Leython lijdt zwaar verlies Scylla roemloos ten onder Vlietwijk wint ruim dankzij diiesetters Zwemmers al bezig met Seoul Spanning ontbreekt in tafeltenniscompetitie De Treffers op drempel vierde divisie Saturnus lonkt naar handbaltitel Van Weerde matig op dreef Volleybaltitel nog ver weg PAGINA 18 DO ST SPORT MAANDAG 16 NOVEMBER 1987 Het tweede team van Leiden behaalde een 5-3 overwinning op Zijderveld. Paul Kooyman zorg de voor drie winstpunten. Door de gewonnen partij is de ploeg medekandidaat voor het kampi oenschap geworden. LEIDEN Het regende drieset ters in de badmintoncompetitie. Liefst 28 maal hadden de negen regionale verenigingen het afge lopen weekeinde in de landelijke competitie dit maximumaantal sets nodig om de strijd te beslis sen. Het meest produktief in dit opzicht was Vlietwijk, dat in de wedstrijd tegen het onderaan- staande DKC acht driesetters af werkte. Vlietwijk. dat uitkomt in de eerste klasse, behaalde een zwaarbevochten overwinning op het Haagse DKC. Henk Wester beek had slechts twee sets nodig om van Slits te winnen (15-11,15- 0). De enkelpartijen verliepen voor de Voorschotenaren voor spoedig en werden met een 5-1 voorsprong afgesloten. Irene de Vriend was goed op dreef, zij zet te al haar partijen in winst om. Vlietwijk incasseerde slechts twee verliespunten, waarna de ploeg tevreden kon zijn met een 9-2 overwinning. Lisse kwam tegen het Noord hollandse Zeemacht iets te kort. In een spannende strijd waarbij de kansen voor beide ploegen ge lijk waren kwam de ploeg net dat stukje geluk te kort om de vijf De vele toeschouwers gingen er eens goed voor zitten, want Leython zou het gaan maken tegen Van Santen. Maar tegen de ver wachting werd het Leidse team, waarvan Waldo Broeksma als eni ge een voldoende haalde, op alle fronten finaal afgetroefd, zodat de kampioensaspiraties voorlopig kunnen worden vergeten. Zowel de sprong-serve als de gewone op slag liep niet best, terwijl het Leython-blok ook al geen vat had op de snelle en hard geslagen bal len van de tegenpartij. Van Santen won met 15-9, 15-8 en 15-7 overtui gend. Tegen SVC behaalde Novo nog nooit een maximale zege. Na een spannende eerste set (die na 12-12 met 12-15 verloren ging) stelde No vo zich daarna beter in op het spel van de tegenstander. Een sterke pass lag aan de basis van de 3-1 overwinning (15-4, 15-7, 15-11). In de promotieklasse redde Do- nar het niet tegen Punch. De Leid se ploeg kwam in de eerste set nog met 12-6 voor, maar verloor door een slechte passing en een niet slui tend blok met 12-15. In de volgende set nam Donar een nog grotere voorsprong (11-4), die Punch ge heel inliep. Nu trok Donar toch aan het langste eind: 15-13. Ook het be gin van de laatste twee sets was veelbelovend voor Donar, maar Punch buitte uiteindelijk het leng te-verschil (twee man van ruim twee meter) goed uit: 3-1. Een ongeconcentreerd Leython 2, dat tegenstander Velo zwaar on derschatte, werd pas bij een 0-1 (3- 15) achterstand wakker. In de der de set ging het bij 1-9 en 11-14 bijna weer mis, maar het sterke blok van Leython redde de zaak. In de overi ge sets overspeelden de Leidena- ren hun tegenstanders (15-7, 17-15, driesetters om te zetten in winst. Fred Paling en Humphrey Stuy- ver tekenden voor de punten van de Lisserploeg. maar zij konden een 4-7 nederlaag niet voorko- Leiden, uitkomend in de twee de klasse, behoefde slechts vijf sets te spelen om de winst zeker te stellen. De enkelpartijen, waarin Thea Turk als invalster optrad, werden allemaal in drie sets verspeeld en in het voordeel van de Leidse ploeg afgesloten (1-3). Bram Segijn en Stefen van Giezen verloren het mannendub- bel. Bij de stand van 2-3 kon de wedstrijd wegens tijdgebrek niet verder worden gespeeld. Voor de subtop van Vlietwijk stond de belangrijke wedstrijd tegen Drop Shot gepland. Bij winst zouden de Voorschotena- 15-8), waardoor zij met Skania aan de leiding blijven. Novo 2 blijft verrassen. Tegen Riva/SVC hielden de Noordwij- kers, behalve in een ongeconcen treerd gespeelde derde set, het ini tiatief. Na de gemakkelijke winst in de eerste set (15-5) had Riva tot 6- 7 in de tweede periode een voor sprong, waarna het volledig in el kaar stortte: 15-7. In de vierde set was Novo helemaal oppermachtig 15-3 (3-1). Inter Amicos had teveel pure aanvalskracht voor Gemini 2. De eerste anderhalve set gaf Gemini nog prima partij, maar daarna werd het allemaal wat minder. De pass werd slechter, waardoor ook de aanval niet meer goed doorkwam. Ook versterking in de persoon van John Kahlmeyer kon het tij niet meer keren. Inter Amicos won na verlies van de eerste set (15-17) met 3-1. LUSV moest een stapje terug doen door een 3-0 verlies tegen Rentokil. Vrouwen Bij de vrouwen vreesde Gemini vooraf Allides behoorlijk, maar eenmaal in het veld viel het alle maal nogal mee. Het werd geen schitterend duel, maar door hard te knokken compenseerde Gemini het verschil in lengte met Allides. De derde en laatste set werd gedo mineerd door Petra van Wissen, die na een 3-7 achterstand de partij uitserveerde: 3-0 (15-9, 15-13, 15-7). Promotieklasser Novo heeft nog altijd problemen met de passing. In de uitwedstrijd tegen AV'40 kwamen de Noordwijksen daar door niet aan aanvallen toe en ver loren binnen drie kwartier kans loos met 3-0 (15-0,15-9,15-10). Novo 2 won bij Acco/DOS 2 verdiend met 3-1 (15-13,15-11, 6-15,12-15). In ren uit de degradatiezone ont snappen. Echter, de blessure die Rob Lourens opliep in zijn en kelpartij was wellicht bepalend voor de 3-5 nederlaag van de ploeg. De speler blesseerde zich dusdanig dat hij zijn enkelpartij met 0-15, 2-15 gewonnen moest geven. Janet Lamme was het meest produktief: zij won twee partijen. Door dit verlies is het degradatiegevaar voor Vlietwijk nog niet geweken. In de derde klasse ging Me- renwiek bij Waterland op be zoek. Beide teams waren aan el kaar gewaagd. Met nog het laatste gemengddubbel voor de boeg was de stand 4-3 in het voor deel van Merenwiek, een gelijk spel zat er derhalve in. Het kop pel Glasbergen/Tuithof gaf uit eindelijk de doorslag voor eerst genoemde ploeg: 5-3. deze trage wedstrijd zonder hoog tepunten raakte Novo 2 in de eerste set aanvoerder Ingrid van der Niet kwijt met een enkelblessure. Zon der wisselspeelsters won Novo 2 toch probleemloos. Het hooggeplaatste Rentokil on derschatte RVV aanvankelijk be hoorlijk. De Rijnsburgse vrouwen profiteerden daar met behulp van een scherpe serve en een goede pass dankbaar van: 15-7. De twee de set ging met 15-8 naar Rentokil. De gelijkopgaande derde set liep RW net mis, maar het vierde spel- deel leverde royale winst op (15-3). Zo pakte RW het eerste punt van deze competitie, terwijl Rentokil de overwinning (3-2 dankzij 15-6 in de laatste set) voor zich opeiste. Gemini 2 was snel klaar bij VW: 3-0. In feite was het een ser- veer-duel, waarbij VW als enig lichtpuntje een redelijke verdedi- Ook het derde team van Lei den speelde tegen Zijderveld. De Leidenaars wonnen de wedstrijd eveneens met 5-3. Thea Turk won al haar wedstrijden. De tweede formatie van Lisse reisde af naar Enkhuizen om daar tegen Enkhuizer BC te spe len. Carla Smit moest in Kouwe- ling haar meerdere erkennen en verloor met 11-4, 12-9. Dit was ook het enige punt dat de ploeg toeliet, waardoor een 7-1 over winning werd behaald. In de vierde klasse heeft Spot vogels het erg moeilijk. De ploeg ziet geen kans de wedstrijd naar haar hand te zetten. De 7-1 neder laag tegen Nivo doet vermoeden dat de ploeg niet beter kan, ech ter niets is minder waar. Er wa ren maar liefst zes partijen, waar in de derde set de beslissing moest brengen. Alma van Winkel redde de eer voor de ploeg door haar enkelpartij te winnen. ging had. Gemini bleef nauwgezet spelen: 15-8, 15-2, 15-5. Afgezien van de eerste set (15-6 winst) had Leython 2 kennelijk een baaidag genomen. Anders kan niet worden uitgelegd waarom de AMERSFOORT (ANP) - De schaatsploeg op de Canarische ei landen en de zwemploeg naar een wintersportcentrum. Die onge rijmde Olympische voorbereiding is lang niet onmogelijk meer. De nationale zwemploeg kreeg dit weekeinde bij de selectie-wed strijden in Amersfoort te maken met een tweede domper op de Olympische aspiraties. Eerst ging de mogelijkheid niet door via de Speedo-wedstrijden wat zakgeld bij elkaar te verdienen, vervolgens bleek bij de daarvoor in de plaats gekomen nationale-selectiewed- strijden dat er nog al wat haken en ogen zitten aan de hoofdprijs: een trainingskamp met Kerstmis op de Canarische eilanden. „Het eiland zit vol", moest zwembond-coördi- nator Joep van Ommeren meede len. De Olympische voorbereiding is in volle gang. Dat betekent in de enkele^ambitieuze centra, die zijn overgebleven, dat men per week twintig uur in het water ligt, terwijl daarnaast nog flink met de halters wordt gewerkt. Een trainingskamp in een warm oord is dan een goede afwisseling. Op advies van Sitters zal getracht worden het Spaans verkeersbureau in te schakelen om alsnog de reis naar de zon mogelijk te maken. „Ik wil helemaal geen vijfsterrenhotel, maar gewoon een paar appartementen, waar de jon gens en meisjes zelf voor hun ont bijt en lunch zorgen. Dat hoort bij het proces van zelfstandig maken", aldus Sitters. In het door een ophaalbare brug geformeerde 25-meterbad in Amersfoort kwam het tot een con frontatie tussen jong en oud; zeg maar tussen de ploegen van de Eu ropese kampioenschappen en de Universiade. Aangezien slechts ATLETIEK De Bataven-atleet Jan Jansen heeft andermaal aange toond ook in de crossen met de bes ten mee te kunnen. De Leidse glas zetter finishte als achtste tijdens de Warande-loop die gisteren in Oos terhout werd gehouden. Winnaar was Marcel Versteeg van V&LTC die de 9840 meter aflegde in 31.07. Jansen deed er ruim een minuut langer over (32.26). LEIDEN Roemloos ging Com- test/Scylla in Eindhoven onderuit. Het oppermachtige L&T/Eindho- ven bleek vele maten te groot voor Scylla en versloeg de Leidse ploeg met 17-1. BT Lifters/Oegstgeest deed het beter, maar had toch op meer gehoopt: tegen Gaanderen 2 moest het team genoegen nemen met een 6-12 overwinning. Met nog twee wedstrijden te gaan staat Oegstgeest nu op een tweede plaats. Scylla had volgens verwachting weinig in te brengen in het treffen tegen Eindhoven, de ploeg die de ze competitiehelft met groot machtsvertoon de herfsttitel zal binnenhalen. Het Brabantse team heeft zich dit seizoen flink ver sterkt door het aantrekken van de vorig jaar nog in Duitsland spelen de Nederlandse topper Henk van Spanje. Samen met broer Ron en Paul Haldan en Bart van Haren vormt hij het team dat verantwoor delijk is voor de verbanning van el ke vorm van spanning in de strijd Leidse ploeg zo ruim van DOS, toch echt geen hoogvlieger, ver loor. De pass en serve werden steeds slechter, waardoor ook de aanval er niet meer aan te pas kwam: 5-15, 4-15, 5-15. een enkele vereniging daadwerke lijk had gepiekt, ging elke vergelij king echter scheef. Wat wel duide lijk is, dat met name bij de Dolfijn en het Zandvoortse Zeeschuimers enorm hard wordt gewerkt. Conny van Bentum, die vorige week nog zestig kilometer in het water aflegde, hield er met 2.11,74 zelfs een nationaal record aan over op de 200 meter vlinderslag. „Als ze goed is uitgerust, moet het in de richting van de 2.07,0 a 2.08,0 gaan", zei Sitters. Dit weekeinde zat er een onregelmatigheid in het presteren van Van Benturm Op de 100 meter vrije slag keerde ze na vijftig meter het eerst, maar werd alsnog voorbij gestreeft door de Friezin Karin Brienesse, die daar mee de hegemonie overnam van Annemarie Verstappen. De oud- wereldkampioene was door fami lie-omstandigheden nauwelijks aan enige training toegekomen, wat het laatste sprankje Olympi sche hoop deed doven. Ze stelde zich niet meer beschikbaar voor om de titel. Er gaapt een gat van maar liefst zestig punten naar de nummer twee van de eredivisie Dextro/Avanti. Tekenend voor het krachtsverschil was wel het 17-1 verlies dat Scylla, de nummer drie van de hoogste divisie, het afgelo pen weekeinde in de lichtstad leed. De enige verzachtende omstandig heid van de inblikpartij was de af wezigheid van Sjoerd Meijer. Hij werd vervangen door afdelingsspe ler en penningmeester Jan Spit. Het enige tegenpunt werd ge scoord door Patrick Swier. Hij zorgde voor een overwinning op de kwetsbaarste schakel van de Eind- hovense ketting, Van Haren. Ook Peter Paul de Vrind leek lang tot hetzelfde in staat, maar het slot van de derde game bezorgde hem nét wat te weinig geluk en punten. In de eerste divisie is de span ning na het afgelopen weekeinde om te snijden. Oegstgeest won weliswaar met 6-12 van Gaanderen 2, de concurrenten, Middelburg Zuid en OTTC, deden het net iets WW, dat 24 uur van tevoren liet weten geen ploeg tegen DVC in het veld te kunnen brengen, werd „be loond" met drie punten in minde ring. GER RENÊS nationale vertegenwoordigingen. Desondanks zijn de Olympische vooruitzichten op een succesvolle 4 x 100 meter vrije slagafvaardiging lang niet verkeken. De zusjes Mild red en Marianne Muis acteerden al weer op een iets hoger niveau. Ma rianne verbeterde zelfs het nationa le record op de 400 meter wissel slag aanzienlijk en bracht het op 4.44,58. Behalve voor Van Bentum (200 vlinder in 2.11,74) was er ook een recordverbetering (2.16,32 op de 200 schoolslag) voor Patrick Braam, die in verband met zijn Olympische kansen vanuit Zee land naar de Zandvoortse Zee schuimers is gekomen. Daar wordt momenteel hard aangepakt. Van een groepje van dertig wedstrijd- zwemmers kwamen er zo'n vijfen twintig uit bij de selectie-wedstrij- den en enkelen plaatsten zich zelfs voor de Europa-cup wedstrijden van half december in Monte Carlo. Maar of dat een vervolg zal krijgen in Seoul moet nog worden afge wacht. beter, waardoor de onderlinge ver schillen in de top van de eerste di visie zijn geminimaliseerd. De start van de wedstrijd leek dramatisch: tweemaal dubbelver- lies en verlies van Ron Schipaan- boord tegen Peter flense (overi gens zijn enige verlies). Door winst van Herman van der Broek op Geerlings, Ronald Beringen op De Kok en Friso Reitsma op Hartholt werd de stand gelijk getrokken, waarna Oegstgeest kon gaan werken aan het uitbouwen van de voorsprong. Van der Broek deed dat het beste door alles te winnen. Reitsma verloor van Rense en Geerlings, en Ronald Beringen verloor alleen van Peter Rense. Aan kop staat nu Middelburg Zuid met 155 punten op de voet ge volgd door Oegstgeest (151) en OTTC (149). Met nog twee (thuis wedstrijden te gaan is voor Oegst geest dus nog alles mogelijk. Docos mocht in de top tweemaal winst noteren. De vrouwen won nen met 8-2 van Moonen uit Schimmert. Het dubbel werd ver loren en Anja Heijnen moest haar meerdere erkennen in Houben. De mannen pakten een heel belangrij ke winst op Eindhoven 2. Met 6-4 werd de handhavingsstrijd kracht bijgezet. Kish Prashad had weer eens serieus getraind en won "dus" weer alles. Englebert had weer eens gewerkt op zaterdag en ver loor "dus" alles. Ron van Veen speelde constant en won twee maal. De Scylla-vrouwen hebben af gelopen zaterdag bewezen niet in te zijn voor degradatie. Tegen Hui zen werd maar liefst met 9-1 ge wonnen. Verbazend genoeg was sterkste speelster Heidi de Haas de enige die verloor. Judith Lepelaar en Sophia Vaalburg wonnen al hun partijen. WOUTER LANGEVELD ROELOFARENSVEEN/ HAZERSWOUDE - De tafelten nissers van De Treffers kunnen zich opmaken voor een kampi oensfeest. Na de 3-7 winst bij Hot- ak '69 in Hoogerheide gaan de Ve- ners nog steeds aan de leiding in de vierde divisie. De Treffers moet nog tweemaal in actie komen voor het zover is. Volgende week staat de ontmoeting met Never Despair uit Den Bosch op het programma, terwijl op de laatste speeldag het zware treffen met Steeds Hoger wacht. Robert Thijssen was goed voor drie overwinningen en had daar mee, zoals gebruikelijk, een be langrijk aandeel in de zege. Steven van Belle behaalde twee winstpar tijen. Omdat Theo Termeulen ge plaagd werd door een virusinfectie kwam hij niet in actie. Zijn vervan ger uit het derdë team, Lex van der Meer, won één partij. Het dubbel Thijssen/Van Belle zorgde voor het zevende punt. De reserves van De Treffers ver sloegen in de vijfde divisie de tafel tennissers van WPK/SVN uit Hon- selersdijk. Cees Vesseur won drie maal en Herman van Ruiten en Jos van der Veer ieder tweemaal. Ook het dubbel Vesseur/Van Ruiten kwam tot winst, zodat er een 8-2 eindstand op het scorebord ver scheen. Avanti 2 verscheen in tegenstel ling tot het standaardteam wel ach ter de tafel. Tegen Middelburg- Zuid leden de reserves een 16-2 ne derlaag. Ellen Bakker zorgde in haar enkelspel voor het eerste punt. Martin van Rijn, normaal toch goed voor punten, kwam niet tot een winstpartij omdat hij ge plaagd wordt door geïrriteerde kniebanden. Peter de Groot en Theo Louwers bleven ook op nul staan. Het dubbel Bakker/Van Rijn was goed voor het tweede punt. De vrouwen van Avanti kwa men dit weekeinde tweemaal in ac tie. Middelburg-Zuid was met 2-8 duidelijk te sterk. Ondanks het feit dat José Bakker nog steeds gehin derd wordt door een knieblessure kwam zij toch tot twee winstpartij en. Marjan Kantebeen en Ellemie- ke Kooter verloren hun partijen. Het inhaalduel met koploper Irene uit Tilburg leverde ook al geen winst op. José Bakker behaalde weliswaar de maximale score van drie, maar haar teamgenoten kwa men niet tot winst. Het tweede team van de vrou wen van Avanti werd in Deventer door Swift met 6-4 verslagen. Paula de Jong zorgde met twee winstpar tijen voor evenzovele punten en ook Miranda Kasdorp was goed voor twee punten. Ella de Vette bleef in geen van haar partijen aan de positieve kant van de score. ALGEMEEN - Het Westduitse Olympische Comité heeft de kan didatuur van Berchtesgaden voor de Winterspelen van 1994 ingetrok ken. De overgebleven kandidaat steden zijn Anchorage (Vst), Lau sanne (Zwi), Lillehammer (Noo), Oestersund (Zwe) en Sofia (Bul). De mannen van Saturnus lijken recht op het kampioenschap van de derde divisie af te gaan. Ook gisteren waren de Leidenaars in de Vijf Mei-hal heer en meester tegen EHC uit Leidschendam. Weliswaar kon EHC in de eerste helft nog een achterstand van 2-6 goedmaken (6-6), maar dat lag eerder aan onnodig balverlies bij Saturnus en aan niet afmaken van kansen. Daar waren enkele bij, die en de kijkers en de schut ters in vertwijfeling het hoofd deden schudden. De toch wat angstige spanning op de tribune, EHC is tenslotte in het verleden altijd een lastige op ponent geweest voor de Leidse handballers, maakte snel plaats voor tevreden opluchting toen razendsnelle doorstoten van Hans Blansjaar en fraaie breedte- passes van Wim van Leeuwen de 4-2 defensie van EHC open scheurden en resulteerden in twee treffers vanaf de zeven me ter en een breakout van de Zweed Don Olsen: 10-7. Daarna was de pot bekeken want de keiharde aanvalspogin- gen van EHC werden door de Leidse defensie met een goed keepende Ad van Fessem (in de tweede helft voor Rob Otten) simpel en vooral rustig opgevan gen. EHC kwam niet dichterbij ondanks het feit dat de Leids- chendammers tot tweemaal toe met een numerieke meerderheid mochten spelen. Saturnus won •met 15-12. De concurrentie, Treffers en Saturnus-Ridderkerk, speelden in Krimpen tegen elkaar en voor lopig valt Treffers af in de race naar de titel in de derde divisie G. De handballers uit Ridderkerk waren met 17-16 de gelukkige winnaars. Bleven bij de mannen de Leid se kanshebbers wederom onge slagen, de vrouwen van HVS uit Stompwijk liepen tegen Snel- wiek tegen hun eerste nederlaag op. "Slecht gespeeld" luidde het commentaar van trainster Tjits de Groot. "Aanvallend bleven we de hele wedstrijd onder de maat. De keepster van Snelwiek pakte de hoge afstandschoten goed en op de breakout was Snelwiek ge woon goed". Met de rust leidde HVS nog met 7-6. Snelwiek won tenslotte met 12-9. Olympia '72 boekte een goede overwinning door in Gouda met 12-11 (rust 7-5) Vires et Celeritas achter zich te laten. De 5-1 defen sie werkte zo goed dat trainster Wil Geurds geen veranderingen hoefde aan te brengen. Vires kwam in de tweede helft nog op 9-7 maar werd toen vooral door Tieske van Duyn stukgespeeld: 11-9 voor Olympia '72. De fana tiek aangemoedigde Goudse ploeg perste er nog een slotoffen- sief uit maar Olympia '72 hield stand: 12-11. In Rotterdam bleek Oase on danks het late aanvangsuur, 15.30 u, nog niet goed wakker. Ancora had een grotere marge kunnen bewerkstelligen als niet Ans de Haas in het Oase-doel on- Dat bleef ook zo toen Oase i de tweede helft orde op zaken probeerde te stellen. Dat lukte nog want na treffers van Jannie Jansen, Helma van der Geest Gerri Hoogenboom liet Lydia van der Poel met nog circa vijf minuten spelen de gelijkmaker aantekenen: 10-10. Nog leek Ancora de wedstrijd in haar voordeel te zullen beslis sen toen de twijfelachtige scheidsrechter besloot tot een strafworp in de laatste minuut. Maar Ans de Haas had de Rotter damse schutterij met haar kee pen kennelijk zoveel angst inge boezemd dat de Rotterdamse strafworp-specialiste de bal hoog over knalde. Het bleef 10-10. In de afdelings eerste klasse wonnen de vrouwen van Northa simpel van de reserves van het Haagse wings (rust 5-3): 17-10. De persoonlijke dekking van Nor tha op de spelmakers van Wings, de rechteropbouwster en de rechterhoekspeelster haalden de angel uit de Haagse aanval. De mannen van HW '70 uit Wassenaar hadden geen pro bleem met de reserve van Satur nus, die met een wisselspeler het tempo in de tweede helft niet meer konden volhouden: rust 9-6 voor de Voorschotenaren, eind stand 17-10. De vrouwen van Saturnus speelden gelijk tegen EHC (12- 12) en de vrouwen van HW'70 wonnen met 6-4 van Hermes 2. FRANK BONTE AMERSFOORT - Antoine van Weerde speelde een onopvallende rol tij dens de selectie-wedstrijden voor de Europa Cup in Amersfoort. De schoolslagspecialist van LZ'1886 kwam het afgelopen weekeinde uit op zowel de 100 meter als de dubbele afstand. De Leidenaar kwam op de 100 meter tot een matige tijd van 1.06.9. Zijn 200 meter was met een chrono van 2.25.8 van een beter gehalte. Ron Dek ker (100 meter) en Patrick Braam (200 meter) zullen de Nederlandse ploeg gaan vertegenwoordigen op de schoolslag tijdens de Europa Cup-wed strijden, die half december in Monte Carlo plaatsvinden. In het Noordwijkse Bollenbad vonden afgelopen zaterdag de Speedo- jaargangwedstrijden plaats. Het programma in deze derde ronde werd voor het eerst gezwommen. In de tweede helft van het seizoen staan de eerste tot en met de vierde ronde nogmaals op de wedstrijdkalender. Zo als gebruikelijk leveren de „eerst gezwommen tijden" geen duidelijk beeld op. De tijden dienen voornamelijk als indicatie voor het verdere vervolg van het wedstrijdseizoen. LZ'1886 was met bekende namen als Fleur Bakker, Bianca Singeling en Bianca Hoeks weer veelvuldig voorin te vinden. Van de overige regio-verenigingen vielen Christiaan Fischer (Katwijk), Richard van Duyvenbode (Noordwijk) en Daphina Juffermans (De Zijl/LGB) het meeste op. Paulien Stastra van LZ'1886 won tijdens een langebaanontmoeting een wedstrijd over 800 meter bij de vrouwen in 9.33.8. LEIDEN - Leython staat weer met beide benen op de grond. De Leidse volleyballers verloren zaterdag in eigen hal kansloos met 3-0 van Van Santen/Haag. Novo liet zich deze keer niet verrassen door SVC en won na een verloren eerste set met 3-1. Bij de vrouwen blijft Gemini het uitste kend doen: 3-0 winst bij Allides. Het Leython-blok (links) met op de voorgrond Broere probeert een aanval van Van Santen te verijdelen

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 18