Oranje heeft alles te verliezen Hofman aardt niet in de Kuip SPCÏÏTV fan de TÜLL yjLijn éi Gullit: niet mee tegen de Grieken Michels waarschuwt voor gebrek aan concentratie tegen Cyprus Arbeidszaken voorspelt problemen voor Ajax Kareem blijft op zeven punten steken Honkbalverlies DINSDAG 8 DECEMBER 1987 jMBHTTTTi' "IBffÜH PAGINA 17 Ik moet een beetje ruimte hebben' ROTTERDAM (GPD) - Een rasechte Feyenoorder zal Re- né Hofman nooit worden. Hoewel de Limburger momen teel als een van de betere voetballers van de Kuipploeg kan worden gekwalificeerd, heeft Hofman het nog steeds niet écht naar zijn zin in Rotterdam. In zijn tweede seizoen heeft de 26-jarige prof nog steeds moeite met de mentaliteit van de verzameling profs in de Maasstedelijke voetbaltem pel. ..Het schijnt bij Feyenoord kenne lijk niet te mogen dat de spelers vriendschappelijk met elkaar om gaan", typeert hij de sfeer in de ha venstad. „En dat een trainer hoege naamd niets tegen je zegt, dat schijnt ook normaal te zijn. Ik heb daar verschrikkelijk veel moeite mee gehad, want bij Roda gingen we heel anders met elkaar om. Pas nu ben ik er een beetje aan gewend, maar echt vrolijk kan ik van mijn verblijf hier niet worden. Ik heb ge leerd er onverschillig tegenover te staan. Een houding die je hier no dig hebt, anders ga je er aan kapot". door Rob Onderwater René Hofman, Limburger in hart en nieren, kan moeilijk aarden in de Kuip. Ondanks zijn betere pres taties, lonkt de Limburger nog al tijd naar zijn geboortestreek. „Het zal hier nooit zo worden als bene den de Moerdijk", komt Hofman uit voor zijn liefde. „Natuurlijk keer ik weer terug naar het zuiden, alleen weet ik nog niet wanneer. Voorlopig moet ik na dit seizoen nog een jaar bij Feyenoord spelen. ZEIST (GPD) - Ruud Gullit voelt er niets voor volgende week maan dag met het Nederlands elftal af te reizen naar Rhodos., Op het vakan tie-eiland speelt Oranje tegen Grie kenland de laatste wedstrijd uit de kwalificatiereeks voor het Euro pees kampioenschap. Die ontmoe ting is echter niet meer van belang als het Nederlands elftal morgen middag in het Ajax-stadion wint van Cyprus. In dat geval is Neder land zeker van deelneming aan de EK-eindronden volgend jaar juni in Westduitsland. De aanvoerder van Oranje laat in dat geval de belangen prevaleren van AC Milan, dat aan de voor avond staat van een aantal belang rijke competitieduels. Pas na de wedstrijd tegen Cyprus snijdt Gul lit het onderwerp aan bij Rinus Mi chels, maar hij gaat er vanuit dat de bondscoach hem niets in de weg zal leggen. „Tot nu toe heeft Milan ook niet moeilijk gedaan, dat heb ben we gezien aan de vriendschap pelijke interland tegen België". Michels zou spelen met vuur als hij er op staat dat AC Milan de af spraken nakomt, maar daar ziet het niet naar uit. Gistermiddag liet de bondsmanager ook al doorscheme ren dat het belang van Jong Oranje volgende week wel eens zwaarder zou kunnen wegen dan dat van het A-elftal. Jong Oranje kan zich in Groesbeek ten koste van Bulgarije eveneens kwalificeren voor de EK- eindronden. Die wedstrijden wor den overigens niet in toernooivorm afgewerkt maar volgens het Euro- pa-cupsysteem. De bondsmanager Wat er daarna gebeurt zien we wel Miljoen gulden In 1985 werd René Hofman voor het lieve sommetje van één miljoen gulden van Roda JC naar de Rot terdamse eredivisionist getransfe reerd. „Feyenoord was de club van mijn dromen. Ik zag het helemaal zitten, want toen ik kwam, gingen Ling en Rep weg. Dus dat bood uit stekende perspectieven voor mij". Juist nadat Hofman zijn handteke ning onder het driejarige contract had gezet, kwam Roda nog met een uitstekende aanbieding op de proppen. „Ik kon toen een onge looflijk bedrag verdienen. Ik mocht zelf invullen hoelang ik wil de blijven. Toen heb ik even moe ten slikken. Je kan gerust zeggen dat ik toen spijt heb gehad van mijn overgang naar Feyenoord. Als ik het allemaal van tevoren had ge weten, was ik lekker bij Roda ge bleven". Midden vorig seizoen kwam Hof man hardhandig in aanvaring met oefenmeester Israel. De Limburg se voetballer liet zich tegenover een Brabantse verslaggever kri tisch uit over de handelwijze van de Feyenoord-trainer en werd daarvoor ter verantwoording ge roepen. Het kostte Hofman een boete en'een wedstrijd schorsing. Hij mocht vertrekken, maar er meldde zich geen enkele financieel draagkrachtige club (hij moest een miljoen opbrengen) aan de poort van de Kuip. Begrijpelijk houdt de voetballer zijn mening over Israel voor zich, maar dat de relatie tus sen beiden te wensen overlaat, laat zich niet moeilijk raden. Het be richt dat de Amsterdamse oefen- meester vrijwel zeker nog twee sei zoenen blijft in Rotterdam, is door Hofman niet met gejuich ontvan gen. „Voorlopig heeft Israel nog niet getekend", praat Hofman zich zelf moed in. René Hofman: Feyenoorder tegen wil De flankspeler is redelijk tevre den over zijn verrichtingen in dit seizoen. „Ik heb er altijd in geloofd. Dat ik vorig jaar bekritiseerd werd, was terecht. Ik had een miljoen ge kost, maar presteerde niks. Dan ben je snel de gebeten hond. Maar ik heb geen moment aan mezelf ge twijfeld. Ik vind mezelf een goede voetballer. Dat is geen groot spraak, het is gewoon een feit. Dat het nu beter gaat is geen revanche, maar een bewijs dat ik kan voetbal len. Maar ik heb niet het gevoel dat ik word gewaardeerd door het pu bliek". Hofman is met 9 treffers topsco rer van Feyenoord, maar vindt die eretitel niet echt belangrijk. „Ik sta er niet om doelpunten te maken. Ik moet de ballen voorgeven. Tot nu toe heb ik 8 assists afgeleverd, die direct een doelpunt tot gevolg had den. Dat schenkt me veel meer ge noegen. Het is voor mij het bewijs dat ik de beste voorzet van Neder land in m'n benen heb. Noem mij maar eens de naam van een voet baller, die de ballen beter kan voor geven dan ik", toont Hofman zich zelfverzekerd. Een uitverkiezing voor Oranje ziet hij evenwel niet zitten. „Met deze bondscoach zeker niet. Misschien ziet Libregts wel wat in mij. Maar het interesseert me niet echt. Het voornaamste is dat ik goed speel bij Feyenoord. De rest komt dan vanzelf wel". Zwerven Echt gelukkig voelt Hofman zich niet als 'ouderwetse' rechtbuiten in de Rotterdamse ploeg. „Het liefst voetbal ik een elftal met twee spit sen. Ik moet een beetje de ruimte hebben, ik wil ook graag een beetje zwerven over het veld, zoals ik vroeger bij Roda deed. Maar bij Feyenoord mag dat nu eenmaal niet. Israel vindt dat ik aan de rech terkant moet blijven. Dat heb ik na tuurlijk maar te doen". Tegen de Europa-cuptegenstan der van morgen, Leverkusen, zal René Hofman ongetwijfeld weer aan de rechterkant van het speel veld zijn te vinden. „We weten wat ons te wachten staat: winnen. Dat wil natuurlijk niet zeggen dat we blind moeten aanvallen. Net als thuis tegen Aberdeen moeten we onze kans afwachten". Toen ik de Ajax-spelers zondag wild zag juichen en springen na- dat zij in de laatste seconden Groningen nog net naar de ne derlaag hadden kunnen voeren dacht ik: zó ver is het dus al geko men. Dolle vreugde om een over- winninkie op nummer vijf van onderen. Drie jaar is Cruijff nu aan het bewind bij Ajax en de prestaties worden niet beter, maar lopen - niet eens langzaam - terug. Dat Ajax zich niet de aankopen van het van centen bulkende PSV kan permitteren, vooruit, maar met de aanschaf van SörensenDick, Tiainen, Scholten en de aftake lende Stapleton kon je al op je vingers natellen dat daar op zijn hoogst Ajax 2 mee te versterken viel. De hooggeroemde opleiding van Ajax produceerde drie jaar lang een opmerkelijk groot aan tal veelbelovende aanvallers en middenvelders, maar nauwe lijks een verdediger van niveau. Als Spelbos er even niet is, staat de chaos in de defensie meteen in grote bloei. Nu moet snel tussen- tijds een Zweedse centrumverde diger worden aangetrokken. Ver der wil Cruijff voor een halfjaar tje Madjer van FC Porto lenen, een speler van wie al vaststaat dat hij volgend jaar voorBayern Miinchen zal uitkomen. Opportu nisme dus van het zuiverste wa ter. Overzie je dit hele slagveld (de affaire-Rijkaard hoort daar ui teraard ook nog bij) dan zou je verwachten dat Cruijff nu een wat bescheidener houding aan neemt. Maar nee. De grootmees ter van de Watergraafsmeer liet vorige week minzaam blijken be reid te zijn voor twee jaar bij te tekenen, mits dat gepaard zou gaan met meer macht. Ik sta niet gauw meer van iets in dat rare voetbalwereldje te kijken, maar dit benam me toch even de adem. Zoiets kan alleen in Holland. Stel dat Cruijff in Spanje na drie jaar op het punt was aanbe land waar hij nu bij Ajax zit. Ik denk dat ze hem in de Golf van Biskaje hadden gekieperd. Lagendijk Al in een vroeg stadium van de competitie hebben trainer Arie Lagendijk en UVS besloten na dit seizoen uit elkaar te gaan. De prestaties van de blauwwitten vallen tot op heden nogal tegen, maar dat op zichzelf schijnt de reden niet te zijn. Volgens Lagen dijk kan hij onder de huidige om standigheden in de Kikkerpolder ARIE LAGENDIJK niet meer optimaal functioneren. Tot nadere precisering van die omstandighedenblijkt de trai ner van de beste club van Leiden niet in staat. Als voetballer en als trainer heeft Lagendijk ruim schoots getoond een grote liefde voor het spel te bezitten. Het is wat dat betreft een prima man. Helaas heeft hij met het geven van helderheid, niet voor het eerst, de grootst mogelijke moeite. Zijn vaagheid en de onvermijde lijk daarbij op gang komende ge ruchtenstroom doen vermoeden dat er aardig wat aan het knik kertje is bij UVS. Ik begrijp die geheimzinnig heid of die angst voor gewone openheid niet. Waarom leggen Lagendijk en het bestuur van de blauwwitten nu niet gewoon te feiten op tafel? Wat is er tegen de waarheid? Niets, tenzij...tenzij die waarheid zó erg is dat je die inderdaad maar beter voor je kunt houden. Wat nu? Met dat al staat UVS voor de vraag wie straks het trainer schap van Lagendijk moet over nemen. Bij de blauwwitten is dat altijd een hele tere kwestie, want al tientallen jaren gaat hun voor keur uit naar iemand die zelf als speler de nestgeur van de Kikker- polderclub heeft opgesnoven. Piet KantebeenWally van Schooten, Gerard Désar en Arie Lagendijk kenden UVS al van haver tot gort voor zij er trainer werden. Ik heb UVS in deze rubriek me nigmaal geplaagd met zijn koud watervrees voor 'vreemdelingen'. Het is immers heel goed voor een club als er af en toe eens iemand komt die de bestaande organisa tie en gebruiken niet kent en ge woon zijn eigen(wijze) inzichten volgt. Een van de weinige keren dat UVS zijn koudwatervrees overboord zette, was na de perio- de-Óesar. Toen kwam Melbi Ra- boen aan het bewind, een door mij bepaald niet altijd bewon derde sinjeur, maar onder zijn leiding werden ze wel twee keer kampioen in drie jaar. Kennelijk geschrokken van de eigen moed. engageerde UVS ver volgens toch weer een trainer (Lagendijk), die in de eigen gele deren had gespeeld. Het moest kennelijk niet te gek worden. Enfin, we zullen zien met wie het UVS-bestuur straks aankomt. Ik kijk er reikhalzend naar uit. Oud-UVS'ers zullen ongetwijfeld weer een streepje voor hebben. Tuchtcommissie De hogere regionen van de KN VB hebben na een paar maanden gepeins in de huurauto-affaire van UVS en Noordwijk aanlei ding gevonden om beide clubs voor de tuchtcommissie te dagen. Men ziet er dus kennelijk een overtreding van de amateurre- gels in. Ach, in wezen is dat ook zo. Pure liefhebbers horen niet voor hun gevoetbal beloond te worden met uiterst voordelige huurauto's. Maar ik heb het op deze plaats al eerder gezegd: het ware ama teurisme is op sterven na dood. En wat niet meer in de harten leeft, kun je maar beter loslaten. Notabene het Nederlands Olym pisch elftal, ooit het speelterrein van pure amateurs, wordt door de KNVB tegenwoordig gevuld met (semi-)profs. Binnen het steeds verder wijkende Olympi sche amateurreglement is dat ge woon toegestaan. Wat heeft het dan voor zin om elders amateurs lastig te vallen over een huurau to? Laat dat maar aan de fiscus Ik moet overigens nog zien of de KNVB in deze zaak een vuist kan maken. De taal is wel stoer ("de clubs zijn in staat van be schuldiging gesteld"), maar woorden worden bij de voetbal bond lang niet altijd gevolgd door daden. Zou de KNVB der den werkelijk kunnen verbieden voetballers op prettige condities een huurauto te verstrekken? Record Een jaar of vijftien geleden reed Ard Schenk in Davos de 10.000 meter voor het eerst bin nen het kwartier. We stonden er allemaal versteld van. Afgelopen zondag dook de Noor Karlstad royaal onder de veertien minu ten, Karlstad zou Schenk twee keer hebben gelapt. Ik weet wel, deze vergelijking deugt van geen kant. Maar toch. RUUD PAAUW ZEIST (GPD) - Veertig balienjongens moeten morgenmiddag in het lege Ajax-stadion het tempo bij Oranje er in houden. Keurig verdeeld rond het veld en op de naargeestig kale tribunes, moeten zij het Nederlands elftal weer zo snel mogelijk in balbezit brengen. Want met Rinus Michels voorop, gaan de internationals er blind vanuit, dat Cyprus nog meer dan in het Feyenoord-stadion het accent op de verdediging zal leggen. „Na die 8-0 van een paar weken geleden", prentte de bondsmanager Ruud Gullit c.s. in, „hebben ze hun lesje wel geleerd. De coach zeker". „Als ik in zijn schoenen stond", be kende Michels eerder op de mid dag, „zou ik niet anders handelen. Het is logisch dat Cyprus maatre gelen neemt na de ervaringen van de vorige keer. In Rotterdam kwa men ze nog met twee spitsen, maar als ik nu de lijst bekijk, heb ik het idee dat er niet een aanvaller meer sluit de mogelijkheid niet uit dat op te vinden is. De namen zeggen heeft r r alles te hij een of twee spelers (Winter, Lankhaar, Gillhaus) overhevelt naar de selectie van Nol de Ruiter. Ter voorbereiding op het duel met Bulgarije oefent Jong Oranje vanavond in Zeist tegen het ama teurelftal zonder de FC Twente- spelers Willems, Paus en Roelof- sen. Het drietal is volgens de tech nische staf van FC Twente niet op timaal fit. Op de achtergrond speelt echter ook mee, dat Twente-trainer Kees Rijvers danig in zijn wiek is geschoten door een gebrek aan communicatie. De oud-bonds- coach moest uit de krant vernemen dat Roelofsen was opgenomen elk geval niks. Savvides i niet bij, die leeft geloof ik stil van het geld dat hij gekregen heeft, en die andere, hoe heet-ie ook al weer, Christofi of zoiets, staat er ook niet meer op. Dan blijft er weinig over". Volkslied Dank zij de barmhartigheid van de commissie van beroep van de UEFA, die Oranje morgenmiddag- op herhaling stuurt, kan het Neder lands elftal zich als laatste van de acht alsnog kwalificeren voor de EK-eindronden in de Bondsrepu bliek Duitsland. Dat had voldoen de reden moeten zijn om een feest- de selectie. Nol de Ruiter op zijn je te bouwen, de ambiance i beurt dreigde gisteren de Twente- echter in het geheel niet naar. Door naren thuis te laten, als mocht blij- de sinistere entourage in de Meer is AMSTERDAM (GPD) - De Stichting Arbeidszaken zal waarschijn lijk een negatief advies uitbrengen aan het ministerie van sociale za ken wanneer Ajax een werkvergunning aanvraagt voor de Algerijn Rabah Madjer. Althans dat verwacht directeur Jacques Kranendonk van de Stichting Arbeidszaken. Algemeen-directeur Arie van Eijden van Ajax en Johan Cruijff to gen gisteren naar Portugal om met FC Porto te onderhandelen over het huren van Madjer voor de rest van dit seizoen. De uitkomst van die onderhandelingen was gisteravond nog niet bekend. Ajax heeft in de Fin Tiainen en binnenkort de Zweed Larsson al twee buitenlanders uit niet-EG-landen onder contract. Daarmee is, wat de Stichting Arbeidszaken betreft, de grens wel bereikt. Kranend onk: „De kwaliteiten van Madjer staan buiten kijf en daar gaat het ons nu ook niet om. Mijn bezwaar is dat Ajax straks iemand met een werk vergunning (Tiainen, red.), iemand die dus een plaats inneemt op de Nederlandse beroepsvoetballersmarkt, niet gebruikt". Ajax zal volgens Kranendonk dan ook met goede argumenten moe ten komen om Madjer speelgerechtigd te krijgen. Een vergunning voor Peter Larsson zal geen moeilijkheden opleveren. niets te verliezen. Het bedorven volksfeest van zes weken geleden in de Kuip begint andermaal met het spelen van de volksliederen, die via een orkest band zullen worden afgedraaid. „Het is nu eenmaal een officiële in terland", kent Jan Huijbregts de voetbalregels op zijn duimpje, „en dan hoort het volkslied gespeeld te worden". De laatste anderhalve week kreeg de secretaris betaald voetbal de ene suggestie na de an der om de sfeer in het stadion te verhogen. -„Het varieerde van cas settebandjes met geluid tot het aanbrengen van lichtjes op elke stoel. Allemaal goed bedoeld hoor, maar we zijn er toch maar niet op ingegaan". ZEIST (ANP) - De 45-jarige Tsjechoslowaak Ivan Gregr zal morgen de over te spelen wedstrijd Nederland - Cyprus leiden. In de selectie van vijftien spelers van Cyprus ontbreekt doelman An dreas Charitou, die in Rotterdam uitviel. Andere afwezigen, vergele ken met zes weken geleden, zijn de verdedigers Miamiliotis en Socra- tous en de aanvallers Savvides en Christofi. De spelersgroep van Cyprus be staat uit: Kleftis en Sawa (Paralim- ni), Nicolaou (Salamina). Christo- dolou (Omonia), Misos, Petrosjan en Ioannides (Apoel), Tsingis (Aris), Pantziaras, Yangoudakis, Elia en Pittas (Apollon), Mavrou- dis, Christoforou en Michael (AEL). Monsterscore Vanuit zijn positie als bonds coach lapt Rinus Michels alle rand verschijnselen aan zijn laars. „Hoe meer je over de randverschijnselen doordramt, des te vervelender wor den ze. Het is een belangrijke wed strijd, maar de omstandigheden vormen daarmee een schril con trast. Maar door je goed op de wed strijd te concentreren, kun je de randverschijnselen naar de achter grond drukken. Want het is niet al leen het lege stadion, ook het weer is er oorzaak van dat lekker voet ballen, heel moeilijk wordt. Maar ook dat mag geen factor van belang zijn". Het liefst zou Michels de 8-0 van zes weken geleden helemaal verge ten. Als geen ander weet hij echter dat die monsterscore door het hoofd van de spelers blijft spoken. „Toch moetje er voor waken, dat er geen stemming ontstaat van: het is al gebeurd. Maar dat is gemakkelij ker gezegd dan gedaan, dat weet ik ook wel. Want die stemming wordt ook nog eens door anderen gesti muleerd, bijvoorbeeld door het verplaatsen van de wedstrijd tegen Griekenland naar Rhodos. Het gaat er nu om, dat wij de kwaliteit op nieuw kunnen omzetten in een aantal doelpunten. De taak van Cy prus is natuurlijk gemakkelijk. Dat heeft geen andere zorgen aan het hoofd dan verdedigen, en daarin is dat land gespecialiseerd en heeft daarin een heel redelijk niveau be reikt". Met de strafexpeditie van Rotter dam als richtsnoer ('er werd toen goed verzorgd gespeeld') voelt Mi chels er ook niks voor wijzigingen in het spelconcept aan te brengen en de door Spelbos opengevallen plaats in te laten nemen door een aanvallend ingestelde speler. „Om goed te kunnen aanvallen en de te genpartij vast te zetten, hebben de spitsen de steun nodig van verde digers. Het lijkt veel gemakkelijker dan het is om een tegenstander on der druk te houden. Dat vereist veel concentratie en een goede or ganisatie en mentaliteit". Met de internationals op gehoor afstand verwierp Michels de sug gestie om Van Aerle als verdediger op te stellen en Erwin Koeman diens plaats op het middenveld te laten innemen. „Het gaat om Van Tiggelen of Winter, voor de rest blijft alles hetzelfde. Als ik in cen trum voor Winter kies, weet ik dat hij in vergelijking met Spelbos rou tine en lengte mist. maar dat hij qua voetbal weinig problemen zal hebben. Kies ik voor Van Tiggelen, dan laat ik hem spelen op een ver trouwde positie, maar dat betekent tegelijk dat ik op de vleugel ie mand zal moeten laten debuteren". Dat zou dan Joop Lankhaar moe ten zijn, de pas 21-jarige verdediger van FC Den Haag, die als enige er varing heeft met het spelen voor le ge tribunes, vorig seizoen bij het restant van Excelsior-FC Den Haag. „Die jongen is voor ons niet uit de lucht komen vallen", sprak Mi chels tegen. „Hij heeft gespeeld in alle vertegenwoordigde jeugdelf- tallen". „Dat waren er 37 in totaal", heeft de vier jaar geleden van ARC naar het Zuiderpark verdediger keurig bijgehouden. Ik ben blij met deze selectie, maar ik begrijp best dat ik er niet bij zou zijn ge weest als Troost niet met Feye noord tegen Leverkusen had moe ten spelen. Ik reken er ook niet op dat ik speel". Premie De premie van drieduizend gul den (bij winst) is niettemin mooi meegenomen. Dat geld gaat in elk geval aan de neus voorbij van Spel bos, die er zes weken geleden tegen Cyprus wel bij was, maar die even als de andere internationals geen cent op de bankrekening krijgt bij geschreven. Het sectiebestuur be sloot recentelijk om de gebruikelij ke premie van 1500 gulden per punt voor de ongeldig verklaarde wedstrijd niet uit te keren. Dat ta rief kan in het lege Ajax-stadion, waar per delegatie slechts 70 man worden toegelaten exclusief de 40 journalisten, verdubbeld worden. De spelers die in alle EK-wedstrij- den van de partij zijn geweest, krij gen alles bij elkaar zo'n 40.000 gul den de man. En daar rekent iedereen vast op. Want niemand in Zeist houdt seri eus rekening met de mogelijkheid dat Oranje zich niet plaatst voor het Europees kampioenschap. Het le ge Ajax-stadion neemt de KNVB daarbij graag op de koop toe. „La ten we blij zijn dat we nog mogen voetballen", aldus Jan Huijbregts. „Wees eerlijk, daar zag het een paar weken geleden toch niet naar uit". Het zal de KNVB daarom in eerste instantie ook een zorg zijn welke bestemming de UEFA geeft aan de opbrengst van naar schatting twee ton, die het spookduel in de Meer oplevert. En dat is volgens Huijb regts inclusief de normale tv-prijs. „Voor minder konden wij het niet doen, want dat lijkt het op handje klap". In Griekenland waren ze daar al eerder van overtuigd. LOS ANGELES (AFP) - Kareem Abdul Jabbar is het afgelopen weekeinde een uniek record kwijt geraakt. Voor het eerst in tien jaar is de 2.18 meter lange Amerikaanse basketbalprof er niet in geslaagd meer dan tien punten te scoren in een wedstrijd. Jabbar kwam met de Los Angeles Lakers tegen zijn oude team de Milwaukee Bucks (83-85 nederlaag) niet verder dan zeven punten. De 40-jarige for ward, die onlangs nog een tweeja rig miljoenencontract tekende bij de regerend wereldkampioen bij de profs, kwam 787 NBA-wedstrij- den achtereen in de dubbele cij fers. Zijn laatste 'misser' dateert van 18 oktober 1977. Jabbar is de beste schutter in de NBA aller tij den. TAIPEH (ANP) - Het Nederlandse honkbalteam had gisteren in de derde wedstrijd voor het interna tionale toernooi in Taiwan geen antwoord op de slagkracht van Zuidkorea. In slechts zeven in nings zegevierden de driftig het slaghout hanterende Zuidkorea- nen met 15-2. Het was de eerste ne derlaag voor Nederland en de der de achtereenvolgende overwin ning voor Zuidkorea in poule A. DINSDAG 17.40-18.30 BBC 2: World In- door Pairs Bowls. 21.30-22.00 SKY: Survival of the Fittest: reportage over de wedstrijd waaraan acht landen deelnemen. 22.00-23.00 SKY: Nederlands competitievoetbal: met o.a. de wedstrijd van de week. 23.00-24.00 SKY: US College Football 1987/*88. 23.20-23.50 Ned 2: Studio Sport: WK schaken in Sevilla: Karpov-Kasparov. 23.20-23.50 BBC 2: World In- door Pairs Bowls: samenvat ting. 23.40-00.15 BBC 1: Soccer Six: zaalvoetbalcompetitie. 00.25-00.55 BBC 1 World In- door Pairs Bowls: finale samen vatting. WOENSDAG 14.25-16.00 Ned 2: Studio Sport: met een rechtstreeks verslag van de voetbalwed strijd Nederland-Cyprus. 15.02-17.00 BBC 2: World In- door. Pairs Bowls.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17