Volleyballers Gemini kopje onder tegen CW Roemeense speelster blijft in Sneek achter Saturnus alleen aan de leiding Martinus bijna geplaatst Apeldoorn haalt Scylla op slotdag in Liimettijd voor Schouten PAGINA 16 DO ST MAANDAG 7 DECEMBER 1987 LEIDEN - In de volleybalcompetitie werden slechts enige wedstrijden inge haald en verder werd er een districtsron de gebekerd. Voor de nationale competi tie ontmoetten de mannen van Gemini een zeer aanvallend ingesteld Varel/CW 2 en gingen met 0-3 ten onder. De vrou wen van Leython hielden aan de ont moeting tegen Be Fair in Waddinxveen slechts een punt over. Gemini kon weer beschikken over Kees de Ridder in de strijd tegen CW 2. In de eerste set bleek al dat Gemini het deze middag erg moeilijk ging krijgen, want CW 2 schotelde de Voorschotena ren een eenvoudig spelletje voor, met ballen hoog buiten die heel effectief ge slagen werden en afgewisseld werden met goed geplaatste ballen. Gemini blok keerde zwak en als de bal wel goed afge stopt werd, dan verknoeide een netfout het vaak. Zoedoende ging die set ver diend naar CW met 11-15. In de tweede set ging het beter. Gemini nam een 8-2 en 9-5 voorsprong, maar weer kwam de klad erin. In een servicebeurt kwam CW op 9-11. Even sputterde Gemini nog tegen (12-12), maar twee stopfouten en een aan- valsfout brachten de winst weer bij CW (12-15). Toen knapte er iets bij Gemini want net als steeds in de laatste weken kon er niet doorgedrukt worden. CW liep snel uit naar 1-14 voor Gemini zich zelf hervond. Geconcentreerd spelend kwam het terug tot 12-14, maar miste toen de kracht en routine om het af te maken (12-15 en 0-3). Spannend De vrouwen van Leython wikkelden drie spannende eerste sets af tegen Be Fair die redelijk gelijk opgingen. Alleen in de eerste set moest een 11-6 achter stand ongedaan gemaakt worden omdat toen met name de serve en pass minder waren dan in de vorige wedstrijden. Aan vallend greep Annemiek Oudshoorn toen een hoofdrol. (13-15, 15-13, 14-16). Na deze 1-2 voorsprong ging Leython even helemaal in de fout en werd een set volledig weggeserveerd (15-1). De vijfde set ging weer gelijk op tot 10-10. Daarna liep Be Fair weg naar 14-11; nog kwam Leython op 14-13, maar Be Fair hield het hoofd koel en scoorde het verlossende laatste punt (15-13; 3-2). In de promotieklas was Rentokil/Ze- venhuizen tegen Leython 2 een topper. Zevenhuizen nam direct een 5-0 voor sprong, maar Leython 2 kwam er steeds beter in en op 8-8 was de stand weer ge lijk. Daar bleef het wel bij, want Zevenh. maakte uit: 15-9. In de volgende set kon Leython 2 langer bijblijven, mede door de goede akties van Robert Maassen (15- 12). In de derde set, die tevens de meest spannende was, kon Zevenhuizen pas na 14-14 doordrukken naar 16-14 omdat Leython 2 enige riante mogelijkheden niet meer durfde te benutten. De vrouwen van WW redden het niet in de strijd tegen DVC. Het begon welis waar sterk, maar toen bij Marian van de Velde een hechting uit de knie sprong waarmee de hoofdaanval aan kracht in boette (toch deed invalster Erna Roele- veld het heel verdienstelijk) kwam de winst nog wel nipt bij WW met 14-16. Daarna kon WW het niveau niet meer vasthouden en kwam het net iets te kort om DVC echt te verontrusten. De DVC verdediging kreeg steeds meer vat op de WW-akties en pakte de winst via 15-10, 15-12 en 15-6 (3-1). Voor de beker waren de belangrijkste ontmoetingen bij de mannen Netwerk- Donar en LUSV-Quintus. Donar startte tegen Netwerk met verlies van de eerste set doordat het wat aan de late kant bin nenkwam en amper warmgedraaid was. In de volgende set had het alles beter on der controle en werd Netwerk eenvoudig weggezet. Dit leidde tot enige desinteres se in de derde periode, die Donar na een 4-11 voorsprong op 11-11 deed komen. Toen werd het nog knijpen want slechts met de grootste moeite werd het winst voor Donar (16-18). Dit bleek het enige wapenfeit van Netwerk dat hierna ook de vierde set verloor waarmee Donar een ronde verder was. LUSV had een "mak kie" aan Quintus, of zoals coach John Groen het uitdrukte: "Die jongens kon den absoluut niet volleyballen". Het werd dan ook in recordtijd een 3-0 zege voor de Leidse studenten met de cijfers 15-2, 15-10 en 15-8. Bij de vrouwen deed RW het niet zo best. Zonder de geblesseerde Nel Aanha- ne stelde de aanval niet zo veel voor te gen tweede klasser VCS dat in eigen ho me voor een stampvolle tribune er wel voor wilde knokken en waar elke goede aktie vergezeld ging van een daverend applaus. De underdog VCS maakte de show geheel en RW ging vooral pas send finaal tenonder (15-5, 13-15, 15-4 en 15-7). VWW had met Netwerk niet zoveel problemen en won met duidelijke cijfers (8-15, 6-15 en nogmaals 8-15) in een leuke wedstrijd. De verdediging en aanval van Netwerk waren van onvoldoende niveau om WW in de problemen te kunnen brengen. Spanning was er weining bij Spanning (uit Bleiswijk) tegen NOVO, daarvoor was het klasseverschil te groot. De strijd nam slechts 40 minuten in beslag en vooral in de eerste twee sets speelde NO VO een onnavolgbaar spelletje (2-15, 0- 15). In de derde set was de aardigheid er toen een beetje va af en werd het "slechts" 10-15 (0-3) voor NOVO. GER RENES LEIDEN - De mannen van Satur nus staan in de zaalhandbalcompe titie alleen aan de leiding van de derde divisie. Gisteren schudden de Leidenaars in de Vijf Meihal Rijnstreek met 15-14 (rust 9-6) van zich af. De ploeg uit Alphen heeft de Leidse supporters wel het klam me angstzweet in de handen ge bracht toen zij in de slotminuut op die ene treffer afstand kwamen, maar de tijd was te kort om Satur nus tenminste een puntje afhandig te maken. Aangezien de grote con current van de mannen van trainer- coach Roy van Gurp, Saturnus- Ridderkerk, zich wel liet verrassen (UVG won in Schiedam met 19-16), Oranje te moe STA VANGER (ANP) - Het spelen van twaalf wedstrijden in evenveel dagen is het Nederlands handbal team niet makkelijk afgegaan. Tij dens de strijd om de Polar Cup in Noorwegen werd iedere dag duide lijker dat de vermoeidheid nauwe lijks meer was te overwinnen. In het slotweekeinde leed het team zijn derde nederlaag op rij, tegen Zwitserland (19-22), en behaalde het een te magere overwinning op Israël (21-16). In de eerste wedstrijd van het evenement werd gastland Noorwegen verslagen. lijkt de tweede divisie haalbaar voor de Leidse ploeg. Roy van Gurp wil daar nu nog niet van horen. "Daar is het nog veel te vroeg voor. Er liggen nog heel wat klippen voor de boeg, waar wij met onze jonge ploeg ge makkelijk op stuk kunnen varen. Menno Bom van Rijnstreek, oud- speler van Saturnus uit de periode dat de Leidenaars het kampioen schap in de tweede divisie misten. Wij zijn naar Leiden gekomen om onze huid zo duur mogelijk te ver- kopen. Dat we op een puntje af stand zijn gebleven heeft ons hoop gegeven voor het verdere verloop van de competitie. Ik geloof dat we ons behoorlijk zullen kunnen handhaven. Als Saturnus het hoofd koel houdt, moeten zij de ti tel kunnen pakken". De grote man in de Leidse gele deren was gisteren zonder twijfel de Zweed Don Olsen. In de tweede helft ontwrichtte hij het linker de- fensieblok van Rijnstreek keer op keer en scoorde de belangrijke tref fers die Saturnus in de fase waarin het aanvallend minder begon te lo pen op drie punten voorsprong hielden. Hans Blansjaar en Wim van Leeuwen maakten daarna dankbaar gebruik van de ruimte, die de Alphense defensie wel moest laten vallen om het Zweedse gevaar in te dammen. De vrouwen van Oase waren niet LEIDEN - De eredivisie-mannen heeft het afgelopen weekeinde een punt gezet achter de najaarscompetie. Als gevolg van de 8-10 overwinning op Shot/Wageningen, en door het net even beter presteren van de Bleau- we Werelt/Apeldoorn zijn de tafeltennissers van Comtest/Scylla alsnog op een vierde positie geëindigd. Bij de start van de competitie in augustus zou het Scylla-volk uiterst content zijn geweest met een vierde plek in de eindrangschikking. Ten slotte leken de plaatsen één tot en met drie al bij voorbaat weggegeven, waardoor een vierde positie het hoogst haalbare leek. Nu, bij de afsluiting van de eerste helft van de tafeltenniscompetitie komt er een lichte teleurstelling om de hoek kijken. Natuurlijk, die vierde plek is onbetwistbaar knap te noemen. Maar wanneer tot vorige week deel uit werd gemaakt van de top-drie is het altijd tegenvallend op het laatste moment te worden teruggefloten door het team wat in sterkste op stelling de meeste aanspraak mocht maken op de door Scylla zo begeerde positie: het is deze competitie voor een groot deel met een invaller voor sterkste man Dave Wells spelende Apeldoorn. Dit team sloeg naar ver wachting degradant JCV met 17-1 aan gort, waarmee de definitieve de marrage op het Leidse Scylla een feit werd. Scylla won weliswaar (in Wa- geningen werd het tegen het in deze competitie verrassend goed spelende Shot 8-10), toch had er wel iets meer in gezeten. Duidelijk zichtbaar was dat de fut en de motivatie voor een groot deel waren weggevallen als ge volg van de wetenschap dat de derde plek vrijwel zeker verloren leek. Pa trick Swier leed zeker niet onder deze demotiverende achtergrond. Hij liet al zijn opponenten in de kou staan door viermaal te winnen. Peter Paul de Vrind had last van een koude start, met als gevolg een onnodig verlies op Hans de Boer in zijn eerste partij. Hierna bleek het Scylla-talent op temperatuur: hij won verder al zijn partijen. Frits Kantebeen presteer de het juist te winnen van De Boer. Daarmee was het op wat Kantebeen betrof: driemaal verlies. Sjoerd Meijer moest ook driemaal de handdoek in de ring werpen. Slechts zijn vrouwelijke tegenstandster Gerdie Keen bleek te zwak voor Meijer. Kantebeen en Meijer lieten saampjes nog even zien dat de competitie van deze twee in speltype totaal verschillende spe lers nog steeds voor verrassingen kan zorgen: zij wonnen hun dubbel op Trinco Keen en Hans de Boer. Gisteren is ook de laatste beslissing in de eredivisie gevallen: in Zoeter- meer werd de promotie-degradatiewedstrijd Tempo Team/Amsterdam (De op één na laatste van de eredivisie) versus OTTC (de nummer twee van de eerste divisie) verspeeld. Het Amsterdamse team zegevierde vol gens verwachting, en wel met de cijfers 10-4. WOUTER LANGEVELD Saturnus-speelster llonka Eradus wordt aan de cirkel hardhandig en onregelmentair afgestopt door de verde digsters van Hermes. (foto René Pieters) in staat om HVS van de winst af te houden. Met de rust was de score nog gelijk, 4-4, maar de kwetsbare hoekverdediging van Oase werd door de handbalsters uit Stomp- wijk bij voortduring afgestraft. Daar lag ook het verschil tussen beide ploegen. HVS won met 11-7. Olympia'72 had in Rotterdam in de eerste helft grote moeite met Ancora, 5-6. Dat lag ook aan het feit dat de Wassenaarse aanval het vi zier maar niet op scherp kon krij gen. Zeker vijf opgelegde kansen werden verprutst. Na de hervatting zette de Wassenaarse ploeg afwis selend een 6-0 en 5-1 defensie neer en het conditioneel zwakkere An cora kon daar geen gaten meer in prikken, 7-12 voor Olympia'72. De vrouwen van Saturnus verlo ren voor eigen publiek met 8-12 (3- 6) van het Haagse Hermes. In de afdelings eerste klasse klopten de mannen van HW'70 uit Wassenaar de koploper Westlan- dia, 14-8, en pakten daarmee zelf de eerste plaats op de ranglijst. De Voorschotense vrouwen wilden niet voor de mannen onderdoen en wonnen ook, 8-5 tegen Odis. FRANK BONTE LEIDEN - Bij LZ1886 is het aantal behaalde limieten voor de naderen de Nederlandse winterkampioen- schappen opgelopen tot twintig. Tijdens clubkampioenschappen werden de afgelopen week op nieuw twee startbewijzen ver diend. Nancy Kijk in de Vegte zwom in de jaargang 1974 de 100 meter schoolslag in 1.19.3, tegen een limiet van 1.20.5. Dennis Schouten, jaargang 1975 zwom exact de vastgestelde tijd van 1.04 op de 100 meter vrije slag. Buiten mededinging zwom Nancy Kijk in de Vegte tijdens wedstrijden in de D-competitie, gisteren in het Vijf Stamsnijder in goede vorm ZUNDERT - Veldrijder Henny Stamsnijder lijkt een aardig eind op weg naar de vereiste vorm voor de eind januari in Zwitserland te verrijden wereldkampioenschap pen. De professional uit Enter won gisteren op overtuigende wijze de veldrit in het Brabantse Zundert. Huub Kools eindigde op 20 secon den achterstand als tweede, terwijl de Belg Pol de Brauwer.nog juist binnen de minuut als nummer drie over de meet kwam. Roland Libo- ton en de Tsjech Simunec kwamen niet verder dan de plaatsen zeven en acht. Leidenaar Reinier Hoog kamer diende onder dit geweld met een 24e plek genoegen te ne men. De Swifter claimde na de cha otisch verreden rit gesteund door de speaker nog wel een 20ste stek, maar die moeite bleek tevergeefs. Tegelijkertijd ging Katwijker René Guyt in Almelo de confronta tie aan met een groot deel van zijn mede amateur-selectiegenoten. In een verbeten duel met Marcel Ger ritsen, diende de Swifter na een valpartij uiteindelijk aan het kort ste eind te trekken. De verdere con currentie liet Guyt echter ruim schoots achter zich. Zaterdag eiste de Katwijker bij de interclubrit op de Bult van Swift met groot gemak de zege voor zich op, met de vetera nen Joop Wolvers en Cock van der Hulst op de plaatsen twee en drie. De professionals troffen elkaar zaterdag in het Belgische Koksijde. Reinier Groenendaal eiste hier de winst voor zich op, voor Hennie Stamsnijder, Pol de Brauwer, Mar tin Hendriks en Roland Liboton. Bondscoach Cees Zoontjes stelde inmiddels met het oog op de ko mende wereldkampioenschappen al een voorlopige selectie bij de professionals samen. Deze bestaat uit de volgende coureurs: Hennie Stamsnijder, Reinier Groenendaal, Frank van Bakel, Martin Hendriks, Huub Kools, Henk Baars, Adrie van der Poel, Marc van Orsouw, Hans Daams en Nico Verhoeven. Van deze groep moet de helft afval len. Meibad, ook een limiet op de 100 meter rugslag. Met 1.12.5 hield zij vijf/tiende van een seconde over. Naast de B-ploeg van LZ zwom men ook Noordwijkerhout en Z en PC Katwijk mee in de D-afdeling van de verenigingscompetitie. Noordwijkerhout werd poulewin naar met tien punten voorsprong op de Leidse Zwemclub. Katwijk werd derde. In het totaalklasse ment bezette Noordwijkerhout na één ronde de tweede plaats. In het Vijf Meibad vielen afgelo pen weekeinde de tijden van Olga Bouwmeester( meisjes 1976),. 200 school in 3.04.2, Bianca Hoeks (meisjes 1976), 100 rug in 1.15.8, en Karin Stastra (meisjes 1973), 200 meter vrije slag in 2.22.3, het mees te op. Teleurstelling voor Warmond WARMOND - De vrouwen van Dekker Squash/Warmond hebben in de inhaalwedstrijd voor de ere divisie in Warmond geen overwin ning kunnen boeken tegen ESCV, 2-2. Dat was een tikkeltje teleur stellend omdat Warmond als team toch wel hoger werd aangeslagen dan ESCV. Dat de nationale ranglijst mo menteel weinig te vertrouwen is voor wat betreft de speelsterkte bleek in Warmond nog eens ten overvloede. De 0-3 nederlaag van Mary Gillies, de Warmondse no 1 tegen Hugoline van Hoorn lag in de lijn van de verwachting. In de vori ge competitie had deze al aange toond sterk te zijn vooruitgegaan. Zij dwong in het Lancome toernooi in Warmond Jose Houben nog steeds de no 3 op de nationale rang lijst tot een uiterste krachtsinspan ning. Mary Gillies, net hersteld van een griepaanval, had niet voldoen de adem om het hoge tempo van Van Hoorn bij te houden, 5-9,5-9,1- 9. Dat zal in de returnwedstrijd wel een andere score worden. Domini que kon de eveneens sterk vooruit gegane Veronica Wilken niet be dwingen, maar de score verraadt al dat de uitslag ook andersom had kunnen uitvallen, 3-9,9-10,9-5 en 7- 9. Daarna was de "ijzeren" dame van Warmond, Liz Weare, veel te vast en creatief voor Neeltje Philip pe, 9-0,9-1,9-1. De Warmondse no 4 moest dus voor het ene punt zor gen om te voorkomen dat War mond een verlies zou moeten in casseren. Esther Lieben liet zien dat zij ook onder druk best een goe de prestatie kan leveren. Vooral in de vierde game, 9-5, 6-9, 9-3 en 10-8 bleef zij koel op de geboden kan sen. Een uitstekende wedstrijd waarin zij verdiend het gelijkma kende punt voor Dekker Squash binnenhaalde. FRANK BONTE Na Europa Cuprduel volleybal SNEEK (GPD) - Ze zit er onge makkelijk en zelfs wat angstig bij, voorlopig ondergebracht bij een gastgezin in Sneek. Marina Brinzei, afgelopen donderdag 24 jaar ge worden en speelster van de Roe meense volleybalkampioen Uni- versitatea Craiova. Afgelopen woensdag in Sneek aangekomen voor het spelen van een Europa- cupwedstrijd tegen de Nederland se kampioen Avèro Olympus Sneek. Gistermiddag om vier uur had ze met haar teamgenotes met de Roemeense staatsluchtvaart maatschappij Tarom moeten te rugvliegen naar Bukarest, maar 's ochtends om tien uur werd ze voor het laatst gesignaleerd in hotel Ha- nenburg in Sneek. In de hal van het hotel liet ze een tas met haar volley- balkleding achter, de schaarse per soonlijke bezittingen stak ze bij zich. Haar besluit stond vast: „Ik wilde niet terugkeren naar Roeme- Tot vier uur gistermiddag heeft ze in Sneek rondgewandeld, terwijl de Roemeense ploeg tussen elf en een uur nerveus door de stad zwierf om haar te zoeken en vervol gens overhaast naar Schiphol ver trok om het vliegtuig niet te mis- 'sen. Ze werd door ploeggenotes ge signaleerd bij garage De Vries aan de Oosterkade, maar wist over een schutting klimmend te vluchten, waarna ze zich urenlang in een park ophield. „We wisten dat ze zich bij die garage ophield", meldt Rinse Bergsma van de Sneker ge meentepolitie, die als wachtcom mandant de zaak gisteren afhan delde, „maar hebben niet een be- wuste poging ondernomen om haar naar het politiebureau over te brengen. We wilden een ongetwij feld pijnlijke confrontatie met de Roemeense ploegleiding voorko men. Ze heeft uit vrije wil besloten niet naar Roemenië terug te keren, we hadden de taak haar in bescher ming te nemen". Doelbewust Marina Brinzei spreekt gebrek kig Duits, maar ze laat een paar keer weten dat ze niet op politieke gronden besloten heeft om niet naar Roemenië terug te keren. „Ik houd van Roemenië, van mijn va der, moeder en broer die ik heb moeten achterlaten. Ik hoop dat ik ze weer kan zien, ik hoop dat ze ook naar het westen mogen vertrekken. Maar of dat gebeurt... Ik weet het niet. Het leven in Roemenië is goed, maar ik wil bij mijn man in Westduitsland gaan wonen. Dat was de enige reden voor mij om in Nederland achter te blijven", aldus Brinzei. Ze is op donderdag 26 november, nog geen week voor haar reis met Universitatea Craiova naar Neder land, in het huwelijk getreden met Josef Nedl, een Westduits staats burger, die voor reisbureaus als gids in Roemenië werkt. „We heb ben elkaar vier jaar geleden ont moet. Ik heb vier keer een uitreis visum aangevraagd, maar het is nooit toegewezen", aldus Marina Brinzei, die niet kan of wil ant woorden op de vraag of ze doelbe wust de trip naar Nederland heeft uitgekozen om haar land te ont vluchten. Op vragen in die richting antwoordt ze steevast met: „Die vraag begrijp ik niet". Contact Marina Brinzei is eigenlijk nooit eerder in de gelegenheid geweest haar land te onvluchten. Ze speel de bij de volleybalclub in haar ge boorteplaats Timisoara, waar haar familie nu nog steeds woont. Afge lopen zomer verhuisde ze naar de universiteitsstad Craiova, waar ze een studie mechanica begon en op genomen werd in het volleybal team van landskampioen Universi tatea Craiova. „In 1981 ben ik twee weken met de volleybalclub uit Ti misoara in Hongarije geweest en als toerist ben ik ooit op vakantie geweest in Joegoslavië. Verder was ik nog nooit in het buitenland ge weest. Met Universitatea hebben we in de eerste ronde van de Euro pa Cup in Limasol op Cyprus ge speeld en nu dus in Nederland". „Mijn probleem was het huwe lijk met Josef Nedl. Ik wilde met hem samenwonen in Westduits land, maar ik kreeg geen toestem ming te vertrekken. Daarom hoop ik dat ik zo snel mogelijk naar Westduitsland toe kan. Mijn man zit op dit moment nog in Roeme nië, maar hij is Westduits staats burger, hij komt wel weer terug, TENNIS - De Westduitser Eric Je- len heeft gisteren het tennistoer nooi in Munster gewonnen. Hij ver sloeg in de eindstrijd de Zweed Jan Gunnarsson in twee sets: 6-4, 7-6. ISTANBUL (ANP) - De mannenploeg van Martinus kan zich opmaken voor de confrontatie in de derde ronde in het toernooi voor landskampioenen. De natio nale kampioen stond Galatasaray zaterdag in Istanbul in de eerste wedstrijd uit de tweede ronde slechts twin tig punten toe: 11-15, 5-15, 4-15 (0-3). Bij de Turken maakte slechts één speler indruk op de Amstelveners. Aanvaller Kir bleek over een leuke sprongkracht en een daverende klap te beschikken. Toen dat gevaar eenmaal aan de ketting was gelegd, was het gedaan met de aspiraties van de thuisploeg. De mannenploeg van AMVJ liep in de eerste wed strijd van de tweede ronde bij de bekerwinnaars be hoorlijke averij op. De ploeg verloor zaterdag in Bud apest met 1-3 van Tungsram. De setstanden waren: 15- 2, 13-15, 15-8, 15-9. De volleyballers van Montpellier waren zaterdag één maat te groot voor hun Nederlandse collega's van Orion. In Frankrijk verloor de Doetinchemse ploeg met 0-3. De setstanden waren 15-6, 15-12, 15-11. Opvallend eenvoudig had VCG het gisteren. De Geldropse mannenformatie gebruikte voor het treffen tegen de Belgische vertegenwoordiger in de strijd om de Europa Cup 3, Roeselaere, slechts iets meer dan e^n uur om de 3-0 stand op het scorebord te laten verschij- Landskampioen Olympus Sneek heeft weinig kans de derde ronde van de strijd om de Europa Cup te ha len. De Friese vrouwenploeg verloor zaterdagmiddag in Sneek verrassend met 1-3 van het Roemeense Uni versitatea Craiova. De setstanden waren 15-11,11-15, 9- 15, 11-15 in het nadeel van Olympus. De ploeg van Olympus, oppermachtig in de nationale competitie, faalde voor eigen publiek collectief. De Friezinnen, met de basis van louter internationals (Weersing, Berg, De Vries, Piersma, Doevendans en De Jong), speelde in de eerste set hun normale spel en wonnen met redelijk gemak (15-11). In de tweede reeks bewaarde de ploeg dat niveau tot de stand 8-1. Daarna ging het onbegrijpelijk en onvoorstelbaar mis met Olympus. De vrouwenploeg van DVO begint met een voor sprong van twee sets aan de return tegen Rode Ster Belgrado. DVO won zaterdag in Oud-Beijerland de eerste wedstrijd uit de tweede ronde van het toernooi om de Europese voleybalbeker voor bekerhouders met 3-1. De setstanden waren: 12-15, 15-9, 15-7, 15-11. Verrassend sterk acteerden de vrouwen van Zaan gistermiddag tegen de Italiaanse vertegenwoordiging Ancona. Na iets meer dan anderhalf uur spelen won de thuisploeg voor een uitverkochte hal met 3-1. Door ei gen falen liet de ploeg van international Helena van Eykeren die derde reeks echter glippen. Dat verlies bleek een uitstekende inspiratie voor de vierde set. De 15-6 liet weinig aan duidelijkheid te wensen over. daar heb ik geen angst voor". Op haar gastadres heeft ze telefo nisch contact gehad met kennissen van haar man in Den Haag en een eveneens gevluchte landgenoot in Westduitsland: de huidige bonds coach van het Westduitse mannen- volleybalteam Stelian Moculescu. „Moculescu heeft me duidelijk ge maakt dat ik een goede beslissing heb genomen, dat ik niets te vrezen heb, omdat ik alleen bij mijn man wil wonen", verduidelijkt Marina Brinzei haar gesprek. „Ook om die reden wil ik graag zo snel mogelijk naar Westduitsland toe. Naast Mo culescu heb ik er ook nog een vriendin, Cornelia Zucker die bij Lohhof in München speelt". De kans is derhalve groot dat Ma rina Brinzei ook zelf weer als vol leybalster in actie zal komen in de Westduitse Bundesliga. „Dat wil ik onzettend graag, bij Lohhof mis schien of bij Augsburg. Maar dat is op dit moment mijn grootste pro bleem niet, ik zie wel hoe dat af loopt. Ik heb nu andere zorgen aan Roemeense Brinzei kijkt op de kaart waar Sneek ligt.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 16