Lugdunum heeft zijn lesje geleerd 'Zelfs een vierdeklasser zou ons vandaag hebben opgerold' Roodenburg aan rust toe SVLV en Stompwijkse Boys helpen Meerburg Vertrek Lagendijk voor spelers geen verrassing Defensieve tactiek levert winst op Foreholte na sterk begin toch onderuit MAANDAG 14 DECEMBER 1987 SPORT PAGINA 15 UVS komt nog goed weg met 3-0 nederlaag bij RVC RIJSWIJK - Arie Lagendijk mag dan ai zijn afscheid bij UVS heb ben aangekondigd, in de Kikker polder ligt nog een zware klus op hem te wachten. Na de ontluiste rende 3-0 nederlaag bij RVC zal de van voetbal bezeten oefenmeester bergen werk moeten verzetten om na de winterstop weer over een elf tal te beschikken. De voetballers die Lagendijk gis teren de wei in stuurde mochten dan allemaal in het blauw-wit zijn gehuld, van enig teamverband was absoluut geen sprake. De spelers van het oppermachtige RVC kon den zelfs met een gerust hart com binaties met hun directe tegenstan der aangaan, want die speelden de bal toch wel terug. Ook bij het afronden hielpen de Leidse voetballers hun Rijswijkse collega's een handje. Zo kopte libe ro Fred Filippo de bal vijf minuten voor rust onhoudbaar achter de goed keepende René de Graaf waardoor RVC op 2-0 kwam en de wedstrijd was beslist. UVS trok na de doelwisseling weliswaar plichtmatig ten aanval, maar speelde zonder bezieling en kon de thuisploeg geen moment in gevaar brengen. Bovendien lag de weg naar De Graaf volledig open, waardoor RVC in de counter kans op kans kreeg. Gelukkig voor UVS bepaalde alleen invaller André Lourens zijn keus uit de ruime voorraad mogelijkheden, waar door de Leidse hoofdklasser een nog triestere afgang bleef be spaard. Onmacht De zesde competitie-nederlaag van UVS diende zich al na een handvol minuten aan toen Harry van der Laan niet alleen zijn direc te tegenstander Ronald Bremmer, maar ook doelman De Graaf in de luren legde. Na de fraaie openings treffer van de snelle en behendige Van der Laan, die met Ronald Hes, René Bierhuizen en Ronald Wil- lemse de beweeglijke viermans voorhoede van RVC vormde, open baarde zich de aanvallende on macht van UVS. Pas vlak voor het rustsignaal van de veel te veel fluitende arbiter Govers, die vijf man onder wie de UVS'ers Leon Meijs, Arthur van Orssagen en Marcel Valk noteerde, slaagden de gasten er in een aanval uit te spelen. Maar Mario Faber bleek zijn vizier niet op scherp te hebben staan en de uitstekende Sander van der Water kon het schot van de centrale middenvel der eenvoudig keren. Ook in de tweede helft creëerde UVS maar één kans die door Hans de Kruys, VOETBAL - De Italiaanse voet baller Francesco Graziani heeft aangekondigd, dat hij zijn loop baan zal beëindigen. De 35-jarige Graziani, die deel uitmaakte van het team van Italië, dat in 1982 we reldkampioen werd, heeft te veel hinder van een knieblessure. Eer der in de week kondigde Paolo Rossi aan eveneens te stoppen. door Jeffrey Forée in het spel be trokken, werd gemist. Ontluistering RVC-trainer André Wetzel ver baasde zich na afloop over de zwakke oppositie die UVS zijn ploeg had geboden. "Iedereen heeft wel eens een dag waarop alles tegenzit", merkte de voormalige prof na afloop op, "maar bij UVS is er toch wat mis. Er stond vanmid dag in elk geval maar één team op het veld en dat was RVC". Hetgeen binnen de lijnen ook Hans van Leeuwen was opgeval len. Na de kansloze nederlaag deed de linker middenvelder zijn beklag over de instelling van een aantal ploeggenoten. "Met vijf man kun je het natuurlijk nooit tegen een heel elftal opnemen. Als het niet loopt zoals je graag zou willen, moet je je in elk geval leegknokken. De helft van de ploeg was daar niet toe be reid en dan word je afgeslacht. Met zo'n slechte instelling win je geen wedstrijd, vanmiddag zouden we zelfs door een vierdeklasser zijn opgerold". Klare taal van de zaalvoetbalin ternational die zijn vinger precies op de zere plek legde en van zijn trainer bijval kreeg. "De ploeg heeft niet alleen voetballend ge faald, maar ook wat inzet, motiva tie en concentratie betreft", aldus Lagendijk die in de rust de licht ge blesseerde Leon Meijs voor Henk Zandbergen wisselde en na een uur rommelaar Maarten Blonk liet op draven voor Ron van der Weyden. Blonk moest in de frontlinie voor 'vuurwerk' zorgen, maar kreeg on voldoende steun van zijn ploegge noten en het vuurtje dat na zijn komst even oplaaide, doofde van zelf. Voor de Leidse supporters was het triest om te zien hoe UVS bij vlagen werd weggespeeld. Voor Lagendijk was dat zelfs pijnlijk, want hij is degene die in de donke re dagen voor Kerst zijn hersens zal moeten pijnigen over de vraag hoe hij zijn spelers weer tot een hecht team kan smeden. "Inderdaad", verzuchtte de voormalige trainer van Quick Boys en Rijnsburgse Boys na de ontluistering in Rijs wijk, "er ligt nog een heleboel werk op me te wachten". JAAP VISSER ROTTERDAM - Blauw Zwart is zijn koppositie kwijtgeraakt. De Wassenaarse eersteklasser dolf in de topper tegen Xerxes met 3-1 het onderspit en zag zich door diezelfde opponent gepasseerd op de ranglijst. In de eerste helft was het een en al Xerxes wat de klok sloeg. Zo verscheen de snelle Meivin Tjin Tjoen Lim al in de ope ningsminuten alleen voor doel man Dave Kraaijenbrink die echte fraai redde. En na een la ge voorzet van Dennis Valen- tijn vuurde Egbert Kievit op de voeten van diezelfde Kraaijen brink. Een kwartier voor rust kwam de thuisploeg verdiend op voorsprong. Gert Oosterom knalde uit een vrije trap hard Rlauw Zwart verspeelt koppositie i de onderkant 1 Nadat Arthur Mandos eerst nog dezelfde lat geraakt had, trof hij vijf minuten voor rust wel doel met een kopbal: 2-0. Een handsgeval binnen het strafschopgebied van Xerxes- speler Ger van der Broek, op slag van rust, werd niet opge merkt door arbiter Zuidwijk. Na de pauze trok Blauw Zwart fel ten aanval en al na tien minuten leverde dat resul taat op. Na een solo van Marcel Veeren knalde Danny Minne- ma de bal hard langs keeper Marcel ter Hoeve: 2-1. Maar wat de ploeg daarna ook nog pro beerde, de gelijkmaker wilde maar niet vallen. Wijnand Bak ker was uit een indirecte vrije trap op een meter of vier van het doel nog het dichtst bij een treffer. Ter Hoeve redde echter knap met zijn voet. In blessure tijd bracht Egbert Kievit de stand nog op 3-1 uit een penal ty, nadat Mandos door Kraaijenrink onreglementair was afgestopt. RIJSWIJK - De aankondiging van Arie Lagendijk om het na dit sei zoen als trainer van UVS voor gezien te houden, is voor een aantal spe lers niet als een verrassing gekomen. "Arie ergerde zich vorig jaar al aan bepaalde zaken en dat is dit seizoen alleen maar erger geworden", aldus de Leidse voetballers. "Op organisatorisch gebied kreeg hij be paalde zaken niet voor elkaar. Hij vindt bijvoorbeeld dat er te laks is gereageerd op zijn verzoek om enige langdurig geblesseerde spelers te mogen doorverwijzen naar een specialist. Zo schijnen er wel meer dingen te ziin geweest". 'Dingen' waarover het bestuur van de Leidse hoofdklasser èn La gendijk hardnekkig zwijgen. De oefenmeester heeft de selectiegroep laten weten dat hij zich niet kan vinden in het bestuursbeleid. De spe lers: "Wij vroegen ons aanvankelijk ook af of er wat ernstigs was ge beurd, maar dat is niet het geval. Als we de zaken op een rijtje zetten, komen we tot de conclusie dat Arie het met dit bestuur gewoon niet ziet zitten. Hij vindt dat de bestuursleden niet professioneel genoeg werken". Voor voorzitter Bart van Leeuwen ligt de 'kwestie', waarover hij niet wil uitweiden, heel simpel: "Het kan best voorkomen dat een trai ner bij een bestuur niet datgene bereikt wat hij graag zou willen. Dat hij de samenwerking dan niet wil voortzetten, is heel begrijpelijk. Daar hoeven we niet moeilijk over te doen". Hetgeen dus wel gebeurt. J.V. Koploper tegen Neptunus niet verder dan 0-0 LEIDEN - Roodenburg hunkert naar de winterstop. Dat bleek giste ren overduidelijk in de thuiswed strijd tegen Neptunus, die tot op luchting van de Leidse tweedeklas ser in elk geval een punt opleverde. Het 0-0 gelijke spel werd weliswaar niet met gejuich ontvangen, maar na de nederlaag van vorige week bij Alphense Boys (4-0) stond het voorkómen van doelpunten voor op bij de Kooiclub. Het leek er in het eerste kwartier overigens niet op dat Roodenburg in die opzet zou slagen. Neptunus nam meteen het initiatief, wat de nerveuze thuisclub voor grote pro blemen stelde. Weifelend ingrijpen leidde er toe dat de aanvallen van Wendel Piqué en Cor Huigen over de linkerkant veel gevaar voor het doel van Marcel Vink stichtten. Met het weggeven van hoekschop pen en herhaaldelijk terugspelen LEIDEN - Door een 4-1 zege op subtopper Rijswijk weekte Lugdunum zich voorlopig los van de onderste plaatsen. En uit de manier waarop de winst tot stand kwam, bleek duide lijk dat de Leidse tweedeklasser zijn lesje inmiddels wel heeft geleerd. De aanval bleek de ze competitie niet het beste wapen, dus moest er maar eens omgeschakeld worden naar de verdediging. Gijs Collé: treffer voor Lugdunuvx tegen Rijswijk. "Het probleem van ons in dit sei zoen was niet zozeer het maken van doelpunten, maar het voorkomen", verklaarde trainer Sjaak Rijster- borgh de defensieve speelwijze. De negenentwintig tegentreffers die in de voorgaande elf duels geïncas seerd moesten worden, noopten hem tot het uitstippelen van een andere tactiek. Net als in de succes volle uitbeurt van vorige week te gen Neptunus (0-2), wierp de ploeg LEIDEN - Hekessluiter Forehol te verloor in de derde klasse na een sterk begin toch de thuis wedstrijd tegen DHL met 1-3. FC Lisse ging tegen HBS verrassend met 3-0 ten onder en moet nu de tweede plaats aan Gouda af staan. ONA-LDWS bleef 0-0. In West I speelden de koplopers ge lijk waardoor SJC met de 0-0 te gen KBV niet ontevreden hoefde te zijn. Foreholte-DHL 1-3 Het is lang geleden dat wij met een voorsprong begonnen", sprak Foreholte-trainer Hans Blom na afloop: "Eigenlijk had den we die 1-0 moeten gaan ver dedigen. Nu bleven we aanvallen en omdat een tweede doelpunt uitbleef, ebde het zelfvertrou wen weer weg en dan krijg je er vlak voor rust twee om je oren ook. Zo blijf je in de hoek waar de slagen vallen". Nadat Kees Zwetsloot Fore holte al na twee minuten aan de leiding had geholpen, slaagde de thuisploeg er niet in de goed kee pende John Kloosterman nog maals te passeren. DHL daaren tegen had aan twee kleine kans jes, verzilverd door René Haan appel en Rob Hoefnagel, genoeg om met voorsprong de rust in te gaan. In de tweede helft waren de ploegen aan elkaar gewaagd, maar DHL toonde zich met een treffer van Ruud Spits opnieuw de beste kansenbenutter. HBS - FC Lisse 3-Ö. De Hagenaars lieten de laatste kans op eerherstel voor de win- terpauze niet onbenut. HBS do mineerde de strijd geheel. De Lisser verdediging bleef nog lang overeind, maar een gelukki ge treffer in de zestigste minuut van Jan Loriaux brak het verzet. Uit een vloeiende aanval kon HBS nog in dezelfde minuut op nieuw scoren. Laurens van Vliet had de bal op aangeven van Ro nald Schildkamp maar voor het intikken. Alsof het zich aandie nende verlies nog niet genoeg was, liep Lissenaar Wim Bouc- kaert tien minuten voor tijd zijn tweede boeking op wegens aan merkingen op de leiding. Arbiter Lugthart toonde dus weinig me delijden met de aanvoerder. Jan Loriaux vergrootte na een slalom daarna de ellende van FC Lisse. ONA-LDWS 0-0 De thuisclub is in het verloop van het seizoen de uittocht van zeven spelers prima te boven ge komen, zodat LDWS niet kon ho pen op een herhaling van het in de eerste ontmoeting bereikte re sultaat (6-1 winst). Het werd nu een duel, dat op het middenveld werd uitgevochten en waarbij geen van de partijen echt gevaar kon stichten. Iedereen had zich met het gelijkspel verzoend toen Ron Tyssonk in de allerlaatste minuut zijn 'spitsvondigheid' be wees. Hij schoot na een hoek schop van Cees de Rode hard in, maar de Goudse keeper was alert gebleven en keerde het schot. KBV-SJC 0-0 Ondanks het uitblijven van doelpunten toch een levendige wedstrijd waarin een uitblin- kersrol was weggelegd voor de beide doelverdedigers. SJC kreeg de beste mogelijkheden vlak voor rust en in de slotfase. Jos Alders zag kort voor de pau ze zijn harde schot gekeerd door de KBV-goalie Henk Geschiere. Na de thee was het keeper Ed Zuidhoek, die SJC in de wed strijd hield. Gesteund door een onverzettelijke verdediging had den de Noord wij kse aanvallers in het laatste kwartier weer het beste van het spel, maar Marco de Ridder werd ook door goed keeperswerk van de winnende treffer afgehouden. tegen Rijswijk opnieuw een gordel van verdedigers op en gokte op de counter. "Ze staan toevallig wel in de kop groep, nou dan moeten ze die posi tie maar waarmaken", gaf de oefen meester nog eens een extra reden voor de verdedigende strijdwijze van zijn beschermelingen. Bij bal bezit van de tegenstander trok Lugdunum zich massaal terug op eigen helft om pas een meter of tien voor het strafschopgebied met sto ren te beginnen. Voetballen op een kleine ruimte dus en daarmee wist Rijswijk geen raad. De beide levensgevaarlijke spit sen Coen 't Hart en Ton van Bijnen (die in de thuiswedstrijd tegen Lugdunum gezamenlijk vijf goals fabriceerden) kwamen nauwelijks los van respectievelijk Hans van As en Leo Wetselaar, en Jeroen Brus- see legde spelmaker Hans Liefheb ber volledig aan banden. De tegengoal van Rijswijk, een kwartier voor tijd bij de stand 3-0, was dan ook niet zozeer het gevolg van een uitgespeelde kans, maar van een fout van doelman Wim Er adus die een voorzet van Mark de Lange losliet. Ton van Bijnen kon hierna eenvoudig intikken. Maar verder kregen de bezoekers nauwelijks mogelijkheden. Slechts in de slotfase van de eerste helft had Lugdunum, dat halverwege op voorsprong was gekomen door een goal van Jeroen Brussee, het nog even benauwd. Zo verscheen Coen 't Hart alleen voor Eradus nadat Cees van Tongeren knullig over de op Vink probeerde de Leidse ver dediging orde op zaken te stellen. Het was vooral aan de doelman van Roodenburg te danken dat de Leidenaren het eerste kwartier on geschonden doorkwamen. Wijn- and Klaver stelde de sluitpost hem al na vijf minuten met een afstand schot op de proef en verscheen kort daarop alleen voor hem. Meer dan hoekschoppen leverden de aanvalsgolven de Rotterdammers echter niet op. Toen Roodenburg eenmaal de middenlijn had overschreden, kreeg ook doelman Brian Noten boom de kans zich aan de bal te warmen. Een onverwacht fel af standschot van Richard Gottmer tikte de sluitpost van Neptunus nog net naast zijn doel. Aan de an dere kant bracht halfslachtig in grijpen van het verdedigers-duo Rob en Peter Pret Huigen in kans rijke positie in balbezit, maar de linkerspits mikte onzuiver. Tweede lijn Na de rust hoefde Roodenburg niet meer tegen de felle zon in te kijken, die vooral bij hoge ballen het zicht bemoeilijkte. Achterin had de thuisclub de zaken boven dien wat beter geregeld, waardoor alle aandacht naar de aanval kon uitgaan. Maar Ronald Jansen en Henny de Romijn vonden hun draai geen moment, waardoor doelgerichte pogingen uit de twee de lijn moesten komen. De enige keer dat Roodenburg zicht op een voorsprong had, was toen Fred Ou- werkerk een geslaagde combinatie met De Romijn met een fraai schot tegen de lat besloot. Met behulp van de strak leidende scheidsrechter Van Rooyen, die consequent floot voor de hinderlij ke Rotterdamse overtredingen, mocht de Kooiclub zich ook toeleg gen op het nemen van vrije trap pen, die stuk voor stuk weinig ge vaar opleverden. Wel kreeg Ger van der Heide bij zijn zoveelste overtreding tegen De Romijn een officiële waarschuwing van Van Rooyen. Met Robert Goodway als plaats vervanger van aanvoerder Marcel van der Burg hoopte trainer Harry Talsma van Roodenburg op meer stootkracht in de aanval. Met Peter Wickel voor Ed Wiskie en Ger Wen- ners voor de moegestreden Piqué ving Neptunus de aanvallen van de Leidenaren echter moeiteloos op. Het laatste kwartier leken de 22 voetballers in gedachten al bij de return te zijn, die voor aanstaande zondag op het programma staat. "Wat Roodenburg betreft mag de winterstop nu al beginnen", hoop te trainer Talsma na afloop op uit stel van de „terugwedstrijd". „Wij moeten de accu weer opladen en dat kost tijd. Daarom ben ik blij dat wij de nul hebben kunnen houden. Na die nederlaag van vorige week was ik toch bang voor een terug slag. Ik ben ook niet teleurgesteld over het resultaat van deze wed strijd. Op dit ogenblik zit er niet HERMAN JOUSTRA 6 TIM BROUWER DE KONING bal heen had getrapt (Eradus redde fraai) en wist Leo Wetselaar nog net in laatse instantie redding te bren gen toen Ton van Bijnen doeltref fend leek te gaan uithalen. Voor het overige was de thuis club heer en meester en dat werd vlak voor rust nog eens onder streept. Via een razendsnelle uit val, want eenmaal in balbezit richt te Lugdunum zijn blik wel naar vo ren, bracht Mohamed Ait-el Houssi de bal bij Jeroen Brussee die ver volgens alleen voor keeper Peter van der Zwan geen fout maakte: 2- 0. En de hoop van Rijswijk op een beter resultaat werd in de eerste minuut na rust definitief de bodem ingeslagen toen Jan van der Rey- den, vervanger van de geschorste Harm de Vos, Gijs Collé in stelling bracht: 3-0. De irritatie bij de be zoekers groeide en dat leverde Van Bijnen een boeking op wegens pra ten. Cees Schouten van Lugdunum verdween eveneens in het boekje toen hij volkomen onnodig de bal wegtrapte. Ook na de 3-1 kwam het team van Rijsterborgh niet meer echt in de problemen. Defensief had het de zaak prima voor elkaar en sloeg bo vendien nog eenmaal zelf toe. Na dat Gijs Collé even daarvoor nog op de lat had gekopt, werd het in blessuretijd 4-1. De op snelheid lig gende Ait-el Houssi werd door Schouten op het juiste moment ge lanceerd en gaf met een lob Peter van der Zwan het nakijken. LEIDEN - Meerburg gaat in de zon- dagvierdeklasse A als een overtui gende herfstkampioen de winter stop in. De Zoeterwoudenaars wonnen zelf met 3-0 van Meerburg, terwijl de concurrenten VVSB en Alphen verloren. Omdat Teylingen en LFC de punten onderling ver deelden, is de situatie onderin voor Unitas behoorlijk zorgelijk gewor den. Meerburg - Unitas 3-0 De thuisclub liep zich geruime tijd vast op keeper Henny Kijk in de Vegte. Na de rust kwam Unitas via John Zee en Nico Lefébre tot enkele gevaarlijke tegenstoten, maar zij vonden op hun beurt kee per Peter van der Heijden op hun weg. Twintig minuten voor tijd ho noreerde arbiter Van de Berg een duikeling van de doorgebroken Hans Boom met een strafschop. Deze omstreden beslissing viel aan Unitas-zijde niet in goede aarde, waarbij aanvoerder Wally Gallert tenslotte wegens aanmerkingen op de leiding het veld diende te verla ten. Vanaf de penaltystip nam Fred Hagenaars vervolgens de 1-0 voor zijn rekening. Tien minuten later nam Hans Boom de 2-0 voor zijn re kening, terwijl Peter Vlasveld kort daarop op aangeven van René Meijer de eindstand op 3-0 bepaal de. e Stompwijkse Boys - Alphen 4-3 Op aangeven van Marco Dissel dorp zorgde Edwin Develing al na vijf minuten voor 1-0 in de specta culaire strijd. De in deze fase sterk acterende thuisclub kwam in'de 25ste minuut alsnog op 2-0, toen keeper Mart van Dolder niet attent reageerde op een inzet van Sjaak van de Zalm. Twee minuten later bracht Wim Hogendoorn na voor bereidend werk van René van En gelen zijn ploeg terug in de wed strijd: 2-1. Een ruime tien minuten voor de pauze betekende een fraaie actie van Rinie van Elk zelfs 2-2. Nog voor het rustsignaal bracht echter een kopbal van Wim van de Bos de Stompwijkers wederom aan de leiding: 3-2. In het tweede part scoorde Edwin Develing 4-2. Een klutsbal tussen een nu in een verdedigende rol acterende Deve ling en Dorus Gerritsen gaf keeper Hans van Bentem in de 72ste mi nuut op zijn beurt het nakijken: 4- 3. In een hectische slotfase kwam Alphen via een mee opgekomen keeper Mart van Dolder en Mart van Elk nog dichtbij de gelijkma ker, die echter uitbleef. WSB - SVLV 0-3 In deze boeiende wedstrijd ging de winst verrassend naar een over tuigend spelend SVLV. Toen John van Veen de bal zes minuten na de pauze uit een kopbal de doellijn had zien passeren, was de ban ge broken: 0-1. Tien minuten later was het opnieuw John van Veen die met een bekeken actie voor 0-2 zorgde, terwijl Piet Douwes twee minuten voor tijd de 0-3 voor zijn rekening nam. Docos - ROAC '79 4-0 Na een wisselend strijdbeeld met enkele kansen voor Rippers Wilco van der Meer en Ruud Weenink, sloeg Docos halverwege de eerste helft dankzij snelle tegenstoten zijn slag. Eerst kopte Ron Hoogen- boom op fraaie wijze de 1-0 binnen, vervolgens kende Peter Hoogen- boom alleen voor een aarzelende keeper Jan van de Poel geen pro blemen met de afronding: 2-0. Na deze treffer kreeg Docos volop kan sen, maar meerdere treffers bleven vooralsnog onbenut. Na de hervat ting zag keeper Van de Poel zich al snel genoodzaakt de doorgebroken Ron Devilee neer te leggen, waarop Ron Hoogenboom de toegekende strafschop benutte: 3-0. Tien minu ten voor tijd nam Ron Hoogen boom met een lobbal ook de 4-0 voor zijn rekening. LFC - Teylingen 0-0 Een duel waarin de kanaries het heft volledig in handen hadden, maar opnieuw niet tot scoren kwa men. Voor de rust misten Frank van Veen, Bles Zuma en vooral Pe ter Gijsman reeds de nodige kan sen. Aan de andere zijde claimde Teylingen tevergeefs een penalty na mogelijk hands van John van Veen. Na de thee veranderde er weinig in het spelbeeld. Bert de Bolster trof namesn LFC de paal, terwijl kort daarop een handsbal van Dirk van de Meiland een straf schop voor de thuisclub beteken de. Peter Gijsman zag zijn inzet echter door de sterk keepende Enk Postma gekeerd. UDO - Van Nispen 2-1 Een gelijkopgaande wedstrjd, waarin UDO in blessuretijd aan het langste eind trok. De gasten open den sterk, met reeds na drie minu ten een doorgebroken Frits Klin kenberg II, die door Hans Suzan onreglementair werd gestuit. John van Eeden benutte de toegekende strafschop: 0-1. In de loop van de eerste helft kreeg de thuisclub meer grip op de gang van zaken, maar het duurde tot zeven minuten na de pauze, voordat Ger Ouds hoorn keeper Ed Smit met een fraaie inzet wist te verschalken: 1-1. Marco den Hollanders sloeg in blessuretijd alsnog toe voor de thuisclub: 2-1. VTL - HW 0-2 Een matig duel, waarin degrada tiekandidaat HW zich de minst slechte ploeg toonde. Twee goed opgezette Haagse aanvallen waren uiteindelijk respectievelijk 20 en 35 minuten na de rust ook de goede keepende Sebastiaan Jansen fa taal. Kaygin bracht de beide tref fers op zijn naam: 0-2 ODB - Wassenaar 0-3 Een belangrijke winst voor de Wassenaarders, die onderin de vierde klasse B de hete adem van HW in de nek voelen. In de 40ste minuut betekende een uithaal van Ernst van der Ploeg 0-1. Twinitg minuten na de hervatting voerde Van der Ploeg de score op aange ven van Hans Wessel naar 0-2 op. Vijf minuten later zorgde Berry Vrijburg voor 0-3. Hillegora - VSV 1-3 (West I) Het begin was hoopvol voor de thuisclub, met al na vijf minuten een doelpount van Aad van Rood- en: 1-0. De gasten toverden de sco re echter in korte tijd naar 1-2 om, waarna Hillegom lange tijd tever geefs aandrong. In de loop van de tweede helft besliste VSV het duel middels een derde treffer: 1-3.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15