Tegenslag UVS bij herhalingsoefening' 'Sneu om zó te verliezen' Meerburg los van concurrentie in vierde klasse Eerste overwinning Foreholte Verrassend verlies van WSB tegen Teylingen MAANDAG 30 NOVEMBER 1987 SPORT PAGINA 15 Verrassend verlies van Blauw Zwart DEN HAAG - Koploper Blauw Zwart leed een even verrassen de als verdiende nederlaag te gen ADO (1-0). Door dit resul taat moet de Wassenaarse eer steklasser de eerste plaats nu delen met SVW. Een sterker ADO kwam in de eerste helft op voorsprong toen doelman Dave Kraaijenbrink bij een voorzet van Carlos Roe- leveld aarzelde met uitkomen. De kleine Wim Bordewijk kop te vervolgens raak: 1-0. Vlak voor de pauze bracht Michel Lier met een doeltreffende kop bal de krachtsverhoudingen nog eens tot uitdrukking: 2-0. Hoewel Blauw Zwart tijdens de tweede rondgang volop ten aanval trok, waren de beste kansen waren voor de counte rende thuisploeg. Dave Kraayenbrink redde echter een aantal keren fraai. Vier minu ten ,voor tijd bracht invaller Er ik Mors de achterstand nog te rug tot 2-1, maar verder kwa men de Wassenaarders niet AMSTERDAM De herhalings oefening van UVS in de hoofdklas se verloopt bepaald niet zonder te genslagen. Voor de zoveelste keer dit seizoen ging de formatie van Arie Lagendijk in de slotfase on deruit. Tegen de geenszins impo nerende koploper Blauw Wit werd in de slotminuten een 1-0 voor sprong volledig uit handen gege ven: 2-1. Geen wonder dat Lagendijk, die met het bestuur van UVS geen overeenstemming kon bereiken over de verlenging van zijn con tract ("Ik heb geen zin om daar nü over te praten"), na afloop volko men gedesillusioneerd was. "Dit mag natuurlijk nooit gebeuren, het is geloof ik al de vierde keer dit sei zoen. Domme pech kun je het dan ook niet meer noemen, maar waar het dan wel aan ligt: ik heb er geen verklaring voor. Natuurlijk hebben we te kampen met blessures, van daag waren Forée en De Graaf er niet bij en een paar spelers zijn niet helemaal fit. Omdat de selectie niet breed genoeg om dat op te vangen moeten ze toch spelen. Maar ik vind het goedkoop om daar de ne derlaag op af te schuiven, al telt zo iets wel mee". Zijn Amsterdamse collega Rob Uytermerk meende wel een verkla ring te hebben voor de trieste in eenstorting van UVS: "Vorige week heb ik ze zien spelen tegen DWV. Toen begonnen ze ook als gekken en sloeg de vermoeidheid op het laatst toe. Hun speelwijze kost kracht, ze hebben nu eenmaal geen zuurstoftank om hun nek hangen". Volgens Lagendijk lag het daar aan echter niet: "Onze sterkte ligt in het vastzetten van de tegenstan der, het voetballen op een klein speelveld met linies die goed aan sluiten. Als je dat naar behoren uit voert hoeft dat niet zoveel kracht te kosten. Maar als we in de verdedi ging worden gedrongen zijn we kwetsbaar, je bent dan afhankelijk van hoe de bal valt. Dat zag je bij hun eerste goal". Die viel in de 88-ste minuut toen een voorzet van Martin Berrevoets toevallig belandde voor de voeten van de mee opgekomen aanvoer der André Gouwswaard, die de bal vervolgens volkomen verkeerd raakte. Tot verbijstering van kee per Arno Schouten, weer in de ba sis omdat René de Graaf gebles seerd was, belandde het leer echter wel met een vreemde curve via de binnenkant van de paal in het doel: 1-1. Een fikse tegenvaller voor UVS, dat hard op weg leek de Am sterdammers hun eerste nederlaag i toe te brengen. En de ploeg moest vervolgens de lijdenskelk tot de laatste druppel leegdrinken, omdat ex-prof (Haar lem en FC Amsterdam) Eef Mel- chers in blessuretijd vanaf een me ter of twintig ineens laag raakko- gelde: 2-1. Lagendijk: "Het is onbe grijpelijk dat hij zomaar mocht aanleggen". Rob Uytermerk had de slotfase door een geheel andere bril gezien: "Ze waren echt op en wij hebben nu eenmaal een ver schrikkelijke karakterploeg". Wat dat laatste betreft had hij zonder meer gelijk, maar normaal gesproken zou zijn ploeg, voor het eerst sinds jaren weer acterend op het hoogste niveau, toch met een nederlaag zijn geconfronteerd, want UVS had het grootste gedeel te van het duel de touwtjes stevig in handen. Blauw Wit werd vanaf het beginsignaal van scheidsrech ter Keijman uit Wageningen vstge- zet op eigen helft. De beste kansen waren dan ook voor de op basis van techniek voetballende Leidse mid denmoter. Nadat arbiter Keijman eerst nog de voordeelregel ver keerd had toegepast. Hans de Kruys werd door Wim Huymans vastgehouden en strandde vervol gens op de uitgelopen Paul van 't Wout, was het halverwege de eer ste helft toch raak. Ronald Brem- mer lanceerde de op snelheid lig gende De Kruy^'die droog uithaal de: 0-1. Ook Fred Filippo was dicht bij een treffer toen hij met rechts van achter zijn standbeen ineens uit haalde. In laatste instantie wist Wim Huymans nog redding te brengen. Vooral linkerspits Ron van der Weyden, gemakkelijk pas serend en daarnaast door het vele stoorwerk in verdedigend opzicht goud waard voor zijn ploeg, plaats te de defensie van Blauw Wit voort durend voor problemen. Doelpun ten leverde dat echter niet op. De thuisclub zelf zocht zijn heil in puur krachtvoetbal, maar slaagde er slechts sporadisch in gevaarlijk voor het doel van Arno Schouten te komen. Alleen René Goudswaard was met een afstandsknal dicht bij een doelpunt. En hoewel de druk van Blauw Wit in de tweede helft aanmerke lijk toenam, waardoor UVS meer werd teruggedrongen en op werk- voetbal moest overschakelen, cre- eërde het team zich geen uitge speelde kansen. Hans Weehuizen uitte zijn ergernis daarover door na een fluitsignaal de bal weg te trap pen en verdween in het boekje. UVS leek derhalve op een verdien de overwinning af te stevenen. Maar dat was dit seizoen wel vaker het geval. HERMAN JOUSTRA Nagtegeller tien duels langs de kant LEIDEN - LDWS moet het voorlopig zonder middenvel der Gerrie Nagtegeller stellen. De Leidenaar kreeg vóór aan vang van de derde klasse-wed strijd tegen FC Lisse (1-0 neder laag) bericht van de tuchtcom- missie van de KNVB. die de voetballer liefst voor tien wed strijden schorste. Dat gebeurde naar aanlei ding van gebeurtenissen na af loop van de met 2-1 verloren wedstrijd tegen WSE, op 25 ok tober. De speler zou zich tegen over scheidsrechter Jutte in on- welvoegelijke taal hebben uit gelaten. Jutte maakte rapport op van de aan zijn adres gerich te krachttermen. In Zeist werd bij het bepalen van de schorsing rekening gehouden met de imposante straflijst van Nagtegeller, voor wie het sei zoen nu al bijna afgelopen is. Zijn LDWS-collega Frans Stouten werd naar aanleiding van ongeregeldheden na het duel tegen Gouda voor drie du els geschorst. De doelman zou direct na dat derde klasse-duel de arbiter met modder hebben bekogeld. Lisse komt tegen LDWS heel goed weg Jansen straft persoonlijke fouten Lugdunum af LEIDEN - De manier waarop Lugdunum (met 2-3) van Roodenburg verloor, paste exact in de weinig benijdens waardige situatie waarin de ploeg zich dit seizoen bevindt. Het begin van de competitie was tamelijk hoopvol en spec taculair (de treffers vielen als rijpe appelen), maar daarna kwam de klad er op een vreselijke manier in bij de Kikkers, die zich gisteren ondanks alle tegenslag van de laatste we ken weer eèns van hun eoede.kant lieten zien. De halfzichbare Peter Pret gebruikt handen en voeten om Mohamed Aitel Houssi af te stoppen. De Lugdunum-aanvaller gaat desalniettemin op weg naar de fraaie gelijkmaker. <roto René Bouwma Daarmee dwong de thuisclub gis termiddag respect af, want de te genstander was niemand minder dan koploper en stadgenoot Roo denburg, dat moest worden bestre den met een gehavend elftal. Maar ook bij ontstentenis van bijna een half team, onder wie de steunpila ren Ted van Berkel en Frans Sjar- dijn, haalde Lugdunum een rede lijk niveau. De Roodenburgers zelf moesten naderhand toegeven dat een gelijkspel tot de mogelijkhe den had behoord en als Lugdunum achterin geen onvergetelijke fou ten had gemaakt dan was het daar waarschijnlijk ook op uitgedraaid. Omdat eerst Wim Eradus en later Leo Wetselaar, opmerkelijk ge noeg de twee enige routiniers, op belangrijke momenten essentiële fouten maakten, liep de nummer drie van onder steeds achter de fei ten aan. Dat was dus niet nodig ge weest als Eradus (geblesseerd aan de derby begonnen) de bal in de twintigste minuut na een voorzet van Richard Gottmer had wegge slagen, in plaats van een poging te doen het leder te 'klemmen'. Ro nald Jansen is er al jaren lang de speler niet naar om zulke kansjes te laten liggen en dus profiteerde hij van die misser, zoals hij ook later het volle rendement zou halen uit een fout van Leo Wetselaar, die twintig minuten voor het einde de bal uit een ingooi voor de voeten van Marcel van der Burg wierp. De aanvoerder bediende Ronald Jan sen, die met zijn tweede en Roo- denburgs derde treffer het vonnis velde over Lugdunum. Fouten "Als je zo hard werkt en lange tijd ook heel aardig voetbalt, is het sneu om op zo'n manier te verhe zen". refereerde Lugdunum-trai- ner Sjaak Rijsterborgh aan de fou ten van zijn routiniers, die de zéér fraaie 1-1 van Mohamed Ait- el Houssi (31ste minuut) geheel onbe langrijk maakten. Zoals naderhand ook de 3-2 van Gijs Collé uit een pe nalty geen enkele waarde meer bleek te hebben. De gasten maak ten zich overigens terecht boos om de dubieuze beslissing van scheidsrechter Haak, want de pe nalty was het schoolvoorbeeld van een cadeautje (Ronald Jansen hield zich juist in toen Van Tonge ren naar de grond ging). De enige waterdichte verklaring die er voor te vinden was, was dat Haak (hij LEIDEN - In de derde klasse A (zondag) boekte Foreholte de eerste overwinning van dit sei zoen. Het won met 1 -3 van WSE. De wedstrijd SJC-Pancratius in West I werd bij een 1-0 stand door de scheidsrechter wegens hevige regenval gestaakt. WSE - Foreholte 1-3 WSE kwam fel uit de start blokken. Toch kreeg juist Voor- houter Stan Uljee na acht minu ten spelen een prima kans, maar zijn schot werd door een WSE- verdediger van de doellijn ge werkt. Meteen daarna schoot Er- win Pleus aan de andere kant een door keeper Paul de Zwaan niet klemvast gestopte bal wel bin- noteerde de Roodenburgers Dun can Alberga en Peter Pret en Lugd- unummer Cees van Tongeren), eer der in de wedstrijd de bal buiten nen: 1-0. Even later kwam Fore holte op dezelfde manier aan de gelijkmaker. Doelman Ton Kling stompte een inzet van Ton Ar royo voor de voeten van Stan Ulj ee, die prompt reageerde. Fore holte putte uit deze treffer zoveel inspiratie dat het van nu af aan de strijd beheerste. Het kwam nog in de eerste helft op voor sprong toen Cock van Leeuwen uit een snelle een-tweecombina- tie met Ton Arroyo scoorde. Ook na rust had Foreholte het beste van het spel hoewel ook WSE kansen kreeg. Vijf minuten voor tijd omspeelde Puck van der Voort de in het vuur van de strijd halverwege zijn helft vertoeven de WSE-keeper: 1-3. het strafschopgebied legde, terwijl iedereen er van was overtuigd Rob Pret Collé binnen 'de zestien' had neergelegd. SJC - Pancratius 1-0 In de tweede minuut al kwam SJC op voorsprong toen Jos Al ders zich na een pass van Ben van de Zalm fraai vrijspeelde en met een hard schot de Pancrati- us-doelman passeerde. SJC bleef het overwicht behouden en schiep zich regelmatig kansen om de voorsprong uit te bouwen. Vlak voor de pauze was er een uitstekende mogelijkheid voor Marco de Ridder, die in balbezit schuin voor het doel vrij kwam voor de vijandelijke keeper.Zijn schot miste echter de juiste rich ting: de bal ging voorlangs. Na de rust achtte scheidsrechter Vrij Peerdeman doorspelen onver antwoord en hij staakte de strijd. "Dat zijn van die dingetjes die dan niet meezitten", vond de ge plaagde Rijsterborgh, die van me ning was dat een gelijkspel de krachtsverhoudingen in de door een kleine duizend toeschouwers bijgewoonde derby beter had weergegeven. Die uitspraak was vooral gebdseerd op het spel in de eerste helft, waarin aanvankelijk en geheel volgens de verwachtin gen Roodenburg het betere van het spel had. Maar nadat Leo Wetselaar de bal (na een uithaal van Gé Tege laar, later vervangen door Robert Goodway, Erwin Koree kwam nog voor Fred Ouwerkerk) van de lijn had gehaald, vonden de gasten geen opening meer, vooral omdat Hennie de Romijn aan de ketting lag bij de weer herstelde Hans van As. Scherpte Onder aanvoering van Robert de Roo slaagde Lugdunum er vervol gens op zijn beurt in de opponent bij vlagen onder druk te zetten, maar Collé (prima kopkans en een schot voorlangs) miste de scherpte, die alleen Ait-el Houssi bezat. Het had in die periode moeten gebeu ren voor Lugdunum, in de twêecfê helft kwam Lugdunum veel min der vaak tot bij doelman Marcel Vink. Juist Roodenburg kreeg nu kansen en die ploeg heeft er veel minder nodig om tot scoren te ko- De door Richard Gottmer ver stuurde bal, waarop Eradus kans loos was omdat een aantal Lugdu- num-benen ongewild als tussenta- tion fungeerde, betekende 1-2. Na dat Tegelaar en Jansen unieke kan sen hadden gekregen, was het uit eindelijk Jansen, die profiteerde van de fout van Wetselaar en de stand op 1-3 bepaalde. Collé maak te er daarna uit de strafschop nog 2- 3 van, maar dat doelpunt had geen enkele waarde meer. "Kwalitatief gezien waren we niet minder dan Roodenburg", overdreef Rijsterborgh niet eens. "Die ploeg is koploper, dus hebben we het nog niet zo slecht gedaan. Jammer van die persoonlijke fou ten. Als ze die niet maken dan loopt het heel anders. Maar we laten de moed niet zakken. Met deze ploeg moeten we het gemakkelijk kun nen redden". FRED SEGAAR LISSE - FC Lisse behaalde giste ren in de streekderby tegen LDWS een nuttige overwinning op LDWS. De Leidenaars, verzwakt door de schorsingen van Ger Nag tegeller en Frans Stouten, werden met 1-0 verslagen. Op het moeilijk bespeelbare veld werd in de 32ste minuut het enige doelpunt door Pim Hoekstra gescoord. In deze wedstrijd tussen de num mers drie en zes van de derde klas se A was het publiek de verliezer. Beide ploegen grossierden in het missen van kansen. Zo kwam Pim Hoekstra in de 17de minuut voor FC Lisse vanaf links alleen op de onzeker keepende Dick Akerboom af, maar hij faalde jammerlijk. Op dat moment hadden de Lissenaren het spel al volledig naar zich toe ge trokken en zat iedereen te wachten op het eerste doelpunt. Dat kwam dus in de 32ste mi nuut. Een corner vanaf links werd door Wim Bouckaert laag voorge geven. Bij de eerste paal was het Pim Hoekstra die nog net de bal zijn hoofd kon laten schampen en op die manier de bal in het net kon laten rollen. Op dat moment was LDWS volledig uit de wedstrijd. FC Lisse creëerde kans op kans maar vergat het karwei af te ma ken. Wim Bouckaert deed een (mislukte) poging de bal vanaf vijf tien meter over de ver voor zijn doel staande Akerboom te lobben Ruud van der Voort miste even daarna de kans op 2-0. Vanaf vijf meter wist hij de bal niet in het doel te krijgen. Het bleef dus 1-0. In de tweede helft zagen de 200 toeschouwers de eerste 15 minuten hetzelfde beeld: een sterk aanval lend FC Lisse en een met tien man in eigen strafschopgebied verdedi gend LDWS. Het missen van de kansen had op LDWS een goede uitwerking. Ineens kon de ploeg wél de aanval kiezen en kreeg het team van trainer Siem van der Ham nog enkele goede mogelijkheden. Het was aan de sterk keepende Mark van Berkel te danken dat LDWS in de 76ste minuut niet langszij kwam. Met een schitteren de redding wist hij een inzet van in valler Marco Dijksman te keren. Het betekende het begin van het Leidse slotoffensief, dat werd be sloten met een niet te missen kans van Ron Tyssonck. De bal ging en kele centimeters langs de verkeer de kant van de paal. FC Lisse mocht zich derhalve gelukkig prij zen met de 1-0 overwinning. RUUD PLOUVIER LEIDEN Koploper Meerburg werkte zich in de zondagvierdeklasse A verder los van de concurrentie. Zelf wonnen de Rijndijk-bewoners in een spannend duel met 2-3 bij SVLV, terwijl rivaal WSB verrassend met 2-1 onderuit ging tegen Teijlingen. De strijd om de laatste plaats lijkt inmiddels voorbehouden voor de ploegen van Unitas en LFC. SVLV - Meerburg 2-3 Een boeiend en hoogstaand duel, waarin Meerburg op de valreep aan het langste eind trok. Nadat hij in de eerste minuut al dichtbij een treffer was ge weest, verschalkte Rob Lamboo keeper Peter van der Heijden in de 25ste minuut alsnog. Hij lepelde de bal vanuit een vrije trap fraai in het net: 1-0. Meerburg verliet daarop zijn verdedigende stellingen, maar kon voor de rust toch weinig gevaar stichten. Een minuut na de hervatting kreeg Rinie van Veen (die zich een suc cesvolle vervanger van de geblesseerde Piet de Koning betoonde) de bal uit een corner ideaal op het hoofd en was de ge lijkmaker een feit: 1-1. SVLV liet zich echter niet ontmoedi gen en zag in de 60ste minuut kans om via John van Veen opnieuw op voor sprong te komen: 2-1. Daarop brak een levendige fase aan, waarin Rinie van Veen met een direct op de slof genomen bal in de 70ste minuut voor 2-2 zorgde. Vijf minuten later mocht Rinie van Veen op aangeven van Fred Hagenaars een heuse hattrick aantekenen: 2-3. Het alles of niets offensief van de thuisclub leidde vervolgens niet meer tot resultaat, al kwam Jelle Raap vlak voor tijd nog wel dicht bij de roos. Teijlingen - WSB 2-1 Op het zware veld betoonden beide teams wel veel inzet, die echter een rom melig spelbeeld niet kon verbloemen. Het op de counter loerende Teijlingen sloeg in de 25ste minuut zijn slag, toen Robert van Leeuwen de bal vanaf 25 me ter op fraaie wijze in de uiterste hoek van het doel kegelde: 1-0. Dat was voor WSB het sein om meer pressie uit te oe fenen. Op slag van rust maakte Dirk Kor- tekaas onder de aanvalsdruk van de gas ten een ongelukkige handsbal. Ger van de Burg verzilverde de toegekende straf schop: 1-1. Na de hervatting behield WSB het initiatief. Het was echter de thuisploeg die in de 60ste minuut op voorsprong kwam, toen Chris Does voor bereidend werk van Wim Broks en Ro bert van Leeuwen beheerst afrondde: 2- 1. Een voorsprong die Teijlingen daarna niet meer uit handen gaf, al was John Jansen met een schot nog eenmaal erg gevaarlijk. Docos - LFC 2-0 Docos had in deze wedstrijd het betere van het spel, maar sprong slordig met de geboden kansen om. Omdat Erik Roos en Peter van der Kooij alleen voor keeper Peter van der Wal faalden, ging de rust nog met een 0-0 score in. In de tweede helft had LFC aanvankelijk enig initia tief, met ondermeer een slecht afgeronde solo van Danny Verplancke. Daarna nam Docos het heft volledig in handen. Dat leidde respectievelijk twintig en vijf mi nuten voor het einde tot de winnende doelpunten van Ron Hoogenboom (na slecht wegwerken) en Erik Roos (op aan geven van Peter Hoogenboom): 2-0. ROAC '79 - UDO 0-0 Een matige partij voetbal op een dras sig veld, met bovendien weinig doelrijpe kansen. Het dichtst bij een doelpunt kwam nog UDO-er Ruud Stuifzand, die in de 22ste minuut de bal langs de reeds gepasseerde Jan van de Poel tegen de binnenkant van de paal deponeerde. Na de rust kwam ROAC opzetten, waarbij UDO-goalie Michel van Haaren in de slotfase voor enkele goede reddingen diende zorg te dragen. Unitas - Alphen 0-1 Alphen leverde een bliksemstart, toen Raoul Valpoort binnen 30 seconden de bal aan Wil Slingerland ontfutselde en Rinie van Elk uit de daaropvolgende voorzet de 0-1 binnenschoot. Al spoedig kregen de met vier invallers danig ge handicapte Boshuizerkade-bewoners meer grip op de gang van zaken. Nico Le- febre en Drikus Verkade kregen zelfs goede scoringsmogelijkheden, maar vonden doelwachter Mart van Dolder op hun weg. Direct na de hervatting miste Rinie van Elk nog een opgelegde kans, Van Nispen - Stompwijkse Boys 2-1 De thuisclub nam in dit sfeervolle duel zijn nieuwe tribune op gepaste wijze in gebruik. Een ongelukkige botsing met de bal leidde er in de 20ste minuut toe dat de Stompwijkse keeper Hans van Bentem geblesserd uitviel en bij gebrek aan een reserve-doelman vervangen moest worden door speler Wim van de Bosch. Deze slaagde er in zijn doel tot de rust schoon te houden, waarna de in al lerijl opgroepen keeper van het tweede elftal. Jan Groeneweg, zijn plaats kon in- Tien minuten na de rust kwam de thuisclub op voorsprong, toen Frits Klin kenberg I op aangeven van Frits Klin kenberg II de 1-0 binnentikte. De weer op zijn vertrouwde positie teruggekeer de Wim van de Bosch bracht de spanning zeven minuten voor tijd alsnog terug, door vanuit een scrimmage 1-1 aan te te kenen. Drie minuten voor het einde gleed Mark Disseldorp op het gladde veld onderuit, waarna het voor Ronald de Jong een eenvoudige klus was om de Zilkers alsnog aan de zege te helpen: 2-1. VTL - Celeritas 2-1 Een nuttige zege voor de Vliet-bewo- ners, die er in dit duel aanvankelijk niet aan te pas kwamen. De gas .ten openden na tien minuten via Van Dijk de score (0- 1) en leken deze vervolgens verder uit te bouwen. Aad van Meurs hield zijn goal echter vervolgens tot de rust schoon, waarna VTL in het tweede part als een herboren ploeg het veld betrad. In de 65ste minuut leidde dat op aangeven van John van Berkel tot de gelijkmaker van Steef Pattiapon: 1-1. Tien minuten voor tijd nam Pattiapon ook de winnende 2-1 voor zijn rekening. Wassenaar - Quick Steps 1-4 Wassenaar kwam er in dit treffen met een rammelende defensie niet aan te pas en keek reeds na twintig minuten tegen een 0-2 achterstand aan, via doelpunten van Wilschut en Bogean. Een tegentref fer van Ernst van der Ploeg bood weer even hoop, maar de 1-3 in de 35ste mi nuut betekende toch min of meer de ge nadeklap. De Ruiter bepaalde de eind stand in de 80ste minuut op 1-4.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15