen spelen en ik ben weer te ruggegaan". Anderhalf jaar geleden kwam Peter Weekers weer in contact met de Engelse producer Mike Batt, be kend van composities als 'Lady of the Dawn' en de produktie van 'Bright Eyes'. „Mike Batt had de laatste Flairck-lp geproduceerd en hij bel de mij op of ik met hem een solo- -album wilde maken. Hij heeft alle composities zelf geschreven. Ik wilde het niet doen omdat het nu eens heel iets anders moest wor den. Ik heb nu eenmaal een bepaal de stijl van componeren en val dan toch gauw terug in dat stramien. Daarom ben ik blij dat Mike Batt dat nu heeft gedaan, zodat 'Behind The Bamboo Fence' echt iets toe voegt aan mijn eigen werk en aan dat van Flairck". Vorige week heb ik - als voorzit ter van de KNBV, de Koninklij ke Nederlandse Bond van Video- bezitters - gewezen op de grote schade die leden van onze bond elke keer weer lijden (zowel ma terieel als moreel als psychisch) doordat de zendgemachtigden programma's later dan aange kondigd in de programmabladen laten beginnen, waardoor zij ook weer later eindigen. Voorgeprogrammeerde vi deo's raken daarvan van slag en dat geldt ook voor hun gebrui kers. Ik kreeg een paar brieven ter ondersteuning van mijn actie (ik heb van de week de video vijf minuten stilgezet en dreig dit volgende week opnieuw te doen) en citeer uit een van deze brie ven. Die van de heer W. Storm van Leeuwen uit Hengelo: „De programmamakers, al thans degenen die verantwoorde lijk zijn voor het op tijd beginnen van programma's, schijnen zich te voelen als Onze Lieve Heer in Omroepland. Zij lijken lak te hebben aan de kijkers". De heer Storm van Leeuwen vindt een tolerantie van vijf mi nuten geen bezwaar. Blijkbaar neemt hij net als ik al een ruime marge bij het indrukken van het stopteken op het video-dash board. Maar bijvoorbeeld don derdagavond begon 'Hoofdper soon' van Aad van den Heuvel 10 minuten later dan aangekondigd en het daarop volgende journaal vijf minuten later. Enerzijds bravo dus voor Joop Zoetemelk, de hoofdpersoon in kwestie, die nog rap en zwijgzaam genoeg bleek om de KRO in staat te stel len vijf minuten van de opgelo pen achterstand in te lopen, an derzijds foei voor de voorafgaan de programma's die blijkbaar waren uitgelopen. Of misschien één daarvan, dat weet ik niet. Nu weet ik ook wel dat elke re gel er is om zo nu en dan gebro ken te worden. En ik kan mij bij voorbeeld voorstellen dat een ar beidsintensief programma als '100 jaar dokteren' dat over kan ker aan de vrouwelijke ge slachtsorganen ging, achteraf - na het opstellen van de program ma-indeling - een beetje langer uitviel dan gepland was. En dat men het onderwerp te belangrijk vond om er terwille van de KN BV essentiële onderdelen uit weg te laten. Maar ik zou er toch voor willen pleiten dat men in Hilversum - om harde acties onzerzijds te voorkomen - voortaan beter zijn best doet zich aan de aangegeven tijden te houden. Bij de radio kan het ook, waarom dan niet bij de televisie? Trouwens, nu ik er over nadenk, zie ik ook nooit nog haastig aangebrachte zijflapjes aan de pagina's van de kranten en weekbladen omdat een artikel wat langer bleek te zijn dan ver wacht werd! In '100 jaar dokteren' zagen we een vrouw halfnaakt in het rek van de gynaecoloog hangen en werd ons een blik recht in haar kruis gegund terwijl de gynaèco- loog daar met een spateltje in rond wroette. Ik denk dat het goed is datje zulke onderwerpen niet te abstract houdt en datje er daarom niet voor terug moet schrikken ook zulke beelden te tonen. Des te groter is daarom het respect dat ik voel voor de vrouw die zich ertoe had willen lenen. Eigenlijk zou presentatrice Milou van Sprang of regisseuse Judit Wever of producente Joke Baar deze rol op zich hebben moeten nemen. Zoals geleerden (zoals onlangs nog door Franse aids-onderzoekers schijnt te zijn gebeurd) een nieuw serum eerst op zichzelf uitproberen voordat zij er anderen mee in eventueel gevaar brengen. Maar misschien was het Joke Baar of Judit Wever wel. Ik ken hen niet van gezicht. Terwijl Joop Zoetemelk zijn afscheidsaria zong bij Aad van den Heuvel, zag ik op de andere zender even Marco van Basten bij de EO. Henk Binnendijk - van 'Het hart op de tong' - was hem blijkbaar toevallig op straat te gengekomen toen hij de mensen overviel met vragen over hun kerstbeleving. Na de vraag of Marco's hart vervuld was van voetbal, zei Henk Binnendijk: 'Ik hoop dat God ook een plaats in je leven zal hebben'. 'Wat zeg je?' 'Ik hoop dat God ook een plaats in je leven zal hebben'. 'O ja, best wel. Ik ben wel gelo vig'. Terug naar Joop, 41 jaar, ge trouwd met de Francaise Fran- coise, een zoon Carl en een doch- ter Laetitia. Het intrigerendst in de uitzending vond ik het schaakbord dat bij Joops vader thuis onder handbereik stond, en waarvan hij niet kon afblijven tij dens het interview met Aad van den Heuvel. Ik wilde graag we ten of vader wel eens met zijn zoon Joop schaakte, maar Aad interesseerde dat blijkbaar niet. Dus het antwoord kwamen we niet te weten. Joop had één goede uitspraak voor ons in petto. Op de vraag of hij de rol van ploegleider ambi eerde. Nee dus. „Ik ben wel hard voor mezelf maar niet voor een ander", legde hij uit. Zijn vader had ook nog een heel goed antwoord. „Hoe voel je je dan als vader?" vroeg Aad naar aanleiding van Joops eerste grote overwinning in de Tour de l'Avenir. „Dat weet ik niet meer", zei va der. 7ATERDAG Radio 1 na 18 uur TROS: 18.06 Coulissen. AVRO: 19.02 Randy Newman in concert! NOS: 20.02 Langs de lijn. AVRO: 22.02 Hef Trio van Robert Jan Ver meulen. KRO: 22.45 Man en paard- extra. NOS: 23.05 Met het oog op morgen. KRO: 00.02 Oogluik. 1.02- 7.00 Niemandsland Radio 2 na 18 uur KRO: 18.03 Echo. 18.15 Levenslief en levensleed. 19.00-7.00 Zie Ra dio 1 Radio 3 na 18 uur NOS: 18.03 De Avondspits. NCRV: 19.02 Koploper. 20.03 Harro de Jonge met om ^0.03 Elpee Pop Radio 4 na 18 uur VOO: 18.02 Avondstemming. KRO: 20.00 Nws. 20.02 KRO-Klas- siek op zaterdagavond, met om 20.02 Chansons la vierge, van Gautier de Coincy. 20.05 Concord- sonate, van Ives. 22.00 Orgelru briek; 22.20 Laudate. 23.00- 24.00 KRO-Uterait: Spektakel Radio 5 na 18 uur EO: 18.10 Kayen Rasja (Er is hoop). 18.25 lyi Haberler (Goed nieuws). IOS: 18.40 Arabisch pro gramma. NOS: 19.00 progr. voor buitenl. werknemers. EO: 20.30 Laat ons de rustdag wijden. 21.14 Metierdaad hulpverlening. 21.15 Reflector. 21.35 Deze week. 22.00- 22.25 Gouden orgelklanken OMROEP RIJNLAND 12.00-13.00 Hindostaans/Suri- naams programma 13.00-15.00 Noordwijk Lokaal 15.00-19.00 Vandaag de dag op zaterdag 19.00-20.00 Voorhout Lokaal Radio 1 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. KRO: 7.02 KRO's Ontbijtshow. 7.53 Ter overweging. EO: 8.05 Groot Nieuws met om 8.52 Adventsover- denking; VOO: 9.02 VERONICA Sport. TROS: 10.02 Wegwezen. VARA: 11.02 VARA Radio 1 zonda geditie. (11.30 Nws.overz.) 12.02 Ophef en vertier. NCRV: 13.05 Hier en nu. NOS: 14.02 Langs de lijn. Radio 1 na 18 uur VPRO: 18.05 Het Spoor: Hoe de Radio de oorlog overleefde. AVRO: 19.02 Leuterkoek en zandgebak. 19.10 Kees Brusse leest voor. 19.30 De hersengymnastiek. 20.02 Toppers van Toen. 21.02 Play it again...22.02 Afspraak met het ver leden, hoorsp. KRO: 22.45 Man en paard extra. NOS: 23.05 Met het oog op morgen. TROS: 0.02 De nachtwacht. 4.02 Aflossing van de nachtwacht. 5.02-7.00 Krieken met Adje Radio 2 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. VARA: 8.02 Vroege Vogels. 10.02 Tony van Verre ontmoet Wim lbo. AVRO: 10.30 Uit Studio en theater, 11.02 Duyscotheek. 12.02 AVRO-Maga- zine. 14.02 Nederlands op AVRO 2. 15.02 Pim Jacobs met hits uit de ja- ren 50.16.30 Kom 'ns langs in des Indes. Radio 3 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. KRO: 8.02 Hurrie-up. 9.02 Zin in pop. 10.02 De wakkere wereld. 12.02 KRO-Miniparade. 13.02 Het wees huis van de Hits. 15.02 Tijd voor Toen. 16.02 KRO's Zalige Liefdes- lijn. Radio 3 na 18 uur 18.02 KRO'S Hitweek. 19.02 Pop- eye. 20.02 Radio Thuisland. 21.02 De krijsende tafel. 22.02-00.00 Op Slag van Maandag Radio 4 voor 18 uur NOS: 8.00 Nws. 8.02 H vier. 9.00 Musica Religiosa en Profana. 9.55 Progr.overz. KRO: 10.00 Oecume nische dienst vanuit Groningen. NOS: 11.00 Für Elise. 13.00 Nieuws. 13.02 Opera Matinee: Nwe. grammofoonplaten en CD's. 14.00 Onder de groene linde. 14.10 Concert op de zondagmiddag: Rot terdams Filharmonisch Orkest met piano en trompet (In pauze: Praten over muziek). 16.30 Diskotabel. Radio 4 na 18 uur 18.00 Nieuws 18.02 Musica Nova. TROS: 19.00 TROS muziekmaand: Klassiek. 20.00 Nws. 20.02 Specia liteiten la carte. 22.00 Kamercon cert: Van barok tot heden in kleine bezetting. 23.00-24.00 Finale Radio 5 voor 18 uur NOS: 6.30-6.49 Scheepvaart- en marktberichten en uitgebreid weer bericht. 9.00 Nws. NCRV: 9.02 Woord op zondag. 9.30 Te Deum Laudamus. NOS: 9.55 Waterstan Horizontaal 2 drankgelegenheid, 5 bevel, 8 wisselborgtocht, 10 Boed dhistisch heiligdom in Indië, 11 Japanse parelduikster, 12 meer in Rusland, 13 bergweide, 15 rechtsprekend lichaam, 17 sportwedstrijd, 20 water in Utrecht, 22 sport van een lad der, 25 sneeuwschaats, 26 hak- werktuig, 27 aardsoort, 28 tel woord, 29 paddestoel, 30 dom me fout, 32 uitholling, put in de grond, 33 plaatsje in Drente, 34 durende vijandschap, 35 stre- zeiaar, 7 waarde vriend (lat.), 9 1 gierig persoon, 10 toestel om een electr. stroom in of buiten werking te stellen, 16 smekend verzoek, 18 visvaartuig, 19 ver- 1 langen naar de geboortegrond, 21 oorlogsvaartuig, 23 stuur hut, 24 hoeveelheid van geluid senergie, 28 een zekere, 31 enig, 38 boze geest, 39 slag, klap, 41 lijst, 42 niets bevattend, 44 den kvermogen, oordeel, 46 ambts kleed, 47 inwendig orgaan, 49 gevangenis, 50 ivoor. ling, 35 wees gegroet (lat.), 37 hetzelfde, 40' zaak (lat.), 43 ver bouwer, 45 bloedverwanten v. vaders zijde, 48 schrijfgerei, 51 baken in het vaarwater, 52 to venares, heks, 53 vreemde munt, 54 landbouwwerktuig, 55 ijzerhoudende grond, 56 dessertspijs. Verticaal 1 inwendig orgaan, 2 staaf van kostbaar metaal, 3 geza menlijke hoeveelheid, 4 fami lielid, 5 plaats in België, 6 treu- sheïsëib a Haai a o aaaaa a HEIHH0Ü 3 HUSH De prijs van 25,werd toege kend aan: S. Janssens, Oude Vest 27a, 2312 XR Leiden De prijs wordt de winnaar toege zonden. Oplossingen onder vermelding van 'Puzzel' voor donderdag op briefkaart of in een enveloppe zen den aan: Redactie Leidsch Dag blad, Postbus 54, 2300 AB Leiden. den. IKON: 10.00 Verhalen vooraf. 10.10 De betovergrootmoeder van Jezus. 10.58 Wilde ganzen. 11.00 De andere wereld van zondagmor gen. NOS: 12.00 Nws. VOO: 12.05 "Het zwarte gat. (NOS: 13.00 Nws.) tenl. werknemers. 19.20 Suara Ma luku 19.55 Tambu 20.30 Zorg en Hoop. 21.20 NOS Cultuur Special. 22.00 Dichter bij de dichter. 22.10 Jazz uit het historisch archief. 22.40-23.00 Hobbyscoop OMROEP RIJNLAND 11.00-12.00 Sassenheim Lo kaal 12.00-13.00 Noordwijkerhout Lokaal 13.00-14.00 Lisse Lokaal LOKALE OMROEP ALPHEN 20.00-21.00 Alphens Nieuw- smagazine 21.00-22.00 Sportcarrousel MAANDAG Radio 1 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. NCRV: 7.03 Hier en nu. 7.15 Het levende woord. 7.22 Lichte muziek. (NOS: 7.30 Nws.) 7.33 Hier en nu. 8.32 Maandagmorgen Magazine. 12.05 gesproken. 12.50 Moment. NOS: 12.56 Mededelingen voor land- en tuinbouw. NCRV: 13.08 Hier en nu. VOO: 14.05 Veronica Nieuwsradio Radio 2 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. TROS: 7.02 Een goede morgen met Ron Brandsteden (8.03-8.15 Tros Ak- tua.) 9.03 De TROS Gouwe Ouwe Club. 10.03 Op Volle Toeren. 11.03 TROS Radio Karavaan. 12.03 An- dré van Duin. 13.06 TROS Aktua. 13.15 Tijd voor Tetske. 14.03 Mu ziek uit duizenden. EO: 15.03 Zo viert Europa kerst. 16.03 Open huis speciaal. 16.58 EO-Metterdaad Hulpverlening. EO: 17.03 Ronduit radiokrant Radio 3 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. AVRO: 7.03 De baas van de week. 9.03 Ar beidsvitaminen. 12.03 Hollands Glorie. 14.03 Toppop Radio. 16.03 Toppop Twintig Radio 4 voor 18 uur KRO: 7.00 Nws. 7.02 Aubade. (8.00 Nws). 9.00 Daar word ik stil van. 10.00 KRO-Klassiek op maan dagmorgen. 1. Oude muziek voor piano. 2. Op CD verschenen. 11.50 Over muziek. 12.00 Van twaalf tot twee klassiek. 13.50 Over Kunst en Kuituur. 14.00 KRO-Klassiek op maandagmiddag: Oude liederen. 16.00 In antwoord op uw schrijven. 16.50 KRO-Literair: over poëzie. VARA: 17.00 Klassieke muziek van Haydn Radio 5 voor 18 uur NOS: 6.00-6.49 Scheepvaart- en marktberichten en uitgebreid weer bericht. 9.00 Nws. 9.02 NOS Spor tief. 9.25 Waterstanden. RVU; 9.30 i Paranormaal. VARA: 10.00 Factor 5, met om 11.00 Berichten van en over ouderen. HUM.VERBOND' 12.05 Het voordeel van de twijfel. NOS: 13.00 Nws. VARA: 13.10 Faktor 5, vervolg: Bericht van bui ten. 15.00 Bericht uit het koninkrijk. NOS: 16.30 NOS Kindermagazine. 17.00 Wat een taal. 17.30 NOS; Cultuurmagazine. NOS: 17.55 Me dedelingen en schippersberichten RADIO WEST 7.15-8.00 ochtendmagazine, met nieuws, aktualiteiten, weers- berichten en verkeersinformatie. 12.00-13.00 Lunch-uur, met nwsoverzicht, progr.aank., ser-j vicerubr., weerber., verkeersinf., land- en tuinbouwinf., de kwis Hebbes en de voorstelling van de

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 34