ARC evenknie van Noordwijl RB wacht met smart op terugl^eer Aandewiel RCL stevent op derde klasse af Slaapwandelend Quick Boys nog juist op tijd wakker Stuurloze koploper onderuit tegen RKAVIC Lisse komt goed weg in Huizen Leiden nadert Katwijk tot op een punt Subtoppers houden elkaar in Alphen in evenwicht MAANDAG 7 DECEMBER 1987 SPORT PAGINA 15 Opleving in tweede helft levert punt op RIJNSBURG - Huug Aandewiel kan weer normaal eten, Huug Aandewiel kan zelfs zijn gezicht weer plooien tot een lach. Vijf weken na het duel met ARC, waarin hij bij een onge lukkige botsing zijn kaak op twee plaatsen brak, denkt de 25-jarige spelbepaler van Rijns- burgse Boys inmiddels weer voorzichtig aan een terugkeer op de velden, zo pakweg over een week of drie. Door het vloeibare voedsel vijf kilo onder zijn normale gewicht geko men, zal hij eerst nog flink moeten aansterken. Tot dan zal het nog wel tobben geblazen blijven bij de inmiddels achterhaalde koploper in de eerste klasse A. Dat zonder zijn veruit beste man ronddoolt als een padvinder zonder kompas. Zoals zaterdag weer eens bleek te gen het laaggeplaatste RKAVIC: 1-2. In een reeks van sterke optredens tegen toppers als ACV, IJsselmeer- vogels en ook ARC nam Rijnsburg- se Boys meteen een optie op de eer ste periodetitel en tevens drie pun ten afstand ten opzichte van de concurrentie. Dat was mét Aande wiel. Zonder hem ging de koploper vervolgens de boot in tegen de nummer voorlaatst Rozenburg, ontsnapte op het nippertje tegen de nummer laatst Broekster Boys van de ranglijst en liet op eigen veld nu dus weer de punten aan het onder in de middenmoot bunge lende RKAVIC. "Toch mag het niet bestaan dat we alleen van hem afhankelijk zijn", gromde een aan geslagen trainer Arie Kurver zater dag na afloop van het deficit, alvo rens hij knarsetandend het ijskou de Middelmors in één vloeiende beweging verliet. Dat is waar, maar toch. Foppen Want op de vraag hoe het dan zo ver kon komen met zijn ploeg, die na een nog redelijke eerste helft (1- 0), apathisch toekeek hoe de daar voor volstrekt onmachtige bezoe kers aan twee uitvallen van De Groot (vrij intikken) en Thieu Heuijeijans (kopbal via de paal) ge noeg had om de koploper te fop pen, moest Kurver het antwoord schuldig blijven. "Als je het weet, mag je het zeggen. Ik heb op dit moment geen verklaring voor de manier waarop wij zó het spel uit. handen gaven. Concentratie? Nee, dat was het niet. Het weer? Nee, dat kan niet van invloed zijn. Mis schien kunnen ze de druk van het koploper zijn niet meer aan. Ik weet het niet". Wellichtraakte Hennie Koet, hangende spits ditmaal, in zijn na beschouwing een gevoelige snaar door op te merken: "Dat als het bij ons niet loopt er ook niemand is die het voortouw neemt. We staan voor HUIZEN - Tweedeklasser FC Lis- se maakt moeilijke tijden door. Za terdag liet de ploeg van oefenmees- ter Wim Eilander een punt liggen in de uitwedstrijd tegen Zuidvo gels. Na het verlies van vorige week tegen concurrent DVS'35 be tekende dit andermaal een pas op de plaats voor de Ter-Specke-be- woners, die met een wedstrijd meer gespeeld één punt achter stand hebben op DVS. Met de 1-1 eindtand mocht Lisse nog bijzonder tevreden zijn. De Lissenaren zakten in de tweede helft van deze matige wedstrijd diep weg en kropen in de slotfase van de wedstrijd zelfs door het oog van de naald. Verantwoordelijk voor de goede afloop was Eckhardt, één van de spitsen van Zuidvogels. De aanval ler probeerde de bal, die vlak voor tijd na een uitgespeelde aanval rus tig in de richting van het lege doel rolde, nog wat meer snelheid te ge ven. Deze opzet lukte prima. De richting van het speeltuig veran derde echter tegelijkertijd, waar door een tweede doelpunt van de Huizenaren ternauwernood werd voorkomen. De eerste vijfenveertig minuten gaven een gelijkcpgaande strijd te zien. Onder leiding van de goed ac terende scheidrechter Vos, speel den beide ploegen aanvallend voet bal. Deze speelwijze resulteerde in de eerste rondgang evenwel nog niet in doelpunten Hierop was het wachten tot de eerste minuut na rust. De thuis ploeg opende de score door een doeltreffend afstandschot van Eck hardt: 1-0. Hoewel Lisse er alles aan gelegen was om twee punten mee naar huis te nemen, kwam dit in het vertoonde spel niet tot uit drukking. Toch slaagde de Eilander-forma tie er in om de schade nog enigs zins te beperken. Acht minuten na de openingstreffer schoot Richard Mulder namens de gastploeg de ge lijkmaker binnen: 1-1. Hoewel Zuidvogels Lisse in de resterende tijd op de rand van de afgrond deed balanceren, bleef een definitieve beslissing uit. Met dank aan Eck hardt die voor de gasten een plezie rige verrassing in petto bleek te hebben. WIELRENNEN - Wereldkampi oen Klaus-Peter Thaler heeft giste ren een internationale veldrit in Marseille gewonnen. De Westduit ser had bijna twee minuten voor sprong op de Zwitser Marcel Rüs- senberger, die als tweede eindigde. Julien Daniel uit Frankrijk werd derde. met 1-0, er is helemaal niks aan de hand, die gasten durven nog de middellijn niet over. Nou, dan speel je achter die bal toch net zo lang rond totdat ze wel komen en die gaten wèl ontstaan. Maar dat durven ze hier niet. Bang als ze zijn dat het publiek gaat joelen. Dus maar weer zo'n stiftballetje op borsthoogte naar spits Hans Zwaan. Die gozer werd gek van die ballen, daar kon hij niks mee doen. Op bepaald moment stond ieder een maar naar elkaar te kijken en natuurlijk gaat het dan mis. Nee, ik kon zelf de kar ook niet trekken. Daar is Huug Aandewiel veel ge schikter voor". Maar die zat in dug-out, had het koud en zag met lede ogen toe hoe zijn ploeg na de fraaie voltreffer van Fred Bodaan - streep van de zestien meter na aangeven van Zwaan - eerst verzuimde om het zwakke centrum van RKAVIC ver der te ontrafelen en vervolgens steeds meer tegen zichzelf ging lo pen voetballen. Hetgeen des te on begrijpelijker was omdat in dat eerste, half uur toch overduidelijk was gebleken dat die 0-6 nederlaag die de Amstelveners vorige week van ARC kregen te slikken niet op 'louter toeval berustte. Eerdere goede prestaties van RKAVIC tegen ondermeer Quick Boys en IJsselmeervogels ten spijt stelde het verweer van dit team weinig voor. Het had er in elk geval veel van weg of de voormalige ploeg van Johnny Bosman was slechts naar Rijnsburg gekomen om de nederlaag zo draaglijk mo gelijk te houden. Loopgraven Wie weet hoe hoog die nog zou zijn opgelopen als Johan de Kroon drie minuten na de pauze niet een dot van een kans onbenut had gela ten, want dan had RKAVIC toch op z'n minst enkele initiatiwen moe ten ontplooien. Nu bleven de Am stelveners in de loopgraven en wachtten af wat er komen zou. Ver twijfeld zocht RB vervolgens naar een nieuwe opening. Die niet werd gevonden, simpelweg omdat ook Carli, Arroyo en Zwaan, voor rust nog aardig op dreef, wegzakten naar het niveau van de grauwe middelmaat. Zonder een greintje zelfvertrouwen en gespeend van el ke vorm van agressie probeerden de spelers het duel nog &aar een goed einde te brengen. Van kilo meters afstand kon je zien aanko men dat dat zelfs tegen deze zwak ke opponent niet zou lukken. Tweemaal passeerde RKAVIC Het wachten is in Rijnsburg op Huug Aandewiel. (archieffoto Wim Dijkman) pe middellijn, tweemaal was het taak ook en had het afgeblufte RB vervolgens nog een kwartier respijt om de zaak recht te trekken. Pas send in het beeld van daarvoor luk te dat niet al was de mee opgeko men Wim Driebergen nog heel dicht bij de gelijkmaker. Meer ga ten vonden de Rijnsburgers niet in de toch aan alle kanten rammelen de Amstelveense defensie. Daar voor miste de ploeg het vernuft, waar blijkbaar op dit moment maar één man bij de geelzwarten over beschikt. Maar die is pas na de win terstop terug. AD VAN KAAM LEIDERDORP - "Ze spelen spelen te onzeker. Ze hebben misschien last van koude voeten", merkte RCL-oefenmeester Ton Zouten dijk al in de rust van de wedstrijd tegen Excelsior Pernis op. De op merking betrof het weer zwakke spel van zijn ploeg, die de goede prestatie van vorige week tegen Zwaluwen Vlaardingen blijkbaar niet kon voortzetten. Na de 0-1 ne derlaag van RCL in dit vierpunten- duel kunnen de Leiderdorpers zich gaan opmaken voor een lange kou de winter. Want na het verloren duel tegen de opponent uit Pernis is de derde klasse nu wel angstig dichtbij. Ten zij de Leiderdorpers zich natuur lijk hervinden, maar RCL dient zich dan wel als team te presente ren. Het is namelijk ronduit onbe- KATWIJK - "Quick Boys wordt zo langzamerhand de kampioen van de gelijke spelen". Trainer Hans van der Zee was zaterdag middag niet de enige die op het koude sportpark Nieuw-Zuid tot deze gevolgtrekking kwam naar aanleiding van de remise (1-1) van de Katwijkse eersteklasser tegen Excelsior Maassluis. Ondanks de thuisnederlaag van koploper Rijnsburgse Boys bleef de Amster dammer zorgelijk kijken, want voor hem liggen de problemen niet in Rijnsburg, maar in Katwijk. Terwijl Noordwijk dit seizoen de naam had thuis nauwelijks iets klaar te maken, gaat het met buur Quick Boys nu ook die kant op. Weliswaar ontkomen de Katwij- kers nog steeds aan competitie-ne derlagen, maar de vraag is hoe lang dat blijft duren. Excelsior had za terdag in de eerste helft mogelijk heden genoeg om Quick Boys op achterstand te zetten, maar.de gas ten hadden te veel moeite met het verzilveren van kansen. Dat was geenszins de verdienste van de Katwijkse verdediging, die de vliegensvlugge Maassluise aan vallen gelaten over zich heen liet komen. De razendsnelle Cor van der Hoeven bezorgde Hans van der Plas een lastige middag en aan de andere kant brak Edwin Berveling af en toe gevaarlijk door. Al binnen tien minuten schoot hij in kansrij ke positie tegen doelman Theo Guyt op. Bondgenoot Nog gevaarlijker werd het voor Quick Boys, toen doelman Marco van Eijk van Excelsior de wind tot zijn bondgenoot maakte. Tot drie keer toe ging de bal ver over de middenlijn richting Van der Hoe ven, die de eerste keer het dichtst bij een treffer was. Zijn in volle staanbaar dat de met zoveel talent gezegend Racing in de onderste re gionen van de tweede klasse ver toefd. Het wezenlijke verschil met het op de ranglijst twee plaatsen hoger bivakkerende Excelsior ligt met name in de voorhoede. De van ori gine in de middenlinie behorende Ben Heemskerk en Marcel van der Blom gedragen zich niet als echte aanvallers en zelfs Leo van de We- teringh speelde afgelopen zaterdag teveel op het middenveld. Van de Weteringh kwam daardoor, wan neer hij in de punt verscheen, kracht te kort. Excelsior daarentegen, toch ook geen hoogvlieger in de tweede klasse, heeft de taken binnen het team beter afgebakend. Het be schikt over twee gevaarlijke aan vaart afgevuurde schot trof echter het houtwerk boven Guyt. Hoewel Quick Boys was gewaar schuwd, bleef de dreiging van een achterstand nog geruime tijd aan wezig. Voornaamste reden hiervan was het aanvallende onvermogen van de thuisclub, die behalve de geblesseerde Floor van Duyn (rond Kerstmis uit het gips) ook de zieke Dennis Jan Mieras (Kees van Rooyen verving hem) als creatieve middenvelder miste. De kansen die Quick Boys desondanks kreeg, kwamen zo onverwacht, dat met name Leen van der Plas er van leek te schrikken. Volkomen vrij voor doelman Van Eijk schoot de snelle Katwijker kort voor de pauze hui zenhoog over. Na de hervatting oogde het spel van de thuisclub een stuk beter. De matheid van de eerste helft hadden de roodhemden van zich afge schud en met name Gert Aande wiel leek zijn draai te hebben ge vonden. Excelsior stond met de rug tegen de muur en had het voor een groot deel aan zijn doelman te danken dat de nul nog enige tijd op het scorebord bleef. Met behulp van scheidsrechter Jonker, die bij vlagen onnavolgba re beslissingen nam, kwam Quick Boys tien minuten na rust op voor sprong. De Alkmaarse leidsman had als enige een Maassluise over treding geconstateerd, die hij met een vrije trap bestrafte. Specialist Mart van der Plas stapte over de bal heen, waarna Aandewiel langs het Excelsior-muurtje Van Eijk onder vuur nam. Die wendde het onheil met zijn vuisten slechts tijdelijk af. Vanaf de rechterkant kopte Leen van der Plas de bal namelijk on middellijk terug in de doelmond, waar de opgekomen Johan Jonker klaar stond om in te knikken: 1-0. moest, evenals Dortmundt bij een afstandschot van Bonefaas, nog een keer gestrekt omdat Bakker van grote afstand aanlegde. Maar daar bleef het bij in de door dui zend toeschouwers bezochte stree- kontmoeting waarin twee verzorgd spelende ploegen zich eikaars evenknie toonden. JAAP VISSER vallers, Ulrich Purperhart en Rick Buis, die steeds op aanvulling van uit het middenveld (Joep Goeden- dorp en Ed de Wolf) kunnen reke nen. De ditmaal als laatste man ge posteerde Paul van der Blom had dan ook de grootste moeite om de RCL-defensie goed te organiseren. Al in de zevende minuut knalde De Wolf op de paal en nadat doel man Peter Siera in de fout was ge gaan mocht RCL van geluk spre ken dat drie Excelsior-spelers de bal niet binnen de palen kregen. Het weerwoord van de thuisclub kwam in de 43ste minuut toen Pe ter Siera na een overtreding op van de Weteringh een vrije trap snoei hard op de lat schoot. De misver standen binnen de RCL-gelederen stapelden zich echter op en vooral Cock van Weerlee zag zich gecon- De ban leek toen gebroken voor de thuisclub. "Eerlijk gezegd zat ik op 2-0 te wachten", verzuchtte Van der Zee na afloop. Zijn collega Eric Gudde rekende hem evenwel voor dat een gelijkspel over de gehele wedstrijd genomen toch wel te recht was. Vlak na Jonkers treffer volgde libero Cees Ruis het voor beeld van de voorstopper, maar scheidsrechter Jonker vond de si tuatie waaruit het doelpunt ont stond zo onoverzichtelijk, dat hij niet naar de middenstip wees. Pal daarna kreeg Leen van der Plas een even grote kans als voor de rust, maar ditmaal voorkwam doelman Van Eijk met een prima reflex dat de inzet van de Katwij ker in het net belandde. Aan de an dere kant liet Berveling zien hoe het wel moet. Hij rondde een kwar tier voor tijd een snelle uitbraak van Excelsior, waarbij Marcel IJspelder hem in stelling bracht, doeltreffend af: 1-1. Excelsior kreeg daarna (met Re- né Ducaneaux in plaats van de moegestreden Robert de Reus) zelfs uitzicht op de overwinning, maar voor Dick van der Bergh een Maassluise aanval doeltreffend had afgerond, had scheidsrechter Jonker al voor buitenspel gefloten. Een goed opgezette Katwijkse aan val blies de man uit Alkmaar al in een eerder stadium om dezelfde re den om zeep. Zo kon Van der Zee alleen tevre den terugkijken op het begin van de tweede helft. "In de eerste helft was ons spel dramatisch slecht, we leken wel te slaapwandelen. Zon der middenveld blijkt Quick Boys het spel helemaal niet te kunnen maken. Als dan ook nog het heilige vuur ontbreekt, zoals vanmiddag, dan zullen we niet veel wedstrijden winnen". TIM BROUWER DE KONING ZEVENHOVEN/ROTTERDAM - Zowel Katwijk als Leiden slaagde er niet in het Sinterklaasweekein- de met een aantrekkelijke partij voetbal op te fleuren. De formatie van trainer Hennie Beerenfenger nam desondanks twee 'dure' pun ten mee uit Rotterdam, waar Xe rxes met 0-1 werd verslagen. Kat wijk kwam er niet zonder kleer scheuren van af. Zevenhoven bleek een te zware opponent en snoepte de kustploeg een punt af. De voorsprong van Katwijk liep te rug tot één punt op Leiden en SVPTT. Zevenhoven - Katwijk 1-1 Een verdienste kon de winstpunt van de thuisploeg niet worden ge noemd. Zevenhoven trad Katwijk met één spits tegemoet, wat resul teerde in zeer onaantrekkelijk voetbal. Hoewel Katwijk wel dege lijk kansen wist te creëren, werd slechts éénmaal doel getroffen. Wim Guyt was in de eerste helft verantwoordelijk voor dit wapen feit. De marge bleek achteraf toch te klein te zijn. De enige mogelijk heid voor Zevenhoven in de twee de helft werd door Anne de Zwaan met beide handen aangegrepen. Vanaf zestien meter schoot Zwaan beide ploegen weer naast elkaar. Xerxes - Leiden 0-1 Rick Bink bezorgde Leiden twee belangrijke punten in de achtervol ging op Katwijk. Uit een vrije trap van Fred Kanbier kopte de Leide- naar zijn ploeg naar een 0-1 zege op Xerxes. Andere mogelijkheden voor onder andere Rob Bink en Fred Kanbier werden niet benut. De vervanger van de geblesseerde doelman Eric Jan Planjer, Edwin Bekooy, speelde na rust een hoofd rol in de Leidse ploeg. De invaller hield in de slotfase van de wed strijd, toen Xerxes met man en macht op zoek ging naar de gelijk maker, zijn doel op waardige wijze schoon. fronteerd met onbereikbare mede spelers. Na de rust kon geen van beide partijen een noemenswaardig overwicht ontwikkelen, maar kreeg een waarschuwing toen Sie ra zich in de 63ste minuut moest strekken bij een voorzet van Ad Bijl. Kort daarop was het wel raak. Goedendorp maakte goed gebruik van de ruimte op de rechtervleugel bij de tweede paal kon Purperhart zo vrij als een vogeltje met het hoofd de beslissing forceren (0-1). Zoutendijk probeerde nog wel het tij te doen keren door Rob Fi- lippo (voor Van de Weteringh) en Loek van der Post (voor Marcel Brasker) in te brengen, maar de 'koude voeten' van de Leiderdor pers waren niet meer warm te krij gen. RUUD PATTLAPON ALPHEN AAN DEN RIJN - ARC-Noordwijk is het ver haal van twee goed voetballende ploegen die er gedurende negentig minuten in slaagden niet één uitgespeelde kans te creëren. Beide subtoppers in de eerste klasse A toonden zaterdag hun defensieve kracht op het gure sportpark Ze- gersloot waar alleen de alles doordringende oostenwind vrij spel had. De spitsen van de oude rivalen lagen in de thuishaven van ARC bij hun bewakers aan de ketting, ter wijl de middenvelders een 'onbeslist' uitvochten. De 0-0 uitkomst was derhalve logisch en werd door alle betrokke nen zonder morren aanvaard. Beide trainers begroetten de doel- overbezet, meldde zich zaterdag- puntloze puntendeling zelfs met la- middag tot overmaat van ramp chende gezichten. Wat Jan Kroese, Niek Oosterlee. de oefenmeester van de thuisclub, De spits die voor zaterdag met betreft zeer begrijpelijk, want in veertien doelpunten de topscorer- het vorig seizoen had ARC nog slijst van de eersteklasse aanvoer- twee keer kansloos van Noordwijk de, kwam in de slotfase van het verloren. "Vooral in fysiek opzicht treffen met Noordwijk ongelukkig lieten we ons in de derby's steeds ten val. Een gescheurde knieband eenvoudig opzij zetten", herinner- betekent voor de 25-jarige onder- de de Nieuwkoper zich de aanpas- wijzer een vervroegde winterpau- singsproblemen van zijn ploeg in ze. "Ik zal vier tot zes weken rust de eerste klasse. "Tegen topploe- moeten houden", verwacht Ooster gen als Noordwijk bleken we ge- lee. "Gelukkig wordt het winter en woon tekort te komen en vorig sei- als het een beetje meezit, mis ik al- zoen zat ik op de bank alleen maar leen de uitwedstrijd van zaterdag te hopen dat de tegendoelpunten tegen ACV". zolang mogelijk uit zouden blijven. Voor Kroese is het te hopen dat Die tijd is voorbij. Vanmiddag is de vorst deze week diep in de voet- gebleken dat we een club als balvelden doordringt, want zonder Noordwijk volwaardige tegen- Oosterlee kan het bezoek aan de za- stand kunnen bieden". terdagkampioen uit Assen maar Wat Kroese's collega John Eel- beter worden uitgesteld. Zonder man beaamde. "Maar dat is voor echt gevaarlijk te worden, toonde mij geen verrassing, want ARC is Oosterlee zich ook tegen Noord een ploeg met veel kwaliteit", con- wijk de enige spitsvondige Alphe- stateerde de trainer van Noord- naar. Mandekker Mark Vink had wijk. "Er komt hier van alles aan- zijn handen vol aan het beweeglij- waaien en dat is niet zo verwonder- ke 'handenbindertje', dat echter lijk, want ARC is in de Alphense re- onvoldoende steun kreeg van Jo- scheurde knieband. gio de enige amateurtopper. Zelfs han Boer en Hans Wouter Valk, op in Gouda zit geen club die behoor- papier zijn collega's in de aanval, lijk op niveau speelt. Als ik zie wat Maar te vaak was Oosterlee de ARC er dit seizoen allemaal heeft eenzame spits van het voorzichtig opererende ARC, dat op zijn beurt niet zo bar veel had te vrezen van de door Ivan Hermans en Geert Jan Bakker gevormde tweemans voorhoede van Noordwijk. Her mans werd aan banden gelegd door Peter Borst, terwijl Bakker zich vaak terug liet zakken om aan de strenge bewaking van Gerrit Typerend beeld voor ARC-Noordwijk. Niek Oosterlee (midden) ligt aan de ketting bij Noordwijker Mark Vink. John Marijt kijkt toe. De Alphense topscorer Oosterlee moest zaterdag vlak voor tijd het veld ruimen met een ge- (foto Loek Zuyderduin) bijgekregen, daar kan geen enkele club in het zaterdagvoetbal aan tip pen. Afgezien dan van de clubs die spelers aantrekken". Spelerstekort Ondanks de inderdaad indruk wekkende intocht Iers aan het begin van dit er op Zegersloot inmiddels sprake Lammers te ontsnappen, van een regelrecht spelerstekort. In de Alphense ziekenboeg, met Paul Kluivers, Dick Ernst en de spitsen Rinie Oosterlee, Jacques op zak voor de Noordwijker Jos Smits en de Alphenaar René Lam mers), mikte Boer de bal uit een vrije trap op het hoofd van Wilco Leeuwen, die zijn kopbal Noordwijk kon daar voor de pau- e slechts een gemiste schietkans an Hermans tegenover stellen, laar was halverwege de tweede helft dicht bij een treffer toen Peter een reflex door Dortmundt zag ge- Borst zijn enige foutje maakte, dat keerd. Datzelfde gebeurde bij de echter door broer Emiel werd her hoekschop die het gevolg was van steld. de redding van de kalende routi nier, De jeugdige ARC-doelman Patstelling De aanvallende onmacht wijk-zijde Kees Nulkes de plaats van de geschorste Rob Vermeer (één wedstrijd als gevolg van drie boekingen) innam, hadden tot ge volg dat de subtopper in de eerste klasse A verstoken bleef van op- leuk afscheidscadeau gegeven. De windende taferelen voor de doelen Westduits turnsucces STUTTGART (SID) - Anja Wil helm heeft gisteren bij de toestelfi nales bij de strijd om de DTB-turn- finales in Stuttgart zichzelf Westduitse, jarenlang de beste Westeuropese turnster en na dit seizoen van plan om te stoppen, ze gevierde op het onderdeel -even- wichtsbalk. Verrassend was de tri omf van een andere Westduitse. Christine Kersten zegevierde op de brug-ongelijk. Opvallend bij de wedstrijden in de Westduitse stad het geringe suc ces van Europees kampioene Da- niela Silivas. Alleen bij de vloeroe fening won de Roemeense, op de andere onderdelen moest zij ge noegen nemen met mindere klas seringen. Emiel Borst en Dick Dort mundt. Laatstgenoemde kreeg iets meer werk te verrichten dan zijn vijftien jaar jongere collega aan de overkant van het veld, maar keepte foutloos. De 36-jarige aanvoerder van Noordwijk onderscheidde zich niet alleen bij hoge voorzetten, maar ook bij de twee mogelijkhe den die de thuisclub in de eerste helft uit stilstaande situaties kreeg. Nadat Albert Bosma was geboekt voor een overtreding op Cees Bo nefaas (scheidsrechter Sprong uit Ammerzoden had ook nog prenten

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15