STTV Cruijff: 'Zo win je nooit een wedstrijd' PSV met de schrik vrij Vuurwerk-incident Financiële 'klapper' van Libregts op de valreep Westduitsers gelijk tegen Brazilië: 1-1 Ajax slaat waarschuwing van VW in de wind Van Rooy blijkt de miljoenen wel waard Napoli dankt Maradona De League ziet 'rood' Nederlaag van Barcelona PAGINA 14 MAANDAG 14 DECEMBER 1987 HAARLEM (GPD) - De honger van PSV naar succes moet dit sei zoen kunstmatig worden opge wekt. Voor de Eindhovense verza meling (ex- internationals rest. nu Ajax er bijna wekelijks een potje van maakt en de landstitel uit het hoofd kan zetten, slechts de jacht op Europese erkenning en een handvol eredivisie-records. De eer ste buit, het meeste aantal overwin ningen op rij, is reeds lang en breed binnen. De teller staat momenteel op 16 stuks, nadat ook Haarlem er gistermiddag op eigen veld niet in slaagde de haperende machine de voet dwars te zetten (1-2). Een trio gedateerde records, (nog) in het bezit van Ajax, staat bij gebrek aan serieuze tegenstand eveneens op springen. Ajax kwam in de seizoenen 1971-72 en 1972- 73 tot 30 overwinningen en beschikt eveneens over het record van de meeste winstpunten (63 in 1971- 72). Met 66 doelpunten voor lijkt PSV ook een aanval te gaan doen op de 122 treffers die Ajax in de voetbaljaargang 1966-'67 produ ceerde. Met Anton Jansen, afgelopen vrijdag voor een miljoen gulden van Fortuna Sittard aangetrokken - mogelijk wordt overigens de Eindhovense middenvelder Eric van Kessel bij de transfer betrok ken - denkt PSV in de tweede sei zoenhelft alle obstakels op weg naar een prominente plaats in de geschiedenisboeken uit de weg te kunnen ruimen. Jansen, tobbend met een lichte liesblessure, werd gisterochtend door de medische staf onderzocht en zal voorlopig al leen de trainingen kunnen volgen. Dat is voor de Scandinaviërs Hallvar Thoresen en Frank Arne- sen nog niet weggelegd. Arnesen, geopereerd aan een achillespees, zal waarschijnlijk na de winterstop de trainingen weer kunnen hervat ten. Thoresen, geplaagd door een mysterieuze knieblessure, heeft zijn heil gezocht bij een Noorse arts en zal binnenkort waarschijnlijk opnieuw op een operatietafel be landen. De kans dat Thoresen dit seizoen nog voor PSV zal uitko men. wordt in het Eindhovense kamp klein geacht. Mühren niet mee naar Rhodos ZEIST (ANP) - De Ajacied Arnold Mühren heeft zich gisteren afge meld voor de trip van het Neder lands elftal naar Rhodos, waar woensdag het kwalificatieduel te gen Griekenland wordt gespeeld. De wedstrijd, de laatste uit groep 5, is zonder waarde, want Oranje heeft zich al geplaatst voor de eind ronde in West-Duitsland. Mühren, met zijn 36 jaar de oud ste speler in de selectie van coach Michels, kreeg de laatste weken bij Ajax ook al wat extra rust. De Vo- lendamse linkermiddenvelder, vo rig jaar in Oranje teruggehaald we gens het ontbreken van een jeugdi ger alternatief, miste aan het begin van het seizoen al de vriendschap pelijke interlandwedstrijd tegen België. Hij was toen herstellende van een longvirus. Voor Mühren wordt geen ver vanger aangewezen in de selectie van het Nederlands elftal. Bonds coach Michels vertrekt vandaag met een groep van vijftien man naar Rhodos. Hij heeft de reserves John de Wolf, de centrumverdedi ger van FC Groningen en Hendrie Krüzen, de middenvelder van Den Bosch, definitief als de nummers veertien en vijftien bij zijn groep gehaald. In de selectie voor Jong Oranje, dat dinsdag tegen de jeugd van Bulgarije de kwartfinales van de Europese titelstrijd moet halen, zijn geen wijzigingen. Selectie A-elftal: Van Breuke- len (PSV) en Hiele (Feyenoord); verdediging: Van Tiggelen (An- derlecht), Winter (Ajax), Ronald Koeman (PSV), Troost (Feye noord), Lankhaar (FC Den Haag) en De Wolf (FC Groningen); mid denveld: Van Aerle en.Vanenburg (PSV), Van 't Schip (Ajax) en Krü zen (FC Den Bosch); aanval: Bos man (Ajax), Gillhaus en Kieft (PSV). Een reis naar het zonnige zuiden zit er voor de revaliderende spelers ditmaal niet in. PSV, dat volgende week nog bij FC Den Bosch op be zoek moet, pakt na de winterstop op 2 januari de draad weer op. In München zal de equipe vervolgens deelnemen aan een internationaal zaalvoetbaltoernooi. Met een oe fenwedstrijd tegen RKC (9 januari) hoopt trainer Guus Hiddink PSV klaar te stomen voor deel twee van de competitie en het risico van ver zadiging uit te bannen. Het punt van verzadiging lijkt de aanhang overigens reeds bereikt te hebben. Gistermiddag vonden slechts 37 Eindhovense supporters de wed strijd tegen Haarlem de moeite van de (trein)reis waard. Dank zij Wim Kieft kwam PSV in de voorlaatste wedstrijd van de eerste competitiehelft - de uitwed strijd tegen FC Den Haag is nog niet vastgesteld - met de schrik vrij. Kieft brak zeven minuten voor tijd van dichtbij de ban nadat Met god een poeier van Nielsen terug in het veld had gestompt en stond even later opnieuw op de goede plaats. Met het hoofd tilde de spits PSV uit een voorzet van Koeman naar 0-2. Haarlem, secuur verdedi gend maar machteloos aanvallend, had in de slotfase zowaar nog suc ces via een toevalstreffer van Jong Oranje-klant Rob Matthaei. Ajax naar het warme zuiden DEN HAAG (ANP) - Omdat de landskampioen begin volgend jaar meedoet aan het sterkst bezette Europese indoortoernooi in de Münchener Olympia-hal zoekt PSV tijdens de korte winterstop niet het warme zuiden op. Ajax vliegt wel naar Zuid-Europa. De Amsterdamse club vertrekt op woensdag 6 januari, een week voor het tweede Super-Cupduel tegen FC Porto, naar Portugal en houdt daar een trainingskamp. Ajax tracht in die trainingsweek nog een wedstrijd te spelen tegen een Por tugees clubteam. Terwijl Roma-doelman Tancredi naar zijn pijnlijk getroffen schouder grijpt, deinst een Milanese ordebewaker terug voor het van de tribune ge worpen vuurwerk (foto anpi MILAAN - Voor de twee keer in anderhalve maand is Ruud Gullit geconfronteerd met een vuurwerk- incident, waarvan de doelman van de tegenpartij slachtoffer was. Na de bom-inslag tijdens Nederland - Cyprus, 28 oktober in de Kuip, werd gisteren het duel AC Milan - AS Roma in de Italiaanse voetbal serie A overschaduwd door een vergelijkbaar geval. Doelman Franco Tancredi werd in het San-Sirostadion vlak voor het begin van de tweede helft, bij een stand van 0-0, geraakt door twee rotjes. De sluitpost van AS Roma, die verwondingen opliep aan rechterbeen en -schouder, moest per brancard van het veld worden gebracht, maar behoefde niet naar het ziekenhuis. Zonder inspiratie en motivatie speelde Roma de wedstrijd uit. Vier minuten voor tijd maakte de Milanese spits Virdis het winnende doelpunt uit een strafschop. De verwachting was echter, dat AS Roma een klacht zal indienen bij de tuchtcommissie van de Italiaan se voetbalbond. De kans is groot, dat de zege van Milan wordt omge zet in een nederlaag. Eerder dit sei zoen zette de tuchtcommissie na soortgelijke incidenten overwin ningen van Pisa (op Napoli) en Ju- ventus (op Cesena) om in nederla gen. De Romeinse supporters uitten na afloop hun ongenoegen. Zij gin gen op de vuist met hun Milanese rivalen. De politie gebruikte traan gas om ongeveer 200 vechtende fans, die autoruiten hadden inge gooid, uit elkaar te jagen. Er wer den geen aanhoudingen verricht. VENLO (GPD) - Peter Larsson, de nieuwste aanwinst van Ajax, heeft met eigen ogen kunnen zien met welk probleem hij de komende weken wordt geconfronteerd. Verdedi gend lekte Ajax op zoveel plaatsen dat zelfs VW, de ploeg die het minst scoorde in de ere divisie, met gemak een half dozijn doelpunten had kunnen produceren. Dat het uiteinde lijk bij 3-1 bleef was zeker niet de verdienste van de equipe van Johan Cruijff. Van Ajax ging gistermiddag hele maal niets uit. Geen inzet, geen concentratie, geen agressie. Na achttien minuten was het pleit reeds beslecht. En PSV, dat reeds een straatlengte voorsprong had op weg naar het kampioenschap, is na gisteren definitief uit het gezichts veld van de Amsterdammers ver dwenen. MAANDAG 14 DECEMBER 16.05-16.50 BBC 2: American Basket bal Final: reportage van de wedstrijd Boston-Los Angeles. 19.30-20.00 Ned 1: Sportpanorama met o.a. het doelpunt van de week met Mario Been en atletiek, de Duindigt- cross. 21.00-21.30 BRT 2: Extra Time. 21.30-22.05 SKY: Motorsport News. 22.05-23.05 SKY: Spaans competitie voetbal. 22.30-23.35 SCH: Super Soort: met voetbal. DINSDAG 14.00-14.30 SKY: Motorsport News. „Zo win je natuurlijk nooit een wedstrijd", refereerde Johan Cruijff aan de eerste twintig voor Ajax ontluisterende minuten. „De spelers hadden de verkeerde in stelling. Vanaf de kant ben je dan volslagen machteloos. Je kunt de hele week hameren op concentra tie en agressie, maar als het in het veld niet wordt vertaald, sta je als coach machteloos. Ze hadden aller lei zaken in het hoofd. Het Neder lands elftal, Griekenland, Cyprus en de loting van afgelopen zater dag. Maar aan VW werd kennelijk niet gedacht". En dat terwijl VW Ajax verle den seizoen in een sneeuwslag al een forse waarschuwing (3-0) had gegeven. „Toen", vergeleek VW- trainer Jan Reker, „hadden we mazzel. Ajax wilde voetballen maar dat kon niet onder de toen malige omstandigheden. Daarvan hebben we geprofiteerd. Nu heb ben we gewoon beter gevoetbald". En zeker niet alleen tijdens de eerste twintig minuten. Ajax was niet bij de les en liet dat al meteen blijken. Arnold Scholten verslikte zich tijdens het uitverdedigen en Jos Luhukay profiteerde. De aal gladde vleugelspits mocht dat ruim een kwartier later nog eens overdoen. Nu was Aron Winter in de fout gegaan. Tussendoor waren Jos Valckx en Johan Lammerts door het hart van de Ajax-verdedi- ging gewandeld, waarop Lam merts ook al had gescoord. De ver dediging van de bezoekers ram melde en het duo Scholten/Winter was niet bij machte de zaak in de greep te krijgen. „Ik denk dat ik mijn standpunten over verdedigen maar duidelijk moet maken aan mijn toekomstige medespelers", meende Peter Larsson. Of zo'n ge sprek zoden aan de dijk zal zetten, valt te betwijfelen. Jan Reker legde de vinger op de zere plek: „Ik heb Ajax vooraf niet bestudeerd. Dat is ook volslagen overbodig. Ik hoef Valckx of Ver hagen niet meer te vertellen dat Bosman goed kan koppen. En voor de rest is er geen peil op te trekken. Ajax heeft de laatste twee weken achttien spelers opgesteld, dus van een vaste opstelling of herkenbare dingen is sowieso niets te zeggen. Die trip kon ik me dus besparen. Ik heb mijn spelers simpel gezegd dat ze goed dienden te voetballen om van Ajax te winnen. En dat hebben ze keurig gedaan". Johan Cruijff wees met zijn be schuldigende vinger naar de 'oude re' kern van zijn groep. „De men sen waarvan je verwacht dat ze het voorbeeld moeten geven lieten het afweten. De helft stond te slapen. De spelers weten wel wie ik be doel". John van 't Schip had zo'n voorbeeld moeten geven, maar liet verstek gaan. Hij moest plaats ma ken voor Dennis Bergkamp. De rechterspits scoorde vijf minuten voor tijd weliswaar de tegentreffer, maar de nederlaag van Ajax was toen allang in eigen gelederen ge accepteerd. ATHENE (GPD) - Met de air van een geslaagd zakenman neemt Thijs Libregts in de bar van het ho tel de lucratieve transfer van Paok Saloniki naar Olympiakos Piraeus nog eens door met Jaap Bontebal. De voormalige voorziter van Excel sior, een financieel expert, en per toeval op zakenreis in Athene, moet wel goedkeurend knikken. Dat kan bijna niet anders, als de nieuwe eigenaar van de hekkeslui- ter in de Griekse competitie voor zes maanden een afkoopsom neer telt, die hoger ligt dan de KNVB dit voorjaar wilde betalen. „Als het aan die man ligt", zegt de aanstaan de bondscoach met enige trots, „had ik meteen een contract gete kend tot 1990. Maar daar is geen denken aan". Uitgerekend op de dag dat het voetbalhart van Libregts in Zürich had moeten liggen, waar de loting werd verricht voor het WK van 1990 in Italië, had hij heel andere besognes aan zijn hoofd. De koppe ling van Oranje aan Westduitsland, Wales en Finland volgde hij welis waar via een directe lijn met Hil versum, in werkelijkheid lagen die kwalificatieduels voor hem onein dig ver weg in vergelijking met de opzienbare trainerswissel, die bin nen een tijdsbestek van nog geen 24 uur zijn beslag kreeg. „Vrijdagavond werd ik voor de eerste keer gebeld door Koskotas of ik trainer van Olympiakos wilde worden. Ik heb hem verteld van die afkoopsom van vorig seizoen en hem meteen gezegd: daar begin ik niet meer aan. Laat dat maar aan mij over, zei hij. Toen is het spel be gonnen van loven en bieden en heeft hij een bod uitgebracht waar ze bij PAOK ook mee akkoord zijn gegaan. Wij waren het vervolgens binnen vijf minuten met elkaar eens". De rest was nog slechts een for maliteit, en zo werd Libregts van de ene op de andere dag trainer van Olympiakos Pireaus. „Zo werkt dat in Griekenland", verbaast de voormalige trainer van Excelsior, PSV en Feyenoord zich al nergens meer over. „Alles kan hier razend snel veranderen, je bent nergens zeker van". En dat alles vanwege het simpele gegeven dat Georges Koskotas, een steenrijke bankier en eigenaar van de bank van Kreta en drie kranten, een paar weken ge leden de populairste club van Grie kenland voor naar schatting twee miljoen dollar overnam van de al evenmin in geldnood verkerende reder Daifas. Teneinde de tegenstander van Ajax in de vorige Europa-cupjaar gang zo snel mogelijk uit dal te ha len waarin Olympiakos verzeild is geraakt, bleef het echter niet bij de komst van Libregts. „Veertien da gen geleden is er bij deze club een complete paleisrevolutie uitgebro ken en zette Koskotas zomaar vijf tien van de 21 profspelers buiten de deur. Sandberg heeft hij terugge stuurd naar Zweden, de Poolse keeper Kazmierski kon ook op zoek naar een andere club. Vervol gens heeft hij alle clubs bijna leeg gehaald en werd de selectie aange vuld met talentvolle spelers, die vlak tegen het nationale elftal aan zitten. Zelfs voor Griekse begrip pen is dit ongekend". Aankoopwoede „Dit weekend heeft hij ook nog eens twee buitenlanders gekocht, Funes van River Plate en Aguirre van Penarol, en onderhandelt hij nog over de komst van de interna tional Kofidis, die 2,5 miljoen gul den moet kosten. Van PAOK heeft hij Banioulis, de stopper, gekocht. Volgens Libregts wil de nieuwe ei genaar van de in verval geraakte nummer laatst in de Griekse com petitie, die in tien wedstrijden slechts vijf punten vergaarde en nog niet een wedstrijd won, een Europese topper maken. „Mijn ma nier van werken bij Aris en PAOK is bij hem aangeslagen. Hii weet dat het maar voor zes maanden is, toch wilde hij mij per se hebben. Het streelt zijn eergevoel dat Koskotas in hem de verlosser ziet die het zo gerenommeerde Olympi akos Pyreus weer op het goede spoor moet zetten. „In enkele maanden is die club volledig in ver val geraakt. In eens kwam alle rot tigheid naar boven en verloor de ploeg vorige week notabene met 6- 1 van ons, terwijl ik met PAOK met vijf geblesseerde spelers zat en ik uit armoe twee spelers voor de leeuwen moest gooien, die net wa ren gekocht van een derde divisie club". De ook voor Libregts de ontwikkeling in het gekkenhuis dat het Griekse voetbal is, ver drong de WK-loting in Zürich voor hem volledig paar de achtergrond. Na een roerig weekeinde heeft hij er nauwelijks diep over na kunnen denken. Hij komt derhalve ook niet veel verder dan het clichë dat het voor Oranje "geen gemakkelij ke poule is. Met Westduitsland, Wales en Nederland zitten er drie gerenommeerde ploegen in de groep, en beschouw ik Finland als de grote boosdoener. Daarmee be doel ik, datje tegen dat land niet op voorhand moet rekenen op vier punten. En dat maakt het niet een voudig". BRASILIA - West-Duitsland heeft de eerste wedstrijd van de Zuidamerikaanse voetbaltrip ge lijk gespeeld. In Brasilia werd het voor slechts 20.000 toeschou wers 1-1. De doelpunten van Ba tista en Reuter vielen in de twee de helft. Het duel tussen de oud-we reldkampioenen had heel weinig om het lijf. De Brazilianen maak ten in de hoofdstad voor alles duidelijk dat de crisis in het na tionale elftal nog onverminderd voortduurt. Franz Beckenbauer moest door allerlei afzeggingen een volstrekt experimenteel elf tal in het veld brengen, dat zeker niet de ploeg voor de toekomst is. De coach was bovendien ge dwongen, door de omschakeling naar de vochtige warmte, een ui terst voorzichtige tacktiek te hanteren. Beckenbauer liet Klinsmann debuteren, bracht ook Hochstat- ter voor het eerst in de ploeg en liet in de slotfase nog twee nieu welingen meedoen, Foda en Or- denewitz. Tegen dit onevenwich tige elftal bepaalden de Brazilia nen langdurig het beeld van de wedstrijd, maar werkelijke kan sen kregen de Zuidamerikanen nauwelijks. Slechts een fout van doelman Immel werd gebruikt, Batista scoorde ruim twintig mi nuten voor tijd. West-Duitsland kwam voor en na die treffer nauwelijks tot aan vallen van enig formaat. On danks de inspanningen van Mat- thaus was er geen verband tus sen verdediging, middenveld en aanval. De aanvalspogingen wa ren meestal één-mansacties, die nimmer doelkansen opleverden. Twee minuten voor het einde kwam de gelijkmaker toch uit de lucht vallen door een hard schot van dichtbij van Reuter. De opstellingen waren. Brazilië: Gilmar; Douglas, Ze Teodoro, Batista en Luizinho; Nelsinho, (Eduardo). Rai (Was hington), en Pita (Uidemar); Mül- ler, (Sergio Araujo), Renato en Valdo. West-Duitsland: Immel (Stuttgart); Kohier (Koln), Buchwald (Stuttgart), Frontzeck (Mönchengladbach) (Foda, Kai- serslautern), Reuter (Nürnberg) en Brehme (Bayern) (Hochstat- ter, Mönchengladbach); Herget (Uerdingen), Matthaus (Bayern) en Schwabl (Nürnberg) (Ordene- witz, Werder); Klinsman (Stuttg art) en Thon (Schalke). KORTRIJK - Frans van Rooy, de man van veertig miljoen Belgische franken, wil bij FC Antwerp laten zien dat hij dat geld inderdaad waard is. De 24-jarige Brabander had gisteren een belangrijk aandeel in de overwinning van 4-2. die Antwerp in en op Kortrijk behaalde. Van Rooy scoorde twee keer. De koploper in de eerste voetbalklasse van Belgie had de zege no dig. De concurrentie won immers ook: Club Brugge met 2-1 van AA Gent en KV Mechelen met 3-2 van Cercle. Anderlecht raakt steeds meer achterop. De veelvoudig kampioen verloor met 0-1 van Charle roi en zag het gat met Antwerp groeien tot acht punten. De kracht van FC Antwerp is deze competitie is, dat het over durf en geduld beschikt. Trainer Kessler heeft zijn spelers geleerd pas in de tweede helft toe te slaan. Zo ging het ook tegen Kortrijk, dat op de rand van de degradatiezone balanceerde en voortvarend van start ging. Al in de vierde minuut zette Moufala Kortrijk voor achtduizend toeschouwers op voorsprong. De talentvolle Antwerpse aanvaller Se- vereyns bracht de koploper nog voor het kwartier om was op 1 -1Acht minuten voor rust nam Antwerp een voorsprong, toen Mariman doel trof. Maar vlak na de pauze kreeg Kortrijk een strafschop, nadat Ant- werp-verdediger Smidts Desnica had neergelegd. Snelders scoorde voor Kortrijk. Antwerp beschikte over voldoende veerkracht. Eerst werd een doelpunt van Vanderlinden door scheidsrechter Ponnet we gens buitenspel afgekeurd. Van Rooy eiste daarna alle aandacht voor zich op met twee fraaie doelpunten, in de 57ste en 87ste minuut. De 1-0 zege op AS Roma houdt AC Milan voorlopig in de achter volging op koploper Napoli, dat in het eigen stadion met 2-1 won van Juventus. Sampdoria, dat met AC Milan de tweede plaats deelt op drie punten van Napoli, won thuis met 2-0 van Ascoli. Gullit vervulde weer een be langrijke rol bij AC Milan. De Ne derlandse international zocht en vond geregeld fraaie openingen en schoot zelf van afstand tegen de lat. Gezien het spelbeeld in de eerste helft leek het erop, dat Milan na de rust over AS Roma zou heen walsen. Het vuurwerk- incident legde de wedstrijd ech ter lam. Of de winnende treffer van Virdis, tien minuten voor tijd uit een strafschop gescoord, inderdaad goéd is voor twee pun ten, zal uit de uitspraak van de tuchtcommissie moeten blijken. Napoli dankte weer eens erg veel aan Diego Maradona. De ge drongen Argentijnse internatio nal was in topvorm. Op het zware veld in Napels dicteerde de thuisclub de wedstrijd met een agressiviteit, waartegen Juven tus geen verweer had. Bij de Tu- rijnse club stond de Welshman Rush, door het bestuur met 4000 dollar (7500 gulden) bestraft we gens negatieve uitlatingen in een Brits sportblad, geïsoleerd in de spits. De landskampioen kwam na een half uur op 1-0 door Di Na poli. Halverwege de tweede helft zette Cabrini, die onlangs af scheid nam als international, Ju ventus op 1-1. Maradona bracht de 80.000 toeschouwers in extase door een minuut voor tijd een strafschop te benutten. Inter, zonder de geschorste doelman Zenga en aanvaller Se rena, klom van de achtste naar de zesde plaats door met 2-1 te win nen van Fiorentina. Ciocci maak te zes minuten voor tijd het win nende doelpunt. Volgende week staat Noord-Italië in het teken van de derby Inter-AC Milan. LONDEN - Ted Croker, de secretaris van de Engelse voetbalbond, heeft gisteren maatregelen aangekondigd tegen de stortvloed aan ro de kaarten in de league. Zaterdag werden er niet minder dan twaalf ge toond, waarbij vier in het derde-divisieduel tussen Brentford en Mansfield na een algemene vechtpartij onder de spelers. In totaal wer den dit seizoen al 128 spelers weggezonden. „Er moet iets gebeuren", meende Croker, „het lijkt erop dat de rode kaart te gemakkelijk getrokken wordt. Het wordt tijd dat we het sys teem heroverwegen." Croker wjl binnen afzienbare tijd een gesprek houden tussen de bond, de scheidsrechters en de spelers. In de eerste divisie van de league kwam de spanning aan de kop van de ranglijst nauwelijks terug door een gelijk spel van koploper Liver pool bij Southampton. Het werd 2-2. Na een half uur stond Liverpool met 2-0 voor door doelpunten van international Barnes. Met slechts negen tegentreffers in zeventien duels meende de koploper reeds 'bin nen' te zijn. Een succesvolle lob over Grobbelaar van Clarke gaf de thuisclub nieuwe inspiratie. De gelijkmaker van Townsend twintig minuten voor tijd was verdiend. Arsenal, tweede op de ranglijst, profi teerde niet. Het verschil bleef vijf punten door een 0-0 in de uitwed strijd tegen het laag geklasseerde Conventry. MADRID - In de strijd om een plaats in de sub-top van de eerste voetbaldivisie van Spanje heeft Barcelona een gevoelige neder laag geleden. De voormalige landskampioen ging tegen con current Real Sociedad met 1-4 ten onder. Real Madrid bleef zon der problemen aan kop. De ploeg van trainer Leo Beenhakker won met 2-0 van Celta. Barcelona was zes wedstrijden ongeslagen gebleven. Na de mi serabele start van het seizoen leek de Catalaanse club op de weg terug. Zaterdagavond kon Barcelona, zonder de geblesseer de verdediger Moratella, niet op tegen de jonge Basken van trai ner John Toshack. Met het achterhoofd scoorde Gorriz in de twintigste minuut voor bekerhouder Sociedad. Za- mora maakte drie minuten later 2-0. In de tweede helft trof Zamo- ra weer doel. Ook Vaquero scoor de nog voor de Basken. Uit een vrije trap van Schuster wiste Fer nandez de „nul" weg bij Barcelo na, dat middenvelder Caldere van het veld zag worden ge stuurd na twee grove overtredin gen.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 14