Leiderdorp voelt zich 'thuis' bij Early Bird Fides Pacta vergeet zege veilig te stellen Bodem in zicht voor De Zijl Deetos geeft TOP les in zaalkorfbal Knappe winst in basketbaltopper: 83-88 RDC veegt Katwijk van dambord: 14—2 Grasshoppers weer onderuit Ook hekkesluiter DZV te sterk voor Leidse waterpoloërs DONK pakt Europa Cup Jansen blijft zonder verlies MAANDAG 7 DECEMBER 1987 SPORT PAGINA 17 SASSENHEIM - Wie na het spectaculaire debuut van TOP in de hoofdklasse korfbal dacht dat de Engel-equipe al volleerd was, weet na het treffen van de Sas- senheimers tegen Deetos wel be ter. TOP werd de les gelezen door Deetos, eveneens een jonge energieke ploeg, maar wel met jarenlange louterende ervaring in de korfbaltop. "Een verdiende nederlaag", betitelde coach En gel het 9-15 verlies, "Deetos was op alle fronten beter". Van onderschatting van TOP was bij Deetos geen sprake. "TOP was toch de grote onbe kende", vertelde Deetos-coach John Boogers. "Er was wel wat informatie uit de media, maar dat zijn toch allemaal maar na men. En toen ik de laatste keer TOP tegenkwam, was ik nog coach bij Snel. We zouden die wedstrijd moeten winnen om kampioen te worden, terwijl TOP moest winnen om niet te de graderen. We werden toen geen kampioen, dus ditmaal nam ik geen risico's". Boogers toog naar Wormer en Sassenheim en zag TOP twee maal stunten. Met die weten schap ontwikkelde hij zijn spel- concept, dat door zijn pupillen, waaronder de vier (jeugd)-inter- nationals Ellis Boogers, Jacque line Polay, Mirelle Fortuin en Os car Mulders (met vijf goals de grote uitblinker), prima werd op gepikt. Met een hoog tempo werd TOP onder druk gezet en het langdurig balbezit kwam na een kwartier ook duidelijk in de 1-6 score tot uiting. Opvallend daarbij was de perfecte balans bij Deetos, met aanvallende rol len voor mannen èn vrouwen. Nadat de eerste storm was uit geraasd, kon TOP weer wat van de achterstand goedmaken. Door goals van Frank Nijenhuis (2), Karin Westerbeek en Gerco Langelaan was het verschil hal verwege 4-7, terwijl laatstge noemde TOP na de hervatting snel op 5-7 bracht. Maar op het moment dat TOP greep dacht te krijgen op Deetos, ontglipten de Dordtenaren weer. Via 6-9 (TOP miste toen een straf- worp) werd het 6-11 en was het duel beslist. Ria Nijenhuis (2) en Stella van der Zaag tekenden voor TOP's laatste wapenfeiten in dit duel, dat met 9-15 verloren ging. "Hier konden we wat van leren", wist ook Jasper Engel na afloop. "Maar TOP kan wel beter en we leren snel." PURMEREND - De krap bemeten sportzaal 'Karekiet' was gistermiddag helemaal te klein om de busladingen dolenthousiaste Leiderdorp-supporters te huisvesten. De inva sie uit het Rijndorp overviel de basketballers van Early Bird, die hun thuiswedstrijd ver anderd zagen in een soort van thuisduel voor mede-koploper Leiderdorp. En dat verklaar de ten dele de knappe zege van de ploeg van coach Peter Paulides (83-88), want opponent Jos Chelius had aan de vooravond van de topper in de eerste divisie verklaard dat "Leider dorp alleen in eigen omgeving goed kan presteren". LEIDEN - Na een onverwachte 15-17 nederlaag tegen HKV is het zaalkorfbalteam van Fi des Pacta voorlopig naar het tweede plan verwezen. Zaterdag-overgangsklasser Pernix blijft echter door een 6-9 overwinning op Pams in de subtop. De Danaïden boekte tegen Sperwers een derde overwinning, terwijl Zuiderkwartier en Fiks nederlagen leden. "Hoe konden we die wedstrijd nog verliezen?" Als een spookbeeld zal het duel tegen HKV Fides Pacta voorlopig nog wel even blijven achtervolgen. Met nog vijf minuten te gaan werd een 15-13 voorsprong gekoesterd en toen arbiter Gold man voor het laatst floot stond er een 15-17 stand op het scorebord. Een dramatische ontknoping voor een duel, dat ondanks de riva liteit tussen de clubs en de toch heel interessante persoonlijke du els en dito score, vreemd genoeg uiterst steriel oogde. Mieke Selier en Bettina Sommeling duelleerden met Ingrid van Ee en zetten samen vijf goals neer, een gelijk aantal als de Haagse scoorde, terwijl ook Ro bin Sommeling en Arvind Ram- chandani een waar schuttersduel uitvochten. De HKV-topscorer kwam tot zeven goals, één meer dan zijn Leidse evenknie. In de slotfase sloeg toch de vlam in de pan. Fides zetté een 6-8 ach terstand om in een 12-9 voorsprong en leek het duel rustig uit te kun nen spelen. De ploeg van coach John Tims ging echter zo onbehol pen verder, dat HKV opnieuw kan sen kreeg. Acht minuten voor tijd scoorde Nico Pikaar de laatste Leidse goal en toen was het alleen nog maar HKV wat de klok sloeg: 15-17. "Volgende week", zo wist Per- Russen springen het best BRAGA (SID/RTR) - De strijd om de Europese titels trampoline springen in de Portugese stad Bra- ga is volkomen beheerst door de deelnemers uit de Sovjetunie. Zo wel bij de vrouwen als bij de man nen gingen de drie medailles naar Rusland. Al eerder waren de voor naamste medailles in het landen- klassement naar de Sovjetunie ge gaan. Bij de vrouwen was er toch een verrassing. Niet wereldkampioene Tatjana Loetsjina mocht zoch gis teren in de Noordportugese stad la ten kronen tot beste Europese springster, maar Jelena Koloma- jez. Het verschil was echter gering: 99,8 punten tegen 99,4. Derde werd Roessoeda Khoperia. De Engelse titelverdedigster Andrea Holmes moest genoegen nemen mét de vierde plaats. Bij de mannen verdedigde Va- dim Krasnotsjapka zijn titel suc cesvol. Igor Bogatsjev werd twee de met geringe vorsprong op Serg ei Nestreljak. nix-coach Rob van Dort, "wordt de wedstrijd tegen Keizer Karei graadmeter voor de rest van de competitie. Pams was gewoon te zwak voor ons". Desondanks bleef het verschil tot 6-9 beperkt, het geen door Van Dort geweten werd aan het wat al te gemakkelijk om springen met de vele kansen. Met name in het eerste kwartier van de tweede helft (rust 3-3) had Pernix allé gelegenheid om weg te lopen van het zwakke Pams, dat al leen van afstand gevaarlijk bleek. Vijftien minuten na de hervatting was het echter nog 5-7 en de vol gende vakwisseling volgde pas drie minuten voor tijd, toen Carla Kuipers "haar derde goal maakte. Zij werd daarmee topscorer en bleef Geerten Breedveld (2), Janne- ke Mulder, Carla van Evert, Marco van der Lucht en Kees Hortensius voor. Doelpuntenfestijn Het duel van Zuiderkwartier te gen Ready werd een waar doelpun tenfestijn, alhoewel er voor de Leidse ploeg weinig feestelijks was aan de 22-12 eindscore. In de begin fase kon de ploeg van coach Wim van Huis het Haagse schuttersge- weld nog parareren. Vlak voor rust (10-7) ging bij 8-7 de aansluiting de finitief verloren en toen werd het verschil ook snel groter. Erik van Lunteren (3), Kitty van der Mark (2) en Wil de* Wit (2) waren de enige, die zich enigszins met de Haagse schutters konden meten. Het laatste schot van Theo Vreeken caramboleerde uit de korf. Daarmee verspeelde Fiks de laatste kans om nog een punt (11- 10) over te houden aan het duel te gen Oranje Wit. De zuiver van af stand schietende thuisploeg had in de eerste helft Fiks al op een 8-5 achterstand gezet, maar de hard werkende Oegstgeestenaren kwa men nog sterk terug. Nico van Web zen en Theo Vreeken zorgden voor 10-8, waarna invalster Agda Non hebei Fiks tot op een punt bracht. Na de elfde Dordtse goal scoorde Theo Vreeken nogmaals, maar de gelijkmaker bleef uit. Pas na rust toonde De Danaïden in het duel tegen Sperwers het wa re gezicht. Maakte de ploeg van coach René Verschoor het zich voor rust (5-6) nodeloos moelijk, in de tweede rondgang hadden de schutters het vizier op scherp. Bin nen vijf minuten hadden Heiko Lo cher en Eric Kromhout het gat (12- 8) geslagen en kon De Danaïden het duel probleemloos afwerken. LEIDEN - In de zesde ronde van de kompetitie in de hoofd klasse van de Dambond Midden- Holland vermorzelde het Rijns- burgse RDC de Katwijkse dam club met maar liefst 14-2. Pas te gen het einde van de derby werd zichtbaar dat de Rijnsburgers op deze royale overwinning afste venden. Albert Huisman opende de score door Jaap van Duyven- bode in een slechte randspelpo- sitie te brengen. Kopman Ton 1 Noort probeerde Frans de Jonge onder druk te zetten, hetgeen echter in een dubieuze positie re sulteerde, waarbij nochtans de remisegrenzen niet overschre den werden. De in de kompetitie nog puntloze Rinus Kromhout zette een schijf van Gijs van der Wiel op de tocht en wachtte ge duldig, totdat deze schijf en de partij verzilverd konden worden. Nadat na bijna vier uur spelen in valler Jan Schijf de Katwijkse kampioen Passchier en een klas sieke stand had verslagen wer den de contouren voor een grote overwinning zichtbaar. Cor van Dusseldorp versloeg Hans Klin kenberg met een attractieve combinatie na voortdurend het spel gedikteerd te hebben. Cees van den Bosch had een makkelij ke avond. Tegenstander Dulfer offerde halverwege een schijf en kreeg geen kans op herstel. Gert Cederhout liet een opsluiting toe, hetgeen in een ingewikkelde partij resulteerde. De machtige centrumstand bracht Van Bee- len in de problemen, die door een foute ruil onoverkomelijk wer den. Tenslotte moest Dik van Dijk in remise tegen Zwetsloot berusten. Het Leids Damgenootschap kreeg het op 1 punt achterstand volgende Krimpense KDV op bezoek en behield door een 11-5 overwinning de leiding in de Hoofdklasse. Max Leiwakkabes- sy delfde eerst het onderspit voordat de Leidenaren hun over macht tot uiting konden bren gen. Zowel Evert Bronstring als Wim Heemskerk wonnen op re gelmatige wijze. Kolfoort kwam als gevolg van een theoretische lacune in een netelige positie doch wist op creatieve wijze als nog de winst te realiseren. Na re mises van Hein van Winkel en André van der Kwartel was de Leidse zege beklonken. Zowel Fred Ong als Peter Bronstring stonden een schijf voor. Op mira culeuze wijze raakte Bronstring zijn schijfwinst kwijt en moest ontgoocheld in een puntende- ling berusten. Fred Ong speelde de partij daarentegen secuur uit en boekte daarmee een moeiza me overwinning. De sfeer binnen de lijnen bleef ech ter gespannen, maar dat kwam voor rekening van arbiter Maessen, die met zijn warrig optreden moei teloos zestien spelers en twee trai ners tegen zich in het harnas joeg. Er lukte aanvallend vrijwel niets bij Crescendo en in zestig minuten zaalkorfbal konden slechts drie goals (Henk Alberts, Debbie Blog en Carolien van Noort) worden ge noteerd. Rozenburg deed het niet veel beter, maar won wel met 3-5. Onverwacht Coach Kees van Vliet mocht over geluk niet klagen, want de zege van Fluks op DES was niet alleen on verwacht, maar bovendien nog ruim: 10-7. De overwinning kreeg in de slotfase gestalte door goals van Bram Koppenaal (2), Kees Imt- horn en Anne Passchier, die de sco re van 6-6 naar 10-7 tilden. Ons Eiland leed bij Vrienden schaar in Bodegraven de derde ne derlaag op rij. Na rust (5-5) viel er een gat, dat door Wim Nijenhuis, Jolanda de Boer en invaller Jan Boon nog bijna (9-8) werd gedicht. Balbezit betekende nog 10-8. Velocitas behaalde een uiterst regelmatige 12-2 overwinning op Weidevogels, nadat halverwge de stand precies 6-1 was. Martine de Water en Jan Scheffers verdeelden samen ook de helft van de treffers. KNS stond na vier minuten met 4-0 achter tegen WION. Al haalde de ploeg van coach Dirk Jan Elzen- ga de achterstand nog wel op, juist nadat halverwege de tweede helft de 8-8 gelijkmaker was gevallen, sloeg de thuisclub opnieuw toe. Het werd uiteindelijk 14-10, met Edwin van Leeuwen(3) als topsco rer voor KNS. Coach Hen Rusman denkt voor zichtig aan het terughalen van eni ge routiniers nu De Algemene na drie wedstrijden nog puntloos is. Ditmaal bleek ALO te sterk (11-9) voor de jeugdige Leidse acht, al hadden uitblinkers Jeroen de Boer en Edith Weijmans drie minuten voor tijd hun ploeg nog langszij (9- 9) gebracht. ",Het was inderdaad een thuiswed strijd voor ons", oordeelde de te vreden Paulides, "op het moment dat je met je warming-up bezig bent en zo'n legioen supporters binnenkomt, geeft dat een extra impuls. Het publiek heeft ons naar de zege geschreeuwd, maar ik heb vooraf al tegen mijn spelers gezegd dat wij er beter voorstonden. Early Bird moest hier winnen, wij wilden alleen maar winnen. Dat is een ver schil, waardoor de druk toch voor al op Early Bird kwam te liggen". Dat die druk erg zwaar was bleek al na twee minuten: 0-7. Chelius WILNIS - Grasshoppers is er za terdagmiddag niet ingeslaagd de inhaalwedstrijd tegen Veenland te winnen. De Katwijkse basketbal- ploeg wist zijn huid duur te verko pen, maar kwam niet verder dan 85-73. Veenland deelt nu de koppo sitie in de rayon eerste klasse met Voorburg-2 en Lokomotief, dat vrijdag het Delftse DAS met 79-106 opzij zette. Voor Grasshoppers is er nog geen degradatiegevaar, al be gint het er voor de ploeg van coach René Mulder wel zorgelijk uit te MSV raakte de afgelopen week weer een speler kwijt. Fred van Schie kan zijn (nieuwe) baan niet met basketbal combineren en heeft bedankt voor het eerste team. Eer der vertrok ook Peter van Solinge bij de Noordwijkse club, die bij het begin van het seizoen al met vier spelers aan de start was versche- De nationale juniorenploeg, met BVO Alphen-speler Eelco Derks en Leiderdorp 'junior' Jeroen van Veen in een belangrijke scorende rol, heeft het gistermid dag volgens verwachting niet kun nen redden tegen het door Ronald van der Geest (Luba) en Hugo But ter (Gunco) aangevoerde Holland Lions. Oranje verloor in Rotterdam na 4x12 minuten spelen met 129-92 (66-42). LEIDEN - Het Leidse waterpolo beleeft momenteel donkere tijden. In het afgelopen weekeinde kregen de beide Leidse hoofdklassers De Zijl/LGB en LZ 1886 weer nederla gen te slikken. De Zijl/LGB verloor met 13-10 van DZV/Martens en LZ 1886 moest met 13-8 de overwin ning aan De Robben/Marijnen la ten. De Zijl/LGB bevindt zich mo menteel wel in een erg diep dal. De toch al met hun vorm sukkelende Leidenaars incasseerden zelfs een fikse dreun van het Delftse DZV dat tot gisteren de ranglijst sloot met 0 punten en werd het eerste treffen tussen beide formaties nog in een regelmatige overwinning omgezet (14-7), nu waren de rollen totaal omgedraaid. DZV speelde bij vlagen verrassend goed, terwijl De Zijl alleen in de aanvangsfase en het slot van de wedstrijd wist te overtuigen. Vooral de laatste perio- de kende een voor De Zijl een ka rakteristiek verloop. Bij een 7-11 achterstand trokken de Leidse voorwacrtsen alle registers open en werd het doel van Sicco Holtmans stevig onder druk gezet. De 10-11 van Marc van Belkum werd door het Leidse publiek als een bevrij ding gezien en opende alle per spectief voor een positief resultaat. Het geluk zat De Zijl echter niet mee want de uitsluiting van Alex Verhoog in de allerlaatste minuut bracht Gerd Korevaar vrij voor het doel van doelman Nederlof, die De Zijl direct de genadeklap toedien de (10-12). De Zijl/LGB gaf de moed toen definitief op en liet de opgezwommen Louis Guillonard alle ruimte de laatste treffer aan het totaal toe te voegen. Voor het min der presteren van De Zijl zijn moei lijk oorzaken aan te geven. Gister avond bleek wel duidelijk dat doel man Martin Nederlof nog enige tijd nodig heeft om aan het hoofdklas se milieu te wennen. De Delftse voorwaartsen vonden in hem geen al te groot obstakel om tot scoren te komen. Aanvallend mist De Zijl de creativiteit, waardoor het spel ver zandt in wat steriel midvoor gewor stel. De kans om bij de eerste vier te eindigen, komt door dit resultaat danig in het gedrang. Setstanden: 3-3,5-7,6-9,10-13. Scores: Marc van Belkum 5, Alex van Belkum 3, Alex Verhoog en Edwin Redegeld ieder 1. Stadgenoot LZ 1886 gaat het mo menteel niet beter af. De 13-8 ne derlaag geeft aan dat LZ 1886 nog enige tegenstand heeft kunnen bie den in het Hilversumse, maar de waarheid gebiedt te zeggen dat de wedstrijd in feite al na één periode al een beslissende wending had ge nomen. Het scorebord gaf toen al een 5-0 stand voor de Hilversum mers aan, die door de jongens van Hans Parrel in het geheel niet meer tegen de gerenommeerde oppo nent goed gemaakt kon worden. Naarmate de wedstrijd vorderde kwam men wel beter in het ritme, de marge werd namelijk niet meer als vier doelpunten. Het manco bij de Leidse formatie is nog steeds het opzetten en doeltreffend afma ken van de eigen aanval. De contra aanval is zeer zeker van een rede lijk gehalte, maar toen de verdedi ging van de Robben zich hierop eenmaal goed instelde, dan blijkt men vooral fysieke kracht tekort te komen. De eerste score van LZ 1886 kwam op naam van de goed spelende Mare Mommers in de aanvang van de tweede periode. Na deze treffer was er weer enig zelfvertrouwen in de Leidse forma tie te bespeuren, wat ook wel moge blijken uit het verloop van dit tref fen. LZ 1886 slaagde er namelijk in zich een gelijkwaardig tegenstre ver te tonen door evenals de Rob ben 8 maal het doel te treffen. Pe riodestanden: 5-0, 8-3, 11-5, 13-8. Doelpuntenmakers: Wilco van der Zeeuw 4, Mark Mommers 2, Marco Mulder en Michel van der Zeeuw ieder 1. Katwijk revancheerde zich van het verloren treffen tegen Raket door KZC uit Beverwijk met een 7- 6 nederlaag huiswaarts te sturen. Toch kenden de beide wedstrijden enkele overeenkomsten. Ook nu waren de Katwijkers weer veel sterker, en nam men alras een 6-2 voorsprong. De traditionele inzin king in de derde periode aan Kat wijkse kant werd door KZC dank baar uitgebuit (6-6). Het had zelfs desastreus kunnen aflopen indien KZC in de laatste minuut een straf- worp niet op de paal zou hebben geschoten. Toch een gelukkig ein de voor Katwijk, dat middels een break vlak voor tijd alsnog de over winning naar zich toe trok. Door dit resultaat behouden de Katwij kers een gunstig uitzicht voor het behalen van de eerste vier. Vivax behield zijn koppositie door te remiseren met Raket uit Delft. Een 4-0 voorsprong bleek voor de Oegstgeestenaren niet vol doende om te zegevieren. Raket nam zelfs het heft in handen en kon tot vlak voor tijd zelfs bogen op een voorsprong. Een benutte man meer situatie hielp Vivax aan een gelukkige remise. DKD presteerde verdienstelijk door een punt weg te halen bij het tot nu toe ongeslagen WVZ. Setstanden: 1-2, 4-3, 4-5 en 6-6. Sassenheim leed in de streek- derby tegen Koudekerk een 6-8 ne derlaag. Geheel onnodig gaf men een 5-1 voorsprong uit handen. De damesformatie van de Zijl/LGB slaagde er ook dit weekend niet in de punten te veroveren. Men leed een 9-1 verlies tegen ZCE. Doel punt: Marion Rijsbergen. De vrouwen van LZ 1886 her overden de koppositie door tegen mede-koploper Nautilus een 4-3 overwinning in de wacht te slepen. De stand suggereert een gelijk waardige wedstrijd, maar indien LZ zuiniger met de kansen was omgesprongen, zou het werkelijke verschil duidelijker tot uiting zijn gekomen. PARIJS (ANP) - DONK is er gisteravond in geslaagd de eerste Europa Cup voor waterpfolosters voor een jaar in Gouda gestald te krijgen. In de finale stuitte de Nederlandse landskampioen voor de tweede keer op de organiserende Parijse vereniging Creteil en kon opnieuw niet worden te gengehouden: 15-10. De Parijse ploeg, omhoog gestuwd door zes interna tionals die in augustus Frankrijk aan de bronzen medaille hielpen bij het Europees kampioenschap in Straatsburg, kon DONK twee perioden vol gen, maar moest toen erkennen dat de stap naar de absolute top voorals nog iets te groot was: 3-3, 3-2, 4-1, 5-4. Met de internationaal ervaren Lieneke van de Heuvel (6 treffers), Ingrid Scholten (4) en Astrid Kalmeijer (3) als topschutsters, handhaafden de Goudse polosters de status die Nederland in Europa heeft. De bokaal ver hoogde tevens de gretigheid het volgende evenement naar Gouda te ha len, hoewel het plaatselijke zwembad De Tobbe niet aan de internationale eisen voldoet. Veel hoeft dat niet uit te maken, want in Creteil en zelfs bij het Europees kampioenschap werd ook een onnauwkeurige meetlat ge bruikt. DONK, voornamelijk oefenend in de voorronde, kwam gistermiddag uit tegen de fysiek sterke Hongaarsen. De ploeg van trainer Huib Maas maakte ook daarin de voorspelling waar (14-10) en Creteil lokte 500 men sen naar het bad voor de finale door het Italiaanse Volturno net van verde re verrassingen af te houden (7-6). greep naar een time-out om op nieuw de lijnen uit te stippelen bij zijn ploeg, die toch meer ervaring in huis heeft dan Leiderdorp. Al leen routinier Ruud Kroon kon zich echter tegen de hechte verde diging staande houden. Paulides 'offerde' afwisselend Marcel Huybens en Boris Monk- horst op aan de geslepen center, zonder dat één van zijn spelers echt vat op Kroon (19 punten) kon krij gen. Victor Sibilb daarentegen werd wel aan banden gelegd. Erik Huybens schakelde de Noordhol landse topschutter knap uit, waar door Sibilo gedwongen werd zijn schoten vanachter de driepuntslijn te nemen. Daar wist hij toch nog enig ge vaar te stichten, waardoor Early Bird zich snel kon herstellen: 12- 11. Leiderdorp vergat op dat mo ment de goed uitgevoerde press met koelbloedig spel op te vangen en Ruud Kroon bracht Early Bird halverwege de eerste helft met drie snelle scores zelfs op een grotere voorsprong: 25-19. Dat was voor Marcel Sommeling het sein om er nog een schepje bo venop te doen. De uitblinkende spelmaker van Leiderdorp, die ge zien zijn spel zeker als 'verrassing van het jaar' mag worden aange merkt, voelde zich in de 'Karekiet' bijzonder thuis getuige zijn 9 uit 10 schotprestatie. Sommeling schoot Leiderdorp met een driepunter naar een 34-36 voorsprong en vanaf dat ogenblik gaven beide teams el kaar geen duimbreedte toe. Bij rust was de stand weer in evenwicht (44-44). Early Bird ver wachtte direct na rust de beslissen de slag te kunnen slaan, maar Som meling en Marcel Huybens dach ten daar anders over: 46-52. Pas toen Paulides gedwongen was om Erik Huybens naar de kant te halen en Leon Zaal de bewaking van Si bilo op zich moest nemen, (hetgeen de hardwerkende, maar kleinere forward niet voor elkaar kreeg) kon Early Bird dankzij diezelfde Sibilo weer langszij komen: 70-68. De beslissing viel vier minuten voor tijd. Marcel Huybens, die met zijn 27 punten (69%), 10 rebounds, 4 geblokte schoten en 5 intercep ties wel een bijzonder stempel drukte op de wedstrijd, zette zich nog eenmaal schrap en samen met Sommeling leidde hij Leiderdorp van 78-78 naar een 78-84 voor sprong. Early Bird counterde met een serie driepunters, maar die werden te gehaast afgevuurd om nog voor gevaar te kunnen zorgen. Verder dan 81-84 en 83-86 kwam de 'thuisploeg' niet meer, waarna Erik Huybens (15 punten) de eindstand vanaf de vrije worplijn op 83-88 mocht bepalen. Paulides wilde niet lang stilstaan bij de belangrijke zege („een over winning van het collectief'), die zijn ploeg alleen op kop bracht: „Ik denk dat ons grootste probleem wordt om geen punten te laten lig gen tegen de lagere teams. Deze week spelen we tegen ASVU en dan is het weer gewoon een uit wedstrijd". MOSKOU (ANP) - De vierde ronde in het negende Europese kampi oenschap dammen in Moskou heeft in alle partijen een winnaar opgeleverd. Zowel de drie Neder landse als de drie Sovjet-spelers lieten een overwinning aanteke nen, terwijl de zevende zege op naam kwam van de Fransman Bo- De 23-jarige Gérard Jansen en ti telverdediger Wadim Virny zijn de enige twee spelers zonder punten verlies en worden gevolgd door de Nederlander Rob Clerc, die zeven punten heeft. De op seniorenni veau debuterende 20-jarige Hen drik van der Zee deelt met de Sov jet-grootmeesters Korenevski en Valneris de vierde plaats op twee punten achterstand van het leiden de duo. Nederlands jongste internatio nale grootmeester Gérard Jansen, stelde in deze ronde heel duidelijk zijn kandidatuur voor de Europese titel. Hy versloeg niemand minder dan de 64-jarige Belgische meester Oscar Verpoest. Jansen omzeilde deze altijd lasti ge klip in grootse stijl. Vanuit de opening zette hij zijn tegenstander onder druk, formeerde in het ge vorderde middenspel een hekstel ling en dat bleek in de tijdnoodfase van beslissende betekenis. De Belg kon geen kant meer heen en moest capituleren. TENNIS - De Bulgaarse zusjes Manuela en Katerina Malejewa zijn gisteren in het Belgische Genk eer ste en vierde geworden bij een invi- tatietoernooi. Manuela won het toernooi door een zege op Helena Sukova (Tsj). Deze gaf wegens een blessure bij een achterstand van 6- 7, 1-4 op. De Westduitse Claudia Kohde-Kilsch werd derde door een overwinning met 7-5 6-2 op Katari- na Malejewa.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17