Alphense Boys troeft Roodenburg af: 4-0 Stug Meerburg slaat aanval Alphen af UVS toont karakter en werkt tegen Elinkwijk een 0-2 achterstand weg Bahlmann wijst Lugdunum de weg Koploper Blauw Zwart deelt met Unitas Lijstaanvoerder loopt flinke averij op MAANDAG 7 DECEMBER 1987 SPORT PAGINA 13 LEIDEN - Het had er aanvanke lijk alle schijn van dat UVS weder om met een nederlaag geconfron teerd zou worden. Halverwege de eerste helft liep opponent Elink wijk binnen een tijdsbestek van twee minuten uit naar een 2-0 voor sprong. Maar nadat Hans van Leeuwen snel voor aansluiting had gezorgd, wist de Leidse hoofdklas ser vooral op basis van karakter nog een 2-2 gelijkspel te bewerk stelligen. En daarmee kon trainer Ane La gendijk na afloop best vrede heb ben, zeker gezien het aantal partij en dat de ploeg dit seizoen onnodig uit handen had gegeven. "Het draaide de eerste helft helemaal niet, er werd veel te vaak met de bal gelopen en we gebruikten te veel schijven. Dat gaat ten koste van het tempo. De tweede helft speelden we gelukkig wel direct en als je dan toch nog gelijkspeelt, kun je alleen maar tevreden zijn". Daarmee overdreef de oefen- meester wel enigszins. Want afge zien van het eerste kwartier na de pauze die de verdiende gelijkma ker opleverde, bleef de ploeg vol harden in het te ver doorvoeren van de combinaties. Elinkwijk kreeg zodoende steeds de gelegen heid zich te hergroeperen. Maar dankzij de werklust en wat geluk, paal en lat stonden een derde Utrechtse treffer in de weg, behaal den de Leidenaars toch een kost baar punt. Een nederlaag zou ook niet ver diend zijn geweest, want ook Elinkwijk was verre van zorgvul dig in zijn opbouw. Verschil v/as wel dat dit voornamelijk de ver dienste was van UVS dat volgens het beproefde recept, het vastzet ten van de tegenstander door vroeg te storen, balverlies afdwong. Maar meer dan een paar kleine kansjes, die door te lang treuzelen om zeep werden geholpen, leverde dat in de Doeltreffend De Utrechtenaren leken na een minuut of twintig ineens te besef fen hoe het wel moest en gaven met snel countervoetbal een lesje in doeltreffend handelen. De eerste twee pogingen leverden nog geen resultaat op (Glen Somer knalde op de vuisten van doelman Arno Schouten na een dieptepass van Rob van Gardingen en John van der Linden werd nog net gestuit door Leon Meys), maar de derde keer was het toch raak. Een snelle combinatie tussen John van der Linden (ex- FC Utrecht) en Oege Boonstra bracht Pascal de Bruyn in stelling en deze schoot via Leon Meys hard raak: 0-1. En UVS was nog niet van de schrik bekomen of de bal lag al voor de tweede keer achter Arno Schouten. Met volledige medewer king van de doelman overigens, die een ongevaarlijk schot van John van der Linden niet onder controle wist te krijgen. De herkansing bleek niet besteed aan Schouten, want in plaats van de losgelaten bal corner te stompen, prefereerde hij op de grond liggend een tweede vangpoging. De instormende Oege Boonstra verhinderde die en tikte in: 0-2. Jubilaris Hans van Leeuwen, hij speelde zijn 254-ste wedstrijd voor de hoofdmacht maar kon door een blessure nog niet eerder voor het thuispubliek gehuldigd worden, bracht zijn ploeg vervolgens twee minuten later al weer terug in de ra ce. Bij deze goal liet ook de verde diging van Elinkwijk de nodige steekjes, zo niet een heel breiwerk, vallen. Mario Faber bracht de bal uit een vrije trap bij de verrassend vrijstaande Ron van der Weyden die slap en onzuiver inschoot. De bal huppelde echter langs keeper John Vink en drie verdedigers die allen stokstijf bleven staan, waar door Van Leeuwen de kans kreeg van dichtbij raak te vuren: 1-2. Foutenfestival Scheidsrechter Verbeek droeg zijn steentje bij aan dit foutenfesti val, zij het dat zijn eigen aandeel zich uitstrekte over de volle negen tig minuten. Onbesuisde acties (Rob van Gardingen die met ge strekt been op heuphoogte kwam inzeilen en Ronald Bremmer od een haar miste) liet hij vaak onbe straft, neergelegde spelers gaf hij een soms vrije trap tegen en hij floot meerdere malen een aanval af wegens commentaar op de leiding van de verdedigende partij. De boekingen van Jeroen van der Meyden, Pascal de Bruyn en Pa trick van der Schilden van Elink wijk en Henk Zandbergen van de thuisploeg (hij verving de gebles seerde Fred Filippo) waren even wel terecht. Evenals de strafschop die hij vlak na de pauze aan UVS toeken de toen Ron van der Weyden volko men onnodig door René Versteeg tegen het gras werd gewerkt. Mario Faber schoot vervolgens raak van af elf meter: 2-2. In de periode die daar op volgde, voetbalde de thuis ploeg wel snel en direct, maar de kansen die daar uit voortvloeiden (Hans de Kruys en Marcel Valk) werden niet in doelpunten omge zet. Nadat Mario Faber nog een paar maal vergeefs van afstand had aan gelegd, verviel UVS weer in de ou de fout door de combinaties te ver door te voeren. In het resterende deel van het duel waren de beste kansen voor Elinkwijk. Oege Naar 0-2 zege op Neptunus Boonstra knalde echter op de paal en John van der Linden zag zijn kopbal via de lat overgaan. Omdat Arno Schouten met een katachtige sprong de bal na een vrije trap van Boonstra uit de kruising tikte, her haalde de geschiedenis van dit sei zoen zich niet en kwam UVS onge schonden de slotminuten door. HERMAN JOUSTRA WASSENAAR - In een stevig du el deelde koploper Blauw Zwart de punten met Unitas (1-1). Maar omdat ook medekoploper SVW een punt verspeelde, behield de Wassenaarse eersteklasser de lei dende positie in de eerste klasse. Tijdens de eerste helft waren de verdedigingen van beide ploe gen oppermachtig. Voor de thuisploeg kwamen slechts Mar cel Veeren en Ruud Luyken tot een doelgericht schot. De Gor- kumse doelman Ed Prieger hield echter met twee fraaie reddingen zijn doel schoon. Aan de andere kant moest Dave Kraayenbrink handelend optrden bij schoten van Arie Romijn (ex- Feijenoord en Den Bosch) en Philip Haan. Na de pauze was het de thuis club die volop ten aanval trok. Al na vijf minuten leverde dat resul taat od toen Marcel Veeren uit een corner van Wijnand Bakker raak kopte: 1-0. Een kwartier la ter kwam Unitas dankzij een be oordelingsfout van scheidsrech ter Rijsdam weer op gelijke hoogte. Wijnand Bakker werd omver gelopen door het duo Arie Romijn en Philip Haan, maar kreeg tot zijn verbazing een vrije trap tegen. Haan kogelde vervol gens hard en laag raak: 1-1. Hierna kreeg Blauw Zwart nog voldoende mogelijkheden de strijd in zijn voordeel te beslis sen, maar Ruud Luyken en Dan ny Minnema zagen hun inzetten gekeerd door Ed Prieger. Boven dien onthield arbiter Rijsdam vlak voor tijd de beste mogelijk heid toen Minnema langs drie man soleerde en binnen het strafschopgebied duidelijk ten val gebracht werd. Maar on danks alle protesten gaf Rijsdam slechts een corner. ROTTERDAM - Na een serie ne derlagen boekte Lugdunum dit sei zoen eindelijk weer eens een over winning. In een uitwedstrijd ver sloeg de Leidse tweedeklasser Neptunus met 2-0. "En dat was dik verdiend", meende trainer Sjaak Rijsterborgh na afloop. "Voor het begin had ik gezegd dat ze compact moesten spelen, met de linies kort achter elkaar. Dat werkte prima, want in de hele wedstrijd heeft Neptunus maar twee kansen ge had, voor het overige hadden we al les onder controle". Het strijdplan van Rijsterborgh was mede gebaseerd op informatie van Alphense Boys-trainer Bahl mann met wie hij een trainerscur sus volgt. In ruil daarvoor had Rijs terborgh zijn collega inlichtingen verschaft over de speelwijze van stadgenoot Roodenburg, gisteren tegenstander en slachtoffer van de Alphense club. Ondanks dat Lugdunum aantrad zonder zijn vaste krachten Frans Sjardijn (hij ondergaat binnenkort de eerste van twee meniscusopera ties) en Ted van Berkel (spierbles sure), had de ploeg vanaf het begin het beste van het spel. Al na een kwartier werd dat tot uitdrukking gebracht toen Cees van Tongeren debal uit een vrije trap vanaf een meter of vijfentwintig in de krui sing joeg: 0-1. Gijs Collé, Mohamed Ait-el Houssi en Harm de Vos (kop bal op de lat) waren hierna nog dicht bij een treffer. De enige kans voor de thuisclub werd door lin kerspits Cor Huigen teniet gedaan, alleen voor doelman Wim Eradus schoot hij ver naast. Voor de rust kwam er in de stand derhalve geen wijziging meer. Tijdens de tweede rondgang bracht Robert de Roo de marge al snel op twee treffers. Uit een vrije trap van Harm de Vos schoot hij hard en laag raak: 0-2. De Leide naars beperkten zich vervolgens tot het verdedigen van die voor sprong. Met de wind in de rug pro beerde Neptunus onder het motto ALPHEN AAN DEN RIJN - "We hebben een afstraffing gekregen en het werd tijd ook. Dit was puur slecht. Voorlopig moeten we dit eerst onder elkaar verwerken". De driftig naar de kleedkamer gebeende Harrie Talsma wenste verder geen woorden vuil te maken aan de desastreus verlopen ontmoeting met Alphense Boys en trok de deur dicht. Koploper Roodenburg werd gister middag op het sportpark De Bijlen door de Alphenaren gekleineerd. Niet alleen spraken de cijfers (4-0) boekdelen, ook het wegzenden van Rob Pret en de derde boeking van Peter Pret waren illustratief voor de Leidse onmacht. De broertjes Pret kunnen een schorsing verwachten en dat bete kent dat Talsma op zoekt moet naar een nieuw centrum van zijn defensie. Rob Pret moest van scheidsrechter De Koster tien mi nuten voor tijd het veld verlaten nadat hij slaags was geraakt met een toeschouwer. Peter ging al vroeg in de wedstrijd in het boekje toen hij Pieter van Zoest fors tac kelde. In de slotfase ontsnapte Roodenburgs laatste man aan een tweede notitie toen hij onbesuisd een duel met Peter Gerse aanging. Het liep gisteren van geen kan ten bij de Leidenaars, die van Al phense Boys ook weinig gelegen heid kregen om hun toppositie waar te maken. De Alphenaren, al leen bij winst gebaat, overtroefden hun opponenten op alle fronten. Vooral in de eerste helft kreeg het defensief ingestelde Roodenburg nauwelijks kans door te dringen tot de Alphense 'zestien-meter'. Al leen Hennie de Romijn kwam uit een vrije trap van aanvoerder Mar cel van der Burg tot een doelge richte actie. Maar verder moest AB-doelman Arie Tollenaar zich zelf warm zien te houden. Overmacht Aan de andere kant kreeg de Leidse sluitpost Marcel Vink volop de gelegenheid zijn talenten te to nen. Hij haalde een dikke voldoen de en hield Alphense Boys lang van scoren af. Het spitsenduo Pie ter van Zoest en Peter Gerse had den hun handen vol om Vink uit balans te halen. Dat lukte slechts één keer. In de 35e minuut kopte Kees van Vliet na prima voorberei dend van Peter Gerse de bal on houdbaar in het doel: 1-0. Die treffer brak de wedstrijd open. Roodenburg moest uit zijn schulp kruipen om de achterstand ongedaan te maken. De Leidenaars wilden ook wel, maar konden met hun aanvalsacties niet overtuigen. Alleen Fred Ouwerkerk en Hennie de Romijn bleken in goede doen en dat was te weinig om de Alphense VOETBAL - PAOK, de Griekse voetbalclub van de toekomstige Nederlandse bondscoach Thijs Li- bregts, haalde gisteren flink uit te gen Olympiakos Piraeüs! 6-1. Ook OFI, het elftal van de Limburgse coach Géne Gerards, behaalde een grote zege: 4-0 op Apollon Saloniki. OFI staat tweede met vijftien pun ten uit tien duels. Koploper FC La- rissa heeft twee punten meer. overmacht met succes te kunnen breken. Alphense Boys daarentegen zat in het ritme en bleef onvermoeid op zoek naar een tweede treffer. Met een hele mooie passeerbewe ging leek Pieter van Zoest de Leid se doelman vlak voor rust voor de tweede keer te kunnen verschal ken, maar de aanvalsleider schoot op de paal en in de rebound kwam Peter Gerse iets te kort. Na rust besloot Talsma Ronald Jansen, die niet getraind had, voor Ge Tegelaar in te ruilen. Dat bleek voor de aanval een aanzienlijke verbetering. De blonde spits toon de zich in zijn eentje slagvaardiger dan de rest en zorgde ook daadwer kelijk voor enkele gevaarlijke mo menten. Maar die kwamen er pas toen Alphense Boys de wedstrijd al op zak had. Een kwartier na rust kon Peter Gerse ongehinderd voor 2-0 zorgen en vijftien minuten later liet Peter Taalman, daartoe in staat gesteld door Johan van Capel, de Alphense aanhang opnieuw jui chen: 3-0. Averij De Alphense missie was toen al geslaagd. Trainer Paul Bahlmann "Het was voor ons een hele belang rijke wedstrijd. Zouden we verlie zen, dan was de achterstand te groot gewórden. De hele week ben ik bezig geweest om de spelers op scherp te krijgen. Ik heb zelfs kran testukjes over Roodenburg in de kleedkamer gehangen. En de spe lers hebben het opgepakt. Op de training moest ik soms mijn ogen dicht doen, zo scherp waren ze". Het matte Roodenburg wist de Alphense enrgie niet te beteugelen. Maar geprikkeld door de grote ach terstand zetten de Noord-bewo ners nog een keer aan. Onder im pulsen van Jansen kwamen er dan toch een paar kansen om het deba cle af te wenden. De invaller zelf, Robert Goodway en Peter Pret wa ren dicht bij een treffer. - m ïmmwziïi Koster een bijzonder sportief ver loop kende, liep Roodenburg toch meer averij op dan nodig was. Ri chard Gottmer kwam na Peter Pret in het boekje van de leidsman, die uiteindelijk Rob Pret nog zou weg zenden. Tegen tien man sloot Al phense Boys af met een treffer van Frank Bakker, die daarmee de be- 4-0. r zijn goede spel kreeg: Bahlmann prees na afloop de "prima instelling en formidabele conditie" van zijn spelers, die le ring getrokken hadden uit de re cente nederlaag tegen VCS. "Toen hebben we geleerd dat we altijd ons eigen spel moeten blijven spe len. Dat hebben we vandaag ge daan en we weten nu waar dat toe leidt. Roodenburg is eigenlijk nog goed weggekomen. Wij gaan met een plezierig gevoel de winterstop in". Zijn collega Talsma zal daar heel anders over denken. WIM VAN WANROOY LEIDEN - Meerburg wist in de zondagvierdeklasse de aanval van Alphen op zijn koppositie af te slaan (0-0), maar zag daardoor wel WSB (0-1 zege bij van Nis pen) naderen. Alphen - Meerburg 0-0 Alphen liep zich in het duel te gen de koploper stuk op de stugge defensie van Meerburg en een uit blinkende doelman Peter van der Heijden. De thuisclub opende al sterk, waarbij Wim Hogendoorn (paal) en Ton Gerritsen (schot op leeg doel geblokkeerd door mede speler René van Engelen) dichtbij een treffer kwamen. In de loop van de wedstrijd raakte Meerburg wat beter in zijn spel, wat resulteerde in een kopbal van Fred Hagenaars te gen de paal. In het tweede part had Alphen het heft volledig in handen, zonder veel kansen te creëren. Teijlingen - UDO 3-2 Teijlingen had een overtuigende start, waarbij Prosper Nieuwen- huis in de twalfde minuut handig profiteerde van een misverstand tussen Hans Susan en Hans Braat: 1-0. Vijf minuten later speelde Cees Borst foutief op zijn keeper terug en was het Gert-Jan van Rossen berg die op aangeven van Robert van Leeuwen profiteerde: 2-0. In de veertigste minuut betekende een kopbal van Leo van de Krogt zelfs 3-0. Nog voor de pauze scoor de Peter Stuifzand via een fraai schot tegen: 3-1. In het tweede part bracht Marco den Hollander UDO al na acht minuten terug in de wed strijd met een harde kopbal, maar in de resterende fase hield Teijlin gen de defensie goed gesloten. ROAC '79-LFC 1-0 Een matig duel, waarin LFC nog het betere van het spel had, maar niet tot scoren kwam. Voor de rust verzuimden Peter Gijsman en John Verschoor van de geboden ruimte te profiteren, maar ander zijds waren Perry van Es en Gé van de Star alleen voor keeper Peter van de Wal dichtbij een treffer. Na de rust drong LFC sterker aan, maar hield de thuisclub de gelede ren goed gesloten. Toen iedereen al vrede leek te hebben met een ge lijkspel, sloeg Hans Witteman vlak voor tijd op aangeven van Perry van Es met een kopbal onverwacht toe: 1-0. SVLV - Stompwijkse Boys 1-1 De thuisploeg ging nog redelijk van start, met gemiste kansen voor John van Veen en Rob Lamboo en bovendien in de 30ste minuut een ideale mogelijkheid voor Perry Berk. Terwijl de gasten in de loop van het duel meer grip op het spel kregen, sloeg SVLV in de 40ste mi nuut via een juist over de lijn stui terende kopbal van John van Veen alsnog toe: 1-0. In het tweede part hadden de Stompwijkers het duel volledig onder controle, maar zij verzuimden munt uit de geboden kansen te slaan, met uitzondering van Frank Janson die profiteerde van een fout in de SVLV-defensie. Unitas - UDO 0-4 Een wedstrijd waarin Unitas een verlaat Sinterklaas-feest vierde met maar liefst drie eigen doelpun ten. John Jansen opende in de vijf de minuut het surprisefestijn, door de bal langs zijn verbouwereerde doelman Henny Kijk in de Vegte in doel te schuiven: 0-1. Daarna leek Unitas orde op zaken te stellen, zonder tot veel doelrijpe kasnen te komen. Een kwartier na de hervat ting kopte Marco Stuifzand op aan geven van Ron Devilee de 0-2 bin nen. Dit doelpunt werd onmiddel lijk gevolgd door een onfortuinlij ke lobbal van Wim van Wanrooij: 0- 3. Een bij Rob Drost verkeerd op de voet belande bal betekende in de 75ste minuut zelfs 0-4. Van Nispen - WSB 0-2 In deze streekderby had Van Nispen voortdurend het initiatief, maar was WSB slagvaardiger in de counters. Nadat de beide Klin- kenbergs weinig fortuinlijk waren geweest in de afronding, wist John Janssen in de 31ste minuut aan de andere zijde wel toe te slaan. Een kwartier voor tijd zorgde wederom Janssen, deze keer met een kopbal, voor de beslissende 0-2. Dit doel punt kon net als de eerste treffer in de ogen van Van Nispen geen gena de vinden, omdat keeper Ed Smit tot tweer toe ernstig in zijn optre den zou zijn gehinderd. Duindorp - VTL 2-2 VTL had een goede start, met in de vijftiende minuut de 0-1 door Steef Pattiapon. Dit na voorberei dend werk van de uitblinkende John van Berkel. Duindorp nam de touwtjes vervolgens in handen, waarbij Spaans en Piek voor de te gentreffers zorgden: 2-1. In de tweede helft zette VTL de wed strijd volledig naar zijn hand. Henk van Berkel scorode daarbij na een fraaie solo van broer John in de 65ste minuut 2-2. VTL kwam hier op dichtbij het winnende doelpunt, maar Steef Pattiapon en Marco van Iterson misten precisie. De 16-jari- ge Sebastiaan Jansen maakte een opmerkelijk sterk debuut in het VTL-doel. Wassenaar - RAVA 0-1 In de eerste helft hielden beide teams elkaar goed in evenwicht, met aan Wassenaar-zijde kansen voor Ernst van der Ploeg en Berry Vrijburg. In de 18de minuut van de tweede helft wist keeper Tristan van Rijn tijdens een gevaarlijke si tuatie in eerste instantie nog red ding brengen, maar in de rebound zorgde Ted Jansen voor de win nende treffer. Hillegom - Bloemendaal 1-1 Na een matte eerste helft opende Aad van Rooden tien minuten na de pauze de score: 1-0. De thuis club had daarna een duidelijk over wicht, maar verzuimde te scoren. In blessuretijd maakte Peter Berg een onnodige handsbal, waardoor de gasten via het benutten van een strafschop alsnog tot een gelijkspel kwamen: 1-1. PAARDESPORT Tijdens het in ternationale concours hippique. van Bordeaux leverde de puissan ce twee winnaars op. De Brit Ro bert Smith, met City Tycon, en de Westduitser Willibert Mehlkopf met Wabbs bleven foutloos in de derde barrage, met de muur op 2.22 meter. Beiden trokken zich terug voor de vierde barrage. 'alles hoog voor de pot' het tij nog te keren, maar meer dan één kans leverde dat niet op. Opnieuw was het Cor Huigen die vrij voor het doel opdook, maar Wim Eradus redde fraai. FC Lisse kan spanning niet terugbrengen LEIDEN - FC Lisse is er in het duel met koploper Altior niet in ge slaagd de spanning in de derde klasse A terug te brengen. Na de 0-0 blijft Altior met een comforta bele voorsprong van vier punten aan de leiding gaan. LDWS boekte een fraaie 5-0 overwinning op HBS. Foreholte leed bij Gouda een 4-2 nederlaag. In de derde klasse C (West I) SJC met 4-2 van hekke- sluiter P T Expres. FC Lisse - Altior 0-0 De wedstrijd had waarschijnlijk een heel ander aanzien gekregen als in de allereerste minuut het dro ge schot van Lissenaar Wim Bouc- kaert niet van de binnenkant paal in handen van keeper Aad Otto ge ketst was. Nu bleef het voorlopig bij een slag om het middenveld, wat niet de bij een topwedtrijd pas sende spanning opleverde. Altior kreeg toch enkele uitstekende mo gelijkheden, maar zowel René van de Hoorn als Ronald Otto misten, oog in oog met keeper Mark van Berkel, jammerlijk. FC Lisse door stond een hachelijk moment toen laatste man Ruud van de Voort on deruit gleed. Hij griste echter het leer met de hand voor de voeten van Wilco Riethoven weg. Dat kwam Van de Voort weliswaar op een boeking te staan, maar de vrije trap werd door de Lissense verde diging goed verwerkt. Na rust schudde FC Lisse, mede door het nu wel inzetten van de snelle Pim Hoekstra, de straffe mandekking wat van zich af en kwam tot enkele goede aanvallen. Wim Bouckaert kreeg nu de kans om met zijn speci aliteit: het omspelen van de muur uit vrije trap, de Altior keeper te testen. Aad Otto tikte zijn trap ech ter net onder de lat vandaan. Even later kon Bouckaert Otto wel pas seren, maar nu werd zijn inzet te recht wegens buitenspel afge keurd. LDWS - HBS 5-0 De thuisclub was duidelijk ster ker dan het dit seizoen stroef draai ende HBS. Het ontbrak LDWS aan wat geluk bij de afwerking, daarom duurde het nog een half uur eer Ron Tyssonk de ver uit zijn doel ge komen Haagse keeper Steven Vi- sée met een lange trap het nakijken gaf. Vijf minuten later wees Tys sonk Visée met een onhoudbare lob opnieuw op het feit dat hij beter op zijn doellijn kon blijven. Ook in de tweede helft dicteerde LDWS het spel. Wim de Roo zette twee Haagse verdedigers op het verkeer de been en schoot de 3-0 binnen. Rob Hockx tilde de stand naar 4-0. Cees de Roode werd over afstand door Ron Tyssonk aangespeeld en scoorde koeltjes 5-0. Verdere schande werd HBS bespaard toen Cees de Roode een terecht verkre gen penalty naast schoot. Gouda - Foreholte 4-2 Foreholte werd onmiddellijk met de rug tegen de muur gezet en kwam in de tiende minuut op ach terstand via een schot van Rob Huis. Gouda bleef met man en macht komen en het was dan ook verdediger Peter Saueressig, die de 2-0 scoorde. Na rust bouwde Gouda de voorsprong dankzij fou ten in de Foreholte defensie uit. Rechtsachter Joost Deutekom miste een voorzet, wat door Hans de Jong werd afgestfaft. De net in gevallen André van de Berg was nog ongelukkiger toen hij zijn ei gen keeper met een lobballetje pas seerde. Het pleit voor de instelling van Foreholte, dat het toch nog bleef knokken voor een beter re sultaat. Maar verder dan het red-' den van de eer door twee treffers van Ton Arroyo kwamen de Voor- houters niet. SJC - P en T Expres 4-2 SJC nam aanvankelijk het kar wei wat te licht op, wat de Noord- wijkers na tien minuten op een achterstand kwam te staan. Wak ker geschud door de treffer van John de Jong, hernam de ploeg zich en ging veel beter spelen. Vijf minuten later zette Peter Ruigrok de zaken recht voor SJC. Daarna volgde een reeks van aanvallen op het Amsterdamse doel, maar Jos Alders benutte maar een van de ve le mogelijkheden doeltreffend. Meteen na rust tikte John Peschier het leer uit een melée van speler in het P en T doel. De strijd leek be slist, maar werd toch weer open toen een kwartier voor tijd Ronald Barendse de bal met de hand mee nam, maar zijn treffer toch zag goedgekeurd: 3-2. Pas in blessure tijd maakte Peter Ruigrok met een afstandsschot een eind aan de spanning. Silva roept acht nieuwelingen op RIO DE JANEIRO (SID) - De Br aziliaanse bondscoach Carlos Al berto Silva heeft acht nieuwelin gen opgeroepen voor zijn acht tien spelers tellende selectie, die zich gaat voorbereiden op twee vriendschappelijke interland wedstrijden. Op 9 december spe len de Brazilianen tegen Chili, drie dagen later fungeert West- Duitsland als tegenstander. Silva heeft geen beroep ge daan op Zico, de 34-jarige aanval ler, die bij Flamengo aan zijn tweede jeugd schijnt te zijn be gonnen. De bondscoach heeft de gelegenheid aangegrepen om de jeugd een kans te geven. Twee veteranen behielden hun plaats, Luizinho en Renato van Atletico Mineiro, die al op de wereldtitel strijd in Spanje 1982 aanwezig waren.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 13