'Franske' ziet de bui al hangen Den Bosch blijft meetellen na zege op Maccabi Lanldiaar: "Dit had ik niet eens durven hopen' SpooTTV De Wit moet nog wachten Michels kiest Alphenaar in voorlopige selectie 'Clubbier' valt verkeerd in Engeland Van Rooy voelt niets voor terugkeer naar Eindhoven Bulgarije komt op gelijke hoogte met Jong Oranje Ajax rond met Göteborg over transfer Larsson Cash maakt zich kwaad Den Haag in de clinche met de KNVB Italiaanse bond straft Juventus DONDERDAG 3 DECEMBER 1987 PAGINA 17 DEN BOSCH - Vooraf werd de strijd tussen Nashua Den Bosch en het gelouterde Maccabi Tel Aviv betiteld als een tweekamp tussen David en Goliath. De uitkomst van de gisteravond in Den Bosch gespeelde basketbalontmoeting was met die vergelijking in overeenstemming. Na een bloedstollende wedstrijd versloeg de Nederlandse kampi oen de zoveel hoger aangeslagen Israëlische tegenstander uiteindelijk dankzij een tip-in van Rob Korthout in de ver lenging: 103-102. Den Bosch blijft daardoor in de race voor één van de vier plaatsen in de halve finale van de Europa Cup I. Maccabi Tel Aviv is van de zeven tegenstanders die Den Bosch treft in de finalepoule de meest aanspre kende, meer dan Europa Cup-hou der Tracer Milaan of het steenrijke Barcelona. De ploeg, dit jaar weer onder leiding van coach Ralph Klein, speelt voor de twaalfde ach tereenvolgende keer in de finale- poule. Vijfmaal werd de eindstrijd gehaald, tweemaal werd de beker veroverd. Den Bosch trof het dan ook niet dat het na de nederlaag van vorige week bij Partizan Bel grado (101-94) de thuisserie juist te gen Maccabi moest openen. De opening kon echter niet beter zijn. Maccabi werd door de Bos sche basisvijf, waarin de Ameri kaan Paul Thompson als spelma ker fungeerde, direct op achter stand gezet: 13-2 en 21-8. Thomp son kon daarbij niet missen. Koel bloedig mikte de 196cm lange ex- prof van Cleveland uit alle standen en hoeken raak. De 'Thompson show' (34 punten in de eerste helft, tegen 73%) hield Den Bosch op de been toen bij Maccabi het drietal Sims, Magee en Barlow tegengas begon te geven (32-25, 52-45). Den Bosch, dat in 1981 voor het laatst tot de Europese elite door drong, toonde geen plankenkoorts en met name Henk Pieterse lever de verdedigend uitstekend werk af tegen de beukende Magee, terwijl Mike Reddick (21 pnt, 14 reb) afre kende met Ken Barlow. Twee spe lers die samen zö'n beetje net zo veel verdienen als de hele Bossche spelersgroep bijelkaar, maar die gisteravond in de met 2700 toe schouwers goed bezette Maaspoort niet konden imponeren. Maccabi sloop langzaam maar zeker dichterbij, maar de wijze waarop Den Bosch direct na rust (61-53) de eerst zo riant lijkende voorsprong uit handen gaf was ont hutsend. Micky Berkovitz, de vete raan van het Israëlische basketbal, ontworstelde zich uit de greep van de Brabanders en zette Maccabi binnen drie minuten voor het eerst op voorsprong: 63-64. De ervaring van de Israëli's, die van het uit ge slagen positie terugkomen hun handelsmerk hebben gemaakt, leek de doorslag te geven. Dankzij Ronald Schilp, Henk Pieterse en de nu beter bewaakte Thompson (46 pnt, 10 reb) herstel de Den Bosch zich net op tijd, waarna zich een duel ontspon dat de toeschouwers op het puntje van hun stoel hield. Punten werden schaars en bij Den Bosch viel drie minuten voor tijd (bij 92-89), na het UTRECHT (GPD) - De assuradeu ren van Lloyd hebben onlangs op nieuw een aanslag moeten plegen op het geduld van Rob de Wit. Hun vorig jaar zomer door een hersen bloeding getroffen cliënt wil zich dolgraag testen op wedstrijdni veau, maar wacht nog steeds op groen licht van de verzekerings maatschappij. De Ajacied: „Na een keuring is de beslissing opgeschort tot januari. Het wachten duurt lang, maar ik ben al blij dat ze geen negatief oordeel hebben geveld". De droom van Rob de Wit is een come-back op het hoogste niveau. De 24-jarige Nieuwegeiner, die zich in ruil voor een riante uitkering al hoog en breed had kunnen laten af keuren, zet voor dat streven veel, zo niet alles opzij. „Of het lukt is een tweede. Zoals de zaken er nu voorstaan schat ik het fifty-fifty dat de verzekering mij in elk geval de kans geeft". uitvallen van stille kracht Reddick, de produktie geheel stil. Thomp son en Schilp gingen forceren, ter wijl Jos Kuipers daarvoor al niet thuis had gegeven en door coach Jan Dekker mokkend op de bank werd gehouden. Ook toen Bottse uitviel. Den Bosch raakte nerveus, uitge rekend Thompson verloor twee maal de bal en Doron Jamchy hielp Maccabi aan een verlenging: 92-92. Op dat moment leek het vonnis ge veld, want in één klap rukten de Is raëli's door naar een 92-99 voor sprong. Als een stel beginnelingen echter bezweken de Maccabi-spelers in de slotseconden onder de druk van het strijdende en na zes minuten eindelijk weer scorende Den Bosch. Rob Korthout bracht Den Bosch terug tot 101-102. Maccabi kwam daarna niet meer tot een schot, maar Korthout was in de te genaanval te gretig en miste van af stand. Acht seconden restten Mac cabi met balbezit aan de zijkant, met oude rot Aroesti als innemer. Deze wachtte volgens de snel tel lende Oostenrijke arbiter Huber echter te lang, waarna via Korthout de knock-out volgde: 103-102. Het eerste grote internationale succes van Den Bosch was binnen. ZEIST/ALPHEN AAN DEN RIJN - Joop Lankhaar maakt deel uit van de voorlopige, negentien man ster ke, selectie van het Nederlands elf tal voor de interlands tegen Cyprus (9 december in het Ajax-stadion) en Griekenland (16 december op Rhodos). De 21-jarige Alphenaar reageerde gisteravond verbaasd op zijn uitverkiezing waar hij "niet eens op had durven hopen". De verdediger van FC Den Haag werd door bondscoach Rinus Mi chels geselecteerd op grond van zijn goede prestaties in Jong Oran je, dat net als het A-elftal een zeer grote kans heeft zich te plaatsen voor de eindronden van het Euro pees kampioenschap. Lankhaar heeft alle kwalificatieduels van Jong Oranje gespeeld behalve de thuiswedstrijd tegen Luxemburg, die hij als gevolg van een kniebles sure moest missen. Het besluit van Michels om de oud-voetballer van Alphen en ARC over te hevelen van de jeugd- naar de A-selectie, kwam voor Lank haar als een volslagen verrassing. "Vooral omdat tussen Jong Oranje en het A—elftal nog de Olympische LONDEN (DPA) - De Engelse topclubs Liverpool, Everton en Manchester United hebben in sa menwerking met een brouwerij elk een eigen biermerk op de markt gebracht. Het initiatief is met instemming ontvangen door de fans, maar fel bekritiseerd door het Britse ministerie van volksgezondheid. Het assortiment van de super markten is uitgebreid met blik jes bier van de merken Super Red (Liverpool), Everton Premi um Lager en Red Devil (Man chester United). Een deel van de winstmarge komt ten goede aan de clubs. Volgens berekeningen zal de jaarlijkse nettowinst circa 100.000 pond Sterling (350.000 gulden) per club bedragen. Volgens het ministerie van volksgezondheid wakkert het club-gebonden bier het voetbal vandalisme aan. „Overmatig al coholgebruik is een van de voor naamste oorzaken van de vernie lingen en vechtpartijen. De fans worden door dit initiatief aange moedigd dronken te worden", verklaarde een woordvoerder. Het ministerie stelt dat de ont wikkelingen haaks staan op het streven van het Britse voetbal zijn reputatie te zuiveren. Engel se clubs zijn sinds de Heizel- ramp in mei 1985 voor onbepaal de tijd uitgesloten van Europese bekertoernooien. Joop Lankhaar. «electie zit. Ik wist echt niet wat ik zag toen ik mijn naam bij die groep van negentien spelers zag staan. Een groep die zondagavond zal worden teruggebracht tot zestien man. De kans dat de enige debu tant in het selecte gezelschap zich een dag later ook daadwerkelijk in Zeist dient te melden, is vrij groot omdat de Feyenoord-spelers Joop Hiele en Sjaak Troost, die met hun club UEFA-cup verplichtingen hebben, tot de zeker afvallers be horen. De derde afvaller is hoogst waarschijnlijk Henny Meyer die, zoals Michels het noemt, "bij Ajax momenteel in een rustfase ver keert". De onlangs als dienstplichtig mi litair afgezwaaide Lankhaar ziet ANTWERPEN GPD) - Eerder dan gepland vervoegde PSV-manager Kees Ploegsma zich gisteravond in Brasschaat ten huize van Frans van Rooy om de bij FC Antwerp uitblinken de huurling naar Eindhoven terug te halen. In verlegenheid gekomen door de langdurige blessures van Hall var Thoresen en Frank Arnesen, besloot PSV de 24-jarige middenvelder terug te fluiten. Voor de Eindhovense formatie een noodzaak, voor FC Antwerp mogelijk het einde van de hegemonie in de Belgische competitie en voor Van Rooy zelf een ontwik keling waar hij allesbehalve blij mee is. Hoe pijnlijk de operatie voor alle betrokkenen is, kwam gisteravond laat ter tafel in de riante villa, die Van Rooy mag betrekken als dank voor bewezen FC Antwerp-dien- sten. Ofschoon de clubs onderling een overpeinzingsperiode hadden afgesproken, wenste Kees Ploegs ma snel duidelijkheid in de hele af faire. „Ik blijf het liefst bij FC Ant werp, maar ik besef dat ik moeilijk onder de contractuele verplichting met PSV uit kan", weet ook Van Rooy. „Desondanks heb ik tegen over manager Ploegsma gepro beerd duidelijk te maken dat hij veel beter elders op zoek kan naar versterking. We hebben afgespro ken dat ik zaterdag gewoon mees peel in FC Antwerp tegen Stan dard Luik en dat beide clubs daar na verder overleg plegen. Ik sta niet te springen om terug te keren. Integendeel; als PSV het huurcon tract inderdaad verbreekt, is dat zeer tegen mijn zin". Desastreus Dat FC Antwerp Frans van Rooy met lede ogen ziet vertrekken, is een feit. „Desastreus", noemde technisch directeur George Kess- ler de claim van PSV. „Ik heb ge tracht manager Ploegsma te over tuigen van de gevolgen van deze zet voor mijn ploeg. Bovendien moeten we Van Rooy in deze kwes tie niet vergeten. Hij wil niets liever SOFIA (ANP) - Het Bulgaarse voetbalelftal voor spelers tot 21 jaar heeft gisteren in Sofia met 2-1 (1-0) van de jeugdploeg van West-Duits- land gewonnen. Door deze overwinning voeren Nederland en Bulga rije de ranglijst aan met acht punten uit vijf wedstrijden. Nederland bezit een beter doelgemiddelde, 8-2 tegen 5-3 en heeft voldoende aan een gelijkspel in de laatste groepswedstrijd tegen de Bulgaren, die op 15 december in Groesbeek wordt gespeeld. De winnaar van de groep gaat over naar de kwartfinales waarin uit-en thuiswedstrijden worden gespeeld. In het vrijwel lege stadion van Sofia (4000 toeschouwers) waren de Bulgaren aanvankelijk sterker en namen twee minuten voor rust door Dimitrov een voorsprong. De jonge Duitsers herstelden rich in de tweede helft, maar zagen hun achterstand snel verdubbeld door een treffer van Penev uit een omstreden strafschop. De tegentreffer van Kögl, een kwartier na rust, hielp de Duitsers nauwelijks verder omdat het zwakke middenveld nimmer grip kreeg op de Bulgaarse ploeg, die de gelegenheid de voorsprong te vergroten ongebruikt liet. Voor de beslissende wedstrijd tussen Jong Oranje en de Bulgaarse voetbaljeugd hebben de bondscoaches Nol de Ruiter en Bert van lin- gen de volgende spelers geselecteerd: De Goey en Ellerman (Sparta), Swager (Heerenveen), Plomp, Fraser, Van der Meer en Van Loen (FC Utrecht), Paus, Willems en Roelofsen (FC Twente), Van Eek (Den Bosch), Rob en Richard Witsche (Ajax), Matthaei en Peeper (Haar lem), Blattler (Roda JC), Viêcaal (PSV), Vroomans (Eindhoven) en Leusink (PEC). Jong Oranje oefent volgende week dinsdag op het KNVB-sporteen- trum in Zeist tegen het Nederlands amateurelftal (aanvang 17.00 uur). dan blijven. Beide partijen hebben bedenktijd ingelast en dat lijkt me op het ogenblik het meest zinvol. Mocht het vertrek onafwendbaar zijn, dan zal ik moeten uitkijken naar een nieuwe spelverdeler. La ten we maar wachten op de dingen die gaan komen. Het heeft geen zin om verder over ongelegde eieren te praten". MÜNCHEN (DPA) - Landskam pioen PSV is een van de acht deelnemers aan het internatio nale zaal-voetbaltoernooi, dat op 5 en 6 januari in de Olympia-hal in München wordt gehouden. De Eindhovenaren zijn ingedeeld in groep 2 met Atletico Mineiro (Bra), München 1860 en Bayern München. In de andere groep ko men Dynamo Kiev (Sov), Galata- saray (Tur) en VfB Stuttgart en 1 FC Nürnberg uit. Antwerp-voorzitter Wauters wei gerde gisteravond nog te accepte ren dat het vertrek van de draai schijf van de Belgische lijstaan voerder definitief is. „Het is nog steeds geen voldongen feit", aldus Wauters. „Ik reken erop dat Frans- ke PSV ervan overtuigt dat hij er volledig tegen zijn zin gaat spelen en dat de club daardoor misschien afziet van de mogelijkheid hem te rug te halen". Wauters' verwachtingen werden gesterkt door de uitspraken die Van Rooy eerder in die samenhang deed. „Zeven jaar heb ik bij PSV gezeten, waarvan vier bij de a-se lectie. In die periode heb ik nooit een serieuze kans gehad en nu zou ik opeens de redder van het vader land zijn. Dat wil er bij mij niet in". Noodsituatie Toch wijzen zowel manager Kees Ploegsma als coach Guus Hiddink op die noodzaak. Hiddink: „Het is een moeilijke zaak, maar het kan niet anders. Er is inderdaad sprake van een noodsituatie, door het weer wegvallen van Thoresen en de blessure van Frank Arnesen. Vóór 16 december moet de lijst van spelers die aan de volgende Euro pa-Cupronde meedoen bekend zijn. En op die lijst staat dan ook de naam van Van Rooy. Ik heb me uit voerig georiënteerd op de transfer markt, maar de geschikte speler voor die positie links in de midden linie en aanval heb ik niet gevon den. Bovendien kreeg ik van het bestuur niet de ruimte om een of anderhalf miljoen gulden te inves teren". Dat er een emotienele kant aan de zaak ligt, beseft ook Guus Hid dink. „Als FC Antwerp in de mid denmoot stond, waren er aanmer kelijk minder problemen. Nu ligt dat anders. De ploeg is in opbouw en in die opbouw neemt Van Rooy een belangrijke plaats in. Dat neemt echter niet weg dat men wist dat de mogelijkheid Van Rooy te rug te halen steeds heeft bestaan". Hiddink maakt zich niet druk om de vraag hoe de spelmaker van FC Antwerp is in te passen in een PSV-middenlinie, waarin hij on dergeschikt zal zijn aan bijvoor beeld Sóren Lerby en Ronald Koeman. „Frans van Rooy heeft zich in België goed ontwikkeld", vindt Hiddink. „Bij PSV krijgt hij nu de gelegenheid die ontwikke ling te bewijzen. Hij kan laten zien hoe ver hij thans is door zich ook te manifesteren als hij meer kwaliteit om zich heen weet". Zwerversrol Frans van Rooy zelf ziet de bui al hangen. „Bij FC Antwerp heb ik een geheel vrije opdracht, terwijl ik bij PSV, als ik al aan de bak kom, links in het middenveld zal moeten opereren. Dat mijn voorkeur naar die zwerversrol bij FC Antwerp gaat, daarover hoef ik niet geheim zinnig te doen. Ik heb het naar mijn zin in Antwerpen". Van Rooy is ook niet te vangen voor een vergelijking tussen hem en zijn gabber Berry van Aerle. De ze namelijk voelde er ook niets Fraiis van Rooy. voor naar Eindhoven terug te ke ren na het huurjaar bij Kesslers for matie. Twee maanden nadat de verdediger mokkend weer voor PSV tegen de bal schopte, maakte Van Aerle furore in het Nederlands elftal. „Grandioos voor Berry", vindt Van Rooy, „maar daaraan spiegel ik mij absoluut niet. Voor mij ligt de zaak heel anders. Ik ben een ander type, een andere speler. Voor mij gaat dat succesverhaaltje, zoals dat op Berry van toepassing is, niet op". Hongaren boeken minimale winst BUDAPEST (ANP) - Cyprus heeft zijn voorlaatste wedstrijd uit groep 5 van de voorronde voor het Eu ropese kampioenschap 1988 in Boedapest met 0-1 verloren van Hongarije. De Cyprioten, die woensdag in Amsterdam hun uit wedstrijd tegen Nederland over spelen, werden in de laatste mi nuut geveld door een treffer van Kiprich. Kort na rust zagen de 2000 toeschouwers in het stadion van Ferencvaros dat Detari uit een strafschop tegen de paal schoot. Het handjevol toeschouwers was gistermiddag diep ontgoocheld over het spel van het Hongaarse elftal dat onophoudelijk aanviel. Meer dan hoekschoppen leverde het niet op. Het nationale voetbal-elftal van Luxemburg heeft Schotland gis teravond belet een doelpunt te ma ken. Dit kostte de Luxemburgers voor welgeteld 1999 toeschouwers in Esch-sur-Alzette zo veel kracht, dat zij zelf ook niet aan scoren toek wamen. De Luxemburgse doel man Van Rijswijck blonk uit. De 0- 0 in de laatste groepswedstrijd was voor geen van beide eltallen van belang, omdat zij reeds waren uit geschakeld in kwalificatiepoule ze ven voor de eindronde van het toer nooi om het Europees kampioen schap. Als groepswinnaar plaatste Ierland zich voor het evenement in West-Duitsland. NEW YORK (Rtr) - Pat Cash maak te zich gisteravond drukker over de vragen naar aanleiding van zijn optreden in Zuidafrika dan over zijn verlies op de eerste dag van het meteen miljoen gulden gedoteerde Masters-toernooi in New York. De Australiër verloor in drie sets van de Zweed Stefan Edberg: 4-6, 6-4, 1-6. Cash, nummer zeven op de we reldranglijst, stelde onlangs in Jo hannesburg zijn startbewijs aan het evenement veilig. "Ik ben hier gekomen om te tennissen en niet om over politiek te zeuren", beet Cash de journalisten toe. Ook voor Jimmy Connors begon het Masters-toernooi teleurstel lend. De 35-jarige Amerikaan kreeg de als achtste geplaatste Brad Gil bert als eerste tegenover zich. Gil bert, die zich pas vorige week voor het evenement in New York plaats te, zette Connors in twee sets (6-4, 7-6) aan de kant. Mats Wilander doorstond het ge vecht met de Tsjechoslowaak Miloslav Mecir zonder kleerscheu ren: 6-4. 6-1 AMSTERDAM (GPD) - Ajax is momenteel op alle fronten bezig met het op peil brengen van de se lectie. Volgens directeur Arie van Eijden zullen de Amsterdammers vóór 15 december twee door Cruijff gewenste spelers aantrekken, on der wie de Zweed Peter Larsson mogelijk al deze week. „Er zit schot in, maar namen noem ik niet", al dus de algemeen directeur. Ajax heeft met de Zweedse club van Peter Larsson, IFK Góteborg, al overeenstemming bereikt over de hoogte van de transfersom. De 26-jarige centrumverdediger, nu nog met vakantie, zal zich waar schijnlijk morgen bij Ajax melden voor een afrondend gesprek wat betreft zijn persoonlijke wensen. Van Eijden verwacht overigens nog deze week de transfer van Jan Sörensen te hebben geregeld. De Deen heeft een aanbieding van de Portugese staartclub Portimonen- se, waar hij tot medio 1989 terecht kan. „Portimonense heeft nog geen contact gezocht", aldus Van Eij den. „Maar ik neem aan dat het ver trek van Sórensen binnen enkele dagen wordt afgerond". De club uit Portimao beschikt niet over finan ciële middelen om een transfersom voor Sörensen neer te tellen, maar dat zal Ajax er niet van weerhou den om toch een kleine vergoeding trachten los te peuteren. In de affaire-Rijkaard is het wachten nog altijd op afrondende acties van AC Milan. De Italianen hebben zich nog steeds niet in Am sterdam laten zien. Volgens Van Eijden is er echter de laatste dagen wel weer telex-verkeer geweest tussen Ajax en Milan. De Europa-Cup-II-houder verga dert volgende week waarschijnlijk over contractverlenging met Johan Cruijff. De Ajax-coach, die de ko mende twee seizoenen graag vol gens Engels managers-model zou willen gaan functioneren en der halve meer macht in de zakelijke sfeer beoogt, heeft inmiddels via het bestuur Johnnie Bosman een nieuwe aanbieding gedaan. Bos man heeft een tweejarig contract in overweging. Dat zelfde geldt ook voor John van 't Schip, die nog na denkt over een driejarige verbinte- zijn uitverkiezing voor de selectie van het Nederlands elftal als een beloning voor zijn constante spel in Jong Oranje en bij FC Den Haag, waar zijn contract aan het eind van dit seizoen afloopt. De naam van de blonde verdedi ger is al meer dan eens in verband met Ajax gebracht. "Maar zelf heb ik van Ajax nog nooit iets ge hoord", aldus de full-prof. "Trou wens, van geen enkele club. Na tuurlijk doen er allerlei wilde ver halen de ronde, maar daar trek ik me niets van aan. Ik blijf er nuchter onder en dat lijkt met het meest verstandig. Aan het eind van het seizoen zien we wel weer verder. Ik moet eerst nog maar eens zien of ik volgende week bij de laatste zes tien zit". De negentien geselecteerde spe lers zijn: Van Breukelen, Ronald Koeman, Van Aerle, Vanenburg, Gillhaus en Kieft (allen PSV), Men zo, Winter, Mühren, Van 't Schip, Bosman en Meyer (allen Ajax). Hie le en Troost (Feyenoord), Van Tig- gelen (Anderlecht), Silooy (Racing Club de Paris), Gullit (AC Milan), Lankhaar (Den Haag en Erwin Koeman (KV Mechelen). De definitieve selectie voor de interland tegen Griekeneland zal op 10 december worden bekend gemaakt. DEN HAAG (GPD) - FC Den Haag kan begin volgende maand tijdens de winterstop niet naar Sudan (Afrika) afreizen omdat competitie leider betaald voetbal Jan Huijb- regts de inhaalwedstrijd Feye- noord-FC Den Haag deze week heeft vastgesteld op zondag 10 ja nuari. De Hagenaars gaan daar niet mee akkoord en hebben onmiddel lijk mr. Eric Vilé ingeschakeld om de KNVB te bewegen deze wed strijd één of twee weken eerder op het programma te zetten. Mocht dit geen succes hebben, dan wil FC Den Haag de zaak uitvechten voor de burgerrechter. Feyenoord-FC Den Haag zou aanvankelijk worden gespeeld op zondag 25 oktober, maar met het oog op Nederland-Cyprus werd de wedstrijd uitgesteld. Later wilde de KNVB het duel op 13 december laten spelen, maar burgemeester Peper van Rotterdam weigerde dat omdat de aanmelding twee dagen later plaatsvond dan de voorgé schreven termijn van één maand. FC Den Haag had de KNVB al la ten weten dat het van 8 tot en met 15 januari een trip naar Sudan zou maken en weigert daarom perti nent om 10 januari in Nederland te spelen. Voorzitter Stoop wijst erop dat een club twee keer per seizoen een verzoek tot uitstel van een wedstrijd mag indienen om een buitenlandse trip te kunnen ma ken. Als FC Den Haag wordt ge dwongen de westrijd toch op 10 ja nuari in Rotterdam te spelen, dan wil de club de KNVB confronteren met een forse schadeclaim. TURIJN (SID) - De tuchtcommis- sie van de Italiaanse voetbalbond heeft Juventus bestraft voor een incident tijdens de competitiewed strijd in de negende ronde van de serie A tegen Cesena. De overwin ning van 2-1 werd gisteren omgezet in een nederlaag van 0-2. Vlak voor de pauze van het voet balduel in Turijn werd een speler van Cesena getroffen door vuur werk, dat van de tribunes werd ge gooid. De verwondingen waren van dien aard, dat het slachtoffer moest worden vervangen. Cesena diende een klacht in bij de straf- commissie van de bond. Juventus, dat veertien punten had uit tien wedstrijden, zakte door de 'papie ren' nederlaag van de gedeelde tweede naar de vijfde plaats. De club zal tegen de uitspraak in be roep gaan. DONDERDAG 21.30-22.00 BBC 1: A Ques tion of Sport: sportquiz. 22.30-00.30 SCH: Super Sport: met o.a. American In- door Football. 23.05-00.05 SKY: Spaans competitievoetbal. VRIJDAG 10.55-12.00 Did 1: ARD-Sport extra: World Cup skiën vanuit Val d'Isère (afdaling voor da mes). 15.15-17.00 BBC 2: Sport on Friday: met een jaaroverzicht van de sportgebeurtenissen en vooruitblik op het ski-seizoen.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17