Noordwijk nog niet uitgerangeerd Prettige Kerst voor Quick Boys ARC met tien man tot remise Leiden komt adem tekort Rijnsburgse Boys koploper af na nederlaag in streekderby MAANDAG 14 DECEMBER 1987 SPORT PAGINA 17 Trainer Van der Zee geeït selectie twee weken vrij af DELFT - De kerstdagen worden door Quick Boys gevierd in de wetenschap dat de eerste sei zoenhelft naar volle tevreden heid is verlopen. Zaterdag bleef de ploeg van Hans van der Zee voor de 21ste keer in successie ongeslagen in competitiever band (1-4 winst op Vitesse Delft), waarbij nog kwam dat koploper en aartsrivaal Rijnsburgse Boys van Noord wijk verloor. Voorlo pig gaan de Katwijkers samen met IJsselmeervogels aan kop in IA, iets wat vooraf niet verwacht was. "Nee, ik had dit na het ver trek van Frank van der Kley en een tweetal selectiespelers zeker niet verwacht", reageerde Van der Zee. "Maar dan blijkt dat we toch weer in de top meedraaien. Dat vind ik erg knap van deze jonge ploeg". Volgende week speelt Quick Boys nog een oefenwedstrijd te gen DOVO, daarna wil Van der Zee zijn selectiespelers twee we ken niet zien. Pas op 5 januari dienen zij zich weer voor de trai ning te melden, om niet geheel onvoorbereid aan de oefenwed strijd tegen het Nederlands ama LEIDEN - Albert Siera had er goed de ziekte over in. Met twee doel punten en een uitstekende wed strijd achter de rug leek de lin kerspits van Leiden in het derde klasse duel tegen Scheveningen (2- 2) tot 'man van de wedstrijd' ge- kroond te worden. Drie minuten voor het eindsignaal kwam de kustploeg echter op gelijke hoogte en wisselde de Leidse trainer Hen- nie Beerenfenger zijn aanvaller voor verdediger Laurens Heijman. Niet zozeer de wissel kwam Siera rauw op het dak vallen ("Ik was ge woon op") maar meer omdat Sche veningen, dat zich ondanks een op tisch overwicht weinig reëele kan sen wist te creëeren, zo vlak voor tijd een punt binnensleepte. Lei den, dat gehandicapt (zonder Rob en Rick Bink) aan de strijd begon, had over het geheel genomen in de counter de beste kansen. Met als pluspunten Fred Kanbier en de al eerder genoemde Siera. Dat viel ook Scheveningen-trai- ner Ruud van der Linden op. "Die nummer tien (Kanbier) en nummer elf (Siera) zijn klasse-spelers", prees hij de beide Leidenaars. In dien ook Kanbier zijn (vrije) kan sen (in de 28e en 71e minuut) had benut dan was het veel slechter voor de bezoeker afgelopen. Niet dat de Leidenaars dat zouden heb ben verdiend; maar meer omdat het Scheveningse overwicht bij de zestienmeterlijn ophield. Met name voorstopper Ron Cra mer (Van der Linden:"Normaal één van mijn beste spelers") werd door Siera zoekgespeeld. Siera over Cramer: "Uit had hij mij lig gen maar nu was het andersom". De nummer elf opende in de 32e minuut de score toen Kanbier aan een schijnbaar kansloze solo begon en in een uiterste poging Siera be reikte. De ex-Lugdunummer draai de knap weg van Cramer en liet even later doelman Chris Hooge- wey kansloos (1-0). Nadat de Leidse poortwachter Edwin Bekooy zich op schoten van Ron de Jager en Bas de Graaf een keurige vervanger had getoond van de geblesseerde Eric Jan Plan- jer, moest hij in de 58e minuut toch capituleren op een schot van Cees van der Berg (1-1). Siera had echter het antwoord in de 70e minuut al klaar toen hij uit een moelijke hoek Cramer en Hoogewey voor de tweede maal het nakijken gaf (2-1). Scheveningen zette toen alles op één kaart en Van der Linden ruilde de teleurstellende Fred van Dok- kum in voor Theo Buys. Dat bete kende de 'gouden wissel' want na dat De Jager vol de lat had getrof fen kopte Van der Berg op een voorzet van Buys de verdiende 2-2 achter Bekooy. Beerenfenger was dan ook niet ontevreden over de uitslag. "We waren aan elkaar ge waagd", stelde hij terecht vast. RUUD PATTIAPON Britse hockeyvrouwen plaatsen zich voor Seoul BARCELONA (RTR/DPA) - Het vrouwenhockeyteam van het Vere nigd Koninkrijk heeft zich zater dag geplaatst voor de Olympische Spelen van Seoul. De derde kwali ficatiewedstrijd tegen de Sovjetu nie leverde een overwinning van 5- 1 op voor de ploeg van coach Denis Hay. De Schotse Moira McLeod scoorde driemaal uit strafcorners. De andere Britse doelpunten kwa men op naam van Karen Brown en invalster Caroline Jordan. Feride Biljaloba had de Sovjetunie halver wege de eerste helft de leiding ge geven. Rabhah Madjer, begeerd door Ajax, men van zijn doelman Mlynarczyk ge teurteam (op 9 januari) te begin nen. De oefenmeester van de Katwykers bewees overigens weer eens een gelukkige hand van wisselen te hebben. Vijf mi nuten voor het einde van de offi ciële speeltijd bracht hij Cor van Duyvenbode binnen de lijnen voor de moegestreden Arie van Duyn. De eerste bal die de inval ler raakte betekende 1-3 en in blessuretijd maakte dezelfde Van Duyvenbode er ook nog eens 1-4 van. Op de weinig inspirerende ac commodatie van Vitesse kreeg Quick Boys vrij snel twee rëele scoringskansen. Eerst dook NOORD WIJK - Het voetbal blijft even veranderlijk als het weer hier in Nederland en dat is wel zo aardig ook. Een week of vier geleden zag het er naar uit of Rijns burgse Boys zou met een punt of vijf voorsprong op de rest rustig aan zijn win terslaap kunnen beginnen terwijl het toen tobbende Noordwijk al voor de ver plichte stop dreigde tot het rijtje kansloze afvallers voor de titel in de eerste klasse A te gaan behoren. Maar zie, een maand verderop is alles weer anders geworden. Na alweer een 2-1 nederlaag za terdag is de voorsprong van RB inmiddels als sneeuw voor de zon verdwenen en na de winst die Noordwijk derhalve op zijn streekri- vaal boekte klaarde de lucht aan de Duinwetering der mate op dat trainer John Eelman toch aan een pretti ge Kerst en een goed nieuw jaar mag denken. is na zijn winnende treffer in de a sprongen. (foto anp> Leen van der Plas alleen voor doelman Peter Kok op en vervol gens verscheen ook collega-spits Martin van der Plas oog in oog met de sluitpost. Beide mogelijk heden werden niet benut, reden waarom de Delftenaren moed verzamelden en op basis van een redelijke techniek en veel inzet het spel naar de Katwijkse helft konden verplaatsen. Kees Ruis mocht daar van geluk spreken toen hij na een grove overtreding jegens de doorgebroken Ruud Karsdorp niet werd opgeschre ven. Enkele minuten voor rust evenwel nam Vitesse sportief wraak. Trouwens, diezelfde barometer stond zaterdag ook al heel nadruk kelijk met het wijzertje op 'veran derlijk'. Een typisch voorbeeld van een duel dat twee totaal verschil lende helften kende. Waarin Rijns burgse Boys voor de rust met goed voetbal de toon aangaf en daarmee en passant de smerige smaak weg spoelde die de volkomen onnodige nederlaag van vorige week tegen RKAVIC nog naliet. De verdiende 1-0 voorsprong die de sterk spelen de Hans Zwaan op het bord bracht ging na rust evenwel teloor omdat het toen de beurt was aan Noord wijk. Met veel aggressiever spel dan daarvoor gaven Ivan Hermans en Rob Vermeer op hun beurt aan dat het wat al te voorbarig zou zijn om Noordwijk nu alvast maar af te schrijven. Instelling Noch Arie Kurver, noch John Eelman kon precies aangeven wat nu ten grondslag lag aan het ver schil. Eelman wees op de wat slap pe instelling van met name zijn middenveld en schreef de kente ring in de wedstrijd derhalve toe aan de na rust verbeterde mentali teit van jongens als Nulkes, Ver meer, Gerlof en Smits. Kurver vond dat zijn ploeg het duel voor de pauze had moeten beslissen, waar door Noordwijk nooit meer in de wedstrijd had kunnen komen. "Het klinkt misschien raar, maar ik ben niet ontevreden. De jongens TOKYO (Reuter) - Rabah Madjer blijft goud waard voor FC Porto. De Algerijnse international, die de Portugese club in mei met een schitterend hakballetje aan de Eu ropa cup voor landskampioenen hielp, bezorgde zijn team gisteren ook de wereldbeker. De aanvaller, die volgend seizoen voor Bayern München uitkomt, maakte in de verlenging van het duel tegen Penarol uit Uruguay het beslissen de doelpunt. In Lissabon wordt Madjer het le ver zuur gemaakt door de suppor ters van FC Porto, die vinden dat de Algerijn de club heeft verraden. Madjer staat zelf niet onwelwillend tegenover een kortstondig verblijf in Amsterdam, waar hij tot het ein de van de huidige competitie de aanval van Ajax meer inhoud zou moeten geven. Porto-trainer To- De bal kwam van links voor het doel van Theo Guyt, waar Re- né Slegtenhorst ineens uithaal de: 1-0. Quick Boys had echter direct een antwoord klaar. Op aangeven van Leen van der Plas kopte Gert Aandewiel via de handen van Kok net naast, het geen evenwel uitstel van execu tie zou betekenen. Nog geen mi nuut later mocht Martin van der Plas een vrije trap nemen. Vanaf dertig meter haalde hij hard maar zeker niet onhoudbaar uit. Doelman Kok leek de bal in eer ste instantie te keren, maar liet hem vervolgens toch over de doellijn glippen. Geïnspireerd hebben tweemaal drie kwartier keihard gewerkt en wat kan ik meer verlangen. Vorige week ja, dat was een heel ander verhaal. Dat zijn dure punten. Dat geldt nu veel minder. Noordwijk is en blijft na tuurlijk een goede ploeg". Dat zal dan ook wel de reden zijn geweest waarom de benodigde concentratie, die vorige week in het duel met het zwakke RKAVIC ver te zoeken was, door RB nu wél van meet af aan opgebracht kon worden. Zonder haast te maken en rustig zoekend naar de vrije man, trok RB na een openingsoffensief van de thuisclub het spel naar zich toe. De ploeg kreeg in het volvoe ren van die taktiek een handrei king van Noordwijk dat veel te laks dekte waardoor de Rijnsburgers al le tijd en ruimte kregen om soepei tjes over te schakelen van verdedi ging naar aanval. Met name Hennie Koet mocht van Rob Vermeer doen en laten wat hij wilde en in de twintigste minuut liet Koet zien dat dat niet zomaar ongestraft kon. Tot zijn geluk zag Noord wijk-doel- man Dick Dortmundt de bal na het slimme schuivertje van de paal te- rugketsen. Omhaal Wèl goed bewaakt bij Rijnsburg werden Ron Carli en Hans Zwaan, maar hun directe tegenstanders, Mark Vink en John Marijt, moes ten ervaren dat het geelzwarte aan- valsduo er zin in had. Vooral maslav Ivic hoopt ondanks de woe de van de aanhangers de ster tot ju ni te behouden. Op de door een dikke sneeuw laag nauwelijks bespeelbare gras mat in Tokyo bewees Madjer zon dag opnieuw zijn grote waarde voor FC Porto. Gomes had de Por tugezen vlak voor het rustsignaal aan de leiding geholpen. De bal bleef na een schot van Madjer een meter voor de doellijn van Penarol liggen. Gomes gaf het laatste zetje. Na die treffer ontwikkelde Pena rol veel druk op het doel van de Pool Mlynarczyk, die Porto lang voor een tegentreffer behoedde. Van een dekkingsfout van de Por tugezen profiteerde middenvelder Viera tien minuten voor het einde van dichtbij de stand in evenwicht te brengen. Porto wankelde, maar weigerde te capituleren. Volkomen door deze meevaller pakte Quick de draad na de pauze weer op. En niet zonder succes, want de twee de helft was nog geen twee minu ten oud of het stond al 1-2. Leen van der Plas zag na een combinatie met Dennis-Jan Mieras opeens de weg naar het vijandelijke doel openliggen. Hij pakte zijn kans en liet de Vitesse- doelman in zak en as achter. Hierna ontwikkelde zich een in teressante strijd, waarin de thuis club genoodzaakt was risico's te nemen om de achterstand onge daan te maken. Vitesse kreeg in de tweede helft ook wel enige mogelijkheden, maar die wogen Zwaan was voor rust nauwelijks te houden en gaf na een half uur zijn visitekaartje af met meteen de mooiste actie van de wedstrijd. Een vrije trap van Martin Toet ving hij op zijn borst op en in één vloei ende beweging haalde hij de bal strak om. Dortmundt, de laatste weken toch al goed op dreef, kreeg er na een fraaie snoekduik nog net een vinger tussen. Toch kon ook Dortmundt niet verhinderen dat RB in de veertig ste minuut volkomen terecht op 0- 1 kwam. De veel te weinig aange speelde Ron Carli toonde nog maar weer eens het ongelijk daarvan aan toen hij na een verre uittrap van Jan Blankespoor in een flitsende beweging Marijt in het stof liet bij ten. Het voorzetje was exact op maat en aan het eind daarvan stond uiteraard de actieve Hans Zwaan. Met een gortdroge knal brak hij het duel open. Pas toen werd Noordwijk wak ker en begreep dat, als zou het zo doorgaan, er niets anders restte dan een roemloze nederlaag. Ivan Hermans, de hyperactieve spits in de tweemansaanval van Noord wijk, nam het voortouw. Slechts ten koste van een boeking kon Hennie Koet de snelle Noordwij- ker van een doorbraak afhouden. Het bleek uitstel van betaling. Want al in de vijfde minuut na rust kreeg Hermans - koppend na een voorzet van Smits - toch loon naar werken, nu mèt de steun van zijn in onverwacht besliste Madjer in de extra speeltijd het duel. De Alge rijn zag bij een van de spaarzame uitvallen van Porto de doelman van Penarol ver voor zijn doel staan. Van 35 meter plaatste hij de bal tussen de palen. Helaas voor de spits was op dat moment het groot ste gedeelte van de 45.000 toe schouwers al naar de warme ka chel vertrokken. Boete voor Rush Ian Rush is door zijn club Juven- tus met 10.000 gulden beboet naar aanleiding van uitlatingen in zijn wekelijkse column voor een Britse krant. Afgelopen week verscheen er een artikel in The Sun onder de naam van Rush, waarin hij ver klaarde bij Juventus te vertrekken als ze hem in Turijn opnieuw bui ten de basis laten. qua aantal niet op tegen die van het naar hartelust counterende Quick Boys. Achtereenvolgens Hans van der Plas, de voor Mar tin van der Plas (knieblessure) in het team gekomen André de Best en Arie van Quyn verschenen vrij voor doelman Kok zonder tot scoren te komen. Daarnaast waren Johan Jon ker en de sterk spelende Aande wiel in de gelegenheid hun ploeg een marge van twee doelpunten te verschaffen, maar ook zij slaagden niet in hun opzet. Pas na de komst van Van Duyvenbo de kreeg de Katwijkse zege wat meer glans. Via een daverende knal vanaf de rand van het straf schopgebied zorgde de invaller voor 1-3 en na voorbereidend werk van Leen van der Plas te kende hy eveneens voor 1-4. Via het lichaam van een Delftse ver dediger verdween de bal in het doel. Na ailoop werd de even daarvoor nog anonieme midden velder van Quick Boys 2 voor de microfoon van radio West ge sleept. Het kan verkeren in de voetballerij.... CHRIS HARTMAN ASSEN - ARC heeft zich zaterdag knap weten te handhaven in de subtop van de eerste klasse A. On danks de absentie van de met een knieblessure tobbende schutter Niek Oosterlee, slaagden de pupil len van Jan Kroese er tweemaal in het net te vinden van zaterdagkam pioen ACV. Genoeg voor winst was dat echter niet, want ook ARC-goa- lie Emiel Borst kreeg er twee om z'n oren: 2-2 derhalve. Kroese had de afwezigheid van z'n topscorer opgelost door middenvelder Wilco van Leeuwen aan het front te pos teren en libero Ruud van Es op het middenveld te laten buffelen. Diens positie in de achterhoede werd nu ingenomen door de terug gehaalde routinier Jelle Koolstra, die eerder dit seizoen alleen bij RKAVIC in het standaardteam op draafde. De omzettingen pakte goed uit, al was ACV voor rust toch de betere ploeg. De goed voetbal lende Assenaren kwamen na een kwartier spelen dan ook verdiend op voorsprong, toen een voorzet van Jan Zijl ex-Veendam-prof Bert Meertens bereikte, die in eerste in stantie nog op Borst stuitte, doch in de rebound met het hoofd suc ces had: 1-0. Nadat Wico van Leeu wen een foutieve terugspeelbal van Gerard Kuntz net niet had kunnen afstraffen, dreigden na een half uur de kleedkamer door Eelman stevig onderhouden ploeggenoten. Energie Die al hun opgekropte energie dan maar in de tweede helft staken, een rondgang waarin RB er niet meer aan te pas kwam. Het vroeg tijdig storen en het direct vastzet ten van de tegenstanders leverde steevast balbezit op voor Noord wijk bij wie Gerlof en Smits nu ein delijk wèl de achterlijn haalden en bij wie Kees Nulkes zich ontpopte als de stuwende motor die overal op het veld te vinden was. Vermeer liep verder niet langer aan de lei band mee van Koet (hij werd ge wisseld voor Van Dijk) en met Sjaak Sluys voor Bosma (die eerst nog een dot van een kans miste) ging het ook achterin bij Noord wijk opeens gesmeerd. Zwaan en Carli konden het verder schudden. Het snelle aanvalsspel van Noordwijk leverde vervolgens kansen op voor Nulkes, Marijt en Hermans, die door Dick Heems kerk slechts met handen en voeten kon worden afgestopt. Een tweede Noordwijkse treffer kon op be paald moment niet uitblijven. Die kwam er ook en wel van de voet van Rob Vermeer. Na de twaalfde hoekschop van opnieuw Hermans sloeg Blankespoor de bal voor de voeten van de middenvelder. Die knalde ineens raak. Verandering zat er daarna niet meer in. AD VAN KAAM De leiding van de Turijnse club heeft Rush opgedragen het contact met de krant te verbreken of meer toezicht uit te oefenen op hetgeen onder zijn naam verschijnt. Vol gens Rush waren zijn woorden ver draaid. De spits heeft in zijn eerste seizoen bij Juventus tot nu toe nau welijks indruk kunnen maken, tot grote teleurstelling van de fanatie ke aanhang van de club. Het Olympische voetbalelftal van West-Duitsland heeft op de weg naar de Spelen van Seoul 1988 de vierde overwinning geboekt. In provinciestad Larissa werd met 2-0 van Griekenland gewonnen. De aanvallers Schreier (Leverkusen) en Walter (Stuttgart) 2orgden tus sen de 32ste en 34ste minuut voor de treffers. West-Duitsland leidt in groep A van de Europese voorron den voor het Olympische toernooi. Weer geen zege voor FC Lisse LISSE - Voor de derde achtereen volgende keer heeft FC Lisse geen overwinning binnengehaald. De Ter-Specke ploeg, die in het begin van dit seizoen gedurende enkele weken de koppositie bezat, is na de verloren competitie-kraker tegen DVS'35 aan het sukkelen geraakt. Vorige week leidde dit tot een be nauwd gelijkspel tegen Zuidvo gels. Afgelopen zaterdag moesten de Lissenaren opnieuw een punt inleveren: 1-1. Ditmaal was het IJ- muiden dat een punt afdwong en zodoende drie punten overhield aan de twee ontmoetingen met de ploeg van trainer Wim Eilander. De manier waarop het eindresultaat tot stand kwam, was weliswaar minder nijpend dan een week gele den, maar zal weinig reden tot vreugde geven in Lisse. In de twee de helft kwam IJmuiden via Post- ma op voorsprong. Henri van der Weyden tekende voor de gelijkma ker. Vlak voor tijd miste Richard Mulder een unieke kans op 2-1. de problemen voor ARC groter te worden. Arbiter Gort zag in een buiteling van Charlie Kenter een strafschop en ACV's beste man, middenvelder Johan Pitstra, mocht het vonnis voltrekken. Dat gelukte hem evenwel niet, want Emiel Borst pakte het leder uit de benedenhoek en zette onmiddel lijk een aanval op, die uiteindelijk via Johan Boer bij Wilco van Leeu wen belandde, wiens volley doel trof: 1-1. De Assenaren werden daar uiter aard wel even stil van, maar bleven het spel beheersen. Het houtwerk voorkwam dat ACV voor rust op nieuw aan de leiding kwam. Voor het overige bleven Koolstra en de zijnen keurig overeind. Na de thee trok ARC het initiatief naar zich toe. Dat resulteerde in de zestigste minuut in 1-2. Cees Bonefaas en Wilco van Leeuwen bereidden voor, Ruud van Es werkte af. Kansen voor Hans Wouter Valk en Arno Lancel sorteerden daarna geen effect. De uitsluiting van Johan Boer, die twintig minuten voor tijd na een (v)innig duel met Gerard Kuntz een slaande beweging maakte, deed dat wel. ARC werd terugge drongen en in de tachtigste minuut kwam ACV langszij. Een schot van Johan Pitstra geraakte via de vin gertoppen van Borst en de binnen kant van de paal in de touwen: 2-2. Daar Gort een handsgeval van As senaar Wonink binnen de beruchte lijnen wegwuifde en het ACV-slot- offensief wel tot wat hachelijke momenten, maar niet tot doelpun ten leidde, bleef het bij een remise. ARC had daar het meest vrede RCL wordt niets wijzer van gelijkspel DEN HAAG - Ook na het de gradatieduel met DUNO zijn de zaken voor RCL onveranderd gebleven. Door een 2-2 gelijk spel is het gat met de concur rent uit 's-Gravenhage nog steeds drie punten ten nadele van de Racing. PPSC worstelde zich van dit tweetal los door koploper Zwaluwen Vlaardin- gen verrassend op eigen veld te verslaan. Zodoende bevinden zich al leen Monster (2 punten voor sprong) en DUNO nog binnen handbereik van de ploeg van Ton Zoutendijk. Voor RCL en DUNO was niet verliezen het hoofddoel. Voor de hekkeslui- ter uit Leiderdorp zou verlies geresulteerd hebben in een achterstand van vijf punten op een positie die recht geeft op prolongatie van het tweede klasserschap. En omdat aanvallen nog im mer de beste verdediging is, ko zen beide formaties afgelopen zaterdag voor een drie-mans voorhoede. Dit had tot gevolg dat het degradatie-voetbal zelfs leuk om te zien was. De gelij- kopgaande strijd eindigde na negentig minuten in een te rechte puntendeling. Hiervoor diende RCL wel tot twee maal toe een opgelopen achterstand weg te werken. Al in de openingsfase bracht Hans Wils DUNO op een 1-0 voor sprong. Binnen vijf minuten was deze gevoelige tik ver werkt en schoot Marcel van der Blom namens de bezoekende ploeg de gelijkmaker binnen: 1- 1. Zo'n zelfde situatie herhaalde zich na rust. Ruud Schaap kop te in de 55-ste minuut allereerst de 2-1 binnen, waarna Ben Heemskerk de zaak opnieuw rechttrok: 2-2. Hoewel een overwinning te veel van het goede zou zijn ge weest, kreeg DUNO de beste mogelijkheid hiertoe in de slot fase van het duel. Joost van Berk zag zijn afstandsschot van twintig meter op de de lat he leinden, waardoor het even wicht tussen de degradatie kandidaten niet meer werd ver stoord. Dick Dortmundt grijpt in voordat Hans Zwaan gevaarlijk kan worden.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17