Zweden op weg naar Davisbeker Hoogvliet B.V. Hoogvliet ANDRE supermarkten Kimststoter Bruimekreef tafeltennisduel Afgelastingen moet koppositie afstaan 'Bom' slaat niet erg in ^^Bev/ezen de goedkoopje TECHNISCH COMMERCIEEL MEDEWERKER STOLP DIJKSTRA KATWIJK Hoofd van de commerciële binnendienst. PART-TIME VERKOPER/STER Wilander wint gemakkelijk GOTEBORG (RTR/SID/ANP) - De eerste en waarschijn lijk ook laatste kans voor de betere tennissers uit India om in de finale van de strijd van de Davisbeker tegen Zweden voor een stunt te zorgen, is gisteravond in het Scandinavi- um in Goteborg verloren gegaan. Ramesh Krishnan, de best geklasseerde speler, was voor Mats Wilander niet meer dan een onwillige prooi. De Zweed, nummer drie van de wereld, had nog geen twee uur nodig om op de speciaal aangelegde gravelbaan zijn land op voorsprong te zetten. De set-cijfers geven duidelijk aan dat er voor Krishnan nauwelijks kansen op winst zijn geweest: 6-4, 6-1, 6-3. Ushockeyteam deelt met Denen KOPENHAGEN (ANP) - Het Ne derlandse ijshockeyteam is de strijd om de Pondus-beker begon nen met een gelijkspel van 2-2 (0-0. 2-1, 0-1) tegen Denemarken. Het duel was fors maar fair. Ne derland kreeg vijf keer twee straf- minuten, de Denen ook, plus één keer tien. Evenwicht in de score tussen de op C-niveau spelende Nederlanders en de Denen, die vo rig seizoen naar de B-groep zijn ge promoveerd, was rechtvaardig ge zien het spelbeeld. Iedere andere score, zelfs een grote overwinning voor eén van de twee ploegen, was mogelijk ge weest. Zowel Denen als Nederlan ders kregen voor 1000 toeschou wers talrijke kansen. De doelverde digers Polmantuin en Hansen hiel den de score echter beperkt. Eerder op de dag had Italië de openingswedstrijd tegen Noorwe gen met 4-2 gewonnen. Haan scoort hoog STUTTGART (SID) - Arie Haan is in korte tijd de op twee na populairste voetbaltrainer van Westduitsland geworden. Haan, die deze zomer van An- derlecht naar VfB Stuttgart overstapte, kreeg bij een en quête van het blad "Sport Illu- strierte" 81 stemmen. Hij werd slechts overtroefd door Otto Rehhagel van Werder Bremen (106) en Christoph Daum van 1. FC Köln (107), de trainer het jaar. Het enige wat Krishnan gister avond won, was de toss. Maar zelfs zijn keuze, de opslag, gaf geen soe laas. Wilander wenste het duel zo kort mogelijk te houden. Hij door brak de opslaggame van zijn tegen stander zonder veel moeite. De toch niet al te hard geslagen service van de Zweed bleek voor Krishnan in het Scandinavium nauwelijks te retourneren. Vijf keer mocht Wi lander aan een opslaggame begin nen. In die handvol games slaagde de Indiër er in slechts acht punten op zijn naam te schrijven. Voor Krishnan was het daardoor Steeds minder ldünplaatsen LEEUWARDEN (ANP) - Het aan tal klünplaatsen in de Elfsteden- route kan aanzienlijk worden ver minderd als de kwaliteit van het ijs wordt verbeterd. Het bestuur van de Vereniging De Friesche Elf Ste den is van plan om bij wijze van proef horizontale stromingsscher- men aan te brengen op plaatsen waar de kwaliteit van het ijs slecht is door de snelle stroming. Dit heeft ijsmeester ir. H. Kroes gister middag tijdens de algemene leden vergadering van de vereniging in Leeuwarden gezegd. Het idee om stromingsschermen te plaatsen is afkomstig van de af deling warmte- en koudetechniek van TNO. Deze afdeling deed het afgelopen jaar onderzoek naar ijs- vQrming op knelpunten in de Elf- stedenroute. Het aanbrengen van de platen op twintig centimeter on der het wateroppervlak zou er vol gens TNO voor zorgen dat het snel- stromende water onder de plaat doorstroomt, terwijl het water bo ven de plaat rustig kan groeien tot i sterke laag ijs. i nauwelijks moeite met zijn tegenstan- onbegonnen werk. In de rallys van de achterlijn kreeg hij nauwelijks kans. De Zweed sloeg de ballen veel te hard voor Krishan. De In diër zag zich door de overmacht van Wilander gedwongen zijn tak- tiek te veranderen. Hij besloot zijn kansen te gaan wagen aan het net. Het bracht enig leven in de ont moeting, maar uitzicht op meer dan een game leverde het aanvals- spel met op. Na veertig minuten kon het volle Scandinavium de eer ste set-winst begroeten. In de tweede reeks gaf Wilander nog minder mogelijkheden op suc ces voor Krishnan weg dan in de eerste. Hij verhoogde het tempo waardoor de Indiër niets anders restte dan slechts zo nu en dan een puntje veroveren. Drie doorbraken van de opslag van Krishnan, in de eerste, derde en zevende game. zorgden ervoor dat na minder dan een half uur de Zweed de tweede set met 6-1 op zijn naam schreef. In de derde reeks kwam het eerste succesje voor Krishnan. Hij ver overde een service-game van de Zweed. Veel hielp het echter niet. Zoals ook de vele blikken om hulp naar zijn vader op de tribune niets opleverden. Een dubbelfout van de Indiër zorgde er voor dat Wilander op 2-2 de stand alweer gelijk had getrokken. Ook daarna werden de 12.500 toeschouwers alleen nog maar vermaakt door het spel van Wilander. Na iets meer dan een uur won de Zweed ook de derde set: 6- Belgen bij Kerst halve marathon ZOETERWOUDE - Net als vorig jaar heeft de Kerst halve marathon een internationaal tintje. Morgen arriveert een afvaardiging uit Brus sel in Zoeterwoifde-Dorp om zich op te maken voor de start van de 21,1 kilometer lange Hollandse pol derloop, die om 11.00 uur begint. Concurrentie kunnen de Belgi sche afstandlopers vooral van Leidse atleten verwachten. Het is nog niet zeker dat Huub Pragt aan de start verschijnt, maar Tony Pracht (van de organiserende vere niging AV Holland) en veteraan Willem Ravensbergen (De Bata ven) staan al wel op de deelnemer slijst. Beiden rangschikten zich vo rig jaar bij de beste tien van de be kendste halve marathon uit de Leidse regio, die toen werd gewon nen door de Engelsman Dave Ca- Behalve voor wedstrijdatleten staat de 11e Kerst halve marathon ook open voor prestatielopers. Vijf minuten na de 21,1 kilometer gaan bovendien de 2,5, 5 en 10 kilome ter-lopen van start. Burgemeester Houdijk van Zoeterwoude lost het startschot van alle afstanden, die beginnen en eindigen op het SJZ- terrein (sportpark Haasbroek). BETAALD VOETBAL EREDIVISIE VW - PEC Zwolle 5-0 (1-0). 7. Etjer 1 -0. 47 Lu hukay 2-0, 53. lammers 3-0, 60. Berghuis 4-0. 80. Eijer 5-0. Scheidsrechtre: Bannet, toeschou wers: 7500. Gele kaari: Verhagen (VW) ENGELAND: Luton Town Southampton 2-2, Queen's Park Rangers - Coventry 1-2, Wimble don Norwich 1-0 FRANKRIJK: Monaco - Pans Saint Germain 2-1 GOTEBÖRG Finale Davisbeker Zwedervlnda: 2-0 Mats Wi lander - Ramash Krishnan 6-4, 6-1, 6-3, Anders Jarryd - Vijay Amritraj 6-3, 6-3, 6-1 ZAALHOCKEY EK BAD NEUENAHR-AHRWEILER Vrouwen groep A: lerland-Schotland 4-3 West- duitsland-Frankri|k 8-1 Groep B: Engeland-Spanje 3-2, Nederland-Oos tenrijk 10-2. WK KUNSTSTOTEN MONCHENGLADBACH De stand na 28 figuren: 1. Raymond Steylaerts (Bel) 157 punten uit 57 pogingen 2. Jan Brun- nekreef (Ned) 139 uit 61; 3. Tadashi Machida (Jap) 134 uit 54; 4. Jean Reverchon (Fra) 131 uit 69; 5 Jean Bessems(Ned) 124 uit 59; 6 Leo Co nn (Bel) 121 uit 53; 7. Norberl Schmidt (WDI) 116 uit 618 Javier Foneltosa (Spa) 108 uit 58; 9. Jor- di Oliver (Spa) 90 uit 73; 10 Gunter Brockshus (WDI) 56 uit 72. Eindhoven wint ZEIST (ANP) - De afdelingen Frie sland, Groningen, Noord-Holland, Twente en Zwolle van de KNVB hebben alle voor vandaag vastge stelde wedstrijden afgelast. Tevens hebben de afdeling Friesland en Groningen ook reeds alle wedstrij den voor morgen afgelast. EINDHOVEN (ANP) - De achttienjarige militair uit Valkenswaard die 6 december voor de aanvang van de voetbalwedstrijd PSV-DS'79 door de politie werd aangehouden omdat hij materiaal voor het maken van een bom op zak zou hebben, gaat vrijuit. Uit onderzoek door het ge rechtelijk laboratorium in Rijswijk is gebleken dat van de spullen „niets viel te maken". Dat heeft een woordvoerder van de koninklijke marechaussee in Eindhoven gisteren meegedeeld. Het materiaal dat de militair op zak had waren restanten van bom metjes die hij de avond tevoren in zijn woonplaats had gemaakt en af geschoten. De plaatselijke politie had hem daarop al aangesproken. Dat alles was reden om, in overleg met de officier van justitie, de zaak te seponeren. De militair heeft drie dagen in de cel gezeten. Hoe wel hij nu niet vervolgd wordt staat hij wel geregistreerd bij het cen traal meldpunt voetbalvandalisme. "Voor de volgende keer", aldus de marechaussee. MONCHENGLADBACH (ANP) - De uitstekende prestatie van Jan Brunnekreef op de eerste dag van de strijd om het wereldkampioen kunstoten is een uitschieter ge weest. De gezelligheidsbiljarter uit Goor liet het gisteren vrijwel volle dig afweten. In de middaguren moest hij de donderdagavond ver worven koppostie afstaan aan de Belgische wereldkampioen Ray- mons Steylaerts. Die klap werkte in de avondsessie nog door. Brun nekreef rondde slechts drie van de tien stootbeelden met succes af. Hij zakte naar de zevende plaats. Leider bleef Steylaerts, die na ruim de helft van het programma een duidelijke voorsprong heeft op zijn concurrenten. Europees kampioen Jean Bes- sems pakte gisteren de zaken wat energieker aan. Na zijn afgang op de openingsdag, die hij als voor laatste afsloot, vocht hij in de dit keer beter bezette operazaal verbe ten terug, 's Middags zette hij zijn herstel in met negen geslaagde fi guren. Hij klom op naar de viifde positie, die hij in de avond nog eens verbeterde. Zelf liet de vroegere kaderspecialst 27 punten liggen. Zijn concurrenten Steylaerts en Machida verloren meer punten. Bessems eindigde als vierde, met een niet onoverbrugbare achter stand op de Belgische wereldkam pioen. Voor Jan Brunnekreef kwam de zware terugval niet onverwacht. „De figuren 29 tot en met 38 leve ren bij mij altijd problemen op. Van kopstoten ben ik geen liefheb ber. En als het dan wat minder gaat, mis je ook figuren die nooit moeilijkheden geven. Dan blijkt pas hoe hard zo'n toernooi kan zijn. De druk wordt groter. Bessems is geroutineerder. Hij heeft dit al va ker meegemaakt. Ik niet, dat scheelt een slok op een borrel", verklaarde de 52-jarige kastelein, die zich dit seizoen alleen met kunststoten bezig heeft gehouden. „Met driebanden ben ik gestopt. Ik miste de tijd om te trainen. Die heb ik hard nodig voor het kunststo ten". WENEN (APA) - In de achtste fina les van het tafeltennistoernooi om de ETTU-beker heeft Eindhoven gisteren in Wenen Komperdell ver slagen. De Nederlandse ploeg, met de broers Henk en Ron van Spanje en Paul Haldan, won met 5-1 van de Oostenrijkers. Slechts Ron van Spanje verloor, in zijn laatste partij tegen Kain. Paul Haldan en Henk van Spanje konden warm draaien voor het dubbelspeltoernooi van vandaag in Wenen, waar Olympi sche kwalificaties op het spel staan. Sporthal Noordwijk maandag geopend LEIDEN - De nieuwe sporthal van de voetbalvereniging Noord- wijk wordt maandag geopend. De accommodatie, waarvoor vlak voor de bouwvakvakantie de eerste paal werd geslagen, is tegen de bestaan de kleedkamers aangebouwd. De officiële handeling wordt om 16.00 uur verricht door loco-burgemees ter Bedijn. Een modern bedrijf, met 18 vestigingen, die zich toelegt op "goede kwaliteit voor de laagste prijs". Zoekt een kreatief, en meedenkend medewerk(st)er op de afdeling: REKLAME EN WINKELOPMAAK Taak: het vervaardigen van reklamebiljetten, het ontwerpen van tek sten ter ondersteuning van de verkoop. Vereist: snel en effectief kunnen werken, goed stylist, goed kunnen lakschrijven, direkt en snel kunnen reageren, sterk gevoel voor kleuren combinaties om decoraties te kunnen ontwikke len, moet flexibel kunnen werken, en in bezit zijn van een rij bewijs B en E. Schriftelijke sollicitaties kunt u richten aan: Hoogvliet B.V., Produktieweg 16, 2382 PB Zoeterwoude, tel. 071-894100, t.a.v. de heer C. Doderer. Technisch Handelsonderneming Impex-Remko b.v. is een groothandel in automa terialen - autoschadeherstelmaterialen, machines - apparatuur i voor garage en industrie. I li Funktie De planning en aflevering (met eventueel montage instructie) van door ons verkochte apparatuur en machines Het opnemen en (laten) uitvoeren van reparaties Technische en commerciële informatie, zowel telefonisch als mondeling aan onze relaties. (Wij beschikken over een grote showroom waar veel apparatuur staat opge steld) Het bijhouden van de service administratie Eisen MTS autotechniek/Werktuigbouw of gelijkwaardig niveau Leeftijd tussen 23 en 28 jaar Leiding kunnen geven, dus ook zelfstandig kunnen werken, goede contactuele eigenschappen Wij bieden een afwisselende baan. met goede toekomst mogelijkheden Telefonisch kunt u inlichtingen vragen aan de Hr J Kruse Tel. 071-894000 overdag. Tel. 078-150760 's avonds Schriftelijke sollicitaties binnen 14 dagen aan De Direktie van Technisch Handelsonderneming Impex-Remko b.v. Hoge Rijndijk 328 2314 AN Leiden Tel. 071-894000 Voor onze kantoren te Leiden en Roelofarendsveen zoeken wij twee ENTHOUSIASTE MEDEWERKERS (M/V) ACCOUNTANTSKANTOOR Accountants-administratieconsulenten en Federatie-belastingconsulenten Leiden/Roelofarendsveen De vakature op ons kantoor te Leiden betreft voornamelijk het assiste ren bij het opstellen van jaarrekeningen en belastingaangiften en de daarmee verband houdende kontrole van boekhoudingen bij kliënten. De vakature op ons kantoor te Roelofarendsveen betreft het zelfstan dig bijwerken van geautomatiseerde boekhoudingen, het verzorgen van loon- en omzetbelastingaangiften en het opstellen van de jaarstuk ken. Voor beide functies geldt, dat gedurende de inwerkperiode in ruime mate op begeleiding gerekend kan worden. Naast de noodzaak van een goede basisopleiding (bij voorkeur mid delbare schoolopleiding en M.B.A./M.E.A.O.-niveau) vereisen de voortdurende ontwikkelingen op ons brede werkterrein de bereidheid verder te studeren. Het salaris, de overige arbeidsvoorwaarden alsme de de toekomstmogelijkheden zijn zonder meer goed te noemen. Schriftelijke sollicitaties kunt u richten aan Postbus 116,2300 AC Lei den. Telefonische informatie kunt u tijdens de kantooruren verkrijgen (telefoon 071-122741). BOUWMATERIALEN b.v. Levert bouwmaterialen voor honderden woningen in de regio Haarlem-Lei- den-Den Haag. Naast een goed en succesvol pakket ruwe bouwmaterialen, beschikken wij over een aantal goede en exclusieve vertegenwoordigingen uit binnen- en buitenland, welke zich richten op de afbouw van woningen en utiliteitsbouw Onze aktiviteiten in keukens, wand- en vloertegels completeren onze presen tatie "Bouwhart West Nederland" Wij zoeken een: rechterhand van de direkteur Hierbij denken wij aan een commercieel daadkrachtig ondernemerstype, die bewezen heeft zelfstandig op te kunnen treden, en leiding te kunnen geven aan een enthousiast team medewerkers; iemand die het bouwmaterialenvak beheerst, met realiteitszin en vindingrijkheid, en op managementsniveau kan onderhandelen. Vereisten: Opleiding Minimaal M.T.S. bouwkunde of gelijkwaardige opleiding aange vuld met praktijkervaring in soortgelijke funktie Leeftijd ca. 30 jaar. Bent u geïnteresseerd, richt dan uw brief aan: Dijkstra Katwijk Bouwmaterialen B.V. Postbus 63, 2220 AB Katwijk, t.a.v. de heer Jac. Dijkstra. vraagt voor haar vestiging te Leiden een vlotte Plm. 20 jaar, liefst bekend met het modevak. Heb je interesse dan kun je ons bereiken on der nummer 071-134456.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17