Touringcarbedrijven gaan lijndiensten rijden 'Wij kunnen de mensen meer luxe, bij voorbeeld een kop koffie aanbieden' Tóch asielzoekers in Lisse Mijn schoonmoeder zou nooit toestaan dat ik harder reed. Noordwijk wil niet voor ton garant staan Vernieuwing strandpaviljoens moet jaar worden uitgesteld Mozartproject muziekschool PAGINA 16 Will REGIO DINSDAG 17 NOVEMBER 1987 LEIDEN/REGIO - Het Ter Aarse touringcarbedrijf P. Langhout overweegt serieus om volgend jaar op de lijn Nieuwkoop - Alphen - Leiden (NAL) weer busdiensten te gaan rijden. Een nieuwe wet, die per 1 januari van kracht wordt, biedt die mogelijkheid. Langhout werd zeven jaar geleden (m juni 1980) gedwongen met de lijndienst te stoppen. Het rijk draaide de geldkraan dicht. Zonder financiële steun zag Langhout ech ter geen kans de geregelde bus- door Jan Westerlaken dienst in stand te houden. Aan een bijna zestig jaar oude traditie kwam abrupt een einde. Maar Langhout ging wel door. Nu als touringcarbedrijf. Langhout wil die nieuwe wet aangrijpen voor een terugkeer in het openbaar vervoer. Vooralsnog alleen tijdens de spitsuren: 's och tends tussen zeven en negen uur en 's middags tussen vier en zes uur. Dat zijn voor Langhout dode mo menten. Zijn bussen staan dan over het algemeen stil en kunnen voor vervoer op een lijndienst wor den ingezet. Hoewel de plannen nog niet rond zijn wil hij begin volgend jaar daad werkelijk tussen Nieuwkoop, Al phen en Leiden gaan rijden. Lang hout denkt zéker een kans van sla gen te hebben, omdat de NAL nog wel wat goodwill in de regio heeft. "Bovendien", zegt Peter Lang hout, "kunnen wij de reizigers een grotere luxe bieden dan de gewone lijndienst. Wij kunnen de mensen, bijvoorbeeld, een kop koffie aan bieden. Ik verwacht dat wij die concurrentiestrijd gaan winnen". Bussen Over de inzetbaarheid van bus sen en chauffeurs maakt Langhout zich geen zorgen. Binnenkort heeft zijn bedrijf de beschikking over zes moderne touringcars. Mocht dat niet voldoende zijn, dan wil hij bij collega's bussen huren. En de chauffeurs? Peter Langhout: "Die werken nu op contractba sis voor ons. De piek ligt voor de touringcars in de zomermaanden. Als we lijndiensten gaan rijden, dan kunnen we hun in de winter ook werk bieden". Langhouts collega Brouwer uit Noordwijk gaat zich zo goed als ze ker op de markt van de lijndiensten bewegen. Het achterste van zijn tong wil hij niet laten zien, omdat de concurrentie op de loer ligt. Halverwege volgend jaar hoopt Brouwer toch iets op poten te heb ben gezet. "We zijn daarover volop in gesprek. Er staat op dit terrein wel wat te gebeuren. Ons bedrijf is in gesprek om in de regio - zeg maar tussen Amsterdam en Den Haag - iets van de grond te tillen. Waar het precies om gaat, nee, dat zeg ik nu nog niet. Voor ons is het in elk geval een heel nieuw project. Wij zullen een paar keer per dag een bepaald traject rijden. Je moet dan inderdaad denken aan de spitsuren. Maar", voegt Brouwer er onmiddellijk aan toe, "alles is af hankelijk van de vraag of zich op dat bepaalde traject voldoende rei zigers met de bus willen laten ver voeren. Dat onderzoeken we op dit moment. Komt daar een positief cijfer uit, dan zal de eerste bus me dio juni 1988 gaan rijden". Zo zeker als Langhout en Brou wer van hun zaak zijn, zo voorzich tig manoeuvreren de andere tou ringcarbedrijven. Ze kijken, zoals Keessen uit Alphen dat zegt, even de kat uit de boom. Vooroplopen is er, wat hem betreft, niet bij. Hij houdt de deur echter wel op een kier en sluit niet uit dat hij ooit eens een lijndienst voor zijn reke ning neemt. Maar, beseft hij. het vraagt nogal wat mankracht en ma terieel. "Kijk", stelt Keessen, "wanneer je met zoiets begint, kun je niet zeggen we doen het de ene dag wel en de andere dag niet. Me de daarom wil ik niet haantje de voorste zijn". Lubbe uit Zoeterwoude heeft zijn beslissing al genomen. Hij gaat geen lijndiensten rijden. Zegt: "Hier in het westen is het helemaal vol. Wat je overhoudt is het platte land. En daar rijden buurtbussen. Je komt daar niet tussen. Dus valt er weinig tot niets te verdienen. Een rondje rijden met een lege au to, nee, daar voel ik beslist niks De Leidse vervoerder Schutte gaat pas denken aan een lijndienst als hij daartoe wordt gedwongen. Die situatie kan voor hem ontstaan als bepaalde contracten niet meer zouden worden verlengd. Zover is het echter nog niet. Volgens woordvoerder Van der Star zal hij, met de nieuwe wet in de hand, wel een poging doen om via een nieu we vergunning de status van een touringcarbedrijf te krijgen. Drie uur De bussen waarover Van der Star beschikt rijden per dag niet meer dan drie uur. Zijn vergunning biedt hem echter geen ruimte om die bussen voor andere doeleinden dan groepsvervoer in te zetten. Vreemd vindt hij dat wel, omdat er in Leiden geen enkel touringcarbe drijf is. "Het komt nogal eens voor dat personeelsverenigingen me bellen met de vraag of ik hun wil rijden. Ik moet altijd 'nee' verko pen, omdat mijn vergunning deze vorm van vervoer niet toestaat. Na tuurlijk houd ik me daaraan. Als ze me controleren ben ik m'n vergun ning kwijt". Touringcarbedrijf Centrum in Lisse denkt er niet over om in zijn eentje iets op te zetten. "Misschien wel in combinatie met andere on dernemers", zegt Brouwer. "In eer ste instantie zeg ik 'nee', omdat de NZH tot nu toe niet aan ons toer- werk knabbelt. Als ze daar afblijft, dan vind ik het best zo. Komt ze aan ons werk, ja, dan zal ik er wel tegenaan moeten". Terughoudend is ook Beuk uit Noordwijk. Hij volgt de ontwikke lingen nauwlettend en zal, indien nodig, daarop alert reageren. "We zitten niet stil", zegt hij, "maar staan als het ware in de startblok ken". Bovo Tours (Roelofarendsveen) heeft, voor wat het binnenland be treft, geen plannen oni lijndiensten te gaan rijden. Een woordvoerder vertelde dat men voor dit doelein de toch geen vergunning krijgt. Lijndiensten naar het buitenland zal Bovo Tours wel onderhouden. Mondjesmaat De Noord-Zuidhollandse Ver voermaatschappij (kortweg NZH) houdt zich, zij het mondjesmaat, al jaren bezig met vervoeren van pas sagiers buiten de normale lijndien sten om. Met reisbureaus zijn er contacten voor excursies en ook le vert de NZH bussen voor het ma ken van dagtochten. Alles in de schaduw van de lijndiensten. Woordvoerder L. Jacobs stelt echter dat de NZH in principe be reid is om zich intensiever op die markt te gaan bewegen. Hij denkt dan onder meer aan het vervoeren van vakantiegangers naar het bui tenland. Het is de bedoeling van de NZH, aldus Jacobs, om in de toe komst het bestand aan touringcars (nu twee) uit te breiden. "Wat je kan meepakken, moet je niet nala ten", is zijn mening. "Je bent ten slotte een bedrijf'. Krenten Naast die twee luxe touringcars heeft de NZH nog enkele bussen die als semi-touringcar kunnen worden aangemerkt. Touringcars die goed zijn voor het inzetten bij dagtochten en schoolreisjes. "We zullen pas tot uitbreiding van die luxe bussen overgaan als er werke lijk brood in zit. Vooralsnog ziet het daar niet naar uit. De NZH is voor 95 procent openbaar vervoer. Ik denk dat dit altijd wel zo zal blij- Geen dienst. Deze oude bus van de NAL zal 'geen dienst' meer doen als Langhout de draad weer oppakt om tussen Nieuwkoop - Alphen - Leiden weer lijndiensten gaat rijden. Moderne touringcars zullen daarvoor wor den ingezet. (foto Wim Dükman) Jacobs denkt dat het voor de klant niet zo voordelig is als tou ringcarbedrijven zich op het ter rein van openbaar vervoer gaan be wegen. Wanneer dit gebeurt, moet alles goed op elkaar zijn afgestemd en moeten voor hen dezelfde voor waarden van kracht zijn als voor het openbaar vervoer. Er moet voor worden gewaakt dat er geen hiaten ontstaan. Jacobs: "Het zal duidelijk zijn dat wij goed bezette lijnen niet graag kwijtraken. Concurreren, oké, maar dan wel vanuit eenzelfde positie. En het moet niet zo zijn dat de touringcarbedrijven de krenten uit de pap pikken. We willen best de strijd aangaan, maar dan wel op basis van gelijke voorwaarden". Gelijke voorwaarden. Is daar wel sprake van? Het openbaar vervoer, in dit geval de busdiensten, krijgt een subsidie van 140.000 per jaar per bus. De particuliere onderne mer krijgt niets. Als het openbaar vervoer zich op de toeristenmarkt begeeft mag dan die subsidie voor, bijvoorbeeld, het aanschaffen van een nieuwe touringcar worden aan gewend? Nee, dat mag niet, benadrukt een woordvoerder van het ministerie van verkeer en waterstaat. Wan neer de openbaar vervoerder dit werk wil gaan doen, dan zal hij zelf voor de kosten van zo'n touringcar moeten opdraaien. Hoe je dat moet controleren? Moeilijk "Dat is moeilijk", laat de Haagse ambtenaar weten. "We zijn dat nog aan het uitdokteren. Het streven is er op gericht om een systeem te be denken dat zo waterdicht mogelijk is. Als een openbaar vervoerder een dure touringcar koopt, dan zal de overheid er direct bovenop zit ten en vragen hoe hij aan het geld komt. Zo zullen we voorkomen dat subsidie verkeerd wordt ge bruikt". LISSE - De gemeente Lisse gaat alsnog op zoek naar woningen voor de tijdelijke opvang van asielzoe kers. Het gemeentebestuur komt daarmee terug op een eerder afwij zend standpunt. Overigens heeft Lisse op dit moment geen wonin gen beschikbaar voor de opvang van vluchtelingen. Het bestuur van Vluchtelingen Werk verzocht Lisse enkele maan den geleden mee te werken aan de Regeling Opvang Asielzoekers. De vluchtelingen worden in afwach ting van de behandeling van hun ondergebracht. Het gemeentebe stuur liet Vluchtelingen Werk ech ter weten hieraan niet te kunnen meewerken. De organisatie ver zocht daarop Lisse de beslissing in asielaanvrage tijdelijk in woningen heroverweging te Net als tal van andere gemeenten in Nederland komt Lisse nu terug op haar besluit. "We hebben de zaak wat verder bestudeerd en een onderscheid gemaakt in tijdelijke opvang (maximaal vier jaar, red.) van asielzoekers en de mensen die definitief in Nederland blijven", verduidelijkt burgemeester G.J. van der Kroft. LEIDEN - De 36-jarige Oegst- geestenaar werd op een novem beravond vorig jaar door zijn reeds acht maanden zwangere vrouw opgebeld. De zwanger schap was tot dat moment niet zo gladjes verlopen. Reden genoeg voor de aanstaande vader om zich met grote haast naar huis te spoeden. Om 23.00 uur 's avonds bij zijn flatwoning in Oegstgeest aangekomen, kon hij niet zo snel een parkeerplaats vinden en plaatste hij zijn auto met twee wielen op de stoep. door Monique Bedet en Meindert van der Kaaij "Ik heb nog een tijdje rondge keken voor een plaatsje, maar kon niets vinden. Pal voor de in gang wilde ik hem niet zetten want dan kan dat problemen op leveren voor het verkeer", zei de man. Hij kon dat aantonen aan de hand van meegebrachte fo to's. De agent die hem bekeurde betoogde dat voetgangers last hadden van zijn gedeeltelijk op de stoep staande auto. Daar was de Oegstgeestenaar het niet mee eens. "De volgende ochtend moest ik weer naar werk en 's nachts zijn er weinig mensen die daar langskomen". Een normale zaak, zo vond ook de officier van justitie. "Zo zou ik ook gehandeld hebben. Maar na dat de ongerustheid was weg geëbd, had u toch uw auto op een goede plaats kunnen zetten. De bekeuring is pas om 1.00 uur uit gedeeld. dus u hebt tijd genoeg gehad. Ik wil natuurlijk wel reke ning houden met de bijzondere omstandigheden, dus eis ik een boete van 35 gulden". De Oegstgeestenaar was zich nog van geen kwaad bewust. "Ik vind dat ik niets ernstigs gedaan heb en het is zeker geen boete waard. Toegeven, ik was erg emotioneel en heb niet logisch nagedacht. Ik ging naar boven en ben de auto helemaal vergeten". De rechter toonde begrip te hebben voor de situatie en ver laagde de boete tot 25 gulden. "Is het trouwens goed afgelopen", vroeg de rechter belangstellend. "Jazeker, ik ben voor de tweede keer vader geworden", ant woordde de man niet zonder trots. Schoonmoeder De Rotterdammer van middel bare leeftijd had volgens een mo toragent te hard gereden in Voor hout. Hij reed 85 kilometer op een weg waar een snelheid van 70 kilometer is toegestaan. Niet een vreselijke snelheidsovertre ding, maar de automobilist had reeds twee keer eerder voor een dergelijk vergrijp een bekeuring gekregen. De regel is dat bij her haling iemand voor de rechter moet verschijnen om een ernsti ge waarschuwing in ontvangst te nemen! De man wilde zich echter niet in de hoek laten drijven. "De agent heeft zwaar overdreven. Volgens mij heeft hij ook niet goed kunnen constateren hoe hard ik reed, want ik heb hem he lemaal niet gezien", zei de Rot terdammer. De rechter wees op de dagvaarding waarin stond dat de agent hem 400 meter was ge volgd. "Hij zat kennelijk in de dooie hoek", zei de rechter iro nisch. "Heeft u op de snelheids meter gekeken toen u op die weg reed", vroeg de rechter direct daarop. "Nou nee, ik had eigenlijk meer oog voor de bloemenvel den", was het antwoord van de man. "Die zijn inderdaad schitte rend, maar hoe weet u dan dat u niet te hard reed?" Daar hoefde de man niet lang over na te den ken: "Dat doe ik gewoon op rou tine". De rechter trok een beden kelijk gezicht. De Rotterdammer ging daarom verder. "Ik heb nog een motief. Ik had namelijk mijn schoonmoeder in de auto. Die zou nooit toestaan dat ik harder dan 70 reed", zei hij met veel overtuiging. De officier was zeer ontstemd over het herhaaldelijk te hard rij den van de man en waarschuwde dat het rijbewijs weieens zou kunnen worden afgenomen. "Nu blijft het bij een boete, maar de volgende keer bent u de sigaar". Hij eiste 200 gulden boete en dat is hoger dan normaal, want hij hield rekening met de vorige overtredingen. De Rotterdam mer vond het ook wel aan de ho ge kant. De rechter zei dat de man juist had geboft dat de offi cier het bij een boete had gelaten. Hij vonniste hem voor het be drag dat de officier had geëist. Klein geld Het is een bekend grapje om een bekeuring met een berg klein geld te betalen. Zo wilde een 22-jarige man uit Oegstgeest de politie wat overwerk bezor gen. Op het politiebureau kwam hij een boete van tien gulden met een zak stuivers betalen. Hy was bekeurd wegens het fietsen met losse handen. De jongeman moest voor de kantonrechter verschijnen we gens een andere overtreding die hij met de fiets had begaan. De agenten, die weigerden de zak met stuivers in ontvangst te ne men, hadden de man bij diens vertrek van het bureau even in de gaten gehouden en zagen dat hij door rood licht fietste. Enkele dagen later lag er een acceptgiro op zijn deurmat wegens het fiet sen door rood licht. Die bekeu ring had de man niet betaald en daarom stond hij gisteren voor de kantonrechter. Voor de rechter verklaarde de man dat het gewoon een pesterij tje van de agenten was om hem voor de tweede keer te bekeuren. "Ze stonden met hun drieën te gen me te schelden omdat ze de stuivers niet wilden accepteren. Ik was overigens wel bereid om de tweede boete te betalen. Maar ik wist niet hoe, als het niet met stuivers mag...". De officier van justitie gaf de agenten groot gelijk. "Het is de vraag wie wie pest. Bovendien heeft de verdachte een girokaart gekregen waarmee hij eenvou dig kon betalen". Hij veroordeel de de man tot 45 gulden boete. Daarop bracht de jongeman nogmaals in dat het echt om een pesterijtje van de agenten ging. Hij was de eerste keer ook al voor zo'n kleine overtreding gepakt. De kantonrechter had begrip en stelde de uiteindelijke boete vast op 25 gulden. NOORDWIJK - De Stichting Zee bad moet de vernieuwing van twee paviljoens op het Noordwijkse strand tot volgend jaar opschorten. De gemeente Noordwijk is niet be reid de door Zeebad gevraagde ga rantstelling van 100.000 gulden te verlenen. Bovendien is het nog de vraag of de gemeenteraad tege moet wil komen aan de aanvraag van Zeebad voor een gemeentelij ke bijdrage van 50.000 gulden in de kosten van het schoonhouden van het strand. Een en ander bleek gisteravond tijdens een vergadering van de Noordwijkse commissie voor toe risme. De Stichting Zeebad heeft, zo blijkt uit de begroting van de stichting, een moeilijk seizoen ach ter de rug. De inkomsten bleven achter als gevolg van het slechte weer, terwyl de stichting dit jaar wèl zes nieuwe paviljoens heeft neergezet. Voor 1988 staat de ver vanging van drie paviljoens en de aanschaf van 100 strandstoelen op het programma. Zeebad wil van het totale investeringsbedrag van 200.000 gulden, een gemeentega rantie van 100.000 gulden. Evenals burgemeester en wet houders vindt de meerderheid van de commissie een dergelijke ge meentegarantie niet verantwoord. "De bedrijfsresultaten van het af gelopen jaar zijn tegengevallen. Dat betekent dat een bedrijf dan zijn investeringen op moet schor ten. Aankloppen bij de gemeente lijkt me niet reeël", aldus W. Schel vis van het Progressief Akkoord Noordwijk. Op de WD na vinden alle poli tieke partijen dat Zeebad komende jaar alleen een nieuw paviljoen in clusief stoelen moet aanschaffen ter vervanging van het gesloten Oranjëbad. Het totale investerings bedrag neemt daarmee af tot 100.000 gulden, waardoor gemeen tegarantie niet langer nodig is. WD'er E. Hogervorst hield de raadsleden voor dat de vernieu wing op het strand koste wat het kost door moet gaan. "Het is voor toeristisch Noordwijk van het grootste belang dat het strand er netjes uitziet. Vorig jaar zijn zes pa viljoens opgeknapt, dit jaar moet de rest". Oranjëbad De door Zeebad ingediende be groting stuitte op nogal wat kritiek van de zijde van de linkse fracties in de raad. Vorig jaar bij het afsliii- ten van het pachtcontract met de Stichting Zeebad, zijn gemeente* raad en stichting overeengekomen dat de gemeente inzicht zou krij gen in de opbrengsten van de strandtenten. Juist omdat de raad wilde weten wat er op het strand werd verdiend, werd met Zeebad afgesproken dat de stichting zelf vier van de tien paviljoens zou ex ploiteren. A. Prins (PvdA): "Die begroting is veel te summier. Er wordt niet eens aangegeven welke opbreng sten er in de verschillende pavil joens wordt behaald. Dit is niet vol gens afspraak". Ook de overeenkomst tussen het Hoogheemraadschap Rijnland en de eigenaar van het Oranjëbad, Zeebad bv, riep de nodige kritiek op bij de linkse fracties. Het Oran jëbad is op last van het hoogheem raadschap gesloten. Zeebad bv krijgt hiervoor bijna 700.000 gul den. A. Prins (PvdA) was hierover zeer verbolgen: "De aandeelhou ders van de bv vullen nu hun zak ken, terwijl de gemeente jarenlang geld in de zaak heeft gepompt". Voor Prins is dit een reden temeer om niet akkoord te gaan met de ga rantstelling. Schoon De Stichting Zeebad is contrac tueel verplicht het hele strand schoon te houden. Het afgelopen jaar heeft de gemeente 50.000 gul den bijgedragen in de kosten hier van. Op grond van de slechte be drijfsresultaten van het afgelopen jaar, klopt de stichting nu opnieuw aan voor een bijdrage. Schelvis (PAN) is mordicus te gen een dergelijke subsidie: "We hebben vorig jaai; duidelijk afge sproken dat de bijdrage eenmalig zou zijn. Terugkomen op die af spraak is onzinnig". De PvdA-raadsleden Prins en Teunissen verklaarden zich bereid voor 1988 een bijdrage van 25.000 gulden te verstrekken. "Voorwaar de is wel dat de subsidiekraan in 1989 echt dicht wordt gedraaid". Zowel het CDA als de WD ver klaarden zich bereid nogmaals 50.000 gulden bij te dragen in de kosten van het schoonhouden van het strand. "De afspraak dat we slechts eenmalig zouden subsidi ëren, is niet zo hard als de anderen nu doen voorkomen. Een schoon strand is n ieders belang", aldus CDA'er J. Willms. ALPHEN AAN DEN RIJN - Met concerten, tentoonstellingen, demon straties, film, theater en een masterclass besteedt de Streekmuziekschool Alphen aandacht aan de werken van Wolfgang Amadeus Mozart (1756- 1791). De reeks evenementen duurt tot en met januari. "Er is een berg werk verzet om dit project te kunnen realiseren, genoeg zelfs om een hele vuilniswagen te vullen", zo schryft de streekmuziek school. Op zondag 22 november is een kamermuziekconcert in de aula van de muziekschool met muziek van Mozart, vertolkt door Josje ter Haar (viool), Manon Heyne (zang) en Francies Hommes (piano). Het concert heeft plaats onder auspiciën van de Nederlandse Mozartvereniging. De overige concerten van het project: Brederode Consort (12 december in de Oudshoornse kerk); koren en orkesten uit Alphen en omstreken (23 januari in de Goede Herderkerk); docentenconcert (29 januari in de Ouds hoornse kerk) en de pianiste Fania Chapiro (30 januari in de Oudshoornse kerk). De uitvoeringen beginnen alle om 20.00 uur. DINSDAG 17 NOV. Leiden optreden van de Schotse mu ziekgroep Tanahill Weavers met traditionele Schotse muziek, aan vang 20.15 uur in De Waag aan de Aalmarkt. lezing door dr. Obdeijn over Turkije: Europese of Aziatische mogendheid, aanvang 20.15 uur m de Kapelzaal van K&O. Oude Vest. oecumenisch avondgebed in de Oud-katholieke kerk aan de Zoeterwoudse singel, van 19.00 1ot 19.30 uur. Valkenburg concert door de christelijke ge mengde zangvereniging Advendo in de Hervormde kerk, met werk van Handel. Faure, Schubert, Dis- tles, Mozart, Teleman en Men delsohn Bartoldy, aanvang 20.00 Voorscholen spreekbeurt door kamerlid M.L Tiesinga van D66 over kinderop vang on 21.00 uur, voorafgegaan door ledenvergadering D66 Voor- schoten/Zoeterwoude. aanvang WOENSDAG 18 NOV. Lelden spreekuur verkeersveiligheid van 10.30 tot 12.00 uur in het Stadsbouwhuis aa gracht. Debussy-cyclus Krijgsman, piano Kleyn, vertelster, a uur in de Kapelzaal de Vest. jeugdtheater DWARF speelt: 'Richard de Koning', van Shakea- de Lange- l Else Taetske ig 20.15 &0. Ou- peare, aanvang 14.30 uur in de Kapelzaal van K&O, Oude Vest. bijeenkomst van de Borstvoe ding Begeleidingsgroep, vanaf 20.00 uur bij Joke Schenk, Me loenstraat 17, inlichtingen tel. 312556. informatiepunt Gemeenschap pelijk Wonen van 20.00 tot 22.00 uur bij Vereniging Centraal Wo nen, Gerestraat 20. voorstelling 'Een droom van een vrouw' van Ayckbourn met Anne-Wil Blankers, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouw burg. Leiderdorp ledenvergadering van D66 Lei derdorp, aanvang 20.30 uur in De Menswording, Heelblaadjespad. instuif, voor kinderen van 4 tot 8 jaar, lampions maken, van 13.30 tot 15.30 uur in de Sjelter aan de Heemraadlaan. Voorschoten kindervoorstelling 'Het beest van monsieur Racme'. aanvang 14.30 uur in het Poppentheater aan de Marijkelaan. lezing van de archeoloog Waasdorp over archeologische Voorstraat 7. ballotage Voorschotense Kunstkring, inleveren van 18.00 tot 19.00 uur, afhalen 21 nov. van 14.00 tot 15.00 uur in het Am bachtshuis aan de Voorstraat. DONDERDAG 19 NOV. Leiden lunchconcert door het Vokaal Ensemble o.l.v. Ruud van der Meer met werkem van Schubert en Poulanc. van 12.45 tot 13.30 uur in de Kapelzaal van K&O. dia-lezing door drs. E. Kreytz over Turkse Miniaturen, aanvang 20.15 uur in de Kapelzaal van K &0 aan de Oude Vest. voorstelling 'Een droom van een vrouw' van Ayckbourn met Anne-Wil Blankers, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouw- burg. spreekuur van de VVDM voor jongeren met vragen over dienst plicht, van 19.00 tot.22.00 uur in 't Breehuys aan de Breestraat. voorlichting en begeleiding wonen, aanvang 20.00 uur in de Muzenhof. Cor Gordijnsingel. n de Beukenschans.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 16