Spü2PTV Kasparov geeft zich nog niet gewonnen UEFA handhaaft straf Hajduk Split Schakers breken slotpartij af Bult wacht overschrijving af Blunder nekt Ljuhojevic ZATERDAG 19 DECEMBER 1987 SPORT PAGINA 15 Swift-Sovjet (7) Het bestuur van Swift heeft zijn woorden in daden omgezet. Zo als secretaris Paul Hoogstraten al voorspelde, is Ruud Dobbe laar tot de op 12 februari van het volgend jaar te houden ledenver gadering geschorst als lid van de Leidse wielervereniging. De le den van de club moeten zich tij dens die bijeenkomst uitspreken over het lot van de fietsende free lance journalist, die vorige week schriftelijk op de hoogte werd gesteld van het bestuursbesluit. Dobbelaar, die tot de ledenver gadering niet mag deelnemen aan wedstrijden van Swift en zich tot die tijd evenmin in de kantine mag vertonen, tekende bezwaar aan tegen de uitspraak van de clubleiding en wacht nu rustig af. Wordt de beslissing voor die tijd niet teruggedraaid dan is het woord op de nu al his torische bijeenkomst in februari aan de leden. Om het geheugen van Dobbe laar op te frissen, stipte Hoog straten in zijn brief aan waarom het bestuur unaniemheeft be sloten hem te schorsen. Dat ge beurde volgens hem om drie re denen: 1) "Het misbruik maken van jouw dubbelfunctie (lid van Swift en journalist van het Leidsch Dagblad) door interne Swift- aangelegenheden zonder vooraf gaande kennis van het bestuur via jouw publicaties openbaar te maken". 2) "Omdat Dobbelaar bij her haling een dermate negatief beeld van de vereniging in het al gemeen en het bestuur in het bij zonder schetst, dat dit een scha delijk effect heeft op zowel de ver eniging zelf als op de buitenwe reld". 3) Ook het door jou spottend bedoelde artikeltje in ons club blad Solo, waarin je een te ver gaande vergelijking trok tussen het Swift-bestuur en het Sovjet regime, waardoor het bestuur zich persoonlijk beledigd voelde, heeft tot dit besluit geleid. Te meer daar jij in persoonlijke ge sprekken daarna met bestuursle den niet bereid was om je excuses voor deze beledigende passages aan te bieden en om in de toe komst dit soort negatief geschrijf achterwege te laten". Swift-Sovjet (8) Aankomend jurist Dobbelaar toonde zich slagvaardig en stuur de per omgaande een bezwaar schrift naar het secretariaat van de vereniging, die al menig rob bertje achter de rug heeft met oud-voorzitter Riethoven en nu in de ring tegenover Dobbelaar staat. Dobbelaar is nogal breedvoe rig in zijn antwoord, werkelijk al le argumenten komen aan bod. Hij geeft puntsgewijs antwoord op de door het bestuur genoem de redenen om hem (voorlo pig) het lidmaatschap te ontzeg gen: 1) "De door het bestuur gestelde interne aangelegenheden vallen in redelijkheid niet als intern te beschouwen. Leden of bestuurs- Icommissieleden die iets te zeggen hebben (in het midden gelaten of dit al of niet kritiek behelsten dit naar buiten wensen te bren gen, kan ik daar in alle redelijk heid, zowel gelet op mijn functie als renner als die van journalist, niet van weerhouden en evenmin negeren en/of censureren". Dobbelaar vraagt zich vervol gens af of het naar buiten bren gen van kritiek in strijd met het clubbelang en de statuten kan worden beschouwd. Volgens hem is het in de statuten niet te rug te vinden en is de club juist gediend met "externe publica ties". Vooraf toestemming vra gen aan het bestuur ziet hij als in breuk op vrije meningsuiting. 2) Dobbelaar vraagt zich af of het niet de schuld van de club zelf is dat de buitenwereld een negatief beeld van Swift heeft. Volgens hem ontbreekt het Swift aan een goede 'public relation'. Wat zich rond hemzelf afspeelt noemt hij een "modelvoorbeeld". Hij noemt ook het negeren van het afscheid van Joop Zoetemelk en het royeren van diens vader en Cock van Leeuwen, sinds lan ge tijd de vaste verzorger van Zoetemelk. Hij is van mening dat positieve gebeurtenissen door hem wel degelijk zijn belicht in deze krant. Tevens meent Dob belaar dat hij de naam van de sponsor heeft uitgedragen "in een minder gevoelig persorgaan als Radio Rijnland". "En ik heb een hoop kritiek (bijvoorbeeld van renner Jan van Straaten en erevoorzitter Riethoven) zo lang mogelijk voor mij gehouden aldus Dobbelaar. 3) Dobbelaar doet op dit punt een beroep op het relativerings vermogen van het bestuur. Hij spreekt daarbij zijn verontwaar diging uit over het feit dat het be stuur het stukje serieus nam. Dobbelaar vervolgt: "Laat Swift blij zijn dat het een journalistiek lid in de familie heeft, waardoor de publicaties redactie: Rob Onderwater, Fred Segaar, Jaap Visser Van de prins geen kwaad! Vooruitlopend op het onderzoek van de tuchtcommissie van de tafeltennisbond naar vermeende omkooppraktijken van de BT Lifters uit Oegstgeest brengen voorzitter Sjaardema (rechts) en coach Van Noort een toost uit op het kampioenschap. Van links naar rechts Herman van der Broek, Ro nald Beringen, Friso Reitsma en Ron Schipaanboord zorgen voor een passend decor, maar of dit tafelten- nis-kwartet ook, daadwerkelijk de eredivisie ingaat, is nog maar de vraag (toto Van Boven) toch nog in zekere zin kunnen worden gestimuleerd en ge stuurd kunnen worden". Dobbelaar vraagt het bestuur daarna waarom zij niet de perso nen heeft geschorst die zich ne gatief hebben uitgelaten over Swift, in plaats van degene die die kritiek in zijn functie van journalist in de krant heeft opge nomen. Verder meent hij dat er fundamenteel niets verandert ten aanzien van de berichtgeving omdat Dobbelaar toch over de noodzakelijke contactpersonen en informatiebronnen binnen de club blijft beschikken. Swift-Sovjet (9) dere woorden: treedt het bestuur af als de leden straks in februari de zijde van Dobbelaar kiezen? Telefonisch geeft Paul Hoogstra ten antwoord op de vraag. De se cretaris: "We nemen de zaak zéér hoog op. Iemand schorsen doe je per slot van rekening niet zo maar. Maar of het een halszaak wordt, kan ik nog niet zeggen. We heb ben nog een paar bestuursverga deringen om het beleid te bepa len. Wat mij betreft bestaat er tot de ledenvergadering een soort status quo". De logische vraag aan Ruud Dobbelaar luidt vervolgens: ga je er nu alles aan doen om binnen Swift zieltjes te winnen? Dobbe laar: geus mij is dat ook niet nodig. Ik heb alle vertrouwen in het gezon de verstand van de leden. Ik heb er al een hoop gesproken die ach ter me staan. Het lijkt me duide lijk dat het bestuur zich gedraagt als aangeschoten wild. Ze zeggen wel dat kritiek van buitenaf ze niets doet, maar volgens mij vin den ze het wel degelijk vervelend. Eerst die affaire met Riethoven, toen dat geintje met Zoetemelk en nu dit weer. Dat zit ze niet lekker. Hoe is het anders te verklaren dat ze tot dergelijk doldrieste acties overgaan?" Aan de Bax(1) De voetballiefhebbers die vorige week zaterdag naar de Duinwe tering in Noord wijk trokken, hebben nogal wat geduld moe ten opbrengen. Voordat het spektakelstuk Noordwijk-Rijns- burgse Boys losbarstte, moesten tweeduizend 'derbyklanten' zichzelf bijna een- half uur lang zien te vermaken. In plaats van om half drie, zoals was aange kondigd, werd er namelijk pas tegen drie uur afgetrapt. Dat kwam omdat Jaap Bax op be zoek was. De freelance radioverslagge ver van de NCRV is zó'n graag geziene gast op de velden waar het zaterdagvoetbal zich afspeelt dat de bal pas aan het rollen wordt gebracht als Bax zich op de tribune of langs de lijn heeft genesteld. Voor Bax en de NCRV moet alles wijken, zelfs de regel dat een aanvangstijdstip niet zomaar kan worden gewij zigd. "Maar dat gebeurt ook niet zo- gaat de propagandist van het zaterdagvoetbal in de verdedi ging. "Vcm te voren wordt met de be trokken clubs contact opgeno men. Dat doet chef-redacteur Ed dy Jansen. Die vraagt of het mo gelijk is het aanvangsuur te ver tragen. Als een wedstrijd stipt om half drie begint en een scheidsrechter zou zich aan de re glementaire vijf minuten pauze houden dan hoef ik niet eens uit te pakken, want we gaan pas om vijf over vier de lucht in. De clubs maken er geen punt van, want ze zien ons graag komen. De KNVB vindt het trouwens ook niet zo'n probleem dat een wedstrijd wat later begint, als er maar verlich ting op het veld is". Aan de Bax (2) Na afloop van de door Noord- wijk met 2-1 gewonnen topper tegen koploper Rijnsburgse Boys liet Bax doorschemeren dat hij mogelijk bezig is aan een afscheidstournee langs de zater dagclubs. Treedt hij (vervroegd) uit? Bax: "Niks daarvan, maar het is niet denkbeeldig dat de NCRV stopt met het uitzenden van flit sen van zaterdagwedstrijden. Het hoofdbestuur van de KNVB wil namelijk dat er voortaan voor die flitsen wordt betaald. Op dit moment hoeft de NRCV geen cent op tafel te leggen, maar als er straks duizenden guldens moeten worden betaald, zie ik ons afhaken. Dan gaat de NCRV zich waarschijnlijk meer op an dere sporten toeleggen". "Precies, die zullen zich fel ver zetten tegen het plan van de bond. Voorzitter Maarten Kas- termans van het bestuur ama teurvoetbal heeft al laten weten dat hij alleen bereid is een sym bolisch bedrag aan de NCRV te vragen. En terecht. Sinds de om roep in 1970 met twee uur sport op zaterdagmiddag is begonnen, is het zaterdag voetbal groot ge worden. De NCRV heeft ontzet tend veel propaganda voor het zaterdagvoetbal gemaakt en als de beloning daarvoor is dat van af volgend seizoen 'het volle pond' aan de bond moet worden betaald, houdt het natuurlijk op". Ook voor Bax zelf, die dan niet meer op zaterdagmiddag aan de bak hoeft, tenminste, niet meer op het voetbalveld. De reporter: "In dat geval gaan we ons meer op andere sporten toeleg gen". Dat zal wennen worden: Bax bij de korfbaltopper Top-Trek- vogels. Uitsmijters Ruud Plouvier in het sportpro gramma van Radio Rijnland' "Ik had zojuist Swift-secreta- ris Hoogstraten aan de lijn om hem iets te vragen over de affai re-Dobbelaar. Maar daar wilde hij niets over zeggen. Hoogstra ten meldde alleen dit: 'Ik ben in een feestelijke stemming. En pra ten over Ruud Dobbelaar verpest mijn feestelijke stemming". Tscheu-la Ling in Aktueel "Cruijff kon vreselijk liegen. Met dat witte bekkie van hem wist-ie recht te praten wat krom was. Ik sla hem als meris niet hoog aan. Ik vind hem gewoon een hele zielige man". Peter Post over Joop Zoete melk in het Algemeen Dagblad: Hij kan enorme winden la- "Dit is mijn laatste stukje in 1987. Ik houd een winterstop. Net als Hein Vergeer". En net als wij. De volgende Suizebollen verschijnt op zater dag 9 januari. SEVILLA (GPD) - Na een bijzonder hard en zenuwslopend gevecht is gisteravond de 24e en laatste matchpartij tussen Gary Kasparov en Anatoly Karpov na 41 zetten afgebroken. De wereldkampioen, die deze partij moet winnen om zijn titel te prolongeren, heeft een pion meer. Het is evenwel verre van duidelijk of hij dit materieel overwicht in winst zal kunnen omzetten. De pionnen bevinden zich alle op de koningsvleugel en in een dergelij ke situatie is het paard, zoals Karpov dat bezit, dikwijls een voortreffelijk verdediger. Kasparov deed er ditmaal alles aan om snelle vereenvoudigingen te vermijden en met kleine positione le middelen wist hij het initiatief gaande te houden. Uiteraard nam Karpov geen enkel risico in de door hem gekozen klassieke verdedi ging. Aan remise heeft hij voldoen de om de wereldtitel te heroveren. Dit is overigens niet gemakkelijk spelen als men de zwarte stukken heeft. In de schaakgeschiedenis heeft zich een dergelijke situatie een- Schlechter om zijn wereldtitel te redden. Lasker slaagde daar toen in, maar niet zonder enig geluk en met een haast bovenmenselijke in spanning. Zal Kasparov zijn grote voorganger in dit opzicht evena- Voorlopig staat de wereldkampi oen 12-11 achter en heeft hij nog een heel zwaar karwei voor de boeg. In Sevilla toonde men una niem groot respect voor de wijze waarop Kasparov dit duel tot dus- heeft gevoerd. Men heeft de i maal voorgedaan en wel in het jaar druk dat hij voor het eerst in deze 1910, toen Lasker de tiende laatste partij moest winnen van de oersolide grootmeester Karl match zijn grote kracht heeft ge toond en dat hij onder de meest barre omstandigheden grote men- ZUERICH (Reuter) - De Europese mag, voetbalunie (UEFA) heeft gisteren Ook het beroep, dat Hajduk Split aante kende tegen de straf wegens de in cidenten tijdens de Europa-Cup wedstrijd tegen Marseille, niet ont vankelijk verklaard. Het duel van 5 november werd een half uur onder broken nadat een Hajduk-suppor- ter een traangasgranaat op het veld had gegooid. Op de tribunes brak lat een financiële ramp." dinars zal er minder in de clubkas vloeien, want onlangs be sloot de Joegoslavische voetbal bond de straf van de UEFA over te nemen en Hajduk voor onbepaalde tijd te verbieden competitiewed strijden in het eigen stadion af te werken. Op Europees niveau staat de club uit Split bij kwalificatie ook al paniek uit, waarbij één man ernstig voor twee seizoenen buitenspel. en twintig anderen licht gewond raakten. De tuchtcommissie van de UEFA besloot onder meer het sta dion in Split voor twee jaar verbo den terrein te verklaren voor alle officiële interland- en Europa-Cup wedstrijden. Hajduk-secretaris Darko Costa reageerde met ontzetting op het be sluit van de UEFA de straf niet te rug te draaien. Hij sprak zelfs van een catastrofe. „Het huisvesten van internationale wedstrijden is onze belangrijkste bron van inkomsten in harde valuta. Als dat niet meer tale hardheid heeft gedemon streerd. Over de afgebroken stelling lo pen de meningen uiteen. Het heeft geen zin om hierover voorspellin gen te doen, want alleen een diep gaande analyse kan enig licht in de zaak brengen. Kasparov zal verder vechten; daarover kan geen twijfel bestaan. Winstkansen zijn er zeker voor hem aanwezig Vandaag wordt om half vijf de klok opnieuw in gang gezet en pas als de laatste zet is gespeeld zal de schaakgemeenschap weten wie voor de komende driejaar de hoog ste titel mag dragen. Wit: G. Kasparov Zwart: A. Karpov 24e matchpartij, Sevilla 1987 Catalaans Flankspel 1. c2-c4 e7-e6 2. Pgl-f3 Pg8-f6 3. g2- g3 d7-d5 4. b2-b3 Na 4. d4 Le7 5. Lg2 0-0 6. 0-0 dxc4 zou een variant van het Catalaans ontstaan, die Karpov uitstekend kent en waarmee hij veel ervaring heeft. De tekstzet geldt als vrij on schuldig, maar heeft het voordeel dat er weinig concrete analyses over bestaan. 4...Lf8-e7 5. Lfl-g2 0-0 6.0-0 b7-b6 7. Lcl-b2 Lc8-b7 8. e2-e3 Pb8-d7 9. Pbl-c3 Pf6-e4 Beide partijen hebben hun ontwik keling op gezonde wijze voltooid. Karpov tracht nu tot vereenvoudi gingen te komen. 10. Pc3-e2 Zoveel mogelijk stukken op het bord houden; dit maakt de taak Nog steeds heeft Anatoly Karpov zijn laatste zet i slotpartij wordt vanmiddag voortgezet i de tweekamp tegen wereldkampioen Kasparov niet gezet. De van een verdediger meestal moei lijker. 10...a7-a5 11. d2-cL3 Le7-f6 12. Ddl- c2 Lf6xb2 13. Dc2xb2 Pe4-d6 Eigenlijk ziet eenvoudig 13...Pef6 er wat gezonder uit. 14. c4xd5 Lb7xd5 15. d3-d4 Na 15. e4 Lb7 laat de opmars d3-d4 zich niet gemakkelijk doorzetten. 15...c7-c5 Nu komen de centrale lijnen open en dat is niet in zwarts voordeel. Hij moest evenwel oppassen voor een achtergebleven c-pion op de half open c-lijn. 16. Tfl-dl Ta8-c8 17. Pe2-f4 Ld5xf3 Jammer van de mooie loper, want nu gaat zijn collega op g2 grote kracht ontwikkelen.De terugtocht 17...Lb7 had echter ook bezwaren: 18. dxc5 Pxc5 19. Ph5 f6 20. Dd4 enz. 18. Lg2xf3 Dd8-e7 19. Tal-cl Tf8-d8 20. d4xc5 Pd7xc5 21. b3-b4! Hiermee neemt wit het initiatief duidelijk in handen. Zijn kansen liggen op de damevleugel, omdat Lg2 het belangrijke veld a8 onder schot houdt. Voorzitter Vlado Bucevic, delega tieleider in Zürich, zei na afloop van de zitting dat hij Hajduk al wei nig kans had gegeven met het ap*- pel. wees gisteren ook het verzoek om strafherziening van Galatasaray uit Istanbul af. De Turkse landskampioen was in be roep gegaan tegen de boete van on geveer 10.000 gulden, die was opge legd omdat tijdens de wedstrijd te gen PSV op 17 september suppor ters het veld waren opgestormd. LEIDEN - De overschrijving van Marianne Bult naar Foreholte is in te genstelling tot eerdere berichten nog niet rond. Tot gisteren was niet aan alle formaliteiten voldaan om de handbalinternational van OSC voor de Voorhoutse vereniging te laten uitkomen. Volgens voorzitter Van der Vecht van de afdeling Amsterdam kan de overschrijving binnen een uur rond zijn, maar lukt dat niet meer in 1987. Het bondsbureau is rond de feestdagen namelijk gesloten. Behalve op de officiële aanvraag tot overschrijving wacht Vtn der Vecht ook nog steeds op de verklaring van geen bezwaar van de huidige vereniging van Bult. Bovendien moet zij aantonen dat zij zich ten minste dertig kilometer van haar woonplaats Amsterdam vestigt. 2l...a5xb4 22. Db2xb4 De7-a7 23. a2-a3 Pd6-f5 24. Tcl-bl Td8xdl 25. Tblxdl Da7-c7 26. Pf4-d3 h7-h6 27. Tdl-cl Pf5-e7 28. Db4-b5 Pe7-J5 29. a3-a4 Dreigt 30. a5. Van nu af aan stijgt de spanning en ook de klok mengt zich in het gevecht. In deze fase is de taak van Karpov buitengewoon moeilijk omdat hij duidelijk de ver dedigende partij is. HILVERSUM (ANP) - Ljubojevic heeft in de vijfde partij uit de twee kamp tegen Timman de strijd ge zocht en verloren. Evenals in de- derde partij werd, na een ortho doxe ruilvariant, door zwart de uit val Dd8-b6xb2 aan de praktijk ge toetst. Die onderneming is reeds honderden keren beproefd, meest al met slecht resultaat voor zwart. Toch blijven zelfs de grootsten het proberen. Timman kreeg na 10. ..Db2: ple zierig spel. De negentiende zet van Ljuboje vic ..Lf4 was een enorme verras sing. In het hart van Timmans stel ling ontstond een uitslaande brand. Of Timman met zijn wel overwogen 21. Pe4 de moeilijkhe den zou hebben beteugeld, is geen belangrijke vraag meer. Ljubojevic blunderde twee zetten later met ..Pe5 in plaats van Te5. Het was zijn laatste zet. Timman leidt nu met 3 1/2 - 1 1/2. 29...Pf5-d6 30. Db5-bl Dc7-a7 31. Pd3-e5! Een bijzonder geraffineerde com binatie. 31...Pc5xa4 Niet geheel bevredigend, maar iets beters ligt niet voor de hand. Na 31...Dxa4 32. Dxb6 Da6 33. Dxa6 Pxa6 34. Txc8+ Pxc8 35. Lb7 is zwart verloren. Misschien viel 31...f6 te overwegen. 32. Tclxc8+ Pd6xc8 33. Dbl-dl! De prachtige pointe! Omdat de zwarte dame aan Pa4 gebonden is, kan zij de inval van haar witte colle ga niet verhinderen. 33...Pc8-e7 34. Ddl-d8+ Kg8-h7 35. Pe5xf7 Pe7-g6 36. Dd8-e8 Dreigt vernietigend 37. Le4! en 38. Dh8 mat. 36...Da7-e7 In de hoogste tijdnood durft hij de consequenties van 36...Pc5 niet aan. Toch was dit vermoedelijk een betere verdediging; na 37. Lh5 kan 37...Dal+ 38. Kg2 Dbl volgen. 37. De8xa4 De7xf7 38. Lf3-e4 Kh7- g8 39. Da4-b5 Wint een pion, maar ook de partij? 39...Pg6-f8 40. Db5xb6 Df7-f6 41. Db6-b5 Df6-e7 wit: Kgl, Db5, Le4, pi. e3, f2, g3, h2. zwart: Kg8, De7, Pf8, pi. e6. g7, h6. Hier werd de partij afgebroken en Kasparov sloot zijn 42e zet in de en veloppe. Zijn winstkansen zijn wellicht niet groot, maar er is voor hem geen keus. Het is vechten tot het bittere einde! HANS BOUWMEESTER ZATERDAG 12.30-13.00 Did 3: WK schaken in Sevil la: Karpov-Kasparov. 13.15-18.05 BBC 1. Grandstand: met cricket (Pakistan-Engeland), paarde- rennen (Ascot), voetbal, motorsport, rugby-league. WK skiën (reuzenslalom voor mannen en slalom voor vrouwen). 13.30-16.30 BRT 2: Tennis: finale om de Davis Cup vanuit Göthenborg tussen Zweden en India. 15.05-15.50 SKY: Ski Report winters- portmagazine 15.30-16.30 SCH' Super Sport Met Amerikaans honkbal en basketbal 16.30-17.30 SCH: American Super Sport. 16.30-17.30 Did 1. Sport '87: terugblik op de hoogtepunten van het sportjaar 1987. 16.45-17.15 Ned 2: Studio Sport met tennis om de Davis Cup in Göthenborg (partij in het dubbelspel). 17.05-17.35 BBC 2: International Brid ge Club-The Canberra World Bridge 18.05-19.00 Did 1: Sportschau: i Duitse kampioenschappen kunst schaatsen, WK biljarten in Monchen- gladbach (kunststoten), World Cup skiën in Piancavallo (slalom voor vrou wen). 21.50-23.05 Did 2: Das aktuelle Sport- Studio. 22.00-22.15 BBC 1 Sport. 22.05-22.30 Ned 2: Mini-Sportpanora- 22.25-22.40 BRT 2: Sport op Zaterdag. 22.40-23.10 Ned 2: Studio Sport 23.50-00.55 BBC 1: International Show Jumping. ZONDAG 10.00-10.45 Did 1 Fruhsport 13.00-16.00 Did 3: Sport ïm Westen ex- ïet biljarten (kunststoten) en ten- t Wuppertal. thenborg). 13.05-15.05 SKY: Super Tennis '87' fi nale mannen enkelspel van het emd oktober gehouden GP-toernooi tuusen Lendl en Edberg vanuit Tokio. 14.30-17.00 SCH: Super Sport met American College football (Penn Su s-Boston College) 15.00-15.40 BBC 2 Rugby Special Di visional Championship en de Welsh Cup 4e ronde. 15.40-16.00 BBC 2: 100 Great Sporting Moments-Wimbledon: tennis 1971 (kwartfinale tussen Ken Rosewall en Cliff Richey). 16,50-17.50 BBC 1: International Show Jumping. 17.12-18.00 Did 2: Die Sport-Reporta ge- 17.25-17.55 Ned 2: Studio Sport. Met 18.10-18.40 Did 1: Sportschau: met o.a het doelpunt van de maand en World Cup skiën in Piancavallo (reuzensia- r vrouwen). 19.00-19.55 Ned 2: Studio Sport 19.00-20.00 Did 3: Sport im Westen 19.30-20.15 BBC 2: Ski Sunday: ski-re portage (Kraryska Gora). 19.50-19.57 Did 1: Sportschau-Tele- SiS.4

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15