Jonkies Ajax (nog) niet rijp Griekse bond stuurt Oranje naar uithoek Ribbeek moet puzzel oplossen Cruijff wil Larsson kopen Interland verplaatst als protest tegen UEFA Counterend Porto is genadig voor Amsterdammers Van Gaal zondebok na wanprestatie AZ WOENSDAG 25 NOVEMBER 1987 SPORT PAGINA 17 'We zijn hier om niet te verliezen' ROTTERDAM (GPD) - Aanvan kelijk begrijpt Erich Ribbeek de vraag niet. „Of ik goed in puzzelen ben? Hoe bedoel je?". Na een korte toelichting: „Ik klaag niet, maar we hebben dit seizoen wel erg veel ge blesseerden. Nu Bum-Kun Cha daar ook nog 'ns bij is gekomen, wordt het maken van een opstel ling inderdaad een lastig karwei. Het aanvallende werk zal van Feye- noord moeten komen, niet van ons". Hoewel Ribbeek de rust zelve blijft, mogen de personele proble men van de 50-jarige, door de aan hang van Bayer Leverkusen op handen gedragen technisch roer ganger, er zijn. De medische fabrie ken van suikeroom Bayer, het che misch concern dat de club adop teerde, maken overuren door de blessures van international Her- bert Waas, Klaas Tauber en de Zuidkoreaanse publiekslieveling Bum-Kun Cha. Ribbeek ziet zich daardoor vanavond genoodzaakt met een overdosis middenvelders aan te treden, waaronder Falken- mayer, Rolff, overgenomen van Eintracht Frankfurt en Hamburger SV, en de Pool Buncol. Interessant De voormalige assistent-bonds- coach, in Leverkusen goed voor een maandsalaris van 30.000 mark en eigenaar van een zomerhuisje nabij het Zeeuwse Zierikzee, geeft toe dat hij een puzzel voor gevor derden heeft op te lossen: „Want Feyenoord sla ik hoger aan dan Au stria Wien en Toulouse, de clubs die we tot nu toe tegen kwamen. Vooral offensief heeft Feyenoord veel mogelijkheden. Ze kunnen een tegenstander voortdurend on der druk zetten". WOENSDAG 17.46-18.08 Ned 1: Veronica Sport met Sport-Kort, het WK golf vanuit Hawai, dragracing, kanovaren vanuit Spanje en ijs hockey, de wedstrijd Detroit- Washington. 20.15-22.00 Did 1: Rechtstreek se reportage van de voetbal wedstrijd Werder Bremen-Dy namo Tiflis 20.20-20.40 BBC 2: RAC Rally: verslag van de Lombard-rally. 21.45-22.30 Ned 2: Studio Sport met zaalhandduel Nederland- Polen in kader van Handbal- week en samenvatting van EC- voetbal wedstrijd Feyenoord - Bayer Leverkusen 19.53-21.50 op Ned. 2). 22.20-23.50 Did 1: ARD-Sport extra. Met UEFA-Cupvoetbal, eerste wedstrijden in de derde ronde: Feyenoord-Bayer Le verkussen, Werder Bremen- Dynamo Tiflis en Borussia Dortmund-Club Brugge. 22.25-23.30 SKY: International Motor Sports '87: Grand Prix van Tsjechoslowakije voor 250- cc-motoren en de 1000-meren- race van Finland. 22.30-23.35 SCH: Superstars. 23.30-23.40 SKY: RAC Rally: re portage van de vandaag gere den 4e etappe. „Feyenoord is één van de weini ge ploegen die in de Bundesliga geen gek figuur zal slaan", spuit Ribbeek dan ongevraagd zijn ken nis van het Nederlandse voetbal, opgedaan via onder meer het tele visietoestel in zijn Zeeuwse buiten verblijf. „Ik volg de competitie op de voet. Vooral bij Ajax en PSV zijn interessante ontwikkelingen gaande. Ajax en PSV zouden bij ons zeker in de top meedraaien. Het is jammer dan ze in eigen land zo weinig tegenstand krijgen. Bij ons kan iedere ploeg van de koplo per winnen. Dat gebeurt in Neder land niet. Het gat tussen de toppers en de rest is enorm". Bescheiden Ribbeek geeft toe naar de Rotter damse Kuip - waar vanavond tus sen de 25.000 en 30.000 toeschou wers verwacht worden - gekomen te zijn „om niet te verliezen". In het eigen Ulrich Haberland-stadion hoopt Bayer Leverkusen vervol gens de sleutel te vinden van de deur naar de kwartfinale. Vorig sei zoen struikelde de 'Turn- und Sportvereinigung Bayer '04' in de tweede ronde van het UEFA Cup toernooi over Dukla Praag, nadat in de eerste omgang het Zweedse Kalmar FF een maatje te klein bleek voor de Westduitsers. „We zijn eigenlijk al tevreden dat we de prestatie van vorig jaar ver beterd hebben", klinkt het over dreven bescheiden. „Het bereiken van de kwartfinale zou voor ons zelfs een enorme sensatie beteke nen. De stad, de club en de sponsor verdienen zo'n Europees succes ook. In Leverkusen is een top sportklimaat aanwezig. Men hun kert naar internationale succes- Leverkusen-trainer Erich Ribbeek met Feyenoord-pet: heeft Feyenoord. veel mogelijkheden". ATHENE (GPD) - De KNVB heeft het besluit van de Griekse voetbalbond (EPO), om de voor 16 december in het Olympisch stadion van Athene geplande wedstrijd tegen het Ne derlands elftal te verplaatsen naar het 750 kilometer verder gelegen dorp Alexandroupo- lis, voorlopig voor kennisgeving aangenomen. Een woordvoerder deelde gisteravond mee dat men niet eerder zal reageren, voordat de officiële bevestiging van de omzetting op het bondsbureau in Zeist is ontvangen. Gisteravond was dat nog niet het geval. De KNVB heeft inmiddels al wel gespeeld moet worden, besloot cember een experimenteel jeugd men de slotwedstrijd tegen Oranje in groep 5 van de voorronden voor het EK zijn officiële status te ont nemen. Griekenland is door het be sluit van de commissie van beroep van de UEFA kansloos geworden voor plaatsing voor de EK. De ont moeting werd zodoende verplaatst naar de plaatselijke arena van het Thracische kust- en garnizoenstad je Alexandroupolis in het uiterste noordoosten van Griekenland, niet ver van de grens met Turkije. De voorzitter van de Griekse bond, Sotiris Alimisis, maakte te vens bekend dat zijn land op 16 de- De aanhang van Bayer dreigde begin dit seizoen het vertrouwen in de club echter op te zeggen. Het troetelkind van de werknemers van het Bayer-concern beleefde een uiterst moeizame competitie start en het inkoopbeleid stond ter discussie. „Dat was ten onrechte", benadrukt Ribbeek. „In aanval lend opzicht hebben we vanaf het begin problemen gehad. Waas heeft bijna niet gespeeld, Cha be gon half fit en Falkenmayer en Tauber hadden nogal wat aanpas singsmoeilijkheden. We hadden rust nodig, maar kregen die niet door het overladen programma. Pas na de Kerst zullen de mensen het echte Bayer aan het werk zien". Geldschieter Hoewel Erick Ribbeek in Lever kusen alles van zijn gading aantreft - en wat er niet was dank zij de vrij gevige geldschieter aangekocht kan worden - kondigde hij onlangs aan zijn contract met Bayer niet te willen verlengen. Collega's in de Bundesliga, op de hoogte van het prettige werklimaat in Leverkusen en de inhoud van de clubkas, ver klaarden hem voor gek. „Maar het is mijn stijl niet om ergens lang rond te blijven hangen. Na twee jaar ben ik aan iets anders toe. Het buitenland bijvoorbeeld. Neder land? Sluit ik bepaald niet uit. Is er in Zeeland niet een aardig cluppie? zijn twijfels geuit over de haalbaar heid van het Griekse besluit. Hoe wel de UEFA-reglementen er giste ren nog niet op werden nageslagen, is het veranderen van stadion aan een bepaalde limiet gebonden. Vol gens de KNVB is die limiet inmid dels zo goed als zeker overschre den. EPO-woordvoerster Sofia Pristi verklaarde gisteren dat de Griekse voetbalbond haar besluit om naar Alexandroupolis uit te wijken, van daag in ieder geval per telex aan de UEFA kenbaar zal maken, alsmede aan alle bij de Europese Voetbalu nie aangesloten nationale voetbal bonden. Bovendien zal de bond een bestuurslid, Andreas Rigas, naar Zwitserland afvaardigen. Rig as moet in Zürich het besluit van de EPO mondeling gaan toelich ten. Mocht de bevestigende telex vandaag daadwerkelijk binnenko men bij de KNVB, dan zal het be stuur betaald voetbal, dat vanmid dag besluit in welk stadion Neder- land-Cyprus op 9 december wordt afgewerkt, onmiddellijk protest aantekenen bij de UEFA. Wraak De Griekse voetbalbond maakte de frontale aanval tegen de Eu ropese voetbalunie en de KNVB gistermiddag bekend. Bij wijze van diepe ontgoocheling over en wraak voor het feit dat de kwalificatie wedstrijd Nederland-Cyprus over- Alexandroupolis: het 'verban ningsoord' voor het Nederlands voetbalteam. AMSTERDAM (GPD) - Hoewel Ajax vijf maanden gele den in Athene weer eens een Europese trofee buitmaakte, moeten de Amsterdammers het idee dat ze tot de interna tionale elite behoren maar vlug uit het hoofd zetten. Gister avond in het eerste duel om de Super Cup bewees FC Por to, dat de brigade van Johan Cruijff nog mijlenver van de Europese top is verwijderd. De Portugezen versloegen Ajax op kracht, snelheid en routine en toonden aan, dat hun voetbal-ideologie, die door Cruijff wordt veraf schuwd, is gebaseerd op realisme. Met een 0-1-nederlaag kwam Nederlands voetbaltrots er nog genadig vanaf. De Super Cup dient eigenlijk slechts om de geldla van de betrok ken clubs te spekken. Ajax en FC Porto besloten daarom ook af te zien van een wedstrijd in Monaco, zoals dat de laatste jaren traditie was geworden. In Zuid-Frankrijk kwam geen hond kijken naar een wedstrijd om des keizers baard tus sen de winnaars van de toernooien voor landskampioenen en beker houders. Maar met amper 27.000 toeschouwers in het winderige Olympisch Stadion en een gevoelig lesje in modern voetbal, bereikte Ajax financieel noch sportief wat het beoogde. ALKMAAR (GPD) - AZ en Louis van Gaal gaan met onmiddellijke ingang uit elkaar. De assistent-trainer van de Alkmaarse eredivisio- nist werd gisteravond door het AZ-bestuur ontslagen. Hans Eijken- broek zal de training en coaching van het slecht presterende elftal ver der alleen verzorgen. Het bestuur zal zich vrijdagmiddag beraden wat er verder te doen staat om de matige resultaten van de Alkmaarse ploeg een halt toe te roepen. De maatregel van het AZ-bestuur kwam niet onverwacht. Na de wanprestatie van afgelopen zondag tegen Twente - 5-0 verlies - kon digde bestuurslid Wijnand Vermeulen al aan dat 'er iets moest gebeu ren'. Louis van Gaal, die vorig seizoen aanvankelijk als speler-trainer en later uitsluitend als assistent-trainer van Eijkenbroek fungeerde, werd gisteren door het AZ-bestuur als zondebok aangewezen. „De re latie was verstoord", aldus voorzitter Mouthaan. „Louis van Gaal is een prima man, maar na gesprekken met spelers van de selectie is ge bleken, dat de laatste weken toch onderlinge spanningen zijn ont staan. Vandaar dat wij na langdurig beraad tussen bestuur en techni sche staf Van Gaal hebben gevraagd ontslag te nemen". „Wat ontslag genomen?", was de eerste reactie van de assistent-trai ner. „Ze hebben mij gewoon ontslagen". Van Gaal toonde zich verrast en teleurgesteld over de gang van zaken. „Vreemd eigenlijk. Het be stuur was eerst uiterst tevreden over mij en nu word je zo aan de kant geschoven. Problemen met spelers? Ik weet dat vier jongens van de selectie iets tegen me hebben, maar ik denk dat de meerderheid ach ter mij staat. Naar deze groep heeft het bestuur niet willen luisteren. Ook tussen mij en Eijkenbroek waren er geen problemen". Van Gaal gelooft heilig dat de positie van AZ op de ranglijst alles te maken heeft met zijn ontslag. „AJs er slecht wordt gepresteerd, wordt er altijd eerst gekeken naar de trainer. Ze zoeken een zondebok en die ben ik dan uiteindelijk geworden". Louis van Gaal kwam vorig jaar als speler en jeugdtrainer de gelede ren van AZ versterken. Toen Han Berger de club in december '86 voortijdig verliet, stopte de van Sparta afkomstige middenvelder als speler om de training van Berger over te nemen. Maar ook na de be noeming van Hans Eijkenbroek als nieuwe trainer bleef Van Gaal een belangrijke stempel drukken op het speltechnisch beleid van de vere niging. Gaandeweg kwamen er toch spanningen tussen Van Gaal en de selectiegroep aan het licht. Na de wedstrijd eerder dit seizoen tegen Groningen werd hij door het AZ-bestuur min of meer onder curatele gesteld. Het contract met Louis van Gaal liep tot het eind van dit voetbalsei zoen. De ontslagen trainer krijgt echter zijn loon voor de duur van het contract doorbetaald. Johan Cruijff kon zich gisteren nergens achter verschuilen. De Ajax-coach had zelf meegedaan aan het commerciële voorspel door te verklaren, dat hij de Super Cup wel degelijk als een serieuze hoofd prijs beschouwde. Eenzelfde ge luid liet zijn collega Ivic horen, waardoor Ajax en Porto hun con frontatie zelf gewicht gaven. Ivic zal daar geen spijt van hebben ge had, Cruijff wel. Hij kon de verlo ren wedstrijd na afloop niet meer afdoen als een niemendalletje en diende toe te geven, dat zijn young sters op essentiële punten hadden gefaald in een belangrijke partij. Cruijff droeg zijn nederlaag ogenschijnlijk onaangedaan, al kon hij niet nalaten het defensieve systeem van de Portugezen, die slechts één aanvaller (Gomes) in het veld brachten, te attaqueren. „Het is allemaal zeer professioneel en heel lastig te bestrijden. Maar het is mijn voetbal niet. Ik hoef hier ook niet met zo'n spelopvatting aan te komen. Dat valt in Neder land niet te verkopen", aldus Cruijff, die eerder dit seizoen in het Amsterdam-toernooi ook al een robbertje met Porto uitvocht (1-1) en nadien opmerkte, dat hij „nooit trainer zou willen zijn van een ploeg die op deze manier voetbalt". Hoe vervelend het spelletje van Porto ook is, het levert wel resul taat op. Het idealisme van Cruijff wordt ook over de grenzen gepre zen, maar ondertussen schrijft de Europese top het woordje „behou dend" nog steeds met forse kapita len. De visie van de internationale topclubs botst met de op zich lovenswaardige visie van Cruijff, die gisteren tot de conclusie zal zijn gekomen, dat zijn jeugdige talen ten nooit zullen kunnen opboksen tegen ploegen van het kaliber Por to, Real Madrid en Bayern Mün- chen. Om nog te zwijgen van de En gelse teams, die inmiddels al enke le jaren in de bekertoernooien ont breken, maar allesbehalve aan kracht hebben ingeboet. jax trachtte gisteravond negen tig minuten lang het tegendeel te bewijzen. De Amsterdammers vie len aan, maar hadden de tegenstan der geen moment in hun greep. De wal, die de Europa Cup I-houder optrok tussen de middenlijn en het eigen strafschopgebied, kon door Ajax niet worden beklommen. Een kopballetje van Verlaat en een po ging van Bosman, die zich vlak voor tijd eventjes wist los te wur men, vormden de armzalige wa penfeiten. Daar stonden zes Portu gese dolkstoten tegenover. Slechts een, de eerste, raakte Ajax diep in het vlees. Rui Barros, de opvolger van de naar Atletico Madrid ge- Porto valt aan tegen Ajax. Wouters en Witsche verdedigen. transfereerde dribbelaar Futre, scoorde in de vierde minuut uit een haarscherpe counter. De snelle middenvelder, die gisteren zijn 22e verjaardag vierde, bespaarde de thuisclub een afgang door in het vervolg vijf keer vrij voor Menzo te falen. Broekies Cruijff moet al snel hebben inge zien, dat voor zijn elftal tegen Porto geen eer te behalen was. In het ver loop van de wedstrijd ruilde hij Mühren in voor Richard Witschge en verving hij Wouters door Ro nald de Boer. Ajax, dat ook de ge blesseerde Spelbos miste, had door die mutaties in de 25-jarige Blind zijn oudste man. Met broekjes als De Boer, de Witschges, Bergkamp, Dick, Verlaat en Winter konden de Amsterdammers zich niet als top club manifesteren. Ajax heeft met Van Basten, Rijkaard en Silooy te veel in moeten leveren en FC Porto maakte dat nog eens duidelijk. „Alle kansen voor Porto kwa men voort uit fouten van ons", meende Cruijff, die zich niet bij het verschil in stand wilde neerleggen. „We permitteerden ons in de laatste lijn bijvoorbeeld veel te veel balverlies. Dat is precies waar Por to op loert". Voor de uitwedstrijd, die pas op 13 januari plaatsvindt, verwacht Cruijff soortgelijke pro blemen. „Want daar speelt Porto exact hetzelfde. Het wil en kan al leen maar counteren". Ivic hoorde het glimlachend aan, als een wijze vader, vol begrip voor het idealis me van zijn zoon, maar overtuigd van zijn eigen gelijk. Meerburg verslaat Noordwijk ZOETERWOUDE - Meerburg heeft gisteren in de derde wed strijd in nederlaagserie met 3-2 ge wonnen van Noordwijk. De zon dagvierdeklasser, die de confronta ties tegen gerenommeerde tegen standers uit de regio afwerkt op kunstgras, stond in de eerste helft nog met 2-0 (doelpunten Yvan Her mans en Timo Gerlof) achter. Na de rust halveerde Bas van Heek de achterstand, waarna Martin van Zaanen in de 65ste de gelijkmaker scoorde. Noordwijk probeerde daarna de winnende treffer te for ceren, maar het was Meerburg dat met de eer ging strijken. Fred Ha genaars zorgde voor de verrassen de Zoeterwoudse overwinning. AMSTÈRDAM (GPD) - Hoewel Arie van Eijden het gisteren ten stelligste ontkende, heeft Johan Cruijff de commercieel directeur van Ajax geïnstrueerd de Zweedse international Peter Larsson te ko pen. De centrale verdediger van UEFA-Cuphouder IFK Göteborg moet een miljoen gulden kosten. „Ik wil Larsson graag hebben. Het is een geroutineerde verdedi ger, die ook nog eens op het mid denveld kan spelen. Ik wil dat het op korte termijn geregeld wordt". Cruijff wenst de 25-jarige Lars son voor 15 december op de loon lijst te hebben, zodat Ajax de Zweed in de kwartfinale van de Eu ropa Cup II kan gebruiken. De Am sterdamse coach vertelde verder, dat Ajax behalve Larsson nog een geroutineerde kracht wil aantrek ken. „Jonge spelers hebben we ge noeg, ik wil aankopen, die op korte termijn effect sorteren". Cruijff ontkende niet, dat hij de Algerijn Rabah Madjer van FC Porto graag naar De Meer ziet komen. „Een zeer goede voetballer. Maar hij schijnt al getekend te hebben bij Bayern München en speelt nu nog voor Porto, dus dat ligt allemaal ta melijk gecompliceerd". De 28-jarige vedette van Porto bleef gisteravond in het duel met Ajax overigens aan de kant. Madjer zat op de tribune, volgens zijn coach Ivic omdat hij niet geheel fit is. Maar Portugese bestuursleden beaamden, dat Madjer disciplinair was gestraft. Het zint Porto niet, dat de Algerijn voor Bayern heeft getekend. Liever zien zij hun aan valler naar Ajax verhuizen, waar door Porto mogelijk tijdelijk in be zit van Rijkaard zou komen. Het was de bedoeling dat AC Milan, Ajax en Porto deze transac tie gisteren in Amsterdam zouden bespreken. Maar Milan, dat door televisiemagnaat Berlusconi zelf vertegenwoordigd zou worden, verscheen niet. elftal van spelers tot 18 of tot 21 jaar zal inzetten. Omdat elk land vrij is in de samenstelling van haar natio nale elftal, kan de KNVB hier in ie der geval geen protest tegen aante kenen. Om de wedstrijd een zo mo gelijk nog lachwekkender karakter te geven, zal verder geen publiek worden toegelaten, en worden ook de radio en televisie buiten de deur gehouden. Of de UEFA, die gisteravond nog niet in het bezit was van een officië le bevestiging, met de veranderde plaatsbepaling akkoord gaat, moet nog worden afgewacht. Waar schijnlijk zal de Europese Voet balunie er haar veto over uitspre ken, maar aan die mogelijkheid storen de Grieken zich vooralsnog niet. Op de vraag waarom de EPO naar het dorpse Alexandroupolis (zo'n 750 kilometer van Athene) in de uiterste uithoek van Grieken land was uitgeweken, en het toch niet dichter bij huis zocht, bleef woordvoerster Sofia Pristi het ant woord schuldig. Zij volstond met de opmerking dat het besluit, dat gisteren door het Atheense avond blad Vradini als 'kinderachtig' werd gekarakteriseerd, binnen het bondsbestuur met een ruime meer derheid van stemmen tot stand was gekomen en dat de Griekse re actie niet per definitie tegen Neder land gericht is, maar tegen de UE FA, wier uitspraak in hoger beroep „heel Europa versteld heeft doen staan". „Wij zouden dezelfde ge dragslijn gevolgd hebben, als het om Italianen, Spanjaarden of Duit sers was gegaan", aldus Sofia Pris ti. Niet geheel duidelijk in de esca lerende ontwikkelingen rond het slotduel zijn rol en plaats van de Griekse oefenmeester Miltos Papa- postolou, maar uit zijn summiere commentaar na het bekend wor den van de spectaculaire stap van de EPO zou opgemaakt kunnen maken dat de trainer van het natio nale elftal niet gelukkig is over de huidige ontwikkelingen. „Ik moet het bevel van de EPO accepteren", aldus Papapostolou, „ik ga alleen naar Alexandroupolis om de wedstrijd bij te wonen" en verder: „Dit betekent niet dat de training van de natinale team nu stil ligt". Afgelopen zaterdag nog had Papapostolou in een reactie op het UEFA-besluit verklaard, dat hij de wedstrijd van 16 december te gen Nederland zou aangrijpen om beloftevolle nieuwe kandidaten, ook uit de provincie, een kans te geven. Rookbommen Televisie, radio en dagbladen in Griekenland hebben gisteren uit gebreid aandacht besteed aan de 'wraak van de EPO'. De Atheense middagkrant Eleftherotypia signa leert dat de EPO 'met rookbom men gooit' en het middagblad Pro- ti houdt het op 'voetzoekers' waar mee de bond de UEFA bestookt. Alle kranten wijden omstandig uit over de totstandkoming van de maatregel, die overigens niet in unanimiteit genomen is. Zo blijkt dat het bestuurslid Dimitrios Mo- scholios zich hardnekkig verzet heeft tegen de manoeuvre van de EPO. Argument van Moscholios: „Als wij ons vooraf principieel be reid verklaren beslissingen van de UEFA te respecteren en te accepte ren, kunnen wij nu niet op déze ma nier reageren". Moscholios blijkt echter een roe pende in de woestijn van gram schap, onbegrip en woede, want andere bondsbestuursleden staan erop dat de plaats Alexandroupolis onder alle omstandigheden ge handhaafd blijft. Ene Yannatopou- los eist zelfs dat het duel in het Thracische achterland wel door de televisie wordt uitgezonden, opdat - en de man komt daar ruiterlijk voor uit - „heel Europa getuige kan zijn van de komedie, die door het dubbelzinnige beleid van de UEFA veroorzaakt is". Zo denkt ongeveer de hele Griekse bond erover. Nochtans worden er bezwaren geopperd te gen het voornemen jonge, onerva ren teenagers voor de Oranje-leeu wen te gooien. Komedie is goed, vindt EPO-functionaris Arvanitis, maar wat willen jullie? Met 18-0 verliezen? Dan zal heel Europa het uitgieren". Kritisch Een greep uit de koppen van de Griekse dagbladen, zoals die giste ren de kiosken vulden, toont aan dat een meerderheid van de sport pers kritisch staat tegenover de re actie van de EPO op het overspelen van de wedstrijd Nederland-Cyp rus: 'EPO ontdoet Griekenland-Ne derland van zijn betekenis' (Ta Nea); 'Bond in hard gevecht met de UEFA' (To Ethnos); 'EPO in diepe wanhoop - maakt er een grap van' en 'Tieners tegen Nederland' (Apo- gevmatini); 'Besluit is een vuurpijl in het gezicht van de UEFA', 'Kin derachtig protest van de EPO' (Vradini). 'Wat bezielt de voetbal bond? Voert zij een komedie op oj wil zij Griekenland in Europa be lachelijk maken' (Commentaar in uitzending van radio-Athene).

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17