'Mijn vertrek is zo goed als zeker' NTTB onderzoekt omkooppraktijken' Ajax volhardt in zaak-Madjer Been wil weg na nieuw conflict Concurrentie beschuldigt Oegstgeest Clubs houden zich op de vlakte inzake fusie-besprekingen Roda zonder shirtsponsor Van Kempen blijft leider Samaranch wil straf op boycot WOENSDAG 9 DECEMBER 1987 SPORT PAGINA 17 AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft nog steeds het plan de Algerijnse voetbal-international Rabah Mad- jer in te lijven. Een trip van Arie van Eijden en Johan Cruijff naar Porto leverde echter geen concreet resultaat op. Als het Ajax lukt Mad- jer van de Europese bekerhouder FC Porto los te weken, dient de stichting arbeidszaken betaald voetbal nog toestemming te verle nen. Uit overleg met Porto-voorzitter Pinto de Costa bleek, dat de Portu gese club niet ongenegen was de voetballer te laten gaan. Volgens Ajax-directeur Van Eijden wordt het overleg met Porto evenals dat met de Stichting Arbeidszaken voortgezet. Met Madjer zelf is nog niet gesproken. De 28-jarige Alge rijn speelt zondag in Tokio met FC Porto een wedstrijd om de wereld beker tegen de Zuidamerikaanse kampioen Penarol (Arg). De Am- De Visser krijgt contract voor onbepaalde tijd TILBURG (ANP) - De eredivi sieclub Willem II heeft oefen- meester Piet de Visser (53) een arbeidsovereenkomst voor on bepaalde tijd aangeboden. De overeenkomst zou per 1 januari in de plaats moeten komen van het huidige contract dat nog an derhalf jaar doorldopt. Volgens de plannen van het bestuur van Willem II zou De Visser het veldwerk voorlopig zelf voor zijn rekening kunnen blijven nemen. Op het moment dat de trainer dit verkiest, kan hij bij de club als technisch directeur aan de slag en de taak van trai ner/coach aan zijn assistent overlaten. Piet de Visser was gisteren wegens verblijf in het buiten land niet voor commentaar be reikbaar. Hij heeft het bestuur intussen wel te kennen gege ven gevleid te zijn door het aan bod. sterdamse delegatie keerde gister avond van het bezoek aan Porto te rug. Met ingang van 1 juli 1988 staat Madjer onder contract van Bayern München. Hij tekende onlangs een contract voor driejaar. De Portuge se voetbalautoriteiten zijn zo ver ontwaardigd over die stap, dat zij de Algerijn in de resterende con tractperiode liever kwijt dan rijk zijn. Technisch directeur Cruijff wil Madjer graag aan zijn uitgedun de selectie toevoegen. Als Madjer uiterlijk 15 december voor Ajax te kent, is hij de rest van het seizoen nog inzetbaar voor de Europese be kerwedstrijden. Het is de bedoe ling dat Madjer op uitleenbasis voor de Amsterdammers uitkomt. Madjer verwierf internationale bekendheid toen hij deze zomer met een hakballetje tegen Bayern München scoorde. Hij maakte ook deel uit van het Algerijnse elftal, dat tijdens de eindronde om het wereldkampioenschap 1982 West- Duitsland verrassend met 2-1 ver sloeg. UVS pas na rust langs Meerburg ZOETERWOUDE - Meerburg heeft zich één helft de gelijke kun nen wanen van UVS. In het kader van de nederlaagserie van Meer burg toonde de Leidse hoofdklas ser zich gisteravond pas in de twee de helft met 1-4 sterker dan de zon dag vierdeklasser. Dat was overi gens onvoldoende om Rijnsburgse Boys, dat eerder Meerburg met 2-8 had verslagen, naar de kroon te ste ken. Op het Zóeterwoudse kunstgras was nog niet gescoord, toen Meer burg en UVS de kleedkamers op zochten voor de theepauze. Na de hervatting stelde de Leidse hoofd klasser snel orde op zaken. Mario Faber, Arthur van Orssagen en Maarten Blonk zorgden ervoor dat UVS binnen een kwartier met 0-3 voorstond. Via Piet de Koning deed de thuisclub nog wel wat te rug (1-3), maar Ronald Bremmer bepaalde in de laatste minuut de eindstand op 1-4. LEVERKUSEN (GPD) - Rinus Israel heeft de wapenstilstand met Mario Been maar weer eens verbroken. De toch al broze relatie tussen de rechtlijnige oefenmeester van Feye- noord en de wispelturige spelverdeler kreeg gisteravond een nieuwe knauw toen Israel voor de return tegen Bayer Leverkusen een opstelling zonder Been uit zijn mouw schud de. Been, wiens contract aan het eind van deze voetbaljaargang afloopt, kondigde prompt aan dat zijn vertrek bij Feyenoord "zo goed als zeker" vast staat. ROME (ANP) - Martin Hen driks heeft gisteren tijdens de vierde veldrit voor het Super Prestige-klassement zijn lei dende positie behouden. De veldrijder uit Assen eindigde als zevende in een koers, die werd gewonnen door de Belg Roland Liboton. Henny Stam- snijder werd tweede, de Belg Yvan Merselis derde. Hendriks slechts zevende in Rome Na de wedstrijd in Rome be draagt de voorsprong van Hen driks nog twee punten. Twee en een halve week geleden, na de rit in Valkenswaard, moest de Belg Paul de Brouwer nog ze- De frontale botsing kwam niet on verwacht. Met de blunder van Been tegen Bayer Leverkusen - waardoor Buncol de score kon ope nen - nog vers in het geheugen, zag Israel de ras-Feyenoorder afge lopen zondag falen bij FC Den Bosch (3-1). Dat deed de deur dicht. „In verdedigend opzicht kan-ie z'n taken niet aan. Een middenveld met Hoekstra en Been bezit veel te weinig evenwicht. Daarbij ben ik ook over zijn opbouwende werk niet tevreden". De verbale oorlogsvoering tus sen Israel, die eind deze week zijn contract met twee jaar zal verlen gen, en Been lijkt een repeterende breuk te worden. Tot een uitbar sting kwam het tot nu toe alleen in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht, toen Been met een rol als bankzit ter genoegen moest nemen, zijn trainer de mantel uitveegde en dweepte met contacten met Stan dard Luik. Na de ontspannen verkenning van de (bevroren) grasmat van het Haberland-stadion, traden Israel en Been in herhalingen. Israel: „Ik stel alleen mensen op die bereid zijn te sterven". Been: „Ik word ven punten op Hendriks toege ven. Door zijn zege nam Libo ton de tweede plaats van zijn landgenoot over. De stand is: 1. Hendriks 50 punten, 2. Li boton 48, 3. Stamsnijder 42, 4. Van Bakel 38, 5. Paul de Brou wer (Bel) 34, 6. Kools 32, 7. Rei- nier Groenendaal (St. Michiels gestel, Ned) 30. OEGSTGEEST - De tafeltennisvereniging Oegstgeest wordt beschuldigd van beïnvloe ding van het competitieverloop in de eerste divisie. Bij het bondsbestuur liggen twee klachten tegen de kersverse kampioen wegens pogingen tot intimidatie van tegenstan ders in de beslissende fase van de competitie. De NTTB neemt de zaak hoog op en ver klaart bij monde van competitieleider van Blokland "dat de klachten ernstig genoeg zijn" om een diepgaand onderzoek in te stellen. Die klachten zijn afkomstig van de voorzitter van Oegstgeest, zou in concurrenten OTTC (uit Oss) en de laatste twee competitiewedstrij- Middelburg-Zuid. Sjaardema, de den hebben geprobeerd tegenstan- LEIDEN - Hoewel het in het Leidse voetbal wereldje gonst van de geruchten als zouden er fusie-besprekingen op handen zijn tussen LDWS en ZLC hou den de partijen zich voorlopig op de vlakte. Tegenspreken doen ze de berichten niet, maar het woord 'prematuur' klinkt in bei de kampen nadrukkelijk door. LDWS-voorzitter Wil Sanders is in deze heel duidelijk. "Er is in informele sfeer een keer met mensen van ZLC over dit onder werp gesproken. Ik heb vervol gens op een algemene ledenver gadering mandaat gevraagd om eens nader te mogen ingaan op deze op zich zeer interessante ontwikkeling. Die toestemming is verleend. Het,is geen geheim dat op sportpark De Vliet al jaren een nijpend gebrek aan ruimte is. Ik sta derhalve welwillend te genover elke suggestie om daar eens van gedachten over te wis selen. Maar dat wil nog helemaal niet zeggen dat er ook een fusie komt. Dat is veel te voorbarig ge steld. De leden zouden raar op kijken van zoiets. En terecht". Een dergelijk verhaal steekt ook ZLC-penningmeester Ron van der Broek af, met die restric tie dat hij wèl prijsgeeft dat er bij zijn club een speciale commissie is ingesteld die inmiddels ruimte heeft gekregen om eens: "Bij een ander te kijken". Van der Broek: "Wij oriënteren ons momenteel. Staan niet onwelwillend tegen over een samengaan. Hoewel het ons goed gaat baart het ledental wel zorgen. Er is weinig of geen toeloop van jeugd bij de zondag sectie. Op dit fraaie complex in De Morsch is, naast Leiden, ruimte voor een sterke zondag club. Misschien moeten we daar bij een andere vereniging betrek ken. Waarom niet? Er wordt in Leiden al jaren over fusies ge praat, maar er is om wat voor re den dan ook nooit wat van geko- Volgens Van der Broek is de tijd daar onderhand wel rijp voor. "Er is nog altijd sprake van een terugloop van leden bij het voetbal. De lasten daarentegen stijgen alleen maar. De kleine clubs zullen het derhalve in de toekomst steeds moeilijker gaan krijgen, dit mede omdat de be reidheid om wat voor een vereni ging te doen steeds minder wordt. In dat licht gezien kunnen fusies niet uitblijven. Waarom zou je wachten tot je op sterven na dood bent? Beter kan je voor dien maatregelen nemen". Of ZLC daarbij expliciet LDWS op het oog heeft laat Ron van der Broek in het midden. "Nee hoor, zoals gezegd oriënte ren wij ons. Er zijn meer kandi daten dan één. Ik kan daar eigen lijk weinig over zeggen. Alles verkeert nog in een dermate in formatief stadium dat uitspra ken in deze zinloos zijn. Dat zou alleen maar valse verwachtingen kunnen wekken, danwel de zaak zelfs kunnen blokkeren. Ik ver wacht wel binnen afzienbare tijd dat er duidelijkheid zal komen". AD VAN KAAM ders om te praten. In de nek-aan- nek race om het kampioenschap (en promotie naar de eredivisie) bleken grote overwinningen van Oegstgeest op Avanti 2 (14-4) en De Blaeuwe Werelt 2 (18-0) precies vol doende voor het felbegeerde kam pioenschap. Bij de wedstrijd tegen Avanti zou de Oegstgeester voorzitter El len Bakker en haar teamgenoot Pe ter de Groot hebben gesommeerd hun partijen weg te geven. Bakker: „Dat klopt. Als ik niet op dat voor stel zou ingaan, zou ik problemen met mijn eigen vereniging krijgen. Dat ging er bij mij niet in, want Avanti speelt altijd om te winnen. Ik ben ook niet op het aanbod inge gaan". door Tim Brouwer de Koning Voorzitter Leon van der Werf van Avanti ontkent dat zijn be stuur door Sjaardema in deze zaak is gekend. „Als hij tegen Ellen heeft gezegd dat wij instemden met zijn omkooppraktijken, dan is dat geheel voor zijn rekening. Wij zijn namelijk helemaal niet bena derd. Pas achteraf is ons ter ore ge komen dat enige spelers gevraagd is hun partij weg te geven. Zij moe ten zelf maar bekijken of zij hun verhaal schriftelijk willen bevesti gen tegenover de bond. Dat kun nen wij, zonder dat wij recht streeks bij de zaak zijn betrokken, moeilijk voor hen doen". Van der Werf is van mening dat de 'zaak-Oegstgeest' door de NTTB tot op de bodem moet worden uit gezocht. „Als de geruchten op waarheid berusten, moet Sjaarde ma op zijn minst worden berispt. Overigens vind ik dat de laatste wedstrijd van Oegstgeest tegen De Blaeuwe Werelt 2 veel merkwaar diger is verlopen dan ons duel. Nie mand geloofde aanvankelijk dat De Blaeuwe Werelt met 18-0 had verloren. Wij speelden op dat mo ment tegen OTTC, maar konden nooit telefonisch contact met de zaal in Apeldoorn krijgen om de tussenstand te vernemen. Dat von den wij al vreemd". Achterdocht Toen de achterdocht eenmaal was gewekt, kwam ook het verloop van de wedstrijd van Avanti 2 te gen de kampioenskandidaat uit Oegstgeest weer ter sprake. „Waar schijnlijk heeft voorzitter Nico van Erp van OTTC toen van onze trai ner Gerard Bakker te horen gekre gen hoe het een week eerder was toegegaan. Overigens was Bakker zelf bij de bewuste wedstrijd niet' aanwezig, omdat hij in Hongarije moest zijn. Hij zal dat verhaal over omkooppogingen wel van zijn dochter Ellen en de andere Avanti- spelers hebben gehoord". Sjaardema zelf ontkent de be schuldiging in alle toonaarden. „Ik kan het uitstekend vinden met de familie Bakker, dan ga ik Ellen na tuurlijk niet op deze manier bena deren. Ik was wel aanwezig bij die wedstrijd, net als bij al onze wed strijden, maar ik vermoed dat be paalde verkeerde veronderstellin gen tot deze geruchtenstroom heb ben geleid. Bovendien bleek ook uit de uitslag dat wij van Avanti niets cadeau hebben gekregen". Ook voor de opvallend grote overwinning op De Blaeuwe We relt 2 heeft de voorzitter een verkla ring. Sjaardema: „Ik kan me voor-# stellen dat die jongens, die toch' niets meer te verliezen hadden, minder gemotiveerd waren dan normaal". Dat tegenstander Leefe- rink het na twee verloren partijen wegens maagklachten voor gezien hield, verbaast Sjaardema even min. Wel de verklaring die de Apel- doornse speler daarvoor voor een plaatselijke omroep aflegde. Daarin zei Leeferink dat de om kooppogingen van Sjaardema hem zo van streek hadden gemaakt, dat hij niet meer verder wilde spelen. Ook Oegstgeest-speler Friso Reits- ma trekt die verklaring van Leefe rink in twijfel: „Hij zag grauw van ellende, dus denk ik dat hij echt misselijk was. Het komt trouwens vrijdag 24 jaar. Ik wil graag nog wat langer meegaan. Wat Israel tegen me gezegd heeft? Net zoveel als de afgelopen vijf maanden. Bijna niks dus". Mario Been beschouwt zijn dienstverband bij Feyenoord on der supervisie van Rinus Israel nu reeds als een „afgesloten hoofd stuk". Been: „Dit heeft allemaal geen enkele zin meer. Ik speel slecht ja, maar is dat alleen mijn schuld? Ik verwacht van een trai ner dat-ie me helpt er weer boven op te komen. Kijk bijvoorbeeld naar Frans van Rooy. Die presteer de niks totdat Kessler zich bij Ant werp met hem ging bemoeien. Ik heb daarentegen een trainer met wie geen zinnig woord te wisselen valt". Hoewel Bayer Leverkusen Feye noord veertien dagen geleden in de Kuip op 2-2 hield, zal Israel zijn manschappen vanavond niet van meet af aan naar voren dirigeren. „Op zo'n hard veld heeft dat geen zin tegen een ploeg die zo snel van de verdediging naar de aanval kan overschakelen. Zo lang mogelijk de rust bewaren en dan toeslaan, dat lijkt me het beste. Hoekstra past veel beter in dat concept dan Been, ook al omdat-ie de laatste weken makkelijk scoort. Zijn op bouw is inderdaad wat minder, maar daar heb ik andere mensen voor". En glimlachend: „Pardon, daar had ik andere mensen voor". Vergeleken bij de problemen van trainer Erich Ribbeek van Le- DEN HAAG (GPD) - Roda JC moet op zoek naar een nieuwe shirtsponsor. Dat heeft Miniware de Kerkraadse club schriftelijk la ten weten. Volgens de computer- firma staat het beëindigen van de overeenkomst aan het eind van dit seizoen volledig los van de tegen vallende prestaties van Roda JC in de huidige competitie. Het Middenlimburgse bedrijf is van mening dat het beoogde doel - opvoeren van de naamsbekend heid - na een contract van twee jaar sneller is bereikt dan ver wacht. Miniware heeft wel de toe zegging gedaan Roda JC in de toe komst als co-sponsor te blijven steunen. Ook eerste-divisieclub Cambuur moet op zoek naar een nieuwe shirtsponsor. Het in Leeuwarden gevestigde verzekeringsbedrijf FBTO heeft besloten geen nieuwe verbintenis aan te gaan. Medio 1988 heeft het bedrijf drie jaar als geldschieter gefungeerd. FC Twente daarentegen heeft zich voor het seizoen 1988-1989 op nieuw verzekerd van de steun van hoofdsponsor NCR. De computer- firma is reeds anderhalf jaar shirt sponsor van de Enschedese eredi visieclub. verkusen vallen die van Rinus Is rael in het niet. De voormalige as- sistent-bondscoach tuurde zich de afgelopen dagen suf op een lijst van acht geblesseerde spelers, on der wie Buncol en Falkenmayer, de doelpuntenmakers in Rotter dam. Over een mogelijke rentree van Bum Kun Cha deed Ribbeek nogal geheimzinnig, hoewel de Ko- reaan tijdens de training van gister ochtend de indruk maakte volledig fit te zijn. In tegenstelling tot Bayer Lever kusen zal de Westduitse politie vanavond op volle sterkte aantre den. Het gemeentebestuur, op de hoogte van de puinhoop die sup porters van Feyenoord vorig jaar in de binnenstad van Monchenglad- bach veroorzaakten, stuurt 600 manschappen naar het nagenoeg uitverkochte stadion om de orde en rust te handhaven. Wellicht is het raadzaam een van de agenten ook een kijkje te laten nemen in de kleedkamer van Feyenoord. Opstelling Feyenoord: Hiele; Troost, Van Herpen, Monkou en Heus; Molenaar, Hoekstra en Barendse; Hofman, Mitchell en El- strup. WOENSDAG 17.00-18.45 Did 2: Europa Cup-voetbal: rechtstreeks ver slag van de wedstrijd Dynamo Tiflis-Werder Bremen 17.30-18.30 BBC 2: World In- door Pairs Bowls. 20.00-21.45 BRT 2: Europa Cup-voetbal: rechtstreeks ver slag van de wedstrijd Club Brugge-Borussia Dortmund 20.12-22.22 Ned 2: Studio Sport: met een rechtstreeks verslag van de voetbalwed strijd Bayer Leverkusen-Feye- noord met in de rust (21.00 uur) een terugblik op Nederland- Cyprus en ten slotte aandacht voor schaatsmarathon om de Heinekentrofee. 22.25-23.30 SKY: Internatio nal Motor Sports '87: EK rally cross vanuit Ierland (zesde ron de) en motorcross (500 cc) van uit Luxemburg. 22.30-23.25 SCH: Super Sport. 22.40-00.10 Did 2: Die Sport- Reportage: Europa Cup-voet bal: reportage van de tweede wedstrijden in de derde ronde om de Europa Cup 3. 23.15-23.40 Ned 1: Veronica Sport met sport-kort, skiën uit de Verenigde Staten, Ameri kaans ijshockey (Los Angeles- Chicago), en twee bokswed strijden (Knight-Martin en Waytt-Brown). Het vlaggeschip van Oegstgeest na het behalen van het kampioenschap, dat volgens de concurrenten op onrechtmatige wijze is behaald veel vaker voor dat spelers hun partij niet afmaken". De bandopname met de bewuste uitlatingen van Leeferink is inmid dels in het bezit van het hoofdbe stuur van de tafeltennisbond geko men. Competitieleider Van Blok land van de NTTB kent de inhoud van de opname nog niet, maar stelt dat ingrijpen van bondswege al leen mogelijk is als er bewijzen op tafel komen. Daarom wacht hij ook het schriftelijk relaas af van wat er bij de wedstrijd van Oegstgeest te gen Avanti is misgegaan. Van Blokland: „Pas als wij bewijzen hebben, kunnen wij tot actie over gaan. Dan kan hiervan een tucht- zaak worden gemaakt. De aard van de klachten is daarvoor ernstig ge noeg. Bij mijn weten is iets derge lijks in de Nederlandse tafeltennis- geschiedenis nooit eerder voorge komen". DEN HAAG (ANP) - Richard van Kempen heeft op de tweede dag van de marathonzesdaagse zijn lei derschap geconsolideerd. De 23-ja- rige rietdekker uit Nieuwveen ein digde gisteren in Den Haag in de massasprint als tweede achter zijn aartsrivaal in dit seizoen, Yep Kra mer. In Utrecht had Van Kempen op de openingsdag toegeslagen door te winnen met een ronde voorsprong. Het was Kramers vijf de seizoenzege. Tevens was het de vijfde keer dat de Fries Van Kem pen in de sprint versloeg. De nederlaag van de openings dag zat Kramer bepaald niet lek ker. Vooral niet omdat voor de eer ste keer in het bestaan van de zes daagse het rondensurplus door slaggevend wordt voor de eindze ge. In dat opzicht staan Van Kem pen en zijn vijf medevluchters er ri ant voor. In Den Haag probeerden. Kramer en zijn vazallen de achter stand ongedaan te maken. Beurte- •lings demarreerde een van de Klerks-rijders, maar Van Kempen gaf geen duimbreed toe. Ook niet toen Jos Niesten en Gert Jakobs zich met veel machtsvertoon in de strijd wierpen. Niesten, de uitvin der van het nieuwe waarderings systeem, had evenals Kramer de slag op de eerste dag gemist en deed verwoede pogingen zijn con currenten af te matten. Jakobs, de fietsende stayer, mengde zich de laatste vijfentwin tig ronden geducht in het strijdge woel. Drie keer ging hij alleen aan de haal, in de rug gedekt door zijn ploegmakkers Evert van Benthem en Theun Busser. Zijn laatste po ging, vijf ronden voor het einde, leek garant te staan voor de dag prijs, maar Busser misrekende zich. LAUSANNE (RTR) - Het twaalf leden tellende hoofd bestuur van het Internationale Olympische Comité zal zich morgen in Lausanne buigen over een voorstel van voorzitter Juan Antonio Samaranch om landen, die de Spelen van Seoul volgend jaar boycotten, uit te sluiten voor de daaropvolgende Spelen in 1992 in Barcelona. Samaranch zei gisteren, dat een Olympisch Comité, dat de uitnodiging voor Seoul accepteert, maar dan toch verstek laat gaan, gestraft dient te worden. Het voorstel van de Spaanse IOC-preases is ingegeven door de voortdurende pat-stelling in de kwestie van gedeeld gastheerschap door Noordkorea en Zuidko- rea. De Noordkoreanen hebben gedreigd de commu nistische landen tot een boycot op te roepen als zij niet ook een deel van het Olympische programma mogen herbergen. Sinds het IOC de officiële uitnodigingen half sep tember de deur uit heeft gedaan - een jaar voor de ope ning van de Spelen - hebben 91 landen positief gerea geerd. Daarbij zijn nog geen communistische naties. Op 17 januari sluit de termijn van aanmelding voor de 167 nationale Olympische Comités, die een invitatie hebben ontvangen. Samaranch zei voorts, dat er met betrekking tot de voorgestelde bestraffing geen onderscheid zal worden gemaakt tussen een betrekkelijk klein land of een we reldmacht. „De Sovjetunie heeft, net als de Verenigde Staten, het recht onze uitnodiging te accepteren of af te slaan. Maar als men eenmaal ja zegt, dan is deelneming aan de Spelen ook verplicht", aldus de Spanjaard. „Het zou unfair zijn ten opzichte van de organisatoren als hun veel geld en tijd vergende voorbereidingen overschaduwd zagen door een boycot." Het IOC wees in 1981 de Zomerspelen van 1988 toe aan Seoul. Twee jaar geleden vroeg Noordkorea om er kenning als medegastheer, waarbij het argument werd gebruikt, dat een evenement als de Olympische Spe len van alle Koreanen diende te zijn.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17