Lucratief weekeinde voor PSV Maxwell mag Watford toch overnemen Simpele zege van Italië op Portugal Winst van twee miljoen en 7-0 Cruijff wil ook Madjer Rel rond Backmore Werder loopt weg Antwerp viert feest Sanchez weer prodiiktief PAGINA 12 SPORT MAANDAG 7 DECEMBER 1987 EINDHOVEN (GPD) - Niet zozeer de competitie formaliteit tegen DS (7-0) hield de gemoederen bij PSV gisteren bezig, maar veel meer de definitieve overgang van Frans van Duitse voetbalvandalen HAMBURG (DPA) - De Westduit- se politie heeft zaterdagochtend op verschillende stations in totaal 113 supporters van Bayern München gearresteerd. De fans hadden op weg naar Hamburg voor het duel van hun club met HSV vernielin gen aangericht in enkele treinen. De meeste supporters verkeerden onder invloed van alcohol. Zij zou den zo lang worden vastgehouden totdat de wedstrijd voorbij zou zijn. Daarna zouden de vandalen naar München worden terugge stuurd. VOETBAL - De international Sa- banadzovic heeft het ziekenhuis verlaten. De speler lag vier dagen in coma. De 22-jarige middenvel der van Rode Ster Belgrado was tij dens een competitiewedstrijd in Sarajevo met zijn hoofd in botsing gekomen met een tegenstander. Sabanadzovic zal zijn sportieve loopbaan kunnen voortzetten. VOETBAL Sporting Lissabon heeft de eerste wedstrijd van het toernooi om de Portugese Super cup gewonnen. De bekerwinnaar versloeg Benfica met 3-0. De doel puntenmakers waren Edmundo, Silvinho en Cascavel. Rooy naar Antwerp FC was spraakmakend. Twee mil joen incasseert de ploeg (za terdagochtend kwamen PSV en FC Antwerp tot overeenstemming) voor een speler, die in Eindhoven niet eens vaste keuze voor het eerste elftal was. Frans van Rooy, tot verleden week huurling bij de Belgische lijstaan voerder, had zich hevig verzet te gen de eis van PSV weer in Eindho ven te voetballen. FC Antwerp mo biliseerde de sponsoren en schraapte de benodigde 37 miljoen francs bijeen om de smaakmaker in het Bosuilstadion te houden. Inmiddels verloopt de stijging van de inkomstenpost op de PSV- begroting parallel aan het doelsal do waarmee PSV dit seizoen kam pioen zal worden. De enige onze kerheid die gisteren na afloop heer ste was de vraag of er nu wel of geen aanvulling komt voor 16 de cember, de dag waarop de lijst met spelers voor de volgende Europa cupontmoeting bij de UEFA be kend moet zijn. Volgens manager Kees Ploegs- ma bedraagt de mogelijkheid dat die lijst wordt aangevuld tien pro cent. ,,De transactie-Van Rooy is zaterdag afgesloten en ik heb nog geen tijd gehad om over eventuele aanvulling na te denken. De ko mende dagen gaan we bij elkaar zitten. We zullen geen overhaaste zaken doen en we gaan ook niet in het buitenland op zoek naar ver sterking. Ik denk aan de mogelijk heid een speler misschien voor de tweede seizoenshelft te huren. Daarnaast hoop ik dat een van onze geblesseerden, Thoresen of Arne- sen, op tijd fit is". Garantie PSV, dat morgen de definitieve bankgarantie voor de twee miljoen gulden van FC Antwerp wil, zal voor de vaderlandse competitie die versterking niet nodig hebben. Dat bewijs werd gisteren eens te meer geleverd in de confrontatie met hekkesluiter DS. Zeven treffers (Kieft 4x, Koeman, Gillhaus en Koot) en zes schoten op de paal wa ren de hoogtepunten in een show waaraan de tegenstander part noch deel had, het schot van Van der Weel op de lat daargelaten. DS pro beerde aanvallend te spelen en bood PSV aldus de ruimte op zich volledig uit te leven. In tegenstelling tot de competitie is Europese aanvulling echter on ontbeerlijk. Het uitvallen van de overigens licht geblesseerde Lerby benadrukte de geringe ruimte die het PSV-arsenaal biedt. Guus Hid- dink moest een beroep doen op 'naamlozen' als Van Kessel en Yil- maz. „Toch laten we ons niet onder druk zetten door die datum van zestien december", hield Hiddink staande. „Er zijn geen spectaculai re dingen van ons te verwachten en het heeft ook geen zin om uitlatin gen te doen over spelers die even tueel onze belangstelling hebben." Duidelijk is echter dat PSV gechar meerd is van Anton Janssen, de lin ker middenvelder van Fortuna Sit- tard. Hiddink schaduwde Janssen enkele keren terwijl scout Willy van der Kuylen ook reeds in de Sit- tardse Baandert is gesignaleerd. Ook de naam van Juul Ellerman circuleerde gisteren in de het Phi- lipsstadion. Waarom het rijke PSV voor twee miljoen door de knieën is gegaan ten opzichte van FC Antwerp en Van Rooy heeft volgens Ploegsma te maken met de hoogte van dat, bod. „Zo'n bedrag kun je niet laten schieten", vond Ploegsma. Hid dink verwees naar de persoonlijke bezwaren van Van Rooy. „We zijn gestart met een groep die gemoti veerd is en stoelt op mentaliteit. Ons beleid was en is daarop ge richt. Van Rooy had problemen met een eventuele komst naar Eindhoven; zijn motivatie zou niet optimaal zijn geweest". Slim Over het niveau van de onder handelingen met PSV sprak Ant- werp-voorzitter Eddy Wauters met geen woord. PSV had het slim ge speeld. Een week lang heeft het Kees Ploegsma laten roepen dat de huurling van Antwerp FC een laatste noodgreep was om de selec tie te versterken; in de nacht van vrijdag op zaterdag bleek die nood greep exact twee miljoen gulden waard. Antwerp kon geen kant op aan de onderhandelingstafel en PSV zelf kon tevreden de knip in de zak steken. Met de verkoop van Van Rooy, Gullit, Van der Gijp, Valke en het geld dat nog van de Rijkaard-transfer naar de PSV-kas stroomt, kan de ploeg terugzien op een financieel uitermate lucratief seizoen. Tegenover de uitgavepos- ten Lerby (tussen 5 en 6 miljoen), Kieft (2,5 miljoen) en Hans Gill haus (1 miljoen) staat een totale in komstenpost van bijna 25 miljoen. En dat in een seizoen waarin de ploeg qua kracht enorme progres sie heeft gemaakt. PSV zal zelfs niet schromen het menselijke as pect van de 'zaak-Van Rooy' als doorslaggevende factor aan te ha len. "We gaan nu eerst met Van Rooy rond de tafel zitten hoe het contract dat wij met PSV hebben afgesloten ervoor hem komt uit te zien", aldus Wauters. Van Rooy kon zaterdag allemaal geen zier schelen. „Ik zie het van de week wel eens. Ik ver moed dat ik dan een gesprek met de club zal hebben. Nu heb ik geen tijd om me daar al te druk over te maken. Ik wil feest vieren. Ik heb het geluk dat ons in de schoot is ge vallen nog niet met mijn vrouw kunnen delen. Ik hoorde het nieuws in de hotelkamer zaterdag ochtend. Meneer Kessler klopte aan de deur en gooide de Gazet van Antwerpen op mijn bed met de op merking: hier heb je wat te lezen. Daarin stond een klein bericht over mijn definitieve komst naar Ant werp FC". AMSTERDAM (GPD) - Wanneer PSV over enkele maan den zijn derde opeenvolgende landstitel viert, kan Ajax al tijd nog worden uitgeroepen tot kampioen van de blessu retijd. De Amsterdammers wisten dit seizoen tegen Volen- dam een winnende treffer te plaatsen in de extra tijd en scoorden tegen Fortuna op dezelfde benauwde manier de gelijkmaker. Gisteren bezweek ook Groningen na 92 minu ten voor Ajax, dat weliswaar veel kwaliteit heeft ingele verd, maar kennelijk nog steeds een langlopend contract heeft met Het Geluk. AMSTERDAM (GPD) - Johan Cruijff zal pogingen onderne men om nog begin deze week de Algerijnse international Ra- bah Madjer naar Ajax te halen. Madjer moet na de Zweed Peter Larsson, die morgen in Amster dam een contract zal tekenen, de tweede versterking worden voor de uitgedunde en naar Cruijffs smaak te jonge Ajax- selectie. De 29-jarige Madjer wordt bij Europa-Cuphouder FC Porto de laatste weken niet meer op gesteld, omdat het bestuur en de technische leiding hem ver wijten dat hij. zonder de club daarin te hebben gekend, voor volgend seizoen een verbinte nis is aangegaan met Bayern München. Cruijff, die een goe de persoonlijke relatie met Madjer onderhoudt, verklaarde gisteren: „Madjer wil graag naar Ajax voor de rest van dit seizoen en ik wil hem graag hebben. Nu moet alleen Porto nog meewerken. Ik zal vandaag of morgen telefonisch contact met Porto opnemen. Desnoods ga ik er naar toe. Ik hoop de zaak snel te regelen". Die haast is geboden omdat FC Porto zondag in Tokio voor de Wereldcup speelt tegen Penarol en de Portugezen waarschijnlijk woensdag al naar Azië vertrekken. Boven dien moet Ajax Madjer voor 15 december vastleggen, wil het de Algerijn in de kwartfinale van de Europa Cup II kunnen opstellen. Cruijff verwacht niet dat Bayern München bezwaar heeft tegen de transactie („ze kunnen pas per 1 juli rechten op hem laten gelden, dus in fei te is Bayern niet eens partij in deze zaak") en heeft goede hoop, dat het hem lukt. "De komst van Madjer zou fantas tisch zijn. Voor Ajax, maar ei genlijk ook voor het totale Ne derlandse voetbal. Madjer is een speler van wereldklasse. Je kunt wel roepen dat het nauwe lijks zin heeft om zo'n man nog voor één seizoenshelft te laten komen, maar als je een half jaar Maradona kunt krijgen, zeg je toch ook geen nee?", aldus de technisch directeur, die voor het geval dat de komst van Madjer onmogelijk is, wel al een alternatief heeft. „Een naam noem ik niet. Ik ga trou wens uit van Madjer, want je moet altijd proberen eerst de besten te pakken". De komst van Peter Larsson is inmiddels zeker. Cruijff ont ving enige uren voor Ajax-FC Groningen de mededeling dat de Zweed van Göteborg-voor- zitter Gunnar Larsson toestem ming heeft gekregen om in Am sterdam te tekenen. Het fraaie en tevens beslissende (2- 1) doelpunt van Johnnie Bosman zorgde aan het eind van een matige pot voetbal voor veel commotie in De Meer. Terwijl de Ajacieden ju belden, meldde Groningen zich massaal bij grensrechter Van Riel, die de thuisclub inderdaad volle dig ten onrechte de twaalfde hoek schop had toegewezen. En uitgere kend die laatste gelegenheid bracht Ajax de winst. „Zo is voetbal", relativeerde Gro- ningen-trainer Martin Koeman de nederlaag naderhand, toen de erg ste woede weer was weggeëbd. „Het was gewoon een achterbal, ik geloof dat niemand daar aan twij felde. Ik durf dit een onverdiende nederlaag te noemen. Het beste voetbal kwam van ons. De spelers krijgen daarom een gelijkspel-pre mie. Misschien verzacht dat de pijn een beetje". De noorderlingen hadden waar schijnlijk de voorkeur gegeven aan een onbetaald gelijkspel, belust als zij waren op eerherstel na de sma delijke bekernederlaag van enkele weken geleden tegen de Ajax-re- serves. Zonder Jan van Dijk, die in de warming-up te veel last ervaar- de van een rugblessure en later ook zonder de met een verdraaide knie uitgevallen Olde Riekerink hielden de Groningers de poort gisteren heel wat beter gesloten dan in het bekerduel met de Amsterdamse blagen. Ajax, dat de laatste tijd toch al weinig scoort en traditio neel op eigen terrein tegen FC Gro ningen moeilijk uit de voeten kan Met een fantastische kopbal brengt John Bosman Ajax in blessuretijd alsnog langs Groningen (foto anp> (uit de vijf laatste ontmoetingen in De Meer peurde Ajax slechts vijf punten), kwam niet aan uitgespeel de kansen toe. Anderlecht klaagt terecht BRUSSEL (ANP) - Het centraal scheidsrechterscomité van de Bel gische voetbalbond (KBVB) heeft zaterdag de klacht van Anderlecht tegen scheidsrechter Gernay ont vankelijk verklaard. Het sportco mité van de KBVB, het tuchtor- gaan, moet nu beslissen of de com petitiewedstrijd Anderlecht-Stan- dard Luik wordt overgespeeld. In dat door Standard met 2-1 ge wonnen duel, op 14 november, gaf scheidsrechter Gernay de gele kaart aan de Luikse doelman Bod- art voor onsportief gedrag. De arbi ter liet het spel echter niet hervat ten met een vrije trap voor An derlecht. Het scheidsrechterscomi té heeft toegegeven, dat het een ar bitrale dwaling is geweest. Op 30 december zal het sportcomité moe ten oordelen of die beslissing van Gernay van invloed is geweest op het verloop van de wedstrijd. Als dat volgens het comité wer kelijk zo is, dan zal het duel in fe bruari worden herhaald. Arnold Scholten had geschonken omdat Jan Wouters nog te veel hin der ondervond van zijn knie en om dat Richard Witschge en Ronald de Boer dienden „uit te rusten" in de Al, moet het er benauwd van heb ben gekregen. Zeker nadat Eijkel- kamp, die zijn ploeggenoten Booy en Mason eerder al riante kansen had zien missen, op slag van rust met het hoofd voor 0-1 had ge zorgd. Maar Cruijff deed na afloop of zijn neus bloedde en sprak van een logische overwinning. „Want we hebben vrijwel de hele tijd, en met name na rust, in het Groningse strafschopgebied gevoetbald. Dan vallen er altijd goals", aldus de naar zichzelf |oe redenerende coach, die kennelijk alweer was vergeten hoe het zijn team een week geleden in Haarlem (0-0) was vergaan. De winst van gisteren was dan ook allerminst een kwestie van lo gica. Eerder een kwestie van geluk, aangezien de Amsterdammers de creativiteit en persoonlijke klasse misten om het duel naar hun hand te zetten. Wanneer Groningen be ter had geprofiteerd van Ajax' zwakte aan de linkerkant van de defensie (Rob Witschge) dan was een andere belangrijke voetbalwet (de goal valt altijd aan de andere kant) waarschijnlijk van kracht ge worden. Nu ontsnapte Ajax dank zij een kamikaze-kopbal van Bos man, die na 56 minuten eindelijk eens los kwam van De Wolf en grensrechter Van Riel. Indirect stelde deze Bosman in staat om in blessuretijd zijn totaalscore op twaalf te brengen. Geen gek cijfer voor een voetballer, die volgens Cruijff vaak niet „scherp" of „at tent" is en dit seizoen daarom pas tien volledige wedstrijden mocht meespelen. LONDEN (GPD) - De oorlog tussen de onder nemende uitgever Robert Maxwell en het be stuur van de Engelse voetbalcompetitie, de League, is over. Beide partijen bereikten het af gelopen weekeinde een compromis, dat met name door Maxwell als een persoonlijke over winning in de grimmige tweestrijd zal worden uitgelegd. Hij verkreeg immers toestemming van de League om Watford van popster Elton John over te nemen. Het offerstuk van zijn kant is de toezegging dat Maxwell zijn meer derheidsaandelen in de voetbal-NV van Ox ford United zal verkopen. Bovendien zullen zijn zoon en dochter hun sleutelposities in het bestuur van deze club opgeven. Als het gaat om de regels van de League, mag een en dezelfde persoon maar over één club in het Engelse beroepsvoetbal de scepter zwaai en. Maar Robert Maxwell doet dat in feite rechtstreeks bij Derby County. En via zijn kin deren ook bij Oxford United. Bovendien heeft hij meerderheidsbelangen in de tweede-divi sieclub Reading. Toen bekend werd dat Elton John van plan was om na elf jaar zijn 93 procent van de aande len in de FC Watford te verkopen en daarover al in zakelijke onderhandeling was met de mil jonair Robert Maxwell, brak de hel los en be sloot het bestuur van de League om maatrege len te nemen. Het maakte bekend dat drie eer- ste-divisieclubs onder één baas een bedreiging zou kunnen vormen voor een eerlijk verloop van de competitie. Maxwell werd dan ook ge vraagd zich bij twee van de drie clubs terug te trekken. De uitgever ontstak daarover in hevi ge toorn, beschuldigde league-bestuurders van verregaande incompetentie en noemde hen een stelletje amateurs. Volgens Maxwell was er geen vuiltje aan de lucht, omdat hij zijn invloed alleen liet gelden bij Derby County, waarvan hy voorzitter is. Alleen al de suggestie dat hij, de grote voetballiefhebber Robert Maxwell het verloop van de competitie op onoirbare wijze zou willen beïnvloeden, vatte hij op als een be lediging van de hoogste orde. Kortom, Robert Maxwell ging door met de aankoop van Watford. De League stapte daar op naar de rechter, die een uitstel in de aan kooptransactie gelastte. Een beslissing waarte gen vechtjas Maxwell op zijn beurt in beroep ging. Tijdens het weekend slaagde David Da ne, de plaatsvervangend voorzitter van Arsen al, erin om het bestuur van de League en Max well samen bij hem thuis op de koffie te krij gen. Met als resultaat dat het bestuur van de League zijn eigen regel brak door Maxwells greep op twee eerste-divisieclubs te laten be houden. En bovendien erkent dat Maxwell ge lijk heeft dat zijn aankoop van Watford goed is voor de club en de stad, waar de uitgever bin nenkort een grote hypermoderne krantenfa- briek zal openen. Op zijn beurt zei Maxwell dat het verkopen van zijn meerderheidsbelangen in Oxford United in het belang is van het voet bal. HAYE THOMAS MILAAN - Het Italiaanse elftal heeft zijn optreden in groep 2 van de voorronde van de strijd om het Europees kampioenschap besloten met een overwinning. In Milaan werd zaterdagmiddag Portugal voor 20.000 toeschou wers met 3-0 verslagen. Bij de rust leidden de Italianen, die al zeker waren van deelneming aan de eindronde in West-Duitsland met 1-0. De openingstreffer in het door Jan Keizer gearbitreerde duel kwam in de achtste minuut op naam van Vialli. De spits van Sampdoria, die twee weken gele den het Italiaanse elftal met twee treffers tegen Zweden (2-1) defi nitief in het eindtoemooi schoot, schoot van grote afstand raak. Na het vroege doelpunt lieten Al- tobelli en Vialli goede kansen lig gen, voordat Giannini drie minu ten voor het einde de marge ver dubbelde. In de slotminuut maakte De Agostini er 3-0 van. In het Portugese elftal ontbraken de spelers van Europees beker houder FC Porto, dat zich voor bereidt op de wedstrijd om de wereldbeker tegen Penarol uit Montevideo, die op 13 december in Tokio wordt gespeeld. Boven dien ontbrak sterspeler Futre door een blessure. Stand groep 2: Italié 8 6 1 1 13 16- 4 Zweden 8 4 2 2 10 12- 5 Zwitserland 8 1 5 2 7 9-9 Portugal 7 1 4 2 6 5-8 Malta 7 0 2 5 2 4-20 Laatste wedstrijd, 20 december: Malta -Portugal. LONDEN - De Engelse voetbalfans liep het water de afgelopen week regelmatig uit de mond. De kranten leverden dagelijks surprises om van te smullen. De dag nadat de hobby van Robert Maxwell, het verza melen van voetbalclubs, tot de bodem was uitgespit, haalde Clayton Backmore alle voorpagina's. De vleugel verdediger van Manchester United werd tijdens een kort verblijf van zijn club op de Bermuda-eilanden opgepakt. Terwijl zijn kameraden zich bruin lieten bakken op het strand, werd Backmore in hechtenis genomen op verdenking van verkrachting. Ontkennen hielp Backmore niet. Pas vierentwintig uur later stond zijn onschuld voor de politie van Bermuda vast en kon hij met de club de terugreis aanvaarden. De gebeurtenissen op Bermuda hadden de back zo uit zijn even wicht gebracht, dat hij zaterdag in de wedstrijd tegen Queen's Park Rangers op de reservebank zat. De zon had de Mancunians van nieu we energie voorzien. QPR, met de pas van Glasgow Rangers aange trokken spits Mark Falco in de gelederen, kwam er niet aan te pas. De vaak verguisde Peter Davenport opende tien minuten voor de rust voor United de score (0-1). Na de pauze stelde aanvoerder Bryan Rob- son in de 74ste minuut de eindstand vast (0-2). Arsenal herstelde zich op eigen veld van de misstap van vorige week, toen het tegen Watford het ongeslagen record in veertien wed strijden uit handen gaf. Tegen Sheffield Wednesday zag het er aanvan kelijk wederom donker uit. Michel Thomas miste in de 26ste minuut een strafschop voor de thuisclub, waarna Colin West vijf minuten la ter Sheffield de leiding gaf (0-1). Een stormachtig Highbury-kwartier- tje hielp Arsenal na de pauze aan de winst. Kevin Richardson (58), Per ry Groves (66) en Paul Merson (73) tilden de score naar 3-1. Lijstaanvoerder Liverpool moest tegen Chelsea een achterstand goedmaken om alsnog met 2-1 te winnen. KARLSRUHE (SID) - Werder Bremen gaat als lijstaanvoerder de winterpauze van de Bundesli- ga in. De koploper zegevierde za terdag met 2-0 bij Karlsruhe en zag de concurrentie uitglijden. 1. FC Köln verloor bij FC Kaisers- lautern (0-3). Bayern München kwam in de „klassieker" tegen Hamburger SV niet verder dan 2- 2. Frank Neubarth nam in Karls ruhe beide doelpunten van Bremen voor zijn rekening. Hij scoorde in de 17e en 85e minuut. De teleurgestelde aanhang van de thuisclub ging naar huis in de veronderstelling de nieuwe kam pioen van de Bondrepubliek te' hebben gezien. Het nerveuze KSC kreeg in anderhalf uur geen enkele kans. Köln bleef tweede op de rang lijst, maar kwam op vier verlies- punten meer dan Werder. De tweede nederlaag in de competi tie kwam tegen 1. FC Kaiserslau- tern, dat zaterdag op alle fronten beter was. De doelpunten waren van Kohr, Hartmann en Allievi. International Littbarski van Köln werd in bedwang gehou den door Roos. Onmiddellijk na de wedstrijd deelde Littbarski mee niet mee te gaan met de Westduitse ploeg naar Zuid- Amerika tussen 8 en 18 decem ber. Hij wil een slepende ontste king van de knieschijf laten her stellen gedurende de winterpau- Hamburger SV - Bayern Mün chen zou tot voor kort de onbe twiste topper van de Bundesliga zijn. Beide topclubs hebben de laatste tijd een gedeukt prestige opgelopen. HSV kon een over winning het best gebruiken. Het werd 2-2 in een gelijkopgaande strijd. Het werd 0-1 door Augent- haler, 1-1 door Von Heesen, 2-1 door Kroth en 2-2 door Matthaus. De Poolse Hamburger Okonski viel zwaar geblesseerd uit. BRUSSEL - In de zekerheid dat Frans van Rooy niet meer kan wor den teruggeroepen naar Eindhoven heeft FC Antwerp zaterdag de eerste helft van de Belgische competitie in stijl afgesloten; met een overwinning van 3-0 op Standard Luik. De koploper bereikte daar door ongeslagen de winterstop met 28 punten uit zeventien wedstrij den. Club Brugge (3-0 tegen Waregem) en KV Mechelen, dat moei zaam met 1-0 won van Beveren, bleven in het spoor van de suc- cesploeg uit Antwerpen. Van Rooy, die eerder op de dag door PSV voor twee miljoen gulden was verkocht aan de Antwerpse club, vierde de mentale overwinning op zijn oude werkgever met een sterk optreden. Doordat Vanderlin- den was geschorst, droeg de Brabander de aanvoerdersband. Hij diri geerde zijn ploeg naar de voorsprong en verliet vervolgens in de 79e minuut het veld. De ingreep van trainer Kessler diende deels als een applauswissel, deels om niet het risico te lopen dat de lichte liesbles sure van Van Rooy zou verergeren. Antwerp slaagde er pas in de tweede helft in te scoren. In het met 16.000 toeschouwers bezette Bosuil-stadion maakte Poortvliet, even als Van Rooy voormalig PSV-er, in de 54ste minuut de eerste treffer. Rethy (70) en Pister (81) vergrootten het verschil. Trainer De Mos begroette de vervroegde kerstvakantie met een op gelucht gevoel. Hoewel zijn club KV Mechelen aan een slechte perio de bezig is, bleef de schade beperkt. Het zwakke Beveren, voorlaatste op de ranglijst, was in verdedigend opzicht lange tijd de gelijke van de thuisclub. Emmers bezorgde Mechelen de minimale overwinning. De doelpunten van Anderlecht in de uitwedstrijd tegen stadgenoot Racing Jet (1-4) werden alle gemaakt met het hoofd. Achtereenvol gens scoorden Nilis, Lindman, Janssen en Gudjonson. MADRID - Real Madrid, Atleti co Madrid en Real Sociedad, de top-drie van de Spaanse voetbal competitie, wonnen gisteren hun duel in de dertiende speelronde elk met 3-1. De voorsprong var de ploeg van Leo Beenhakker op de nummer twee, stadgenoot At letico, bleef daardoor gehand haafd op vier punten. De Mexicaan Hugo Sanche2 had een groot aandeel in de zege van koploper Real Madrid op hel zwakke Logrones. De spits maakte voor 18.500 toeschou wers zijn twaalfde en dertiende doelpunt van dit seizoen, waar van de laatste uit een strafschop. Butragueno zorgde drie minuten voor het einde voor de derde tref fer. Achtervolger Barcelona was nog produktiever dan de top drie. De Catalanen wonnen met 4-1 van Murcia. De Engelse inter national Lineker maakte twee doelpunten. Door deze overwin ning steeg Barcelona naar de vijfde plaats op de ranglijst, met acht punten achterstand op aartsrivaal Real Madrid. Wim Kieft: vier goals

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 12