Artsen lopen kwaad weg bij overleg Kapitaalmarkt- renterekening 6,88% Onderwijs wil ander vut-plan Piraat uit ether met 'nieuwe' aanpak ANWB wil zwarte lijst voor verkeersgevaarlijke medicijnen 'Bejaardenoorden niet sluiten' Onderzoekers: nieuwe financiering woningbouw DINSDAG 24 NOVEMBER 1987 Dees negeert akkoord artsen-verzekeraars UTRECHT (ANP) - De huisartsen hebben gisteren het overleg met staatssecretaris Dees (volksgezondheid) afge broken omdat de bewindsman niet wil instemmen met het akkoord dat de Landelijke Huisartsenvereniging (LHV) met de ziekenfondsen en particuliere verzekeraars heeft bereikt over de vergoedingen. EDE (ANP) - Er moet een zwarte lijst komen met geneesmiddelen waarvan vaststaat dat ze de rijvaar digheid beïnvloeden. Artsen mo gen deze pas voorschrijven na de patiënt uitdrukkelijk te hebben ge waarschuwd en er geen vervan gend middel is. Dat bepleitte ANWB-directeur Nouwen vandaag op een studiedag over geneesmid delen in het verkeer. Volgens Nouwen moeten de me dicijnenfabrikanten bij de registra tie van nieuwe medicijnen infor matie verstrekken over de invloed op de rijvaardigheid. Momenteel is hierover nog te weinig bekend. On derzoek heeft uitgewezen dat 6 procent van de verkeersslachtof fers rijgevaarlijke medicijnen heeft gebruikt, maar het is niet zeker of deze het ongeluk veroorzaakten. Door medicijngebruik zouden vol gens een ruwe schatting 50 tot 200 mensen omkomen in het verkeer. Volgens Nouwen is dit nog te onbe kend en doen artsen te weinig aan voorlichting over de risico's van geneesmiddelen in het verkeer. Ook de huisarts Sardeman pleit te voor een betere voorlichting. maar hij waarschuwde voor de be perkingen hiervan. Het effect van geneesmiddelen verschilt per pa tiënt en is in het algemeen niet te voorspellen, aldus Sardeman. Hij verwacht ook dat veel medicijnge bruikers waarschuwingen in de wind zullen slaan, omdat autorij den zo'n hardnekkige gewoonte is. Sardeman zei erop te rekenen dat de geneesmiddelenfabrikanten middelen zullen ontwikkelen die minder versuffend werken. Effect Uit een onderzqek onder ruim 500 gebruikers van riskante medi cijnen blijkt dat zij zich wel dege lijk iets aantrekken van waarschu wingen. Een onderzoek heeft uige- wezen dat de gele sticker met de tekst 'Dit geneesmiddel kan de rij vaardigheid beïnvloeden' zin heeft. Tot nu toe werd aangenomen dat deze waarschuwing te vaag is om enig effect te sorteren, maar vier van de tien rijdende medicijnge bruikers zeggen hun rijgewoonten gewijzigd te hebben sinds zij een rijgevaarliik middel gebruiken. Wèl geven de ondervraagden aan meer te willen weten over rijge vaarlijke medicijnen en de mogelij ke alternatieven. De gele sticker en de waarschuwing op het etiket lij ken relevanter te zijn dan een aan tal jaren geleden in onderzoek werd gevonden, aldus een conclu sie uit het onderzoek. De overeenkomst van de drie par tijen is al goedgekeurd door het Centraal Orgaan Tarieven Gezond heidszorg (COTG), maar volgens Dees heeft hij niet genoeg geld om akkoord te gaan. Schandalig, zo be titelde LHV-voorzitter Van de Zandt Dees' opstelling. Hij wees er daarbij op dat de partijen vijf jaar overleg hebben gepleegd op ver zoek van de overheid en op basis van aanwijzingen van de overheid. Nieuwe elementen in het over eengekomen pakket waren vergoe- Sluitingen van postagentschap nog niet zeker DEN HAAG (GPD) - Het slui- tingsbeleid dat de PTT voor kleine postagentschappen voert, zal wor den aangepast. "In de toekomst zullen we meer oog hebben voor de postagentschappen", beloofde mi nister Smit-Kroes (verkeer en wa terstaat) gisteren tijdens de behan deling van de PTT-begroting. Te vens zegde zij toe dat geen enkel postagentschap zal- worden geslo ten, zolang de Tweede Kamer zich niet tot in detail heeft uitgesproken over de privatisering. Dat gebeurt vermoedelijk eind dit jaar. De PTT wil overigens niet tornen aan de norm dat postagenstschap- pen waar minder dan 4000 hande lingen per jaar worden verricht, dicht moeten. CDA en WD had den ernstige kritiek op het sinds 1978 gevoerde sluitingsbeleid van de PTT. Sinds die tijd zijn talloze kleine postagentschappen op met name het platteland opgeheven en al dan niet vervangen door rijden de postagentschappen. De PTT heeft nog honderd agentschappen en kleine postkantoren op haar lijstje staan, die. voor sluiting in aanmerking komen. De Algemene Rekenkamer heeft echter de vloer aangeveegd met het PTT-beleid. De Rekenkamer ver wijt de PTT dat zij onvoldoende in zicht heeft in de financiële gevol gen ervan. De Rekenkamer heeft de sterke indruk dat postagent schappen goedkoper zijn dan rij dende postkantoren. Het rapport is voor zowel de Kamer als de minis ter een reden geweest tot bezin ning over het PTT-beleid. Binnenland kort Prostitutie De politie heeft in Emmeloord een 38-jarige vrouw aangehouden die er van wordt verdacht al bijna twee jaar lang minderjarige meis jes te hebben aangezet tot prostitu tie. Het huis van de vrouw stond bekend als een opvangadres voor weggelopen meisjes. Ook haar ei gen dochters werden tot prostitutie gedwongen. Zwendel De Utrechtse recherche heeft een omvangrijke zwendel met nep- bv's opgedoekt. Voor ruim een mil joen hebben de 8 verdachten hun slachtoffers opgelicht. Bij deze ac tiviteiten misbruikten ze de naam van een bonafide bedrijf dat in het zelfde kantoorpand als de verdach ten zat. Een van de verdachten, een 38-jarige PTT'er uit Maarssen, stal bovendien telecommunicatie-ap- paratuur, die tegen afbraakprijzen werd doorverkocht. Muiderpoortstation Het Muiderpoortstation wordt iets veiliger. Dit hebben de NS en de gemeente Amsterdam besloten nadat vrouwenorganisaties zich over de onveilige situatie hebben beklaagd. Ze kwamen in actie toen kort geleden een 41-jarige vrouw op deze plek door een onbekende werd doodgestoken. dingen voor de bereikbaarheid van huisartsen en voor nascholing. In samenhang daarmee had de LHV zich bereid verklaard, het bevol kingsonderzoek op baarmoeder halskanker (het maken van uit- strijkjes) over te nemen en om huisartsen op hun 65ste met wer ken te laten ophouden. Volgens Van de Zandt staat dat nu weer op de tocht. Het akkoord zou in de zieken fondssector tot een overschrijding van drie miljoen gulden leiden op een totaal van één miljard. In de particuliere sector zijn de kosten voor huisartsenhulp vorig jaar 70 miljoen gulden onder de raming gebleven. Deze 'onderschrijding' zou volgens Van de Zandt door de overeenkomst alleen maar iets kleiner worden. De LHV heeft geweigerd nog verder te praten. De vertegenwoor digers van de ziekenfondsen en de particuliere verzekeraars toonden begrip voor de artsen en vertrok ken ook. Van de Zandt -zei dat de overheid het zich nu wel erg moei lijk maakt als het gaat om de mede werking van de huisartsen aan al lerlei beleidsdoeleinden. De ver vanging van dure zorg door goed kopere thuiszorg bijvoorbeeld. De LHV gaat zich nu beraden op nade re stappen. De voorzitter sluit daar bij een gang naar de rechter niet uit. Volgens een woordvoerder van WVC zijn de financiële gegevens van de LHV onjuist. Het akkoord zou niet leiden tot een overschrij ding van 3 miljoen gulden, maar 74 miljoen. En de 'onderschrijding' bedraagt volgens hem slechts 33 miljoen gulden. Bovendien is deze eenmalig, aldus de woordvoerder. Meijer bepleit coalitie met WD AMSTERDAM (ANP) - Het is in het belang van PvdA en WD wan neer de socialisten en liberalen sa men een regering zouden kunnen vormen. Aldus gisteravond PvdA- vice-fractievoorzitter Meijer een politieke bijeenkomst van de WD in Amsterdam. Volgens Meijer worden zowel PvdA als WD 'verzwakt' door het feit dat ze altijd met het CDA moe ten regeren. Het CDA krijgt daar door teveel macht in de kabinets formatie, aldus Meijer. Hij erkende dat onderhandelingen over samen werking tussen de PvdA en de WD 'moeilijk' zouden worden. "Dit kunnen geen kortstondige on derhandelingen zijn te beginnen om vijf voor twaalf. Daarvoor heeft het vijandsbeeld te lang bestaan". Maar het moet volgens het kamer lid wel mogelijk zijn onderling af spraken te maken 'die door beide partijen drie of vier jaar te dragen zijn'. Op het Binnenhof werden leden van de Tweede Kamer gisteren onthaald op erwtensoep. Groningse bejaarden oorden trachtten op die manier de aandacht te vestigen op hun financiële problemen. iroto gpd» DEN HAAG - Een meerderheid van WD en PvdA in de Tweede kamer wil extra geld uittrekken om de dreigende sluiting van bejaar denoorden, en daarmee verlies van duizenden plaatsen, te voorkomen. De twee partijen verschillen echter van mening over de vraag waar dat geld vandaan moet komen, zo bleek gisteren tijdens een vergade ring over de begroting Welzijn. WD-woordvoerster Terpstra wil een saneringsfonds vormen van honderd miljoen gulden, maar wil dat geld weghalen bij de bejaar denoorden zelf. Ter Veld (PvdA) voelt daar niets voor en stelt dat het geld er al is, als de WD bereid is af te zien van de door het kabinet voorgestelde belastingverlaging van 1,2 miljard gulden. Zij acht twintig tot vijftig miljoen gulden voldoende om de problemen aan te pakken. De problemen voor de bejaar denoorden komen voort uit de nu drie jaar oude Wet op de Bejaar denoorden. Bij die gelegenheid is de verantwoordelijkheid voor de bejaardenoorden overgedragen aan de provincies. Volgens de wet moet het aantal plaatsen per regio worden afgestemd op het aantal 65- plussers. De verdeling van de fi nancien is daarop gebaseerd. Dat pakt vooral nadelig uit voor Amsterdam (dat kampt met een re latief groot aantal mensen van tachtig en ouder) en de provincies Groningen en Utrecht (die naar verhouding teveel oorden hebben). De tekorten zijn alles bij elkaar op gelopen tot 380 miljoen gulden. In totaal dreigen er volgens de prog noses tot 1990 achtduizend plaat sen voor bejaarden verloren te gaan in verscheidene steden pro vincies. WD en PvdA achten dat met het oog op de vergrijzing on aanvaardbaar. Volgens minister Brinkman (WVC) valt het echter allemaal mee. Er is geen sprake van vele dui zenden bewoners van verzorgings huizen die moeten worden ver plaatst "als baaltjes meel", omdat tientallen centra dicht gaan. Alleen "hier en daar" komt het volgens hem tot verhuizingen. Een speciaal saneringsfonds acht Brinkman niet nodig. Wel wil hij van jaar tot jaar bekijken waar eventuele pro blemen ontstaan. Voor 1988 heeft de bewindsman, die wordt gesteund door het CDA. twaalf miljoen gulden uit de pot voor de bejaardenoorden opzij ge legd voor het aanpakken van der gelijke 'knelpunten' in de twaalf provincies en de vier grote steden. DEN HAAG (GPD) - De onder wijsbonden vrezen een organisato rische chaos in het onderwijs wan neer de vut-plannen van minister Deetman (onderwijs) doorgaan. In dat plan zouden 5000 leerkrachten ineens een halve week gaan wer ken en zouden er tegelijkertijd 5000 part-timers bij komen. Deet man wil leerkrachten gelegenheid geven met 53 jaar voor de helft uit te treden. Directeuren kunnen niet met deeltijd-vut, zij mogen vanaf 56 jaar hun werk volledig neerleg gen. De ambtenarencentrales waar de onderwijsbonden bij zijn aangeslo ten, zijn voor deeltijdwerk, maar vrezen de chaos die ontstaat als 5000 ervaren leraren ineens kiezen voor een halve baan. De bonden willen'leraren laten kiezen tussen deeltijd-vut vanaf 55 jaar of volle dig uittreden op 57-jarige leeftijd. Directeuren kunnen dan alleen in overleg met het schoolbestuur hun werk gedeeltelijk neerleggen. Op dit moment kunnen leerkrachten met 59 jaar met vut. De onderwijsbonden wijzen er tevens op dat jonge leerkrachten die een halve week werken, daar niet van kunnen leven. De meesten krijgen dan een salaris dat ligt on der de bijstandsnorm, wat de bon den niet wenselijk vinden. Ze wij zen er op dat aanvullend werk dun gezaaid is in onderwijsland. Hoe wel de bonden bang zijn voor de gevolgen van massaal werken in deeltijd, voeren ze ook aan dat de animo van oudere leerkrachten om een halve baan te nemen, wel eens kan tegenvallen. Leraren hebben nu vanaf 52 jaar een halve dag in de week atv, met 55 jaar is dat een vol ledige dag in de week. Wie met vut gaat, raakt echter ook tien procent salaris kwijt en de helft van zijn reiskostenvergoeding. Tegelijker tijd wordt de volledige ambtena- renkorting ingehouden. Volgens de bonden maakt dat deeltijd-vut niet aantrekkelijker. De onderwijsbonden verwach ten dat in hun variant de meeste le raren zullen kiezen voor volledige vut, waardoor de problemen op school minder groot zijn. Volgens de bonden is hun plan ongeveer 150 miljoen kost, net zo veel als dat van de minister. Morgen leggen ze het aan de minister voor. Aids-middel in fonds AMSTELVEEN (GPD) - Het mid del retrovir, dat de achteruitgang van aids-patiënten voor een zekere tijd kan stoppen, kan in principe het ziekenfondspakket worden op genomen, vindt een commissie van de Ziekenfondsraad. De Zieken fondsraad moet donderdag beslis sen of ze dit advies overneemt. Eerder adviseerde de commissie het middel uit het pakket te laten omdat het aids niet geneest en soms vervelende bijwerkingen heeft. Bovendien was het middel niet goed verkrijgbaar. Nu retrovir, ook wel AZT genoemd, wel in vol doende mate voorhanden is, wil de het alsnog opnemen. DEN HAAG (GPD) - Een eenma lige subsidie voor premiehuurwo ningen maakt de overheidsuitga ven voor de volkshuisvesting flexi beler en beter beheersbaar. Maar anderzijds brengt het wel de doel stellingen van het beleid, lage hu ren en continuïteit in de bouw, in gevaar. Dat stelde mevrouw Van der Wielen, chef van de Studie dienst van de Nederlandsche Bank, gisteren tijdens haar verhoor door de parlementaire enquête- Deze week komen een aantal functionarissen verslag doen van de onderzoeken die zij voor de en quêtecommissie hebben verricht. Het is tevens de allerlaatste week van de openbare verhoren, waarin de aandacht voor een groot deel uit zal gaan naar de mogelijke alterna tieven Van het huidige volkshuis vestingsbeleid. Een vaste eenmalige bijdrage is een van die alternatieven. Het is een subsidievorm waar beleggers al jaren voor pleiten. Zo'n eenmali ge subsidie heeft voor hen het voordeel dat ze geen jarenlange subsidieband met de overheid hou den. Verder weet het rijk ieder jaar exact hoeveel aan premiehuurwo ningen wordt uitgegeven en kun nen de aantallen makkelijk aange past worden aan de behoefte. Het rijk loopt op die manier geen enkel risico meer. Dat betekent volgens Van der Wielen wel, dat de verhuurrisico's volledig naar de be legger en de huurder worden afge wenteld. Omgekeerd zal de over heid van eventuele meevallers ook niets merken. De onderzoekster wilde zich er niet over uitlaten of dat een goede of een slechte zaak is: "Dat is een politieke keuze die de Tweede Kamer moet maken". Onderzoeker Vergeer van het Centraal Planbureau bepleitte daarentegen handhaving van het huidige subsidiesysteem voor wo ningen die de overheid blijvend als huurwoning wil laten exploiteren. De huidige regeling is volgens hem goed bestand tegen alle situaties die zich in een exploitatieperiode van vijftig jaar voor kunnen doen, en voorkomt bovendien dat de ei genaar zijn woningen zomaar van de hand doet. Een eenmalige subsi die geeft beleggers alle ruimte om hun woningen op ieder moment te verkopen. Als de overheid wil zor gen dat er voldoende huurwonin gen blijven, is zo'n subsidie dus niet de meest aangewezen vorm. Vergeer pleitte wel voor een keuze mogelijkheid voor beleggers die liever meer vrijheid hebben. Visserij De Eerste-Kamerfracties van CDA en WD hebben vanmorgen zoals verwacht besloten de stem ming over hun omstreden visserij- motie uit te stellen tot een nieuwe uitspraak van de rechter in het vis serijconflict. Premier Lubbers liet vorige week al weten de motie, wordt gevraagd om geld r gedupeerde vissers, naast zich i" AMSTERDAM - Niet de overtre ding van de Telegraaf- en Telefoon- wet, maar de verdenking van frauduleuze handelingen rond de radiopiraterij is het handvat waar mee de Radio Controledienst (RCD) en de politie de etherpiraten probeert aan te pakken. De Am sterdamse politie bracht zondag nacht vier grote en professioneel werkende etherpiraten tot zwijgen door massaal bij hun medewerkers huiszoekingen te verrichten. Re sultaat: 18 arrestaties en voor ruim een miljoen gulden aan in beslag genomen artikelen. De belasting dienst heeft tegelijk met die arres taties een navordering van 1,2 mil joen gulden opgelegd. Nog geen twaalf uur later werd op soortgelij ke wijze een radiopiraat in Den Haag het zwijgen opgelegd. door Huub Klompenhouwer Tot voor kort was het optreden van de RCD ronduit krakkemik kig. Met de Telegraaf- en Telefoon- wet in de hand kon eigenlijk alleen maar opgetreden worden tegen het illegaal uitzenden in de ether. Wa ren er klachten over storing van ra dio- of televisieprogramma's, dan greep de controledienst in. Zend apparatuur werd in beslag geno men, maar een paar dagen, soms zelfs een paar uur later was zo'n zender dan weer opnieuw in de lucht. De kosten werden ruim schoots gedekt uit de reclame-op brengsten van de commercials. Een medewerker van de Radio Controledienst: "Het was een voortdurend spelletje van kat en muis. Je ving muizen bij de vleet, maar de muizenplaag bleef'. Die geregelde invallen waren l teeeliik een aardige leerschool. De vangsten werden steeds kleiner, de piraten des te professioneler. Een van de zondagnacht opgerolde piraten, Radio Amsterdam Noord, werkte zelfs met een direkte muzieklijn via de telefooncentrale. Een mede werker van de PTT - ook gearres teerd inmiddels - had in de centrale de juiste draadjes doorverbonden, waardoor Radio Amsterdam Noord nauwelijks nog te peilen was door de Radio Controle Dienst. Organisatie Door gebruikmaking van artikel 140 van het Wetboek van Straf recht kreeg Justitie een ingang om ook de organisatie rond de piraten zenders aan te passen. Het artikel verschaft de politie gelegenheid tot het doen van huiszoekingen bij diegenen die betrokken zijn bij de radiopiraterij. Het artikel zegt in het kort dat iedereen die deel neemt aan een rechtspersoon met het doel het plegen van een mis drijf aangehouden kan worden. De rechtspersoon is de piraat, het mis drijf het illegaal uitzenden. De eerste keer dat met succes van dit middel gebruik gemaakt is, was in Den Haag, waar zo Radio .Centraal tot nu toe uit de ether is verdwenen. Daar is ook het juridi sche steekspel als vervolg op de ak- tie succesvol verlopen. Chef ether- bewaking Hoogeveen van de RCD: "Dit wetsartikel geeft ons de moge lijkheid om met de hulp van de po litie de piraterij een veel grotere schade toe te brengen. Nu kunnen we immers ook de mensen achter de schermen, de kopstukken, te pakken nemen". Maandag waren Radio Octaaf, Radio Sjuul, Radio Continue en Radio Amsterdam Noord inder daad niet meer in de lucht. Maar daarmee is Amsterdam en wijde omgeving nog niet etherpiraterij- vrij. Een enkele fietstocht over de FM-zender leverde vier andere pi raten op, waaronder een Turkse, met continu Turkse muziek. Toch zegt Hoogeveen te hopen dat de massale actie van zondagnacht an dere piraten zal afschrikken. Politievoorlichter Wilting: "Er gaan in die radiopiraterij grote be dragen om. We hebben de weekop- brengst van een piraat geschat op al snel zo'n 7000 gulden. Wat we ze ten laste kunnen leggen is onder meer valsheid in geschrifte. Want voor de nota's aan de adverteerders werd gebruik gemaakt van gefin geerde reclamebureaus. Bij de huiszoekingen hebben we niet al leen de zendinstallaties en comple te studio's in beslag genomen, maar ook volledige administra ties." De politie is er vrij zeker van dat in Amsterdam de vier belangrijk ste zenders voorgoed het zwijgen is opgelegd. "Wij zijn er van over tuigd dat we de kopstukken te pak ken hebben", zegt de politiewoord voerder met grote stelligheid. Dat laatste moet dan stoelen op de bij na drie maanden die er aan voorbe reiding gewerkt is. Uren van uit zending van de vier staan op band. Namen van adverteerders zijn be kend en ook de percentages recla meboodschappen zijn per piraat uitgerekend. Uit het verloop vam het onderzoek zal moeten blijken of ook die adverteerders straks nog voor de rechter gesleept gaan wor den. Want daarmee hebben politie en PTT dan de levensader van de piraten te pakken. Mankracht Hoogeveen: "Wij hebben het sterke vermoeden dat de piraten onderling wel een eemeensrhan- Mevrouw van der Wielen: vaste premies maken kosten woning bouw beheersbaar. (foto ANP) Ook de derde onderzoeker pleit te voor een keuzemogelijkheid voor beleggers. Volgens onderzoe ker Conijn van het Onderzoeksin stituut voor Technische Bestuurs kunde (OTB) in Delft moet de over heid af van het zogenaamde non discriminatiebeginsel: het uit gangspunt dat beleggers en sociale verhuurders onder dezelfde subsi dieregeling moeten vallen. Flexibel Conijn onderzocht voor de com missie de rol van de beleggers op de woningmarkt. Volgens hem zouden woningcorporaties het bes te af zijn als er weer een subsidiere geling ingevoerd werd zoals die tot 1975 gold. Die regeling is destijds afgeschaft omdat beleggers daar door teveel rendement ontvingen. Bij woningbouwverenigingen is dat echter geen bezwaar: zij gebrui ken eventuele overschotten toch weer ten behoeve van de volks huisvesting en volgens de onder zoeker van het OTB hebben ze dat geld hard nodig voor het onder houd en de verbetering van hun woningen. Voor beleggers pleitte hij voor een eenmalige subsidie. Om te zor gen dat beleggers toch actief blij ven bij de verhuur van woningen, zou daarbij gedacht kunnen wor den aan drie verschillende bijdra gen: een lage voor beleggers die al le vrijheid willen houden, een ho gere voor degenen die toezeggen de woning tien jaar lang niet te zul len verkopen en de allerhoogste voor hen die zich twintig jaar wil len binden. ADVERTENTIE pelijke kennissenkring hebben, waardoor commercials van adver teerders ook uitgewisseld werden. De grotere adverteerders, die re gionale spreiding hebben, konden zo hun sterspots niet alleen in Am sterdam, maar bijvoorbeeld ook in Den Haag en Hilversum uitgezon den krijgen". Krijgt de actie ook een vervolg in andere steden dan Amsterdam? Hoogeveen: "Dat hangt sterk af van de bereidheid van de plaatselij ke politie om medewerking te ver lenen. Wij willen wel. Maar wil een aktie kunnen slagen, dan is daar ook een zorgvuldige voorbereiding van de actie voor nodig". Ter illustratie van dat laatste: Voor de aktie in Amsterdam zon dagnacht waren 130 agenten opge roepen om een extra dienst te draaien. Die agenten werden pas enkele uren voor het begin van de aktie verteld waar de nachtelijke operatie over zou gaan. Dit, om ie der lek naar buiten toe te voorko- Een spaarrekening waarbij het tarief is gekop peld aan de rente op de kapitaalmarkt. Dit tarief wordt maandelijks vastgesteld. Het tegoed is dagelijks opvraagbaar met 2% retour rente. Het minimumsaldo bedraagt f1.000,-. Het rentepercentage voor de maand december is De Nutsspaarbank doet meer voor spaarders. s

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 3