Spektakelstuk in Vijf Meihal abonnement op Cup Fides Pacta heeft MSV weer winnaar kustderby Fides ook in eigen toernooi de sterkste Lendl bindt ook Jarryd aan zegekar LFKmikt weer op december Leiderdorp grendelt basket met succes af voor dapper Leiden Kroon redt Early Bird Pernix met ldein verschil verslagen: 7-8 MAANDAG 16 NOVEMBER 1987 PAGINA 19 LEIDEN - Nog geen vierentwintig uur na het winnen van de LD-Cup bracht Fides Pacta ook het eigen zaaltoernooi op haar naam. De ploeg van coach John Tims klopte in de laatste ronde het tot dan toe eveneens ongeslagen Kwiek (Hg) met 2-7, na eerder al De Danaïden en Zuiderkwartier verslagen te hebben. De wijze waarop de Leidse over- gangsklasser de laatste week haar mogelijkheden toont is ronduit im ponerend. Het afstandschot is weer buitengewoon zuiver' en onder de korven doen de overmaat aan leng te en kracht de rest. Mopperde Tims zaterdagavond nog over ver moeidheid, vanaf de allereerste mi nuut was de scherpte gistermiddag weer terug. De Danaïden was er het eerste slachtoffer van en werd met 1-7 vernederd. Eenzelfde lot onder ging ook Zuiderkwartier, hoewel dat de schade nog tot 10-5 beperkt kon houden. Deze verhouding was er ook in het duel tussen de beide Leidse eersteklassers onderling. De Da naïden opende sterk met twee goals van Monique Slingerland en Heiko Locher, maar door twee goals van Wil de Wit kwam Zuider kwartier weer terug. De Wit werd in de slotfase matchwinner toen hij een door Theo van Leeuwen gefor ceerde strafworp benutte: 3-4. Door deze overwinning legde Zui derkwartier beslag op de derde plaats. De laatste ronde bracht de beslis sing in de strijd om de eerste plaats. Een eerste demarrage van Fides met goals van Ronald van der Vel den en Wilma Neuteboóm kon het Haagse Kwiek nog pareren (2-2), maar daarna was het hek van de dam. Via 2-5 halverwege werd het door goals van Robin Sommeling (2), Mieke Selier, Patricia Gottmer en Nico Pikaar maar liefst 2-7. Fi- des-voorzitter Frans de Haas kon derhalve na afloop de beker weer zelf meenemen. LONDEN (Rtr/Sid/GPD) - Ivan Lendl heeft gisteren aangetoond, dat hij als nummer één van de we reld ook de grote favoriet is voor de zege in het Masterstoernooi, dat van 30 november tot en met 6 de cember in New York wordt gehou den. De 27-jarige Tsjechoslowaak bracht in Londen voor de zeventig ste keer een Grand Prix-toernooi tot een goed einde. In de Finale ver sloeg hij de een jaar jongere Zweed Anders Jarryd in drie sets: 6-3,6-2, 7-5. Lendl, die in de halve finales van de Fransman Henri Leconte had gewonnen, naderde met zijn eerste prijs van 75.000 dollar de één miljoen dollar aan prijzengeld voor dit jaar tot op 6.344 dollar. Overi gens kregen Cash (1.000 dollar) en Leconte (500 dollar) boetes voor wangedrag. De huidige Wimbledon-kampi- oen, de Australiër Pat Cash, zal vanaf vandaag deelnemen aan de officiële open tenniskampioen schappen van Zuidafrika. Aldus heeft een woordvoerder van de Zuidafrikaanse tennisbond giste ren meegedeeld. Behalve Cash, die de zevende plaats op de we reldranglijst inneemt, zullen ook de Ecuadoriaan Andres Gomez, de Amerikanen Brad Gilbert en David Pate, de Israëliër Amos Mansdorf en de Fransman Henri Leconte in Johannesburg hun opwachting maken. De Amerikaan Tim Mayotte heeft gisteren zijn derde achtereen volgende zege in een Grand Prix- toernooi geboekt. Na Toulouse en Parijs schreef hij dit keer het toer nooi van Frankfurt op zijn naam. De 27-jarige Davis Cup-speler uit Florida versloeg in de finale de linkshandige Andres Gomez uit Ecuador in twee sets: 7-6, 6-4. De Franse tennisser Yannick Noah heeft besloten rust te nemen tot januari van het volgend jaar. Hij wil zijn spierblessure in de maag streek, die hem een week'geleden tijdens het toernooi in Parijs dwong zich terug te trekken voor de kwartfinalepartij tegen Michiel Schapers, volop de gelegenheid ge ven te genezen. Martina Navratilova heeft in Chicago een goede generale repeti tie gehad voor het vandaag te be ginnen Masterstoernooi in New York. De nummer twee van de we reld, achter de Westduitse Steffi Graf, versloeg in de eindstrijd de pas 16-jarige Sovjetrussin Natalia Zvereva met 6-1, 6-2. VOETBAL - De Franse bonds coach Henri Michel riep verdedi ger William Ayache op voor de kwalificatiewedstrijd tegen Oost- Duitsland als vervanger van de ge blesseerde Luc Sonor. Frankrijk, dat al is uitgeschakeld, mist ook Jean-Marc Ferreri en Luis Fernan dez. Zenier en Pardo werden in hun plaats geselecteerd. VOETBAL - Hoofdklasser Germa- nicus won zaterdag in Coevorden een oefenwedstrijd tegen eerste di visieclub Emmen met 4-2. Bij de rust was het 1-1. Voor Germanicus scoorden De Vries, Beverwijk, Schutte en Luttner, voor Emmen Spaans en Huizenga. RUGBY - De Internationale Rugby Bond (IRB) zal geen maatregelen nemen tegen Zuidafrika naar aan leiding van de niet toegestane toer- nee van de Barbarians uit Fiji door dat land in september en oktober van dit jaar. LEIDEN - Opnieuw bleek Fides Pacta de sterkste in de strijd om de Leidsch Dagblad Cup. Geen enkele ploeg kon de fusieclub in de eindronden van de trilogie afhouden. De Danaïden niet, dat met 12-8 het onderspit moest delven, en ook Pernix niet. Al kreeg dit slotstuk van de derde editie een aanmerkelijk spannender slot dan de opening deed ver moeden. Pernix haalde een 4-0 achterstand op en verloor tenslotte nog met het kleinst mo gelijk verschil: 7-8. Met het duel tussen Pernix en Fi des Pacta kreeg de eindstrijd om de LD-Cup toch nog een echte 'fi nale'. Een hele opluchting voor de organisatie van de LKF, want ge zien de opzet met drie ploegen op de slotavond zou de beslissing ook voor die laatste wedstrijd al geval len kunnen zijn. Niet alleen was nu het slotduel beslissend, het bood bovendien het meest spektakel van de avond. En daar waren de toe schouwers, die naarmate de avond vorderde in steeds groter getalen de Vijf Meihal bevolkten, toch vooral op uit. LEIDEN - "Het is vandaag een lange zit geweest", verontschul digde LKF-voorzitter Frans de Haas zich voordat hij Ruud Paauw, adjunct-hoofdredacteur van het Leidsch Dagblad, het woord gaf voor de prijsuitrei king. Tijdens de laatste wedstrijd tussen Fides Pacta en Pernix wa ren de tribunes van de Vijf Mei hal aanmerkelijk beter gevuld geweest, maar toch is de conclu sie gerechtvaardigd dat de pu blieke belangstelling tijdens de ze aflevering van de strijd om de LD-Cup minder was dan in de twee voorafgaande jaren. Niet alleen de andere opzet, met voorronden in drie poules gespreid over drie doordeweekse avonden en zonder echte finale, lijkt hier debet aan. Juist de planning van het toernooi aan de vooravond van de zaalcompeti tie, voor de clubs een uitsteken de laatste selectiemogelykheid, bleek niet aan te slaan. Was het bezoek in Oegstgeest nog uitste kend, de Drie Oktoberhal was donderdag al angstig leeg, terwijl ook de Vijf Meihal tijdens de eindstrijd bij lange na niet zo af geladen was als vorige jaren. De Kerstperiode blijkt duidelijk een beter moment voor een uitstapje naar de sporthallen. De voor de organisatie verant woordelijke LKF heeft haar ge volgtrekkingen nog niet ge maakt. Wel werden na afloop van de prijsuitreiking al ideeën ge ventileerd over een mogelijke opzet voor volgend jaar. Gedacht wordt aan een toernooi, waarbij op zaterdag 24 december in een aantal hallen de voorronden wor den gespeeld en de finales op Tweede Kerstdag. Wellicht dat dan pok Fiks, dat ditmaal als eni ge club afhaakte omdat het vond dat het toernooi niet paste in de competitievoorberedingen, nu wel van de partij zal zijn. Hiermee mogen overigens niet de wedstrijden van De Danaïden als ballast worden afgedaan, daar voor leverde de ploeg van coach René Versloot een te goede presta tie. De eersteklasser weerde zich in het gezelschap van de overgangs klassen uitstekend, haalde in het duel tegen Pernix tot tweemaal toe een achterstand van twee, drie punten op en moest pas in het laatste kwartier afhaken. En ook tegen Fides Pacta speelde De Da naïden een prima partij, hoewel het surplus aan kracht en lengte ten slotte toch de doorslag gaf. Datzelfde gebeurde ook in de wedstrijd van Fides Pacta tegen Pernix. De ploeg van coach Rob van Dort, met Kees Hortensius, maar zonder Peter Kuipers die last kreeg van een liesblessure, bleek verdedigend redelijk opgewassen tegen de fysieke overmacht. „Het spelletje dat tegen De Danaïden werd gespeeld, het vrij kunnen schieten in de ruimte, was er nu niet bij", zo kon hij tevreden con stateren, „Tactisch speelden we wat dat betreft een goede wed strijd". Onbesuisd Aanmerkelijk minder koelbloe dig reageerde Pernix toen Janneke Mulder na vijf minuten door een onbesuisd verdedigende Mieke Se lier in het oog werd geraakt. Selier kwam op instigatie van coach John Tims („onzinnig om daar een dame aan op te offeren, je moet incasse ren en niet miauwen") direct weer in het veld en terwijl Mulder buiten de lijnen behandeld werd, speelde Pernix risicoloos de bal rond. „Be lachelijk dat de scheidsrechter door liet spelen", vond Tims, „Per nix was niet constructief bezig. Hij moest een vrije bal tegen geven en niet de aanvoerders bij elkaar roe pen". Janneke Mulder kon na behan deling het duel weer hervatten, maar het incident drukte wel een stempel op de strijd. „We hadden dit in de veldcompetitie al meer ge had", verklaarde Rob van Dort, Ronald van der Velden neemt voor Fides Pacta de hoofdprijs in ontvangst van adjunct-hoofdredacteur Ruud Paauw van het Leidsch Dagblad. Fides Pacta klopte in de eindronden van de strijd om de LD-Cup De Danaïden en Pemix. (foto Loek Zuyderduin) „Peter Kuipers die een duim bles seert, het gebroken sleutelbeen van Marco van der Lucht en nu weer zo iets. En juist Janneke Mul der, die zo belangrijk voor ons is". Het bewijs van het laatste lever de Mulder zelf, toen ze het aange slagen Pernix (4-0) met twee goals weer op het goede spoor zette. Niet dat het tij daardoor keerde, want Fides Pacta was onder de korven te lang en krachtig en vooral te schot-* vaardig. Maar toen het aanvallend stilviel, de viermaal scorende Ro bin Sommeling incluis, kreeg Per nix nieuwe kansen. Coach John Tims noemde ver moeidheid als de oorzaak, Fides had immers in tegenstelling tot Pernix slechts een uur kunnen rus ten. Hoe dan ook, binnen een mi- - nuut was de strijd door goals van Geerten Breedveld en Marco van der Lucht (5-7) weer geheel open. „Die laatste vijf minuten waren ge woon knap slecht. Men verloor de kop, terwijl dat nergens nodig voor was. Ik heb ze dat spelletje niet op gedrongen", verontschuldigde Tims zich. Ook het spelen op balbezit lukte Fides niet meer toen Pernix door Janneke Mulder en Carla van Evert eenmaal op 7-8 was gekomen. Drie zenuwslopende minuten moest Fi des doormaken, waarin de bal me nigmaal korf en paal toucheerde, voordat het verlossende laatste fluitsignaal klonk. De trilogie was voltooid, maar niet zonder moeite. Verbazing De strijd om de vierde- tot en met zesde plaats werd gewonnen door de LKF-prominenten, een achttal van oud-topspelers. „De tegen stand van de standaardploegen verbaasde me wel", aldus Gerard Nap, die acht jaar geleden afscheid nam van De Danaïden 1. „Vreemd dat we zelfs TOP konden verslaan en Zuiderkwartier. Die laatste wedstrijd wonnen we op onze slof fen". Met 7-11 wonnen de 'toppers van toen' deze wedstrijd, een ontgoo chelende ervaring voor Zuider kwartier, dat notabene in de eerste klasse speelt. Carla Akse scoorde tweemaal tegen de ploeg, waar zij tot vorig jaar deel van uitmaakte, terwijl broer Dirk Jan de Kreek in het blauw-geel kansloos was tegen de vele jaren oudere Gerard Nap. Eenzelfde ervaring deed Fluks al eerder op, dat met 12-8 het on derspit dolf. Maar de Noord wijkers hadden ook niet op een vervolgop- treden gerekend en een oefenpartij tegen Fiks moest te elfder ure wor den afgelast. BRAM VAN GENT LEIDEN - Topbasketbal kan in Leiden ook in de eerste divisie. Tot die conclusie kwa men gisteravond maar liefst duizend toeschouwers, die in de swingende en knettergekke Vijf Meihal bij de derby tussen Luba en Leiderdorp, de herinneringen aan gouden tijden deden herleven. Het publiek werd door beide basketbalteams niet teleurgesteld, al lever de de strijd tussen de twee rivalen meer spanning op dan fraai spel. Het sterk verdedigen de Leiderdorp had de zenuwen het eerst onder bedwang en won daardoor ook de tweede slag om de basketbalhegemonie in de regio: 57-65. Crossers succesvol ZARAUZ - De Belg Roland Libo- ton won in Zarauz in Spaans Bas kenland de tweede wedstrijd om de Super-Prestige trofee veldrij den gewonnen. Op het zware, geac cidenteerde parkoers was echter de 22-jarige Nederlander Martin Hendriks de grote uitblinker. Bij het ingaan van de negende en laat ste ronde maakte Hendriks echter een stuurfout, waarvan de gerouti neerde Liboton kon profiteren. Reinier Groenendaal en Frank van Bakel, die vorig jaar in Zarauz ze gevierde, bezetten de derde en vierde plaats. Liboton en Hendriks staan met 27 punten aan kop van de ranglijst. Een dag eerder won Huub Cools een veldrit in het Spaanse Durana. En in München troefde Frank van Bakel voor 5000 toeschouwers we reldkampioen Klaus Peter Thaler af. Liboton werd hier derde. De ouwerwetse taferelen, met spreekstalmeester Nico Bosman en met ratels, petjes en vlaggetjes uitgeruste supporters, die stam pend en zingend voor een kakafo- nie van geluid zorgden, waren vpor de meeste spelers een nieuwe erva ring. Luba-spelmaker Robin van Gorkum bijvoorbeeld was nog maar twee jaar geleden toeschou wer bij de eredivisieduels van Lei den en nu moest hij zichzelf op het plankier staande houden in de on gekende orkaan van lawaai. Zo'n groot publiek had zelfs het 'grote' Leiden in jaren niet meer meege maakt. Beduusd Het was dus niet verwonderlijk dat de spelers enigszins beduusd reageerden en in de eerste helft maar moeilijk los konden komen. Naast de al bestaande druk om de hoge klassering op de ranglijst van de eerste divisie waar te maken, kwam voor beide teams de eis om voor de duizend paar ogen extra goed voor de dag te komen. Dat bleek aanvankelijk te veel ge vraagd. De weg naar de basket werd daardoor een lijdensweg. De schot- cijfers van Leiden (9 raak uit 30 po gingen) en Leiderdorp (12 uit 31) spreken wat dat betreft boekdelen. Leiden kwam zelfs zeven minuten lang niet aan scoren toe en in dié fa se we^d in feite de wedstrijd al ver loren, ook al wist het door Leon Zaal en Loet de Ruijter sterk ge- startte (6-15) Leiderdorp maar mondjesmaat te profiteren. Leiden kreeg tegen de hechte defensie van de buurman maar weinig kansen, maar als er dan eindelijk iemand vrij stond (Erik Paul van Weeren bijvoorbeeld), viel de bal keer op keer naast de ring. Gangmaker Leiden-coach Martin Bakhuij- zen zocht en vond voor rust de sleu tel in gangmaker Wim van Nie- kerk. Zijn onorthodoxe bewegin gen, die hem bij coaches zowel ver guisd als geliefd maken, deden het publiek juichend opveren en be langrijker nog, gaven Leiden weer aansluiting met het gulle (10 keer balverlies) Leiderdorp: 18-21 na 11- 19. Wakker geschud kwam het ant woord van zijn voormalige ploeg genoot Boris Monkhorst, die de ruststand op 20-27 bepaalde. Leiderdorp leek na de pauze de finitief afstand te nemen van de naar zichzelf zoekende Leidenaars. Henk Jan Piket, door coach Pauli- des al in de eerste helft veelvuldig ingezet, ontlokte Ronald van der Geest zijn vierde fout en bracht Leiderdorp op een 28-38 voor sprong. „Op zo'n moment zie je de aandacht verslappen", oordeelde Paulides na afloop. Feit was dat Ben de Jong, gisteravond de enige speler die de volle veertig minuten in het veld moest staan, Leiden toch weer bij bracht: 34-38. Het tempo ging nu duidelijk om hoog en ook het scoren ging beide teams gemakkelijker af. Het leek daarbij op het spel van kat en muis. Leiderdorp liep uit, het onverzette lijke en zwoegende Leiden kwam terug (Leiderdorp moest de bal nog eens 12 keer afgeven), maar net niet ver genoeg om het Leiderdorp ech,t moeilijk te maken. Steeds was er weer de excellerende en onhoud- LEIDEN - De basketballers van MSV hebben zaterdag hun over wicht over streekrivaal Grasshop pers andermaal bevestigd. In Noord wijk won de ploeg van trai ner Rick Driessen na een spannen de strijd met 84-80. Het vrouwen team van Grasshoppers behield de leiding in de promotiedivisie dank zij een zwaar bevochten 51-63 zege op Elementum. Onder de kritische blikken van de oud-spelers De Ruijter, Driessen, Beekhuis en Steenvoor den zat MSV tijdens de kustderby enkele keren op rozen (40-28, 54- 38), maar de Noordwijkers prikten zich keer op keer onnodig aan de Katwijkse doornen. Slordig om springen met balbezit en slecht af maken bij de thuisploeg gaven Grasshoppers de mogelijkheid om in de bar slechte wedstrijd bij 54-51 de aansluiting te verkrijgen, en di rect daarna zelfs op voorsprong te komen: 60-62. MSV, dat in de laatste drie minu ten maar liefst vier spelers met vijf persoonlijke fouten naar de kant zag gaan, wist in de slotfase toch door te drukken. Van 72-72 werd het 80-72 en bij 84-80 was het onge slagen record tegen de buurman nog intact. Robert Jan Dry ver (17), William de Haas en Fred van Schie (16) waren de topschutters bij MSV. Huug van der Mey (19) en Bert van der Plas (14) waren pro- duktief voor Grasshoppers, dat dit seizoen pas één keer heeft gewon- Het rolstoelteam van Leider dorp kwam dankzij een goed uitge voerde press na tien minuten spe len al op een 2-21 voorsprong tegen Amersfoort. Daarna liet de afwer king bij de ploeg van cóach Tukker het volledig afweten, waardoor er in de volgende tien minuten slechts twee punten bijkwamen: 6- 23. Na rust ging het by Leiderdorp ook verdedigend minder, maar om dat de aanval toch weer op gang kwam, was de winst geen moment meer in gevaar: 18-43. In de promotiedivisie wist het vrouwenteam van MSV de weg naar de basket ook niet te vinden. Het sterke verdedigen kreeg daar door geen bekroning, zodat Tone go de met Grasshoppers gedeelde koppositie kon veiligstellen: 56-45 (22-15). Grasshoppers moest zater dag al om tien uur aantreden tegen Elementum, dat de rest van de dag nodig had voor een jubileumfeest. De Katwijksen waren niet erg uit geslapen en zagen vlak voor tyd de met een press opgebouwde voor sprong (25-27, 31-46) nog in gevaar komen: 49-52. Op dat moment was bij Elementum de accu leeg, waar door de Katwijkse winst dankzij Anja Aanedwiel toch nog ruim uit viel: 51-63. Lisse blijft door de 58- 55 overwinning op Sea Devils goed volgen en deelt nu weer de derde plaats met MSV. bare Marcel Huybens (23 punten, 14 rebounds) of spelmaker Marcel Sommeling (10 punten) die de be zoekers op afstand hielden. Het was ook geen toeval dat juist dit tweetal de balans in het voordeel van Leiderdorp deed doorslaan. Bezweren Bij Leiden was Ronald van der Geest al in de zesde minuut met een maximale foutenlast naar de kant gegaan, waarna de minder er varen Van Gorkum tegenover rou tiniers als Sommeling en Moerer kwam te staan. Een zware taak, die de jonge Leidenaar knap vervulde, maar omdat Erik Paul van Weeren pas halverwege de tweede helft zijn eerste schot raak schoot (waar na hij met 12 punten toch nog Leids topscorer werd), ging er van de Leidse guards (te) lang geen ge vaar uit. Ook Ben de Jong (10 punten, 11 rebounds) moest het op den duur afleggen, waarbij het feit dat zijn tegenstrevers Monkhorst en Huy bens wel rust kregen, de balans mede bepaalde. En waar de Katwij- ker normaal gesproken veel steun mag verwachten van Thijs Minder hout, gaf de net van een blessure herstelde gespierde forward aan vallend nadrukkelijk niet thuis. Leiderdorp won daardoor op twee fronten de slag met Leiden, dat dankzij de plotseling van zijn kete nen bevrijdde Van Weeren nog even van de winst mocht dromen: 49-51. Meer zat er echter niet in voor het dappere Leiden, want Leiderdorp had ook nu weer het antwoord in de vorm van Marcel Huybens klaar (50-59), en die was bereid om ook daarna (55-61) alle gevaar te bezwe ren: 57-65. Leiderdorp won daar mee het spektakel, maar Leiden stond niet geheel met lege handen: het publiek was weer terug in de Vijf Meihal. HANS JACOBS Ki-Tae Bae al snel INZELL - Tijdens internationale schaatswedstrijden in Inzeil won de Zuidkoreaanse sprinter Ki-Tae Bae de 500 meter in 38 seconden precies. De Zweed Claes Bengts- son zegevierde op de dubbele af stand in 1.17,48. Op de vyf kilome ter liet de Oostenrijker Michael Hadschieff 7.08,09 afdrukken. VOETBAL - In Sofia won Bulga rije een wedstrijd voor het Olympi sche kwalificatietoernooi tegen Noorwegen met 4-0. Bij de rust was het 2-0. In Yaounde speelden Cameroun en Ghana 2-2 na een ruststand van 1-1. Dit duel telde voor de Afrikaanse zone. Cameroun heeft zich hier door voor de derde ronde ge- Leiderirspeler Thijs Minderhout (16) verliest onder druk v dorpse bewaker Erik Huybens de controle over de bal. (foto Loek Zuyderduin) DEN HELDER - De aandacht van de spelers van Luba en Leider- dorp ging gisteravond in eerste instantie uit naar het resultaat van de eerder die avond gespeelde wedstrijd tussen koploper Early Bird en het achtervolgende Zeemacht. De Helderse ploeg had tegen Leiderdorp laten zien geen genoegen te nemen met de rol van bijwagen, maar wist voor eigen publiek op het beslissende moment de bal niet in bezit te houden. Zeemacht, dat halverwege de wedstrijd leidde met 51-48, leek zes minuten voor tijd af te stevenen op een ruime overwinning: 78-68. Op dat moment echter viel de aanval tegen het pressende Early Bird volledig stil en by het ingaan van de laatste minuut was er weer sprake van evenwicht: 85-85. Zeemacht had met nog zes seconden te spelen de beste papieren, maar toen verloor Ace Brown de bal aan tegenstrever Victor Sibilo. Sibilo miste zijn inlegger, maar de attente en na afloop dolgelukkige Ruud Kroon tikte in het eindsignaal de winst binnen: 85-87. Early Bird, dat de komende weken zowel Leiden als Leiderdorp tegen komt, behield daardoor de koppositie. Lisse kwam vrijdagavond niet in moeilijkheden tegen hekkesluiter DSS. Coach Frans Broekhof, gewaarschuwd door het tegenspel dat de Haarlemmers een week eerder boden aan Leiden, liet zijn ploeg goed verdedigen. Vooral driepunter-koning Jürgen Zwiers kreeg geen ruimte. Daarbij kwam dat DSS in zijn geheel niet bij de les was, waardoor Lisse met opvallend gemak kon zegevieren.'Bij rust leidde Lisse met 25-38, om de wedstrijd vervolgens met 57-75 probleemloos af te sluiten. BVO Alphen rekende in de promotiedivisie af met rivaal Gunco (67-58), terwijl koploper Voorburg kopje onderging tegen het bezoe kende Eindhoven, dat de winst in de verlenging afdwong.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 19