Kind tot 12 jaar wel op paspoort 'Oma wil ook wel eens op cursus' Commissie moet roddels rond Pvd A er Hummel ontrafelen Rotterdam wil aanpak visahandel Surinamers Jubileumcongres van Nederlandse vereniging van Huisvrouwen: Groot najaarsoffensief Amsterdam tegen drugs MAANDAG 14 DECEMBER 1987 Concessie Van der Linden aan Kamer DEN HAAG/HILVERSUM (GPD/ANP) Kinderen tot 12 jaar kunnen straks waarschijnlijk wel worden bijgeschre ven op het paspoort van hun ouders. Met die toezegging wil staatssecretaris Van der Linden (buitenlandse zaken) de Tweede Kamer over de streep te trekken voor de invoe ring van een nieuw paspoort, zo zei de bewindsman giste ren voor de Avro-radio. ROERMOND (ANP) - Een com missie van goede diensten moet de lucht zuiveren tussen het Limburg se PvdA-kamerlid Hummel en het gewestelijk partijbestuur. Een commissie van drie wijze mannen krijgt een maand de tijd om de ver trouwensrelatie te herstellen, die de afgelopen weken door verdacht makingen en roddels danig ver stoord is geraakt. De PvdA-ledenvergadering Lim burg heeft zaterdag ingestemd met dit voorstel van gewestelijk voor zitter Kuijpor. Ook Hummel kan zich erin vinden. "Iedere poging die wordt ondernomen om het ver trouwen te herstellen moet in het belang der partijen worden aange moedigd", aldus het kamerlid na afloop van de vergadering. Hummel is in diskrediet geraakt omdat hij een duistere rol zou heb ben gespeeld in een affaire rond subsidiegelden voor een Limburgs harmonie-orkest, alsmede rond zijn functioneren als Kamerlid. De commissie van drie zal niet alleen de reeks veelal anonieme aantijgin- gen en verdachtmakingen jegens Hummel tegen het licht houden, ook de rol van het gewestelijk be stuur in het geheel wordt onder zocht. Voorzitter Kuijper stelde zater dag met nadruk dat er 'geen twijfel bestaat aan de persoonlijke integri teit van Hummel'. Met name signa len in de Limburgse media over het functioneren van het Kamerlid binnen en buiten het parlement zouden aanleiding zijn geweest voor de 'verwijdering'. Hummel zou de bron zijn van het bericht dat het Limburgse kamer lid Jan Pronk in Den Haag woont en toch tienduizenden guldens reisvergoeding Den Haag-Maas tricht claimt. Tevens wordt Hum mel aangewreven dat hij 10.000 gul den 'bemiddelingsgeld' zou heb ben gekregen voor subsidie van het bouwbedrijf Hobru aan het unifor- menencomité van het harmonie orkest De Ster der Toekomst in zijn woonplaats Hoensbroek. Hummel ontkent dit overigens. Een ander punt is dat Hummel het nogal zou hebben laten zitten bij zijn optre den als lid van de parlementaire en quêtecommissie bouwsubsidies. "De zaak moet met de grootst mogelijke zorgvuldigheid worden benaderd, opdat Hummel voluit de gelegenheid krijgt het vertrouwen te herstellen", aldus Kuijper. Voor alsnog is er geen sprake van dat het gewestelijk bestuur vindt dat Hummel als Kamerlid zou moeten opstappen. "Pas als bij de volgende Hij denkt in de loop van februari in een beperkt aantal gemeenten met de uitgifte van het nieuwe pas poort te kunnen beginnen. Dat be tekent dat het kabinet kan rekenen •op een schadeclaim van KEP, dat de paspoorten ontwikkelt en fabri ceert. Directeur Van Assen van Kenmerk en Personificatie kon digde gisteren een schadeclaim aan als het paspoort niet per 1 janu ari wordt ingevoerd. Van Assen vindt dat het kabinet contractbreuk pleegt door het uit stel. Het kabinet praat vandaag met de Tweede Kamer over de pro blemen rond het nieuwe paspoort. De Algemene Rekenkamer oor deelde vernietigend over de han delwijze van de voormalige staats secretaris Van Eekelen, de huidige minister van defensie. Deze heeft onvoldoende onderhandeld over de prijs van de r De KEP-directeur verzette zich tegen de kwalificatie 'prutserij' die de directeur van de Staatsdrukke rij gebruikte voor het nieuwe, door zijn bedrijf ontwikkelde paspoort. "Niemand heeft de pas nog in han den gehad", aldus Van Assen. Hij wees er op dat de nieuwe pas bijna niet nagemaakt kan worden, om dat hij voortdurend wijzigingen ondergaat. Die veranderingen zijn zo subtiel dat de. pas er niet anders uit komt te zien. Een TNO-onder- zoek zou de fraudebestendigheid hebben bevestigd. Desondanks gaat een Amerikaans bedrijf nieuw onderzoek doen. Van Assen verklaarde er bij het berekenen van zijn offerte van uit gegaan te zijn dat iedere burger zijn eigen pas krijgt. Het CDA wil kin deren vanaf 12 jaar een eigen pas geven. PvdA, WD en D66 vinden een eigen paspoort pas nodig vanaf 16 jaar. Nu Van der Linden erover denkt om in elk geval de CDA- Chauffeurs De Vervoersbond FNV heeft za terdag het laatste bod van de werk gevers voor een nieuwe cao voor de 70.000 beroepschauffeurs verwor pen. De werkgevers boden vrijdag 2,46 procent voor 1988 en bij een 2- jarige cao nog eens 2 procent in 1989. De bonden willen alleen voor 1988 al 5 procent. De FNV-onder- handelaars waren zo boos over het verloop van de onderhandelingen, dat ze direct acties wilden gaan voeren. Er wordt echter nog een keer met de werkgevers gepraat. Alcohol De Utrechtse politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag bij alcoholcontrole 29 rijverboden op gelegd en 12 bloedproeven afgeno men. De politie is geschrokken van het resultaat van bijna één op tien. Een controle een dag eerder in de avondspits viel veel gunstiger uit. Blijkbaar wordt in het woon-werk- verkeer veel minder alcohol ge dronken, aldus de politie. Aids-test Het Amerikaanse chemie-con- cern Dupont heeft een snelle en goedkope aids-test ontwikkeld. Via een kunststof doosje met filters kan een huisarts in een kwartier aids in het bloed vaststellen. TNO- woordvoerder Schellekens noem de het gisteren voor de Vara-tv 'grote stap voorwaarts'. Dupont denkt dat het produkt binnen en kele weken in de Benelux verkrijg baar is. Tanker In het Mastgat, de vaarweg tus sen Schouwen-Duive.land en Sint- Philipsland, is gisteren de Duitse binnenvaarttanker Dettmer Tank 21 aan de grond gelopen. Door een lek in de bodem van het schip is een onbekende hoeveelheid van de 1300 ton vliegtuigbenzine waarmee het schip geladen is, weggelopen. Naar verwachting van de politie zal de schade aan het milieu gering zijn omdat kerosine gemakkelijk verdampt. Bijbanen wens te honoreren, betekent dat een forse tegenvaller voor KEP. De staatssecretaris denkt er overigens niet over om het contract met KEP, dat de paspoorten gaat maken, te verbreken nu blijkt dat de Staats drukkerij het paspoort voor 20 gul den minder kan maken. Een ruil van leveranciers zou ruim 100 mil joen gulden kosten, zo liet hij we ten. Ruzie Boerlage en Vonhoff over AMSTERDAM (ANP) - De nieuwe PSP-voorzitster Saar Boerlage heeft de ruzie met de Gronings commissaris van de koningin Von hoff bijgelegd. Het conflict ont stond rond de Amsterdamse kandi datuur voor de Olympische Spelen in 1992. Vonhoff was voorzitter van de stichting die de spelen naar Am sterdam trachtte te halen. Boerlage was voorzitter van het comité 'No- lympics'. Vonhoff, maar ook bur gemeester Van Thijn van Amster dam en ex-premier Van Agt, hekel den het optreden van met name Boerlage. Zij schakelde een advo caat in, maar het kwam niet tot een rechtzaak. Vonhoff deelt nu in een aan vier dagbladen aangeboden verklaring mee, dat hij 'niet de bedoeling heeft gehad om de persoonlijke in tegriteit van mevrouw Boerlage in twijfel te trekken'. De commissaris erkent dat hij zich diverse malen in 'sterk negatieve bewoordingen' over haar en de door het komitee gebruikte methoden heeft uitgela ten. AMSTERDAM - Enige honderden mensen hebben za terdagavond in de Amsterdamse Mozes en Aaronkerk een manifestatie bijgewoond tegen het antisemitisme in ons land. Aanleiding was de recente ontvoering van de joodse acteur Jules Croiset en bedreigingen tegen joodse gezinnen. De aanwezigen werden onder meer toegesproken door kamervoorzitter Dolman, FNV-be- stuurder Negeman, voorzitter Mulder van de Raad van Kerken en actrice Monique van de Ven. Vooral Dolman sprak in scherpe bewoordingen. Hij vergeleek de antisemieten van nu met 'ratten die, zwak maar brutaal, uit hun hol komen'. Dolman maakt zich HILVERSUM (ANP) - De Rot terdamse politie een landelijk onderzoek paar de malafide praktijken van Surinaamse han delaren in Nederland, die aan landgenoten visa verstrekken waarmee ze naar Nederland kun nen komen. Volgens de Rotter damse politie zijn de afgelopen maanden tussen de 1000 en 1500 Surinamers naar Nederland ge komen nadat zij voor bedragen van tussen de 3000 en 8000 gul den visa hadden gekocht van be middelaars. De Surinamers reisden meest al naar Europa met een visum voor Spanje, dat de bemidde laars voor hen aanvroegen bij Spaanse ambassades in Zuid- Amerika. In Nederland meldden zij zich vervolgens bij de vreem delingenpolitie. De Rotterdamse politie vindt dat de bemiddelaars zich schuldig maken aan crimi neel gedrag en dat ze misbruik maken van andermans ellende. Daarom moet Justitie ingrijpen, aldus de politie. In een reactie zei hoofd Nawijn van de afdeling vreemdelingen zaken van het ministerie van jus titie dat zijn departement inmid dels aan de Spaanse autoriteiten heeft gevraagd voor dit doel geen visa meer te verstrekken. Boven dien deelde hij mee dat Surina mers die hier via malafide prak tijken zijn gekomen, linea recta worden teruggestuurd zodra de betrekkingen met Suriname zijn verbeterd. De vreemdelingendienst Rot terdam zal aan zo'n uitwijzings- beleid geen medewerking verle nen. Het hoofd van de Rotter damse vreemdelingendienst Van der Ven vindt dat onbehoorlijk bestuur. "Het is niet netjes om de mensen eerst in onzekerheid te laten en vervolgens de knop om te draaien en de vliegtuigen te rug te sturen". De Rotterdamse vreemdelingendienst past er voor om Surinamers op te sporen en terug te sturen. In totaal ver blijven er in ons land tussen de 10.000 en 25.000 Surinamers zon der geldige verblijfsvergunning. Van der Ven sprak zich uit voor 'generaal pardon' voor deze groep. Burgemeesters, der koningin en leden van de Raad -van State moeten er minder bijba nen op na gaan houden omdat an ders hun hoofdbaan in het gedrang kan komen. Premier Lubbers, die dit zaterdag voor de Tros-radio zei, wil dat hoge ambtsdragers zelf re gels stellen. Doen ze dat niet, dan sluit hij niet uit dat het rijk dat doet. Overigens hebben volgens Lubbers ministers en staatssecre tarissen geen bijbanen. UTRECHT - Vijfenzeventig jaar en nog absoluut niet uitgeteld. Dat geldt zeker voor de Nederlandse vereniging van huisvrouwen, die dit weekeinde in Utrecht haar jubi leum vierde. 'Doorgaan en vooruit zien' had ze als ondertitel voor haar symposium 'De vrouw in 2012' ge kozen. De NWH bestaat dan een eeuw en zal meer nog dan nu een consumentenorganisatie dan een belangenvereniging voor huis vrouwen zijn geworden. door Patricia van der Zalm De huisvrouw 'pur sang', diege ne voor wie Anna Polak en Marie Heinen in 1912 de vereniging op richtten ('voor de belangen van de Nederlandse huisvrouw als zoda nig') zal tegen die tijd waarschijn lijk zo goed als verdwenen zijn. Roomboterwafels en cakes bak ken, oké, maar de buitenwereld zal voor de meeste vrouwen net zo'n bekend terrein zijn als die binnen de vier muren van de woning. Als we de prognosen van de de mografen kunnen geloven, schrijft coördinatrice Yvonne Thpmassen, dan loopt het aantal ouderen in Ne derland voor het jaar 2012 op tot 25 procent van de bevolking. Dit brengt een stijging met zich mee van de kosten van de AOW, de soci ale zekerheid, gezondheidszorg en dienstverlening. Ook huisvesting is dan aan herziening toe. Ook is er sprake van een dalend geboortecij fer, de zogenaamde ontgroening. Door die tendenzen zullen in 2012 zo goed als alle vrouwen een hele of halve baan heben, om de doodeenvoudige reden dat het aan tal arbeid sproduktieve mensen af neemt. Het grote aantal banen dat na het jaar 2000 vrijkomt zal, zo voorziet Thomassen, meer en meer bezet moeten gaan worden door vrouwen. "Als maatschappij kun nen we ons dan waarschijnlijk de luxe van een moeder die 'alleen maar' huisvrouw is, niet meer per mitteren". Inzicht De NWH is met haar tijd meege gaan en wijst haar circa 50.000 le den al geruime tijd op de noodzaak van een bredere oriëntatie. Lees kringen, cursussen en discussie groepen moesten de algemene vor ming vari de leden stimuleren. Want om invloed te kunnen uitoe fenen is allereerst inzicht in de ei gen situatie nodig. Dan volgt het gezamenlijk zoeken naar gemeen schappelijke belangen. Pas dan is de derde stap mogelijk, die van het omzetten van die belangen in poli tieke eisen en besluitvorming. Dat bleek zaterdag onder meer ook uit de keuze van de gastspreek sters en de onderwerpen, 's Mid dags waren er achttien werkgroe pen te bezoeken, variërend van de onderwerpen wonen, ruimtelijke ordening, gezondheidszorg, onder wijs tot vervoer, milieu, vrijwilli gers- en betaald werk. Oudere vrouwen, aldus NWH-lid Stelps- tra, zullen vooral behoefte hebben aan betaalbare en aangepaste woonvoorzieningen. Ook betaalba re gezondheidszorg en goed en be reikbaar openbaar vervoer zijn voor hen belangrijk. Ze roept oude re vrouwen op om kenbaar te ma ken waar het leven voor hen moei lijk is en zich vooral ook aan te slui- Economische waarde Vrouwen zijn gaan beseffen dat zij een heel essentiële bijdrage le veren aan onze samenleving, schrijft Thomassen. Als huisvrouw hebben zij economische waarde en daarnaast produceren zij ook, zij het dat dit voor een groot aantal neerkomt op het leveren van onbe taalde en schromelijk onderge waardeerde - huishoudelijke - dien sten. De econome Bruyn-Hundt, ver bonden aan de Universiteit van Amsterdam, heeft aan de hand van onderzoeken naar de tijdsbeste ding van een groep Nederlanders van 12 jaar en ouder, eens uitgere kend hoeveel geld er met al het huisvrouwenwerk gemoeid is. Zij telde alle onbetaalde uren in 1980 bij elkaar en vermenigvuldigde die met het toen geldende wettelijke bruto minimumloon (inclusief de werkgeverslasten) en kwam uit op 84 procent van het nationaal inko- Dat percentage is geleidelijk minder geworden, omdat het aan tal werkende vrouwen is gestegen. In 1960 werkte nog geen 7 procent van de getrouwde vrouwen, in 1985 was dit 32 procent. Het Centraal Planbureau verwacht voor het jaar 2012 een percentage van 48 pro cent. Marga Bruyn: "Dat wil nog niet zeggen dat zij ook economisch zelfstandig zijn geworden, een van de hoofddoelstellingen van de tweede emancipatiegolf. Veel vrouwen doen noodgedwongen slecht betaald thuiswerk, werken met een afroepcontract of hebben een deeltijdbaan. Maar het is niet kandidaatstelling voor de Tweede Kamer blijkt dat het vertrouwen niet is hersteld, kunnen conse quenties worden getrokken", al dus Kuijper. Hummel stelt onomwonden dat hem in géén van de door duistere krachten in de schoenen gescho ven beschuldigingen enige blaam treft. "De PvdA-fractieleiding en het partijbestuur kennen de feiten. Beide organen zijn tot het oordeel gekomen dat mij geen verwijten zijn te maken". Toch gaat hij ak koord met het onderzoek van de vertrouwenscommissie, al was het alleen maar 'omdat ik hoop dat er einde komt aan de sfeer van roddel en achterklap, die niet alleen scha delijk is voor de Partij van de Ar beid, maar ook voor mijn gezin en mijzelf. De leden van de commissie van drie worden overigens aangewezen door respectievelijk Hummel zelf, het gewestelijk bestuur en een lid wordt benoemd in gezamenlijk overleg. Wie dat zullen worden was zaterdag nog niet bekend. Bouw Overijssel neemt loopje met veiligheid DEVENTER (GPD) - De bouw in Overijssel neemt een loopje met de veiligheidseisen. Vooral de bouw- vakker^op daken en steigers lopen veel gvaar, concludeert de Arbeids inspectie in Deventer na een groot scheeps onderzoek. In oktober en november werden bijna alle bouwplaatsen in Overijs sel bezocht en vrijwel overal moest worden opgetreden. Er werden 180 waarschuwingsbrieven uitge schreven. Het ontbrak vooral aan deugdelijke leuningen langs stei- gervloeren. Ook met electriciteit blijkt de bouw vaak onzorgvuldig om te springen. En de hygiëne is al evenmin goed. "Ronduit bedroe vend", oordeelde menig inspecteur na een bezoek aan het toilet. niet alleen zorgen over openlijke antisemieten. Hij heeft het ook niet begrepen op 'wijze lieden die menen dat joden niet zo lichtgeraakt moeten zijn'. De korte ontvoering van Croiset in België was ver moedelijk een reactie op de protesten van vooral joodse zijde tegen de mogelijke opvoering door de Amster damse theaterschool van het stuk „Het vuil, de stad en de dood" van de Duitse toneelschrijver en filmer Fass- binder. De kerk werd zaterdagavond extra door de politie in de gaten gehouden. Vlak na de bijeenkomst kwam bij de politie een bommelding binnen. Bij een zoekactie werd echter niets gevonden. (foto anp» AMSTERDAM (ANP) - De Am sterdamse narcoticabrigade heeft tijdens een 'najaarsoffensief vori ge week tegen de drugshandel 88 mensen, onder wie veel Fransen en Duitsers, opgepakt. De politie maakte gisteren tevens melding van de inbeslagname van ruim 10 kilo heroïne en 3 kilo cocaïne met een geschatte waarde van enige miljoenen guldens. Ook werden 400.000 gulden 'handelsgeld' en een aantal vuurwapens gevonden bij de acties. De narcoticarechercheurs in Amsterdam zijn al geruime tijd ac tief in met name de oudé binnen stad. Duidelijk werd dat een kleine groep handelaren daar een steeds steviger greep kreeg op de lokale drugsmarkt, maar ook intensief in de weer was met de export van he roïne en cocaïne naar Frankrijk en Duitsland. Buitenlanders werden op straat als koeriers geworven. De betreffende groep handela ren voerde binnen de lokale Am sterdamse handel 'een waar schrik bewind', zegt de politie. Zware be dreigingen werden geuit tegen bij voorbeeld tussenhandelaren. De zaak startte met een onder zoek tegen een 46-jarige hotelier aan de Kloveniersburgwal. Deze stelde zijn pand beschikbaar aan twee handelaren, vander en zoon van 51 en 24 jaar, die geregeld klan ten ontvingen in het hotel. Vader en zoon gebruikten echter ook hun eigen woningen als verkoopruim te. Beiden zijn aangehouden; de hotelier ook. De politie viel het ho tel afgelopen vrijdag binnen. Alle gearresteerde Fransen en Duitsers zijn of worden terugge stuurd naar hun vaderland. Enkele al teruggestuurde Duitsers werden direct aan de grens door de politie in hun eigen land naar de gevange nis overgebracht. Tot de arrestan ten behoren ook een Ghanees, Tur ken en Roemenen, zo verklaarde de politie. Een van de belangrijkste arres tanten bleek een 40-jarige Amster dammer. Hij stond al bekend als handelaar in cocaïne: Bij diens 92- jarige grootmoeder bleek hij drie ton handelsgeld te hebben verbor gen. De man heeft inmiddels be kend de afgelopen tijd met een kampeerauto 62 kilo cocaïne van uit Spanje naar Nederland te heb ben vervoerd. Hij maakte daarbij gebruik van de diensten van heroï- nehoertjes. De straatwaarde van een gram cocaïne bedraagt circa 300 gulden. CDA en WD akkoord met iets hogere motorrijtuigenbelasting DEN HAAG (GPD) - CDA en WD gaan akkoord met het kabinets plan de motorrijtuigenbelasting te verhogen om de files in de Rand stad te bestrijden. Voor personen auto's gaat de belasting met 25 gul den per jaar omhoog en voor vrachtwagens met 50 gulden. De PvdA heeft geen bezwaar tegen de maatregel, maar gelooft niet in het effect. Ook Amsterdam en Rotter dam vinden dat er meer nodig is om de problemen op te lossen. Vol gens PvdA-woordvoerder Castri- cum is alleen een drastische verho ging van de benzineprijs effectief in combinatie met stimulering van het openbaar WD-woordvoerster Jorritsma wijst duurdere benzine van de hand. Volgens haar leidt dat er en kel toe dat benzinepomphouders in de grensstreken hun klanten verliezen, omdat die in Duitsland en België gaan tanken. Jorritsma wil wel dat de belastingverhoging voor het eind van deze regeerperio de op een ander terrein gecompen seerd wordt. Zij verwijst naar het regeerakkoord, waarin WD en CDA afspraken hebben gemaakt over de belastingdruk. "Een verantwoorde belissing", noemt CDA-woordvoerder Henne- kam het kabinetsbesluit. Hij vindt een belastingverhoging ter grootte van 15 liter benzine een acceptabel offer voor het oplossen van de file problemen. Tegelijkertijd pleit hij voor maatregelen om het openbaar vervoer aantrekkelijker te maken. Hennekam vindt niet dat het kabi net aan het eind van de rit moet zor gen voor een vergelijkbare lasten verlichting. In 1995 wil het kabinet een sys teem invoeren waarbij op een aan tal wegen automatisch tol geheven wordt, afhankelijk van het tijdstip dat de automobilist van de weg ge bruik maakt. Deze aanpak, 'road- pricing' genoemd, zal ertoe leiden dat automobilisten de snelwegen mijden en sluiproutes nemen door de grote steden, voorspelt PvdA'er Castricum. "Dit is geen doordacht plan", concludeerde hij zaterdag voor de Vara-radio. De PvdA ver wacht geen heil van het oplossen van knelpunten, omdat er dan weer andere knelpunten ontstaan. Al leen als het openbaar vervoer aan trekkelijker wordt, laten de men sen de auto staan, aldus Castricum. De Rotterdamse wethouder Laan ziet ook liever dat het gebruik van de auto belast wordt in plaats van het bezit ervan. Hij zei dat gis teren voor de NCRV-radio. Laan vindt dat het kabinetsplan niet goed in elkaar zit. Inwoners van Amsterdam-noord en Rotterdam zuid die naar het centrum willen, worden vanaf 1995 dubbel gepakt, zei hij. Niet alleen moeten ze tol gaan betalen als ze het IJ of de Maas oversteken, ze zijn bovendien extra geld kwijt aan parkeren. Zijn Amsterdamse ambtgenoot Van der Vlis gaf ook de voorkeur aan verhoging van de benzineac cijns met bijvoorbeeld een kwartje en extra investeringen in het open baar vervoer. Maar hij was wel blij dat er in elk geval iets gedaan wordt om de verkeerschaos in de Randstad te beperken. redelijk dat vrouwen voor het le ven afhankelijk worden van een kostwinner, terwijl een steéds klei ner deel van hun leven besteed wordt aan de verzorging van kinde ren". Gezinsscociologie Iteke Weeda vroeg zich af wat middelbare en ou dere vrouwen van nu moeten im mers met betaalbare kinderopvang en andere voorzieningen op lange re termijn. Zij hebben hun leven lang voor anderen gezorgd en wil len nu zelf wel eens aan bod ko men. Toen Weeda's kinderen klein waren, bracht zij ze af en toe wel bij haar moeder. "Tegenwoordig is dat niet meer vanzelfsprekend. Groot moeders beginnen de mogelijkhe den te ontdekken die ze hebben om cursussen te volgen of eindelijk die dingen te doen waar ze nooit aan toegekomen zijn. En gelijk hebben ze". Ook al leidt dat nog wel eens tot schuldgevoel, moest ze bea men. Canon, automatisch beter Canon T80 Autofocus spiegelreflexcamera met 35-70 autofocus zoomobjectJef. Een meervoudige automaat met pictogrammen, automatische filmtransport en terug spoelen. Flitsautomaat en elektronische zelfontspanner. Alle FD objectieven blijven toepasbaar. VROOM 10 0 JAAR IDREESMANN

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 3