Den Bosch begint Europees avontuur LUSV verspeelt onverwacht punt aanBlok'77 Kasparov geeft partij gewonnen Selinger optimistisch KNWU stelt amateurs voor keuze WOENSDAG 25 NOVEMBER 1987 PAGINA 19 LEIDEN - In de eerste klasse van het rayon Leiden trad de vrouwenploeg van volleybal vereniging Liusna, samen met InUpGo, kop loper in de betrokken afdeling, aan tegen het als derde geklasseerde S'70. Wie een span nende wedstrijd verwacht had kwam bedro gen uit. S'70 kon de ploeg uit Lisse geen mo ment bedreigen en verloor kansloos met 3-0. Liusna zegevierde via scores van 15-7,15-7 en 15-11. De opponent uit Woubrugge was zonder wisselspeelsters naar de sporthal ge komen, waar getracht werd Liusna met plaatsballen te verschalken. De thuisclub had daar echter goed zicht op, was boven dien in aanvallend opzicht in goede doen en won onbedreigd. Leython 3 zorgde ervoor dat Gemini/Kangeroes 4 nog steeds puntloos onderaan de ranglijst staat. De Voorschoten- se equipe verloor in eigen huis weliswaar eer vol, maar daar koop je weinig voor. Setstan den: 13-15, 13-15, 15-12, 11-15. Aan Gemini- zijde kwam jeugdspeelster Inger Poorta uit stekend voor de dag. DVO en VCO speelden in Leiderdorp te gen elkaar gelijk. Dat betekende het eerste punt voor VCO, dat in eerste instantie de strijd geheel naar zijn hand zette (11-15,5-15). Kennelijk was de ploeg uit Oegstgeest zo blij dat er een puntje binnen was, dat zij vervol gens vergat te volleyballen. Onder leiding van de spelverdeelsters Janneke Kos en Ti neke van Berge Henegouwen nam DVO het initiatief over. wat resulteerde in setstanden van 15-8 en 15-6. Gemini/Kangeroes 3-Salvo was een ongelijke strijd. Salvo ging op alle fronten in de fout en werd dan ook genade loos ingemaakt: 15-1,15-5 en 15-4. LUSV verspeelde onverwacht een punt aan het bezoekende Blok'77, dat aanvalster Coby Rovers weer eens zag uitblinken. Blok had het geluk dat de studentes bepaald niet in hun beste vorm staken en nam zelfs een 1- 2 voorsprong in sets (12-15, 15-1, 13-15). Dat werd LUSV net iets te gortig: 15-10. In Noord wijk ten slotte troffen Novo 3 en InUp Go elkaar. Het team uit Roelofarendsveen maakte in de eerste set nogal wat foutjes (15- 11). maar kwam onder leiding van Karin van de Tang ijzersterk terug en zegevierde met 1- 3 (6-15, 6-15 en 10-15). Dientengevolge gaat InUpGo nog steeds samen met Liusna aan de leiding. Mannen De mannenploeg van WVC werd door een 0-3 nederlaag tegen Valken nog vaster op de laatste plaats gedrukt. In Warmond kwamen setstanden van 7-15,12-15 en 5-15 op de bor den. Een overwinning volgens de verwach tingen. Valken-speler Haje Olden: "We wil len kampioen worden, en gezien de capaci teiten binnen het team gaat dat lukken ook". Voorlopig echter gaat Leyton 3 (met een wedstrijd meer gespeeld) nog aan kop. De Leidenaren maakten korte metten met Orion, dat een klasse minder was: 15-10,15-9 en 15-5. Aan Leidse kant blonk de jeugdige invaller Rogier Schalkwijk uit. Ridderveld kan na de 3-0 nederlaag tegen SKC zijn titelaspiraties voorlopig wel verge ten. De Alphenaren beschikten niet over spe ler/coach Jaap Faber en Freek Pothoven, hetgeen echter geen excuus mag zijn voor de zwakke vertoning tegen SKC. De Leidena ren domineerden op alle fronten. Met name in aanvallend opzicht bleef Ridderveld ver op ze achter. Leython 4 en DAC 3 deelden in een slechte partij de punten. De eerste en tweede reeks waren voor Leython, dat in Dennis Fokké een uitblinker had. Vervol gens kreeg DAC meer controle over de pass, wat leidde tot scores van 10-15 en 8-15. Liusna werd in de eerste set overrompeld door een sterk RW, dat tot 4-7 in het tweede bedrijf de toon aangaf. Vanaf dat moment ging het blok van Liusna beter functioneren. Bovendien kregen de Rijnsburgers moeite met de vijandelijke serve, waardoor Liusna drie keer op rij kon toeslaan: 15-12,15-7 en 15- 6. Fred Teeuwen en Jan van der Meer waren de uitblinkers aan Liusna-zijde. Aarlander- veen behield de aansluiting met de kopgroep door een 3-1 zege op Gemini/Kangeroes 3. Het spelletje van Gemini, dat in spelverdeler Bernard van der Pols zijn meest opvallende man had, ligt Aarlanderveen wel. Leo de Graaf en consorten toonden tot drie keer toe in de finale van een set de meeste lef en won nen dan ook verdiend: 15-11, 12-15, 16-14 en 15-12. Jan Dekker: 'Einddoel is winnen Europa Cup' DEN BOSCH (GPD) - Nashua Den Bosch begint morgen in Bel grado aan een nieuw avontuur in de top van het Europese basketbal. De verrassende Joegoslavische kampioen Partizan is de eerste te genstander in de finaleronde van het Europa-Cup-I-toernooi, waar voor Den Bosch zich voor het eerst sinds 1982 wist te plaatsen. Volgen de week komt Maccabi Tel Aviv op bezoek. De 'eeuwige' kampioen van Israël verschijnt voor de 12 achtereenvolgende keer in de eind ronde. De laatste keer dat de Bossche ploeg zich onder de basketbal-elite schaarde was Jan Dekker nog ac tief als speler, nu zit hij als coach op de bank. Het succes van Den Bosch is zeker ook een succes voor de coach, die lang heeft moeten wachten op de kans zijn plannen uit te voeren. Dat Den Bosch is teruggekeerd in de finalepoule, heeft alles te ma ken met de nieuwe opzet van het Europa-Cup-I-toernooi. De FIBA besloot de finalepoule uit te brei den van zes naar acht ploegen, waardoor Saturn Kóln en Den Bosch de kans krijgen in het jaren lange onderonsje van de Spaanse, Italiaanse, Joegoslavische en Israë lische kampioen te figureren. De sterkste vier gaan nu door naar de kruisfinales, die op 5 april '88 in het Belgische Gent gespeeld worden. Twee dagen later staat de eindstrijd op de rol. Den Bosch plaatste zich voor de finalepoule door achtereenvolgens het Finse YM€A Helsinki en het Tsjechoslo- waakse Zbrojovka Brno te elimine- De Sovjet-kampioen Zalgiris Kaunas ontbreekt dit jaar, omdat de Sovjets al hun aandacht willen AMSTELVEEN (GPD) - Bonds coach Arie Selinger ziet duidelijk mogelijkheden voor het Neder lands herenvolleybalteam om zich te plaatsen voor de Olympische Spelen in Seoul. Met de gisteren in Rome gelootte tegenstanders Grie kenland, Venezuela, de nummer twee van Afrika, België en China acht hij de kans groot dat er op de finaledag van het olympisch kwali ficatietoernooi, dat van 31 januari tot en met 7 februari in Amsterdam wordt gehouden, „een Nederlands feestje wordt gevierd". Selinger noemde Griekenland, de eerste tegenstander in de Am sterdamse sporthal-Zuid, de meest ervaren ploeg. „Met de derde plaats op het afgelopen EK heeft die ploeg aangetoond ook buiten eigen land te kunnen presteren. Een gevaarlijke tegenstander, DEN HAAG - Wordt de KNWU-opzet ten aanzien van het amateurwielrennen de doodssteek voor de districtsploeg van de Cen trale? Die vraag rees gisteren alom tijdens de door het wielerdistrict Zuid-Holland 1 belegde bijeen komst in het gebouw van de spon- Voor de renners wordt het bij die nieuwe regeling namelijk kiezen of delen: of in de landelijke wedstrij den uitkomen voor de club of uit sluitend rjjden voor de districts ploeg c.q gastrennersvereniging. Gevreesd wordt nu dat met name de beste coureurs op safe zullen spelen en aan hun vereniging de voorkeur geven. Mocht de desbe treffende club namelijk niet wor den toegelaten tot de elite-compe titie, dan wacht de renners nog al tijd aantrekkelijke aanbiedingen van wel tot de ere-categorie toege laten clubs of anderzijds mogelijk nog de gastrennersverenigingen. Dit gegeven deed de sportcommis- sie van het district het ergste vre zen. Er zou onder deze condities nog maar weinig kwaliteit voor de selectie zelf resteren. Gecombi neerd met alle onzekerheid om trent de verdere gevolgen van de nieuwe regeling, besloot de com missie dan ook haar sponsor te ad viseren het bijltje erbij neer te gooien. Tijdens de bijeenkomst van gis teravond wenste de Centrale de deur echter toch nog op een kier te houden. Indien de KNWU op korte termijn een passende oplossing weet aan te dragen, lijkt het voort bestaan van de districtsselectie als nog voor een jaar verzekerd. Toch nog wat goed nieuws voor de ren ners, die in plaats van een presen tatie voor het komende seizoen, voorlopig slechts een bloemetje voor de verdiensten van het afgelo pen seizoen in ontvangst konden nemen. Duidelijk was namelijk dat de selectie met ondermeer de op vallende prestaties van Martin Schalkers (die mede op grond daarvan naar de professionals overstapte) en Marco Vermeij tij dens het voorbije seizoen goed presteerde. Zo content als het districtsbe- stuur was met de geleverde presta ties. zo verbolgen betoonde men zich over de nieuwe KNWU-rege- maar als wij de normale vorm heb ben een te nemen hindernis". China betitelde de bondscoach als 'de grote onbekende'. „Volgens informatie van de Amerikaanse bondscoach spelen zij het snelle Aziatische spel waarbij de grote sprongkracht opvallend is". België ziet Selinger als 'black horse', de grote outsider. „Dit land koestert geen verwachtingen en kan dus re delijk onbevangen spelen. Toch heeft die ploeg met vijfsetters te gen Zweden, Griekenland, Tsje- choslowakije en Nederland op het afgelopen EK haar kracht ge toond". In het tweede olympische kwali ficatietoernooi (18-21 mei in Flo rence) komen de landenteams van Italië, Zweden, Canada, een Afri kaanse vertegenwoordiger, Taipeh en Kuwayt tegen elkaar uit. ling. In het bijzonder over het feit dat deze het district wel erg rauw op het dak viel. Sportcommissielid Van de Wal en voorzitter Oussoren waren eenduidig in hun kritiek: 'Een paar weken voor de jaarverga dering werden wij zonder enige voorkennis compleet door die re geling overvallen. De clubs moes ten bovendien gelijk beslissen in welke klasse zij wensten aan te tre den. Daardoor moesten die op hun beurt de renners weer voor het blok zetten. Op de KNWU-verga- dering van vorige week dulde men, ondanks hevige protesten van onze kant, ook geen enkele vorm van te genspraak. Het bestuur zwaaide gelijk min of meer met de porte feuilles en wenste de regeling kos te wat het koste onmiddellijk door te voeren'. Ook veel verenigingen vrezen het ergste van de nieuwe aanpak. Cor Stroombergen van de Bollen streek: 'Wij hebben de KNWU nog geen antwoord gegeven over onze plannen. Wij vonden de situtatie zoals die vorig seizoen was ideaal. Onze beste renners kwamen volle dig aan hun trekken in de selectie- ploeg. Waar halen wij nu pardoes een sponsor vandaan, die de even tuele deelname aan die topwed strijden bekostigd? Want dat is een dure hobby, ook al gelet op de ver dere eisen die er aan de eliteclubs worden gesteld. Onze goede ama teurrenners dreigen nu geronseld te worden door verenigingen met wel de nodige kapitaalkrachtige* geldschieterss achter zich'. Swift betoonde zich evenmin gelukkig met de nieuwe KNWU-opzet. Ama teurbegeleider Gijs Eradus: 'Wij doen gewoon in de laagste catego rie mee, want de benodigde kwali teit voor meer ontbreekt momen teel gewoon. En ik vind niet dat de Casba de buidel moet opentrekken om goede coureurs van elders van daan te halen'. besteden aan de voorbereidingen op de Olympische Spelen. De Rus sen moeten zich daarvoor eerst nog plaatsen tijdens het volgend jaar in Nederland te houden voor-Olym pisch toernooi. Krediet Jan Dekker had zich uiteraard geen mooiere start kunnen wensen van het meerjaren-plan, dat hij al een tijd in zijn hoofd heeft. Eerder kreeg hij echter niet het noodzake lijke krediet om zijn ideeën uit te voeren. Eerst werd hij als voorbe stemde opvolger van Ton Boot in de wachtkamer gezet ten faveure van Vladimir Heger, die het nog geen een half seizoen uithield in Den Bosch. Dekker werd midden in het seizoen van assistent tot hoofdcoach gepromoveerd en ver overde in die hoedanigheid twee nationale titels met zijn ploeg. Dat bleek voor het bestuur (lees* voorzitter Rinus de Jong) geen re den om zich onvoorwaardelijk ach ter hem te scharen. Dekker trok zijn conclusies en Den Bosch kon op zoek naar een nieuwe coach. Jan Janbroers bleek niet de oplos sing, zijn opvolger Ruud Harrewijn kon niet echt aarden in het aparte Bossche basketbal wereldje. En dus kwam Dekker terug, zij het de ze keer op zijn voorwaarden en met zijn ideeën. Daarin is instant-suc ces mooi meegenomen, maar waar het om gaat is resultaat op de lange termijn. Met, schrik niet, nog steeds het winnen van de Europa Cup als einddoel. Investeren Met het uitsterven van het ras der 'Nederlandse Amerikanen' leek de droom van Europese roem voltooid verleden tijd, maar Dek ker blijkt die toch nog niet uit zijn hoofd te hebben gezet. Dekker: „Mijn einddoèl is nog steeds om de Europa Cup te winnen, maar dat heeft tijd nodig. Mijn filosofie is dat de spelers die we nu hebben op ter mijn goed genoeg zullen zijn. Dat is alleen een kwestie van twee, drie jaar. Daarom wil ik deze kerngroep ook bij elkaar houden. Daar heeft het bestuur trouwens ook al gevolg aan gegeven door met de meeste jongens meerjarige contracten af te sluiten. Jos Kuipers, Ronald Schilp, Henk Pieterse, Robbie Korthout, ze hebben allemaal zo'n overeenkomst op zak. Ik zie het echt wel zitten in deze knapen, hoor. Maar eerst moeten we zien dat we een paar keer achter elkaar die eindronde halen. Mijn spelers worden niet beter van de competi- Lezers schrijven tie, maar door Europa-Cup-wed- strijden te spelen. Door de veertien potten die we nu gaan spelen, waarin ze de beste tegenstanders krijgen die ze zich maar kunnen wensen. En Amerikanen, daar moeten we in investeren. Bob McAdoo speelt bij Milaan voor driehonderd duizend dollar. Die kant zul je op moeten". Miljoen Het aantrekken van de Ameri kaan Paul Thompson, net als McAdoo een voormalige NBA-prof en vorig jaar met het Franse Limo ges nog verliezend finalist in het Europa-Cup-II-toernooi, mag als een duidelijke stap in de door Dek ker geschetste richting worden ge zien. Maar daarmee is het verhaal nog lang niet uitverteld. Zonder 'het grote geld' geen Europese be ker in Den Bosch, weet ook Dek ker. „Wij moeten op een gegeven moment ook een sponsor krijgen die heel veel wil investeren, die bo ven de miljoen wil gaan zitten. Mis schien kunnen we Nashua Neder land wel zo warm krijgen dat ook de Europese vestiging zich ermee gaat bemoeien. Er worden al wel aparte shirts aangeschaft om ons in het buitenland wat beter te profile ren. En er wordt geprobeerd om de vestigingen van de sponsor in het buitenland erbij te betrekken. Ik denk datje zo aan de gang moet. Je moet gesteund worden door een multinational". Over de kansen van zijn ploeg in de huidige EC-editie is Dekker rea listisch. Dekker: „Ik heb banden bekeken van de teams waar we te gen moeten spelen en echt, we spe len tegen 'powerhouses'. Ik heb nou zes wedstrijden van Partizan zitten bekijken, dat is echt fantas tisch. Dat is zó goed, individueel en fundamenteel zó sterk. Daar gaan we een hele zware dobber aan krij gen, terwijl ze in Joegoslavië na vijf rondes onderaan bengelen in de competitie. We krijgen echt enorm sterke tegenstanders, maar dat is alleen maar goed. We moeten maar diep gaan en goed voelen waar we staan in Europa". De acht deelnemers aan de eind ronde zijn naast Den Bosch: Parti zan Belgrado, titelhouder Tracer Milaan, Korac-bekerwinnaar CF Barcelona, Saturn Köln,. Maccabi Tel Aviv, Elan Bearnais d'Orthez (Fra) en Aris Thessaloniki. Reprimande voor Knight BLOOMINGTON (AFP) - Bobby Knight, de trainer van de basketbalploeg van de uni versiteit van Indiana, heeft van de leiding een ernstige repri mande gekregen wegens wan gedrag. In het verloren duel te gen de Sovjetunie, werd Knight, oud-coach van de Ame rikaanse Olympische selectie, weggestuurd na zijn derde technische fout. Hij nam daar op boos zijn gehele team mee- naar de kleedkamer. Volgens Ehrlich en Floyd van de raad van bestuur heeft Knight de universiteit behoorlijk ge schaad door zijn gedrag. Het nationale basketbalteam van de Sovjetunie heeft maan dag de derde nederlaag geleden tijdens de tournee door de Ver enigde Staten. De Europees kampioen verloor met 71-73 van het team van de universi teit van Noord-Carolina. Bij de 'Tarheels' is ex-Leiden speler Randy Wiel assistent-coach. De Sovjets spelen vandaag de ne- gënde en laatste wedstrijd te gen de universiteit van Kentuc ky. Prijzengeld Naar aanleiding van uw recente publicatie in het Leidsch Dagblad over het A-toernooi van Dekker Tennis Warmond moet ons iets van het hart. 'Ere wie ere toekomt'. Wat is namelijk het geval Van 26 juli tot en met 2 augustus 1987 werd op het tennispark Roomburg aan de Kanaalweg te Leiden een A-tennistoernooi (de 32ste Open Leidse) georganiseerd met een prijzengeld van f. 14.000,- In bedoelde publicatie stelt u: 'Met een prijzengeld van 10.000 gulden is het toernooi in Warmond meteen het belangrijkste toernooi van het jaar in de Leidse regio'. Wij zqn van mening dat wij het tegenover onze sponsors verplicht zijn u op de opjuistheid van uw be richtgeving te attenderen. Te uwer informatie kunnen wij u nu. alvast meedelen dat de Open Leidse Tenniskampioenschappen in 1988 een vier-sterren-toernooi zal zijn met een totaal prijzengeld van f.21.000,-. In de goede verstandhouding die er tussen Dekker Tennis Warmond en ons bestaat wensen wij de heer Philip van der Kwast een even ge slaagd toernooi toe als het onze. Namens het bestuur van de Stichting Open Leidse Tenniskam pioenschappen A.M.P van Aelst. voorzitter. SEVILLA (GPD) - Zonder verder spelen heeft wereldkampioen Gary Kasparov gisteren zijn afgebroken zestiende partij tegen Anatoly Kar- pov gewonnen gegeven. De stand in de schaakmatch om de wereldti tel is hierdoor weer gelijk getrok ken, 8-8. Dat Kasparov verloren stond was inmiddels wel duidelijk en het bericht van de overgave kwam dan ook niet geheel onverwacht. Vele experts meenden evenwel dat hij nog wel zou vechten; zijn tegen stander zou immers nog eens kun nen blunderen. Kasparov en zijn secondanten hadden kennelijk vertrouwen in de analytische kwa liteiten van het Karpov-team. Zo moeilijk was het tenslotte ook weer niet, zo meenden ze, en waarom on nodig de energie te verspillen die de komende weken nog wel eens hard nodig zou kunnen zijn. Hoe dan ook, het is de wereld kampioen niet gemakkelijk geval len om zijn superioriteit te bewij zen. Karpov blijkt nog altijd een formidabele tegenstander, die wel iswaar van tijd tot tijd zijn zwakke momenten heeft, maar welke top- speler heeft die niet. Ook Kasparov zelf, die toch ruim twaalf jaar jon ger is dan zijn opponent, ontkomt niet aan kleine inzinkingen. Er resten thans nog maximaal acht partijen; theoretisch is Kaspa rov in het voordeel, want hij heeft maar vier punten nodig om de we reldtitel te prolongeren terwijl zijn rivaal minstens 4,5 moet scoren. In de harde praktijk betekent dit voor beide spelers, dat elk klein foutje fataal kan zijn en beslissend voor het verloop van het geheel. Kasparov en Karpov zijn de bes te spelers van de wereld; zij zijn de laatste hindernis voor elkaar en zij weten dat. Meer dan honderd duels hebben zij al gestreden en mede daardoor zijn ze elkaar gaan haten. Zonder de waarheid geweld aan te doen, kunnen we hun speel- sterkte als gelijkwaardig beschou wen. Nu het in de slotfase erop aan gaat komen zijn niet enkel schaak- technische problemen aan de orde. Wie heeft zijn zenuwen het best in bedwang, wie is fysiek de sterkste en wie heeft de onontbeerlijke Vrouwe Fortuna het meest op zijn hand. „De fout is het hoofdelement van het spel",zo grapte wijlen Tar- takower eens in een van zijn fameuse geschriften. Ook onze ei gen Hein Donner had een aardige: „Schaken is feitelijk een geluks pel", zo meende hij. Het zal spannend worden de ko mende weken in Sevilla, voor de spelers, voor de wedstrijdleider, voor de talloze verslaggevers uit al le delen van de wereld en voor het publiek, dat elke dag in grote geta le opkomt. De perskamer krijgt meer en meer het aanzien van een heksenketel. Hoe zei de grote Mar cel Proust dat ook weer? „Gedenk de neurotici, want zij zijn het zout der aarde!" HANS BOUWMEESTER Mannen PROMOTIEDIVISIE: Gvhco Utrecht 104-78, Zaandam - BVO Alphen 88-65, Eindhoven - Goba 66-85, Basketiers Voorburg 81-85. Voorburg 10-16 Gunco 10-10 Eindhoven 10-14 BVO Alphen 10- 8 Goba 10-12 Zaandam 10- 6 Basketiers 10-10 Utrecht 10- 4 EERSTE DIVISIE B: ASVU - Luba 73-62, Early Bird - Racing Beverwijk 83-90, Lisse - Zeemacht 85-83, Leiderdorp - DSS103-53. Leiderdorp 10-16 Zeemacht 10-10 Early Bird 10-16 Usse 10- 8 Luba 10-12 Beverwijk 10- 6 ASVU 10-12 DSS 10- 0 Vrouwen PROMOTIEDIVISIE: MSV - Elementum 71-50, DAS - Lisse 70-48, Grasshoppers - Racing Am sterdam 98-46. Sea Devils - Tonego 59-63. Grasshopp. 10-10 DAS 10-10 Tonego 10-18 Sea Devils 9- 6 MSV 10-12 Elementum 10- 4 Lisse 10-10 Rac. A'dam 9- 2 EERSTE KLASSE: WEST: DAS 2 - Rotterdam Zuid 2 96-70, Achilles - Lokomotief 86-103, Gras shoppers - Gunco 2 84-77, Binnenland - Veen- land 87-102, Zoebas - OSG 85-74, Cangeroes - MSV 82 86, Midland - Voorburg 2 62 96. Voorburg 2 10-18 DAS 2 9-8 Lokomotief 10-16 MSV 10- 8 Veenland 10-16 Midland 10- 8 Binnenland 10-14 Gunco 2 10-8 Achilles 9-10 Grasshopp. 9- 4 OSG 9-10 Ahoy RZ 2 9-2 Zoebas 10-10 Cangeroes 10- 0 TWEEDE KLASSE A: Devel Devils - Waddinx- veen Flyers 79-103, Binnenland 2 - Cady 73 59- 58, Green Eagles - Springers 70-67, Fun - Voorne 94-86, Blitz - BOB 89-69, Gymnova - Jumpers 53- PROMOTIEKLASSE B: Tornado - VCS 2 1-3, Skania DVC 3-2, WW - NOVO 21-3, Zevenhui zen 2 Tonegido 1 -3. Orion - RW 3-2, Veto - DOS 2 3-1 Tonegido 7-16 Tornado 7-11 VSC 2 7-16 Orion 7- 8 Veto 8-15 WW 6- 7 NOVO 2 7-14 Skama 7- 6 Zevenhuizen 7-13 DOS 7- 3 DVC 6-12 RW 8- 2 EERSTE KLASSE: DVO - VCO 2-2, Uusna - S70 3-0, LUSV Blok 2-2, Gemini/K 3 - Salvo 3-0, Ge- mini/K 4 - Leython 3 1-3, NOVO 3 - InUpGo 1-3 Liusna 6-11 DVO 6-6 InUpGo 6-11 Salvo 6- 4 Gemini 3 6-9 NOVO 3 6-3 Leython 3 6-8 Blok 6- 3 6- 8 VCO 6- 1 6- 0 TWEEDE KLASSE A: VCS 2 - Blok 2 3-0, Utopia - DAC 2 0-3, SKC - NOVO 4 3-1DVO 2 - VCS 0- 3, Ridderveld 2 GGV 2-2, Orton 2 LUSV 2 0-3 TWEEDE KLASSE B: LUSV 3 - Ridderveld 3 2-2. Setumup - DAC 4 0-3, WW 2 - SKC 2 3-0, Valken - Liusna 2 2-2. NOVO 5 - VCO 3 0-3 DERDE KLASSE A: Donar RW 3 3-1, MVKV 2 - VCS 31-3, Leython 5 InUpGo 3 3-1, Aspasia - Scarabee 3 3-0, Orion 3 - LUSV 4 3-1. WW 3 - NOVO 8 3-0 DERDE KLASSE B: Blok 3 - Meerburg 0-3, In- UpGp 2 - Gemini 5 3-0, SKC 3 - Ridderveld 4 2-2, VCS2 - Scarabee 2 3-0, DAC 5 - Leython 6 2-2, NOVO 7 - InUpGo 5 1-3 DERDE KLASSE C: R W 2 - NOVO 6 3-0, Blok 4 - MVKV 0-3, InUpGo 4 - Utopia 2 3-0, Scarabee - Orion 4 3-0. Uusna 3 - GGV 2 2-2 VIERDE KLASSE A: Meerburg 2 - Blok 5 34). VCS 4 - DVO 3 0-3, DAC 6 - VCO 4 2-2 VIERDE KLASSE B: Aspasia 2 - Aarlanderveen 3-1, RW 4-Liusna 4 1-3 VIERDE KLASSE C: Aspasia 3 - Setumup 2 1-3, LUSV 6 - Ridderveld 6 2-2, S70 2 - InUpGo 6 0-3- Vrouwen EERSTE KLASSE: BOB - Rowic 57-50, Shooters - Silvertown Lions 36-37 (o.p.), Gymnova - Voor burg 2 49-69, Red Stars - Devel Devils 56-52, Hurricanes - Leiderdorp 34-53, Goba - BVO Al phen 52-47, OSG Gunco 59-57. TWEEDE KLASSE: Argus - Argon 61-50, Gras shoppers 2 - Dunckers 55-39, Green Eagles 2 - Juventus 61-23, Zoebas - BVR 46-68, Cracker jacks - Cangeroes 2 34-28, Lakers - Lokomotief 49-71. Mannen TWEEDE DIVISIE D: Tornado Compaen 1-3, Volendam - Blokkeer 2-3, VCW - Van Santen 3-2, Ovra - Leython 3-1Krimpen - Allides 2-3, Zeven huizen 2 - Voorburg 3-0 Compaen 7-20 Leython 6- 9 Krimpen 7-18 Ovra 8- 7 Allides 8-15 Tornado 7- 6 Blokkeer 8-14 VCW 7- 6 Van Santen 7-13 Volendam 7- 5 Zevenhuizen 7-12 Voorburg 7- 4 DERDE DIVISIE G: Kalinko - US 21-3, Tonegido - Blokkeer 21 -3, Ekspalvo 2 - CW 2 0-3, NOVO - Gemini/K 3-1, SVC - Vierhout 1-3, Molenwiek - Utrecht 2 3-0 US 2 7-21 Utrecht 7- 8 Molenwiek 7-19 Gemini/K 6- 7 NOVO 7-15 SVC 7- 7 CW 6-13 Blokkeer 7- 7 Vierhout 7-12 Ekspalvo 7- 2 Tonegido 7-11 Kalinko 7- 1 PROMOTIEKLASSE A: Kalinko 2 - DAC 2 2-3, Radius 3 - VOY 3-0, Oikos - Veto 3-0, Zevenhui zen 3 - Skania 3-0, VSC - LUSV 0-3, NOVO 2 - Leython 2 2-3 Skania 7-18 DAC 2 7-11 Leython 2 6-17 VOY 7- 8 Zevenhuizen 6-15 Radius 7- 7 NOVO 2 7-15 Oikos 7- 4 LUSV 7-14 Veto 7- 1 VSC 7-12 Kalinko 7- 1 PROMOTIEKLASSE B: Tornado 2 Gemm./K 2 3-0, Inter Amicos - Punch 3-1, Donar - GSC 3-0, SOS - Radius 2-3, Zovoc - Agon 3-1VCS - DOS 3 3-0 Zovoc 7-21 Donar 7-10 Radius 7-19 Agon 7- 8 Inter A 7-16 DOS 3 7-6 Punch 7-15 GSC 7- 6 Tornado 7-12 SOS 7- 1 VCS 7-12 Gemini 2 7-0 EERSTE KLASSE: Leython 3 - Orion 3-0, Leython 4 - DAC 3 2-2, SKC - Rdderveld 3-0, WVC - Valken 0-3, Liusna - RW 3-1, Aarlander veen - Gemini/K 3 3-1 Leython 3 7-11 Liusna 6- 6 Valken 6-10 Leython 4 6-5 SKC 6- 9 DAC 3 6-4 Aarlanderv 6- 9 RW 6- 4 Ridderveld 6- 7 Orion 6- 2 Gemini 3 7-7 WVC 6- 0 TWEEDE KLASSE A: MVKV - InUpGo 2-2, Leython 5 - Blok 1-3, SKC 2 - VCS 2 2-2, S70 - Liusna 2 0-3, Utopia - Donar 3 2-2, Gemini 5 - DVO 1-3 TWEEDE KLASSE B: VCO - LUSV 2 1-3, Donar 2 - NOVO 3 3-0, Aspasia - WW 3-0, RW 2 - Orion 2 - 2-2, DAC 4 - DVO 2 0-3 DERDE KLASSE A: GGV - DVO 31-3, Aspasia 2 - Salvo 3-0. WW 2 - Ridderveld 2 0-3, Orion 3 SKC 3 2-2, Scarabee - Utopia 2 3-0, NOVO 4 - Leython 6 0-3 DERDE KLASSE B: Leython 7 - VCO 2 0-3, Meerburg 2 - Donar 4 2-2, InUpGo 2 Gemini 6 3- 0, RW 4 - NOVO 5 3-0, DAC 5 - LUSV 3 0-3 DERDE KLASSE C: Blok 2 - S70 2 3-0, VCS 3 - LPSV 2-2, valken 2 - WW 3 3-0, Ridderveld 4 - Orion 4 1-3, Setumup - Meerburg 3-0, DAC 6 - RW 3 3-1 VIERDE KLASSE A: VCO 3 - SKC 4 2-2, Aspasia 3 - DAC 7 3-1, WW 4 - S70 3 3-0 VIERDE KLASSE B: Aspasia 4 - VCS 4 0-3, Aar landerveen 2 - Utopia 31-3, Liusna 4 - Onon 51 -3 VIERDE KLASSE C: DVO 4 - S70 4 2-2, VCS 5 - NOVO 6 (NOVO teruggetr), LUSV 4 - GGV 2 2-2 Vrouwen TWEEDE DIVISIE D: Compaen - Madjoe 1-3, Dmto - Molenwiek 2-3, Brother 2 - van Santen 1 -3. Ekspalvo - DVO 2 3-0, VSC - Allides 3-1, Gem.- m/K Voorbrug 2 1-3 Dinto 7-19 Brother 7-10 Molenwiek 7-17 Ekspalvo 7- 8 Gemini 7-15 Voorburg 7- 7 Madjoe 7-15 Compaen 7- 4 van Santen 7-13 Allides 7- 3 VSC 7-13 DVO 7- 2 DERDE DIVISIE G: Leython - Kalinko 3-1, RVC Blokkeer 3-2, Thornax - Van Santen 2 3-1Slie- drecht - AV 4-0, Zovoc - Vierhout 1-3, Zevenhui zen - Be Fair 3-0 AV 7-18 Leython 6- 9 Sliedrecht 7-18 Vierhout 7- 8 Thornax 7-15 Kalinko 7- 7 Zevenhuizen 7-12 van Santen 7- 6 Blokkeer 7-10 Be Fair 6- 5 RVC 7-10 Zovoc 7- 5 PROMOTIEKLASSE A: Leython 2 - Dosko 2-3, Tonegido 3 Voy 3-0, Agon - NOVO 3-0, Gemi ni/K 2 - DOS 3-0, SVC VW 3-0, Ridderveld - AV 2 3-2 SVC 7-19 Agon 7- 8 Voy 7-18 Tonegido' 7- 8 Dosko 7-16 Leython 7- 6 Ridderveld 7-15 AV 7- 6 Gemini 7-14 DÖS 7- 5 VW 7- 9 NOVO 7- 2 LEIDSE BOND EERSTE KLASSE: Vriendschap - Den Deyl 4-4, Spijkerbak - UVS 2-7, TOP - Bristol 5-3. De Waag- -1 Zuid 6-2 TWEEDE KLASSE: Carambole - TOG 5-3, Wes(. Side - Vriendschap 2 6-2, Katwijk - Spijkerbak 2 4>- 4, Bristol 2 - Stompwijk 5-4, De Waag 2 - TOP 2 5-j: DERDE KLASSE: Alpha bar - Pinguïn 9-0,1 Zuitè 2 - Waag 3 6-2, UVS 3 -1 Wachtje 3-5, Carambole.- 2 - Morskwartier 4-4, DOS - De Heul 6-2 VIERDE KLASSE: Morskwartier 2 DOS 2 4-4 De heul 2 - Stompwijk 2 0-9, TOP 3 - Landzicht 0-9, De Waag 4 - Spijkerbak 3 6-2, DGL - Mors- poort 2 4-4 VIJFDE KLASSE: DOS 3 - Landzicht 3 4-4. N44 - De Heul 2-6, Vriendschap 3 - Carambole 3 0-9, TOP 4 - Plantage 6-2 (regl), TOG 2 - De Waag 5 ZESDE KLASSE: Spijkerbak 4 - Pinguin 2 2-6, UVS 4 - De Waag 6 3-5, DOS 4 - Morskwartier 3 0-10, Den Deyl 2 -1 Zuid 3 4-4, Stompwijk 3 - De Heul 4 9-0 ZEVENDE KLASSE: Alpha Bar 2 - DOS 5 5-3,1 Wachtje 2 - TOG 3 4-4, Wapen van Voorschoten - De Waag 7 4-4, Spijkerbak 5 - Carambole 4 2-6, TOP 5 - Katwijk 2 0-9 ACHTSTE KLASSE: Stompwijk 4 - West Side 2 4-4. de Waag 8 - Alpha Bar 3 4-4, Verkerk - Mors- poort 3 4-6 De uitslagen van de gisteren op de baan van Hilversum gehouden koersen zijn: EERSTE KOERS, 2000 m: 1. Antares J (C. Hetteling) 2.45,7 - 1.22,9, 2. Ahenko Top. 3. Andries L. Toto: winnend 26,70, plaats 4,90 2,40 10,00, koppel 99,00, trio 4.662,60. TWEEDE KOERS, 1609 m: 1. Annigje S (A. v.d. Wal) 2.10,4-1.21,0,2. Bardana, 3. Anjo. Niet gestart: Quiet Romance. Toto: winnend 9,00, plaats 2,102,701,60, koppel 47,70, trio 504,80. DERDE KOERS, 2000 m: 1. Bonna Dear (B. Crebas) 2.42,4 -1.21,2, 2. Ascot K, 3. Aqua vit. Toto: winnend 16,50, plaats 3,70 2,10 2,20, koppel 44,60, trio 449,70. VIERDE KOERS, 2000 m: 1Dead heat tussen 2. Anna Hanover (S. Hartman) en 10. Bianca S (W. Duivenvoorden), 3. Zarina T. Toto: win nend 2. 6,60 en 10. 1,60, plaats 2. 4,00 10. 2,10 en 12,20, koppel 2-10 28,30, trio 2-10-3 588,10 en 10-2-3 441.30. VUFDE KOERS, 2000 m: 1Yonnie Flight (W. Porsius) 2.41,6 -1.20,8,2. Yvanhoe G, 3. Yer- sin. Toto: winnend 2,60, plaats 1,30 2,80 1,70, koppel 28,50, trio 204,40. ZESDE KOERS, 2000 m: 1. Ankatranss R (H. Hamming) 2.44,5 1.22,3, 2. Arjen Enkhui zen, 3. Anjo Vredenburch. Niet gestart: Brightfull Dream. Toto: winnend 5,40, plaats 1,70 2,50 4,20, koppel 28,00, trio 470,70. ZEVENDE KOERS, 1609 m: 1. Bridal Arrival (H. Grift) 2.08,9 -1.20,1, 2. Yckxs dl Robles, 3. Zora Quinto. Toto: winnend 5,10, plaats 1,80 1,40 1,60, koppel 6,30, trio 91,60. ACHTSTE KOERS, 2440 m: 1. Yrus du Bois (Ao. de Wrede) 3.19,3 - 1.21,7, 2. Yshamo Lerona, 3. Annfine Mountain. Toto: winnend 1,70, plaats 1,202,001,30, koppel 12,50, trio 67,80. NEGENDE KOERS, 2000 m: 1. Yet Star Last (Mej. M. Mol) 2.39,4 - 1.19,7, 2. Zozo Ol- deson, 3. Zonnestraaltje. Toto: winnend 22,90, plaats 3,101,301,40, kopel 13,30, trio 305,40. TIENDE KOERS. 2000 m: 1. Zozo Nevele (J. van Exter) 2.38,6-1.19,3,2. Zabina Diepnow, 3. Taxcoh A. Niet gestart: Toi Tol. Toto: win nend 1,10, plaats 1,00 1,40 2,20, koppel 3,10, trio 57,20. ELFDE KOERS, 1609 m: 1. Brandy Boszorg (H. Grift) 2.08,1 - 1.19,6, 2. Yardstick, 3. Zworthy Dean. Niet gestart: Zanny Oranje. Toto: winnend 2,50, plaats 1,40 2,50 1,60, koppel 7,90, trio 117,60. TOTALISATOROMZET380.850,00. Bod van Spurs op Maradona LONDEN (SID) - De Engelse eer- ste-divisieclub Tottenham Hotspur is van plan een bod uit te brengen van ongeveer 23 miljoen gulden op de Argentijnse aanvaller Diego Ma radona, die successen viert bij Na- poli. Enkele Londense dagbladen maakten dinsdag bekend, dat de Londense club, waar ook de Ne derlandse oud-international John ny Metgod onder contract staat, dankzij de financiële steun van een zaken-consortium dit bedrag kan opbrengen. De transfer van Maradona moet- mogelijk worden gemaakt door tussenkomst van de nieuwe Spurs- trainer Terry Venables, die maan dag aan de slag is gegaan. Venables heeft nog bij Barcelona met Mara dona gewerkt, voordat de Argen tijnse vedette naar Napels verhuis- Liverpool heeft dinsdag de lei ding in de Engelse competitie van Arsenal overgenomen. De ploeg uit de noordoostelijke havenstad versloeg Watford, de club die vrij dag van eigenaar wisselde, met 4-0. De man van de wedstrijd was John Barnes, die enkele seizoenen geleden voor Watford uitkwam. Hij scoorde een keer en leidde de doel punten in van McMahon en Aldrid- ge. De vierde treffer werd gemaakt door Houghton. Liverpool heeft nu 37 punten uit vijftien wedstrijden. Arsenal heeft twee punten minder en heeft een duel meer gespeeld.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 19