3795,- A helex Honda Civic: beter, groter en duurder Ook Saab verlegt het jachtterrein «2S&« «&S&SL YSSsi&S- -AD^|2gPl AUTO LEITHON t&l° B0UWCENTRALE Leiden071214421 AUTO Zescilinder 75 past precies in nieuwe straatje van Alfa Auto Allerlei Leiden "Leiderdorp™!^. AUtObedHjf VSI! Off. Honda dealer voor Alphen e.o. IQQfllf EZ \M Koperweg 6 Wsm W Alphen a/d Rijn Nu ook als sedan verkrijgbaar De overneming van Alfa Romeo door Fiat heeft voor het roemruch te merk ook zijn zonnige zijden. Bijvoorbeeld: meer middelen en dus meer mogelijkheden. Als ik Fiat-baas Ghidella kortge leden bij de introductie van de Alfa 164 in Milaan ondanks de uiterst gebrekkige geluidsinstallatie goed heb begrepen kan Alfa rustig in het zadel van het oude stok paardje blijven zitten en leuke au to's blijven bouwen voor automo bilisten, die wat meer willen. In dat exclusieve straatje past de Alfa 75 V6 3.0i heel precies. De zes- cilindermotor in het vooronder is afgeleid van de 2,5 liter uit de GTV sportwagen. Hij komt aanstonds ook in het topmodel van de nieuwe 164-serie. Maar voorlopig geeft hij extra cachet aan de topper van de jubileum 75-serie. Dat deze snelle jongen bijna 57 mille moet opbrengen is niet zo bijster belangrijk. Hij is niet be stemd voor een breed publiek. Het gaat om de echte liefhebbers. Om de 'Alfisti', die in alles alleen maar het goede willen zien Die de lood zware pedalen een eigenzinnigheid van het raspaard noemen, de (te) hoge achterkant een 'koninklijke kont' en de diepe brom van de zes- cilinder een karakteristiek geluid. Aan die automobilisten is kritiek niet besteed. Ze maken gretig gebruik van de tomeloze trekkracht in de onderste toerenregionen, ze blazen met lief de de wagen in nog geen 7'/z secon den uit stilstand naar 100 km/uur en als het-effe-kan zullen ze met veel genoegen het onderste uit de 220 km/uur diepe kan halen. En die De Civic maakt meer dan de helft uit van alle Honda- verkopen in ons land. Vernieuwing van het model betekent dus veel voor de organisatie. Zeker nu ook een sedan in het Nederlandse programma is opgenomen. De Honda-dealers hebben het nooit goed kunnen verkroppen dat door een overeenkomst met Rover de Civic-met- kofferbak aan hun neus voorbij ging. De Honda Ballade - zoals hij in andere landen heette - reed hier rond als 'Young mister Rover', de Honda- dealers mochten er alleen maar naar kijken. Daar is verandering in gekomen met de komst van de nieuwe serie Civics. De sedan zit er nu ook bij. Voorlopig staat hij alleen naast de kan het natuurlijk niet schelen dat driedeurs, de hogere Shuttle het verbruik dan hoger ligt dan de coupé CRX komen later, gemiddelde 1 op 9. de De zogenaamde stuurbekrachtiging zullen zij schijnlijk alleen als 'mooi meege nomen' zien. Maar dat betekent wel veel stuurhulp bij lage snelhe den en nauwelijks assistentie als die bij hogere snelheden niet of nauwelijks nodig is. En het onder stel is aangepast aan de beschikba re krachten. Dat alles maakt de wa gen toch tot een limousine, die meer mensen dan alleen de fanatie- ken zal kunnen bekoren. Temeer, omdat hij nogal wat leuke luxe aan boord heeft. Samengesteld door Koos Post Opvallend waren trekkracht en souplesse. De zogenaamde double wishbone wielophanging rondom kan worden vertaald in een uitste kende wegligging en de gasgevul- de schokdempers zorgden ervoor dat oneffenheden in de weg voor het gevoel goed werden glad ge- De driedeurs kan worden gele verd met een 1,3 liter motor van 75 pk (168 km/uur), een 1,4 liter motor van 90 pk (175 km/uur) of een 1,6 li ter injectiemotor van 107 pk (190 km/uur), in de sedan zijn alleen de sterkste twee motoren verkrijg baar. In het hoofdkwartier van Honda Nederland in Ridderkerk wordt verwacht dat de meeste Civics met een 1,4 liter motor de deur zullen uitgaan. Tijdens een uitvoerige De gemiddelde prijs streken. Alles bij elkaar weer zo'n soepel draaiend Japans middenklassertje, waarvan we er nu al verscheidene kennen. Maar wel modellen, die in de loop der jaren stevig uit de klui ten zijn gewassen. De nieuwe Civic is namelijk net zo groot als het vori ge model van de Honda Accord. En het prijskaartje groeide mee. De wagen heeft weliswaar meer te bieden, dat neemt niet weg dat de vrouw of man die bij de garage komt om een Civic om te ruilen voor een nieuwe stevig kan schrik ken van het verschil dat moet wor den bijbetaald. Dat loopt in de pa pieren. De prijslijst van de nieuwe Civic begint bij 22 mille (driedeurs met 1,3 liter motor), gaat via de 24 mille voor de gunstigst geprijsde 1,4 liter versie naar bijna 32 mille voor de editie met 1,6 injectiemo tor. Voor de sedan (met een heel ro yale kofferbak) moet steedds Vh. mille eens kunnen gebeuren dat de Ci- vic-sedan een aardig aanbieding wordt voor de Accord-rijders die de schrik om het hart krijgen als zij zien wat zij voor een nieuwe Ac cord moeten bijbetalen. Maar van de andere kant: on danks alle groei blijft de overstap van een Accord naar een Civic toch een psychologische stap terug. Het vraagt merkentrouw om die stap te nemen. Honda heeft zichzelf wel wat op de hals gehaald. Over de grenzen - Toyota investeert 75 miljoen dollar in een motorenfabriek in Indonesië. De fabriek moet in 1990 klaar zijn en daarna jaarlijks meer dan 70.000 motoren afleveren, waarvan de helft is bestemd voor Japan. - Suzuki gaat in Japan via de eigen dealers drie middelgrote auto's van de Amerikaanse divisies van Gene ral Motors verkopen. GM heeft al geruime tijd een aandeel van 4,9 procent in Suzuki. Actiemodellen Aparte actiemodellen ditmaal bij Suzuki en Lancia. Suzuki heeft een speciale uitvoering van de Alto GL: de Alto Indigo. Met als bijzon derheid dat de bestuurdersstoel 30 graden kan worden gedraaid, waar door het instappen gemakkelijker wordt. Met wat leuke accessoires in beperkte mate verkrijgbaar voor 12.995. Lancia is met een witte Ypsilon 10 SX gekomen. Op brede, lage Pi- rellibanden. Met spoilers voor en achter en zijskirts. De onderzijde van portieren en spatschermen zijn in zwart uitgevoerd. Prijs 17.990. proefrit heb ik kunnen ervaren, dat deze krachtbron onder de meeste omstandigheden dik voldoende is voor de wagen. Alleen in de bergen op komt hij wat adem te kort en moet er stevig worden geschakeld. Zo men dat al erg vindt, men komt niet dagelijks in de Alpen en voor de rest loopt die motor als het bekende zonne tje. De geluidsproduktie verschil de per wagen wat, maar de kwalifi catie 'rustig' bleef toch overeind. alle in Ne- Onderscheidingen voor Peugeot 405 Wat in autokringen algemeen werd verwacht lekte gisteren naar bui ten: een internationale jury van 56 autojournalisten (onder wie vier Nederlanders) koos de Peugeot 405 tot 'Auto van het jaar'. In Dene marken kreeg het model deze titel al eerder opgeplakt. Het Westduitse blad 'Bild am Sonntag' (oplage 27: miljoen) heeft het een 'Gouden stuurwiel' toegekend. Dat gebeurde in de categorie van auto's met een cilinderinhoud van 1501 tot 2000 cc. Peugeot kreeg der gelijke stuurwielen ook al eerder: in 1978 voor de 505 en in 1985 voor de 205. Van de Peugeot 405 waren er op de helft van deze maand in Frank rijk en Engeland al 53.300 gemaakt en 60.000 besteld. In ons land wordt het leveringsprogramma tot 12 modellen uitgebreid met de komst van SR 1,9 (110 pk - 36.900). derland verkochte Saabs bedroeg in 1983 ruim 32.000 gulden. Twee jaar later was dat bedrag al geste gen tot boven de 45 mille. En aan het einde van dit jaar zal het gemid delde op ongeveer 60 mille liggen. Dat berust niet op toeval, het is het resultaat van de nieuwe koers die het Zweedse merk doelbewust aanhoudt 'We zijn er niet echt blij mee, maar het is de enige manier om te kunnen overleven', bekent Bas Plesman, directeur van het im- portbedrijf A.I.M. in Vianen. De 3677 in 1983 verkochte Saabs brachten bij elkaar minder op dan de 2400, die dit jaar de deur zijn uit gegaan. Overigens is Saab niet het enige merk dat poogt op de te schuiven op de automarkt. Vorige week nog schreef ik hier over de Legend, waarmee Honda de jacht op 'duur dere' klanten heeft ingezet. En di recteur Chris van den Berg van BMW Nederland maakte onlangs in een interview met het blad Auto Management de veelzeggende op merking, dat er in de filosofie van het bedrijf uit München eigenlijk De Saab 9000i met zestienkleppen motor. Een van de typen uit de 9000-se- rie, die binnenkort wordt aangevuld met een sedan. (foto pr> geen plaats meer is voor een 3-se- rie. Zo zouden er nog meer voor beelden zijn te geven. Met z'n allen op naar de top van de automarkt. Die markt wordt ad ministratief in segmenten ver deeld. Met de prijs als belangrijk ste bepalende factor. Hoe verder in het alfabet hoe 'duurder' het seg ment. Met als absolute top het H- segment, waarin Rolls Royces, Fer rari's, Maserati's, uitzonderlijke Porsches en andere droomauto's staan geparkeerd. Maar vlak onder de piek van de piramide wordt het stevig dringen. Tal van merken willen meesnoe- pen uit die toch beperkte ruif, waaruit merken als bijvoorbeeld Jaguar en Mercedes allang hun be staansrecht putten. De segmenten E en F omvatten dit jaar zo'n 55.000 (uiteraard meest zakelijke) verko pen. Dat aantal zal waarschijnlijk in de komende drie jaar groeien naar dik 63.000 auto's. Saab wil daarin meedraaien met een jaar lijkse verkoop van zo'n 2.200 stuks uit de 900- en 9000-series. Zoals ge meld zal de 9000-serie zeer binnen kort worden uitgebreid met een se dan. Gezien de doelstelling ligt het voor de hand dat het Zweedse merk in ons land met wat minder dealers toe kan. Het ligt in de be doeling in 1990 het aantal Saab- dealers te hebben teruggebracht tot zestig, waarbij wel wordt ge werkt aan het opvoeren van het ni veau. Omdat de auto's technisch ook op een steeds hoger plan ko- Ë0 43b 1^ Touwbaan 18 Leiderdorp W Vi W W I I Tel. 071-895000 i TALBOT Peugeot-dealer voor Leiden e.o. Maredijk 175, 2316 VZ Leiden. Tel 071-212911 t.o.v. Het Nieuwe postkantoor Kunststofkeu ken model Vario". Perfekt afgewerkte aanbouwkeuken 290 x 185 cm in wit, grijs of beige. Vol metalen scharnieren 100° en kunststof lades op rollagers. Geheel kompleet met Zanussi koelkast 160 Ltr., gas. elektrokombinatie en afzuigkap. \OY*£Vrf>' Tl#1® .asxe*®3 .«SSkO» Rijksstraatweg Helex b.v. openhaarden KOM OP TIJD. DAN HEEFT U DE GROOTSTE KEUS! Vogelenzang Spoorlijn Haarlem/Den Haag SFEERVERWARMING EN SYSTEEMKANALEN Leidsevaartweg 11,2106 NA Heemstede. Tel. 02502 - 8141

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 11