'Kinderen missen zelfvertrouwen 'Men ziet vaak alleen maar die arme visser Wonen in Kerk en Zanen haalbaar Zonnecellen De Thermen beter benut mm ZATERDAG 28 NOVEMBER 1987 W III PAGINA 13 ALPHEN AAN DEN RIJN - De veel gebruikte foutie ve benaming voor het Bod- daertcentrum in Alphen is tekenend voor de onbe kendheid van dit dagop vangcentrum voor school kinderen van vijf tot dertien jaar. 'Bedaarcentrum' zeg gen de onwetende buiten staanders die de klok er gens hebben horen luiden. Het centrum in de Juliana- straat mag dan luidruchtige en moeilijk handelbare kin deren tot rust manen, aan de andere kant worden al te be daarde en in zichzelf ge keerde jongens en meisjes uit hun isolement gehaald. Alphens Boddaertcentrum vangt 'probleemkinderen' na schooltijd op Alternatief Een echt alternatief voor de kin deren die thuis moeilijk op te voe den zijn is er namelijk niet. De jon geren komen dan al snel terecht bij het Riagg of maatschappelijk wer ker of worden, in minder ernstige gevallen, in een internaat geplaatst. Met een financiële injectie van en kele miljoenen guldens voor de bij na tachtig Boddaertcentra voegde de minister een paar jaar geleden de daad bij het woord. Twee weken geleden echter bleek dat de positie tan de Boddaertcentra door de lan- lelijke politici toch nog niet écht geaccepteerd is. Tijdens de behan- leling van een bezuinigingsopera- ie voor 4e jeugdinternaten werd iet idee geopperd om die interna- en enigszins te ontzien ten koste ran de Boddaertcentra. Het defini- ieve oordeel wordt pas over enke- e weken geveld, maar door dit in- .•onsequente overheidsbeleid drei gen de centra van de hemel in de iel te komen. Els Dekkers zegt als directeur tan het Alphense Boddaertcen- rum behoorlijk verbaasd te zijn >ver deze plotselinge koerswijzi ging van de politiek. "We hebben iota bene zelf een voorstel bij de ninister neergelegd waarin we tangeven hoe we zelfs méér kun- ïen doen met hetzelfde geld. Dat ;an namelijk als we een grotere b,e- itedings vrijheid krijgen. Een Op de voorgrond door Rob van der Zanden Oók illustratief voor de onbekend heid van dit opvangcentrum is het onopvallende onderkomen aan de Julianastraat tegenover het post kantoor. Een alledaags rijtjeshuis met naast de deurbel in minieme letters 'Boddaertcentrum'. Die be trekkelijke anonimiteit heeft de grondlegger van deze centra voor naschoolse opvang van kinderen met opvoedingsproblemen, freule Elisabeth Boddaert (1866-1948), trouwens altijd als belangrijke voorwaarde gesteld. Waarschijn lijk had de adellijke jonkvrouw geen boodschap aan minder pretti ge bijverschijnselen zoals verve lende versprekingen en vooroorde len. Anno 1987 is het begrip voor de Boddaertcentra niettemin aardig gegroeid en lijkt het ministerie van wvc doordrongen van de noodza kelijkheid van deze jeugdhulp- voorziening in ons land. Kinderen die thuis voor de ouders moeilijk te hanteren zijn moeten na schooltijd professionele begeleiding krijgen in speciale opvangcentra, zo is de overtuiging van minister Brink man. Zonder dat daarbij overigens de kinderen uit huis worden ge plaatst. Ze gaan na de lessen op school gewoon huiswerk maken, eten en 'in therapie' bij een opvang centrum. Vroeg in de avond gaan ze weer naar huis. KATWIJK "-"De directie van nen drie of vier weken een pa het hoofd te bieden waarmee omdat het bedrijf in de rode c van vis en het stagneren van Er wordt onder meer gedacht aan het sluiten van bepaalde afdelin gen die het meest door de recente problemen zijn getroffen. De om zet van Ouwehand, een van de grootste visproducenten van ons land, is dit jaar fors gedaald. De sluiting van afdelingen zal gepaard gaan met gedwongen ontslagen, zo laat diecteur L.E. Ouwehand we ten. "We krijgen in deze periode one venredig veel voor onze kiezen", zegt directeur Ouwehand. "In vrij wel alle gevallen gaat het daarbij om zaken, waarop je als visverwer- kend bedrijf nauwelijks enige in vloed kunt uitoefenen. Er wordt vaak gekeken naar de 'arme visser' en voorbijgegaan aan het feit dat achter die visser een hele visver- werkende industrie staat waar de moeilijkheden zeker zo groot zijn". Naast de problemen door de vangstverboden die voor een aan tal vissoorten zijn afgekondigd, kreeg Ouwehand dit jaar te maken met de gevolgen van de negatieve publiciteit over de haringworm op belangrijke afzetmarkten als Duitsland en Italië. De publiciteits campagnes die moeten aantonen dat de uit Nederland afkomstige haring volkomen veilig kan wor den gegeten, hebben het wantrou wen bij het publiek tot nog toe niet kunnen wegnemen. "Het klimaat is verder ook in ei gen land verslechterd door de voortdurende negatieve publiciteit rond alles wat met vis en vispro- dukten te maken heeft", zegt Ou wehand. Produkten Ouwehand verwacht dat de pro blemen waarmee de visverwerken- de industrie momenteel te maken heeft, niet van tijdelijke aard zullen zijn. "We zijn dan ook gedwongen om bepaalde onderdelen van het bedrijf af te stoten waar weinig toe komstperspectief in zit. Verder zijn er afdelingen die door de teruglo pende afzet van produkten in een te ruime jas zitten en die zullen weer op maat moeten worden ge maakt". Het is volgens Ouwehand niet zo dat het bedrijf direct in zijn voort uniek plan, maar het dreigt nu van tafel te worden geveegd door een amendement van een CDA-politica die het mes wil zetten in de Bod daertcentra. Hoe groot de steun voor dat wijzigingsvoorstel is moet nog blijken, maar ik vrees het erg ste". Wachtlijst Dekkers en haar staf bedienen Alphen en omgeving, dat wil zeg gen zo'n 110.000 inwoners. Uit dit gebied kunnen echter maar twaalf kinderen worden geplaatst in het centrum. Te weinig vindt de direc teur die de wachtlijst graag zou :ket maatregelen te hebben sa iet bedrijf is geconfronteerd. jfers terecht dreigt te komen d ie afzet. bestaan wordt bedreigd. "Maar als er nu niets gebeurt, kunnen we het over een paar jaar wel schudden", zegt hij. "Meer nog dan voorheen zullen we in 1988 moeten knokken voor onze afzetmarkten en conse quent met nieuwe produkten moe ten komen". Daar is inmiddels met de komst van een aantal haringma rinades al een aanzet toe gegeven en onlangs is ook een vispaté ge presenteerd. "Traditionele pro dukten, zoals bijvoorbeeld de rol- mops, zijn na zoveel jaren toch aan slijtage onderhevig", aldus Ouwe hand. Het Katwijkse bedrijf heeft vol gens de directeur als voordeel dat de naamsbekendheid bij het pu bliek bijzonder groot is. Ouwe hand: "In de merknaam Ouwe hand is nog wel vertrouwen, maar aan de omzet van artikelen die we niet onder onze eigen naam produ ceren merken we heel sterk dat de consument zich terughoudend op stelt. De stijgende lijn die tot vorig ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen, Zwijnenburg, Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groene- veld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: Y. Groeneveld, Brikkenwal 19, tel: 218661, spreekuur: Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: R. van Leeuwen, Fa- gelstraat 31, tel: 218661, spreekuur: Ros molen 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus. Kruis en De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: R. Taytelbaum, tel: 120266, spreekuur: Utrechtse Veer 17. zo 8 uur tot 24 uur: H. Klaassen, Zwa- nenzijde 27, tel: 213546. Groep 3 - Pleiter, J.W. Lely, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en v.d. Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Stolk, Burggra- venlaan 102, tel: 125820. zo 8 uur tot 24 uur: J. de Bruyne, Kern- straat 11, tel: 141225. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waardt, Arnou, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer: zien ingekort. "Die wachtlijst geeft bovendien volgens ons een wat vertekend beeld, omdat er in wer kelijkheid veel meer probleemge vallen zijn binnen gezinnen dan wij weten. Dat heeft te maken met on ze betrekkelijke onbekendheid in maar vooral buiten Alphen, maar ook met het feit dat de ouders van kinderen die thuis moeilijk te hou den zijn niet snel aan een oplossing als jeugdhulpverlenende instan ties denken. Ze hangen de vuile was niet buiten en denken de pro blemen zelf wel op te kunnen los sen. Daarbij zijn er nog mogeliik- land in Katwijk hoopt bin- ngesteld om de problemen itregelen zijn noodzakelijk een teruglopende aanvoer jaar in het visgebruik viel waar te nemen, heeft in de afgelopen perio de heel duidelijk een knik gekre gen". De recente problemen zullen er volgens directeur Ouwehand toe leiden dat een mogelijke verhui zing van het bedrijf uit de dorps kern van Katwijk aan Zee, wat vooruit zal worden geschoven. Het plan is echter niet van de baan om dat volgens Ouwehand is aange toond dat het betrekken van een nieuw onderkomen uit het oog punt van kostenbesparing de moei te waard is. Het bedrijf is momen teel gevestigd aan de Industrieweg en de Rederijstraat in Katwijk, waar de verschillende afdelingen over een aantal panden zijn ge spreid. Het voornemen bestaat om het bedrijf tezijnertijd te verplaatsen naar het industrieterrein 't Heen van de kustplaats, waar Ouwehand een claim heeft op een strook grond van ongeveer 30.000 vierkan te meter. za 8 uur tot zo 8 uur: F. Lahr, Zoeter- woudse singel 11, tel: 120347. zo 8 uur tot 24 uur: A. Boer, v.d. Helm laan 5, tel: 310420, spreekuur: Haagweg 60. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooymap, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: C. Keyer, tel: 140124. zo 8 uur tot 24 uur: H. Prince, Vondel laan 58, tel: 761754. Leiderdorp za 8.00 uur tot zo 24 uur: J. v.d. Beek en J. v.d. Leden, tel: 894539, beide dagen spreekuur van 12.30 tot 13 uur op Hoofd straat 8, tel: 894539. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: J.J. Voor zaat, Jan Campertlaan 20, tel: 177461. Voorschoten A. Tromp, Leidseweg 328, tel: 762159. Warmond Huisartsenpraktijk Hoornweg/Slee boom, Prof. Aalberselaan 2, Voorhout, tel: 02522-11393. heden als internaten en dergelij ke". Om nóg een misverstand over het Boddaertcentrum uit de weg te ruimen: het opvangcentrum valt niet onder de eigenlijke kinderop vang zoals peuterspeelzalen en crè ches. Het is een dagbehandelings centrum met intensieve begelei ding van zowel ouder(s) als kind. Plaatsing bij een Boddaertcentrum gebeurt ook niet simpelweg omdat de ouders geen tijd of zin hebben om hun kinderen op te voeden van wege een baan of huiselijke om standigheid. Er is meer voor nodig ALPHEN AAN DEN RIJN - Nieuwbouw in de polder Kerk en Zanen ten zuiden van Alphen is haalbaar. Nu alleen de afrondende bespreking met de rijksoverheid Wassenaar za: G. Schaepman, tel: 14561, spreekuur: Van Zuijlen varvNeijeveltstraat 42. zo: J. Vonk, tel: 79676, spreekuur: Wit- tenburgenveg 106. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr. 27/11 tot vr. 4/12 door: Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 18- 20, Leiden, tel: 071-763134; Apotheek Linnaeus, Kempenaerstraat 31, Oegstgeest, tel: 071-173330. Wassenaarse Apotheek, Stadhouders plein 35, Wassenaar, tel: 19220. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: A. Helder, Hermelijnvlinder 36, Leiden, tel: 071-220513. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw: om binnen te komen in het pand aan de Julianastraat. Uitersten Volgens Elly Ammerlaan die groepsgezinsbegeleidster is bij het centrum, gaat er heel wat aan voor af voordat een kind wordt binnen gelaten. "Er moet sprake zijn van ernstige opvoedingsproblemen. Het is moeilijk om aan te geven welke kinderen in aanmerking ko men en welke niet. Het ligt tussen twee uitersten. Je hebt of hele nog te gaan is, blijkt het verlies op de woningen ook deels door de ge meente te kunnen worden opge bracht. Tot de eeuwwisseling wil de gemeente Alphen in de polder H. Vestjens, Rijn- en Schiekade 23, Lei den, tel: 071-144323. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt. Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten C. Westgeest. Leidseweg 560, Voorscho ten, tel: 071-768616. Wassenaar C. Vervoorn, Van Montfoortstraat 15, Voorburg, tel: 833457; W. Immink, Suri- namestraat 50, tel: 462207; A. van Toor, Thorbeckelaan 358, tel: 255907. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Lei derdorp. Oegstgeest en Warmond wordt waargenomen door: J. Pels, v.d. Valk Boumanweg 21, Lei derdorp, tel: 071-896896. Voor patiënten van tandartsenpraktijk Haaswijk, Simon Vestdijklaan 28, Oegstgeest, is tandarts R.S. van Mierlo telefonisch bereikbaar onder nummer 071-155375; tevens spreekuur van 11-12 Wassenaar - Mevr. J. Liem, Zwaluw 24. Zoeterwoude, tel: 01715-1005. Dienst in eigen praktijk: W. Kuiters, Hoge Rijndijk 38, tel. 125215. S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeter- woude-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. drukke en agressieve kinderen of juist hele introverte. In alle geval len moet duidelijk zijn dat de op voeding van het kind thuis in het gedrang komt en voor de ouders een onmogelijke opgave blijkt. Ze zijn bij voorbeeld niet te hanteren en hebben problemen in de om gang. Zowel met vader en moeder als met de leeftijdgenootjes". "Door een intensieve begelei ding na de schooltijd kunnen wij de ontwikkeling van het kind een positieve wending geven. Althans dat is de de voornaamste doelstel ling van het Boddaertcentrum. Je kunt geen grootste gemene deler aangeven. Er zijn vele verschillen. Wel kan ik zeggen dat het in erg veel gevallen jongens en meisjes zijn die elk zelfvertrouwen missen. Dat willen we ze hier geven". Vooroordeel Het zoveelste misverstand be treft de veronderstelde opleiding die de Boddaertkinderen overdag volgen voordat ze naar de Juliana straat gaan. Dat zijn niet uitslui tend mik- of lomscholen, scholen dus voor moeilijk lerende en kin deren met opvoedingsproblemen. "Vijftig procent van onze kinderen zit op zo'n school. De andere helft volgt het reguliere onderwijs", ruimt Els Dekkers ook dit vooroor deel op. De staf van het centrum bestaat uit vier groepsgezinsbegeleidsters (waarvan drie part-time), een or thopedagoog, administrateur, kookster, huishoudster, vrijwilli ger en een stagiair. Globaal geno men zitten de kinderen tussen drie uur 's middags en zeven uur 's avonds in het kleine gebouw. Het begint met het drinken van een kopje thee waarbij de kinderen er varingen uitwisselen over de voor bije schooldag. Daarna worden met de begeleiders afspraken ge maakt over het verdere program ma van die dag. Huiswerk maken, sociale trainingen, groepsgsprek- jes, spelletjes, eten enzovoorts. Elly van Ammerlaan: "De behan Omdat intussen veel bij de (te rugtredende) rijksoverheid en dus ook bij de gemeenten is veranderd, ziet de nieuwe verdeling er als volgt uit: dertig procent woning wetwoningen, vijftig procent pre- 3200 woningen bouwen. Uitgegaan wordt van een investering van 137 miljoen gulden. De verlangde rijkssteun voor de woonwijk is intussen wel flink te ruggedraaid. In plaats van de in het voorjaar genoemde 59 miljoen gul den wordt momenteel gediscussi eerd over dertig miljoen gulden. De gemeente heeft officieel een aanvraag voor subsidiëring ter hoogte van dat bedrag bij het rijk ingediend. Na de voorlopig laatste ambtelijke bespreking in decem ber is de minister aan zet, met het al dan niet honoreren van de finan ciering van de woningbouw en zo ja, tot welke hoogte. Het 'gat' tussen het oorspronke lijk berekende verlies van 59 mil joen en de huidige dertig miljoen gulden wordt vooral gedicht door 'een andere verdeling van de wo ningbouw. De gemeenteraad heeft zich in 1984 uitgesproken voor een verdeling van 45 procent woning wetwoningen, 35 procent premie- huizen, een aandeel van vijftien procent aan ongesubsidieerde wo ningen en vijf procent vrije sector. deling per kind is natuurlijk ver schillend. De ouders worden er na drukkelijk bij betrokken. Dat is een belangrijke voorwaarde voor het aannemen van een kind. De va der en/of moeder moeten instem men met de begeleiding en moeten bereid zijn de hulpverleners thuis te ontvangen. Het is een wisselwer king tussen de ouders en ons. We houden ook veel ouderbijeenkom sten. Op een bepaald moment kom je tot de conclusie datje als begelei der dezelfde problemen hebt met de kinderen als de ouders. Dat praat een stuk makkelijker. Het is tevens een opluchting voor de ou ders. Ze denken: gelukkig het ligt dus blijkbaar niet aan mijn manier van opvoeden of iets dergelijks. Het is een erkenning van hun pro bleem. Want ouders die met een kind hier komen, hebben toch vaak een soort schuldgevoel dat er iets mis is met hun zoon of dochter. Ten onrechte natuurlijk". Agressief Er zijn ook gevallen dat de ou ders andere inzichten hebben over de opvoeding en ontwikkeling van hun kind dan de professionele hulpverleners. "Natuurlijk komt dat voor", zegt de groepsbegeleid- ster. "Maar meestal vinden we toch wel de juiste weg. Na een verblijf bij ons (gemiddeld anderhalf jaar, red.) blijken de kinderen door gaans erg veranderd. De introverte kinderen worden actiever en ope ner en de agressievere komen tot inkeer en zien dat ze hun gedrag moeten veranderen. Dat aspect van zelfontdekking is voor de kinderen heel belangrijk, ze laten zien dat de manier waarop ze reageren tegen over leeftijdgenoten of ouderen vaak fout is. Om een voorbeeld te noemen. We hebben iemand die snel met de vuisten klaar staat. Die komt langzaam tot inkeer nadat hem is geleerd dat dit niet de ma nier is". Zonder te suggereren dat de groep ook de professionele krachten boven het hoofd groeit, zucht ze: "Er zitten echte pro bleemgevallen bij hoor". Een moeilijkheid voor het Bod daertcentrum is dat de kinderen na hun dertiende jaar niet meer in aanmerking komen, hoewel in de toekomst wordt gestreefd naar een doelgroep tot achttien jaar. Els Dekkers: "Dat betekent dat je een kind verliest dat eigenlijk nog hele maal niet klaar is bij ons. Da's jam- ALPHEN AAN DEN RIJN - De Alphense Sportstichting wil tien mille uitgeven voor optimalisering van de zonnecollectoren op het zwembad De Thermen. Voor dat bedrag komt er een nieuw leiding stelsel, waardoor extra energiebe sparing wordt bereikt. Door het dalen van de gasprijs valt het terugverdienen van de in vestering bij de Thermen enigszins tegen. Bij de becijfering van de kosten in 1980 is rekening gehou den met een fors stijgende energie prijs. De zonnecollectoren hebben bijna drie ton gekost, waarover door de EG een subsidie is ver strekt van ruim een derde. De installatie verdient zichzelf lang niet zo snel terug als verwacht. De zonnecel len moeten volgens de plannen het zwembadwater voorverwarmen, in plaats van reeds opgewarmd water één graad celcius verder verhitten. mie huur- en koopwoningen en ten slotte twintig procent vrije sector. Kortom een kleiner aantal gesubsi dieerde woningen voor de minder draagkrachtigen ten gunste van meer en ook grote dure huizen. Het afgenomen aandeel van - voor de huurders goedkope - wo ningwetwoningen levert de ge meente een ruwe vijf miljoen gul den op. Een groter aantal wonin gen in de vrije sector, zoals bunga lows, brengt eveneens vijf miljoen gulden in het laatje. In de reserves van de zogeheten gemeentelijke grondbalans, met onder meer de exploitatie van Kerk en Zanen, wordt opnieuw door de gemeente vijf miljoen gulden gevonden. Het is overigens niet verwonder lijk dat het Alphen niet is gelukt het volle pond uit de onderhande lingen te halen. Met de parlemen taire enquête op de achtergrond is het ministerie van volkshuisves ting de verzoeken voor subsidie al maar strenger gaan beoordelen. De aanvraag van Alphen komt nu neer op een bedrag van 9500 gulden aan locatiesubsidie per woning. Tot voor kort was het bepaald niet on gebruikelijk dat groeikernen (Spij- kenisse, Zoetermeer) voor elke te bouwen woning vijftien- tot twin tigduizend gulden rijkssubsidie ontvingen. ZATERDAG 28 NOV Katwijk toneelvoorstelling 'Helder als Glas' van Phil Young in theater Tripodia aan het Hoornesplein. aanvang 20.15 uur. Leiden rommelmarkt in de Pieterskerk tot 17.00 uur. vogeltentoonstelling bij de ver eniging 'De Zanger-, tot 18.00 uur in buurthuis 1 Spoortje aan de bingo-avond in buurthuis Op Eigen Wieken aan het Valkenpad, aanvang 20.15 uur. Sint Nicolaas in 'De Kopermo len', vanaf 13.45 uur ontvangst in het ABN-gebouw. 14.00 i over 5 of 10 km het Leidse Hout. kaart- en sjoelavond bij de Christelijke Muziekvereniging Concordia, aanvang 20.00 uur m het clubgebouw aan de Lange- gracht. optreden van het muziekkorps K&G in de Stadsgehoorzaal, aan vang 20.00 uur. optreden van het Inge Bakker Combo, aanvang 21.30 uur in Art Centre Droomfabriek aan de Ou de Singel. 4.30 tot 15.30 uur in de Muzen- hof, Cor Gordi|nsingel. prinsenbal van de Carnavals vereniging 'De Rijnschuimers' met bekendmaking van de nieuwe prins om 11.11 uur, aanvang 20.30 uur in wijkcentrum Zijlkwar- door Menno Daams Combo, aanvang 21.30 uur in de Hollandsche Tuyn aan de Hoofdstraat 24. venvereniging Lisse postzegel- en muntenruilbeurs. aanvang 10.00 uur in Het Poel- ZONDAG 29 NOV. rin buurthuis t Spoor- kindervoorstelling 'Elflog'. door Oceaan, aanvang 15.00 uur in het Lak-theater, Cleverinqaplaats 1 film: 'De roep om water' over de watervoorziening in dorpen in Azié en Afrika, aanvang 15.00 uur in het Rijksmuseum voor Volken kunde. Leiderdorp paarden-ponydressuurwed- strijden B1. in manege Liethorp, sportpark De Bloemerd, aanvang 13.00 uur. tentoonstelling van de postdui- liging 'De Rijnklievers' in Oegstgeest kunstzinnige middag t.b.v. Am nesty International met expositie, vanaf 12.00 uur, optreden van het Sleutelkwartet om 13.00 uur. voordracht door Henk van Ulsen om 13.30 uur. optreden kwintet Breetvelt om 14.00 uur. concert blazersensemble Ok- topus. aanvang 15.00 uur tn het Groene Kerkje aan de Haarlem merstraatweg. Warmond optreden van Sanny Day met Frits Katee, Frank Noya. Rob Agerbeek en Eddy Sanchez, aan vang 15.00 uur in jazzboerderij Meerrust, Meerrustlaan. MAANDAG 30 NOV Lelden concert door Johannes Leer touwer. viool en Julian Reynolds, piano, aanvang 20.15 uur m de Kapelzaal van K&O aan de Oude Vest. Visverwerkingsbedrijf Ouwehand in problemen Medische Diensten LISSE - De Lissese harmoniekapel Canite Tube heeft gisteravond in de Agathakerk aan de Heereweg een jubile umconcert gegeven. Het optreden betekende tevens de afsluiting van een reeks van festiviteiten in het kader van het 70-jarig bestaan van de muziekvereniging. Voor de pauze bracht Canite Tuba een gevarieerd programma voor het voetlicht. Na de pauze was het de beurt aan de harmonie St. Jeanne d'Arc uit Noordwijkerhout. Voor het dubbelconcert bestond gisteravond grote be langstelling. (foto Henk Bouwman) Alphens tekort terug naar dertig miljoen gulden

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 13