'Ik ben niet gauw bang voor iemand SPOoTTV £an de yjLijn. Nieuwzeeland scoort onvoldoende Erik Paul van Weeren ziet uit naar basketbaltopper AUCKLAND (Reuter) - Het Nieuwzeelandse voetbalelftal heeft gisteren zijn coach Kevin Fal lon ernstig teleurgesteld door in de Olympische kwalificatiewedstrijd tegen Westsamoa slechts twaalf doelpunten te maken. Fallon had na rust, die bij een voorsprong van 8-0 was aangebroken, gehoopt dat het Olympische record van zestien treffers zou sneuvelen. De Nieuw- zeelanders deden het in de tweede helft echter kalmpjes aan en bo vendien onderscheidde de Westsa- moaanse doelman Falevi Petana zich met een aantal fraaie reddin gen. Fallon maakte zich na afloop enorm boos over de instelling van zijn spelers en de gemiste kans op een zege van tenminste 17-0. „We hebben nota bene veel meer kan sen gemist dan doelpunten ge maakt. We hadden dat record moe ten pakken," foeterde de ontevre den coach. Het elftal van Tunesië heeft zich geplaatst voor het Olympisch voetbaltoernooi. De T\inesiërs wonnen de return in de tweede ronde van de Afrikaanse zone in en tegen Egypte na verlenging met 0- Geschil bijgelegd LEIDERDORP - Leo van de Wete- ringh is weer teruggekeerd bij RCL. De topscorer van het vorig seizoen keerde de Leiderdorpse club de rug toe, nadat hij door trai ner Ton Zoutendijk was gepas seerd voor de wedstrijd tegen 's- Gravenzande SV. De spits trainde zelfs al bij zijn oude club Woubrug- ge, maar gisteravond werd alsnog een verzoeningsgesprek belegd op De Bloemerd. "Dat is bijzonder positief verlo pen", aldus trainer Zoutendijk. "Leo heeft gisteravond zelfs al ge traind. Wat mij betreft zijn alle pro blemen de wereld uit. We beginnen op het nulpunt, dat betekent dat Leo als reserve van start gaat". ZATERDAG 10.23-10.55 Did 1 Die Sport-Re portage. 13.15-18.05 BBC 1: Grandstand. Met o.a. paarderennen: races op Cheltenham, tennis: Grand Prix-toernooi van Londen en rugby. 14.50-15.50 SKY: Davis Cup Tennis: hoogtepunten uit de halve finales van de tenniskam pioenschappen om de Davis Cup met vandaag: Australië-In- dia. 15.30-17.30 SCH: Super Sport: met in het laatste uur Ameri kaans honkbal. 15.50-16.55 SKY: International Motor Sports '87: WK rally van Argentinië en de Grand Prix van Zweden voor 250-cc-moto- 161)0-16.30 Did 3: WK schaken '87: Karpov-Kasparov. 18.05-18.20 BBC 1: Sportuitsla gen. 18.05-19.00 Did 1: Sportschau: met o.a. Bundesliga-voetbal. 18.10-19.00 BRT 1: Speel op Sport: aflevering uit een serie jeugdprogramma's waarin steeds een bepaalde tak van sport wordt belicht, vandaag basketbal. 18.20-18.50 BBC 2: Internatio nal Bridge Club - The Canberra World Bridge Tournement: bridgetoernooi. 20.00-23.00 BRT 2: Biljarten: re portage van het World Cup toernooi driebanden in Deurne. 21.55-23.10 Did 2: Das aktuelle Sport-Studio. 22.10-22.20 BBC 1: Sport. 22.20-23.20 SKY: Transworld of Sport. 22.40-23.10 Ned 2: Studio Sport. 22.45-23.00 BRT 1: Spört op Za terdag. 23.05-23.55 BBC 1: Boksen: He rald 'Bomber' Graham tegen Ricky Stackhouse. 23.55-00.45 BBC 1: Tennis: GP- toernooi van Londen. ZONDAG 08.20-10.00 BBC 2: Autosport: Grand Prix Formule 1 races van Australië in Adelaide. 14.05-15.05 SKY: Transworld of Sport. 14.30-17.00 SCH: Super Sport: met o.a. American College Football (Louisiana State Uni versity-Texas A&M University. 14.55-18.00 BRT 2: Stadion: met o.a. biljarten (wereldkampioen schappen driebanden in Deur ne). 15.00-15.40 BBC 2: Rugby Spe cial. 15.40-18.10 BBC 2: Tennis: Grand Prix-toernooi van Lon den. 15.45-17.25 Ned 2: Studio Sport. Met autosport: samenvatting van de Grand Prix van Austra lië voor formule 1-wagens in Adelaide (de laatste van dit sei zoen) en biljarten: rechtstreek se reportage van de finale van het World Cup-toernooi drie banden in Antwerpen. 16.42-18.10 Did 2: Die Sport-Re portage. Met o.a. tennis: Grote Prijs van Engeland (Londen) en WK Autosport: de Grand Prix van Australië voor formule 1- wagens vanuit Adelaide. 18.10-18.40 Did 1: Sportschau: met het doelpunt van de maand. 19.00-19.55 Ned 2: Studio Sport. 19.00-20.00 Did 3: Sport im Wes ten. 19.50-19.57 Did 1: Sportschau- Telegramm. 20.05-20.40 BRT 1: Sportweek end. 21.15-21.30 Did 2: Sport am Sonntag. 1. Het winnende doelpunt in Cairo werd in de 110e minuut gemaakt door Li mam. Het duel werd bijge woond door 90.000 toeschouwers. De eerste wedstrijd was in Tunis in 0-0 geëindigd. Het Ierse elftal kan voor de eindronde van het Europees kam pioenschap geen beroep op Liam Brady. De aanvoerder werd giste ren door de tuchtcommissie van de UEFA voor vier bindende, onder auspiciën van de Europese Voetbal Unie georganiseerde, wedstrijden geschorst. Het vonnis houdt in dat Brady niet actief zal kunnen deel nemen aan het toernooi in de Bondsrepubliek, tenzij Ierland doordringt tot de finale. Brady werd de zware straf opge legd voor zijn „extreem agressieve gedrag" in de kwalificatiewed strijd tegen Bulgarije (2-0) op 14 ok tober in Dublin. De middenvelder liep in dat duel in de 83e minuut te gen zijn tweede gele kaart op en werd van het veld gestuurd. In Ier land werd de strafmaatregel als barbaars omschreven. Coach Jackie Charlton reageerde spinnij dig. „Dit is het werk van de duivel. Ongelooflijk. Ik heb nog nooit ge hoord dat een speler voor twee gele kaarten vier wedstrijden werd ge schorst." De Ierse voetbalbond heeft beroep aangetekend tegen de sanctie. Brady, 67-voudig interna tional, heeft in zijn carrière nimmer aan een eindronde voor de Europe se- of wereldtitel deelgenomen. De werkgevers in het Engelse voet- bal hebben zich tegen het voorstel van sportminister Colin Moynihan gekeerd voortaan voor de wedstrij den alcoholcontroles onder de toe schouwers te houden. Werkgever- voorzitter Carter verklaarde giste ren in Londen, dat de maatregel van Carter averechts effect zou hebben. „Wij hebben begrip voor het voorstel van de minister, die beoogt het voetbalvandalisme te beteugelen. Naar onze mening zul len alcoholcontroles ons in deze strijd meer schaden dan helpen. Wij menen dat er enorme rellen kunnen ontstaan, indien wij toe schouwers met een te hoog alco holpercentage de toegang tot het stadion moeten ontzeggen." Piket schaakt met groten mee DEN HAAG (ANP) - Jeroen Piket zal in het vijftigste Hoogovens- schaaktoernooi debuteren in de Grootmeestergroep A. De jeudige, talentvolle Leidenaar (18), die één grootmeesterresultaat achter zijn maam heeft (Luzern), zal de strijd aanbinden met drie spelers uit de top tien van de wereld: Karpov, Ljubojevic en Hübner. De overige tien deelnemers zijn de jonge Noor Agdestein, Andersson, Farago, Ge- orgiev, Miles, Nikolic, Tal en de Ne derlanders Van der Sterren, Van der Wiel en Sosonko. DEURNE Wereldbeker driebanden Blomdahl (Zwe) Rico (Spa) 3-0 i15-8. 15-2,15- 5); Kobayashi (Jap) - Sjef Gijssels (Bel) 3-1 (13- 15.15-6.15-4,15-3); Muller (WDI)-Vierat(Fra) 3- 2 (15-14. 15-8. 10-15. 13-15, 15-1); Van Bracht (Ned) - Willy Gijssels (Bel) 3-2 (15-5,10-15,14- 15, 15-10, 15-11), Komori (Jap) - Menheer (Bel) 3-0 (15-1015-1 15-6), Dielis (Bel) Zanetti (Ita) 3- 1 (10-15 15-12 15-12 15-14). CHICAGO Tweede ronde: Kate Gompert (Vst) - Hana Mand- likova (Tsj) 6-2 7-6, Helena Sukova (Tsj) - Jana Novotna (Tsj) 3-6 6-3 6-2, Zina Garrison (Vst) - Mary Lou Danii Bettina Bunge (Wdl) 6-4 6-2 LONDEN Kwartfinales: Ivan Lendl (Tsj) - Paul Annacone (VSt) 3-6, 6-3, 6-4, Henri Leconte (Fra) - Amos Mansdorf (Isr) 6-7, 7-6, 6-3, Anders Jarryd - Pat Cash (Aus) 3-6 7-6 (8-6) 6-2 FRANKFURT Kwartfinales: Andres Gomez (Ecu) Libor Pimek (Tsj) 6-2, 6-4, Tim Mayotte (VSt) - Dan Goldie (VSt) 7-6,6-4, Jim Pugh (VSt) - Brad Gilbert (VSt) 7-5 0-6 6-2, Derrick Rostagno (VSt) - Niclas Kroon (Zwe) 7-6 4-6 6-1. KUALA LUMPUR Wereldbeker De stand na 32 games: 1. Irene Gronert (Ned) 3164 pnt, 2. Heidi Lind (Fin) 3155, 3. Fumiko Hayakawa (Jap) 3113, 4. Melody Yeung (Hong kong) 3088,5. Helle Joergensen (Den) 3060. COMPETITIE Amsterdam - Nijmegen 3-5 (0-0 3- 1 0-4). Scheidsrechter: Sijmons. Toeschouwers: 700. Strafminuten: 26-8. Topscorers: Dietrich (A) 2, Ten Bult (N) 3. Tilburg - Heerenveen 4-3 (1-1 2-1 1-1). Scheidsrechter: Stuiver. Toeschouwers: 1000. Strafminuten: 5-17. Geleen - Rotterdam 5-9 (3-1 0-4 2-4). Scheids rechter: Van Berkel. Toeschouwers: 1000. Straf minuten: 6-14. Topscorers: Paolucci (G) 2, Tijn agel (R) 3. VOETBAL (ANP) - Jan Pouls, lin kerverdediger van FC Twente, is gisteravond bij een auto-ongeluk in de buurt van Vriezenveen ern stig gewond geraakt. Pouls raakte van de weg en sloeg met zijn auto over de kop. Hij werd in het zieken huis opgenomen met verwondin gen aan ruggewervel, hoofd en rib ben. Marco van Basten (archieffoto) heeft zich gisteren in Amsterdam aan de rechterenkel laten opereren. De ingreep van de Zwitserse ortho pedist professor dr. Marti in het Prinsengracht-ziekenhuis in de binnenstad van Amsterdam duur de bijna anderhalf uur. Na afloop van de operatie sprak de specialist, al meer dan tien jaar in Nederland actief, tegen zijn patiënt van een succesvolle operatie. Bij Van Basten werd een zwe vend stukje bot uit het enkelge wricht verwijderd. Volgens Marti hoeft de aanvaller van AC Milan en het Nederlands elftal in de rest van zijn loopbaan geen last meer te heb ben van de rechterenkel. Het ge wricht van Van Basten was chro nisch ontstoken. Het was de nasleep van de blessure, die de aanvaller vorig jaar in Ajax-dienst opliep in de wedstrijd tegen FC Groningen. Ar on Winter in Jong Oranje ZEIST (ANP) - Aron Winter is op genomen in de voorlopige selectie voor Jong Oranje, dat dinsdag avond in Münster tegen West- Duitsland zijn voorlaatste kwalifi catiewedstrijd speelt in groep 8 om het Europees voetbalkampioen schap. De Ajacied behoorde de laatste tijd tot de A-selectie van bondscoach Rinus Michels. Hij maakt deel uit van de acht tien man tellende groep, die giste ren werd bekend gemaakt door de bondstrainers Nol de Ruiter en Bert van Lingen. Jong Oranje heeft net als West- Duitsland en Bulgarije zes punten uitvier wedstrijden. De groepswin naar plaatst zich bij de laatste acht landen, die in een knock-outsys- teem strijden om het Europees kampioenschap. Donner Schitterend, fascinerend schrijven over schaken en scha kers - maar weinigen konden of kunnen het. Goede schrijvers ontbreekt het vrijwel altijd aan voldoende deskundigheid en kennis van het wereldje en de goede schakers komen zelden verder dan het etaleren van die deskundigheid; voor de sfeer er omheen schiet hun pen weer te kort. In Nederland ken ik maar twee briljante uitzonderingen: wijlen mr. Evert Straat, wiens boekjes ik nog steeds zeer koes ter, en Hein Donner. Van de laatste is onlangs bij uitgeverij Bert Bakker onder de titel "de Koning" een bundel verschenen met de meest markante, karakte ristieke stukken die deze 'krijger in honderd slachten' in de perio de 1955 tot 1983 (toen een hersen bloeding hem zwaar invalide maakte) in groten getale voor di verse bladen heeft geschreven. De bundel (prijs f 49.50) is sa mengesteld door Tim Krabbé en Max Pam, die hem ook van een inleiding hebben voorzien. Als echte schaakprofessional was Donner bezeten door het spel, maar tegelijkertijd bezag hij met zeldzame scherpte de absur diteit die het gepieker en ge schuif op de 64 veldjes met zich meebrengt. Die combinatie ge voegd bij het vermogen om die rare, barokke wereld met een op merkelijk stilistisch talent onder woorden te brengen, maakte hem tot een schaakschrijver die je maar eens in de zoveel jaar aantreft. Oeverloze liefde voor en tegelijk een beetje haat jegens het spel, zware ernst, zelfspot, woede, ironie, rellerigheid, bot heid - Donner stortte ze met hartstocht over zijn lezerspu bliek uit. (Ik spreek hier in de verleden tijd over hem, wat ei genlijk onzin is, want hij schrijft, met één vinger de schrijfmachi ne beroerend, nog steeds). Als je Donner zou moeten vereenzelvi gen met een schaakstuk dan zou ik zeggen: een paard dat woest en onvoorspelbaar over het bord galoppeert. Vrouwen Voor geïnteresseerde buiten staanders, zoals ik, waren de schaakartikelen van de groot meester voornamelijk amuse ment, hoogstaand amusement. Wat viel er bijvoorbeeld niet te smullen van zijn stellingen over schakende vrouwen. Er zijn ge lukkig heel wat van die stukken in de bundel opgenomen. Vrou wen kunnen niet schaken, hield hij strijk aan zet vol. Niks bijzon- HEIN DONNER ders, voegde hij er aan toe, want "ze kunnen ook niet schrijven, niet schilderen, niet compone ren, niet filosoferen en in feite is er nooit iets gemaakt of gedaan door een vrouw, dat de moeite van het kennisnemen waard was. Het ligt dus niet aan het schaak spel". Uiteraard vielen hele hordes mannen en vrouwen over hem heen. Een vrouw schreef bitter: "Donner heeft vergeten negers aan zijn stelling toe te voegen. Het zou moeten zijn: vrouwen en negers kunnen niet schaken, want ze zijn dommer dan wij". Donner: "Deze mevrouw heeft het niet goed begrepen. Negers kunnen best schaken, maar ne gerinnen niet. Dat is het nu juist". Mannen dreigden hem een pak op zijn donder te geven. "Krasse taalmaar typisch man nelijk", aldus Donner. "Vrouwen doen dat anders. 'Nee, meneer Donner, ik zeg niet wie ik ben, maar ik wil u wel zeggen dat u niet goed wijs bent. U bent ziek, meneer, en u hoort in een ge sticht thuis'. Kijk, dat is nu het verschil: mannen willen je een pak slaag geven, maar vrouwen willen je verzorgen. Persoonlijk heb ik dan liever een pak slaag, want dan ben je eraf'. In het columnistische deel van zijn werk toont Donner uitge breid zijn hebbelijkheden en on hebbelijkheden, zoals een goede columnist betaamt. Als generaal in je eigen zandbak moet je roy aal kunnen zeggen wat je wil, als je het maar boeiend doet. Waar- de-oordelen die zo tot stand ko men, moeten niet op een goud schaaltje worden gelegd. Stel je Neem nu eens de guerrilla die Donner voerde tegen Prins, een schaker die in de jaren veertig en vijftig internationaal heel goede resultaten behaalde, maar door Donner voortdurend als knoeier werd betiteld. Niets kon Prins zeggen of beweren (al ging het over Multatuli) of Donner sprong hem op zijn nek. De rancune lag er duimendik bovenop. In 1965 keerde Prins even in de schaakarena terug en.... werd meteen Nederlands kampioen. Ai, ai, daar zat Donner, die overi gens zelf niet aan het kampioen schap had deelgenomen. Tie rend over de Nederlandse schaakgemeenschap die geen knip voor de neus waard was en Prins nog maar weer eens beledi gend, poogde Donner op eigen moerasgrond staande te blijven. Er is destijds nogal wat veront waardiging geweest over Don- ners geschrijf. Nu ik die stukken weer eens doorlees, begrijp ik daar nog minder van dan toen. Het is gewoon énig. Magnifieke, leerzame stukken heeft Donner geschreven over Fischer en Euwe. De laatste heeft hij met nimmer falende hoogachting bejegend. Het is een heerlijke bundel die Pam en Krabbé hebben samen gesteld. Toen ik de pil (bijna 400 pagina's) uit had, overviel mij een gevoel van teleurstelling. Waarom kon die diepzinnige geestigheid, dat dartele Bom- mel-achtige gestoei nou niet nog uren voortduren? Lief klein ding Een passend slot lijkt mij een citaat uit een van Donners verha len. Hij richt zich daarin (aan het slot van een partij tegen Velimi- rovic) tot een van zijn pionnen: "Lieve pion op a5. Mooi klein ding, randpion ben je, niet meer dan één veldje mag je bestrijken. Je bent zo klein, bijna niets en je hebt de hele partij daar op je plaatsje gestaan, maar al die tijd was mijn hoop op jou gebouwd en al mijn angstig hunkeren was voor jou. Ik zag je wel, zoals je daar stond kleine bengel. De mensen dachten natuurlijk dat het om de pion d5 ging, hij kreeg hun aandacht, ja, ze keken alle maal naar hem, maar jij en ik wis ten het wel, het ging om jou, om jou, om jou alleen. Kleine randpion, je bent nu vrij. Ga je gang, op a8 wacht jou en mij de onuitsprekelijke heerlijkheid. Heb mijn dank, lief klein ding. Ik heb je lief, je Koning". RUUD PAAUW Morgenavond zal er in de Vijf Meihal voor het eerst sinds BS Leiden zich uit de eredivisie terugtrok weer sprake zijn van een basketbalhappening. Aan leiding is de tweede ontmoe ting uit een serie van Vier tus sen Luba Leiden en aartsrivaal BV Leiderdorp. De eerste wed strijd werd door Leiderdorp met duidelijk verschil gewon nen, maar sindsdien is het vooral Leiden geweest dat de aandacht trok. Gangmaker bij de eerstedivisionist is guard Erik Paul van Weeren (27), die dit seizoen duidelijk begonnen is aan zijn 'tweede jeugd'. Vol gens outsiders een moeilijke jongen: „Nee hoor, ik ben best wel makkelijk, alleen voor mijn tegenstanders niet". LEIDEN De basketballers van Luba Leiden kijken al weken reikhalzend uit naar de confron tatie met buurman Leiderdorp, dat de laatste weken niet geheel ongeschonden is doorgekomen en moet oppassen in de titelrace niet voortijdig af te haken. Coach Peter Paulides zal er vannacht wellicht speciaal op toezien dat zijn spelers tijdig onder zeil krui pen, zodat Leiderdorp tenminste uitgeslapen in de Vijf Meihal ver schijnt. door Hans Jacobs Leiden-guard Erik Paul van Weeren laten de recente perike len bij de tegenstander onbe roerd. Hij is er de man niet naar om zich te laten leiden door de te genstander. Over zijn te ver wachten directe tegenspeler Henk Jan Piket zegt hij dan ook niet meer dan „Ik ken die jongen niet, ik heb nooit met hem ge speeld. Ik heb wel van alles over hem gehoord, maar ik wil het eerst wel eens zien in het veld." Piket, of wie Paulides ook kop pelt aan de Leidenaar, zal zijn handen in elk geval vol hebben. Van Weeren is ondanks zware te genslagen in de persoonlijke sfeer dit seizoen in rustiger vaar water gekomen en speelt zuini ger en beheerster dan ooit. De cijfers vertellen wat dat betreft maar de helft van het verhaal, want veel van wat de 27-jarige guard op het veld verricht laat zich niet vertalen in getallen. Toch mogen die gezien worden, per wedstrijd gemiddeld zo'n vier intercepties en 17,5 punten tegen een schotpercentage van 54 percent. Van Weeren zelf hecht niet zo aan zijn topscorersrol: „Als ik zie dat ik 33 punten heb gescoord, zoals tegen Beverwijk, dan vraag ik me af of ik het wel goed heb gedaan. Ik ben geen egoïst, maar als niemand anders scoort, dan doe ik het wel. We hebben nu een team waarin iedereen kan scoren en dat zal dit jaar ook onze kracht moeten zijn.". Voor de talrijke steals heeft hij eveneens een nuchtere verklaring: „Ik ben klein en dan zien de scheidsrech ters niet altijd wat je doet. Er wordt in ieder geval veel over het hoofd gezien, zeker als dat bal- voordeel oplevert. Zo'n klein mannetje die de bal afpakt van een lange gozer. Moet-ie de bal maar beter beschermen. Verder ben ik niet gauw bang voor ie mand". Rustiger „Omdat ji ouder wordt, veran der je van speelwijze", geeft Van Weeren zelf als reden voor zijn opvallende inbreng bij Leiden aan, ,je wordt rustiger en kijkt meer voor het schot. Ik ben niet meer zo gek om met elke bal naar de basket te gaan. Je hebt op die manier meer overzicht. Je kunt het vergelijken met Wil Moerer, die wordt ook rustiger". Moerer, de bedaagde vier jaar oudere spelmaker van Leiderdorp, kan in de ogen van Erik Paul van Weeren geen kwaad doen. „Toen ik uit de jeugd bij Trot ters kwam, keek ik op tegen spe lers als Moerer en Paulides. Dat waren toch goede spelers. Daar heb ik veel van geleerd. Peter Paulides kon heel goed verdedi gen. Ik herinner me nog goed hoe hij tegen Urk een van die Amerikanen uit de wedstrijd speelde. Moerer is een aardige jongen. Hij is echt gek van bas ketbal, anders houdt hij het ook Voorlopig houdt Erik Paul v niet zo lang vol. Die stopt er pas mee als-ie er bij neervalt. Hij zal zich niet gewonnen geven aan de jeugd. Ik hoop nog langer mee te gaan dan Moerer". Bij een eerde re gelegenheid vertelde Van Weeren met smaak over het eer gevoel van Moerer: „Als je tegen hem een driepunter erin schiet kun je erop rekenen dat hij in de volgende aanval ook een drie punter schiet". Van Weeren, die ondanks 'uit stapjes' naar Leiderdorp (jeugd) en Blitz (een jaar) bijzonder honkvast is gebleven, geldt ook als eerzuchtig. Als groundsman bij tennisverenging Forescate in Voorschoten is hij eigenlijk altijd met sport bezig, en als tennis en basketbal hem niet van de straat houden is er altijd nog taekwon do, dat Van Weeren onder bege leiding van ex-ploegmakker Ge rard van der Berg ook in wed strijdverband beoefent. Het taekwondo heeft Van Weeren ook een stuk van zijn hardheid meegegeven. „Je leert incasse ren, maar wat ik van die sport vooral meeneem naar basketbal is concentratie. Je moet altijd op letten. Zo pak je ook die ballen af'. Leiden-coach Martin Bakhuij- zen roemt de inzet van zijn, met Tony Lamping, meest ervaren speler: „Hij staat altijd klaar". Van Weeren neemt doorgaans geen blad voor zijn mond en heeft over ieder van zijn coaches van de afgelopen jaren (Kesteloo, Van der Meer, Kales, Krauwel, Broekhof, Bakhuijzen) een uit gesproken mening. Voor Krau wel is veel respect („Die kon je motiveren, al had hij meer ver stand van voetbal dan van bas ketbal"), Harrewijn en Kesteloo krijgen een hoge notering. Lisse- coach Frans Broekhof, die vorig seizoen de scepter zwaaide over Leiden moet het met minder doen. Slappeling „Dat is een slappeling, die had geen greep op de groep. Hij steunde helemaal op Bert Kragt- wijk. Als de coaching af en toe te wensen overliet bleef dat vaak onontdekt omdat het dankzij Kragtwijk toch goed ging. Maar begrijp me goed, niemand had of heeft een hekel aan Broekhof. Het is een aardige vent, waarmee iedereen goed kan opschieten, alleen op basketbalgebied was er een verschil van mening. Daar om wilden we uiteindelijk toch niet verder met hem". „Martin Bakhuijzen kan goed training geven. Hij pakt iedereen aan op zijn zwakke plekken en daardoor komen sommige spe lers nu beter tot hun recht. Krag twijk stond natuurlijk spelers in de weg. Peter van der Wetering en Thijs Minderhout komen nu pas tot hun recht. Wij zijn vorig seizoen eigenlijk in slaap gesuk keld", oordeelt Van Weeren, die Bakhuijzen eerder dit seizoen in een boze bui nog "gebrek aan lei ding" verweet. Zelf relativeert hij de invloed van de trainers: „Het meeste leer je toch van de spelers met wie je traint. Wat dat betreft heb ik veel opgestoken in de jaren dat ik met Leiden meetrainde en speelde. Emill Hagens gaf je voortdurend aanwijzigingen. Als het dan wel eens slecht ging, dacht je, kan ik het nou niet, of doe ik het alleen maar verkeerd?" Ambities Erik Paul van Weeren mag drie jaar geleden in de eredivisie dan wel niet zijn doorgebroken, de ambities om hoger te spelen heeft hij nog steeds. De wed strijd tegen Leiderdorp staat daarin centraal, want winst geeft Leiden uitzicht op een hoge klas sering in de eerste divisie. „De promotiedivisie zie ik wel zitten, want de groep kan dan bij elkaar blijven. Hoogstens moeten er één of twee spelers bijkomen, maar meer ook niet. Ik zou in ie der geval zelf wel willen, maar dan moet er nog veel gebeuren. Het scheelt dat we er de organi satie en een enthousiaste spon sor voor hebben. Het is natuur lijk klasse dat al die mensen ge woon zijn doorgegaan, ook al spelen we nu in de eerste divi sie." Een voorspelling wil Van Wee ren eigenlijk niet doen: „De twee ploegen zijn aan elkaar gewaagd, de wedstrijd wordt denk ik niet op individuele klasse beslist. Ie dereen doet vanzelf een stapje extra, want de wedstrijd leeft wel Ook bij Leiderdorp. Alleen moe ten we oppassen voor overcon- centratie. Ik zie geen favoriet, wel een groot thuisvoordeel voor ons. Wij zijn op de guardpositie sterker, maar veel zal afhangen van de rol van center Ben de Jong. Als hij de bucket voor ons schoon kan houden, moeten we kunnen winnen".

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 21