'Bezuinigen om meer te investeren' Nieuwe prijsval bij mislukken Opec-overleg Nieuwe werkgeversvoorzitter: Vraag en aanbod wegvervoer bijeen in Europese databank Dienstenbond start eigen automatiseringsopleiding Meer zeggenschap personeel Ruim 500 banen weg bij scheepswerf De Schelde Olie-ministers in koele sfeer bijeen in Wenen Forse winst op Wall Street WOENSDAG 9 DECEMBER 1987 PAGINA 9 DEN HAAG (GPD/ANP) - De overheid moet meer inves teren, aldus dr. J. Andriessen, de opvolger van de vandaag afscheid nemende voorzitter van het Nederlands Christe lijk Werkgeversverbond, Steef van Eijkelenburg. Om daar voor ruimte te scheppen moet worden bezuinigd, omdat het tekort van de overheid niet mag worden vergroot. DEN HAAG (GPD) - "De wegen zijn de levensaderen van Europa", aldus Jan Terlouw, secretaris-ge neraal van de Conferentie van Eu ropese Transportministers. Niette min blijken die aderen hier en daar vernauwd. Zo ondervindt het transport binnen de Europese Ge meenschap nog veel obstakels zo als lange wachttijden langs de (Ita liaanse) grenzen of enorme stapels formulieren. Nog te vaak hebben uit ontstaat een overzichtelijke lijst Lamy dit jaar besloot haar datasys- vervoerders geen retourvracht of van vrachten en beschikbare voer- teem, Téléroute, geschikt te maken wordt moeizaam, want vreemde taal, gezocht ding. Op nationaal niveau zijn er tuigen, waaruit in één oogopslag een la- een keuze kan worden gemaakt. de Europese markt. Daartoe is Lamy gaan samenwerken met de Niet alleen wordt tijd en geld be- Wolters-Kluwer groep. Een ge- bovenal wordt het middels in diverse landen databan- transport veel efficiënter geregeld, ken opgezet, waar vraag en aanbod Leveranties gebeuren sneller en vracht en beschikbare vracht wagens worden samengebracht. Zowel fabrikanten als vervoerders kunnen adverteren in dergelijke goedkoper. Markt Een dergelijke databank fuctio- datasystemen. Fabrikanten kun- neert beter naarmate meer mensen i aangeven om wat voor soort deel uitmaken van het systeem. Naarmate meer (internationale) abonnees adverteren, wordt het ge- Vervoerders vermelden of zij al makkelijker een vracht te vinden, dan niet een koeling bezitten. Hier- Vandaar dat de Franse uitgeverij beurtenis die deze week met oorverdovende lasershow in Parijs werd gevierd. Téléroute is in 1984 in Frankrijk geïntroduceerd en telt inmiddels zo'n 5.000 abonnees. Er wordt ge middeld 14.000 maal per dag ge bruik gemaakt van het datasys- teem. Onder invloed van het suc ces zocht en vond Lamy een Euro pese partner in de Wolters-Kluwer groep, die vele internationale con tacten heeft. Om het systeem ge schikt te maken voor de Europese markt is eerst de taal aangepast aan de gebruikers worden en bo vendien het Franse systeem (CEPT) te laten aansluiten op het in Nederland gebruikte Viditel. Vooralsnog blijft het systeem be perkt tot Nederland, België, Frank rijk en Groot-Brittanië. Een Neder landse transporteur krijgt aldus in zage in het aanbod op de Franse, Engelse en Belgische markt en vi- Abonnee route volgend jaar worden uitge breid met de Bondsrepubliek Duitsland en Spai\je. Het systeem wordt vooralsnog alleen gebruikt voor het wegvervoer en de binnen scheepvaart. Er zijn nog geen con crete plannen voor uitbreiding naar het lucht- en zeevervoer, al dus Minderhout. Een abonnee op Téléroute be taalt 95 gulden per maand om toe gang te krijgen tot het systeem, dat in Nederland is aangesloten op het Viditel-systeem van de PTT. Daar bovenop betaalt de gebruiker voor het gebruik van het systeem 30 cent per minuut en 45 cent voor het plaatsen van een advertentie. Ver der wordt 30 gulden per maand in rekening gebracht voor het ge bruik van het datanet van de PTT. Behalve informatie over lading en vrachtwagen biedt Téléroute ook een lijst met opslagruimten in de verschillende landen en zal op korte termijn ook een standaard pakket over de vervoerswetgeving in de diverse Europese landen wor den aangeboden. Bij het terugbrengen van de collec tieve bestedingen (uitgaven van de overheid en van de sociale fond sen) heeft Andriessen het oog niet gericht op de sociale zekerheid. "Daarin zijn de grenzen nu langza merhand wel bereikt". Hij ziet ech ter andere mogelijkheden om de kosten van de overheid terug te brengen. Het management deugt daar niet. "In het bedrijfsleven zijn divisies van tienduizenden mensen onbestaanbaar, maar bij de over heid kijkt men er niet van op. Hiër archieën van tien lagen boven el kaar kunnen niet werken, maar bij de overheid komen ze vóór", aldus Andriessen, die in de jaren '60 mi nister van economische zaken was in het kabinet-Marijnen. Nadien is hij korte tijd hoogleraar geweest om vervolgens in de raad van be stuur van het Van Leer-concern (14.000 werknemers, van wie 92 procent in het buitenland) te wor de benoemd. Hij heeft er 22 jaar deel van uitgemaakt, waarvan lan ge tijd als president. Andriessen noemde het bedroe vend dat in Nederland slechts drie procent van het nationaal inkomen aan overheidsinvesteringen wordt besteed. Dat is laag in vergelijking met het buitenland, zeker als men bedenkt dat onze overheid naar verhouding groter is dan in het buitenland. Andriessen vindt de Westduitse norm dat het tekort van de overheid niet groter moet zijn dan de overheidsinvesteringen, ideaal. Ahold Ahold heeft over het derde kwar taal van dit jaar een nettowinst ge boekt van 33 miljoen gulden en dat was 3,5 procent minder dan de winst van 34,2 miljoen gulden over dezelfde periode van vorig jaar. Het supermarktconcern wijt de winstdaling voor het grootste deel, aan de daling van de koers van de dollar en houdt vast aan de voor spelling dat de nettowinst over ge heel dit jaar ongeveer gelijk zal zijn aan die over 1986, die 130 miljoen gulden bedroeg. De nieuwe NCW-voorzitter is een uitgesproken voorstander van af schaffing van het minimumloon. "Omdat ik de grote voordelen er van gezien heb. Er zouden veel ba nen zijn als men niet aan het mini mumloon vast zat. Immers, als er het minimumloon moet worden betaald, zal een baan ook een pro ductiviteit moeten opleveren die dat geld opbrengt. Als dat niet ge beurt, zal men ook niemand aanne men. Dat wil niet zeggen dat er geen behoefte aan dat werk zou zijn, maar de kosten vaneen werk nemer op zo'n plek worden niet goedgemaakt door de opbrengst Andriessen maakte duidelijk niets te zien in arbeidstijdverkor ting en ook de vut als een groot probleem te zien. In het bedrijfsle ven heeft nooit enig enthousiasme voor arbeidstijdverkorting be staan. In fabrieken gaat het nog wel, maar in kantoren is het een ramp. Bovendien helpt het nauwe lijks om de werkloosheid te ver minderen, zo zei hij. De vut is volgens hem aanvanke lijk een zegen geweest voor veel ondernemers in de tijd dat zij met veel afzetproblemen werden ge confronteerd. Nu ontstaat er een echt gebrek aan specialisten en zijn we ons gaan realiseren dat de vut ontzettend duur is. Langzamer hand gaat het bedrijfsleven daar onder kreunen, stelde hij vast. Andriessen ziet veel meer in flexi bele pensionering bijvoorbeeld vanaf zestig jaar. Er moet maat werk worden geleverd dat gepaard moet gaan met een zekere korting op het pensioen, anders ontstaan dezelfde problemen als met de vut, zo stelde hij. De Heidemij verwacht de komende jaren sterk te groeien in de milieum arkt. Met de 'stoomstripmethode' wotden bijvoorbeeld tolueen en benzeen zonder afgravingen uit de bodem gehaald. (foto anp> Heidemij optimistisch over toekomst AMSTERDAM (GPD/ANP) - Het personeel van Heidemij Holding (infrastructurele werken, milieu en onroerend goed) krijgt een aan zienlijke mate van zeggenschap in de onderneming. De werknemers kiezen voortaan het bestuur van de stichting, die de meerderheid van BP Het olieconcern British Petrole um wil een belang van 29,9 procent in concurrent Britoil. Gisteren werd via een verrassingsactie op de Londense effectenbeurs al 14,9 procent van de aandelen verwor ven. Er zal een openbaar bod wor den uitgebracht op nog eens vijf tien procent, zo heeft BP meege deeld. Het concern sloot niet uit dat er uiteindelijk een bod tot vol ledige overneming zal volgen. Agro-uitvoer De totale uitvoerwaarde van on bewerkte en bewerkte agrarische en visserij-produkten bedroeg in de eerste drie kwartalen van dit jaar met 36 miljard gulden jaar 1,9 procent minder dan in dezelfde pe riode in 1986. Aan de invoerkant daalde de waarde met 2 procent tot 22,6 miljard gulden. Banken CDA-kamerlid Schartman heeft staatssecretaris Evenhuis (econo mische zaken) gevraagd maatrege len te nemen tegen de onderlinge prijsafspraken, die de meeste Ne derlandse banken zouden hebben gemaakt. Het kamerlid wil weten of de wet economische mededin ging mogelijkheden biedt om ef fectief tegen deze afspraken op te treden. Hij vraagt ook of verwacht mag worden dat de Europese Com missie zal ingrijpen. Akzo Akzo neemt van Gist-Brocades de diergeneeskundige dochteron derneming Animal Health over. Die werkt met 120 mensen en zal worden opgenomen in Intervet In ternational, een onderdeel van Ak zo Pharma. Aldus ontstaat een ve- terinair-farmaceutische onderne ming met ongeveer 1000 werkne mers, waarvan 450 in Nederland. VLISSINGEN (GPD) - Bij de Ko ninklijke Maatschappij De Schelde verdwijnen 540 van de ruim 2800 banen. Volgens de directie is daar bij niet te ontkomen aan gedwon gen ontslagen. Óm hoeveel ontsla gen het gaat, is nog niet duidelijk. Vandaag zal de directie bij het ar beidsbureau een collectieve ont slagaanvraag indienen voor 540 werknemers. Een woordvoerder van De Schelde verklaarde echter, dat dit niet hoeft te betekenen, dat er ook 540 gedwongen ontslagen vallen. De directie wil de voorgeno men vermindering van het aantal personeelsleden zo veel mogelijk via natuurlijk verloop bereiken. Het staat vast, dat nagenoeg alle af delingen (produktie- en ondersteu nende afdelingen) van De Schelde zullen worden ingekrompen. Gistermorgen heeft de directie de aandelen bezit en krijgt boven dien een aanzienlijke zeggenschap in belangrijke besluiten. Deze Stichting Lovinklaan (ge noemd naar de laan waaraan het hoofdkantoor van de Heidemij ligt) is nu nog voor honderd procent ei genaar van de onderneming. Op 1 januari 1988 wordt dertig procent van de aandelen overgedragen aan de Vereniging Koninklijke Neder landse Heide Maatschappij (KNHM). Het dividend over die aandelen zal worden gebruikt voor projecten op het gebied van milieu besef, woonomgeving of landin richting, die commercieel niet zijn te realiseren. Het bestuur van de Stichting Lo vinklaan, dat zeventig procent van de aandelen blijft beheren, wordt vervangen door een bestuur dat eenmaal in de drie jaar recht streeks door het personeel wordt gekozen. Dat bestuur krijgt vijftig procent stemrecht in 'de prioriteit', een nieuw controlerend orgaan in de vennootschap die belangrijke schappij van Landbouw om vooral woeste gronden te ontginnen. Het echte begin kwam in 1892, toen men zeven ossen kocht voor ploeg- werk. In 1930 werd de Heidemij door de regering ingeschakeld in de werkverschaffing. In 1952 be gon men in het buitenland (Syrië). In 1972 werden Vereniging en on derneming van elkaar losgemaakt en ging de Heidemij zich met steeds meer activeiten bezighou den. Dat werd bijna de ondergang van het bedrijf. Via een sterfhuis constructie werden de gezonde kernactiviteiten gered. Veel men sen verloren hun baan. UTRECHT (ANP) - De Diensten bond FNV gaat zelf automatise ringsopleidingen op het niveau van middelbaar beroepsonderwijs or ganiseren. Samen met bestaande handel- en administratie-oplei dingsinstituten wil de bond een bredere opleiding aanbieden dan computerleveranciers of hobby clubs thans doen. Daarnaast is de bond van plan een project vakop leiding op touw te zetten, waardoor lager geschoolde werknemers in de dienstensector gemakkelijker een andere functie kunnen bekleden. Deze plannen maakte de voorzit ter van de Dienstenbond FNV. P.Bruls, vandaag bekend op het bondscongres in Utrecht. De auto matiseringsopleiding wordt opge zet in samenwerking met de Stich ting opleiding detail- en groothan del (SOVD) en het Economisch en adminstratief beroepsonderwijs (Ecabo). Leden kunnen de oplei ding tegen een gereduceerd tarief volgen dankzij een bijdrage van de Dienstenbond. Niet-leden zijn ook welkom, maar moeten wel het vol le pond betalen. Voor het lager geschoold perso neel is er op dit moment een gebrek aan specifieke opleidingen, aldus de bond. "De huidige opleidings programma's sluiten te weinig aan bij de kennis en ervaring van doel groepen als vrouwen, lager ge schoold personeel". Met het eigen HANDEL - De geldomzetten in de detailhandel lagen in oktober dit jaar 5,4 procent hoger dan in 1986. Rekening houdend met het feit dat oktober dit jaar een zaterdag meer telde dan oktober 1986 was er spra ke van een stijging met 2 procent, aldus gisteren gepubliceerde CBS- cijfers. Vooral in de non-food sec tor deed zich dit jaar een sterke stij ging voor met 7,7 procent. slanking. Volgens de directie is de inkrimping noodzakelijk door een structureel gebrek aan werk in de scheepsreparatie en andere afde lingen. De capaciteitsaanpassing zal het volgens de directie mogelijk maken alle activiteiten van de on derneming (ook de scheepsrepara tie) te handhaven, zij het in een be perktere omvang. .A De huidige organisatiestructuur zal grotendeels ongewijzigd blij- °rr>Q™,rwT° ven. De industriegroepen Schelde- poort (scheepsreparatie) en Schel- debouw (aluminiumprodukten) worden echter ingebracht in afzon derlijke dochtervennootschappen. Volgens de directie verkeert De Schelde nu nog in een financieel gezonde situatie. Voor de Schelde- groep wordt voor 1987 een positief resultaat voorzien. Die winst zal echter achterblijven bij eerder uit- i de de KMS het reorganisatieplan gesproken verwachtingen. De de vakbonden en de onderne mingsraad bekend gemaakt. Later mogen op de dag werden de werknemers nisatie ingelicht over de voorgenomen af- KMS-directie hoopt het eigen 1 i de voorgenomen reorga- stand te kunnen houden de komende jaren te versterken. Heidemij-topman Schreve maakte gisteren bij de presentatie van de gewijzigde eigendomsver houdingen duidelijk dat zijn on derneming vol vertrouwen het honderdste jaar van zijn bestaan ingaat, nadat het in 1982 nog via een sterfhuisconstructie van de on dergang moest worden gered. Hij zei te verwachten dat de omzet in komende acht jaar zal verdubbelen tot rond de 1 miljard gulden. De Heidemaatschappij werd in 1888 opgericht op initiatief van de Geldersch-Overijsselsche Maat- BLIK IN DE TOEKOMST UTRECHT - Meisjes maken via een spelletje kennis met hydraulica. Ze bezochten gisteren de manifestatie 'De Toekomst te Kijk' in de Utrechtse Jaarbeurs. Allerlei bedrijiïén presenteren hier de nieuwste technologische ontwikkelingen. (foto anp> WENEN - De speelsigheid is er nu wel helemaal af, evenals de extra vagante rijkdom die de oliesjeiks vroeger ten toon spreidden tijdens de halfjaarlijkse ministersvergade ring van de Opec. De minister van de Verenigde Arabische Emiraten, Otaiba, die dergelijke bijeenkom sten doorgaans begon met het pu bliceren van een nieuw gedicht, met bedekte toespelingen op de oliesituatie, arriveerde gistermid dag nors zwijgend, weggedoken in een dikke winterjas, bij het hoofd kwartier van de Opec in Wenen. door Marien van den Bos prijs van ongeveer 18 dollar voor een 'vat' of 'barrel' van 159 liter vraagt opnieuw een uitgebalan ceerd beleid van prijs en aanbod. Vraagt opnieuw om een verdeel sleutel tussen landen die, op z'n zachtst gezegd, niet allemaal el- kaars grootste vrienden zijn. Het- mag zelfs een klein wonder ge noemd worden dat twee landen als Iran en Iraq, die de wapens om el kaar te bestrijden immers met olie moeten betalen, tot nu toe binnen Opec met elkaar zijn blijven pra ten. Keihard Inzake de verdeling van de hoe veelheden die de landen mogen produceren, de quota, hebben Iran en Iraq al voor de conferentie be gon keiharde standpunten ingeno men. De Nigeriaanse Opec-voorzit- ter Lukman zei vorige maand al dat het terugbrengen van Iraq bin nen het systeem van de quota de belangrijkste opgaaf voor deze conferentie zou worden. Iraq heeft Vanochtend begon hier het tradi tionele schaakspel voor dertien partijen, met als inzet het voorko men van een nieuwe prijsval op de internationale oliemarkt. De olie die nog altijd de meest verhandel de grondstof in de wereld is, nog altijd onmisbaar als brandstof en grondstof voor de petrochèmische zich de afgelopen anderhalf jaar industrie, nog altijd van groot be- buiten de quota kunnen houden, lang ook voor de Nederlandse maar wil alleen terug in het gareel schatkist, omdat de opbrengst van wanneer het evenveel mag produ- ons aardgas afhangt van de olie- ceren als aartsvijand Iran, 2,4 mil- als in de jaren zeventig, de prijs van 3 miljoen komt een consessie. van de olie dicteren. Zelfs het Maar Iran vindt het vooralsnog handhaven van de huidige richt- onaanvaardbaar en wil bovendien als tegemoetkoming een verhoging van de officiële Opec-prijs naar ruim 20 dollar per vat. Dit om de waardedaling van de dollar, de va luta waar olie nog altijd mee be taald wordt, en inflatie teniet te doen. Op Libië en Algerije na wil len de andere tien echter absoluut niet horen van een prijsverhoging. Het zal al moeilijk genoeg zijn om de prijs van 18 dollar vast te hou den, zei onlangs de olieminister van Kuwayt, Khalifa al Saba. Dit grote dilemma van prijzen en produktiebeperking door landen die toch hoofdzakelijk afhankelijk zijn van olie-inkomsten, staat op nieuw in Wenen uitgebreid op de agenda. En er is bovendien een stok achter de deur. De internatio nale oliehandel heeft de afgelopen weken rustig afgewacht wat er in Wenen besloten gaat worden. Door grote aankopen op het moment dat de olieprijs heel laag was zijn in de westerse wereld behoorlijke voor raden opgebouwd waardoor han del en industrie ook even kunnen wachten. Treuzelen Door sommige landen, waaron der heel opvallend ook de Opec-ha- vik Iran, worden zelfs nog steeds partijen ruwe olie beneden de offi ciële prijs verkocht. Binnen de mu ren van het Opec-secretriaat in We nen is men zich heel goed bewust van de internationale reacties bij een falen van dit moeilijke overleg: een scherpe daling van de olieprij zen. Zelfs bij een te lang talmen en treuzelen van de 13 ministers, die volgens de statuten en de tradities bovendien unaniem tot besluiten moeten komen, wordt voor een in eenstorten van de marktprijs ge vreesd. Op het secretariaat wordt er daarom rekening mee gehouden dat de conferentie tot uiterlijk het weekend zou moeten duren. Los van de politieke (en militai re) problemen in de Golf, is de af gelopen weken koortsachtig ge werkt aan een oplossing voor de moeilijke quota-verdeling en ook aan de controle of ieder kartellid zich wel aan de afspraken houdt. Het Nederlandse accountantskan- toot Klijnveld Kraaijenhof heeft eens een vergeefse poging onder nomen om tot een overzichtelijke controle te komen. De Opec houdt het liever in eigen hand, liefst met controle 'aan de bron'. Het staat de ze dagen opnieuw op de agenda in Wenen, maar of er afspraken ge maakt kunnen worden is nog on duidelijk. Een commissie van drie niet-Arabische, maar invloedrijke, ministers heeft met dit doel alle dertien landen bezocht. Voorzitter Lukman (Nigeria), ex-voorzitter Grisanti (Venezuela) en de com- promissen-bereider bij uitstek in dit gezelschap, Subroto (Indone sië). Dat er binnen enkele dagen toch een, misschien voorlopig, maar werkbaar compromis uit de bus zal rollen, waardoor de huidige situa tie min of meer wordt voortgezet, lijkt in het koude Wenen toch gro ter dan enkele weken geleden kon worden gedacht. De uitzichten bij een mislukking zijn na de val van de dollar, het waardeverlies van beleggingen in de geïndustriali seerde wereld door de beurscrisis en de ervaring vdn olieprijzen be neden de 10 dollar van een jaar eer der nog vers in het geheugen, ge woon te somber. project vakopleiding wil de dien stenbond aansluiting zoeken bij initiatieven in regio's en bedrijfs takken en zo meer greep krijgen op de werking van de arbeidsmarkt. Met de plannen over scholing pro beert de bond een antwoord te ge ven op de snelle ontwikkelingen in de dienstensector. NEW YORK (UCN/ANP) - De koersen op de effectenbeurs van Wall Street zijn gisteren opnieuw flink gestegen dank zij een krachti ge opleving gedurende het laatste uur van de handel. De Dow Jones- ïndex voor de dertig belangrijkste industriële aandelen ging met 56,19 punten omhoog naar 1.868,37. Daarmee kwam de winst sinds het weekeinde op ruim 100 punten. Er sloten 1.100 fondsen hoger en 502 lager. De omzet was met 221 mil joen aandelen aanzienlijk groter dan de magere 148 miljoen van maandag. De koers van de Amerikaanse dollar is gisteren iets gedaald. In Amsterdam opende de munteen heid iets beneden de slotkoers van 1,8800 gulden de dag ervoor. Er werd een officiële middenkoers vastgesteld van 1,8740 gulden te gen 1,8805 gulden op maandag. Bij het slot werd een koers genoteerd van 1,8765 gulden. De Nederlandse banken hebben hun advieskoersen met een cent verlaagd tot 1,82 gul den bij aankoop van dollars en 1,94 gulden bij verkoop. De geldhandel was duidelijk in afwachting van de bekendmaking van de Amerikaanse handelscijfers over de maand oktober morgen. Ook waren de ogen gericht op de topontmoeting tussen Gorbatsjov en Reagan en op de vergadering de OPEC (Organisatie van Olie Exporterende Landen), die van- is begonnen. De afwachtende houding van de handelaren resul teerde in een geringe omzet en een minieme schommeling van de dol larkoers. De Europese effectenbeurzen waren vriendelijk gestemd in na volging van de beurzen in het Ver re Oosten en Wall Street op maan dag. In Frankfurt ging de VWD-in- dex met 0,39 punten ofwel 0,6 pro cent omhoog tot 62,08. In Parijs boekte de beursbarometer een winst van 0,34 procent. Ook de Londense beurs was vast. De Fi nancial Times-index van honderd aandelen stond om 15.00 uur plaat selijke tijd met 1631,9 punten 33,5 punten ofwel twee procent in de plus. Ruding: premies koopwoningen zijn belastbaar DEN HAAG (GPD) - Over A- en B- premies voor koopwoningen moet inkomstenbelasting worden be taald. Dat is althans de mening van minister Ruding (financien). Hij wil een definitieve beoordeling van deze vraag echter overlaten aan de belastingrechter, zo schrijft hij in antwoord op schriftelijke vragen van het PvdA-Tweede-Kamerlid Willem Vermeend. In het oktobernummer van De Woonconsument, het maandblad van de Vereniging Eigen Huis, ad viseerde deze organisatie kopers van een premiewoning die over de premie een belastingaanslag had den gekregen, hiertegen in beroep te gaan. Vermeend wilde toen van Ruding weten of die het terecht vond dat dergelijke premies bij het inkomen moeten worden opgeteld. Ruding heeft nu te kennen gege ven het eens te zijn met belasting inspecteurs die de premie als inko men beschouwen. Maar de minis ter gaat in zijn antwoord ook niet in tegen het advies van de Vereniging Eigen Huis. Kopers van woningen behouden de mogelijkheid om te gen zo'n aanslag in beroep te gaan. De uiteindelijke uitkomst van die beroepsprocedure is nog niet bekend. In Amsterdam heeft de be lastingkamer inmiddels de belas tingdienst in het gelijk gesteld. Maar de zaak zal waarschijnlijk tot aan de Hoge Raad worden uitge vochten en dat kan nog een tijd du ren. In beroep gaan kan deson danks zinnig zijn. Vermeend: "Wie niet in beroep gaat, kan geen belas ting terugvorderen als de Hoge Raad de kopers van woningen in het gelijk mocht stellen".

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 9