PORT Tweede 'scalp' voor Amsterdamse 'apies' Slaapwandelend Ajax onderuit SPOoTTV Olympisch vuur op weg naar Calgary 'De besten staan er straks in' Ajax 2 zet Groningen voor schut Amsterdammers laten Den Bosch stunten Verstappen stopt ermee MAANDAG 16 NOVEMBER 1987 Viiesekoop pakt titel BUDAPEST (SID) - Bettine Vriesekoop verzekerde zich gisteren van de open Hongaar se tafeltennistitel. De speelster uit Hazerswoude versloeg in de finale van het enkelspel de Hongaarse Edit Urban in vier games. Vriesekoop, die in de halve fi nale de Noordkoreaanse Cho Yong Hui in vijf games uitscha kelde, verloor de eerste reeks met 13-21. In daaropvolgende games was de voormalig Euro pees kampioene te sterk voor haar Hongaarse tegenspeelster. Met twee keer 21-13 en 21-14 be sliste Vriesekoop het duel. In de halve eindstrijd werkte Vrie sekoop een achterstand van twee games vlekkeloos weg. Loting voor derde ronde HILVERSUM (ANP) - In de studio van de NOS verrichtte Jan Huijbregts met medewer king van de Ajax 2-tweeling De Boer de loting voor de derde ronde van het toernooi om de KNVB-beker. De uitslag was als volgt: FC Den Haag - winnaar Feye- noord-TOP, NEC - Willem II, VW - DS'79, FC Den Bosch - PSV, Roda JQ - Fortuna S., SW - RBC, Excelsior - RKC, Volendam - Ajax 2. De wedstrijden worden in principe gespeeld in het week einde van 12 en 13 februari. Thuisspelende clubs die de concurrentie van carnaval wil len ontlopen mogen uitwijken naar woensdag 10 februari. PAGINA 13 BIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD OLYMPIA (Reuter) - Met de hulp van zonnestralen is gisteren ir Griekse Olympia de fakkel onstoken, die het Olympisch vuur zal steken op de winterspelen, half februari in Calgary. De ceremoni de plek waar 2760 jaar geleden de eerste Olympisch Spelen werden ge houden, werd voorgegaan door een Griekse aqtrice, die de rol van ho gepriesteres vertolkte, met twaalf volgelingen. Zij overhandigde de fakkel aan de eerste loper, de Griekse juniorenkampioen op de hor den, Stelios Bisas. Hij bracht de fakkel naar het dichtsbijzijnde dorp Daar ging de fakkel in een mijnwerkerslamp, die per vliegtuig werd overgebracht naar Athene, waar de Canadese delegatie de toorts i nam. Vandaag zal de fakkel overgevlogen worden naar Newfound land. Vandaar zal de toorts via skiërs en 7000 lopers getransporteerd worden naar het 18.000 kilometer verderop gelegen Calgary. De Griekse actrice Katerina Didaskalou ontsteekt met behulp van zonnestralen het Olympische vuur dat vandaag wordt overgevlogen naar Calgary (foto anp) Veel geld voor trui KEULEN (SID) - De blauwe trui van Udo Lattek bracht op een veiling 40.000 gulden opge bracht. De opbrengst ging naar een kliniek in Mainz, die baan brekend werk verricht in het onderzoek naar kanker bij kin deren. De trui was de talisman van FC Köln. Technisch directeur Lattek waste de trui niet en droeg het kledingstuk bij elke wedstrijd, zolang zijn ploeg niet verloren had. Twee weken geleden, notabene tegen een amateurploeg, was de trui 'uit gewerkt'. Köln verloor en de trui kon weg. Het kledingstuk werd ge kocht door een Keulse onder neming. DEN HAAG (GPD) - Ajax is giste ren in de tweede ronde van de KN VB-beker uitgeschakeld, maar blijft desondanks een van de kans hebbers. De 1-0-nederlaag van Ajax 1 tegen FC Den Bosch en de 3- 1-overwinning van Ajax 2 op FC Groningen hebben die verwarren de situatie in de hand gewerkt. Hoewel Ajax in naam met zijn re serveteam verder bekert, is het zeer wel mogelijk dat de elf spelers, die gisteren in Den Bosch onderuit gingen, in februari zullen opdraven in de derde ronde. KNVB-secretaris/wedstrijdlei- der Jan Huijbregts verklaarde gis teren, dat het reglement van de voetbalbond eigenlijk niet voorziet in een situatie, zoals die dit week einde is gecreëerd. „Vast staat wel, dat spelers, die minder dan 23 wed strijden in een eerste elftal hebben gespeeld, gewoon voor het tweede mogen uitkomen. Mocht Ajax wil len, dan kan het in de derde ronde tegen Volendam inderdaad zijn eerste team inzetten. Maar dat speelt dan wel onder naam van het tweede". Johan Cruijff ziet er geen be zwaar in om ook daadwerkelijk van deze mogelijkheid gebruik te ma ken. De Ajax-coach bekende na af loop van het duel in Den Bosch: „Ik stel altijd de sterkst mogelijke ploeg op. Het zou eigenlijk wel een leuke straf zijn voor mijn elftal. Ik zet ze terug naar het tweede en dan kunnen ze in Volendam laten zien, dat de nederlaag tegen Den Bosch een vergissing was". Eigen kracht Morele bezwaren in de trant van „uitgeschakeld is uitgeschakeld", ziet Cruijff niet. „We zaten met twee teams in de beker, nu is dat er nog maar een. We zitten er dus nog gewoon in en dat betekent ook, dat 3 die beker als het even kan, pro- AMSTERDAM (GPD) - Toegegeven, het tweede elftal van Ajax zou, geformeerd als zater dagavond, moeiteloos in de eredivisie meekunnen. Inclusief vier a-junioren en met een middenveld, waar elke andere club slechts jaloers naar mag kijken. Want elimineerde Ajax 2 in de eerste bekerronde - met zes andere spelers - ook al niet Sparta 1? Toch stond FC Groningen zaterdagavond in De Meer volledig in zijn hemd. Het Amsterdamse schadu welftal dartelde over de volledig in de vernieling geraakte Groningers heen. Met speels ge mak en de cijfers 3-1 haalde Ajax 2 de tweede eredivisie-scalp binnen. 'Man of the match'. De tweeling De Boer (Frank e uitgeroepen tot 'man van de wedstrijd' i Ronald) werd na de bekertriomf v Het verschil was verbijsterend en voor FC Groningen een regelrechte aanfluiting. De noordelijke degra datie-kandidaat kreeg een lesje in technisch verfijnd en beweeglijk voetbal, waarvan iedereen buiten de kalklijnen zat te smullen. De vreugde straalde er bij alle jonge en ook die ene oudere Ajacied (de 32- jarige Jan Sörensen) van af. In de gedurfde Ajax-stijl werd FC Gro ningen voor schut gezet. Houterig met de bal klungelend en zonder de intentie voor elkaar te keihard moeten a£ willen knokken, lieten de Gronin- me De Wolf. Hij gers deze vernedering over zich doodsbenauwd heen gaan. Na alle te hoog gegre- len die Amsterdamse apies even pakken". Ar- was zaterdag voor de 5700 toeschouwers in de luren te 1 DEN BOSCH (GPD) - Johan Cruijff gaf een week geleden in Tilburg het 'rustsignaal' voor zijn manschappen, die een zwaar programma zo verdienstelijk hadden afgewerkt. De Amsterdammers, die de afgelopen dagen door middel van een aangepast trainingsschema weer op krachten konden komen, vonden de rustperiode kennelijk niet lang genoeg. Tot grote ergernis van hun baas wil alleen Winter vrijpleiten, hij handhaafden de Ajacieden in het heeft zijn best gedaan". beren te 1 van Ajax 2, die geheel op eigen kracht via Sparta en Groningen zo ver zijn gekomen, daardoor opeens uit beeld verdwijnen, ervaart Cruijff ook niet als e probleem. „We zijn e« geen sociale instelling. Ik bepaal wie er speelt. Ik heb bewondering voor de prestaties van het tweede, bekerduel met FC Den Bosch het Dat de spelers wandeltempo, terwijl een lichte draf waarschijnlijk genoeg zou zijn geweest om de verzwakte oppo nent ter zijde te schuiven. Vier mi nuten voor tijd strafte Brood het i al te groot geluier af: 1-0. profclub en De Bossche oefenmeester Theo de Jong sprak na afloop van "een wonder", Ajax-captain Van De allerjongste in het Amster damse gezelschap, Bryan Roy, mocht van Cruijff ook. buiten be schouwing worden gelaten. Het fragiele talent trof in bewaker Fred van der Hoorn een tegenstander, die stoïcijns bleef bij het gékronkel en gedraai van de dribbelaar. Van der Hoorn behoorde dan dat neemt niet weg, dat de Schip noemde de nederlaag van de ook, met Krüzen en doelman Van besten er normaliter instaan" Waarna zich de mogelijkheid kan voordoen, dat Ajax, wanneer het de komende ronde overleeft, weer een beroep zal moeten doen op het „echte" tweede. Na de wedstrijd té gen Volendam zullen de meeste se lectiespelers meer dan 23 duels in Ajax 1 hebben gespeeld. In het theoretische geval dat Ajax 2 de KNVB-beker wint, is het uitgeslo ten dat de Amsterdammers met terugblikkend op de 86e minuut. bekerhouder "een schandaal". Bei- Grinsven, tot het selecte groepje den hadden gelijk. Alleen al het feit dat het zeer povere gemiddelde van dat de Brabanders, die vrijwel de Den Bosch gisteren ontsteeg. Van gehele wedstrijd op de eigen helft 't Schip klaagde, na eerst de eigen waren te vinden, een doelpunt zonden te hebben overdacht, over maakten, mocht een mirakel heten. de destructieve speelwijze van de En de wijze waarop het duo Mü- thuisclub. „Ik vind het onbegrijpe- hren/Witschge de eigen ondergang lijk dat een ploeg zich op eigen veld inleidde, viel onbetwist onder de zo ingraaft". Maar Theo de Jong noemer schandalig. „Nota bene had met de blessures van zijn spit- een inworp van Ajax, waaruit die sen Grim en Beukers en ook Gös- gasten scoren", mopperde Cruijff, gens en Adriaanse (die wel speelde, twee elftallen de Europa Cup gaan. Jan Huijbregts legt uit: „Dan wordt de vereniging Ajax gewoon ingeschreven in het toernooi voor de bekerwinnaars". En, nog hypo- thetischer, wanneer Ajax alsnog PSV achterhaalt en landskampi oen wordt en Ajax 2 de KNVB-be ker wint, zullen de Amsterdam mers deelnemen aan het Europa deed inhouden, ontlokte Cruijff Cup I-toernöoi en wordt de verlie- derhand slechts de uitspraak zend KNVB-bekerfinalist de Né- derlandse Europa Cup II-vertegen- woordiger. i de tweede helft afhaakte) AMERSFOORT (GPD) - Annemarie Verstappen heeft KNZB-bonds- coach Bert Sitters afgelopen weekeinde laten weten niet meer gese lecteerd te willen worden voor de nationale zwemploeg. De voor malige wereldkampioene op de 200 meter vrije slag voelt zich niet meer optimaal gemotiveerd. „Ik heb er gewoon geen zin meer in", aldus Verstappen, die haar afscheid vorig jaar al aankondigde, maar na een mislukt WK in Madrid alsnog besloot haar carrière voort te zetten. Annemarie Verstappen zal de komende maanden nog wel uitko men op nationale wedstrijden, zoals de Nederlandse winter- en wel licht ook de zomerkampioenschappen, maar die inspanningen zijn alleen bedoeld om verantwoord af te trainen. „Ik heb maandenlang getwijfeld wat ik nu eigenlijk moest doen, stoppen of toch nog door gaan tot en met de Olympische Spelen van Seoul. Maar ik merkte dat ik er steeds minder zin in kreeg". Daarin wierp Rob Witschge de bal excuses genoeg voorhanden, in de voeten van Mühren, die on nauwkeurig terugplaatste, Witsch- En de oefenmeester genoot van ge zag uitglijden en vervolgens Van het resultaat, het enige dat telt. De Duren met de bal aan de haal zag KNVB-beker is voor Den Bosch gaan. Brood rondde de zaak af: 1-0. ook dit jaar het zout in de pap van Dat Ajax stadion De Vliert in de een nu al, wat de competitie be- resterende minuten nog met een treft, kleurloos seizoen. De Braban- wanhoops-offensiefje de adem ders hadden een jaar geleden al ge stunt door PSV via strafschoppen te elimineren, maar gingen vervol- „Hadden ze de hele wedstrijd maar gens in de halve finale op eigen ter- zo hard gewerkt. Het baltempo was rein dom onderuit tegen FC Den te laag en er werd niet bewogen. Ik Haag, dat mooi twee rondjes Euro pa-Cupvoetbal meepakte. De zege op Ajax betekent een herkansing en levert in de derde bekerronde in elk geval een volle bak op, omdat PSV opnieuw als tegenstander uit de koker van KNVB-secretaris Huijbregts kwam. Terwijl de bal voorlangs het doel van Den Bosch vliegt en ook John Bosman (links) het nakijken heeft, is de Ajaci ed Ronald Spelbos nog in een lucht duel verwikkeld met Jan van Grinsven (foto ANP) Voor Ajax waren er gisteren geen lichtpunten. Of het moet de rentree van Jan Wouters zijn geweest, die na rust Hennie Meijer verving en zonder knieproblemen het einde haalde. Dat Ajax 2 zaterdagavond de achterdeur openzette voor de hoofdmacht, waardoor de uitge schakelde Amsterdamse vedetten in feite toch de derde ronde bin nenstappen, is niet zozeer een licht punt, maar meer een voetbal-curio siteit. Stadion Feijenoord in beroep ROTTERDAM (ANP) - in op dracht van stadion Feijenoord heeft Mr. Janssen van Raay beroep ingesteld bij de commissie van be roep van de Europese Voetbal Unie tegen de haar opgelegde straf. De tuchtcommissie van de UEFA be paalde donderdag, dat het stadion tot 31 juli 1990 geen internationale wedstrijden van nationale elftallen mag huisvesten. MAANDAG 16.03-16.50 BBC 2: American Basketball. 19.25-20.00 Ned 1: Sportpanora- ma: met o.a. het doelpunt van de week, volleybal vanuit Seoul (Nederland-Bulgarije) en de we relduurrecordpoging schaatsen van Lilian van Tol in Heeren pen idealen en de interne heibel den gelegd door die 'apies'. Na een leed jle club opnieuw gezichtsver- dergelijke vertoning is het niet t terwijl John de Wolf, di- moeilijk om te beamen wat Martin t bekend worden van de Koeman al een tijdje bespeurt: „De r de tweede bekerronde, spelers zijn niet goed met hun vak bezig". Koeman ergert zich groen en geel aan het zich voortslepende drama. Hij kan zich er terecht over beklagen dat de spelers geen hart voor elkaar hebben, dat ze er niet samen het beste van proberen te maken. Stuk voor stuk kunnen ze zelfs een aardig balletje trappen, maar dit FC Groningen is geen team. De club krijgt momenteel de bittere rekening gepresenteerd van een falend en bovendien geldver slindend aankoopbeleid. Er zijn slechts dure namen gekocht, waar bij over het hoofd is gezien of de sa menstelling wel deugde. „In ver trouwen" willen enkele betrokke nen binnen FC Groningen nu wel toegeven dat er bij het aankoopbe leid grote taxatie-fouten zijn ge maakt. Het seizoen kan dus als verloren worden beschouwd en het wordt nog lastig genoeg om het hoofd bo ven water te houden. De eerste di visie en een financieel debêcle lig gen dreigend op de loer. Renze de Vries, de voorzitter die zoveel goeds voor FC Groningen heeft ge daan, laat zijn glimlach bevriezen en maakt zich kwaad als zulke be spiegelingen aan de orde zijn. „Met pessimisme kom je nergens", zei hij onlangs. Maar met enig gevoel voor realisme kan men nu stellen dat FC Groningen voor dé rand van de afgrond staat. De iets meer dan 7000 getrouwen die nog de moeite nemen om naar het Oosterpark te komen zijn lang niet voldoende om de zware huishouding overeind te houden. De Vries schildert het alle maal heel opgewekt af, andere insi ders die de cijfers kennen voorzien dat FC Groningen op een verlies van tegen één miljoen gulden afste vent. En kan de club dat verdra gen? Uit de woorden van Martin Koeman werd zaterdag duidelijk dat er op korte termijn iets kan ver anderen binnen de spelersgroep. Hij noemde geen namen, maar dat Jurrie Koolhof daarbij betrokken raakt, ligt voor de hand. De Gronin ger topscorer - dat wel - was er ge woon niet. Hij liet zich inpakken door zijn 16-jarige bewaker Marcia- no Vink en schoot, toen het nog 0-0 stond, van dichtbij slap tegen doel man Lloyd Doesburg op. Jan van Dijk deed het met de terugsprin gende bal niet veel beter, maar hij heeft daar in zijn eigen rubriek in een huis-aan-huisblad ongetwij feld een afdoende verklaring voor. Het gênante gedoe van FC Gro ningen, dat over enkele weken in hetzelfde De Meer op Ajax 1 stuit, heeft hem in die overtuiging ge sterkt. De 17-jarige tweeling Frank en Ronald de Boer, uitgeroepen tot „twee mannen van de match", speelden met de Groningers en Ri chard Sneekes (19) was eveneens een voortdurende plaag. Hun hoogstandjes stegen FC Gronin gen, bij wie Manders van scheids rechter Schuurmans de gele kaart kreeg, ver boven het hoofd. „De overwinning van Ajax was volko men verdiend", vond Martin Koeman tijdens de persconferen tie. Hü had het niet over Ajax 2, want dat wisten alle aanwezigen reeds. „Ajax 3 schijnt nog sterker te zyn", merkte Ajax-fan Nico Scheepmaker slechts droogjes op. 20.15-20.50 BRT 2: Extra Time. 21.25-22.00 SKY: Motorsport News. 22.00-23.00 SKY: The Pro World Cup 1987: reportage van de WK surfen die van 16 tot en met 25 oktober in Zandvoort gehouden werden. 22.30-23.35 SCH: Super Sport: met Brits voetbal. DINSDAG 10.30-11.00 SCH: Play Golf: gplf- cursus. 14.00-14.30 SKY: Motorsport News. 16.15-17.00 Did 2: Pfiff: sportpro gramma voor de jeugd.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 13