'Ze moeten eens karakter tonen' De Zijl gewogen en te licht bevonden LSG met beide benen op de grond Ton Zoutendijk ondervindt tegenslag bij RCL Heemskerk: 'De trainer valt niks te verwijten' LZ'86 laat kansen tegen VZC liggen MAANDAG 16 NOVEMBER 1987 SPORT PAGINA 17 LEIDERDORP - Ton Zoutendijk ondervindt tot nu toe op alle fronten tegenslag bij RCL. De trainer staat met zijn ploeg verrassend op de laatste plaats in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal, twee van zijn belangrijkste spe lers (Cockf van Weerlee en Leo van de Weteringh) keerden hem (tijdelijk) de rug toe en andere steunpilarenn zijn lang durig geblesseerd. Of dat allemaal nog niet genoeg is, kwam de inwoner van Sliedrecht donderdagavond op de training ongelukkig ten val. Hij brak daarbij een sleutel been. H(j had zich zijn verblijf bij de Lei- derdorpse club heel anders voorge- steld. Toen de 'transferperiode' achter de rug was en RCL vervol gens in de oefenperiode zéér goed presteerde, kwam zelfs een terug keer naar de hoogste klasse ter sprake. De ploeg zou een hoofdrol gaan spelen, dat kon bijna niet mis sen. Het vertrek van Wim de Roo, Hans Braat en in het bijzonder Marcel Valk kwam hard aan, maar de voor de hand liggende exodus bleef na de degradatie naar de tweede klasse uit. In de personen van Pierre van Gemerden, Peter Siera en Ben Heemskerk bleef er voldoende kwaliteit en ervaring op sportpark De Bloemerd, dat ook de thuishaven bleef van Leo van de Weteringh. Hemel en aarde moest worden bewogen om de topscorer van het vorig seizoen te behouden en uit- LEIDEN - Volgens Ben Heemskerk moeten de spelers van RCL de schuld van de slechte prestaties bij zichzelf zoeken. De aanvoerder van de Leiderdorpse Racing is van mening dat de tweedeklasser zéér veel kwaliteit in het veld kan brengen. "We hebben echt heel goede spelers. Het probleem is alleen dat je daarmee nog geen goed elftal hebt. Er zit geen teamverband in. Dat is vreemd, want we hebben best iets voor elkaar over. Er wordt goed getraind en na afloop blijven we in de kantine hangen". "In de wedstrijd gaat het vervolgens helemaal mis. Uit tegen Excel sior Pernis werden we meteen met de neus op de feiten gedrukt. Het blijkt datje er zonder fysieke kracht niet komt. Dat is denk ik de fout geweest. In de aanloop naar het seizoen hebben we alleen tegen zon daghoofdklassers en zaterdageersteklassers gespeeld. Dat is dus heel anders". "Maar ik heb goede hoop dat het in de toekomst beter zal gaan. We moeten keihard werken en niet als gekken in de aanval gaan. Meestal worden we dan verslagen door een counter. Daarna zakt het als een kaartenhuis in elkaar. Waar dat aan ligt weet ik niet. Het is in elk geval niet de schuld van de trainer. Die man doet er echt alles aan, hem valt niets te verwijten. De schuld moet bij de spelers worden gezocht". eindelijk bleef hij de club trouw. Met de komst van de broertjes Van der Blom en Cock van Weerlee wreef het bestuur van de zaterdag club zich vergenoegd in de handen. De aanwezigheid van zoveel voet baltalent moest tot iets moois lei den. Dat kon bijna niet uitblijven. door Fred Segaar Zo dacht ook trainer Ton Zou tendijk er aan het begin van zijn diensverband bij RCL over, maar ruim drie maanden later moet hij inbinden. En niet zo'n klein beetje ook. Zijn ploeg baarde in de voor bereiding opzien met goede presta ties tegen gerenommeerde ama teurclubs. Toen was het gras nog groen, de tegenstander vriend schappelijk en kon het technisch vaardige RCL er dus heerlijk op los tikken: balletje breed, balletje te rug. Dat ging goed tot de eerste be kerwedstrijd tegen WSB, die de trainer toen al te denken gaf. De eerste de beste keer dat er punten waren te verdienen, de uitwed strijd tegen Excelsior Pernis, bete kende het begin van het einde. In een naargeestige ambiance, het veld ligt verborgen tussen de olieraffinaderijen, werd RCL ge confronteerd met tweede klasse voetbal, waar de voetballers hun neus niet ophalen voor een lange trap. Uitval "Heel anders dus dan in de oe fenperiode", herinnert Ton Zou tendijk zich. "Toen speelden we prima wedstrijden tegen goeie clubs. Wij hoefden toen het spel niet te maken en dat maakte het er voor ons gemakkelijk op. Nu moe ten we zelf het spel maken en wor den dan verslagen door een uitval van de tegenpartij. Daar gaat dan meestal een persoonlijke fout van één van onze spelers aan vooraf. Echt gedisciplineerd verdedigen kunnen we niet", weet de 39-jarige leraar lichamelijke opvoeding, die in zijn actieve voetballoopbaan fu rore maakte als spits van Vitesse Delft. "Als het voetballend niet lukte, dan bleef ik gewoon keihard werken en dat mis ik nu een beetje bij deze jongens. Als het niet gaat, dan is karakter tonen het minste watje kan doen". Daarom heeft hij zich de afgelo pen weken ook zo gestoord aan Leo van de Weteringh, die in de voorbereiding het leeuwendeel van de Leiderdorpse treffers voor zijn rekening nam. Maar op het mo ment dat het er werkelijk op aan kwam, was hij met zijn gedachten elders en dat was ook de reden waarom hij uiteindelijk op de re servebank terechtkwam. Daarmee was het tweede conflict geboren. Eerder had Zoutendijk al een me ningsverschil gehad met Cock van Weerlee, die volgens de oud-oefen- meester van Nieuw-Lekkerland zijn verantwoordelijkheid niet kende. Datzelfde gold volgens hem eve- neems voor Van de Weteringh, met wie hij inmiddels tot een akkoord is gekomen. "Leo speelt het sei zoen hier uit en ik hoop dat hij zich positief opstelt", aldus Zoutendijk. "Dat betekent dat hij zich voor honderd procent moet inzetten en niet steeds moet zeggen: 'Volgend jaar ben ik toch weg'. Leo kon aan het einde van het vorig siezoen zo'n beetje naar alle goeie clubs hier uit de regio. Er werd zelfs een Belgi sche club genoemd. RCL heeft echt aan hem moeten trekken om hem te houden en gelukkig blijft hij tot het einde van Raadsel Waar RCL dan staat, is voor Zou tendijk een raadsel. "Aan klasse ontbreekt het niet, maar in deze af deling komt er veel meer bij kijken. Er moet gebikkeld worden en er is bij ons maar een enkeling die dat kan. Daarom vind ik het ook zo jammer dat Ruud Boendermaker is weggegaan. Dat is een jongen die we heel goed hadden kunnen ge bruiken. De meeste spelers zijn nogal labiel. Dat was in de gouden tijd van deze club wel anders. Dat weet ik uit ervaring, want ik heb nog tegen ze gespeeld. Koos Hane- veld en Bram Brandt bijvoorbeeld waren echte karakterjongens. We missen nu iemand die voorgaat in de strijd". Paul van der Blom was volgens hem de aangewezen persoon, maar de middenvelder is langdurig ge blesseerd geweest en zijn afwezig heid is er volgens de trainer de oor zaak van dat zijn tweelingbroer Marcel onder zijn kunnen speelt. "Toen Paul speelde tegen DUNO, draaide meteen het hele elftal be ter. Hij moet de man worden die het boeltje op sleeptouw neemt. We hebben de pech dat hij er nu niet is. Wat blessures betreft, zit het ons niet mee. Maar daar wil ik me niet achter verschuilen. Je moet toch ook een beetje georganiseerd kun nen spelen. Dat gaat soms best re delijk, maar dan plotseling springt er een speler in de fout en cjan is het afgelopen. Voor de tegenstander zijn wij niet RCL, maar een ex-eer steklasser". "We moeten ons niet schamen voor een lange pass", zegt hij. "Hier willen ze lekker tikken, maar daar mee kom je er niet in deze klasse. Je moet elke keer weer op scherp staan en niet alleen mooi willen spelen. Dat doen onze tegenstan ders ook niet. We hebben nu de wedstrijd tegen Monster voor de boeg. Die wordt heel belangrijk. Dat moet de ommekeer gaan wor den. Als we er één winnen, gaat het misschien beter. Je hebt best kans dat we er dan een paar op rij pak ken. Wanf degradatie moet natuur lijk vermeden worden. Dat kan ook heel gemakkelijk. Er wordt hier goed getraind en de sfeer is ook pri ma. Maar als ze eenmaal in het veld staan, is het plotseling heel anders. Dan heb ik het gevoel dat er een paar lopen met vedette-neigingen. Dat kunnen we natuurlijk hele maal niet hebben. Ze zouden eens karakter moeten tonen". 'Ui maak er het beste van' LEIDEN - Leo van de Wete ringh heeft zich verzoend met trainer Ton Zoutendijk, maar of de relatie met de oefenmeester optimaal is, moet worden be twijfeld. "We hebben inder daad een goed gesprek gehad, maar daarin heeft hij niet ge zegd dat ik op de bank moet be ginnen. Dat las ik pas de vol gende dag in de krant. Dus hoe het nou precies verder moet weet ik niet. Ik ben beschik baar, maar na dit seizoen ga ik weg. Dat heb ik al besloten. Ik was eigenlijk dit jaar al wegge gaan. Ja, er waren nogal wat clubs geïnteresseerd. Ik heb een goed gesprek gehad met ALPHEN AAN DEN RIJN - "We zijn gewogen en te licht bevonden. Zo simpel is dat. Op de momenten dat we er moeten zijn, zijn we er dus niet. Als de spanning groot is, kunnen we die niet aan. Ook nu hebben we weer voortdurend achter de feiten aangehobbeld. We hebben alleen onszelf iets te verwijten", merkte Zijl-coach Frits Welling zaterdag na de ontluisterende 15-9 nederlaag tegen koploper AZC/Tarvo op. De Leidenaar diepte ter illustratie gelijksoortige voorbeelden op uit de recente geschiedenis van Zijl. "Vorig jaar speelden we een uitste kend bekertoernooi. De finale was slecht. Onlangs deden we het voor de Europa Cup tegen Duisburg in de uitwedstrijd prima. Moeten we het thuis afmaken, krijgen we een pak slaag. En juist nu we denken om AZC aan te kunnen, gebeurt dit. We staan weer op onze plaats. Een favorietenrol ligt ons duidelijk niet". Terwijl De Zijl aanvankelijk te kort schoot, demonstreerde AZC juist in de beginfase een grote da dendrang. Pas na 10-2 in de eenzij- van de break af houden door met een gesloten middenveld te opere ren. Daar kwam niets van terecht. Bij 4-0 was de wedstrijd eigenlijk al gelopen. De kampioen van Neder land is nu al bekend, neem ik aan". Pech voor De Zijl was dat doel man Martin Nederhof last onder vond van een elleboog- en liesbles sure. Dat maakte voor AZC het sco ren er niet moeilijker op. Omdat Nederhof zichtbaar met pijn speel de, besloot Welling hem na twee perioden (7-2) te vervangen door de oorspronkelijke keeper Reijer Holtmans, juist een week terug van zijn militaire verplichtingen. Maar Holtmans, die nauwelijks Mark van Belkum 2, Hans Nieu- wenburg, Edwin Redegeld, Gert- jan van der Slobbe, Alex Ver hoog. Scheidsrechters: Rob Teilegen en Andy Hoepelman. Toeschouwers: 300. WIM VAN WANROOY Winsen, keeper Martin Nederhof en Edwin Redegeld kijken toe (foto Nanno Bloupot) dige derby kreeg De Zijl het ritme getraind heeft, was ook niet in staat enigszins te pakken, maar toen wa ren de troefkaarten al gespeeld. Vooral Gijsbert van der Leden (zes punten tegen honderd pro cent!) deed zich in het eerste kwart voor de ogen van bondscoach Rob Schouten met drie treffers gelden, de scoremachine van het greti ge AZC tot stilstand te brengen. Het is dat de Leidenaars nog over eergevoel beschikten anders zou het duel tusëen de nummers een en twee op de ranglijst voor de bezoe kers op een regelrechte catastrofe terwijl John Jansen tussendoor zijn uitgelopen. Bij 10-2 sloeg de 3-0 zorgde. Aanvoerder Eric Noordegraaf fungeerde in een uit stekende rol van aangever. Zelf miste hij echter bij een man meer en Remco Pielstroom schoot op de paal. De schade voor de Leidenaars viel derhalve nog mee. Aan kansen kwam de Welling-ploeg, die de bal te vaak op de midvoorplaats onder schept zag, niet toe. Slechts Hans Nieuwenburg kwam tot een schot, maar de Koudekerker in Leidse dienst mikte bij een man meer over Ruud Misdorp's doel heen. De bliksemstart van de Alphena- ren was een zware tegenvaller voor de toch wel onder de indruk ge raakte Welling. "We zouden AZC Samaranch in Seoul voor overleg SEOUL (DPA) - Juan Antonio Sa maranch, voorzitter van het Inter nationaal Olympisch Comité, is vanochtend in Seoul gearriveerd voor overleg met Zuidkoreaanse sportfunctionarissen. De gesprek ken gaan over nieuwe voorstellen met betrekking tot de taakverde ling bij de komende Zomerspelen tussen Noord- en Züidkorea. Tijdens het werkbezoek van vier dagen komt vooral de verdeling van de sporten over de beide Kore a's aan de orde. Daarnaast zal te vens het plan van Noordkorea voor een gemeenschappelijk sportteam aan de orde komen. vlam in de pan. Geirriteerd zette de fysiek sterke Leidse ploeg aan voor een slotoffensief. Via 11-4 kwam er een, gezien het spelverloop, toch nog aanvaardbare eindstand van 15-9 op het bord. Naast de teleurstelling over de mislukte aanval op AZC's leiders positie, die er mede door de remise tussen Polar Bears en De Robben (9-9) alleen maar sterker (drie pun ten voor) op werd, was er in het Leidse kamp ook ruimte voor be wondering. "De race is gespeeld. AZC is goed in het collectief. Ster ker nog dan vorig jaar. De wil om te presteren straalt van de ploeg af', stelde Welling. De Alphenaren, die het vertrek van Stan van Belkum naar Italië nauwelijks lijken te voelen, zijn duidelijk 'op weg', zoals coach Piet Reedijk dat stelde, naar prolonga tie van de titel. "Ons doel is om de eerste zeven wedstrijden ongesla gen te blijven. Dat lijkt goed te luk ken. De ploeg is heel positief bezig. Ook al kan het op de training beter, maar daar wijs ik ze wel op". Eric Noordegraaf: "We hebben zeer geconcentreerd gespeeld. Ie dereen weet erg goed waar hij bezig week gaat binnenkort zelfs vier keer trai nen. Deze 15-9 overwinning is in dit stadium dan ook een goed resul taat". AZC - Zijl/LGB: 15-9 (4-0, 3-2, 4-2, 4-5) Scores AZC: Gijsbert van der Leden 6, John Jansen 3, Eric Noordegraaf 2, Ewoud LEIDEN - LZ'86 leed een 9-12 nederlaag tegen VCZ uit Veen- endaal. De uitslag had een stuk beter kunnen uitvallen als de Leidse waterpoloërs wat beter met de kansen waren omge sprongen. Vooral de man-meer- situatie was slecht verzorgd. Ver schillende keren zelfs kon VZC na slordig Leids power play de bal onderscheppen en doeltref fend counteren. Zo kwamen de mannen van Harm Drenth wel erg gemakkelijk aan hun doel punten. De wedstrijd werd beslist in de tweede periode. Toen konden de Veenendalers van 2-4 uitlopen naar 2-7. LZ'86 probeerde nog wel terug te komen maar het gat was te groot. Men liet het zone systeem voor wat het was en schakelde over op pressing. Dit had tot gevolg dat VZC gemak kelijker de midvoor kon berei ken en juist met het afstoppen van die man (Ton Schoeman of Hans van Zeeland) had de LZ- verdediging moeite. Omdat ook de arbitrage (Elly Janssen v.d. Laak en Gert Nonnekes) niet al tijd even sterk het oog had in de midvoor/midachter situaties vlo gen er vele Leidenaars naar de kant. VZC had met de man meer situatie geen problemen en kon dus gemakkelijk op voorsprong blijven. De derde periode werd afge sloten met een 6-10 stand. In de laatste periode gaven de Leide naars de eindslag nog een draag lijk aanzien. LZ miste in deze wedstrijd een kans voor open doel om het puntentotaal tegen een toch gerenommeerde tegen stander wat op te vijzelen. Perio destanden: 2-4, 2-7, 6-10 en 9-12. Goals: Wilco v.d. Zeeuw 2, Marco Mulder 2, Mark Mommers 1, Frans van der Brink l,..Ruud Muusse 1, Jan de Graaf 1 en Bob Brende 1. In de tweede klasse is Vivax nu drie punten los van de con currentie. Zelf versloeg het DJK- /ZAR met 14-8 en verder zag het met genoegen dat Meeuwen een punt liet liggen. De Oegstgeeste- naren hadden meer moeite met DJK/ZAR dan vooraf verwacht. Tot 7-7 ging het zelfs gelijk op. Hierna gaf de grotere individuele klasse van Vivax de doorslag. Topscorers: Jack Frauenfelder 5 en Serge Dietz 4. Katwijk blijft ook in het goede spoor. De ploeg van Jan Midden dorp won gemakkelijk met 9-5 van DSZ. Al van af het begin wa ren de Zeekanters sterker maar pas in de derde periode sloeg met het beslissende gat (6-2). De laatste periode was daarna niet meer van belang. Goals: H. Schaap 4, M. Jonker 3, A. Jonker en D. Duyvenbode. DKD liep in de derde klasse over Sassenheim heen. Wat meestal een uiterst spannend gebeuren is bleek dit keer voor de Leiderdorpers een oefenwedstrijd. De 10-4 uitslag spreekt duidelijk taal. Topscorer DKD: Albert v.d. Plas 4. WZK verloor het toptreffen met WVZ met 8-6. Vooral in de laatste periode werd het pleit be slecht. De Wassenaarders staan na deze nederlaag nu al op zes punten van het nog ongeslagen WVZ. Topscorer: Sjors van Rijn i LZ'86 leden een teleurstellende nederlaag te gen Rotterdam. Werd de eerste wedstrijd nog met 7-2 gewonnen dit maal trok men met 7-5 aan het kortste eind. Na 0-3 een toch niet verwacht resultaat. De Leidse vrouwen moeten hun toppositie nu delen met Nautilus. DIRK KLOOS het bestuur vsn ARC. Ik was al helemaal rond. Ik ben- ook in contact geweest met UVS en op de laatste dag kwam Rijnsburg- se Boys. Ik weet niet meer hoe die man heette, maar hjj wilde die zondag ergens een gesprek met me. Daar ben ik toen niet op ingegaan. Ik had toegezegd om bij RCL te blijven. Die men sen hebben veel voor me ge daan. Waar ik volgens jaar speel, weet ik niet. Eigenlijk lijkt Quick Boys me nog het leukste. Die accommodatie spreekt me enorm aan. Maar ik heb eerst nog dit jaar voor de boeg. Ik probeer er maar het beste van te maken". Quick Boys zet Telstar opzij IJMUIDEN - "Als ACV volgende week ook zo speelt, krijgen we een makkie". De spelers van Quick Boys waren zaterdagmiddag niet bepaald onder de indruk geraakt van de kwaliteiten van hun 'spar ringpartner', die toch werkelijk Telstar heette. De middenmoter uit de eerste divisie van het profvoet bal werd echter simpel opzij gezet door de nummer drie uit de eerste klasse van het zaterdagvoetbal (3- In de eerste helft was er van enig krachtsverschil al nauwelijks spra ke, maar na de pauze werden de Velsenaren, van wie alleen vleugel- verdiger Jerry de Jong indruk maakte, bij vlagen weggespeeld door de Katwijkse voetballers die tussen de vijfenzestigste en zeven tigste minuut hun slag sloegen. Eerst was het Martin van der Plas die met een verrukelijke schijnbeweging Florian Vyent ver schalkte en vlak daarna scoorde Gert Aandewiel in tweede instan tie, na eerst de bal tegen het li chaam van Vyent te hebben ge kopt. Het werd zelfs 3-0 door op nieuw Van der Plas die van afstand hard raak schoot. Telstar kon daar slechts een tref fer van Bert van Duivenbode te genoverstellen. De vrij eenvoudige overwinning op de zoveel sterker geachte oefen tegenstander is hoopgevend voor Quick Boys dat zaterdag ACV ont vangt en een week later bij IJssel- meervogels op bezoek moet. Daar tegenover staat dat Quick Boys na middenvelder Floor van Duyn (ge broken kuitbeen) zaterdag ook Jo- han Jonker kwijtraakte. De voor stopper raakte tegen Telstar ge blesseerd aan zijn achillespees en moest de bewaking van de in de rust gewisselde Braziliaan Reinal- do overlaten aan Leonard Pluim- graaff, die zich een volwaardige vervanger van Jonker toonde. LEIDEN - De schakers van het eerste tien tal van Philidor hebben tijdens de derde ronde van de KNSB-competitie nog geen koppen met spijkers geslagen. Tegen Gro ningen werd het met 5-5 namelijk een typi sche 'vlees noch vis uitslag', waarmee de Leidenaars (nog) geen afstand van de laag ste plaatsen konden nemen. LSG 1 staat in de eerste klasse A weer met beide benen op de grond. Met een vermoedelijk onvermij- We trainen drie keer per delijke nederlaag tegen Charlois/Europoort deel van de selectie 1 moest de Parlement-ploeg de gerezen tite- laspiraties weer in de koelkast plaatsen. In de hoofdklasse is Volmac 1 inmiddels al weer hard op weg richting prolongatie van de landstitel. Ditmaal was Utrecht 1 aan de beurt voor een flink pak slaag: 81/2-11/2. Aan Volmac-zijde moest John van der Wiel een remise toestaan tegen Van Gaaien. Wel leverden van Leidse kant de gebroeders Pi- Rinie Kuijf met winstpartijen e Winsen, Arco Verboom, Robert timale bijdrage aan de Rotterdamse mon- 'an Doorne. sterzege. De titelverdediger raakte boven- i Belkum 3, dien Desisco en Amstelveen voorlopig als concurrenten kwijt. De Amsterdammers gingen verrassend met 41/2-51/2 het schip in tegen SMB, terwijl Amstelveen er tegen BSG niet aan te pas kwam. Het tweede tien tal van Volmac fungeert daarbij min of meer al als baanveger van het eerste. Ditmaal kreeg Eindhoven 1 met 6-4 klop van de Rot terdamse reserves. Philidor en Groningen hielden elkaar in een duel, waarin maar liefst zes remises wer den aangetekend, goed in evenwicht. Van der Spek en Dam zorgden voor de eerste puntendeling, gevolgd door een al even sta biel treffen tussen Van Maaren en Polee. Bij de eveneens onbesliste partijen De Graaff- Bruin en Bakker-Webbink zat er heel wat meer leven in de brouwerij. Zowel RAG de Graaff als Piet Bakker wist het aanvankelij ke nadeel nog voor de tijdcontrole tot een gelijkwaardige positie om te buigen: 2-2. Joop Piket leek daarentegen geruime tijd op winst af te stevenen in zijn partij tegen in 't Veld. Op de valreep liet hij zich echter als nog door zijn opponent flessen: 1/2-1/2. Groningen kwam vervolgens op voor sprong dankzij een regelmatige winstpartij van jeugdtalent Brenninkmeyer tegen de Leidse kopman Hans Kuyf. Op bord twee zorgde Peter Gelpke echter voor een getruct tegenpunt ten koste van Hoeksema: 31/2- 31/2. Een tegenvaller vormde daarop de re- misé van Coen Stehouwer, die tegen Janse in betere positie een pion cadeau deed. He- leen de Greef kon na lang ploeteren haar be roerde positie tegen Riemens niet langer overeind houden, hetgeen Groningen het eerste matchpunt bezorgde: 4-5. Leo Hof land restte toen de zware taak om nog één punt in Leidse handen te houden. Met om zichtig laveren wist hij zijn voordeel steeds verder uit te bouwen, om tenslotte aan het einde van de tweede zitting toe te slaan: 5-5. LSG 1 zal aan het bezoek bij het Rotter damse Charlois geen derde winst op rij overhouden. De Leidse formatie kijkt tegen een voorlopige 41/2-31/2 achterstand aan, waarbij de thuisclub uit de resterende par tijen in elk geval nog een vol punt en daar mee de eindzege gaat slepen. Adriaan Cle mens bezit namelijk een afgebroken positie, die de moeite van het uitspelen nauwelijks meer waard blijkt. Wel moet als pleister op de wonde invaller Michel Hocks uit zijn af gebroken partij nog minimaal een half punt kunnen slepen. In deze wedstrijd kregen de Leidenaars overigens volop kansen op een beter resultaat. Jan Tolenaar verzuimde in de tijdnood van zijn tegenstander toe te slaan en ging tenslotte zelf door zijn vlag, terwijl de uiteindelijke afbrekers Clemens en Hoeks zich weinig raad wisten met hun eerdere voordeel. Leon Konings bakte het in het koningsgambiet erg bruin en had na een vlotte remise van Aad van Moorsel als eerste een nul voor de kiezen. Goede winst- partijen waren er wel voor Dirk Sikkel en Charles Kuijpers. Op de bovenste borden moesten Theun van de Vorm en Henk van Putten na taaie strijd hun meerdere erken nen in De Wit en Quist. Kees van Zijp teken de tenslotte nog voor een vol winstpunt: 41/2-31/2. RUUD DOBBELAAR

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17