'Muziek wordt te blikkerig, ik wil hout 'Wonen in verlaten flats is aanfluiting' Hazerswoude blokkeert slibtransport Alphenaar Humphrey Bacilio vrijdag in KRO s Soundmixshow PAGINA 16 W III REGIO DINSDAG 8 DECEMBER 1987 ALPHEN AAN DEN RIJN - De collega's van Alphenaar Hump hrey Bacilio hebben geen glazen bol nodig om zijn toekomst te voor spellen. Zaterdagochtend staan de platenproducenten in rotten van vier voor de ingang van verpleeg huis Oudshoorn en verruilt Hump hrey zijn doktersjas voor een ar- tiestenplunje. weten ze nu al. Of het inderdaad zo snel gaat met de verpleegkundige na het optreden komende vrijdag in KRO's Sound mixshow, moet nog blijken. door Rob van der Zanden "In Hilversum praten ze nü al over mij, terwijl mijn gezicht nog niet eens op televisie is geweest", toont de aankomende artiest zich. zelf ook niet vies van enig enthou siasme. Het is meer een soort kin derlijke geestdrift dan arrogantie, al mag hij met zijn 38 jaar niet meer tot de jongste generatie worden ge rekend. Hij is allesbehalve een zelf- verheerlijker als-ie zegt 'wel iets te kunnen'. "Ik kick heus niet op me zelf, maar ik heb gewoon een goede stem en de mensen zeggen dat ze Jacky Wilson voor zich zien als ze hun ogen sluiten en mij horen. Dat is een mooi compliment. In de voorronden werd ik steeds num mer één". In de Soundmixshow imiteert hij vrijdagavond Jacky Wildon met een medley van 'Reet petit' en 'I get the sweetest feeling'. Hij heeft een speciale band met de zwarte zanger die vier jaar geleden overleed. Hij bewondert hem vanwege zijn veel zijdigheid en 'performance'. "Een goede stem is belangrijk, maar show moet er ook zijn. Dat had Jac ky Wilson. Hij is mijn grote voor beeld". Van Elvis Presley is be kend dat hij droomde van dezelfde Wilson. Of daarmee de gelijkenis tussen 'The King' en Bacilio op houdt, zal de toekomst uitwijzen. Met een beetje van het succes van Elvis is hij al dik tevreden. "Ik weet wat er van een tv-optreden kan ko men, maar het moet wel leuk blij- Glanscarrière Gerard Joling begon zijn glans- carrière met een onschuldige aan melding voor Henny Huismans soundmixwedstrijd. De familiele den, kennissen en collega's van Humphrey Bacilio moeten de snel heid waarmee Joling daarna de hit ladders beklom voor ogen hebben gehad toen ze de donkere verpleeg kundige aanspoordén de KRO te schrijven. "Iedereen begint nu te gen me te praten van 'we zien je straks zeker niet meer zo vaak' en 'ben je al zenuwachtig?' Ik laat het maar op me afkomen. Ik weet wat ik kan en ook wat de gevolgen zijn als je eenmaal op televisie bent ge weest, maar er is toch wel meer no dig voor een toekomst als artiest". De op Curacao geboren verple ger had in zijn jeugd elke dag een microfoon in de hand. Op 16-jarige leeftijd speelde hij al in bandjes. Toen hij in 1969 in Nederland kwam wonen was het voorlopig ge daan met het optreden. Studie, werk en zijn gezin (vrouw en twee kinderen, allebei meisjes) hielden hem van het podium. "Dat vond ik jammer. Ik speelde op Curacao in redelijk professionele bandjes. Ry- thm and blues, soul, dat soort werk. Maar het was eigenlijk heel gereserveerd allemaal. Ik probeer de dat een beetje te doorbreken. Je kon mij vergelijken met James Brown. Net als Jacky Wilson vind ik dat ook een meester. Vooral zijn acts zijn verschrikkelijk goed". Afhankelijk Een jaar geleden pas pikte hij de draad weer serieus op. In zijn vrije tijd imiteert hij nu zijn 'idolen' en maakt hij zelf wat gitaarmuziek. "Het soundmixen is in..Het is ook een makkelijke manier natuurlijk. Als je met leden van een band moet werken, ben je toch afhankelijk van elkaar. Er zijn genoeg grote ar tiesten die op deze manier optre den met de muziek op band, terwijl ze live zingen. De soundmixwed- strijden komen op hetzelfde neer, alleen zijn het imitaties van beken de artiesten. Toch blijft een eigen band met eigen nummers mijn streven". Al zou hij de hedendaagse tech nieken bij het musiceren niet kun nen missen, hij is niet bepaald ge charmeerd van de synthesizers en drumcomputers die het geluid kunnen perfectioneren. "Er komt natuurlijk een mooi geluid uit die nieuwe apparatuur, maar het is toch niet die rimboe-roffel die ik graag wil horen. De muziek wordt voor mij te blikkerig, ik wil hout horen. Taf-taf-taf weet je wel". Repeteren Humphrey doet wel vaker mee aan soundmixwedstrijden, maar Henny Huismans show is een hoogtepunt. "Het is snel gegaan. Na de aanmelding in maart dit jaar werd ik meteen uitgenodigd. Jacky Wilson had natuurlijk net die hit in Nederland en niemand had hem tot dan toe geïmiteerd. De voorron den doorliep ik met gemak. Don derdag moet ik repeteren en vrij dagmiddag worden de opnamen Humphrey 'Jacky Wilson' Bacilio tijdens e weet wat er van een tv-optreden kan komen, r gemaakt. Ik moet nog een paar din gen goed doornemen. Bij de KRO willen ze dat er dansers op het po dium staan bij mijn act. Ik heb dat liever niet". De soundmixdeelnemers zingen het hele nummer 'live'. De muziek is op een grote spoelband opgeno men. Die kunnen de deelnemers kopen bij speciale bureaus of zelf maken. Het personeelsfeest van Oudshoorn en ziekenhuis Rijnoord vorige week was een mooie genera le voor de artiest. Anderhalf uur vermaakte hij zijn collega's die om een toegift bléven vragen. "Op een i Oudshoorn en Rijnoord. "Ik gegeven moment moet je ophou den", blikt hij terug. "Gelukkig blijf ik zelf nog een beetje nuchter onder alle loftuitingen. Ze willen ook allemaal mee naar de tv-opna- men. Ik heb er veel teleur moeten stellen, maar niettemin gaat er een grote fanclub mee naar de studio". Gezondheids dienst Leiden- Alphen krijgt minder geld ALPHEN AAN DEN RIJN/LEI DEN - De in te stellen basisge zondheidsdienst voor de regio's Al phen en Leiden krijgt geen geld voor het aanstellen van een mond hygiëniste. Evenmin is de kans verkeken op het in dienst nemen van een in besmettelijke ziekten gespecialiseerde arts. Deze taken dreigen in 1988 te blijven liggen. Dit heeft de directeur van de Al- phense GG&GD, D. Tichler-Moer- man, laten weten. "Ons verzoek is voor het komend jaar afgewezen. Er was geen geld voor", zegt Tichler. De GG&GD gaat per 1 ja nuari op in de nieuwe basisgezond heidsdienst, die vooral taken uit voert in de preventieve gezond heidszorg. De dienst voor de Al- phense regio bestrijkt een verzor gingsgebied met meer dan hon derdduizend inwoners. Teneinde de voorlichting over mondhygiëne op de basisscholen in de omgeving toch te behouden, wordt een dringend beroep gedaan op het ziekenfonds RZLA. Deze in stelling betaalt de mondhygiëniste al sinds de opheffing van de schooltandartsendienst. Afspraak was dat dit een tijdelijke zaak zou zijn, tot de vorming van de basisge zondheidsdienst. Het ziekenfonds moet nog opnieuw worden bena derd. "De weggevallen arbeidsplaat sen dreigen door andere personen worden opgevuld, want we willen die taken blijven uitvoeren", aldus Tichler. "Het betekent dat we een algemeen gevormde arts op het epidemiologische werk gaan zet ten". Volgens de directeur is het echter ondoenlijk om ook de schoolbezoeken van de mondhy giëniste door een ander te laten verrichten. Door afwezigheid van de zogeheten tandheelkundige ge zondheidsvoorlichting dreigt ook het spoelen met fluoride door schoolkinderen te vervallen. Houtskeletbouw- flats erg in trek BOSKOOP - De belangstelling voor de in Nederland unieke 'ener giezuinige' woningen op de Ha ringkavel in Boskoop is groot. Wo ningbouwvereniging 'Onze Wo ning' heeft al zo'n vijftig gegadig den voor de 47 woningen. De architect van het plan is Al phenaar Maarten van der Breggen. Aanvankelijk zouden er 71 wonin gen worden neergezet. De overige ruimte wordt nu opgevuld met pre mie-koopwoningen. Houtskelet- bouw in een flat is in Nederland een zeldzaamheid. Ook de over dekte binnenruimte in combinatie met de verwarming is uniek te noe men. Reden genoeg voor de Pro jectgroep Energie-onderzoek (PEO) om de Haringkavel aan te merken als praktijkexperiment. Hët ministerie van economische zaken heeft via het PEO bijdragen beschikbaar gesteld voor onder zoek en metingen, zowel ten tijde van de bouw als na de bouw. Alle keuzen en ideeën die in de bouw zitten zijn onderzocht, doorgere kend en gemeten. Als het gebouw af is wordt opnieuw onderzocht of de doelstellingen en de resultaten die worden verwacht ook werke lijk zijn gehaald. De mening van de bewoners is in dat stadium belang rijk. BOSKOOP - De uitvoegstrook van de provinciale weg bij Boskoop wordt maar al te vaak gebruikt als invoeg- strook. De borden 'Ga terug' worden stelselmatig genegeerd. Levensgevaarlijk, maar er is niets aan te doen, schrijft het college van burgemeester en wethouders in de antwoorden op de algemene beschouwingen van de frac ties in de gemeenteraad. (foto Nanno Bioupot) Wassenaar wil snel van vervuilde grond af HAZERSWOUDE/WASSENAAR - In navolging van Leimuiden heeft ook Hazerswoude toestem ming geweigerd voor het overslaan van verontreinigd slib bij de pro vinciale loswal aan de Hoge Rijn dijk. Dit slib wil de gemeente Was senaar storten in het Braassemer- meer. Vanmorgen om acht uur zijn vijf vrachtwagens uit Wassenaar te ruggestuurd. De medewerking werd door Hazerswoude gewei gerd omdat voor de overslag de vereiste hinderwetvergunning ont breekt. Het slib ligt voorlopig nog opgeslagen in het Weteringpark in Wassenaar. De gemeente Wasse naar heeft vanmorgen aangekon digd de stort te willen doorzetten. Wanneer de stort begint, is niet be kend. Burgemeester J. van der Sluijs van Hazerswoude werd gister avond door actievoerders en door een lid van de streekcommissie Al phen telefonisch op de hoogte ge steld van het feit dat het slib van morgen zou worden overgeslagen. Na spoedoverleg met wethouders en ambtenaren werd besloten om geen toestemming te verlenen. Hoewel de gemeente Wassenaar volgens Van der Sluijs meteen werd ingelicht, arriveerden van morgen toch enkele vrachtwagens bij de provinciale loswal. Die wer den door de rijkspolitie terugge stuurd. "Wij willen eerst weten wat er aan de hand is. Zolang we daar geen inzicht in hebben, werken wij niet mee. Ik vind het uiterst merk waardig dat wij door de officiële in stanties niet zijn ingelicht. Degene die opdracht heeft gegeven, had ons behoorlijk op de hoogte moe ten stellen. Dat is niet nodig ge acht". Het verontreinigde slib is afkom stig uit sloten waaraan bollenvel den grenzen. Deze velden zijn be werkt met onder meer insecticiden die in het water zijn terechtgeko men. Wassenaar heeft er volgens een woordvoerder 'alle belang bij' dat de bodem snel wordt gesa neerd. De grond is bestemd voor woningbouw. Als dit project niet op korte termijn kan worden uitge voerd, komt het plan in gevaar. Het gaat om het storten van 5.500 kuub slib, waarvoor alle vergun ningen inmiddels zijn afgegeven. Alleen het overslaan ervan levert vooralsnog problemen op. sEerder wenste de gemeente Leimuiden al niet mee te werken aan de overslag omdat een hinderwetvergunning ontbrak. Actievoerders tegen de slibstort zijn gistermiddag bij milieugede puteerde J. van der Vlist (PvdA) geweest. Volgens woordvoerder E. Bosch heeft de gedeputeerde zich gevoelig getoond voor de protes ten. Van der Vlist heeft de gemeen te Wassenaar geadviseerd de stort op te schorten. Tevergeefs, zo is vanmorgen gebleken. Bosch: "We keuren de hele gang van zaken af. Dat zelfs Van der Vlist vraagtekens zet bij alles en voorstander is van uitstel, zegt na tuurlijk ook wel iets. Bovendien re ageerde hij enthousiast op ons voornemen om een onafhankelijke instantie het slib te laten controle ren. Desnoods doen we dat als ac tievoerders zelf'. De coördinator van de diverse actiecomités in de omliggende dor pen zegt dat de stort nauwlettend in de gaten zal worden gehouden. "Gekke acties zullen er niet komen denk ik. Althans daar sta ik niet achter. Als iemand zich straks aan een brug vastbindt om de door gang van een schip te blokkeren, moet hij of zij dat zelf weten, maar zoiets gaan we niet organiseren". Tientallen Katwijkse families in Molenwijk achtergebleven KATWIJK - De omstandigheden waaronder 52 families momenteel wonen in de sloop- flats in de Molenwijk-noord, zijn een aanfluiting voor de gemeente Katwijk. Dat is de me ning van het CDA-raadslid C.L. van Kesteren uit de kustplaats. Hij pleit er voor de bewo ners die als enige in een trappenhuis zijn overgebleven, op korte termijn te verplaatsen en maatregelen te nemen om de wijk voor de resterende bewoners de komende periode leef baar te houden. "Ik maak me ernstig zorgen over de situatie in Molenwijk-noord", zei Van Kesteren gisteravond tij dens de vergadering van de raads commissie voor financiën, ge meentebedrijven en personeelsza ken. "Door de slechte woonsituatie kan de volksgezondheid in het ge drang komen en verder is er ook op het gebied van de openbare orde een groot probleem. Wat gebeurt er in de vele dichtgespijkerde wonin gen?". In de Molenwijk-noord worden de komende periode 162 oude flat woningen vervangingen door nieuwbouw. Er zijn al enkele flats gesloopt en uit de overige wonin gen heeft de Katwijksche Bouw- vereeniging zoveel mogelijk men sen verplaatst naar wisselwonin gen of vervangende huis\ esting el ders in het dorp. In totaal zijn ech ter nog 52 oude flats bewoond en het ziet ernaar uit dat de grote meerderheid van deze bewoners pas aan het eind van 1988 kan wor den verplaatst. Begrip Van de zijde van deze bewoners kwam vorige week al kritiek op de handelwijze van de woningbouw vereniging, die volkomen wille keurig huizen in de te slopen flats zou hebben leeggemaakt. Daar door is de situatie ontstaan dat fa milies zijn achtergebleven in een blok dat verder volkomen is dicht gespijkerd. "Moet ook de gemeen te geen verantwoordelijk dragen voor de situatie in de Molenwijk noord", zo vroeg Van Kesteren zich gisteravond af. Wethouder J. van der Plas zei in een reactie op de woorden van het CDA-raadslid dat het onmogelijk is om alle woningen in de Molenwijk- noord op korte termijn leeg te ma ken. "Van de 162 flats zijn er nu 110 leeggemaakt, wat maandelijks een enorm bedrag aan huurderving kost. Verder zijn er flinke kosten gemaakt voor het inrichten van wisselwoningen en wordt er een enorme claim gelegd op het wo ningbestand van de gemeente. In feite zijn er 110 huizen aan het be stand onttrokken, wat de wacht lijst voor woningzoekenden aan merkelijk heeft vergroot". Volgens Van der 'Plas is er met de Katwijksche Bouwvereeniging af gesproken om het aantal leegstaan de huizen in de Molenwijk-noord niet verder te laten groeien. "Mocht het echter voorkomen dat bepaalde trappenhuizen volkomen onleefbaar worden, dan moeten we wel verdergaan. Ik hoop echter dat de resterende bewoners er begrip voor opbrengen dat niet alle flats kunnen worden leeggemaakt", al dus Van der Plas. Overleg Bij het verplaatsen van de bewo ners uit de sloopflats is er volgens de wethouder zoveel mogelijk naar gestreefd om de huizen op de hoog ste etages leeg te maken. De trap penhuizen of gedeelten van trap penhuizen die niet meer worden gebruikt, zijn zoveel mogelijk afge sloten. De wethouder deed de toe zegging dat nog eens zal worden bekeken of er portieken zijn waar de bewoners als enige op de hoog ste' etages zijn achtergebleven. "Tijdens het geregelde overleg met de woningbouwvereniging kan dit opnieuw aan de orde worden ge steld", meende Van der Plas. Zowel de politie als het maat schappelijk werk zijn volgens de wethouder nauw "betrokken bij de problematiek in de Molenwijk noord. "Ook op die manier nemen wij onze verantwoordelijk", aldus de wethouder. De problemen kun nen volgens Van der Plas definitief worden verholpen als in de tweede helft van 1988 de eerste 106 nieuwe woningen in Molenwijk-noord worden opgeleverd. Winst gemeentebedrijf Katwijk levert gezin 34,50 gulden op KATWIJK - Het uitkeren van de overwinst van de gemeentebedrij ven betekent voor een Katwijks ge zin in 1988 een meevaller van ge middeld 34,50 gulden. Op het gas wordt bij een verbruik van onge veer 2500 kubieke meter 22,50 gul den bespaard en op elektra bij een verbruik van 3000 kWh 12 gulden. VOF de Kunst in Hazerswoude HAZERSWOUDE - De Neder landse popgroep VOF de Kunst treedt vrijdag op in de Hazers- woudse Avantihal. Zij spelen en zingen hun nummers als 'Suzanne' en 'Eén kopje koffie'. Ook hun laatste plaat 'Waar heb ik jou meer gezien' wordt dan live gebracht. Het optreden van de band begint om 21.00 uUr. De overwinst van de gemeentebe drijven wordt verrekend in de eindnota over 1987, die in februari van het volgend jaar bij de inwo ners van de kustplaats in de bus valt. Een meerderheid van de raads commissie voor financiën, ge meentebedrijven en personeelsza ken ging gisteravond akkoord met het terugbetalen van de overwinst. Onder overwinst wordt verstaan het positief resultaat van de nuts bedrijven dat hoger is dan het be drag dat van te voren in de begro ting is geraamd. Over 1986, dat nu met de inwoners van de kustplaats wordt verrekend, ging het om een bedrag van 741.000 gulden. Aanvankelijk wilden burge meester en wethouders dit bedrag in kas houden omdat de winsten van de Katwijkse gemeentedrijven binnen afzienbare tijd wegvallen. DINSDAG 8 DEC. Leiden lisch avondgebed tot 19.30 u Leiderdorp artistiek café, Kunstkring met optreden Paola Tuin. aanvang 20.30 uur in de Hollandsche Tuyn aan de Hoofdstraat 24. Noordwfjk inkooien van dieren voor de tentoonstelling van de Noordwijk- 72a. WOENSDAG 9 DEC. Hillegom jaarvergadering van de Land en Tuinbouwbond met Napels, aanvang 10.00 Treslong. Katwijk Adventszang mmv Evangelisa- tiekoor olv Jan Boonekamp, aan vang 20.00 uur in de Oude Kerk aan de Boulevard. vogeltentoonstelling in de Leid- e Buitenschool aan de Duinoord- reg, van 20.00 tot 22.00 uur. concert Katwijks Vrouwenkoor imv organist Hans van Kruistum, Leiden filmochtend voor vrouwen 'La historica Official' over Argentinië m de jaren eind zeventig/begin tachtig, aanvang 9.30 uur in buurt huis T Spoortje aan de Bernhard- kade. spreekuur verkeersveiligheid. van 10.30 tot 12.00 uur in het Stadsbouwhuis aan de Lange- gracht 72. familievoorstelling Woutertje Pieterse cie.' door toneelgroep Theater, aanvang 19.00 uur in de Leidse Schouwburg. optreden van Dansgroep Re flex met drie nieuwe choreogra fieën, aanvang 20.30 uur in het Lak-theater aan de Cleve- ringaplaats. 'Een portret van Claude Debus sy'. concert in de Debussy-cyclus, aanvang 20.15 uur in de Kapel- TK&Oa n de Oude Vest. kindervoorstelling 'Richard de Koning', door Dwarf-jeugdtheatër, aanvang 14.30 uur in de Kapel zaal van K&O aan de Oude Vest. informatiepunt gemeenschap pelijk wonen, van 20.00 tot 22.00 uur bij de Vereniging Centraal Wonen. Gerestraat 20. thema-avond onder de titel 'PvdA en VVD, een locaal huwelijk met landelijke pretenties?' van de Jonge Socialisten in de PvdA, aanvang 20.00 uur in Het Gulden Vlies aan de Breestraat. programma 'Achter de scher men' van de politieke theater groep Forumtheater Manesgein, aanvang 20.00 uur in het buurt huis Op Eigen Wieken, Valken- lezing met de titel 'Computer kunst en creativiteit', aanvang 20.00 uur in het Centraal Voorzie ningengebouw aan de Cleve- ringaplaats. Voorschoten poppentheater Wellus Nietus met 'De dwerg achter de spiegel', voor kinderen vanaf 5 jaar, aan vang 14.30 uur, Cultureel Cen trum, Prinses Marijkelaan. DONDERDAG 10 DEC Leiden lunchconcert door Paul Huyts, piano, werk van Van Beethoven, Liszt, Debussy en Ravel, aanvang 12.45 uur in de Kapelzaal van K&O aan de Oude Vest. concert Toonkunstkoor in sa menwerking met Krasna Musica Delft, werk van Brahms, Bartok en Strawinsky, aanvang 20.15 uur in de Stadsgehoorzaal. lezing met het thema 'Het ge- aanvang 20.15 uur in de Kapel zaal van K&O aan de Oude Vest. m de fin-de-siecle-cyclus van de studentenver. SSR spreekt Jaap Goederede over de deca dentie in de literatuur, 20.00 uur in het pand Hogewoerd 108. reisverhaal over Wenen, aan vang 14.00 uur in 'Pandje 65', dienstencentrum Binnenstad aan de Hogewoerd 65. lezing over 'chakra's en ener gie' door Ruud Kats, gespeciali seerd in lichaamstherapie, 20.00 uur in Centrum Ex '85, Koppen- hinksteeg.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 16