Etna Jupiter W.P. HARTWIJK SAMEN UIT SAMEN THUIS. Proza - 'De laatste keizer van China was een kind', het opzienbarende levensverhaal van de laatste Chinese keizer, verteld door Edward Behr met foto's uit de spectaculaire verfilming van het verhaal door Bernardo Bertolucci. Bruna, prijs ƒ34,40. - 'De glans van Katjoak' door Cees Hart suiker is een bijdrage aan de reeks ro mans van Nederlanders van Indische af komst die zich literair verdiepen in die eigen afkomst Wildeboer, prijs 29,50. - 'Verwonderd saam te zijn' tweede druk van verhalen van de dichter en scheepsarts J.SlauerhofT. Nügh Van Ditmar, prijs 24,90. - 'Van verre havens' door Arie Post, die hierin beschrijft wat er in het huidige China over is van de plaatsen die Slauerhoff in zijn boeken heeft beschre ven. Nijgh Van Ditmar, prijs 24,50. - 'Bloed van waterverf, nieuwe roman van Francoise Sagan, die in haar verhaal i aantal dringende gewetensvragen werk op en begint de collaboratie? Man- teau, prijs 29,90. - 'Zwaluw', roman van D.M.Thomas als vervolg op zijn 'Ararat'. Een maalstroom van avontuur, dreiging en seks. Aga- thon, prijs 49,90. - 'Een kopersmarkt', tweede deel van de twaalfdelige romanserie 'Een dans op de muziek des tijds' door Anthony Po well. Slechts enkele gebeurtenissen, ge zien door de ogen van Nicholas Jenkins. Agathon, prijs 34,90. - 'Het Willys dromenpakket', luchtig ver haal van Tsjechen die elders een bestaan hebben opgebouwd. De omgerijmdhe- den van de menselijke geest in verbluf fend proza. Agathon, prijs 34,90. - 'De bewondering', nieuwe roman van Aixja Meulenbelt na 'Alba' en 'Een klei ne moeite'. Van Gennep, prijs 22,50. - 'Op het punt van breken', romandebuut van Arno Bohlmeijer. Een invalide jon gen kan de facade van onverschilligheid niet langer overeind houden. Wildeboer, prijs 24,50. - 'De laatste graanrace' door Eric New- by die vertelt over zijn grootste avon tuur in de nadagen van de zeilvaart in 1938. Hollandia, prijs 34,50. Nieuwe uitgaven 'Jagers in de snt korte verhalen van Tobias Wolf. Bert Bakker, prijs 29,90. - 'Dode bladeren', novelle van Rudolf Geel. Conserve, prijs 12,50. - 'Sphinx' door Eddy de Roever, die het verhaal vertelt van Jos Gemmeke in haar verzet tegen de Duitse bezetteF en haar werk als geheim agente. Hollandia, prijs 24,90. - 'Krabbels van een rode kater', een aan tal verhaaltjes van Jos Brink, die hoofd zakelijk over poezen, katers en hun ba zen gaan. Teleboek, prijs 15,-. - 'Annie John', waarin Jamaica Kincaid in acht episoden het volwassen worden van een gevoelig kind schetst. Agathon, prijs ƒ27,50. - 'Mensen in China', openhartige inter views met een negentigtal Chinezen over zichzelf en hun leven. Door Zhang verzameling - 'Kerstboek'. Een groot aantal Neder- landse schrijvers en schrijfsters lever den bijdragen voor dit kerstboek, waar van de opbrengst ten goede komt aan het Wereld Natuur Fonds. Prins Bern- hard schreef een voorwoord. Van Holk- ema Warendorf, prijs 39,90. Poëzie - 'Stenen voor het begin', gedichten van Fleur Bourgonje. Meulenhoff, prijs 22,50. - 'Aardes deuren', dichtbundel van H.H. ter Balkt. De Harmonie, prijs 24,50. Jeugdboeken - 'De sneeuwpop van Pim', 'Op vier wie len door het bos', 'Wie het vindt mag het houden' en De grote wedstrijd' zijn vier nieuwe titels in de reeks prentenboeken 'De vlinderkinderen' van Van Reemst. Prijs 7,90 per deel. - 'Vleugels voor de draak' door Laurence Yep werd geïnspireerd door het verhaal van een Chinese immigrant die in Ame rika in 1909 een vliegtuig bouwde. Voor jongeren van 13 jaar en ouder. Lannoo, prijs 27,50. - 'Paniek' door Jac Linders. Voor jonge ren van 9 jaar en ouder. Lannoo, prijs ƒ21,50. - 'Een pak slaag voor Prins Vlegel' door Sid Fleischman. Voor jongeren van 8 jaar en ouder. Lannoo, prijs 17,50. - 'Van nul tot nu', deel vier van de vader landse geschiedenis als een kleurig stripboek van Thom Roep en Co Loe rakker. Oberon. - 'De stripgeschiedenis van de popmu ziek' door Michael Sadler met tekenin gen van Serge Dutfoy. Oberon. - 'Het Kerstfeest van Poele', een prenten boekje van Ebi N. over het beertje Poele. Van Goor, prijs 14,90. - 'De mus met de lange poten vertelt ver- der..' door Janusz Leski en Dieter Sald- ecki als vervolg op 'De mus met de lange 19690 ^an ^olliema Warendorf, prijs Avontuur beschouwd als het middelste 1 een naoorlogse thrillertriologie van de schrijfster, naast 'Rally naar Bagdad' en 'Passagier voor Frankfurt'. Haar per soonlijke opvattingen over anarchie en dergelijke komen hierin duidelijk naar voren. Sythoff, prijs 15,90. - 'De Crabb affaire' door Christopher Creighton en Noel Hynd, die onder pseudoniem zeggen de ware toedracht te geven van een zaak die ooit door de Britse premier Anthony Eden in de doofpot werd gestopt. Bij de oorlogsbo dem, waarmee Chroesjtsjow 30 jaar ge leden een bezoek aan Engeland bracht, werd het lijk van een kiksvorsman ge vonden: dat van de oorlogsheld com mander Lionel Crabb. Sijthoff, prijs ƒ29,75. Geldig t/m maandag 23 november 1987 - 'Het dossier van de rode spionne' door Jan Postma. 'In dit actuele en authentie ke spionageverhaal raken Nederland en West-Duitsland in de greep van de Oost- duitse geheime dienst', zo introduceert de uitgever het verhaal. Op de achter grond werkt de KGB en de terreurorga- 15,-. - 'Dreiging uit het schimmenrijk' door James Herbert is zeer geschikt voor hen griezelen houden. Een politie- ƒ26,50. - 'Het schild met de drie leeuwen', histori sche avonturenroman uit de tijd van de kruistochten door Pamela Kaufman. Van Holkema Warendorf, prijs ƒ34,90. Diversen - 'Handschrift en karakter' door de psy choloog en grafoloog drs. Manuel van Loggem. Süthoff, prijs 29,95. - 'Eten met gemak', vlotte voedingsmid delen uit de fabriek en vlotte recepten om zelf te maken. Samengesteld door de Consumentenbond. Bosch en Keu- ning, prijs 16,50 voor leden van de bond en 19,50 voor niet-leden. - 'Perestrojka'het veelbesproken boek van partijleider Michail Gorbatsjov ('een nieuwe visie voor mijn land en de wereld' ligt nu in een Nederlandse ver taling in de boekwinkels. Het Spec trum, prijs 24,90. - 'Sovjetreclame en propaganda in de jaren twintig', samengesteld door de Russische ontwerper Mikhail Aniks. Gaade, prijs 69,50. - 'Ontwikkeling van het democratisch denken' door een ex-Tweede-Kamerlid, de politicoloog en jurist mr. drs. Lam bert J. Giebels. Bres, prijs 39,90. - 'Ronnie Brunswijk (het dagboek van een verzetsstrijder)' door Frans van der Beek, die enkele weken verbleef bij het Surinaamse junglecommando. Center- boek. - 'Kunnen wij de aarde beheren?' vraagt prof. dr Jan Tinbergen zich af in dit boek, dat verscheen bij Kok Agora, prijs 24,90. - 'Veertig succesrecepten van Liesbeth (Geerinck) en Bie (Deckmijn)'. Lannoo, prijs 19,90. - 'Soedan', een wetenschappelijk en ar- theologisch avontuur van een team Vlaamse biologen en geologen, dat wordt beschreven door H. Dumont en P. Stevens. Met talrijke fraaie kleuren foto's. Simon, prijs 49,50. - 'Uw tweede kind', ouders wordt in deze zaak hulp geboden door Joan Solomon Weiss, zelf moeder van twee kinderen. Zij heeft vele tips voor hen die over een tweede baby denken. Van Holkema Warendorf, prijs 24,90. - 'Super oplossingen' door Paul Watzla- wick, die de manieren aantipt waarop mensen zichzelf narigheid op de hals ha len. En daar dan een vlotte oplossing voor geeft Van Loghum Slaterus, prijs 22,50. - 'Sprookjeswereld' door Anton Pieck en verteld door Nienke van Hitchum. Ui teraard met vele tekeningen (in zwart wit en in kleur) van de bejaarde teke naar. Van Holkema Warendorf, prijs ƒ39,90. - 'Karate, een nieuwe benadering' door Hideyuki Ashihara. Met tal van illustra ties. Kosmos, prijs ƒ32,50. - 'Videofilm catalogus', de gids voor de 'selectieve kijker'. Dukenburg, prijs ƒ9,95. - 'Seks is niet verplicht' zegt Liz Hodgk- inson, die een celibataire levenshouding bepleit omdat seks niet gelukkig maakt, maar integendeel de oorzaak is van veel stress en lichamelijke klachten. Van Holkema Warendorf, prijs 24,90. Etna Jupiter985,- Etna Saturnus1855,- Gevelkachels v a425,- Natuurlijk bij: IJZERHANDEL Nieuwe Beestenmarkt 7 t/m 11 Lammermarkt 3-7 Leiden Over de verdeling van arbeid buitenshuis zijn we t wel eens Man en vrouw hebben dezelfde rechten. Want ze hebben recht op gelijke kansen. Da's trouwens bij de wet geregeld. Maar hoe zit t thuis? Huishouden is immers ook arbeid. En dus is t logisch om ook dat werk eerlijk te verdelen. Publiatie aangeboden dooi dit bhdm iamenweikmgmetdeStKblmgldeeieRedame SIRE

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 20