'We missen een type voetballer als Lerby' Enorme stunt van Brugge Kasparov vraagt uitstel Virny neemt afstand van zijn achtervolgers Supporters bevestigen reputatie Zwak begin handbalteam DONDERDAG 10 DECEMBER 1987 IlliBBl 111 id—I—1 PAGINA 19 SEVILLA (Reuter/DPA) - Op verzoek van Gan Kasparov is de 22ste partij in de schaaktweekamp om het wereldkampioenschap uitge steld. De ontmoeting, die voor woensdag op het programma stond, is verschoven naar vandaag. Kasparov speelt in de 22ste partij met wit. Kasparov vroeg voor de derde en laatst toegestane keer in de twee kamp te Sevilla (Spanje) om uitstel. De stand tegen uitdager Anatoli Karpov is IO'/ï-IOVz. Kasparov blijft bij een eindstand van 12-12 wereld kampioen. Karpov heeft nog recht op één „time-out". De experts in de hoofdstad van Andalusië zeiden, dat Kasparov het uitstel zal gebruiken voor het vinden van een tactiek, die Karpov defi nitief op de knieën zal krijgen. Tijdens de vorige tweekamp, in Lenin grad, vroeg de Russische titelverdediger ook extra rust aan voor de 22ste partij, die hij vervolgens won. Die tweekamp eindigde in 12'A-ll Vï voor Kasparov. MOSKOU (ANP) - Europees damkampioen Vadim Virny heeft zijn drie Nederlandse ach tervolgers in de zevende ronde van het toernooi om het Euro pees kampioenschap op een een mogelijk beslissende achter stand gezet. De Sovjet-groot meester versloeg zijn landgenoot Goentis Valneris en bleef daar door alleen aan de leiding. Gérard Jansen volgt hem op een punt door een zege op de Franse kampioen Bonave. Oud-Neder lands kampioen Rob Clerc kwam tegen Korenevski niet ver der dan remise en deelt met Hen drik van der Zee, die Verpoest versloeg, de derde plaats met twee punten achterstand op Vir ny. Gisteren werd de eerste toer- nooihelft officieel afgesloten met de laatste duels waarbij landge noten elkaar konden ontmoeten. De partijen tussen de drie Neder landse spelers eindigden eerder onbeslist en ook de twee gespeel de partijen tussen de Sovjetspe lers leverden geen winnaar op. Virny, de 22-jarige grootmees ter die vier jaar geleden in De venter de Europese titel verover de, maakte een einde aan die re mise-serie. Hij wilde in het pres- tige-duel tegen zijn een jaar jon gere landgenoot Valneris bewij zen, dat hij sterker is dan de drie voudig jeugd-wereldkampioen. Maar daar had hij min of meer de medewerking van zijn tegen stander voor nodig. Valneris koos een onverantwoord scher pe openingsvariant, die hem al spoedig in moeilijkheden bracht. Door een tekort aan ondersteu ningsmateriaal op zijn korte vleugel kon Virny een doorbraak nemen en Valneris in de verdedi ging drukken. Die druk werd steeds groter en na ruim vijf uur kwam Virny als achter het bord vandaan. Daar door bleef de Sovjet-grootmees ter zijn naaste rivaal Gérard Jan sen een punt voor en alleen kop loper. Voor Jansen, die in een opper machtig gespeelde partij de Franse kampioen Bonave kans loos liet, een onverwachte tegen slag. Donderdag staat het duel tussen beide grootmeesters op het programma. lander eindigde opnieuw onbe slist. Rob Clerc bood Korenews- ki al na zeventien zetten remise aan, maar de Sovjet-kampioen weigerde. Het klassiek aandoen de duel kende echter weinig hoogtepunten en na goed drie uur spelen zag ook Korenewski het nutteloze van verder spelen in. Hendrik van der Zee maakte tegen de langzamerhand ver moeid rakende Belg Verpoest geen fouten. Nog voor de tijd noodfase besliste hij met een damcombinatie de partij in zijn voordeel. Feyenoord te onevenwichtig LEVERKUSEN (GPD) - De eliminatie door Leverkusen uit het UEFA-cuptoernooi is voor Rinus Israel geen reden Feyenoord vaarwel te zeggen. Integendeel. Morgen gaan de oefenmeester en de Rotterdamse eredivisieclub een verbintenis voor twee seizoenen aan. Daaruit spreekt wederzijds vertrouwen. Waaruit dat blijkt kon gisteren evenwel op het in ternationale UEFA-podium niet duidelijk worden gemaakt. Uitgezonderd een goed ge speeld openingskwartier liep de ploeg van Israel tegen de Westduitsers achter de feiten Ook 'ijzeren' Andre kon gisteren geen potten breken Zoals dat dus ook min of meer in de competitie gebeurt. Daarom zal de trainer bij zijn bestuur aandringen op versterkingen. De huidige selec tie van Feyenoord heeft te weinig kwaliteit om zelfs op nationale ni veau een rol van betekenis te spe len, beseft ook Israel. De eerste op dracht die de Amsterdammer zich zelf heeft gegeven is het verkleinen van de afstand tussen Ajax en PSV. Bij de Eindhovense club speelt de absolute favoriet van Israel. „Feye noord heeft een type Lerby nodig. Een voetballer die de ploeg op sleeptouw neemt. Dat hebben de twee wedstrijden tegen Lever kusen maar weer eens duidelijk ge maakt. Er is niet echt slecht ge speeld, maar de ploeg presteert té onevenwichtig. We hebben nie mand die de zaak wakker houdt". Te hoog Lerby, weet ook Israel, is voor Feyenoord echter té hoog gegre pen.'Aan het eind van het seizoen brengt de oefenmeester een be zoekje aan penningmeester De Vries om te kijken hoeveel geld er voor een nieuwe speler kan wor den uitgetrokken. Wellicht dat een eventuele transfer van dwarsligger Been enig soulaas biedt, want op 'vette' recettes hoeft Feyenoord dit seizoen niet meer te rekenen. Wel iswaar hebben drie rondjes Europa Cup de club geen windeieren ge legd, maar de toeschouwersaantal len van competitiewedstrijden val len tot nu toe bitter tegen. Nu de Kuipclub is uitgeschakeld voor de titel, zal de maasstedelijke voetbal tempel nog zelden goed worden bevolkt. De meevallers vallen dus weg door de tegenvallers. Kortom, hoe moet het nu verder met Feyenoord? Israel meldde gis teravond strijdlustig dat zijn equi pe aast op de tweede plaats in de competitie (die automatisch recht geeft op UEFA-cup-voetbal) en het bekertoernooi. Na de confrontatie tegen Leverkusen is hij overtuigd van de veerkracht van zijn ploeg, die hem tegen Leverkusen „zeker niet was tegengevallen". Yep Kramers winst van weinig waarde ALKMAAR (ANP) - Yep Kramer heeft halverwege de marathonzes- daagse al twee overwinningen ach ter de Friese naam, maar heeft de echte winst nog niet binnen. In de volgens de gewoonten van een wie- lerzesdaagse opgezette schaatsron- de door Nederland tellen ronden voorsprong zwaarder dan de winst punten verbonden aan ereplaat sen, in Kramers situaties twee eer ste posities. Het oud-kernploeglid ging in Alkmaar voor drieduizend kijkers voluit voor een ronde voorsprong op het zestal (Van Kempen, Vriend, Cazemier, Ruitenberg, Schalij en Kleine), dat maandag in Utrecht die belangrijke marge ver overde. De 30-jarige bouwtech nisch tekenaar uit Oudeschoot moest zich echter tevreden stellen met de dagoverwinning. Kramer besefte na afloop, dat hij nog drie dagen achtereen spurtjes om de dagprijzen kan winnen, maar dat de Gouden Schaats van het eind klassement dan toch weer voor concurrent Richard van Kempen zal zijn. De heerser van de vorige twee seizoenen had in Alkmaar een slechte dag, kwam slechts één keer uit de luwte van het peloton, maar verloor geen echte afstand op Kra mer en Niesten, de strijdlustigste mannen van het tot een zestigtal ui- gedunde marathonpeloton. Kramer was de eerste rijder, die na een kleine tachtig van de 114 ronden serieus probeerde weg te komen. Kramer greep meer dan honderd meter voorsprong, hield een ronde of tien het gas erop, maar moest uiteindelijk toch overeind, Toprugby in Sassenheim SASSENHEIM - Het Nederlands rugbyteam doet vanavond Sassen heim aan. Om 19.30 uur speelt het op het terrein van The Bassets de jaarlijkse wedstrijd tegen de Witte Raven, een team dat bestaat uit oud-internationals. Afgaande op de openingsminu ten had de oefenmeester zeker ge lijk, want Feyenoord creeërde in de beginfase drie dotten van kansen (twee keer Hoekstra en Mitchell) en zette de verbaasde Westduitsers met de rug tegen de muur. „In die fase hebben we het laten liggen", sprak Israel de waarheid. „Gaat één zo'n kans er in, dan spelen we hier een gewonnen wedstrijd. Want ik blijf erbij: Leverkusen heeft geen wonderploeg". Bevroren Het elftal dat trainer Erich Rib- beck het bevroren veld van het Ul- rich Haberland-stadion opstuurde was dat inderdaad niet, maar dat was dan ook geen wonder. De oe fenmeester moest vijf basiskrach ten (Cha, Tauber, Buncol, Falken- mayer en Waas) voor het UEFA-du- el schrappen en dat was te merken. Voor eigen publiek (een recordop komst van 20.000 toeschouwers) durfde Leverkusen dan ook nau welijks open kaart te spelen en loerde slechts op de counter. „We konden niet anders", verschool Ribbeek zich naderhand achter de typisch Duitse tactiek. Het gelijk van de trainer werd in de 32ste minuut van de wedstrijd nadrukkelijk onderstreept. Op het moment dat Leverkusen zich ont worstelde aan de Rotterdamse druk en zich schoorvoetend rich ting Joop Hiele begaf, was het met een raak. Al was er een blunder voor nodig van de Rotterdamse de fensie, want die stond te schutte ren (Hoekstra) na een hoekschop van Knut Reinhardt. Thomas Hörs- Yep Kramer. (foto anp> toen het peloton weigerde tempo terug te nemen. Zestien toeren voor het eind werd het initiatief overgenomen door Jos Niesten, met tempobeul Jakobs niet weg te slaan uit de voorste linies. De 42-jarige tuinder uit Heemskerk kreeg verschillende achtervolgers. Vunderink deed werk namens Kramer, Van der Hoorn werkte zich in het zweet voor Van Kempen. Uiteindelijk werd Niesten vier ronden voor het eind in tanige vel gegrepen door het viertal Ferwerda, Hagen, Kromkamp en Kramer. Die had zich weer hersteld van zijn inspan ning en had als laatste de aanslui ting bewerkstelligd met de vluch ters. Het vijftal werkte nog even nauw samen om te zien of het stilvallen de peloton misschien toch op de kostbare ronde achterstand viel te zetten. Toen dat niet het geval was, werd er voor de hoogste eer in Alk maar aangezet. Niesten wist zich toch geklopt en ging de sprint aan. Kramer ging er gemakkelijk over heen, zag twee concurrenten, Ha gen en Ferwerda, over elkaar heen vallen en rekende gemakkelijk af met Kromkamp. Niesten mocht als troost nog het erepodium beklim men, maar baalde behoorlijk. „Ik wilde een ronde pakken, maar ik bleef te lang alleen. Daarom lukte het niet." ter bood de gevluchte Oostduitser Götz daarna een niet te missen kans: 1-0. Het doelpunt was voor Lever kusen reden om zich voor een pe riode van tien minuten opportunis tisch te presenteren Voor eigen pu bliek. „Toen heb ik ze voor het eerst goed zien voetballen", schatte Israel het Westduitse spel op waar de. „Over twee wedstrijden geno men zijn dat de enige minuten ge weest dat we werkelijk in de pro blemen waren". Daarmee over dreef de trainer nauwelijks, maar Feyenoord stelde in aanvallend op zicht daarentegen hoegenaamd niets voor, zoals ook twee weken geleden in Rotterdam was geble ken. Hoekstra Het meeste gevaar moest zoals gebruikelijk komen van André Hoekstra, maar de technisch be perkte kilometervreter kwam op de betonharde piste nauwelijks uit de voeten. Vlak voor de rust draai de de blonde middenvelder, die Leo van der Eist maakte zich in het uitverkochte Olympisch stadion onsterfelijk bij de 32.000 toeschou wers. De middenvelder scoorde drie keer, waarvan twee maal uit een strafschop. Hij zorgde zeven minuten voor het einde van de re guliere speeltijd voor de bevrijden de 3-0 en maakte in de 107e minuut een einde aan alle onzekerheid door de Dortmunder doelman De Beer voor de vijfde keer de bal uit het net te laten halen. De overige doelpunten werden gemaakt door Ceulemans (tiende minuut) en Franky van der Eist (99). De enig overgebleven Belgische vertegenwoordiger in het UEFA- bekertoernooi bereikte een niveau dat het in de competitie zelden laat zien. Borussia Dortmund werd van het begin onder druk gezet, maar ook in verdedigend opzicht hiel den de Vlamingen de wedstrijd on der controle. Slechts Mill, twee we ken geleden de beste speler, werd in de beginfase een keer gevaarlijk. Hij zag zijn kopbal van de lijn ge tikt door doelman Van de Walle. De spits raakte in een later stadium ge blesseerd en moest toezien hoe zijn ploeg werd gedeklasseerd. TAIPEH (ANP) - Het Nederlands honkbalteam blijft tijdens het toer nooi in Taiwan aanvallend zwak presteren. Na de nederlagen van 2- 15 (Zuidkorea) en 0-11 (Taiwan) verloor Nederland gisteren met 0-2 van Mexico. Met de derde plaats in groep A kwalificeerde Oranje zich desondanks voor de volgende ron de, die uit zes teams bestaat. Puer to Rico, winnaar van groep B, is donderdag de volgende tegenstan der van Nederland. De startende werpers van Neder- evenals in de thuisbeurt door Rib beek werd vastgeklonken aan be waker Seckler, draaide zich welis waar knap vrij, maar de inzet ca ramboleerde voorlangs de veste van Rudiger Vollborn. Met het inzetten van de lichtvoe tige Regi Blinker (ten koste van de tegenvallende Elstrup) probeerde Israel na rust alsnog een beslissing te forceren. „Maar als je tegen Duit sers iets moet forceren, is dat meestal onbegonnen werk", had Israel niet veel vertrouwen in de jonge invaller. Het werd dan ook niks, hoewel aan de werklust van de Rotterdammers weinig viel aan te merken. Geen moment in de tweede helft, die Feyenoord geen enkele kans opleverde, kwam het in de coach op om Mario Been in te zetten. „Dat is geen invaller", gaf de trainer nog maar eens aan dat beiden op voet van oorlog met el kaar leven. Overigens hoeft Been voorlopig niet op en basisplaats te rekenen, nu zijn vervanger Peter Barendse zich gisteravond tot de beste Feyenoorder ontpopte. „Zo Bij de loting voor de kwartfina les gaan eveneens de namen van twee Spaanse clubs in de koker. Nadat eerder Barcelona zich had geplaatst, bereikte stadgenoot Espanol als laatste club de vierde ronde. In de tweede ontmoeting BURGAS (ANP) - Het Nederlands handbalteam heeft de eerste wed strijd tijdens het toernooi om de wereldtitelstrijd dames voor B-lan den met 18-19 verloren van Dene marken. Tot diep in de tweede helft had de ploeg van bondscoach Ton van Linder een voorsprong. Bij rust leidde Nederland met 11-9. Topcorer bij Nederland was Cécile Leenen met acht treffers. Met Carla Kleintjens was Leenen tevens de beste speelster. Nederland zet de groepswedstrijden van het toer nooi voort tegen Roemenië en het gastland, Bulgarije. Door de nederlaag zijn de voor uitzichten voor Nederland om de land en Mexico, Harry Koster en Mario Lopez, hielden elkaar in evenwicht. In de zesde inning hielp werper René Duarte Mexico aan een voorsprong van 2-0. Met Gre- gorio Lopez op het honk kwam Mexico tot een homerun. De eindstand is groep A is: 1. Zuidkorea 5-10, 2. Taiwan 5-8, 3. Nederland 5-4, 4. Italië 5-4, 5. Mexi co 5-4. 6. Australië 5-0. Nederland speelt donderdag in de volgende ronde tegen Puerto Rico. heb goed heb ik Barendse zelden zien voetballen", complimenteer de de oefenmeester zijn jeugdige middenvelder. Bankzitter Been kreeg van Israel naderhand nog eens lik op stuk. „We zijn niet uitgeschakeld door een betere tegenstander, maar door persoonlijke fouten van ons", doel de de trainer op de blunder van Been die in Rotterdam de 0-1 van Leverkusen tot gevolg had. Mede daardoor moest het enfant terrible, die zijn vertrek uit de Kuip heeft aangekondigd, gisteravond kou kleumen in de dugout. „Over twee wedstrijden gezien zijn we onge lukkig uitgeschakeld", oordeelde de Amsterdammer. „Leverkusen is niet veel bijzonders, zo stel ik dat gewoon, maar voorlopig lachen zij het laatst. Dat heeft me wel hoofd pijn bezorgd", mompelde Israel naar de bus. De zak met aspirines, die spon sor Bayer de Rotterdammers had aangeboden, kwam de oefenmees ter dan ook goed van pas. ROB ONDERWATER met Inter Milan was een beschei den zege (1-0) toereikend. De tref fer werd gemaakt door Orejuala in de 22e minuut. In Milaan werd het twee weken geleden 1-1. Enkele weken daarvoor schakelde Espa nol in de tweede ronde AC Milan uit. B-status te behouden aanzienlijk gereduceerd. Van de drie groeps wedstrijden moet Nederland er tenminste een winnen om de fina lepoules - een plaats bij de eerste twaalf - te bereiken. De vierde plaats in de groep betekent onmid dellijke degradatie naar het C-ni- veau. Voor aanvang werd het treffen met Denemarken door Van Linder beschouwd als de sleutelwedstrijd. Ten aanschouwe van 500 toeschou wers stond de ontmoeting in het aan de Zwarte Zee gelegen Burgas op een bijzonder laag peil. Als ge volg van plankenkoorts kwam aan voerder Hanneke van Eijl, bezig aan laatste WK-toernooi, geen mo ment in haar spel. Ook Denemar ken, met enige speelsters uit de ploeg die onlangs tweede werd bij het jeugdwereldkampioenschap in eigen land, faalde volledig. Vier keer miste Denemarken een straf- worp. De Nederlandse ploeg zag de ge lijkmaker (19-19) van Kleintjens af gekeurd omdat de Limburgse had geschoten nadat de zoemer was ge gaan. Een protest tegen de arbitra le beslissing haalde niets uit. Klein tjens kwam alleen als aanvalster in het veld. Pas op het laatste moment kreeg Van Linder zekerheid over de deelneming van zijn in Noorwe gen werkende troef. Door haar juist genezen knieblessure werd Kleintjens „zuinig" ingezet. SCOREBORD UEFA-beker Achtste finales Geplaatst voor de kwartfinales Espanol, Werder Bremen, Hellas Verona, Club Brugge, Panathi- naikos, Barcelona, Vitkovice en Bayer Lever kusen. Leverkusen - Feyenoord 1-0 (1-0). 30. Alois Reinhardt 1-0. Scheidsrechter- Casarin (Ita). Toe schouwers: 20.000. Gele kaart' Elstrup (Feye noord). Eerste wedstrijd 2-2. Leverkusen: Vollborn; Seckler, Alois Reinhardt, Hörster en Knut Reinhardt (88 De Keyser); Rolff, Gótz, Hinterberger en Zanter; Schreier en Fein- bier (73. Buncol). Feyenoord Hiele; Troost, Monkou, Van Herpen en Heus; Molenaar, Hoekstra en Barendse; Hof man, Mitchell en Elstrup (53. Blinker). Espanol (Spa) - Inter (Ita) 1-0 (1-0) 22 Oreiuela 1-0. Scheidsrechter Pauly (WDI), toeschouwers 35.000. Eerste wedstrijd: 1-1. Panathinaikos (Gri) - Honved (Hon) 5-1 (3-0). 22 Vlachos 1-0, 37 Vlachos 2-0, 55. Antomou 3- 0.59 Fitos3-165 Mavndes4-1,82. Batsinilas5- 1. Scheidsrechter: Krichnak (Tsj), toeschouwers 75.000. Rode kaarten: Fitos (Honved) en Kalitza- kis (Panathinaikos). Eerste wedstri|d 5-2 voor Honved. Vitkovice (Tsj) - Guimaraes (Por) 2-0 (1-0) na verlenging, Vitkovice wint na strafschoppen (5-4). 33 Kovacik 1-0, 88. Grussman 2-0. Scheidsrechter: Germanakos (Gri), toeschou wers: 10.000. Rode kaart. Vlk (Vitkovice). Eeste wedstrijd: 2-0 voor Guimaraes Dinamo Tbilisi (Sov) - Werder Bremen (WDI) 1 - 1 (1-0). 31 Soelakvehdse 1-0. 61 Schaaf 1-1 Scheidsrechter: Karlsson (Zwe) Toeschouwers 80.000 (uitverkocht). Gele kaart: Borowka (Wer der Bremen). Rode kaart (twee keer geel)Zveiba (Dinamo Tbilisi). Eerste wedstrijd 2-1 voor Wer der Club Brugge (Bel) - Borussia Dortmund (WDI) 5-0 (3-0,1-0) na verlenging. 10. Ceulemans 1- 0,49. Leo van der Eist 2-0,83. Leo van der Eist 3- 0 (strafschop), 99 Franky van der Eist 4-0, 107 Leo van der Eist 5-0 (strafschop). Scheidsrechter Bridges (Wal), toeschouwers 32.000 (uitver kocht). Eerste wedstrijd 3-0 voor Borussia. Flamurtari Vlora (Alb) - FC Barcelona (Spa) 1-0 (1-0). 15. Sokol Kushta 1-0. Scheidsrechter Kir- schen (ODI), toeschouwers: 15.000. Eerste wed strijd 4-1 voor Barcelona. LOTTO Westduitse lotto De uitslag van de Westduitse midlotto van deze week is Trekking A: 14-23-29-38-43-49 toegevoegd 37 Trekking B' 9-18-24-27-35-38 toegevoegd 45 Spel 77: 0097438 BASKETBAL Mannen EREDIVISIE: Donar - Canadians 84-88, Red Giants - BS Weert 101-91 en Akrides - Orca's 66- 69. SCHAATSEN Marathon-zesdaagse: ALKMAAR Derde dag, A-rijders 1 Yep Kramer (Oude schoot). 2. Jan-Eise Kromkamp (Oldeholtpade), 3. Jos Niesten (Heemskerk), 4. Edward Hagen (Lisse), 5. Oege Ferwerda (Stiens), op 150 meter 14 Richard van Kempen (Nieuwveen), 15 Gerrit Molenaar (Waddinxveen). STAND: 1. Van Kempen 58,1 punten. 2 Vriend 50.3. Ruitenberg 32.4. Lex Cazemier (Den Hom) 24. 5. Frits Schalij (Nigtevecht) 20 Veteranen 1 Marten Hoekstra (Oudehaske), 2. Piet de Boer (Jellum), 3. P Griffioen (Breukelen), 4 Atty Duyn (Wamsveld), 5. Egbert Vossebelt (Ermelo). STAND: 1Hoekstra 45.3,2. De Boer 38.3. Duyn 38, 4. Roelink 31, 5. Westerveld 31. Koersen Koersen van Nootdorp EERSTE KOERS. 2000 meter: 1 Brianne S (C Imming) 2.51,2 - 1.25,6, 2 Envenida, 3. Baily Dean. Niet gestart Beauty Lady. Toto: winnend 30,10, plaats 2,50, 1,30, 1,40, koppel 19,10, irio 361,80. TWEEDE KOERS, 1640 metér: 1. Alexis Louise (R van Stam) 2.18,5 -1.24,5.2. Bnganhe. 3. Bet ty Worry. Niet gestart: Borselino. Toto: winnend 7,10, plaats 3,30, 1,90, 2,30, koppel 46,80, trio 293,30. DERDE KOERS, 2000 meter: 1 Zachery Baker (A Heere) 2 46,3 - 1.23,2, 2. Yroker W, 3. Winde Uithuizen. Niet gestart: Willem Bonheur. Toto: winnend 11,00, plaats 3,60, 1,70, 3,30, koppel 32,00, trio 531,40. VIERDE KOERS, 2380 meter: 1Zanne (P. Peter sen) 3.23,4 - 1.25,5, 2. Zandy H, 3. Ashley Siro. Toto: winnend 15,70, plaats 4,80,2,00,3,20, kop pel 72,20, trio 1584,80. VIJFDE KOERS, 2000 meter: 1. Zoot Zuiter (R Pools) 2.45,3 -1 22 J, 2. Yoyo Melodie, 3. Zie Zo Boszorg. Niet gestart: Yoyo Cup, Ynette Albo en Wilhelmien W Toto: winnend 2,60, plaats 2,50, 2,30,, koppel 16,30, trio 56,70 ZESDE KOERS. 2380 meter: 1. Arhus Cede (G van Eykelenborg) 3.22,5 - 1.25,1, 2. Varel|0 B. 3. Zarragona. Toto: winnend 1,40, plaats 1,20,4,60. 2,40, koppel 18,80, trio 48,90. ZEVENDE KOERS. 2000 meter 1. Za.rly Albo (M. van Eeken) 2.47,2 - 1.23,6, 2. Atze van Me- dem, 3. Zorro Helium. Toto: winnend 5,00, plaats 1,40, 1,50, 4,60, koppel 6,30, trio 289,50 ACHTSTE KOERS. 2000 meter 1Zenon (L. Do- oper) 2.47.0. - 1 23,5, 2. Youngaster Nora. 3. Wiesje Norton. Niet gestart: Zarelli. Toto: winnend 2,50, plaats 1,80, 3,10, koppel 10,50, trio 119,50 NEGENDE KOERS. 1640 meter 1. Zombi Vites se (A. Mollema) 2.11,9 - 1.20,5, 2. Zerl.ne S. 3. Arizona Guapa. Toto: winnend 2,00, plaats 1,50, 1.40. 1,80, koppel 6,50, trio 33,70. TIENDE KOERS. 2000 meter: 1 Zama|0 Star (G van Eykelenborg) 2.40,4 -1.20,2,2. Zilver Prince, 3. Vanka Pnde. Niet gestart: Yamet Rotary. Toto winnend 2,90, plaats 1,50, 1,80, 2,30, koppel 6.10. trio 75,10. ELFDE KOERS, 2380 meter: 1 Viola Mar.|ke (C van Leeuwen) 3.16,9 - 1 22.8, 2. Ayres Boy. 3. Viktor Polo. Niet gestart Wanda G. Toto winnend 13,90, plaats 4.00. 1,30, 1,60, koppel 36,40, trio 284.60. Totalisator-omzet: f. 278.951 Dammen EK MOSKOU Zevende ronde: Van der Zee (Ned) - Verpoest (Bel) 2-0, Bonave (Fra) - Jansen (Ned) 0-2, Isal- ène (Fra) - Manzana (Ita) 1-1, Clerc (Ned) - Ko renevski (Sov) 1-1, Valneris (Sov) - Virni (Sov) 0- 2, Machado (Por) - Retsch (Joe) 0-2, Paluch (Pol) - Modzgrisjvili (Isr) 2-0. Stand: 1. Virni 13. 2. Jansen 12, 3. Clerc en Van der Zee 11,5. Korenevski 10,6. Valneris 9,7 Pa luch 6, 8. Bonave en Verpoest 5, 10. Isalene, Manzana, Modzgrisjvili en Retsch 4,14. Machado LEVERKUSEN (GPD) - Feye- noord-supporters hebben hun kwalijke reputatie in het bui tenland gisteravond opnieuw bevestigd. De politie van Le verkusen arresteerde na de wedstrijd tegen Bayer Lever kusen 20 voetbalfans wegens geweldpleging en verstoring van de openbare orde. Een Rot terdamse supporter werd in het ziekenhuis opgenomen, nadat hij getroffen was door een twee tal messteken in de rug. De zaak wordt momenteel onder zocht door de Westduitse poli tie. De man verkeert buiten le vensgevaar. De politie van Leverkusen, in en rondom het Haberland-sta dion met 600 agenten aanwezig en gesteund door nog eens 200 ordebewakers, leidde na het duel een van de Nederlandse bussen rechtstreeks naar het politiebureau. Een woordvoer der van de politie verklaarde dat inzittenden ruiten hadden ingeslagen en met voorwerpen hadden gegooid. De bus kon na: korte tijd de reis richting sta tion vervolgen. Ook in de middaguren had de politie van Leverkusen zijn handen vol aan de Nederlandse supporters. In de namiddag ontstond in de binnenstad - waar overigens veel midden standers hun deuren gesloten hadden uit vrees voor rellen - een vechtpartij, waarbij vol gens een woordvoerder vijftig Nederlanders en vijftig West duitsers betrokken waren. De politie kon een dreigende escalatie overigens voorkomen. Ongeveer 100 supporters uit Keulen en Dusseldorf, volgens de woordvoerder naar Lever kusen gekomen „om de Feye- noord-fans te bevechten", wer den tijdig gelokaliseerd en te rug naar huis gestuurd. Tijdens de wedstrijd bleef het, op het verbranden van wat vlaggen na, rustig in het stadion. Eerder op de dag kreeg een automobilist op een overweg in Boxtel een bierblikje door de voorruit van zijn wagen. Het was afkomstig uit de trein die 750-supporters naar Lever kusen vervoerde. Volgens een woordvoerder van NS werden op de overweg ook een voet ganger en een bromfietser door uit de trein gegooide voorwer pen getroffen. In de trein reis den twee man van de spoor wegpolitie en twintig mensen van de eigen ordedienst van Feyenoord mee. Tussen Tilburg en Boxtel sneuvelden enkele ruiten van de trein. Bij een stop op het sta tion Eindhoven werden een vrouw en een meisje getroffen door uit de speciale supporters trein afkomstige voorwerpen. Fans van Feyenoord zorgden in het recente verleden eerder voor opschudding. Dit seizoen werd voor de uitwedstrijd te gen Aberdeen schade aange richt aan een boot en een vlieg tuig. Vorig seizoen kwam het in Monchengladbach tot hevige rellen. Ruim 80 supporters wer den indertijd gearresteerd. Van der Eist held van de avond DEN HAAG (ANP/SID) - De coup van de Bundesliga-clubs in de derde ronde van het UE- FA-bekertoernooi is gisteren, tegen de verwachting in, slechts ten dele geslaagd. Werder Bremen en Leverkusen voegden zich ten koste van respectievelijk Dinamo Tbilisi en Feyenoord bij de sterkste acht. Borussia Dortmund, uitgerekend de Westduitse club met het beste resultaat in de eerste wedstrijd (3-0), werd te licht bevonden. Club Brugge bracht de balans via drie treffers in evenwicht en scoorde in de verlenging nog twee keer. Nederlaag van honkbalploeg

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 19