Mies is er nog, dank zij de tv Is de wereldtop haalbaar voor Nederlandse schakers? TELEVISIE TOEGELICHT 'Heroverweeg zendtijd HV TV-RUBRIEK PAGINA 38 RADIO-TV ZATERDAG 28 NOVEMBER 1987 IN HET WEEKEINDE Frank en vrij De NCRV zendt vanavond de tweede aflevering uit van een nieuwe serie 'Frank en Vrij- shows'. Kandidaten worden aan elkaar gekoppeld door middel van de voorkeurstemmen van hun 'fans' en vaste gast Gerard Cox test hun improvisatievermo gen. Hij doet dat in scènes die zijn gebaseerd op historische ge beurtenissen. Dit keer wordt de 'balkonscène' gespeeld uit Cyra no de Bergerac. Verder ontvangt Frank Masmeijer Rob de Nijs. Tot slot worden de kandidaten getest in het finale-spel, 'het ko- kosnoot-pulkspel'. Al slingerend moeten ze proberen kokosnoten uit een boom te plukken. (Neder land 1, 20.28 uur) 'Used Cars' Als nachtfilm zendt de AVRO vandaag de uit 1980 daterende Amerikaanse speelfilm 'Used Cars' uit. In een dorpje, ergens in het zuidwesten van Amerika, hebben de gebroeders Fuchs ie der een autohandel. Roy ver koopt nieuwe en Luke tweede hands auto's. Maar de broers (een dubbelrol van Jack Warden) gunnen elkaar het licht in de ogen niet. De concurrentiestrijd is op een gegeven moment zo he vig dat de zaak wel uit de hand moet lopen. Tijdens een rampza lige proefrit wordt het zwakke hart van Luke op de op de proef gesteld. De verschijning van zijn dochter vergroot de commotie nog. De film werd geregisseerd door Robert Zemeckis en gepro duceerd door Steven Spielberg. (Nederland 2, 23.15 uur) Cholesterol 'Vinger aan de pols', het me- disch-informatieve programma van de AVRO, is vandaag gewijd aan het onderwerp 'cholesterol'. Dat is een van de belangrijkste oorzaken voor het ontstaan van hart- en vaatziekten. Eén op de drie personen heeft een te hoog cholesterolgehalte. Ria Bremer praat over een en ander met pa tiënten en deskundigen. (Neder land 2,19.12 uur) 5 voor 12 Het KRO-programma '5 voor 12' is morgenochtend gewijd aan het Landelijk Pastoraal Overleg dat dit weekend in Noorwijkerhout plaats heeft. Centrale vraag op deze bijeenkomst is: op welke manier kunnen parochies zich solidair verklaren met de arm- sten in de samenleving? In de re portage die '5 voor 12' brengt, komt het echtpaar Van den Boom aan het woord. De heer Van den Boom heeft jarenlang missionair werk gedaan in Zaïre en kan derhalve als tolk funge ren. In de solidariteit met de vluchtelingen gaat hij heel ver: "Mocht een van de asielzoékers het land uitgezet worden, dan ben ik bereid de betreffende per soon te laten onderduiken". (Ne derland 1, 11.55 uur) Hier en Nu In „Hier en nu" is zaterdagavond een reportage te zien over files. Files dreigen onze economische ontwikkeling lam te leggen. Ver der in „Hier en nu" het laatste nieuws uit Suriname en een re portage over de vervuiling van de Noordzee, waar de bruinvis sen (gevoelig voor vervuiling) verdwijnen. Tot slot nog een pro- tret van Nederlanders die beze ten zijn van het kijken naar vo gels. Een verslavende hobby. (Nederland 1, 22.37 uur) den stopgezet. Gordon, de pro ducer, gaat New York om te pro beren meer geld los te krijgen. Hij keert niet terug. De regisseur, Friedrich, besluit nu ook naar Amerika te reizen om Gordon op te sporen. Hij vindt Gordon te rug in Los Angeles. Er ontstaat een discussie over de film. (Ne derland 2, 21.50 uur) Capitool Gasthof Het VPRO-programma 'Gasthof zur Postmodernen' is, aldus de omroep, een binnenlandmagazi ne dat zich verkennend en analy serend bezighoudt met, de nieu we tijdgeest. In de uitzending van morgen komen de volgende onderwerpen aan de orde: de al lerlaatste totaalweigeraar, de trend voor de jaren negentig, de politiek zegt het vertrouwen in zichzelf op, en een zoektocht naar een nieuwe filosofie. (Ne derland 2, 20.33 uur) 'Stand der Dinge'. De VPRO zendt zondagavond de uit 1982 daterende film van Wim Wenders, 'Der stand der Dinge' uit. Een filmploeg draait in een afgelegen en half verwoest hotel aan de Portugese kust, een sf- film. Als geld en materiaal ont breken moeten de opnamen wor- Het tv-discussieprogramma Het Capitool is zondag (Nederland 2, 12.00 uur) gewijd aan de ver keersproblematiek in Neder land. Over dit onderwerp praten Tweede-Kamerlid Jorritsma (WD), J. Madlener (directeur van een exportfirma), voorzitter J. Rijnsburger van de ENFB, en Procinciale-Statenlid Van Gen- deren (Groenen). Gespreksleider is Maartje van Weegen. Achter het Nieuws In de tv-actualiteitenrubriek Achter het Nieuws van de VARA zondagavond onder meer een ei gen reportage over de 4.000 kilo heroïne die jaarlijks ons land binnenkomt. Verder aandacht voor de problemen in Suriname rond de vorming van een nieuwe regering en een reportage over de vogelsterfte op Ameland door een lijmachtige substantie. (22.05 uur, Nederland 1). Radio Rijnland Radio Rijnland breng morgen tussen 14.00 en 18.00 uur een sportprogramma. De resultaten van het zaterdagvoetbal worden behandeld en er zijn verslagen van de voetbalwedstrijden Lugdunum-Roodenburg, FC Lisse-LDWS. SVLV-Meerburg, en de korfbalwedstrijden Zui- derkwartier-Hoogvliet en Alge- mene-Houd Stand. De NOS brengt zondagmiddag eend ocumentaire over de bijzonere komt het echtpaar Van den levenswijze van de Australische Aboriginals. (Nederland 2, 14.00 Boom aan het woord. De heer uur). (foto anp> Columnist Gerard van Lennep tieradius van Mies, getuigenis 1962 eigenlijk nog maar een heeft eens beschreven hoe hij over af te leggen) stond nog meisje was. Als we de laatste ja- HILVERSUM (GPD) - Schakers zijn ondoorgrondelijk. Dat blijkt maar al te zeer uit het morgen uit te zenden tv-programma 'Op weg naar de top?'. Daarin komen Jan Timman, John van der Wiel en Jeroen Piket aan het woord. Schaker-presentator Hans Böhm praat met de drie beste scha kers van Nederland over hun kan sen in de komende vijfjaar. Wordt Jan Timman de tweede Nederland se wereldkampioen na Max Euwe? Zal John van der Wiel ooit tot de echte top doordringen? En kan Jeroen Piket zich zonder een HA- VO-diploma wel redden in het bui-' tenland? Böhm vraagt het en alle drie geven ze openhartig antwoord. Schakers treden buiten hun ge blokte wereld van paarden, lopers en torens. Gewone mensen? Niet bepaald. Alle drie zijn ze aartslui. Uitsla pen is het parool en niet werken vinden ze ook een zegen. Een baas is uit den boze en sporten moet, maar daarmee is ook alles gezegd: een partijtje voetbal op een vier kante meter, een rondje hardlopen omdat het moet. John van der Wiel: "Ik moet tot mijn spijt bekennen dat ik wel eens jog". Maar wel graag studeren. Elke stelling is er een en iedere tegenstander kent er duizenden. De een studeert harder dan de ander. Schaker Viktor Kort- snoj zegt in de film: "John van der Wiel zal nooit tot de echte top door dringen, want hij studeert thuis niet genoeg." Dat ligt bij Jan Tim man wel even anders. Na een prachtig beeld waarin Timman thuis met stapels boeken om zich heen in de ruime studeer kamer over een schaakstelling ge bogen zit, zegt Kortsnoj: "Jan is be ter dan ooit. Ik denk dat hij Karpov en Kasparov nu kan verslaan". Timman zelf is daar nog niet hele maal van overtuigd, maar denkt een heel eind te kunnen komen. Karpov is het met hem eens, maar wereldkampioen Kasparov zegt in een bui van onoerwinnelijkheid: "Voor Timman is het te laat". De jongste van het stel, de acht tienjarige Jeroen Piket, moet eerst nog grootmeester zien te worden. Hij is hard op weg, want hij heeft Hans Böhm praat met vaderlandse top drie het in zijn korte carrière al ge bracht tot internationaal meester en heeft al een grootmeesterresul taat op zak. De ouders staan pal achter zoonlief en ook anderen ver wachten veel van hem. In de film krijgt de 'coming man' de plezieri- Omroepraad: UTRECHT (ANP) - De Omroe praad vindt dat minister Brinkman van WVC de aanvraag voor zendtij duitbreiding van het Humanistisch Verbond (HV) opnieuw moet over wegen. Door de zendtijduitbrei ding voor de omroepen, die per april 1988 op het derde net komen, is het gevaar aanwezig dat het HV met zijn kwartiersuitzending in het gedrang komt, aldus de Omroe praad in een advies aan minister Brinkman. Het Humanistisch Verbond wil vier keer zoveel zendtijd hebben. Een eerder verzoek om de zendtijd te verdubbelen wees de minister van WVC af, onder meer omdat het HV niet kon aantonen meer leden te hebben gekregen. De afdeling rechtspraak van de Raad van State, waarbij het het verbond beroep in stelde, stelde de minister in het ge lijk. Volgens het HV is er nu sprake van een groeiend ledental en grote re betrokkenheid bij het humanis- De vereniging Sanatan Hindoe Parishad Nederland (SHPN) komt niet in aanmerking voor zendtijd op radio of televisie omdat de vere niging niet heeft aangetoond over voldoende leden te beschikken. Als de vereniging dat in de toe komst wel kan, is toewijzing van zendtijd zeker niet uitgesloten. Dit adviseert de Omroepraad aan mi nister Brinkman van WVC. ge boodschap dat hij een stage mag volgen aan de beroemde Botwin- nik-Kasparov schaakschool in Moskou. De film eindigt met een toe komstvoorspelling van de drie. Heel gemeen, want programmama ker Hans Böhm wil, als alles goed gaat, de heren over vijf jaar in een soortgelijk programma confronte ren met hun huidige verwachtin gen. En als het allemaal lukt, nog eens over tien jaar. Böhm kwam op dit idee na het zien van een soortge lijk Amerikaans programma waar in twee broers en een zusje een hoofdrol vertolkten. Böhm Presentator Böhm is niet bij ie dereen even gezien. Oud-schaker Jan Hein Donner schreef in het midden van de jaren zeventig in een column over de schaakpresta ties van de presentator op een toer nooi: "Van de vijftien partijen die Böhm speelde, is er nauwelijks eentje die de moeite van het naspe len waard is". De persoon in kwestie is het daarmee natuurlijk niet eens, maar zette zijn schaken toch op een wat lager pitje. Via het radio-program ma 'Man Paard' werd tv-maken zijn nieuwe passie. Böhm: 'Er is el ke dag wel een goed tv-programma over schaken te maken. Je kunt een briljante zet uitzenden en dat is dan dat. Maar je kunt ook het ont staan van zo'n zet laten zien. Zoiets is te filmen als een thriller. En dan heb je het nog maar over één zet". "Als je ziet wat voor materiaal wij aangeleverd krijgen uit Se villa. Verschrikkelijk. Een totaalshot, in zoomen op de ene schaker, uit zoomen en inzoomen op de andere. En dat uren lang. Terwijl je ook bij schaken mooie plaatjes kunt ma ken. Ik heb Kasparov eens zien ijs beren. Dat was prachtig. Hij liep 21 passen heen en 21 terug. We dach ten: waar gaat hij heen? Het leek alsof hij de bus moest halen. Als je dat in beeld brengt, is dat schitte rend. En daarmee laat je anderen zien hoe het ook kan". Böhm maakte 'Op weg naar de top?' voor de VARA. Hij presen teert het WK-schaken voor de NOS. Een bewuste keus? "Nee, omroepen interesseren mij niet. Wanneer er één met een een goed idee komt, werk ik mee. Het enige waarnaar ik streef, is de schaak sport toegankelijker maken", (zon dag, Nederland 1, 22.35 uur). Columnist Gerard van Lennep heeft eens beschreven hoe hij met veel vrucht een bepaalde ge beurtenis in het verleden weet te dateren. Als iets voor zijn gevoel 10 jaar geleden gebeurd is, dan telt hij daar de helft bij op, en in derdaad blijkt die gebeurtenis dan meestal al zo'n jaar of vijftien geleden te hebben plaatsgevon den. Ik heb gemerkt dat dit een heel bruikbare vuistregel is, bij voorbeeld toen ik door Mies Bouwman werd opgebeld met de vraag of ik mee wilde werken aan het programma ter gelegenheid van het 25-jarige jubileum van 'Open het dorp'. Was dat echt al weer vijfentwintig jaar geleden?! Ik kon het eerst niet geloven. Als men het mij op de man afhad ge vraagd, zonder mij de gelegen heid te geven er even langer over na te denken, dan had ik het op 16 of 17 jaar geleden geschat. Tel de helft erbij op, en je komt in derdaad bij ongeveer 25 jaar ge leden uit! Jaja, mensen, het leven vliedt sneller uit ons weg dan we denken. Zo'n krappe datering (17 jaar geleden...) valt bij zo'n mara thonuitzending als 'Open het dorp' ook hieruit te verklaren, dat allerlei momenten eruit je nog zo helder voor de geest staan, hoewel andere weer ge heel uit het geheugen zijn wegge wist. Althans bij mij. De essentie van het programma, die stroom van mensen met hun grote en kleine giften (en hun behoefte daar publiekelijk, binnen de ac tieradius van Mies, getuigenis over af te leggen) stond nog scherp in mijn geheugen gegrift. De beelden die we daarvan afge lopen maandag te zien kregen, herkende ik ook onmiddellijk. Ook herinnerde ik mij nog heel goed de lucifersdoosjesactie, die buiten de tv-uitzending stond. En ik wist nog goed dat Wim Kan via de telefoon bij de grootgrut ters 25.000 gulden lospraatte. Maar die stroom van artiesten die acte de presence gaven om de toekijkers thuis aan het toestel te houden, was ik totaal vergeten. Dat Wim Sonneveld één van die artiesten was, had ik mij bijvoor beeld absoluut niet herinnerd. Het geheugen (maar dat wisten we eigenlijk al) is dus kennelijk een soort selectiecommissie, die niet de totale gebeurtenis ont houdt, maar de saillante details er uit. Voor mij was dat Wim Kan die niet optrad maar telefoneer de. Voor een ander was dat mis schien juist weer Wim Sonne veld die niet telefoneerde maar optrad. Zo blijft het totale pro gramma van 23 uur en 20 minu ten misschien wel in zijn totali teit in het totale geheugen van al die Nederlanders die het pro gramma gezien hebben opgesla gen, althans zo lang zij leven. En dat is maar goed ook, want in het NOS-archief is van die bijna 24 uur nog maar anderhalf uur beeldband bewaard gebleven... 1962 eigenlijk nog meisje was. Als we de laatste ja ren nog wel eens terugdachten aan 'Open het dorp', en dus ook terugdachten aan Mies en haar 'lieve, lieve mensen', dan zagen we op het beeldscherm van ons geheugen niet dat meisje (ze was overigens al 33, in vertrouwen gezegd, maar ze oogde nog als 23, eveneens in vertrouwen gezegd), maar de beroemde tv-presenta- trice van 'Mies-en-Scene, 'Een van de acht' (zes keer op de Top Tien van 1972, ingeklemd tussen vier wedstrijden van Ajax in de Europacupcompetitie!), en 'In de hoofdrol'. Geen wonder, dacht je dan onwillekeurig, dat iemand met deze achtergrond als eerste in aanmerking kwam voor de presentatie van zo'n mammoet- programma, dat nog altijd in het Guinness Boek van Records ver meld staat als het langste tv-pro gramma dat ooit door 1 vrouw gepresenteerd en door 1 man ge regisseerd werd (Theo Orde man). Maar zo was het natuurlijk niet. Ze had al wel het een en an der gedaan, maar haar grote po pulariteit als tv-presentatrice kwam toch pas tijdens en na 'Open het dorp' tot stand. Ze moest toen nog worden wat zij nu is: beroemd, geliefd en een kwart eeuw ouder en mooier. Ach ja, die onachterhaalbre tijd, wiens hete honger graag vers- lokt, verslindt, verteert al wat er sterk mag lijken en keert en wendt en stort Staten en Konink rijken... Hij weet de mens wel ou der te tekenen, maar niet te bre ken, althans niet wanneer zij bij de televisie werken. Er wordt vaak gezegd dat de populaire tv- ster een eendagsvlieg is, maar Mies Bouwman is er nog, in volle glorie, en diezelfde maandag avond konden we weer naar Wil lem Duys kijken in zijn Vuist (eerste uitzending op 1 novem ber 1963, dus na 'Open het dorp'), en naar Caroline Kaart, die toch ook al bijna 25 jaar actief is. Ver der zagen we deze week nog Mar cel van Dam die in 1969 debu teerde als Ombudsman, en Aad van den Heuvel, ook al een kwart eeuw op het scherm, die Neelie Smit-Kroes na afloop van 'Hoofdpersoon' strafte met 'Pe restrojka' van Gorbatsjov en 'Een heilige van de horlogerie' van W.F? Hermans. Wie schrijft die blijft, zegt men, maar ook: wie tv presenteert wordt nooit meer geweerd... 18. oefeningsstuk (muz.), 20. streep, 21. kloosterzuster, 23. watering, 24. dwaas, 26. op zichzelf staand deel v.e. ver haal, 27. mengsel, doorelkaar, 28. onbewoonbare vlakke hete droge landstreek, 29. stralen krans, 32. klipgeit, 33. kogel vormig, konisch, 34. toegewij de vlijt, 36. zuivelprodukt. Oplossing HORIZONTAAL: 1. jeugdig, 3. pleziervaartuig, 6. ui, 11. uitrit, 12. merkwaardig, eigenaardig, 13. tennisterm, 14. overblijfsel v.e. gestrand schip, 15. plaats, punt, 17. Europeaan, 19. aflo pende schuinte, 22. bestand deel, 25. gat, 28. grasland, 30 ik (lat.), 31. voorwerp, 33. vlucht heuvel, 35. gravure, 37. leider, vooraanstaande figuur, 38. zet meel uit de wortelknollen van de cassave, 39. schoorsteen- zwart, 40. godin v.d. eeuwige jeugd, 41. glazen verpakking. VERTICAAL: krieuwelende gewaarwording, 2. onver mengd, puur, 4. bevreesd, 5. vlaktemaat, 7. muziekinstru ment, 8. vogelwoonplaats, 9. kreupel, 10. schop, 16. warboel, De prijs van 25,- werd toegekend aan J.C.A. Knijnenburg, Vliststraat 11, 2314 XK Leiden. De prijs wordt de winnaar toege zonden. Oplossingen onder vermelding van 'Puzzel' voor donderdag op briefkaart of in een enveloppe zen den aan: Redactie Leidsch Dag blad, Postbus 54, 2300 AB Leiden. ZATERDAG Radio 1 na 18 uur TROS: 18.06 Coulissen. NOS: 19.02 NOS Jazz Platform. 20.02 Langs de lijn. 22.02 Metro's music. 23.07 Met het oog op morgen. KRO: 0.02 Oogluik. Radio 2 na 18 uur KRO: 18.03 Echo. 18.15 Levenslief en levensleed, f 9.00-7.00 Zie Ra dio 1 Radio 3 na 18 uur NOS: 18.03 De Avondspils. NCRV: 19.02 Koploper. 20.03 Harro de Jonge met om 20.03 Elpee Pop Special: 21.02 Elpee Pop; 22.02 Country Style. 23.02-24.00 Late date KRO: 20.00 Nws. 20.02 KRO-Klas- siek op zaterdagavond, met om 20.02 Middeleeuwse liederen; Radio 5 na 18 uur EO: 18.10 Kayen Rasja (Er is hoop). 18.25 lyi Haberler (Goed nieuws). NOS: 18.40 Arabisch pro gramma. NOS: 19.00 progr. voor buitenl. werknemers. EO: 20.30 Laat ons de rustdag wijden. 21.14 Metterdaad hulpverlening. 21.15 Reflector. 21.35 Deze week. 22.00- 22.25 Gouden orgelklanken OMROEP RIJNLAND 13.00-15.00 Noordwijk Lokaal 15.00-19.00 Vandaag de dag op zaterdag 19.00-20.00 Voorhout Lokaal ZONDAG Radio 1 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuwj 7.02 Ontbijtshow. 7.53 Ter i ging. EO: 8.05 Groot Nieuws met om 8.52 Adventsoverdenking; VOO: 902 VERONICA Sport. TROS: 10.02 Wegwezen. VARA: KRO: 11.02 VARA Radio 1 zondageditie. (11.30 Nws.overz.) 12.02 Ophel en vertier. NCRV: 13.05 Hier en nu. NOS: 14.02 Langs de lijn. Radio 1 na 18 uur VPRO: 18.05 Het Spoor. AVRO: 19.02 Leuterkoek en zandgebak. 19.10 Kees Brusse leest voor. 19.30 De hersengymnastiek. 20.02 Toppers van toen. 21.02 Play it again...22.02 Swing night 1987. NOS: 23.05 Met het oog op mor gen. TROS: 0.02 De nachtwacht. 4.02 Aflossing van de nachtwacht. 5.02- 7.00 Krieken met Adje Radio 2 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. VARA: 8.02 Vroege Vogels. 10.02 Tony 14.02 Nederlands op/ 15.02 Pim Jacobs met hits uit de ja ren 50.16.30 Kom 'ns langs in Kas- Radlo 2 na 18 uur 18.02 Swing low. 19.00- 07.00 Zie Radio 1 Radio 3 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. KRO: 8.02 Hurrie-up. 9.02 Zin in pop. 10.02 De wakkere wereld. 12.02 KRO-Miniparade. 13.02 Het wees huis van de Hits. 15.02 Tijd voor Toen. 16.02 KRO's Zalige Liefdes- lijn. Radio 3 na 18 uur 18.02 KRO's Hitweek. 19.02 Pop- eye. 20.02 Radio Thuisland. 21.02 De krijsende tafel. 22.02-00.00 Op Slag van Maandag Radio 4 voor 18 uur NOS. 8.00 Nws. 8.02 H vier. 9.00 Muslca Religiosa en Profana. 9.55 Progr.overz. KRO: 10.00 Eucharis tieviering. NOS: 11.00 Für Elise. 13.00 Nieuws. 13.02 Opera Mati nee. 14 00 Onder de groene linde. 14.15 Concert op de zondagmid dag: Rotterdams Philharmonisch Orkest met piano. (15.40-16.00 Praten over muziek). 16.30 Disko- tabel. Radio 4 na 18 uur 18.00 Nieuws 18.02 Musica Nova. TROS: 19.00 Continu klassiek, 20.00 Nws. 20.02 Specialiteiten la carte. 22.00 Kamerconcert: Orlan do Festival 1986. 22.30 Finale. 22.59-00.00 Anton Wachter, hoor spel Radio 5 voor 18 uur NOS: 9.00 Nws. NCRV: 9.02 Woord op zondag. 9.30 Te Deum Laudamus. NOS: 9.55 Waterstan den. IKON: 10.00 Verhalen vooraf. 10.10 Kerkdienst. 10.58 Wilde gan zen. 11.00 De andere wereld van zondagmorgen. NOS: 12.00 Nws. VOO: 12.05 Het zwarte gat. (NOS: 13 00 Nws.) 14.00 Radio Romanti ca. NOS: 16.55 Mededelingen en schippersberichten. IKON: 17.00 Kerkdienst. 17.58 Wilde ganzen. kerkmuziek. IOS: 18.40 Nederi. progr. NOS: 19.00 Progr. voor bui tenl. werknemers. 19.20 Suara Ma luku 19.55 Tambu 20.30 Zorg en Hoop. 21.20 NOS Cultuur Special. 22.00 Dichter bij de dichter. 22.10 Jazz uit het historisch archief. 22.40-23.00 Hobbyscöop LOKALE OMROEP ALPHEN 20.00-21.00 Alphens Nieuw- smagazine 21.00-22.00 Sportcarrousel OMROEP RUNLAND 11.00-12.00 Sassenheim Lo kaal 12.00-13.00 Noordwijkerhout 13.00-14.00 Lisse Lokaal 14.00-18.00 Sport 20.00-22.00 Tijdmachine Radio 1 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. NCRV: 7.03 Hier en nu. 7.15 Het levende woord. 7.22 Lichte muziek. (NOS: 7.30 Nws.) 7.33 Hier en nu. 8.32 Maandagmorgen Magazine. 12.05 Boer en tuinder. 12.30 Nieuwsover zicht Hier en nu. 12.32 Over kopen gesproken. 12.50 Moment. NOS: 12.56 Mededelingen voor land- en tuinbouw. NCRV: 13.08 Hier en nu. VOO: 14.05 Veronica Nieuwsradio Radio 2 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. TROS: 7.02 Een goede morgen met Ron Brandsleder. (8.03-8.15 Tros Ak- tua.) 9.03 De TROS Gouwe Ouwe Club. 10.03 Op Volle Toeren. 1-1.03 TROS Radio Karavaan. 12.03 An- dré van Duin. 13.06 TROS Aktua. 13.15 Tijd voor Tetske. 14.03 Mu ziek uit duizenden. EO: 15.03 Met muziek het hele land door. 16.03 Open huis. 16.58 EO-Metterdaad Hulpverlening. EO: 17.03 Ronduit radiokrant Radio 3 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. AVRO' 7.03 De baas van de week. 9.03 Ar beidsvitaminen. 12.03 Hollands Glorie. 14.03 Toppop Radio. 16.03 Toppop Twintig Radio 4 voor 18 uur KRO: 7.00 Nws. 7.02 Aubade. (8.00 Nws). 9.00 Daar word ik stil van. 10.00 KRO-Klassiek op maan dagmorgen. Het Zwitsers Kameror kest o.l.v. Antonio Nunez. 11.50 Over muziek. 12.00 Van twaalf tot twee klassiek. 13.50 Over Kunst en Kuituur. 14.00 KRO-Klassiek op maandagmiddag: Orpheo et Euridi- ce. opera van Fuchs. 16.00 In ant woord op uw schrijven klassiek. 16.50 KRO-Literair: over poézie. VARA: 17.00 Werken van Beetho- 9.25 Waterstanden. RVU: 9.30 Nou en toen. Vara: 10.00 Factor 5. 11.00 Bericht van en over ouderen. HUM.VERBOND: 12.05 Het voor de twijfel. NOS: 13.00 14.05 De smeltkroes. 14.25 Pop muziek. 14.45 Chips die je niet kunt eten. 15.00 Bericht uit het konink rijk. NOS: 16,30 NOS Kindermaga zine. 17.00 Wat een taal. 17.30 Nos Cultuurmagazine. NOS: 17.55 Me dedelingen en schippersberichten RADIO WEST 7.15-8.00 ochtendmagazine, met nieuws, aktualiteiten, weers- berichten en verkeersinformatie. 12.00-13.00 Lunch-uur, met nwsoverzicht, progr.aank., ser- vicerubr., weerber., verkeersinf., land- en tuinbouwinf., de kwis Hebbes en de voorstelling van de

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 38