Ter Leede loopt overwinning mis DIOK komt tegen RCH niet in ritme Hockeyers winnen weer van Pakistan Vrouwenvoetbal-duel gestaakt Kickers stevig aan de leiding LMHCin zaal pas laat gelijk Voorschoten en Sleutels verliezen Valleen laat flinke steek vallen Tweede plaats Dirk Maassen Knappe inhaalrace jeugd Roodenburg Vrouwen Randstad Sport verliezen twee keer op rij PAGINA 14 DO SI SPORT MAANDAG 7 DECEMBER 1987 LEIDEN - In de interregionale klasse van het vrouwenvoetbal werd de wedstrijd tussen Ter Leede en HOV zaterdag bij een stand van 2-1 gestaakt. Lugdunum verloor met grote cijfers van Stedo- co: 1-10. Hoofdklasser De Sleutels won gisteren met 2-0 van SJZ. UDO en Teylingen hielden elkaar in de eerste klasse zonder doelpun ten in evenwicht. Ter Leede had het betere van het spel tegen HOV, dat de Sassen- heimse formatie toch redelijk par tij gaf. Af en toe deden de Rotter damse vrouwen dat iets te enthou siast en hadden zij een overtreding nodig om de aanvallen van de thuisploeg een halt toe te roepen. Vandaar dat scheidsrechter Sirag zich genoodzaakt zag om al in het eerste kwartier twee speelsters van HOV op te schrijven. Ter Leede liet zich niet beïnvloeden door de toe standen in het veld en Annette Be rendonk scoorde nog voor de pau ze de openingstreffer. In de tweede helft vergrootte de Sassenheimse Marjon van der Ploeg de voor sprong door de bal uit een vrije trap direct in het doel te plaatsen. De thuisploeg dacht de overwinning toen al op zak te hebben en ging nonchalanter spelen, wat ruimte openliet voor de Rotterdamse vrouwen. Marijke Doekhi maakte daar dankbaar gebruik van en bracht het leder tussen de palen. Zestien minuten voor tijd beging de Sassenheimse Corinne Jansen een overtreding tegen een speel ster van HOV. Arbiter Sirag kende de gasten hierop een vrije trap toe, maar de Rotterdamse aanvoerster Irene Kievits nam hier geen genoe gen mee. Zij vond dat de leidsman Jansen, net als de twee HOV-speel- sters, moest opschrijven en ver woordde dit in een beledigende op merking. Sirag pikte het niet en verwees haar buiten de lijnen. Kie vits weigerde echter het veld uit te gaan, waarop de arbiter besloot de wedstrijd te staken. Lugdunum. dat op de laatste plaats van de ranglijst verkeert, had niets in te brengen tegen Ste- doco. Voor de Hoornaarse formatie scoorden respectievelijk Rina de Vos (viermaal), Janny Sonnema (driemaal), Lisette van der Stelt (tweemaal) en Janny de Vos. De eer voor de Leidse vrouwen werd ge red door Jacqueline de Kier. De Sleutels maakte tegen SJZ goed gebruik van de kansen. De Leidse vrouwen waren fysiek ster ker, wat pas in de tweede helft tot uitdrukking kwam. Mariëlle Bave- laar opende de score voor de thuis ploeg en even later vergrootte ploeggenote Germaine Bavelaar de voorsprong. Randstad Sport behaalde een overwinning op het thuisspelende Stolwijk: 1-2. De Voorschotense vrouwen stonden het eerste kwar tier van de wedstrijd onder grote druk en een Stolwijks doelpunt (van Kitty Boers) bleef dan ook niet lang uit. De gasten werden door de ze treffer wakker geschud en na men het heft in handen, waarna Henny Steensma Randstad Sport weer op gelijke hoogte bracht. De beslissende treffer kwam nog voor de rust tot stand dankzij Yvonne Snijder. Zij pikte de bal na een mis lukte doelpoging van Bettina de Boer op en bracht het leder alsnog in het doel. In de tweede helft hiel den beide ploegen elkaar in even wicht. In de topper tussen UDO en Teylingen ging de strijd gelijk op. In de eerste helft kregen de Oegst- geestse Franka de Boer en Corrie van Trigt voor de thuisploeg uitge speelde kansen, maar weigerden ze de bal in het doel te brengen. Na de pauze waren de betere mogelijkhe den voor de Sassenheimse forma tie, maar ook Dorien van Nobelen, Esther Verbiezen en Els van der Nouland verzilverden hun moge lijkheden niet. LFC had het betere van het spel tegen FC Lisse: 4-0. Voor de rust oefenden de Leidse vrouwen grote druk uit op de Lisser verdediging, maar ze verzuimden te scoren. Pas in de tweede rondgang drukten zij het veldoverwicht uit in doelpun ten en schoten Brenda van Stralen (tweemaal), Natasja Kruts en Patri cia Ligtvoet raak. Oranje Groen onderuit tegen MMO LEIDEN - Door zelf met 3-0 v Randstad Sport te dankzij het verlies van rent Oranje Groen tegen MMO (2-0) deed koploper Kickers '69 ook het afgelopen weekeinde goede zaken. Met een voor sprong van twee punten op SJZ staat de ploeg uit Leimuiden nu aan de leiding van de eerste klas se van de Afdeling Leiden (zon dag). SJZ - Leidsche Boys 4-2. Een doelpuntrijke wedstrijd waarin SJZ pas laat in de tweede helft de zege naar zich toe haalde. Edwin Sanders en A-junior Roy Nazlomian zorgden tweemaal voor een Leidse voorsprong, waarbij SJZ door een doelpunt van Joost Vink in de wedstrijd bleef. In de slotfase, toen er één tegen één werd gespeeld, viel Leidsche Boys toch door de mand. Rob Retèl (2x) en weer Joost Vink bezegelden het lot van de ploeg van trainer Mat Keereweer. Kickers '69 - Randstad Sport 3-0. Lang zag het ernaar uit dat Randstad Sport stand zou hou den bij koploper Kickers. Maar direct in de tweede helft ging het mis, toen Ronald de Rijk door de Voorschotense verdediging so leerde. Met een bekeken schot zette hij zijn ploeg op een 1-0 voorsprong. Dezelfde De Rijk had nog meer in zijn mars en voegde even later twee doelpun ten aan zijn aantal toe (3-0). MMO - Oranje Groen 2-0. De ploeg van trainer Ton Hey- nen heeft de vorm weer te pak ken en revancheerde zich voor een eerder tegen Oranje Groen geleden nederlaag. In de eerste helft was Oranje Groen counte rend nog wel het gevaarlijkst, maar toen de broertjes De Rid der aan banden waren gelegd sloeg MMO toe. Paul Disseldorp en Paul Wolvers zorgden ervoor dat de beide punten in Hoogma- de bleven. ZLC - Warmunda 4-2. In een sportieve wedstrijd trok ZLC wederom aan het langste eind. Enkele omzettingen in de selectie van trainer Daan Kooi- mans hebben de Morschclub een stuk produktiever gemaakt. Ed van Klink (strafschop), Hans Oostdam, Peter Bekkering (van 30 meter) en Janus van der Lin den brachten ook deze week de score op vier. Wel waren daar twee foutjes van Warmunda's valler-doelman Rolf van Holst (in plaats van de geschors te Abe van der Zwet) voor nodig. De Warmonders waren de rust, door doelpunten van Ted 1 Velzen en Ruud Slingerland, met een 2-1 voorsprong ingegaan. Maar in de tweede helft zette ZLC orde op zaken. ASC - Alkmania 1-1. Een gelijkopgaande strijd waarin beide ploegen uitblonken in het missen van kansen. Voor dat de bezoekers via Ron Hoogenboom op een 0-1 vc sprong kwamen, vond een treffer van Freek Wisselink (ASC) geen genade in de ogen van arbiter Bakker. Een medespeler zou I derlijk hebben geroepen. Een kwartier voor het einde kreeg Wisselink zijn revanche. Hij maakte uitstekend gebruik van een misverstand in de Alkmania- verdediging: 1-1. VNA - Bernardus 0-0 Beide ploegen bakten er w> nig van, zodat niemand zich over verbaasde dat de brilstand tot het einde werd gehandhaafd. LEIDEN - In de vierde klasse B (zaterdag) vielen in het afgelopen Sinterklaas-weekeinde enkele surprises te noteren. Koploper Voorschoten ging onderuit tegen De Jodan Boys (1- 0) en nummer twee, De Sleutels, moest met 2-0 de eer aan Rohda'76 laten. MVKV deed niet voor de streekgenoten onder en verloor met 1-2 van Berkel. Oegstgeest daarentegen deed het stukken beter. Zwammerdam werd door de Voscuylbewoners met 5-1 naar huis ge stuurd. Ter Leede hield aan het duel tegen Koudekerk een puntje over (1-1). Haiis Vijgeboom van Valken (rechts) en Peter Cardel (Hazerswoudse Boys) schatten hun kans om in balbezit te komen (foto Bené Bouwman) Kagia profiteert zonder zelf te spelen LEIDEN - De topper in het beperkte programma van de eerste klasse van de Leidse zater dagafdeling tussen Valken'68 en Hazerswoudse Boys is door de Hazerswoudenaren met 2- 3 gewonnen. Kagia, dat vrij had, zal zich vergenoegd in de handen hebben gewreven, want bij winst zouden de Valkenburgers zich weer op de eerste plaats hebben genesteld. LSW heeft eindelijk weer eens het zoet van de overwinning mogen smaken. Het Voorschotense SVLV werd het slachtoffer van de Leidse Studenten (5-2). 'De Jodan Boys - Voorschoten 1-0. Zonder de langdurig geblesseer de Ruud Boendermaker is het mid denveld van Voorschoten danig verzwakt. Het gevaar moet voorna melijk komen van aanvoerder Hein de Graaff, die echter van de Goud se voorstopper Wilco Wensveen geen kans kreeg. De Graaff kon daardoor in dit stevige duel slechts tot één gericht schot komen, dat overigens niets opleverde. De be slissing viel in de 70e minuut. Rick van Dijk buitte een één tegen één situatie goed uit en zijn inzet bleek teveel voor de Voorschotense doel man Jos Loose. Rohda'76 - De Sleutels 2-0. De eerste twintig minuten had den de bezoekers het initiatief, maar ze kwamen niet tot uitge- HILVERSUM - DIOK heeft voor de tweede keer dit seizoen verlo ren. Tegen bekerhouder RCH lie pen de Leidenaars in een tumultu eus duel tegen een 15-4 nederlaag op. The Bassets deed het nauwe lijks beter en verloor in Nijmegen tegen rode lantaarndrager The Wasps met 15-3. RCH - DIOK 15-4. RCH kende tegen DIOK een voortvarende start. Met goed ge plaatste diepe schoppen werden de Leidenaren op hun verdedigingsh elft vastgezet. Zij konden zodoen de niet tot hun zo geliefde aanval lende rugby komen. Juist op het moment dat DIOK zich van de Hil- versumse druk leek te bevrijden waren het de gastheren die scoor den. Slim gebruik makend van het feit dat DIOK-captain Dick Altink voor een blessurebehandeling tij delijk aan de kant stond braken de Hilversummers over de blinde kant en buitten ze het numerieke overwicht uit: 6-0. DIOK liet zich door deze achter stand echter niet uit het veld slaan en kreeg langzaam maar zeker meer grip op de wedstrijd. De Hil- versumse scrum bleek niet opge wassen tegen de Leidse en ook in de line-outs was DIOK superieur. Het grote probleem voor de Leide naren was echter de driekwartlijn, die zich geen raad wist met het bal bezit en geen gaten in de Hilver- sumse verdediging wist te schep pen. „Logisch", vond DIOK-trainer Theo Snijders „wij waren gehandi capt door het niet meespelen van international Dik Berghout; dat scheelt een slok op een borrel. Ze ker tegen een verdediging als die van Hilversum heb je hem nodig om gaten te kunnen trekken. gco. ren deed DIOK in de eerste helft nog wel. Yves Kummer was er als de kippen bij om een foutje in de Hilversumse verdediging af te straffen en bepaalde de ruststand op 6-4. In de tweede helft gaven beide ploegen elkaar aanvankelijk wei nig toe. RCH bouwde de voor sprong via een penalty wel uit tot 9- 4, maar bracht de Leidse defensie verder niet in grote moeilijkheden. Het was wederom DIOK dat de wedstrijd naar zich toetrok en RCH in de verdediging drong. Toen de Leidenaren definitief le ken door te drukken, eiste scheids rechter Knoop echter een negatie ve hoofdrol op. Hij keurde een glas- zuivere Leidse try af en beging ver- yolgens een reeks blunders ten na dele van de Leidenaars. Hierdoor danig uit zijn spel gehaald verviel speelde kansen. Rohda gaf de Leidse ploeg steeds beter partij, maar kroop twee minuten voor rust door het cog van de naald. Een overtreding van Cees de Jong op Leidenaar Peter Boot werd be straft met een penalty. Marcel Groenendijk vond echter de uitste kende doelman Ronald Kalkman op zijn weg. De thuisclub kwam wat gelukkig op 1-0, toen Paul Kooistra in de 55e minuut in de kluts de bal van tegenstander Mat ty Polman ontving en geen mo ment aarzelde. Kooistra zorgde kort daarop uit een vrije trap voor 2-0, waarna De Sleutels een gesla gen ploeg was. Oegstgeest - Zwammerdam 5- 1. Al in de zevende minuut luidde Jacco Hunink ongewild de onder- DIOK in een statisch spelletje rug by, terwijl RCH juist vleugels kreeg. Nadat scheidsrechter Knoop twee Leidenaren een offi ciële waarschuwing had gegeven (Kees Kloots en Mark Michielsen) en Richard Huisman uit het veld had gestuurd, was het met DIOK gebeurd. Een alles-of-niets offen sief leverde niet het gewenste re sultaat op en het was zelfs RCH dat vlak voor tijd uit één van zijn schaarse uitvallen scoorde en de eindstand geflatteerd op 15-4 bracht. The Wasps - The Bassets 15-3. The Bassets heeft gisteren ver zuimd om definitief afstand te ne men van de gevarenzone. Tegen hekkesluiter The Wasps ging de ploeg ongemotiveerd het veld in. De voorwaartsen, normaal altijd solide spelend, lieten het afweten, terwijl ook de driekwartlijn niet in vorm was. Als excuus mogen de Sassenheimers aanvoeren dat Jelte Tilma en Jac Eykelenboom gebles seerd uitvielen. The Wasps toonde geen medelijden en behaalde met 15-3 zijn eerste overwinning. Mar tin Groeneveld zorgde uit een pe nalty voor de Sassenheimse pun ten. gang van zijn ploeg tegen Oegst geest in. De ongelukkige Zwam- merdammer passeerde zijn eigen doelman. Met name de op dreef zijnde Bert Postma drukte zijn stempel op de wedstrijd. Niet al leen werd de Oegstgeestenaar als enige speler op de bon geslingerd, maar ook nam hij drie treffers voor zijn rekening. Frank Hogewoning, die een treffer zag afgekeurd we gens buitenspel, nam tussendoor het vierde Oegstgeester doelpunt voor zijn rekening. Peter Verheul redde de eer voor de gasten. Koudekerk - Ter Leede 1-1. De ploegen bleken duidelijk te gen elkaar opgewassen en de eind stand was daarom terecht. De doel punten vielen in de laatste tien mi nuten van de eerste helft. De thuis club kwam op 1-0 toen een schot van Henk Griffioen werd geblok keerd en Mark Bakker in de re bound kon scoren. Ter Leede liet de moed niet zakken: een afgesla gen vrije trap werd door Ronald Vonk in de 41e minuut tegen de Koudekerkse touwen gewerkt. MVKV - Berkel 1-2. In deze slechte partij zette Henk Langemaat de Katwijkers op een 1- 0 voorsprong. Een verdedigings- fout bij MVKV maakte het Dirk van de Engel gemakkelijk om Ber kel op gelijke hoogte te brengen, waarna Rolf Gilhuis het vonnis over de Katwijkers velde. Nadat MVKV-doelman Peter Plug uitste kend had gereageerd op een knal van Gilhuis kreeg Langemaat nog een goede kans op de gelijkmaker. De Katwijker faalde echter jam merlijk. PDK - Blauw Zwart 3-1 (vierde klasse A) De nederlaag van de Wassenaar- ders was te wijten aan de uitsluitin gen van Hans Grundeken en Ruud Ruygrok van de Werve in de twee de helft. In de eerste periode kreeg Blauw Zwart veel kansen, waaruit alleen Frank Karremans doelpunt te (0-1). Vlak voor rust scoorde PDK tegen. Toen de bezoekers met negen man verder moesten, was het gebeurd met de koopman. SMS - SIZO 0-2 (West I). Terwijl de Vennepers Jan Schaafsma en Gerard Griffioen op paal en lat schoten, wist SlZO-spits Eltjo Vijn wel het net van de tegen stander te vinden. De Hillegommer nam, bij een miniem aantal kansen, de totale produktie van de wed strijd voor zijn rekening. Valken'68 - Hazerswoudse Boys 2-3. De zege van de Hazerswoudena ren was zonder meer verdiend. Dankzij de betere spelopvatting van de bezoekers viel hierop voor de thuisclub niets af te dingen. Val ken schiep zich niet veel kansen, maar kwam desondanks al in de vijfde minuut op voorsprong. Piet Varkevisser mikte een vrije trap eerst op de kruising, waarna Ri chard Blikman de bal in de re bound binnenliep (1-0). Edwin de Jong bracht de partijen weer op ge lijke hoogte toen Gerard van de Haas op de rand van buitenspel mocht doorgaan en vlak na rust kopte Jaap Kroon de Boys terecht naar 1-2. Valken moest toen meer risico's nemen, maar De Jong straf te dit meteen af (1-3). De Valken burgers kwamen wat goedkoop aan de tweede treffer na een mis verstand tussen de Hazerswoude naren Peter Cadel (eigen doel) en de verder goed keepende invaller doelman Leo van der Pot (2-3). LSW - SVLV 5-2. Grote man in dit duel was Eric van Doeselaar. Bij afwezigheid van de geblesseerde Wijnand van Hase- len werd hij door trainer Hans van Rooyen in het centrum van de aan val geposteerd. Na de openings treffer van Bas van Wijk scoorde Van Doeselaar maar liefst viermaal waarvan tweemaal, ondanks zijn geringe kopkracht, met het hoofd SVLV stak LSW hierbij de hel pende hand toe door, ondanks de weinig benijdenswaardige positie op de ranglijst, vrolijk de aanval te blijven zoeken. De Voorschotense tegendoelpunten werden gefabri ceerd door Rob Bokhorst en Ben van de Bogaard. ROTTERDAM - Dirk Maassen van den Brink raakt steeds beter in vorm. De Leidse snelwandelaar eindigde gisteren in Rotterdam als tweede in een baanwedstrijd over tien kilometer. De atleet van AV Holland eindigde in 47.48,1 nog geen minuut achter winnaar Ton van Andel, maar bleef Hans van der Knaap ruim een minuut voor. Bovendien realiseerde de 39-jange Maassen van den Brink zijn beste seizoenprestatie. Tweede klasse In deze klasse waren twee wed strijden gepland waarvan de één, SJZ-LFC, door het terugtrekken uit de competitie van de Leidse za terdagclub geen doorgang vond. Het andere duel. ZLC-HVZ, was QUETTA (ANP) - Nederland heeft tijdens de twee weken durende toernee door Pakistan ook de twee de wedstrijd voor de testserie te gen de hockeyers van Pakistan ge wonnen. Het werd zaterdag in een koud Quetta 4-1 voor Oranje. Bij rust was de stand nog gelijk: 1-1. De eerste testwedstrijd was enkele dagen eerder in Karachi in een zege van 3-2 voor Nederland geëindigd. Een oefenduel tegen een National Bank team, waarin zes internatio nals waren opgesteld, ging voor Nederland met 1-2 verloren. Het Nederlandse team speelde vooral in de tweede helft een uitste kende wedstrijd. In het eerste ge deelte van het duel waren de gast heren nog in staat geweest Oranje in de toom te houden. De Pakistani namen na een kwartier spelen zelfs een voorsprong door aanvoerder Nasir Ali. Het antwoord van Neder land kwam pas vlak voor het rust- signaal. Mare Delissen reageerde attent toen de Pakistaanse verdedi ging de bal na een strafcorner van Bovelander niet goed wegwerkte. Na de pauze kwamen de Aziaten er nauwelijks meer aan te pas. Het grote overwicht van Oranje kwam in de treffers van Bovelander, die twee keer een strafcorner benutte, en van linksbuiten Weterings, na een fraaie solo waarbij hij drie spe lers het nakijken gaf, goed tot ui ting. Ongeveer 12.000 toeschou wers waren getuige van het verlies van hun favorieten. De derde testwedstrijd uit de se rie van vijf wordt morgen in Laho re gespeeld. Vandaag speelt Oranje nog een oefenduel tegen een dis trictsteam uit Punjab. Pakistan - Nederland 1-4 (1-1). 15. Nasir Ali 1-0, 34. Mare Delissen 1-1. 46. Bovelander 1-2 (strafcor- ongemeen spannend en werd pas in de laatste seconde door' een strafschop van Leidenaar Peter van Tol beslist: 4-3. Sjaak Nefkens en Peter Blok (2x) waren hem voor gegaan. Leen Ditmars en Rinus Blijleven (2x) waren de makers var de Zoeterwoudse doelpunten. ner), 49. Weterings 1-3,67. Bovelan der 1-4 (s.c.). Nederland: Jansen; Benninga, Klaassen, Crucq, Bovelander; Kooijman, Mare -Delissen, Diepe- veen; Van de Honert, Robbert De lissen en Weterings. LEIDEN - De vrouwenploeg van Randstad Sport leed in de zaalvoet balcompetitie twee nederlagen. Eerst was McDonald's te sterk en Zaalvoetbalduel gaat niet door LEIDEN - De zaalvoetbalontmoe ting Leiden - Noord-Holland, die vandaag in Katwijk zou worden ge speeld, gaat niet door. De ontmoe ting, die zowel voor de mannnen- als vrouwenteams op het program ma stond, wordt nu waarschijnlijk begin februari afgewerkt. Woensdag De Fakkel Ridderkerk: Den Dam Siva-Ceverbo (21.00 uur) Beker Groenoordhallen Leiden: Autc Heemskerk-ROAC'79 (20.00 uur) Northgohal Noordwijk: Zwarte Wolf-Eigeman (21.30 uur); Cleyn Duin-Ouwenhand (20.30 uur) De Gaasbak Voorhout: Bax-Hans van Goozen (21.30 uur) Drie Octoberhal Leiden: FC Lisse- Noordwijk (20.00 uur); Van Eg- mond-Glasbergen de Best (21.00 uur) LEIDEN - De zaalhockeyers van LMHC zijn gistermiddag in hun eerste competitieduel tegen Allian ce via een 1-4 ruststand na een in haalrace geëindigd op 8-8. De Heemsteedse keeper stelde zich uitstekend op bij de negen straf- corners van Leiden in het eerste deel, terwijl de opponent er maar één verdiende. Binnen een minuut openden de gasten in de Drie Octo berhal de score (een tip-in) en bouwden in de eerste helft verder uit naar 0-4. Jeroen Dubbeld be paalde met zijn lob de tussenstand op 1-4. Leiden kwam door de uit een strafbal scorende Maurits Eiken hout iets dichterbij en zorgde met een fraaie treffer ook voor 3-5. Kee per Enno Schets raakte beter op dreef, maar de marge bleef lang twee doelpunten in het voordeel van Alliance. Good-old Hein Dun- gelman werd de vervanger voor de met een vingerblessure uitgevallen Dubbeld. Friso van Deursen en Bernard Holsboer scoorden voor het Oegstgeester team, dat met acht minuten voor de boeg toch nog in het nadeel was (5-8). LMHC hield het hoofd koel en kwam via Onno te Rijdt en Eikenhout knap terug naar 7-8. Met nog twee minu ten te spelen doelpuntte Dirk Drij ver naar de puntendeling in het ovèrgangsklasseduel: 8-8. Roomburg Roomburg speelde gisteravond twee eerste-klasseduels in de Haagse sporthal Oranjeplein en deed dat met wisselend succes. In de wedstrijd tegen Groen Geel trokken de Leidenaars met 5-3 aan het langste eind. Juijen van Aken benutte een strafcorner voor de openingstreffer die werd aange vuld met een veldgoal van Rutger van Schaik (2-0). Een strafcorner van Groen Geel bracht in de matige zaalhockëywedstrijd de 2-1 op het bord. Roomburger Max Ligten- berg bepaalde echter met twee strafballen de ruststand op 4-1. Van Schaik scoorde nog een keer voor het team van Jaap Suyk, dat zijn eerste winst binnenhaalde. In de tweede ontmoeting traden de Leidenaren aan tegen Leonidas. De Rotterdammers kwamen op een 5-0 ruststand met voor het zaal hockey ontoelaatbaar fysiek en hard hockey, dat de scheidsrech ters niet of nauwelijks bestraften. Roomburg deed via Van Aken (strafcorner) en Ligtenberg nog iets terug, maar incasseerde een 8-2 nederlaag. vervolgens won Jipi's Tweesprong van het team uit Voorschoten. McDonald's zegevierde met ge ring verschil over Randstad Sport (0-1), de winst van Jipi's was duide lijker. Het klopte haar tegenstan der met 0-5. Mary van den Heili genberg en Jolanda van der Vlugt scoorden ieder twee keer. Connie Beekhuis maakte de vijf vol. Rand stad Sport moest het doen zonder keepster Margot van Heiningen en kon pas in de tweede helft beschik ken over Debbie de Jong. In de tweede klasse veroverde het tweede team van Stompwijkse Girls het eerste punt. Tegen het de buterende FC Lisse 2 werd het 3-3. Later in de week verloor de Stomp wijkse ploeg met 4-0 van Bax 2. Es ther Kortekaas, Moniek van Ber kel, Caroline Jansen en Wilma Burgmeier troffen de roos voor de Voorhoutse formatie. THB Girls 2 versloeg Kraan Saloon met 0-9. De stand in de eerste klasse: Ji pi's Tweesprong 7-12, THB Girls 7- 11, McDonald's 7-9, McDonald's 2 7-4, Randstad Sport 3-2, Bax 7-0. Stand tweede klasse: FC Lisse 7-12, THB Girls 2 7-12, Bax 2 8-8, Kraan Saloon 7-6, Stompwijkse Girls 7-4, FC Lisse 2 1-1, Stomp wijkse Girls 2 7-1. LEIDEN - FC Lisse (Landelijke Jeugd) heeft afgelopen zaterdag het hooggenoteerde Quick Boys mogen ontvangen. De Katwijkers sloe gen in de tweede helft onverbiddelijk toe (0-5). UVS maakte het zich moeilijk tegen Soest maar bleef aan de goede kant van de score (2-1). Roodenburg boog bij DWV knap een 3-0 achterstand om in een 3-4 overwinning. FC Lisse - Quick Boys 0-5. De thuisclub speelde een uitstekende eerste helft met kansen voor Mark Ens en Patrick van Diest. De Lissenaren bleken toen al hun kruit te hebben verschoten, want Quick Boys wandelde vrij gemakke lijk naar de zege. Marcel Harteveld (2x), Artjan van Duyvenbode en Martin Rog (2x) legden de 0-5 zege vast. UVS - Soest 2-1. Doordat UVS veel te veel kansen liet liggen kwam het vlak voor tijd nog in de problemen. Ronald van Delft en René de Jong zetten de blauw-witten voor en na rqst op 2-0, maar toen ploegmakker Edwin Laman in eigen doel schoot kon UVS slechts met moeite overeind blijven. Soest bleek echter in de resterende tien minuten niet doeltref fend genoeg. DWV - Roodenburg 3-4. In dit vierpuntenduel kwamen de Amsterdammers binnen een half uur op 3-0. Nog voor de doelwisseling scoorde Patrick Kamperveen tegen, maar de ommekeer kwam met het inbrengen van Yachya Far- hane. Nadat Jeffrey van As de 3-2 had aangetekend, zag Farhane zijn goede spel beloond met twee gave treffers (3-4). DWV is in de laatste periode niet meer in beeld geweest.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 14